Jump to content
Sign in to follow this  
LIKAN

καποια βοηθεια για αγορα λογιστικου προγραμματος

Recommended Posts

καλημερα

κανω μια ερευνα αγορας για την αγορα ενος λογιστικου προγραμματος

μπορείτε να με βοηθήσετε προτεινωντας μου κάποιο αλλά να έχω και υποστηριξει?

Guest Επισκέπτης-kostas-

Καλησπέρα

Για να ζητάς αυτή την πληροφορία προφανώς είσαι και εσύ νέος στον χώρο, ίσως και όχι…

Επειδή βρίσκομαι και εγώ σ αυτήν την διαδικασία ( αγορά προγραμμάτων εκτυπωτών , φωτοτυπικών , βιβλίων κτλ) έκανα την ερευνά μου και μάλλον θα προτιμήσω το πρόγραμμα της Epsilon Net – Extra Έσοδα ¨Έξοδα με τα εξής χαρακτηρίστηκα .

• Πλήρης διαχείριση Εσόδων-Εξόδων, Φ.Π.Α., Παγίων, Συναλλασσόμενων, Εγγραφών, Λογαριασμών.

• Πλήρης παραμετροποίηση των στηλών του βιβλίου

• Δυνατότητα μαζικής καταχώρισης συγκεντρωτικών εγγραφών για άμεση ενημέρωση των εντύπων Φ.Π.Α., εντύπου Ε3, συγκεντρωτικών καταστάσεων και συγκεντρωτικών καταστάσεων πετρλαίων.

• Μαζικός υπολογισμός και μαζική εκτύπωση περιοδικών καταστάσεων Φ.Π.Α., Intrastat και Listing με δυνατότητα αυτόματης συμπλήρωσης και αποστολής μέσω internet

• Ενσωματωμένο πλήρες Γενικό Λογιστικό Σχέδιο και δυνατότητα χρησιμοποίηση 2ου Λ.Σ. με επιλεγμένους λογαριασμούς για τη διευκόλυνση του χρήστη

• Αυτόματη σύνδεση και εισαγωγή εγγραφών από τα προγράμματα Εμπορικής Διαχείρισης Business Unit, Business Plus, Business Value

, έχει και υποστήριξη (όπου φυσικά πληρώνεις , κανένας δεν θα σε βοηθήσει δωρεάν). Βασικά από όσα προγράμματα έχω δει μέχρι τώρα όλα προσφέρουν υποστήριξη και οn line (φυσικά η αγορά του προγράμματος δεν κοστίζει τόσο , όσο θα πληρώνεις την υποστήριξη).

4 μήνες περίπου πριν αποφασίσω να φυγω από το γραφείο όπου εργαζόμουν , αλλάξαμε το παλιό πρόγραμμα και εγκαταστήσαμε στο EXTRA, το οποίο μου φάνηκε αρκετά εύκολο .

Κοίταξε το και εσύ και αν δεις κάτι καλύτερο η μας προτείνουν κάτι άλλο το ξανασυζητάμε.

Στην σελίδα τους θα βρεις και κάποια μικρά video ‘οπου εξηγούν την λειτουργία του

μιας και εχω χρησιμοποιήσει μια το έπσιλον και το data communication θα σου πρότεινα της data το επσιλον με τίποτα βέβαια υπάρχει και η πρόταση της sinqular για την οποία μου φαίνεται πολύ καλή εκ πρώτης όψεως αλλά επιφυλάσομαι μέχρι να δουλέψω κάποιο demo.

Όλα τα προγράμματα της αγοράς έχουν τα δυνατά και τα αδύνατα σημεία τους. Προσωπικά, χρησιμοποιώ όλη την γκάμα των προϊόντων της epsilon και μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος, χωρίς να κατηγορώ κανένα άλλο πρόγραμμα ή εταιρία.

1. Data communication Academia Financials

2. Singular Accountant

δεν νομίζω να υπάρχουν καλύτερα από αυτά (προσωπική άποψη)

Guest Επισκέπτης

ipirotiki το καλυτερο

Η αγορά ενός προγράμματος εξαρτάται από τις ανάγκες σας και τι πληροφορίες θέλετε να παίρνετε.

RROSVASIS πιστευω πολυ καλο (πρωην ηπειρωτικη) της μισθοδοσιας ομως δεν το εγκρινω επ ευκαιρια μηπως καποιος ξερει καποιο προγραμμα μισθοδοσιας ευχρηστο ,αξιοπιστο και οχι τοσο πολυγουντοϊκο?

Guest Επισκέπτης-kostas

GIA MISTHODOSIA EPSILON NET EXTRA

Πρόγραμμα για τεχνική επιχείρηση που να συγκεντρώνει τα έξοδα ανά έργο, εκτός από το ATLAS ERGON IRIS έχει να προτείνει κάποιος συνάδελφος;

Όλα τα προγράμματα της αγοράς πάνω κάτω έχουν και τα υπέρ και κατά και ανάλογα με το ποσό που θα διαθέσεις κάνε και την ανάλογη επιλογή , αλλά προτείνω να δώσεις ακόμη μεγαλύτερη βαρύτητα στο συνεργάτη που θα σε υποστηρίζει .

UNION ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑ

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΗΔΗ ΜΕ ΤΗΝ UNION ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ DEMO ΝΑ ΤΟ ΔΩ.

Guest MARIA

Καλησπέρα ...

είμαι και γω νεα στο επαγγελμα και θα ηθελα να μαθω για τα λογιστικα προγραμματα..

υπαρχει καποιος που να μπορει να μου στειλει το demo της Union ?

Καλησπέρα ...

είμαι και γω νεα στο επαγγελμα και θα ηθελα να μαθω για τα λογιστικα προγραμματα..

υπαρχει καποιος που να μπορει να μου στειλει το demo της Union ?

Καλημέρα..

Από το site της Union μπορείς να κατεβάσεις τα demo των προγραμμάτων και στη συνέχεια να τους πάρεις τηλέφωνο για να σου δώσουν κωδικούς πρόσβασης για να μπορέσεις να τα χρησιμοποιήσεις.

Guest Dim g

Καλημέρα!

epsilon πανάκριβη και δεν κάνει αυτά που λέει...

Data καλή

singular εκτός τόπυ και χρόνου.

Ανεπιφύλακτα UNION. Χωρίς dealer κλπ....Απλό και πάρα πολύ καλο με πάρα πολύ καλή υποστήριξη.

Guest Μαρια

Epsilon ακριβη κ μπλεκεις με dealer! Data πλεον θεωρειται λιγη για τις απαιτησει που υπαρχουν.ανεπιφυλακτα union που ειναι λογιστες οι ανθρωποι,συζητησιμοι ευκολο προγραμμα κ με χαμηλο κοστος!

Καλημέρα!

epsilon πανάκριβη και δεν κάνει αυτά που λέει...Συμφωνώ, ήδη έκοψα την συνεργασία, είναι και μη συνεργάσιμη.

Data καλή Ναι , αλλά μόνο στην Μισθοδοσία. Συνεργάζομαι από χρόνια.

singular εκτός τόπυ και χρόνου. Γιατί ; Συνεργάζομαι από τα χρόνια της DOS. Τώρα έχω το ACCOUNTANT και δεν έχω παράπονο από την εταιρεία, αλλά από τον dealer, τον οποίο θέλω να αλλάξω.

Ανεπιφύλακτα UNION. Χωρίς dealer κλπ....Απλό και πάρα πολύ καλό με πάρα πολύ καλή υποστήριξη. Γιατί αυτή ; Ανάμεσα σε αυτή και την PROSVASIS, προτιμώ την δεύτερη, όχι σε όλα τα προγράμματά της

Εγώ δεν κάνω καμιά διαφήμιση. Εκφράζω προσωπική γνώμη και δεν παροτρύνω άλλους για να πάρουν συγκεκριμένα προϊόντα...

κοιτάξτε και altec μεριά..εξαρτάται βέβαια τις απαιτήσεις

Το έχω δουλέψει και το δουλεύω ακόμα σε κάποιους πελάτες που δεν θέλουν να το αλλάξουν, γιατί είναι εύκολο στην παραμετροποίηση. Κατά την γνώμη μου , έχει πεθάνει προ πολλού. Απλά, έγινε Ζόμπι...

Για μένα EPSILON και ξερό ψωμί. Από όλες τις απόψεις. Δυνατότητες, υποστήριξη κτλ..

Guest ARIS

Εγώ έχω Data Communication .Δεν έχω κανένα παράπονο.