Προς το περιεχόμενο
  • 0

Εργοδότης κάνει ψυχρό πόλεμο σε έγκυο υπάλληλο αμέσως μόλις πληροφορίθηκε για την εγκυμοσίνη της υπαλλήλου!


επισκέπτη Επισκέπτης-Παναγιώτης-

Ερώτηση

επισκέπτη Επισκέπτης-Παναγιώτης-

Καλημέρα σας,

πρώτα απ όλα οφείλω να πω πως το παρόν forum για μένα είναι σημείο αναφοράς, περιέχει πραγματικά σημαντικές πληροφορίες για όλους και ευχαριστώ γι αυτό.

Στο θέμα λοιπόν,

σε μια επιχείρηση λαδιών για κινητήρες αυτοκίνητων εργάζεται η ξαδέρφη μου ως υπάλληλος εδώ και 4 έτη,

αυτός ο κυριούλης (κύριο να τον πει ο Θεός) λοιπόν μέχρι εχθές καμάρωνε και παίνευε σε πελάτες συνεργάτες κτλ την ξαδέρφη μου (και σε μένα έτσι έλεγε διότι με γνωρίζει ο εργοδότης της) και ξαφνικά άλλαξαν όλα.

Από την στιγμή λοιπόν που πληροφορήθηκε πως είναι έγκυος άρχισε ο πόλεμος σε όλα τα επίπεδα, ο κύριος δεν πληρώνει - δεν υπογράφει αναρρωτικές άδειες και δεν τηρεί το ωράριο και το πιο σημαντικό ασκεί ψυχολογικό πόλεμο(!!!!!!) στην ξαδέρφη μου.

Ξαναγράφω πως όλα αυτά άρχισαν από την στιγμή που έμαθε για την εγκυμοσύνη.

Τι δικαιώματα έχει η κοπέλα σε αυτήν την περίπτωση?

Τι μπορεί να κάνει?

Τα φώτα σας παρακαλώ.

Ευχαριστώ,

Παναγιώτης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης-Παναγιώτης-

Επίσης στην αναρρωτική άδεια 10 ημερών που πήρε η κοπέλα δεν την άφησε να κάτσει τις 4 πρώτες μέρες!!

Και την είχε στην επιχείρηση κανονικά να δουλεύει! Μέχρι που τηλεφώνησε στον άνδρα της (ο οποίος δεν γνώριζε για την αναρρωτική) να έρθει να την πάρει και να την πάει στο Νοσοκομείο :)

Κάτι τέτοια μου θυμίζουν τον Σαντάμ Χουσείν, τριτοκοσμικές καταστάσεις..

Επίσης ο εν λόγω κυριούλης ΕΙΠΕ(!!) πως έτσι τον συμβούλευσε ο λογιστής του!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Άκουσον άκουσον..

Που ζούμε ρε παιδιά? Δεν υπάρχει κάποιος να την βοηθήσει?

Πια μέτρα μπορεί να πάρει η κοπέλα?

Η φάση είναι ότι έδειχνε πολύ στοργικός και λογικός πριν μάθει για την εγκυμοσύνη..

Τόσο κακό είναι να κάνει παιδιά?

Ευχαριστώ,

Παναγιώτης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...