Προς το περιεχόμενο

Ως φοροτεχνικός σας ευχαριστώ για τα λόγια σας που τιμούν εμένα και τους συναδέλφους μου...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όταν υπάρχουν τέτοιου είδους δημοσιεύσεις, και εκφράζονται δημόσια τέτοιες απόψεις, ε μην περιμένουμε να μας πάρουν και στα σοβαρά.

Βγάζουμε τα ματάκια μας μόνοι μας.

http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?...68076&st=40

Ειρήνη συμφωνω μαζι σου αλλα σε ολα τα επαγγελματα υπάρχουν και οι κακοι επαγγελματιες.

Ασπαζόμενος της λογικής που εξέφρασες φαντάσου πως θα μπορούσαμε να παρουμε σοβαρά σήμερα μια κυβέρνηση που έχει κάνει αλλαλουμ το φορολογικο συστημα και εχοντας σπάσει καθε ρεκορ οικονομικων σκανδαλων.

Προσωποποιοντας λοιπον τη σχεση λογιστων-κυβερνησης θα ελεγα οτι "στο σπιτι του κρεμασμενου δεν μιλαμε για σχοινι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειρήνη συμφωνω μαζι σου αλλα σε ολα τα επαγγελματα υπάρχουν και οι κακοι επαγγελματιες.

Ασπαζόμενος της λογικής που εξέφρασες φαντάσου πως θα μπορούσαμε να παρουμε σοβαρά σήμερα μια κυβέρνηση που έχει κάνει αλλαλουμ το φορολογικο συστημα και εχοντας σπάσει καθε ρεκορ οικονομικων σκανδαλων.

Προσωποποιοντας λοιπον τη σχεση λογιστων-κυβερνησης θα ελεγα οτι "στο σπιτι του κρεμασμενου δεν μιλαμε για σχοινι"

Ναί σε αυτό έχεις απόλυτο δίκοιο. Μόνο που αυτή τη θέση της κυβέρνησης, επειδή έχω τύχει παλαιότερα σε πολλές συναντήσεις δτην ΓΓΠΣ λόγω της τότε ιδιότητας μου, την έχω ακούσει πολλά χρόνια πρίν και όσο πάει φυσικά κυριαρχεί. Από τη μια υπάρχει η αναμφισβήτητη ανικανότητα του κράτους, αλλά και από την άλλη εμείς οι ίδιοι προσφέρουμε τις λαβές για να εδραιώνονται και στοιχειοθετούνται τέτοιες κατηγορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΗΠΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΝΑΣ ΝΕΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΕΙ ΤΟ ΜΕΣΟ ΟΡΟ ΤΩΝ ΑΠΟΨΕΩΝ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ ΤΟΥ TAXHEAVEN;

SAN

Κατά καιρούς έχει εκφραστεί από πολλούς συναδέλφους η ιδέα της ίδρυσης κάποιου συλόγου, σωματείου κλπ.

Το Forum αυτό που μας φιλοξενεί και που τουλάχιστον εμένα με έχει βοηθήσει αφιλοκερδώς πολλές φορές αριθμεί πάνω από πέντε χιλιάδες μέλη.

Τι περιμένουμε?

Υπάρχουν πολλά άξια μέλη με γνώσεις, που ενδιαφέρονται για τους συναδέλφους τους και το επάγγελμά μας και που πιστεύω ότι "τρώνε" ακόμη και από τον ελεύθερο χρόνο τους για να βοηθήσουν νεότερους συναδέλφους.

Θεωρώ ότι τέτοιοι άνθρωποι πρέπει να εκπροσωπούν τον κλάδο μας.

Άνθρωποι που πραγματικά ενδιαφέρονται!

Τι περιμένουμε ας ετοιμάσουμε καταστατικό ας χρησιμοποιήσουμε το Forum για εκλογές κι ας κάνουμε επιτέλους αυτό το βήμα.

Μπορούμε να καταθέσουμε τα πλήρη στοιχεία μας ο καθ' ένας καθώς και τα στοιχεία των αδειών μας.

Ας αρχίσουμε να ενεργούμε οργανωμένα μήπως και αλλάξει κάτι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά καιρούς έχει εκφραστεί από πολλούς συναδέλφους η ιδέα της ίδρυσης κάποιου συλόγου, σωματείου κλπ.

Το Forum αυτό που μας φιλοξενεί και που τουλάχιστον εμένα με έχει βοηθήσει αφιλοκερδώς πολλές φορές αριθμεί πάνω από πέντε χιλιάδες μέλη.

Τι περιμένουμε?

Υπάρχουν πολλά άξια μέλη με γνώσεις, που ενδιαφέρονται για τους συναδέλφους τους και το επάγγελμά μας και που πιστεύω ότι "τρώνε" ακόμη και από τον ελεύθερο χρόνο τους για να βοηθήσουν νεότερους συναδέλφους.

Θεωρώ ότι τέτοιοι άνθρωποι πρέπει να εκπροσωπούν τον κλάδο μας.

Άνθρωποι που πραγματικά ενδιαφέρονται!

Τι περιμένουμε ας ετοιμάσουμε καταστατικό ας χρησιμοποιήσουμε το Forum για εκλογές κι ας κάνουμε επιτέλους αυτό το βήμα.

Μπορούμε να καταθέσουμε τα πλήρη στοιχεία μας ο καθ' ένας καθώς και τα στοιχεία των αδειών μας.

Ας αρχίσουμε να ενεργούμε οργανωμένα μήπως και αλλάξει κάτι!

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΥΜΦΩΝΩ,

ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΩΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΩΝ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΣΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ, ΕΥΛΟΓΑ, ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΑΛΑΚΙ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ.

ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΛΑΔΟ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναί σε αυτό έχεις απόλυτο δίκοιο. Μόνο που αυτή τη θέση της κυβέρνησης, επειδή έχω τύχει παλαιότερα σε πολλές συναντήσεις δτην ΓΓΠΣ λόγω της τότε ιδιότητας μου, την έχω ακούσει πολλά χρόνια πρίν και όσο πάει φυσικά κυριαρχεί. Από τη μια υπάρχει η αναμφισβήτητη ανικανότητα του κράτους, αλλά και από την άλλη εμείς οι ίδιοι προσφέρουμε τις λαβές για να εδραιώνονται και στοιχειοθετούνται τέτοιες κατηγορίες.

Ειρήνη μου θα διαφωνήσω μαζί σου μιας και ουσιαστικά αν δε λέμε τα πράγματα με το όνομα τους (ότι δηλαδή η φοροδιαφυγή ζεί και βασιλεύει παντού και σε όλους τους κλάδους) είναι σαν να λέμε άλλα λόγια να αγαπιόμαστε και να χαϊδεύμε αυτιά .

Αν δε γίνουν κινήσεις σωστές και δίκαιες η φοροδιαφυγή θα υφίσταται παντού καλώς ή κακώς (επιχειρημάτα υπάρχουν πολλά και για τις δύο πλευρές), έχουμε προτείνει και από εδώ μέσα παμπολλές λύσεις αλλά το Κράτος εξακολουθεί να κυνηγάει ανεμόμυλους .

Αλλά για να γίνουν αυτές οι κινήσεις χρειάζονται άνθρωποι που θα το κατέχουν το αντικείμενο και όχι θεωρητικοί και τεχνοκράτες που ναι μεν έχουν φάει τα θρανία και τα χρόνια τους σε σπουδές ανώτατου επιπέδου αλλά σαν αποτέλεσμα έχουμε μηδέν . ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις νεες ρυθμισεις προβλεπεται :

Εκπίπτει το 100% των δαπανών για γιατρούς - δικηγόρους

δε σας κανει εντυπωση που για μια ακομα φορα μας εξαιρουν? ή μας αγνοουν τελειως? ή κατι αλλο συμβαινει ?....δεν μπορω να το εξηγησω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις νεες ρυθμισεις προβλεπεται :

Εκπίπτει το 100% των δαπανών για γιατρούς - δικηγόρους

δε σας κανει εντυπωση που για μια ακομα φορα μας εξαιρουν? ή μας αγνοουν τελειως? ή κατι αλλο συμβαινει ?....δεν μπορω να το εξηγησω....

Πιστεύω ότι η ερώτηση είναι ρητορική γιατι όλοι ξέρουμε γιατι μας εξαιρούν. θα χάσουν το πάρεργό τους και σημαντικό εισόδημα επίσης.... Αν αρχισω να το αναλύω περισσότερο θα νευριάσω ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΥΜΦΩΝΩ,

ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΩΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΩΝ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΣΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ, ΕΥΛΟΓΑ, ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΑΛΑΚΙ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ.

ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΛΑΔΟ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ... :D

Δεν είμαι διαχειρίστρια, 'εχω όμως την άποψη ότι δεν πρέπει να αλλάξει ο χαρακτήρας και ο τύπος του φόρουμ.

Μέλη όμως του φόρουμ χρησιμοποιώντας την τεχνολογία & την γνωριμια που έχουμε αποκτήσει μπορουμε να δημιουργήσουμε κάτι, σεβόμενοι τα συνδικαλιστικά μας όργανα.

Μιά άποψη είναι μόνο ;) , θα εκτιμούσα και τις απόψεις φίλων και συναδέλφων πιο έμπειρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις νεες ρυθμισεις προβλεπεται :

Εκπίπτει το 100% των δαπανών για γιατρούς - δικηγόρους

δε σας κανει εντυπωση που για μια ακομα φορα μας εξαιρουν? ή μας αγνοουν τελειως? ή κατι αλλο συμβαινει ?....δεν μπορω να το εξηγησω....

Εσύ δεν μπορείς να το εξηγήσεις?????????????????πονηρούλα πόσα ξέρεις. ;):D:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι διαχειρίστρια, 'εχω όμως την άποψη ότι δεν πρέπει να αλλάξει ο χαρακτήρας και ο τύπος του φόρουμ.

Μέλη όμως του φόρουμ χρησιμοποιώντας την τεχνολογία & την γνωριμια που έχουμε αποκτήσει μπορουμε να δημιουργήσουμε κάτι, σεβόμενοι τα συνδικαλιστικά μας όργανα.

Μιά άποψη είναι μόνο ;) , θα εκτιμούσα και τις απόψεις φίλων και συναδέλφων πιο έμπειρων.

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ,

ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΟΧΙ ΚΑΡΕΚΛΑΔΕΣ ΑΠΟ ΤΟ PC ΤΟΥΣ

ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΤΩΝ ΣΥΛΛΟΓΩΝ,ΝΕΟΣ ΑΕΡΑΣ ΚΑΙ ΜΑ ΠΑΡΘΕΙ ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ ΟΕΕ

ΠΡΩΤΑ ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΤΟΥ ΟΕΕ ΕΞΑΝΑΓΚΑΣΜΟΣ ΣΕ ΠΑΡΑΙΤΗΣΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΚΛΟΓΕΣ ΚΑΙ ΝΕΑ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΣΤΟ ΟΕΕ

ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ

ΟΣΟ ΓΙΑ ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΦΘΑΣΕΙ ΣΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΥ ΟΕΕ

ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ 50 ΧΡΟΝΙΑ

EL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΕΛΙΚΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΓΚΗ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΤΟ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΥΤΟΣΑΡΚΑΣΜΟ...ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ''ΚΛΑΔΟΥ'' ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΞΑΝΑΛΕΜΕ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΩΡΑ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, ΜΕ ΤΑ Ε9, ΜΕ...ΜΕ...ΜΕ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΑΝΤΙΔΡΟΥΜΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ. ΑΥΤΟ ΤΟ FORUM ΛΟΓΟΥ ΤΟΥ ΜΕΓΕΘΟΥΣ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ,ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ, ΚΑΠΟΙΑ ΔΥΜΑΝΗ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ''ΚΕΦΑΛΕΣ'' ΤΟΥ FORUM ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙΤΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΜΟΡΦΗΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ. ΕΙΜΑΙ 36 ΧΡΟΝΩΝ....ΝΑ ΕΛΠΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΑΠΟΤΙΝΑΞΟΥΜΕ ΤΟ ΖΥΓΟ Η ΝΑ ΚΑΤΣΩ ΣΤΑ ΑΥΓΑ ΜΟΥ......

http://www.cosmo.gr/Health/Hellas/244915.html

ΛΕΤΕ ΝΑ ΠΙΑΝΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΑΣ .....ΓΑ....Ω ΤΟ Ε9 ΜΟΥ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ,

ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΟΧΙ ΚΑΡΕΚΛΑΔΕΣ ΑΠΟ ΤΟ PC ΤΟΥΣ

ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΤΩΝ ΣΥΛΛΟΓΩΝ,ΝΕΟΣ ΑΕΡΑΣ ΚΑΙ ΜΑ ΠΑΡΘΕΙ ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ ΟΕΕ

ΠΡΩΤΑ ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΤΟΥ ΟΕΕ ΕΞΑΝΑΓΚΑΣΜΟΣ ΣΕ ΠΑΡΑΙΤΗΣΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΚΛΟΓΕΣ ΚΑΙ ΝΕΑ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΣΤΟ ΟΕΕ

ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ

ΟΣΟ ΓΙΑ ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΦΘΑΣΕΙ ΣΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΥ ΟΕΕ

ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ 50 ΧΡΟΝΙΑ

EL

Βέβαια, το οτιδήποτε για να φτάσει το επίπεδο του ΟΕΕ πρεπει να δουλεψει νύχτα και στο πεζοδρόμιο και οχι στο PC για να μάθει πως γίνεσαι πλούσιος ενω είσαι αεργος!Πως ρουφάς πακτωλό χρημάτων αναίμακτα, χωρίς καν να κουνήσεις το μικρό σου δακτυλάκι, πως πάς ταξίδια χωρις εισιτήριο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης
Πειτε και ενα ευχαριστω(σιχτιρισμα), βρε παιδια στους "συναδελφους" που μας εκπροσωπουν επαξια στα καναλια και ειδικα αυτον που εχουν στο Μεγκα συχνα πυκνα τελευταια, γιατι μουρθε να σπασω την τηλεοραση και ευτυχως που σκεφτηκα οτι δεν θα τα καταφερω να την ξανααγορασω και τη γλυρωσε ....

Α ρε καμπουράκη τι το ήθελες το δημοσιογραφικό, οικονομολόγος εισαι, κάνε τον λογιστή να ηρεμήσει και η χρύσα.

Με τον καμπουράκη οικονομολο....λογιστή θελω να πώ, πρώτος θα πάω να μου βαστήξει τα βιβλία@@##@@

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ρε καμπουράκη τι το ήθελες το δημοσιογραφικό, οικονομολόγος εισαι, κάνε τον λογιστή να ηρεμήσει και η χρύσα.

Με τον καμπουράκη οικονομολο....λογιστή θελω να πώ, πρώτος θα πάω να μου βαστήξει τα βιβλία@@##@@

Δεν μιλουσα για τον Καμπουρακη τον ιδιο, αλλα για αυτους που φιλοξενει συχνα πυκνα και δηλωνουν επαγγελμα λογιστης φοροτεχνικος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης
Δεν μιλουσα για τον Καμπουρακη τον ιδιο, αλλα για αυτους που φιλοξενει συχνα πυκνα και δηλωνουν επαγγελμα λογιστης φοροτεχνικος....

Δεν δηλώνουν αγαπητή μου ΧΡΥΣΑ , βάσει 340/98 2515/97 , αλλά ΕΙΝΑΙ, όπως εισαι και εσυ και ο καμπουράκης ο δημοσιογραφος λογιστής και ο εκπρόσωπος του ΟΕΕ απο ενα χωρίο καπου(λόγω προφοράς). Βαζω στοίχημα ότι αμα σε ακούσουν να λές αυτά για αυτους, θα γελάσουν και θα πούν το παίζει και η ΧΡΥΣΑ λογίστρια, αμφιβάλλεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΣΟ ΓΙΑ ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΦΘΑΣΕΙ ΣΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΥ ΟΕΕ

ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ 50 ΧΡΟΝΙΑ

Μπορείτε να μας εξηγείσετε ποιο είναι το επίπεδο του ΟΕΕ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αγαπητέ επισκέπτα (βάλε και ένα όνομα ... :) ) η Χρύσα , τουλάχιστον από όσο καταλαβαίνω, δεν εννοούσε ότι ψεύδεται κάποιος για την ιδιότητα του , αλλά η ουσία αυτών που έλεγε ο κάθε Λογιστής-Φοροτέχνης που έχει την δυνατότητα να βγαίνει στα κανάλια και άρα έχει τη δυνατότητα να εκθέσει τα πραγματικά προβλήματα όχι μόνο του κλάδου αλλά και των πολιτών που ταλαιπωρούνται .

Αντ'αυτού όταν κάποιος συνάδελφος ή μη που βγαίνει δημόσια και πχ τα βλέπει όλα ρόδινα , τότε συγνώμη αλλά ή εμείς είμαστε γκρινιάριδες (που προσωπικά το έχω γράψει) ή ότι καταλαβαίνουμε όλες τις καταστάσεις λάθος .

Αν θέλετε εξήγηστε μας εσείς τι εννοείται γιατί προσωπικά δεν κατάλαβα τι θέλετε να πείτε , ίσως λόγω φόρτου εργασίας να μη σας διάβασα προσεκτικά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν δηλώνουν αγαπητή μου ΧΡΥΣΑ , βάσει 340/98 2515/97 , αλλά ΕΙΝΑΙ, όπως εισαι και εσυ και ο καμπουράκης ο δημοσιογραφος λογιστής και ο εκπρόσωπος του ΟΕΕ απο ενα χωρίο καπου(λόγω προφοράς). Βαζω στοίχημα ότι αμα σε ακούσουν να λές αυτά για αυτους, θα γελάσουν και θα πούν το παίζει και η ΧΡΥΣΑ λογίστρια, αμφιβάλλεις?

Μενω σε αυτο που δηλωνει ο καθενας, γιατι φυσικα και δεν μπορω να το ελεγξω τι ειναι βασει νομου. Απο κει και περα για μενα πολυ μετραει και τι ο καθενας δηλωνει με τις θεσεις και με τις πραξεις του, Και αυτοι οι κυριοι και μαλιστα ο συγκεκριμενος κ. Αμπελιωτης, αν δεν εγραφε η λεζαντα οτι ειναι λογιστης-φοροτεχνης θα επαιρνα ορκο οτι ειναι στελεχος του υπουργειου οικονομικων.

Οσο για μενα, πραγματικα, αν και ειναι η μονη μου απασχοληση επαγγελματικη απο το 1980 και με ολες τις περγαμηνες, οπου μπορω το αποφευγω να το δηλωσω οτι ειμαι λογιστρια και ενας λογος απο τους πολλους ειναι οτι αυτη τη στιγμη που ο φιλος μου ο Αποστολης καιγεται με τα φπα και ολα τα αλλα, εγω φτιαχνω κολοκυθοκεφτεδες !!!(και ειμαι πολυ στεναχωρεμενη γιατι δεν εχω δυοσμο να βαλω, που τους παει πολυ )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω φτιαχνω κολοκυθοκεφτεδες !!!(και ειμαι πολυ στεναχωρεμενη γιατι δεν εχω δυοσμο να βαλω, που τους παει πολυ )

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Πάρε ένα τηλέφωνο να σου φέρουμε :lol::lol::lol: (Κάθεσε και ασχολείσε με τα όσα λέει ο κάθε κ. Αμπελιώτης στα διάφορα κανάλια. Δεν βλέπουν οι φορολογούμενοι-πολίτες το χάος και την κοροιδία που επικρατεί ? Αφού θα περάσουν από την ΔΟΥ και θα πάρουν την κρυάδα, προς τι οι πάσης φύσεως εξωραισμοί ? Ισως βέβαια φανούν χρήσιμοι , προκειμένου οι εν λόγω συνάδελφοι να αποτελέσουν "τους συνομιλητές" του ΥΠ ΟΙΚ. ,οπότε τι να κάνουν και αυτοί ? :):o:angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω φτιαχνω κολοκυθοκεφτεδες !!!(και ειμαι πολυ στεναχωρεμενη γιατι δεν εχω δυοσμο να βαλω, που τους παει πολυ )

φευγει δυόσμος με κούριερ, επείγουσα αποστολή !!!

(δική μου χρέωση)

μια μερίδα θα μου στείλεις όμως, έτσι???

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Πάρε ένα τηλέφωνο να σου φέρουμε :lol::lol::lol: (Κάθεσε και ασχολείσε με τα όσα λέει ο κάθε κ. Αμπελιώτης στα διάφορα κανάλια. Δεν βλέπουν οι φορολογούμενοι-πολίτες το χάος και την κοροιδία που επικρατεί ? Αφού θα περάσουν από την ΔΟΥ και θα πάρουν την κρυάδα, προς τι οι πάσης φύσεως εξωραισμοί ? Ισως βέβαια φανούν χρήσιμοι , προκειμένου οι εν λόγω συνάδελφοι να αποτελέσουν "τους συνομιλητές" του ΥΠ ΟΙΚ. ,οπότε τι να κάνουν και αυτοί ? :):o:angry:

καλε δεν ασχολουμαι ....καφε πινω εκεινη την ωρα και ενημερωνομαι :P

κι ομως υπαρχουν πολλοι φορολογουμενοι-πολιτες που η μονη εικονα για την κατασταση που επικρατει ειναι αυτη που δινει η τηλεοραση...δυστυχως...

και οντως για τα χαλια που φτασαμε πιστευω οτι κατι τετοιοι "συνομιλητες" του υπουργειου εχουν μεγαλο μεριδιο ευθυνης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΕ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΕΦΟΡΙΑΚΩΝ Ν.ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ-ΚΙΛΚΙΣ-ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

ΕΝΩΣΗ ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΩΝ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ

ΝΟΜΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Ε.Φ.Ε.Ε.Θ.)

ΠΛ. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ 12 - 546 26 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΤΗΛ.: 2310/554.073 - FAX: 2310/523.666

www.efeeth.gr, e-mail: [email protected]

ΠΡΟΣ ΤΟΝ

ΣΥΛΛΟΓΟ ΕΦΟΡΙΑΚΩΝ

Ν. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ-ΚΙΛΚΙΣ-ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

Θεσσαλονίκη 10/7/2009

ΚΟΙΝ: Π.Ο.Φ.Ε.Ε.

Κύριε Πρόεδρε,

Λάβαμε την από 1/7/2009 επιστολή σας με την οποία απαντάτε στα όσα αναφέρουμε σε έγγραφο διαμαρτυρίας προς το Υπουργείο Οικονομίας και Οικονομικών για την τραγελαφική κατάσταση που δημιουργήθηκε με τις δηλώσεις Ε9 1.300.000 φορολογουμένων που τους ζητείται να ξαναυποβάλλουν δηλώσεις που ήδη έχουν υποβληθεί ή να διορθώσουν σφάλματα που τυχόν παρουσιάσθηκαν κατά την καταχώρησή τους στο σύστημα.

Πρόθεσή μας δεν είναι να σας υβρίσουμε ή συκοφαντήσουμε ως Κλάδο, εξάλλου με τους περισσότερους συναδέλφους σας συνεργαζόμαστε αρμονικά και αναγνωρίζουμε το έργο τους, αλλά περιγράφουμε την κατάσταση που επικρατεί γι’ αυτό το θέμα και που θα ταλαιπωρήσει ακόμη μια φορά κατακαλόκαιρο χιλιάδες φορολογούμενους πολίτες και Φοροτεχνικούς-Λογιστές, οι οποίοι είναι οι τελευταίοι που φταίνε για το πρόβλημα που δημιουργήθηκε.

Βέβαια είναι υπεύθυνοι και οι αρμόδιοι υπάλληλοι των Δ.Ο.Υ. για το ότι κατά την παραλαβή των δηλώσεων Ε9 δεν έκαναν κανέναν έλεγχο, που αν γινόταν αυτός δεν θα παρουσιαζόταν τόσα πολλά λάθη.

Και βέβαια ευθύνονται οι αρμόδιοι υπάλληλοι των Δ.Ο.Υ. για το ότι δεν βρίσκονται στο αρχείο των Δ.Ο.Υ. τα αντίγραφα των δηλώσεων Ε9, τα οποία έχουν υπογραφή συναδέλφων σας ότι έχουν παραληφθεί και όμως καλούνται οι φορολογούμενοι να ξαναυποβάλλουν το Ε9 με πρόστιμα.

Τα λάθη που έχουν εντοπιστεί αφορούν κυρίως δηλώσεις που έχουν υποβάλλει μόνοι τους οι φορολογούμενοι, οι οποίοι δεν είναι ειδικοί και έπρεπε οι συνάδελφοί σας κατά την παραλαβή των, να δώσουν τις σωστές οδηγίες συμπλήρωσης αυτών.

Όσες δηλώσεις έχουν υποβληθεί από αδειούχους Φοροτεχνικούς Λογιστές και όχι από πάρεργα απασχολούμενους δεν έχουν λάθη και γι΄ αυτό δεν μπορείτε να το ισχυρίζεστε χωρίς στοιχεία.

Επίσης τα όποια προβλήματα παρατηρήθηκαν στη λειτουργία του ΚΕΠΥΟ, αφορά τους υπαλλήλους του, οι οποίοι είναι συνάδελφοί σας.

Η διαμαρτυρίας μας πάντως έπιασε τόπο, γιατί από τις 3/7/2009, μετά από αναβάθμιση που έγινε στο ηλεκτρονικό σύστημα του Ε9 από το ΚΕΠΥΟ εμφανίζονται πλέον τα ακίνητα των φορολογουμένων, τα οποία προσομοίωσε το σύστημα, όχι όμως οι μεταβολές που επήλθαν μετά. Κάτι είναι όμως κι αυτό.

Εάν τώρα κάποιοι συνάδελφοι σας κάνουν εξυπηρέτηση σε δικούς μας συναδέλφους και παραλαμβάνουν την τελευταία στιγμή πλήθος δηλώσεων, καλά κάνουν, διότι ο σκοπός είναι να υποβληθούν οι δηλώσεις και το Κράτος να εισπράξει τους φόρους που πρέπει. Εξάλλου αυτοί είναι η αποστολή σας και όχι να επιβάλετε πρόστιμα με το παραμικρό και για ανούσιες περιπτώσεις. Οι πολίτες και οι Φοροτεχνικοί – Λογιστές δεν πρέπει να τιμωρούνται αλλά να τους εμπεδώνετε με την λειτουργία και τη συμπεριφορά σας φορολογική συνείδηση. Άλλωστε, κατόπιν αιτήματος της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Φοροτεχνικών Ελεύθερων Επαγγελματιών (Π.Ο.Φ.Ε.Ε.), παρατάθηκε η προθεσμία υποβολής των δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος και Ε9, μέσω internet, μέχρι τις 15/7/2009.

Τέλος σας γνωρίζουμε ότι η Ένωσή μας, δεν θέλει οιανδήποτε αντιπαράθεση με κανέναν και ειδικότερα με τον Κλάδο των Εφοριακών υπαλλήλων που σας θεωρούμε συνεργάτες και μάλλον παρεξηγήσατε την παρέμβασή μας, η οποία δεν είχε πρόθεση να σας προσβάλει, ούτε να υποτιμήσει το έργο σας. Το ότι πρέπει να λειτουργήσουν οι Δ.Ο.Υ. και τις απογευματινές ώρες γι’ αυτή την περίοδο με σχετικές βάρδιες χωρίς να αμειφθούν επιπλέον οι υπάλληλοί των, πρώτα έπρεπε να το προτείνετε εσείς στο Υπουργείο Οικονομίας και Οικονομικών, διότι τις ώρες 08:00-13:00 που δέχεστε τους πολίτες δεν είναι δυνατόν να εξυπηρετηθούν όλοι και χωρίς ταλαιπωρία, γιατί πάρα πολλοί απ’ αυτούς είναι εργαζόμενοι και δεν έχουν το χρόνο να επισκέπτονται τις Δ.Ο.Υ. το πρωί χωρίς να χάνουν ώρες και μεροκάματα. Αυτοί από πού θα αμειφθούν για το χρόνο που χάνουν;

Πρέπει κάποτε να ξεφύγουμε όλοι από νοοτροπίες και στερεότυπα του παρελθόντος, να λειτουργήσουμε πιο ευέλικτα, δημιουργικά και παραγωγικά γιατί σ’ αυτή τη χώρα δεν είναι μόνο οι εφοριακοί υπάλληλοι, είναι και όλοι οι άλλοι (μισθωτοί, συνταξιούχοι, αυτοαπασχολούμενοι, επαγγελματίες κ.λ.π.) οι οποίοι πάντα ταλαιπωρούνται και πληρώνουν το κόστος ενός γραφειοκρατικού και αναποτελεσματικού κρατικού μηχανισμού χωρίς το ανάλογο όφελος.

Προσδοκώντας στην κατανόησή σας για το πρόβλημα που δημιουργήθηκε με το Ε9, πιστεύουμε ότι η καλή συνεργασία που υπάρχει μεταξύ των δύο κλάδων, θα συνεχιστεί απρόσκοπτα και στο μέλλον.

Για το Δ.Σ.

Ο Πρόεδρος Ο Γεν. Γραμματέας

Δόβελος Ιωάννης Φιλίππου Κων/νος

EL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

QUOTE(All Bandy @ Jul 15 2009, 11:30 AM)

Κατά καιρούς έχει εκφραστεί από πολλούς συναδέλφους η ιδέα της ίδρυσης κάποιου συλόγου, σωματείου κλπ.

Το Forum αυτό που μας φιλοξενεί και που τουλάχιστον εμένα με έχει βοηθήσει αφιλοκερδώς πολλές φορές αριθμεί πάνω από πέντε χιλιάδες μέλη.

Τι περιμένουμε?

Υπάρχουν πολλά άξια μέλη με γνώσεις, που ενδιαφέρονται για τους συναδέλφους τους και το επάγγελμά μας και που πιστεύω ότι "τρώνε" ακόμη και από τον ελεύθερο χρόνο τους για να βοηθήσουν νεότερους συναδέλφους.

Θεωρώ ότι τέτοιοι άνθρωποι πρέπει να εκπροσωπούν τον κλάδο μας.

Άνθρωποι που πραγματικά ενδιαφέρονται!

Τι περιμένουμε ας ετοιμάσουμε καταστατικό ας χρησιμοποιήσουμε το Forum για εκλογές κι ας κάνουμε επιτέλους αυτό το βήμα.

Μπορούμε να καταθέσουμε τα πλήρη στοιχεία μας ο καθ' ένας καθώς και τα στοιχεία των αδειών μας.

Ας αρχίσουμε να ενεργούμε οργανωμένα μήπως και αλλάξει κάτι!

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΥΜΦΩΝΩ,

ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΩΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΩΝ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΣΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ, ΕΥΛΟΓΑ, ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΑΛΑΚΙ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ.

ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΛΑΔΟ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ...

Εχω την άποψη ότι το ΦΟΡΟΥΜ δεν πρέπει να τοποθετηθεί γι αυτό το θέμα. Το ΦΟΡΟΥΜ μας δίνει τη δυνατότητα να εκφράζουμε τη γνώμη μας, να ανταλλάσουμε απόψεις και αν θέλουμε να συναποφασίζουμε όσοι συνδιαλλεγόμαστε μέσω αυτού. Αλλωστε έχει προσδιορίσει το πλαίσιο λειτουργίας του.

Εμείς αν θέλουμε μέσω της δυνατότητας επικοινωνίας που μας έχει δόσει ο φιλόξενος αυτός δικτυακός τόπος μπορούμε να συγκροτήσουμε ένα σύλλογο.

ΒΕΒΑΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑΜΕ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΣΤΑ ΥΠΑΡΧΟΝΤΑ ΣΩΜΑΤΕΙΑ ΚΑΙ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΕΣ, ΔΙΟΤΙ ΑΝ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑΜΕ ΣΤΙΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΤΟΥΣ 50000 ΚΑΙ ΟΧΙ 2000, ΑΛΛΗ ΘΑ ΗΤΑΝ Η ΣΤΑΣΗ ΤΩΝ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΩΝ ΚΑΙ ΑΛΛΗ Η ΒΑΡΥΤΗΤΑ ΤΗΣ ΓΝΩΜΗΣ ΤΟΥΣ ΣΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΟΥΡΓΟ.

SAN

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

QUOTE(All Bandy @ Jul 15 2009, 11:30 AM)

Κατά καιρούς έχει εκφραστεί από πολλούς συναδέλφους η ιδέα της ίδρυσης κάποιου συλόγου, σωματείου κλπ.

Το Forum αυτό που μας φιλοξενεί και που τουλάχιστον εμένα με έχει βοηθήσει αφιλοκερδώς πολλές φορές αριθμεί πάνω από πέντε χιλιάδες μέλη.

Τι περιμένουμε?

Υπάρχουν πολλά άξια μέλη με γνώσεις, που ενδιαφέρονται για τους συναδέλφους τους και το επάγγελμά μας και που πιστεύω ότι "τρώνε" ακόμη και από τον ελεύθερο χρόνο τους για να βοηθήσουν νεότερους συναδέλφους.

Θεωρώ ότι τέτοιοι άνθρωποι πρέπει να εκπροσωπούν τον κλάδο μας.

Άνθρωποι που πραγματικά ενδιαφέρονται!

Τι περιμένουμε ας ετοιμάσουμε καταστατικό ας χρησιμοποιήσουμε το Forum για εκλογές κι ας κάνουμε επιτέλους αυτό το βήμα.

Μπορούμε να καταθέσουμε τα πλήρη στοιχεία μας ο καθ' ένας καθώς και τα στοιχεία των αδειών μας.

Ας αρχίσουμε να ενεργούμε οργανωμένα μήπως και αλλάξει κάτι!

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΥΜΦΩΝΩ,

ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΩΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΩΝ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΣΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ, ΕΥΛΟΓΑ, ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΑΛΑΚΙ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ.

ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΛΑΔΟ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ...

Εχω την άποψη ότι το ΦΟΡΟΥΜ δεν πρέπει να τοποθετηθεί γι αυτό το θέμα. Το ΦΟΡΟΥΜ μας δίνει τη δυνατότητα να εκφράζουμε τη γνώμη μας, να ανταλλάσουμε απόψεις και αν θέλουμε να συναποφασίζουμε όσοι συνδιαλλεγόμαστε μέσω αυτού. Αλλωστε έχει προσδιορίσει το πλαίσιο λειτουργίας του.

Εμείς αν θέλουμε μέσω της δυνατότητας επικοινωνίας που μας έχει δόσει ο φιλόξενος αυτός δικτυακός τόπος μπορούμε να συγκροτήσουμε ένα σύλλογο.

ΒΕΒΑΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑΜΕ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΣΤΑ ΥΠΑΡΧΟΝΤΑ ΣΩΜΑΤΕΙΑ ΚΑΙ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΕΣ, ΔΙΟΤΙ ΑΝ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑΜΕ ΣΤΙΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΤΟΥΣ 50000 ΚΑΙ ΟΧΙ 2000, ΑΛΛΗ ΘΑ ΗΤΑΝ Η ΣΤΑΣΗ ΤΩΝ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΩΝ ΚΑΙ ΑΛΛΗ Η ΒΑΡΥΤΗΤΑ ΤΗΣ ΓΝΩΜΗΣ ΤΟΥΣ ΣΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΟΥΡΓΟ.

SAN

http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?...t=0#entry313134

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αφορμη το θεμα του συναδελφου θα ηθελα να πω κι εγω ενα δυο πραγματακια που με απασχολουν εδω και καιρο.

Λυπαμαι που θα στεναχωρησω τους συναδελφους αλλα οι μονοι υπευθυνοι για οτι συμβαινει στον κλαδο μας ειμαστε εμεις με τη συμπεριφορα μας. Οταν μεταξυ μας οι συναδελφοι (ακομα κι αυτοι που βρισκονται σε μια ακτινα λιγων χιλομετρων) δεν τηρουμε ποτε τους κανονες δεοντολογιας (αγραφους μεν σημαντικους δε) τοτε πως περιμενετε να μας παρουν στα σοβαρα οι επιχειρηματιες, οι κυβερνωντες, οι εφοριακοι???

Μηπως τελικα η μονη μας εννοια ειναι να φαμε το ψωμι του διπλανου μας με οποιοδηποτε κοστος???

Θα μου πειτε τωρα πολυ σωστα οτι ειμαι ιδεαλιστης και ρομαντικος και θα εχετε και δικιο. Αλλα δυστυχως ετσι εμαθα απο τον πατερα μου κι ετσι συνεχιζω (ισως για αυτο δεν καταφερα ακομα να βγαλω λεφτα παρολο που ασκω το επαγγελμα απο το 1996)!!!

Θελετε να σας περιγραψω περιστατικα που μου ετυχαν φετος απο "συναδελφους"??? Και μετα αναρωτιεστε για ποιο λογο παιρνουν στα σοβαρα τους δικηγορους ή τους μηχανικους και οχι τους λογιστες...

Κι εγω αν ξεκινουσα στην προσπαθεια μου να βρω πελατες να κατηγορω ολους τους συναδελφους στον εμπορικο κ επιχειρηματικο κοσμο της περιοχης μου το πιο πιθανο ειναι μετα απο λιγο να εχω πολλους πελατες αλλα κανενας απο αυτους να μην εχει σε εκτιμηση τον κλαδο που υπηρετω και φυσικα ουτε και μενα τον ιδιο.

Αυτην την εικονα βγαζουμε προς τα εξω, δυστυχως συναδελφοι... Δουλεια υπαρχει για ολους απλα καποιοι ειναι πλεονεκτες και υπεροπτες και θελουν να αφανισουν τους υπολοιπους και να επωφεληθουν απο αυτο. Και το κανουν με το χειροτερο τροπο, συκοφαντωντας και κατηγορωντας τους συναδελφους. Εχετε δει ποτε κανεναν δικηγορο ή κανενα μηχανικο να λειτουργει ετσι??? Εγω ποτε... Ειναι αξιοθαυμαστη η αλληλεγγυη που εχουν μεταξυ τους (τουλαχιστον στα φανερα. Τι κανουν οφ-δι-ρεκορντ δεν εχει σημασια)!!!

'Η μηπως δεν ειμαστε πρωτοι (αρκετοι απο εμας, οχι ολοι) στη λαμογια. Ψευτικες δηλωσεις εισοδηματος σε αλλοδαπους εναντι αδρας αμοιβης, καταχρηση χρηματων πελατων, συναλλαγες κατω απο το τραπεζι με εφοριακους εις βαρος του πελατη κτλ... Παραδειγματα τετοια απειρα... Το πρωτο ειδικα φετος μου ετυχε 3-4 φορες. Το δευτερο στα τοσα χρονια που κανω τη δουλεια μου εχει τυχει καμια δεκαρια. Το τριτο αφηστε το καλυτερα γιατι δε μας παιρνει...

Κι ολα αυτα γιατι τα προηγουμενα χρονια η μονη μας εννοια ηταν να λυσουμε το θεμα των αδειων (η μεγαλυτερη παγιδα που επεσαν ποτε οι λογιστες) και ξεχασαμε ολα τα αλλα, δυστυχως!!!! Γιατι αυτο που δεν καταλαβαμε ηταν οτι οι αδειες δε θα λυσουν το προβλημα απλα θα το διαστρεβλωσουν...

Καλα να παθουμε συναδελφοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...