Προς το περιεχόμενο

ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ-ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΟΥ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

ατομικη με γ' κατηγορίας βιβλία και χαμηλό τζίρο με 3 ατομα προσωπικο, δεν πέρνετε 350,00€/ μηνα?

Ο ΤΖΙΡΟΣ ΔΕΝ ΚΑΘΟΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΤΙΜΗ

ΤΑ ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΠΟΥ ΑΠΑΙΤΟΥΝΤΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΘΙΕΡΩΣΗ ΠΑΝΕΛΑΔΙΚΗΣ ΕΝΙΑΙΑΣ ΕΛΑΧΙΣΤΗΣ ΤΙΜΗΣ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ 50 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΦΥΣΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΟ.

ΩΣ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΔΕΙΓΜΑ ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟΥ ΤΟΥ ΚΛΑΔΟΥ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ ΧΩΡΑ.

καλα..... ενταξει!!!

να δω που θα φτασουμε....

http://www.goldendea...tm_medium=email

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα..... ενταξει!!!

να δω που θα φτασουμε....

http://www.goldendea...tm_medium=email

Πλήρης απαθλίωση του επαγγέλματος του Λογιστή-Φοροτεχνικού...:angry:

Τι να πω....τα λόγια είναι περιτά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλήρης απαθλίωση του επαγγέλματος του Λογιστή-Φοροτεχνικού...:angry:

Τι να πω....τα λόγια είναι περιτά!

απίστευτη προσφορά!!!!!!!!! εξομοίωσαν το μανικιούρ-πεντικιούρ με τη φορολογική δήλωση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαθα κάτι τις...... μόλις το διάβασα.

Τι απαξίωση λέμε τώρα, αυτό είναι ....πάρτε κόσμε τώρα που γυρίζει..................

Μπράβο στους .................συναδέλφους !!!

Οπότε τι καθόμαστε και συζητάμε.................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 weeks later...

Σε τούτο το εππαγγελμα και τόπο η κακομοιριά θα μας φάει,ειναι δυνατόν να αμοίβεσαι και να προσφέρεις πραγματικά

την εργασία που πρέπει με 30 η 50 ευρώ ?ετσι θα αναγκαστείς να αναλαμβάνεις συνέχεια και άλλους με αποτέλεσμα ,μη ενημέρωση

και στα σεμηνάρια όσοι παρακολουθούν να κοιμούνται ,το βλέπουμε και αυτό.Αν θέλουμε να μας παίρνουν σοβαρά σαν επαγγελματίες

και σαν ανθρώπους΄πρέπει να αμοιβόμαστε σωστά ,οπως είναι ο αρχικός κατάλογος και ακόμη πιό ψηλά αν συντρέχουν επι πλέον οροι,

για να να παρέχουμε και σωστές υπηρεσίες και όταν μας ρωτούν να ξέρουμε να απανταμε τουλάχιστον στα μισά.Ελεος πιά με αυτή την

κακομοιρά στο επαγγελμάμας,πως να μας πάρουν στα σοβαρά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλήρης απαθλίωση του επαγγέλματος του Λογιστή-Φοροτεχνικού...:angry:

Τι να πω....τα λόγια είναι περιτά!

Εγώ λέω να συγκεντρώσουμε όλες τις δηλώσεις που συνατάσσουμε και να πάμε να μας τις φτιάξουν οι κ.κ. συνάδελφοι,

με 20€ και να παζαρέψουμε και καλλίτερη αμοιβή λόγω ποσότητας.

Ούτε να κουραστούμε ούτε να ξενυχτήσουμε.... και η αμοιβή μας καθαρή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θέλω να πάει κάποιος με αποδοχές κληρονομιάς και αγοραπωλησίες ακινήτων με καμιά δεκαριά συμβόλαια να δούμε πως θα αισθανθεί ο κύριος "συνάδελφος".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 month later...

Εγώ λέω να συγκεντρώσουμε όλες τις δηλώσεις που συνατάσσουμε και να πάμε να μας τις φτιάξουν οι κ.κ. συνάδελφοι,

με 20€ και να παζαρέψουμε και καλλίτερη αμοιβή λόγω ποσότητας.

Ούτε να κουραστούμε ούτε να ξενυχτήσουμε.... και η αμοιβή μας καθαρή.

καλη ιδεα αλλα δεν τοιυς εμπιστευομαι χαχαχαχαχα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΚΑΘΟΡΙΣΤΕΙ ΕΝΑΣ ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟΣ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ,ΕΔΩ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΠΟΥ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΤΗΡΗΣΗ ΤΟΝ ΒΙΒΛΙΩΝ Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΜΕ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ- ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΕΣ ΚΛΠ ΜΕ 600 ΕΥΡΩ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΚΡΑΤΑΜΕ ΕΝΑ ΕΠΙΠΕΔΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΚΑΘΟΡΙΣΤΕΙ ΕΝΑΣ ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟΣ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ,ΕΔΩ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΠΟΥ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΤΗΡΗΣΗ ΤΟΝ ΒΙΒΛΙΩΝ Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΜΕ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ- ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΕΣ ΚΛΠ ΜΕ 600 ΕΥΡΩ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΚΡΑΤΑΜΕ ΕΝΑ ΕΠΙΠΕΔΟ

600? 300 τι σου λέει? με το φπα μεσα ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΚΑΘΟΡΙΣΤΕΙ ΕΝΑΣ ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟΣ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ,ΕΔΩ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΠΟΥ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΤΗΡΗΣΗ ΤΟΝ ΒΙΒΛΙΩΝ Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΜΕ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ- ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΕΣ ΚΛΠ ΜΕ 600 ΕΥΡΩ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΚΡΑΤΑΜΕ ΕΝΑ ΕΠΙΠΕΔΟ

600?πολλά λες...προχθές έδιωξα φίλο ταξιτζή που πληρώνει 20ευρώ το μήνα και ήθελε να τον αναλάβω με τα ίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι τιμές αυτές ισχύουν και σήμερα?

ναι μόνο που αφορούν το χρόνο!χαχαχαχα :lol::lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μην πατε μακρυα εδω διπλα στην ιδια σελιδα στις διαφημισεις google

.................

δήλωση Ε1+Ε2+Ε9 (έως 2 ακίνητα) από 49,99 ευρώ για e-υποβολή

τι να λεμε τωρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πως είναι δυνατόν να τα βγάζουν πέρα? Πόσο χρόνο κάνουν για να φτιάξουν την δήλωση, 10 λεπτά Ε1-Ε2-Ε9? Πως είναι δυνατόν? Κοστη δεν έχουν?

Τελικά μάλλον ειμαι πολυ αργός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μην πατε μακρυα εδω διπλα στην ιδια σελιδα στις διαφημισεις google

.................

δήλωση Ε1+Ε2+Ε9 (έως 2 ακίνητα) από 49,99 ευρώ για e-υποβολή

τι να λεμε τωρα...

Και πως είναι δυνατόν να τα βγάζουν πέρα? Πόσο χρόνο κάνουν για να φτιάξουν την δήλωση, 10 λεπτά Ε1-Ε2-Ε9? Πως είναι δυνατόν? Κοστη δεν έχουν?

Τελικά μάλλον ειμαι πολυ αργός.

Είσαι .. Εγώ την θεία μου την μακαρίτισσα .. με ένα ποσό στις συντάξεις , ένα στον 659 και ένα (Χ) για διαγραφή στο Ε9..

γύρω στο 1 λεπτό και 30 " .. και δωρεάν μιλάμε.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μην πατε μακρυα εδω διπλα στην ιδια σελιδα στις διαφημισεις google

.................

δήλωση Ε1+Ε2+Ε9 (έως 2 ακίνητα) από 49,99 ευρώ για e-υποβολή

τι να λεμε τωρα...

είσοδος δωρεάν έξοδος 200 ευρω χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<P>ΜΑΣ ΦΟΡΤΩΣΑΝ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΞΕΥΤΙΛΙΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΑΣ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ 30ΕΥΡΩ ΤΗ ΔΗΛΩΣΗ Η 300 ΤΗΝ ΤΗΡΗΣΗ ΤΩΝ ΒΙΒΛΙΩΝ ΠΟΛΛΗ ΥΠΟΒΙΒΑΖΜΟΣ ΤΟΥ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ ΜΑΣ</P>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΑΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΑΙ ΜΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΥΠΟΤΙΜΗΣΗΣ! ΠΡΕΠΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΣΥΓΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ. Ο ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ. ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΤΙΜΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΑΠΟ 25€ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΡΕΛΑ. ΔΥΣΤΗΧΩΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΑΝΑΖΗΤΑΕΙ ΠΛΕΟΝ ΤΟ ΦΤΗΝΟ... 'Η ΡΙΧΝΕΙΣ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ 'Η ΤΟ ΠΑΙΖΕΙΣ ΚΥΡΙΛΕ ΚΑΙ ΠΟΙΟΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΕΚΤΟΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ. ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΥΨΗΛΟ ΚΟΣΤΟΣ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΚΟΜΟΙΡΙΑΖΟΥΜΕ..

Ο ΡΟΛΟΣ ΤΟΥ ΛΟΓΙΣΤΗ-ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΟΥ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΑΛΛΑΖΕΙ ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ, ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΚΑΤΟΧΥΡΩΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΑΜΟΙΒΕΣ ΜΑΣ ΟΠΩΣ ΟΙ ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΩΡΑ ΘΑ ΚΑΤΑΡΓΗΘΟΥΝ ΟΙ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΑΜΟΙΒΕΣ ΠΑΝΤΟΥ.ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΑΜΟΙΒΕΣ?.ΠΑΙΔΙΑ ΣΕ ΛΙΓΟ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΛΑΤΕΣ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΥΜΦΩΝΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΕΞΕΥΤΕΛΙΖΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΣΟ ΧΑΜΗΛΕΣ ΤΙΜΕΣ,ΑΛΛΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ.ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΝΤΩΣ ΦΡΟΝΤΙΖΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟΥΣ,ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΕΙΣ ,ΠΑΡΑΚΡΑΤΟΥΜΕΝΩΝ ΦΟΡΩΝ,ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΑΜΟΙΒΩΝ ΕΛΕΥΘ ΕΠΑΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΩΝ.ΚΑΔ ΜΑΔ ΚΛΠΠΠΠΠΠΠ ΠΟΥ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ.

ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΠΟΙΟΝ ΕΧΕΙΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΟΥ , ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ, ΠΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΛΑΤΗΣ,ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ(ΣΥΝΗΘΩΣ ΓΚΡΙΝΙΑΖΟΥΝ ΟΙ ΕΧΟΝΤΕΣ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχθές βρήκα στο αυτοκίνητο μου, ένα έντυπο που έλεγε:ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΙΣΘΩΤΩΝ-ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΩΝ 20 ΕΥΡΩ, ΤΗΡΗΣΗ ΒΙΒΛΙΩΝ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ 25 ΕΥΡΩ, ΤΗΡΗΣΗ ΒΙΒΛΙΩΝ ΕΜΠΟΡΙΚΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ 30 ΕΥΡΩ, ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΚΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΝ ΑΠΟ ΔΙΚΗΓΟΡΟΥΣ,ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΓΡΑΦΟΥΣ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΓΙΑ ΕΚΔΟΣΗ ΔΑΝΕΙΩΝ,ΘΑ ΧΑΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΑΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΟΥΜΕ ΣΕ ΟΠΟΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΘΕΜΑ ΣΑΣ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ.Είχε όνομα,διεύθυνση(είναι πολύ κοντά στο δικό μου γραφείο στο Μαρούσι) και τηλέφωνο.Μόλις μπορέσω, θα περάσω από το γραφείο της κυρίας συναδέλφου, και θα της ζητήσω συνεργασία με τον εξής τρόπο:Εχω 40 πελάτες, θα τους δώσω να τους ενημερώνει αυτή,να βγάζει φπα να κάνει τέλος πάντων ότι κάνω εγώ τώρα και δεν βλέπω το σπίτι μου και το παιδάκι μου, και θα της δίνω 10 ευρώ παραπάνω απο ότι ζητάει για την κάθε κατηγορία επαγγέλματος.Επιπλέον για να της είναι πιό εύκολο εγώ θα υπογράφω σε όλα.ΑΝ ΤΟ ΔΕΧΤΕΙ ΣΩΘΗΚΑ, ΘΑ ΖΩ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΟΧΙ ΣΑΝ ΓΟΥΡΟΥΝΙ. ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΑ ΤΟ ΘΕΟ, ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ. Πλήρης εξευτελισμός του επαγγέλματος παιδιά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 months later...

και προσθέτω κι εγώ το κερασάκι στην τούρτα έρχεται ο εν δυνάμει πελάτης που ούτε έχει ξαναπεράσει την πόρτα, πιθανόν και από το τηλέφωνο και με ρωτά "θέλω να κάνω αίτηση για κλειδάριθμο", τί να του πω περάστε να την κάνουμε δωρεάν.... λες και είμαι φιλανθρωπικό ίδρυμα ή 50€ διότι τις 2 ώρες που θα κάτσεις απέναντι μου να μου πιάσεις κουβεντούλα για μια δουλειά 30 δευτερολέπτων εγώ θα δούλευα για άλλο πελάτη να έβγαζα τα έξοδα μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 months later...

Συναδελφισσες και συνάδελφοι: το 2012 θεωρείται ότι μπορεί να εφαρμοστει έστω και κατ'ελάχιστον κάποιος τιμοκατάλογος; Με προβληματισε έπι 5 μερες το τι θα χρέωνα έναν νέο πελάτη (κτηνίατρο). Το θέμα είναι υπάρχουν πελάτες;Γιατι στην περιοχη που ειμαι εγω και στους 20 μηνες που έχω το γραφείο ήταν μόλις ο 4ος (εκτός δηλώσεων) !!! Έχει καμιά αξία η τιμή τελικά σήμερα ή αν θα μαζέψεις τα λεφτά; Πόσοι συναδελφοι δεν χρωστανε μηνιάτικα στους εργαζομένους τους,απλήρωτα δίμηνα ΤΕΒΕ, ενοίκια κτλ; Θα αισθάνεται τύψεις δλδ όποιος χρεώνει 50€ / μήνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναδελφισσες και συνάδελφοι: το 2012 θεωρείται ότι μπορεί να εφαρμοστει έστω και κατ'ελάχιστον κάποιος τιμοκατάλογος; Με προβληματισε έπι 5 μερες το τι θα χρέωνα έναν νέο πελάτη (κτηνίατρο). Το θέμα είναι υπάρχουν πελάτες;Γιατι στην περιοχη που ειμαι εγω και στους 20 μηνες που έχω το γραφείο ήταν μόλις ο 4ος (εκτός δηλώσεων) !!! Έχει καμιά αξία η τιμή τελικά σήμερα ή αν θα μαζέψεις τα λεφτά; Πόσοι συναδελφοι δεν χρωστανε μηνιάτικα στους εργαζομένους τους,απλήρωτα δίμηνα ΤΕΒΕ, ενοίκια κτλ; Θα αισθάνεται τύψεις δλδ όποιος χρεώνει 50€ / μήνα?

Συνάδελφε ,δεν ξέρω βέβαια αν είσαι,καλύτερα να χρεώσεις τιμή -20 ε ,δηλαδή να δίνεις απο πάνω.Καλά υπάρχει συνάδελφος με αξιοπρέπεια

και να κάνει την δουλεία του οπως πρέπει και να παίρνει 50 ε το μήνα?ποιός θα πληρώσει ολές τις υποχρεώσεις που μας χρεώνουν κάθε

μέρα ?ποιός θα πληρώσει τις άπειρες ώρες διαβάσματος στις συνεχόμενες αλλαγές?φυσικά ο πελάτης όπως γίνεται με όλους τους σοβαρούς

επαγγελματίες .Αλλά η ασυδοσία και η μη οριοθέτηση του επαγγέλματος,που περνάνε με τους νόμους τους χωρίς τη δική μας παρουσία,και πως να υπάρξει

αφού ο κάθε τσομπάνος μπαίνει στο επάγγελμα χωρίς να έχει κάποιο σοβαρό πτυχίο.Βάλτε μυαλό ρε και να χρεώνεται με τον τιμοκατάλογο που ηδη υπάρχει

και μην βγάζετε τα μάτια σας με τα χέρια σας,αν δεν έχεις αξιοπρεπή αμοιβή και πας σαν γύφτος και κτυπάς τις τιμές κάποιος άλλος θα βρεθεί που θα κτυπήσει

εσάς. Εξάλλου οι τιμές αυτές είναι πάντα επίκαιρες αφού πάντα μας βάζουνε να κάνουμε κάτι παραπάνω με αποτέλεσμα την επικαιροποίηση των τιμών και στην κρίση.

Επίσης να ρωτάτε πάντα τον προηγούμενο συνάδελφο και την τιμή του , αλλιώς θα τα βρείτε μπροστά σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφε ,δεν ξέρω βέβαια αν είσαι,καλύτερα να χρεώσεις τιμή -20 ε ,δηλαδή να δίνεις απο πάνω.Καλά υπάρχει συνάδελφος με αξιοπρέπεια

και να κάνει την δουλεία του οπως πρέπει και να παίρνει 50 ε το μήνα?ποιός θα πληρώσει ολές τις υποχρεώσεις που μας χρεώνουν κάθε

μέρα ?ποιός θα πληρώσει τις άπειρες ώρες διαβάσματος στις συνεχόμενες αλλαγές?φυσικά ο πελάτης όπως γίνεται με όλους τους σοβαρούς

επαγγελματίες .Αλλά η ασυδοσία και η μη οριοθέτηση του επαγγέλματος,που περνάνε με τους νόμους τους χωρίς τη δική μας παρουσία,και πως να υπάρξει

αφού ο κάθε τσομπάνος μπαίνει στο επάγγελμα χωρίς να έχει κάποιο σοβαρό πτυχίο.Βάλτε μυαλό ρε και να χρεώνεται με τον τιμοκατάλογο που ηδη υπάρχει

και μην βγάζετε τα μάτια σας με τα χέρια σας,αν δεν έχεις αξιοπρεπή αμοιβή και πας σαν γύφτος και κτυπάς τις τιμές κάποιος άλλος θα βρεθεί που θα κτυπήσει

εσάς. Εξάλλου οι τιμές αυτές είναι πάντα επίκαιρες αφού πάντα μας βάζουνε να κάνουμε κάτι παραπάνω με αποτέλεσμα την επικαιροποίηση των τιμών και στην κρίση.

Επίσης να ρωτάτε πάντα τον προηγούμενο συνάδελφο και την τιμή του , αλλιώς θα τα βρείτε μπροστά σας.

Ναι,είμαι συναδελφός σου (κανονικά και με το νόμο).Ατυχές το σχολιό σου γιατί πρώτος από όλους θέλω κατώτατες τιμές για τη δουλεια μας που να ακολουθείται παντού όπως στους μηχανικούς π.χ. Σου ανέπτυξα τον -όποιον- προβληματισμό μου. Αυτός που αντικατεστησα ήταν παρακάτω και γι'αυτό το ερώτημά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...