Προς το περιεχόμενο

Ως φοροτεχνικός σας ευχαριστώ για τα λόγια σας που τιμούν εμένα και τους συναδέλφους μου...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

"ΠΟΙΟΙ ΘΑ ΕΛΕΓΧΘΟΥΝ

Από την άλλη πλευρά, η ΥΠΕΕ, κωδικοποιώντας τις βασικότερες διατάξεις της νομοθεσίας (Νόμοι: 3691/2008, 3560/2007 και 3424/2005) έχει ήδη «ξεχωρίσει» οκτώ επαγγελματικές κατηγορίες, οι οποίες θεωρούνται υψηλού κινδύνου δραστηριότητες για ξέπλυμα μαύρου χρήματος. Μεταξύ αυτών, περιλαμβάνονται κάθε είδους εταιρείες και ελεύθεροι επαγγελματίες που ασχολούνται με φορολογικές, κτηματομεσιτικές και επενδυτικές υπηρεσίες και συμβουλές, χωρίς να αποκλείονται οι δημοπρασίες και τα τυχερά παιχνίδια, όπου κατά τεκμήριο χρησιμοποιούνται για τη νομιμοποίηση παράνομων εισοδημάτων. Στο πλαίσιο αυτό και σύμφωνα με το σχέδιο δράσης οι έλεγχοι το προσεχές διάστημα θα επικεντρωθούν:

- Στις εταιρείες επιχειρηματικού κεφαλαίου (venture capital).

- Στους φορολογικούς ή φοροτεχνικούς συμβούλους.

- Στις εταιρείες φορολογικών ή φοροτεχνικών συμβούλων.

- Στους κτηματομεσίτες και τις κτηματομεσιτικές εταιρείες.

- Στους οίκους δημοπρασίας.

- Στους εμπόρους αγαθών μεγάλης αξίας.

- Στους εκπλειστηριαστές όταν η αξία της συναλλαγής υπερβαίνει τα 15.000 ευρώ είτε η πληρωμή γίνεται εφάπαξ είτε με δόσεις.

- Στα καζίνα του Διαδικτύου.

- Στα φυσικά και νομικά πρόσωπα που παρέχουν υπηρεσίες σε εταιρείες και ομίλους (trusts)."

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/4915

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"ΠΟΙΟΙ ΘΑ ΕΛΕΓΧΘΟΥΝ

Από την άλλη πλευρά, η ΥΠΕΕ, κωδικοποιώντας τις βασικότερες διατάξεις της νομοθεσίας (Νόμοι: 3691/2008, 3560/2007 και 3424/2005) έχει ήδη «ξεχωρίσει» οκτώ επαγγελματικές κατηγορίες, οι οποίες θεωρούνται υψηλού κινδύνου δραστηριότητες για ξέπλυμα μαύρου χρήματος. Μεταξύ αυτών, περιλαμβάνονται κάθε είδους εταιρείες και ελεύθεροι επαγγελματίες που ασχολούνται με φορολογικές, κτηματομεσιτικές και επενδυτικές υπηρεσίες και συμβουλές, χωρίς να αποκλείονται οι δημοπρασίες και τα τυχερά παιχνίδια, όπου κατά τεκμήριο χρησιμοποιούνται για τη νομιμοποίηση παράνομων εισοδημάτων. Στο πλαίσιο αυτό και σύμφωνα με το σχέδιο δράσης οι έλεγχοι το προσεχές διάστημα θα επικεντρωθούν:

- Στις εταιρείες επιχειρηματικού κεφαλαίου (venture capital).

- Στους φορολογικούς ή φοροτεχνικούς συμβούλους.

- Στις εταιρείες φορολογικών ή φοροτεχνικών συμβούλων.

- Στους κτηματομεσίτες και τις κτηματομεσιτικές εταιρείες.

- Στους οίκους δημοπρασίας.

- Στους εμπόρους αγαθών μεγάλης αξίας.

- Στους εκπλειστηριαστές όταν η αξία της συναλλαγής υπερβαίνει τα 15.000 ευρώ είτε η πληρωμή γίνεται εφάπαξ είτε με δόσεις.

- Στα καζίνα του Διαδικτύου.

- Στα φυσικά και νομικά πρόσωπα που παρέχουν υπηρεσίες σε εταιρείες και ομίλους (trusts)."

Με έιδαν που ξέπλενα το ιδρωμένο φανελάκι μου..

Τι το ήθελα να ξενυχτήσω χτες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με έιδαν που ξέπλενα το ιδρωμένο φανελάκι μου..

Τι το ήθελα να ξενυχτήσω χτες;

Που να το κρύψω το ξεπλυμένο..

Δεν μπορώ δεν μπορώ να περιμένω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που να το κρύψω το ξεπλυμένο..

Δεν μπορώ δεν μπορώ να περιμένω...

Πάντως πρέπει να ξέρεις οτι το καλύτερο πλυντήριο το διαθέτουν οι πολιτικοί

Εχει Ταμπελάκι Μάρκας , " Πόθεν έσχες "

Αλλά η μαγκιά είναι ότι η πραγματική Μάρκα είναι "Τί έσχες και δεν μας ενδιαφέρει το πόθεν"

Στην απίθανη δε περίπτωση που θα μας ενδιαφέρει , τότε έσχες απο προίκα της γυναίκας σου η οποία όταν παντρευτήκατε , δέν είχε ούτε δεύτερο βρακί.

Επίσης έχω κάτι πληροφορίες ότι εκεί κάτω στα Χανιά έχει σκουρήνει η Θάλλασα

Τόσο βρώμικο πια , ήταν το φανελάκι ? ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εεεε κάτι carousel κάτι cyπριακές εταιρείες κάτι πλαστά εικονικά ....δεν έγιναν μόνα τους, κάποιοι καλοί γνώστες του αντικειμένου έβαλαν το χεράκι τους....

πέραν τούτου

ας μην χαθεί η ευκαιρία που όλοι( ; ) θέλουμε: κατοχύρωση-πιστοποίηση-επισημοποίηση της λειτουργίας των λογιστικών γραφείων - ελευθέρων επαγγελματιών , για να πάψει η κοροϊδία π.χ. του να διαχειριζόμαστε τους πελάτες μας ανά έναν (αν και αυτό είναι το ελάχιστο). Είναι λοιπόν ευκαιρία αν θέλουν να ελέγξουν το επάγγελμά μας, να το οριοθετήσουν και γιατί όχι να ποινικοποιήσουν την συνέργεια σε φοροδιαφυγή, τότε θα δούμε πόσα απίδια χωράει ο σάκος.....

τώρα θα φανεί η πυγμή των κυβερνούντων και των συνδικαλιστών!!

Υ.Γ.

Κώστα μην στεναχωριέσαι .... Κάθε στιγμή είναι μια υπέροχη ευκαιρία... που λέει και ο ποιητής!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γιατί όχι να ποινικοποιήσουν την συνέργεια σε φοροδιαφυγή, τότε θα δούμε πόσα απίδια χωράει ο σάκος.....

..........................

Μα συνάδελφε ήδη εδώ και καιρό έχει ποινοκοποιηθεί η συνέργεια του Λογιστή σε φοροδιαφυγή , αυτή είναι η αναγνώριση του επαγγέλματος μας ....... ;)

Για αυτό φωνάζουμε , βγάζουμε όλη τη δουλειά του Κράτους , κρατάμε σχεδόν μόνοι μας το οικοδόμημα της οικονομίας και η αναγνώριση από το Κράτος είναι να μας ονομάζει φοροφυγάδες και να μας θεωρεί υπεύθυνους για κάθε τι στραβό και στο χάος που έχει το ίδιο δημιουργήσει να σε ξεπετάει με 1 συνάντηση 1ώρας .

Όσο για τα καρουζέλ , οφσορ και λοιπά ευγενή αθλήματα..... οι φίλοι μας Δικηγόροι δεν έχουν καμία ενημέρωση ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΝΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΕΙ ΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΣΥΝΕΡΓΟΣ ΑΝ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ( ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΙ ΚΥΒΕΡΝΟΝΤΕΣ ΙΣΩΣ ΒΡΕΘΟΥΝ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΕΛΑΤΗ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΦΤΙΑΞΕΙ ΚΑΛΟ ΝΟΜΟ. )

Ο ΛΟΓΙΣΤΗΣ - ΦΟΡΟΤΕΧΝΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΡΟΥΦΙΑΝΟ ΤΟΥ ΠΕΛΑΤΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΑΜΑ ΞΡΕΙ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΡΓΟΣ

(ΟΙ ΚΥΒΕΡΝΟΥΝΤΕΣ ΔΕΝ ΚΙΝΔΥΝΕΥΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΤΗΣ ΦΟΡΟΔΙΑΦΥΓΗΣ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΜΑΘΕΝΕΤΕ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΣΥΜΒΕΙ ΚΟΥΚΟΥΛΟΝΕΤΕ ΑΜΕΣΩΣ )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα συνάδελφε ήδη εδώ και καιρό έχει ποινοκοποιηθεί η συνέργεια του Λογιστή σε φοροδιαφυγή , αυτή είναι η αναγνώριση του επαγγέλματος μας ....... ;)

Για αυτό φωνάζουμε , βγάζουμε όλη τη δουλειά του Κράτους , κρατάμε σχεδόν μόνοι μας το οικοδόμημα της οικονομίας και η αναγνώριση από το Κράτος είναι να μας ονομάζει φοροφυγάδες και να μας θεωρεί υπεύθυνους για κάθε τι στραβό και στο χάος που έχει το ίδιο δημιουργήσει να σε ξεπετάει με 1 συνάντηση 1ώρας .

Όσο για τα καρουζέλ , οφσορ και λοιπά ευγενή αθλήματα..... οι φίλοι μας Δικηγόροι δεν έχουν καμία ενημέρωση ??

Γνωστό.... όπως υπάρχουν και οι άδειες... αλλά οι νόμοι υπάρχουν για να γεμίζουν μόνο βιβλία, όταν και άμα αρχίζουν να εφαρμόζονται...τότε εδώ είμαστε πάλι...

Βλέπεται οι εξετάσεις για την άδεια ήταν "κακές" και έγινα σεμινάρια... αλήθεια οι δικηγόροι γιατί δεν το απαίτησαν να μην περνούν από κρίση;;;;

Η πυγμή δεν αφορά μόνο την νομοθετική λειτουργία αλλά και την εφαρμογή των νόμων

Πέραν τούτου ας φροντίσουμε καταρχήν και πρωτίστως τα του οίκου μας .... και μετά ας γκρινιάζουμε για όλους τους άλλους ...

Για το Ε9 τα είπαμε ...αυτό που δεν είπαμε είναι το τι θα γίνει του χρόνου και του παραχρόνου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας μην χαθεί η ευκαιρία που όλοι( ; ) θέλουμε: κατοχύρωση-πιστοποίηση-επισημοποίηση της λειτουργίας των λογιστικών γραφείων - ελευθέρων επαγγελματιών , για να πάψει η κοροϊδία π.χ. του να διαχειριζόμαστε τους πελάτες μας ανά έναν (αν και αυτό είναι το ελάχιστο). Είναι λοιπόν ευκαιρία αν θέλουν να ελέγξουν το επάγγελμά μας, να το οριοθετήσουν και γιατί όχι να ποινικοποιήσουν την συνέργεια σε φοροδιαφυγή, τότε θα δούμε πόσα απίδια χωράει ο σάκος.....

τώρα θα φανεί η πυγμή των κυβερνούντων και των συνδικαλιστών!!

Νιώθω (δεν είμαι σίγουρος) να υφίσταται μια ιδιάιτερη πίεση στο σημείο αυτό στο οποίο θα προσπαθήσω και εγώ προσωπικά να βοηθήσω με την μικρή δύναμη που έχω.

Σύντομα θα δούμε νεότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εεεε κάτι carousel κάτι cyπριακές εταιρείες κάτι πλαστά εικονικά ....δεν έγιναν μόνα τους, κάποιοι καλοί γνώστες του αντικειμένου έβαλαν το χεράκι τους....

Αναφέρομαι στην σύνταξη των κειμένων των ανακοινώσεων του Υπουργείου...

Μην γίνεται έτσι γενική αναφορά πως ο υψηλός κίνδυνος ξεπλίματος βρίσκεται στα λογιστικά γραφεία. Ξέρω οτί υπάρχει και εκεί, αλλά να βρε παιδί μου όταν νιώθω (δεν ξέρω, νιώθω) ότι υψηλός κίνδυνος ξεπλίματος βρίσκετια και σε υθύνοντες της Πολιτείας ας είμεθα ολίγον πιο προσεκτικοί..

Αν συνδιάσουμε και την σύνταξη του κειμένου της ανακοίνωσης για τα λάθη του Ε9... ε κάτι με πήραξε...

Δεν το πάω δηλαδή ότι "οι λογιστές δεν συμμετέχουν σε τέτοια ξεπλίματα..."

Το πάω στο "μην αμαυρώνεται το επάγγελμά μας έτσι έυκολα"

Εξάλλου το επάγγελμα μας είναι κομμάτι της Πολιτείας. Ειναι ο δίαυλος συναλλαγής Κράτους και Πολίτη. Διάτρητο επάγγελμα...

Ε τότε διάτρητη Πολιτεία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.gedd.gr/article_data/Linked_fil...ktheshs2008.pdf

http://www.tovima.gr/default.asp?pid=46&am...p;dt=30/06/2009

Οταν το πλυντήριο θέλει να σταματήσει το ξέπλυμα του μαυρου χρήματος ,

θα πρέπει να ξεκινάει με τα ¨ρούχα".

Τετοια πόρωση με το κωλοκκόμα ειλικρινά δεν την περίμενα .

Τοσο μεγάλες παρωπίδες πια , τόσο μεγάλες .

Και να μην ξεχνατε και κάτι ακόμα , κάθε προσπάθεια για μείωση της φορολόγησης των πελατών μας , χαρακτηρίζεται εν μέρη, ώς συμμετοχή στην φοροδιαφυγή , συναυτουργία σε απάτη , ξέπλυμα μαυρου χρηματος και δεν ξέρω και εγω τι άλλο .

Και όλα αυτα στην χώρα των εβδομαδιαίων σκανδάλων.

Μην τα τσουβαλιάζετε όλα συνάδελφοι , μην τα τσουβαλιάζετε όλα .

Ξεκολλάτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σε λένε κλέφτη και να μην υπάρχει καμία (για μια ακόμη φορά) ΑΜΕΣΗ αντίδραση από κανένα σύλλογο και να λέμε ναι μεν αλλά ???!!!!

Όχι ρε πστ απέδειξετο ή βάλε όλα τα επαγγέλματα μέσα .

Αι σικτίρ σας και μας βαρέθηκα .

Πάρτε το χαμπάρι , αντί η Διοίκηση να μας έκανε τεμενάδες και να μας παρακαλάει μας έχει του κλώτσου και του μπάτσου , όταν και άμα καταλάβουμε τι δύναμη μας σαν κλάδος τα ξαναλέμε μέχρι τότε ανεχτείτε να σας λένε κλέφτες και φοροφυγάδες ..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σε λένε κλέφτη και να μην υπάρχει καμία (για μια ακόμη φορά) ΑΜΕΣΗ αντίδραση από κανένα σύλλογο και να λέμε ναι μεν αλλά ???!!!!

Όχι ρε πστ απέδειξετο ή βάλε όλα τα επαγγέλματα μέσα .

Αι σικτίρ σας και μας βαρέθηκα .

Πάρτε το χαμπάρι , αντί η Διοίκηση να μας έκανε τεμενάδες και να μας παρακαλάει μας έχει του κλώτσου και του μπάτσου , όταν και άμα καταλάβουμε τι δύναμη μας σαν κλάδος τα ξαναλέμε μέχρι τότε ανεχτείτε να σας λένε κλέφτες και φοροφυγάδες ..........

Εναι ρε φίλε , εχει καταντησει μαλακία πλέον .

Δεν μας μενει χρονος ουτε να κατουρησουμε ,

πληρώνουμε ένα σκασμο φόρους και στο τέλος τα ακουμε και απο πάνω.

Εχουμε και το αρχιπλυντηριο , τους αρχιμαφιόζους , να μας στοχοποιούν

και να μας τσουβαλιάζουν .

Αλλα έτσι είναι , πρέπει να γινουμε και εμείς νονοί του μαυρου χρήματος

να ανεβοκατεβάζουμε κυβερνήσεις και να σου πώ εγω μετά .

Αντε στον γεροδιάολο και ακομα παραπέρα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειτε και ενα ευχαριστω(σιχτιρισμα), βρε παιδια στους "συναδελφους" που μας εκπροσωπουν επαξια στα καναλια και ειδικα αυτον που εχουν στο Μεγκα συχνα πυκνα τελευταια, γιατι μουρθε να σπασω την τηλεοραση και ευτυχως που σκεφτηκα οτι δεν θα τα καταφερω να την ξανααγορασω και τη γλυρωσε ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είστε - είμαστε όλοι στην Τσίτα και στην πρίζα

Εχω την εντύπωση οτι χρειαζόμαστε όλοι διακοπές επειγόντως

Εγώ πάντως κατα τις 10 Αυγούστου την κάνω για 3 εβδομάδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είστε - είμαστε όλοι στην Τσίτα και στην πρίζα

Εχω την εντύπωση οτι χρειαζόμαστε όλοι διακοπές επειγόντως

Εγώ πάντως κατα τις 10 Αυγούστου την κάνω για 3 εβδομάδες.

θα πας να "ξεπλυθείς" !!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην ξεχνατε και κάτι ακόμα , κάθε προσπάθεια για μείωση της φορολόγησης των πελατών μας , χαρακτηρίζεται εν μέρη, ώς συμμετοχή στην φοροδιαφυγή , συναυτουργία σε απάτη , ξέπλυμα μαυρου χρηματος και δεν ξέρω και εγω τι άλλο .

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Πεδίον δόξης λαμπρό. Να ξεκινήσουν την έρευνα και τους ελέγχους από τους συμβούλους του κ. Βουλγαράκη ;):D:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως τελικά να πρέπει να πιστέψω αυτον που λέει ότι μας ψεκάζουν και οτι υπάρχουν καλικάτζαροι σε στοές κάτω απο την γη.

Μάλλον τα κείμενα στα δελτια τυπου του υπ.οικονομικων τα γραφουν ψεκασμένοι καλλικάντζαροι που καμμιά σχεση δεν έχουν με οτι συμβαίνει εκει έξω ...ζωντας κατω απ τη γη τι να δουν?

Βατοπέδια?

Βίλλες?Χρειάστηκε ποτε οι καλλικαντζαροι να πανε να κολυμπησουν στην Αττική ακτογραμμή και να τρακαρουν σε μάντρα βίλλας στην αμμουδιά?

Σκάνδαλα?

Δωροδοκίες?

Διαφθορά?

Διαπλεκόμενη μεταξύ υπηρεσιών διαφθορά?

Οσο για τα διαρκή πυρά προς τον κλάδο μας..μήπως λέω μηπως και αναρωτιέμαι....μηπως χρονικά συμπίπτουν με την απελευθέρωση και την είσοδο μεγάλων εταιρειών στον κλάδο?

Λέω τωρα εγω.... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως τελικά να πρέπει να πιστέψω αυτον που λέει ότι μας ψεκάζουν και οτι υπάρχουν καλικάτζαροι σε στοές κάτω απο την γη.

Μάλλον τα κείμενα στα δελτια τυπου του υπ.οικονομικων τα γραφουν ψεκασμένοι καλλικάντζαροι που καμμιά σχεση δεν έχουν με οτι συμβαίνει εκει έξω ...ζωντας κατω απ τη γη τι να δουν?

Μήπως Εννοείς τους Βρίλ που βγαίνου απο την γή στα Βριλήσια ??? ;)

Μήν κοροϊδεύετε ρέ !!!!!!!

Είναι διασταυρωμένο σας λέω.

Τό έχω ακούσει στον Χαρδαβέλα απο τον Γιάννη τον Φουράκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως Εννοείς τους Βρίλ που βγαίνου απο την γή στα Βριλήσια ??? ;)

Μήν κοροϊδεύετε ρέ !!!!!!!

Είναι διασταυρωμένο σας λέω.

Τό έχω ακούσει στον Χαρδαβέλα απο τον Γιάννη τον Φουράκη.

Μπα δεν νομιζω να ανεβαινουν απ τα Βριλλήσια γιατι στην διαδρομη μεχρι το Σύνταγμα κατι θα είχαν δει.

Μιλάμε οτι πρεπει να βγαινουν απο το υπέδαφος κατ ευθειαν στο κτιριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τo αρθρο που αναφέρει ο Κίμων σε κάποιο σημείο αναφέρει:

Παράλληλα θα εφαρμοστεί αυστηρότερα το «πόθεν έσχες» των εφοριακών υπαλλήλων με ελέγχους σε όλο το φάσμα των περιουσιακών τους στοιχείων, από τους οικονομικούς επιθεωρητές.

Δλδ σε εμένα το «πόθεν έσχες» εφαρμόζεται χαλαρότερα? Ενα πράγμα σαν το κορσε ειναι το «πόθεν έσχες»...ανάλογα τον σφίγγεις ...τον ξεσφιγγεις...!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν υπάρχουν τέτοιου είδους δημοσιεύσεις, και εκφράζονται δημόσια τέτοιες απόψεις, ε μην περιμένουμε να μας πάρουν και στα σοβαρά.

Βγάζουμε τα ματάκια μας μόνοι μας.

http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?...68076&st=40

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...