Προς το περιεχόμενο

Μ Ο Ν Ο - Γ Ι Α - Σ Υ Ζ Η Τ Η Σ Η -->"Ομάδα Σκέψης και Παρέμβασης Λογιστών" ..... (ως τώρα ΜΕΛΗ 45 άτομα).........( Υπάρχει περίληψη και αποτελέσματα της συζήτησης --> (Καντε κλικ σε --> Ομάδα Σκέψης& Παρ --


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κωστή, μήπως ήταν πρόωρη η δημοσκόπηση..??

Πολλά μέλη δεν έχουν καταθέσει τις απόψεις τους σχετικά.... Τυχόν ενστάσεις, διαφωνίες, κτλ κτλ...

Ναι.

Ισως.

Την αφαιρώ και περιμένουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eνδιαφερομαι, αλλά εσεις θα μου πειτε αν μπορω να γινω δεκτος,

επειδη εγω δεν ...ξερω τι ειμαι.

Δηλωμενος μισθωτος Βοηθος Λογιστης με καθηκοντα Λογιστη,

δεν αμοιβομαι ακριβως συμφωνα με τη Συμβαση λογω...οικονομικης κρισης,

φτιαχνω ολες τις δηλωσεις, συντασσω μονος μου τον ισολογισμο ενω τον υπογραφει άλλος.

Γενικα, τα ...κανω ολα.

Διαβαζω, διαβαζω και ξαναδιαβαζω αφου δεν πηγα ...σχολειο.

Σκεφτομαι μηπως να αλλάξουμε τη συμβαση σε μερικη απασχοληση Λογιστη,

αλλά με εξυπηρετει κατι τετοιο πουθενα?

Δεν ξερω...

Μ'άλλα λογια ειμαι "κινέζος λογιστης" που προσπαθει να επιβιωσει.

Με θελετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eνδιαφερομαι, αλλά εσεις θα μου πειτε αν μπορω να γινω δεκτος,

επειδη εγω δεν ...ξερω τι ειμαι.

Δηλωμενος μισθωτος Βοηθος Λογιστης με καθηκοντα Λογιστη,

δεν αμοιβομαι ακριβως συμφωνα με τη Συμβαση λογω...οικονομικης κρισης,

φτιαχνω ολες τις δηλωσεις, συντασσω μονος μου τον ισολογισμο ενω τον υπογραφει άλλος.

Γενικα, τα ...κανω ολα.

Διαβαζω, διαβαζω και ξαναδιαβαζω αφου δεν πηγα ...σχολειο.

Σκεφτομαι μηπως να αλλάξουμε τη συμβαση σε μερικη απασχοληση Λογιστη,

αλλά με εξυπηρετει κατι τετοιο πουθενα?

Δεν ξερω...

Μ'άλλα λογια ειμαι "κινέζος λογιστης" που προσπαθει να επιβιωσει.

Με θελετε?

Καταλαβαίνω τον κόπο και το τρέξιμο που ενδεχομένως τραβάς , αλλά θεωρώ πως είσαι μέρος του προβλήματος .. Σε μαθαίνουν να κάνεις μια δουλειά και ίσως πολύ καλύτερα από κάποιους σπουδαγμένους αλλά ίσως κάποια στιγμή πρέπει να τραβηχτούν όρια για το ποιος πρέπει να κάνει τι .. Θα μάθαινες τη δουλειά ενός γιατρού , δικηγόρου , αρχιτέκτονα , πολ. μηχ/κου εάν δεν υπήρχε το "περιθώριο σφάλματος" που δεν προβλέπει ο νόμος ...??? Είναι λύση όλοι τα κάνουν τα πάντα ?? Τι να πω ρε παιδιά?? Και μόνο το γεγονός πως απλά "κάνεις κάτι επειδή μπορείς μου λέει κάτι ..." Μάλλον πρέπει να μεταφέρεις το θέμα στη θεματική ενότητα περί επαγγελματικής δεοντολογίας ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eνδιαφερομαι, αλλά εσεις θα μου πειτε αν μπορω να γινω δεκτος,

επειδη εγω δεν ...ξερω τι ειμαι.

Δηλωμενος μισθωτος Βοηθος Λογιστης με καθηκοντα Λογιστη,

δεν αμοιβομαι ακριβως συμφωνα με τη Συμβαση λογω...οικονομικης κρισης,

φτιαχνω ολες τις δηλωσεις, συντασσω μονος μου τον ισολογισμο ενω τον υπογραφει άλλος.

Γενικα, τα ...κανω ολα.

Διαβαζω, διαβαζω και ξαναδιαβαζω αφου δεν πηγα ...σχολειο.

Σκεφτομαι μηπως να αλλάξουμε τη συμβαση σε μερικη απασχοληση Λογιστη,

αλλά με εξυπηρετει κατι τετοιο πουθενα?

Δεν ξερω...

Μ'άλλα λογια ειμαι "κινέζος λογιστης" που προσπαθει να επιβιωσει.

Με θελετε?

Είσαι λογιστής άρα είσαι δεκτός.

Για τα προβλήματά σου θα πρέπει να τα βάλεις σε ένα καλούπι. (Οπως και εμείς τα δικά μας)

Ποιό θα ήταν το ερώτημά σου; (Ποιά είναι τα δικά μας ερωτήματα; .)

Ποιά θα ήταν η πρόταση σου για να βελτιώσεις τον τρόπο εργασίας σου; (Ποιά είναι η δική μας πρότασή για τα δικά μας προβλήματα; . )

Μέσα σε αυτό το πλαίσιο θα δούμε εάν μπορούμε να κινηθούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Soulis & Χαλκιδαίος θεωρώ ότι ενδιαφέρεστε.

Σουτ... Τσιμουδιά... Πάρε το Νο 44 και Νο 45.. (Πως το λέει η .. Βιτάλη..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί συνάδερφοι,

λέγομαι Σουσάνα Πατσούμη και διευθύνω λογιστική εταιρία δεύτερης γενιάς με έδρα την Θεσσαλονίκη.

Διαθέτοντας όλες τις απαραίτητες περγαμηνές και τις πιστοποιήσεις στο χέρι (από εδώ και το εξωτερικό), αισθάνομαι ότι σε αυτήν την χώρα οι ικανοί επιστήμονες καταλήγουν να γίνονται υπηρέτες της Ψωροκώσταινας . Αυτός ήταν και ο λόγος που δεν μετείχα ποτέ ενεργά σε κάποιο συνδικαλιστικό όργανο : το ότι δεν βρίσκουν οι ιθύνοντες αυτών των οργάνων, λόγους για να ενωθούν αντί να φαγώνονται για πολιτικές προώθησης προσωπικών και κομματικών γοήτρων, ώστε να αναβαθμιστεί το επάγγελμα μας επιτέλους και εμείς, όλοι οι επιστήμονες λογιστές φοροτέχνες, να ικανοποιήθουμε ηθικά πρωτίστως και βέβαια να αποκατασταθεί η εικόνα του "κακομοίρη λογιστάκου" στα μάτια αυτών που ενώ υποτιμούν το επαγγέλμα μας, επιζητούν όλο και πιότερο ικανούς επαγγελματίες για να τους "ξελασπώνουν".

Γνωρίζοντας και παρακολουθώντας τι συμβαίνει διεθνώς στο επάγγελμα μας - που συγκαταλέγεται στα επαγγέλματα με ιδιαίτερο κοινωνικό status και με πολύ υψηλές αμοιβές- αισθάνομαι συχνά ότι όπως πάντα διεκδικώ τα αυτονόητα στην αγαπημένη κατ' άλλα χώρα καταγωγής μου.

Τον τελευταίο καιρό όλο και πιο πολύ, με απασχολεί ο τρόπος που μπορεί να γίνει η εξυγίανση του επαγγέλματός μας και βρίσκω πολύ καλό και αξιόλογο το βήμα σας, κύριε Σταυρουλάκη για το ηλεκτρονικό αυτό σωματείο.

Ενδιαφέρομαι και εγώ να μετέχω και ως ιδρυτικό μέλος αν χρειαστεί.

Είμαι στην διαθεσή σας για οτιδήποτε χρειαστεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΑΡΚΕΤΑ ....ΑΝ ΚΑΙ ΧΑΘΗΚΑ ΛΙΓΟ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ( ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΘΗΚΕ ΚΑΙ Η ΠΕΡΙΛΗΨΗ) . ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για οσους συναδελφους μπηκαν στον κοπο να διαβασουν, εστω και την περιληψη, του θεματος αυτου και εχουν (ή δεν εχουν ακομη) δηλωσει το ενδιαφερον τους, αν ειναι ευκολο, ας μας γραψουν πως το σκεφτονται και με ποια μορφη θα θελανε μια τετοια κινηση και ο,τι αλλο σχετικο θα θελανε να εκφρασουν....Καμμια σκεψη και καμμια αποψη δεν ειναι περισσια ή ασχετη ή εχει περισσοτερη ή λιγοτερη αξια απο καποια αλλη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρα πολύ καλή η ιδέα σας, άλλωστε έχω δηλώσει το ενδιαφέρον μου και τη συμμετοχή μου στην κίνηση αυτή. Αν και νέος στο επάγγελμα (μόλις 3 χρόνια συνεχούς ενασχόλησης μετά την λήψη του πτυχίου μου) αλλά και στην ηλικία (27 ετών) με χαροποιεί ιδαίτερα που επιτέλους σ'αυτή την χώρα που ζούμε εκμεταλευόμαστε τη δύναμη του διαδικτύου με τον καλύτερο συνατό τρόπο και βάζουμε στην άκρη φοβίες που οδηγούν σε χρόνια πέτρινα (βλ. συναδέλφους που δεν έχουν ιδέα απο Η/Υ και υπηρετούν το επάγγελμα πάνω από 20 έτη). Θεωρώ πως πέρα από όλα τα υπόλοιπα, η κίνηση σας αυτή από μόνη της βοηθάει το επάγγελμα μας εκσυγχρονίζοντάς το έστω και στο ελάχιστο.

Όλα καλά λοιπόν αλλά σκεφτόμουν πως ο σύλλογος καλό θα ήταν να έχει μία μόνιμη έδρα φυσικά στην πρωτεύουσα, αφού θέλοντας και μη κάποια στιγμή όλοι περναμε από εκεί. Από εκέι και πέρα σαν καλή ιδέα μου ακούγεται να αντιπροσωπεύεται ο σύλλογος στις περιοχές της επαρχίας από ήδη υπάρχοντα μέλη ,καταφέρνοντας έτσι να "μαζεύει" όσους συναδέλφους πραγματικά αγαπούν και ενδιαφέρονται για το επάγγλελμα. Έτσι σιγά σιγά με τον καιρό πλεον θα αναπτυχθούν συλλόγοι σε ολόκληρη τη χώρα πλήρως οργανωμένοι που από μόνο του όλο αυτό αποτελεί μια εξέλιξη για το επάγγελμα.

Δεν ξέρω τι λέτε για όλο αυτό, έκανα μια σκέψη και σίγουρα θα ήθελα να ακούσω τις απόψεις σας, είτε θετικές είτε αρνητικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πιστευω πως αργα ή γρηγορα θα γινει αυτο.

Εχουμε περασει σε αλλες εποχές, διαδυκτιακες.

Τωρα ολοι θελουμε ...ταχυτητα, δεν εχουμε χρονο να τρεχουμε εξω,

θελουμε να μπουμε στο ιντερνετ να βρουμε στα γρηγορα μια πληροφορια,

να επικοινωνησουμε, να υποβαλλουμε δηλωσεις, να κανουμε τη δουλεια μας,

ακομα και τις αγορες μας.

Ειναι να γινει η αρχη αυτου του διαδυκτιακου συλλογου και απο εκει και περα

θα απορροφησει πολυ κοσμο πιστευω

που καποια στιγμη επειδη θα απαριθμει πολλα μελη με την ισχυ των ηλεκτρονικων

υπογραφων, θα μπορεσει να επεκταθει σε οργανωση.

Δεν πιστευω στο διαχωρισμο εργοδοτων και μισθωτων,

επειδη οσο θα ειναι απεναντι ο ενας τομεας απο τον αλλον,

θα υπαρχουν παντα συγκρουσεις.

Πιστευω πως αυτο που εξυπηρετει ειναι η συνεργασια.

Ως μισθωτος το μυνημα που περναω στον εργοδοτη μου (πρωην λογιστης)

ειναι παντα το εξης:

Θελεις να βγαλεις κερδος - οκ, αλλά δωσε μου αυτο που χρειαζομαι για να ζησω

κι εγω θα σου κανω καλη δουλεια.

Δεν θελεις ή δεν μπορεις, τοτε δεν θελω ή δεν μπορω ουτε εγω, ειναι λογικο.

Θελεις να φερεις καποιον να αναλαβει στη θεση μου με ακομα πιο φτηνο κοστος?

Οκ - καν'το αλλά μην εχεις απαιτηση μετα να ξερεις τι χρωστας και τι σου χρωστανε.

Ο, τι πληρωνεις παιρνεις.

Τι σε συμφερει?

Τι μας συμφερει?

Εγω νομιζω οτι μας συμφερει ολοι να ειμαστε καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να συμμετέχω και εγώ

δεν ξέρω αν υπάρχει πρόβλημα επειδή είμαι άνεργος αυτόν το καιρό, ελπίζω σύντομα να προσληφθώ κάπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά θα μαζευτούμε;

............

Κωστή, πενηνταρήσαμε...

Για αρχή πως φαίνεται, καλά είναι..??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήνυμα προς τους παλαιότερους:

Οπως βλέπετε νέοι συναδέλφοι ενδιαφέρονται ή ελπίζουν για ένα καλύτερο μέλλον.

Δεν θα ήταν τραγικό να πάρουν άλλο ένα δέιγμα μηδενισμού από αυτήν μας την προσπάθεια;

Αλλος ένας λόγος λοιπόν για να στηρίξουμε την προσπάθεια αυτή, διότι νώθω ότι και εσείς θα ντρέπεστε -όπως κι εγώ- εάν αυτοί εισπράξουν άλλο ένα τίποτα.. (Και το γαμώτο είναι ότι εκέι τείνουν οι πιθανότητες...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κωστή, πενηνταρήσαμε...

Για αρχή πως φαίνεται, καλά είναι..??

Μην ξεχνάς Στέφανε ότι ο καθένας μας έχει και αρκετούς γνωστούς συναδέλφους που δεν το ξέρουν και αν τους το πούν πιθανόν να συμμετάσχουν.

Τι θα έλεγες για την πράξη: 50 μέλη επί μ.ο. 10 γνωστών = 500 μέλη..

Ας το δούμε λίγο πιο μετά.

Λέμε σε λίγο καιρό να στείλουμε και ειδοποιητήρια, π.μ., email.... Ισως; Δεν ξέρω ακόμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχνάς Στέφανε ότι ο καθένας μας έχει και αρκετούς γνωστούς συναδέλφους που δεν το ξέρουν και αν τους το πούν πιθανόν να συμμετάσχουν.

Τι θα έλεγες για την πράξη: 50 μέλη επί μ.ο. 10 γνωστών = 500 μέλη..

Ας το δούμε λίγο πιο μετά.

Λέμε σε λίγο καιρό να στείλουμε και ειδοποιητήρια, π.μ., email.... Ισως; Δεν ξέρω ακόμα..

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΕΣΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΓΙΑ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

SAN

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΕΣΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΓΙΑ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

SAN

Ας το εντατικοποιήσουμε από 1/9..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήνυμα προς τους παλαιότερους:

Οπως βλέπετε νέοι συναδέλφοι ενδιαφέρονται ή ελπίζουν για ένα καλύτερο μέλλον.

Δεν θα ήταν τραγικό να πάρουν άλλο ένα δέιγμα μηδενισμού από αυτήν μας την προσπάθεια;

Αλλος ένας λόγος λοιπόν για να στηρίξουμε την προσπάθεια αυτή, διότι νώθω ότι και εσείς θα ντρέπεστε -όπως κι εγώ- εάν αυτοί εισπράξουν άλλο ένα τίποτα.. (Και το γαμώτο είναι ότι εκέι τείνουν οι πιθανότητες...) ????

οχι βέβαια... από πού προκύπτει αυτό?.... :D προσωπικά μόλις σήμερα μπόρεσα να δηλώσω γραπτώς την συμμετοχή μου βεβαίως βεβαίως.... αν και σας παρακολουθώ από καιρό αοράτως... <_<:) κάποια άλλη στιγμή ίσως γράψω περισσότερα για το θέμα... είμαι εδώ για ό,τι χρειαστεί.

Καλή μας Δύναμη.

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήνυμα προς τους παλαιότερους:

Οπως βλέπετε νέοι συναδέλφοι ενδιαφέρονται ή ελπίζουν για ένα καλύτερο μέλλον.

Δεν θα ήταν τραγικό να πάρουν άλλο ένα δέιγμα μηδενισμού από αυτήν μας την προσπάθεια;

Αλλος ένας λόγος λοιπόν για να στηρίξουμε την προσπάθεια αυτή, διότι νώθω ότι και εσείς θα ντρέπεστε -όπως κι εγώ- εάν αυτοί εισπράξουν άλλο ένα τίποτα.. (Και το γαμώτο είναι ότι εκέι τείνουν οι πιθανότητες...)

Πάρα πολύ καλή η ιδέα σας, άλλωστε έχω δηλώσει το ενδιαφέρον μου και τη συμμετοχή μου στην κίνηση αυτή. Αν και νέος στο επάγγελμα (μόλις 3 χρόνια συνεχούς ενασχόλησης μετά την λήψη του πτυχίου μου) αλλά και στην ηλικία (27 ετών) με χαροποιεί ιδαίτερα που επιτέλους σ'αυτή την χώρα που ζούμε εκμεταλευόμαστε τη δύναμη του διαδικτύου με τον καλύτερο συνατό τρόπο και βάζουμε στην άκρη φοβίες που οδηγούν σε χρόνια πέτρινα (βλ. συναδέλφους που δεν έχουν ιδέα απο Η/Υ και υπηρετούν το επάγγελμα πάνω από 20 έτη). Θεωρώ πως πέρα από όλα τα υπόλοιπα, η κίνηση σας αυτή από μόνη της βοηθάει το επάγγελμα μας εκσυγχρονίζοντάς το έστω και στο ελάχιστο.

Όλα καλά λοιπόν αλλά σκεφτόμουν πως ο σύλλογος καλό θα ήταν να έχει μία μόνιμη έδρα φυσικά στην πρωτεύουσα, αφού θέλοντας και μη κάποια στιγμή όλοι περναμε από εκεί. Από εκέι και πέρα σαν καλή ιδέα μου ακούγεται να αντιπροσωπεύεται ο σύλλογος στις περιοχές της επαρχίας από ήδη υπάρχοντα μέλη ,καταφέρνοντας έτσι να "μαζεύει" όσους συναδέλφους πραγματικά αγαπούν και ενδιαφέρονται για το επάγγλελμα. Έτσι σιγά σιγά με τον καιρό πλεον θα αναπτυχθούν συλλόγοι σε ολόκληρη τη χώρα πλήρως οργανωμένοι που από μόνο του όλο αυτό αποτελεί μια εξέλιξη για το επάγγελμα.

Δεν ξέρω τι λέτε για όλο αυτό, έκανα μια σκέψη και σίγουρα θα ήθελα να ακούσω τις απόψεις σας, είτε θετικές είτε αρνητικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς Onanos και Hal :

Θα προσέξατε ότι στην περίληψη μιλάμε - αρχικά- όχι ως Σύλλογο αλλά ώς Ομάδα Σκέψης και Παρέμβασης ή κατι παρεμφερές, διότι ως Σύλλογος εμφανίζονται τεχνικά προβλήματα στο θέμα της υπαγωγής σε κάποια Ομοσπονδία (δείτε τις τοποθετήσεις του Χαλκιδαίου)

Αυτό όμως δεν μας δημιουργεί κάποιο εμπόδιο στην προσπάθεια μας η οποία συμβαδίζει με τις σκέψεις σας.

Onanos ναι μπορέι να γίνει έτσι όπως λες.

Hal το πρόβλημα που αναφέρεις έχει επιλυθέι με την αποφυγή του "Συλλόγου". Δεν θα αποτελεί λοιπόν ο προβληματισμός σου ανασταλτικό παράγοντα λήψης αποφάσεων.

Στόχος μας να μαζευτούμε αρκετοί μέχρι τις αρχές του Σεπτέμβρη για να πάμε λίγο πιο μπροστά..Διότι δεν διαφωνεί κανείς τελικά πάνω στην σκέψη... (Αν και περίμενα να δω βρε παιδί μου και κάποιες αντιδράσεις..-καλοπροαίρετες- )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα προσέξατε ότι στην περίληψη μιλάμε - αρχικά- όχι ως Σύλλογο αλλά ώς Ομάδα Σκέψης και Παρέμβασης ή κατι παρεμφερές, διότι ως Σύλλογος εμφανίζονται τεχνικά προβλήματα στο θέμα της υπαγωγής σε κάποια Ομοσπονδία (δείτε τις τοποθετήσεις του Χαλκιδαίου)

Διότι δεν διαφωνεί κανείς τελικά πάνω στην σκέψη... (Αν και περίμενα να δω βρε παιδί μου και κάποιες αντιδράσεις..-καλοπροαίρετες- )

Κωστή... αντέδρασα μέσα μου αν σε καθησυχάζει...

Οταν αναφέρθηκε το κωλυμμα σκέφτηκα " Οχι πάλι ρε γμτ..."

Και ειλικρινά ήλπιζα -όπως φαντάζομαι και αρκετοί άλλοι- πως θα ήταν εφικτό αυτό που αρχικά οραματίστηκες.

Θα προτιμούσα να υπήρχε απευθείας παρέμβαση της ομάδας αυτής προς κάθε φορέα και όχι μέσω Ομοσπονδιών ή άλλων Συλλόγων.

Επειδή όμως ούτε ασχολήθηκα ποτέ ενεργά με κάποιο σωματείο, ούτε τη νομική πλευρά του θέματος γνωρίζω καθόλου, λαμβάνω ως δεδομένο το "ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ" που μας έκοψε τη φόρα και πιά ελπίζω ότι ακόμα και σαν ομάδα σκέψης και παρέμβασης θα καταφέρουμε να διεκδικήσουμε να συνεργαστούμε και να προτείνουμε όπως πιο πάνω αναφέρθηκε κάπου... όπου κρίνουμε και αποφασίσουμε ότι οφείλουμε.

Αυτά τα λίγα

Να σας μεταφέρω πάντως την αισιοδοξία μου ότι κάτι αξιόλογο θα προκύψει από αυτή την προσπάθεια <_<

Μαρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΓΩ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑ ΣΤΟ "ΣΥΛΛΟΓΟΣ" ΔΙΟΤΙ ΕΧΩ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΣΕ ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΑ ΥΠΟΥΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ, ΝΑ ΜΗΝ "ΔΙΝΟΥΝ ΣΗΜΑΣΙΑ" ΣΕ ΑΠΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΛΙΤΩΝ.

ΕΛΠΙΖΩ ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΙ ΕΑΝ Η ΟΜΑΔΑ ΑΥΤΗ ΑΠΑΡΙΘΜΕΙ ΠΟΛΛΑ ΜΕΛΗ, ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΜΕΝΟΙ ΝΑ ΛΑΒΟΥΝ ΣΟΒΑΡΑ ΥΠΟΨΙΝ, ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΤΟΥΣ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ!!

ΜΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...