Προς το περιεχόμενο

Τι θα λεγατε για μια "λογιστικη" δημοσκοπηση?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους και Χρονια Πολλα!

Εχω να κανω μια προταση.Χαζευοντας στο Internet βρηκα ενα forum για γραφιστες,σελιδοποιους κλπ.Η δομη του ειναι αντιστοιχη με το "δικο μας". Σε καποια σελιδα βρηκα μια ερευνα που εχουν κανει οσον αφορα το επαγγελμα τους.Εδωσαν καποια ερωτηματολογια σε γραφιστες για πραγματα που αφορουν την δουλεια τους κ αυτοι ειχαν ενα χρονικο περιθωριο 3 μηνων να απαντησουν.Υστερα απο αυτο βγηκαν τα αποτελεσματα. Πιστευω οτι θα ηταν ενδιαφερον να γινει κατι παρομοιο-αν δεν εχει ηδη γινει(συγχωρεστε με αν εχει γινει κατι αντιστοιχο και δεν εχει πεσει στην αντιλήψη μου). Εχει ερωτησεις οσον αφορα το φυλο,την ηλικια, το εισοδημα,την ενημερωση γυρω απο το επαγγελμα κλπ κλπ.

Για περισσοτερες πληροφοριες-για να παρετε μια ιδεα-δειτε εδω:

www.creativesurvey.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λείπει ο σκοπός ... ο φορέας που θα στήσει την όλη διαδικασία και θα επεξεργαστεί τα αποτελέσματα , και εντελή πως θα τα αξιοποιήσει … Αλλά έτσι ξεκάρφωτα προς τι όλα αυτά : )

Εάν θέλετε να κάνουμε μια δημοσκόπηση, προσωπικά θα πρότεινα κάτι του στυλ :

Πως θα βελτιώσουμε το επάγγελμα και τις υπηρεσίες που παρέχουμε ;

η το πως θα μπορέσουμε να εδραιώσουμε ένα μηχανισμό αυτοκάθαρσης και να πατάξουμε από το υγιές σώμα της κοινότητας μας τους λογίς λογιών απατεώνες και αλχημιστές που κυκλοφορούν μεταξύ μας ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαινω οτι οσον αφορα το θεμα της υλοποιησης του project αυτου ειναι σχετικα δυσκολο..Ο μονος λογος ομως που σκεφτηκα ειναι να βγαλουμε καποια συμπερασματα που αφορουν το επαγγελμα μας.Περα απο τα δημογραφικα(ηλικια,φυλο κλπ) να δουμε τι υπηρεσιες παρεχουμε, ποσο τις χρεωνουμε,τι λεφτα παιρνουμε ειτε σαν μισθωτοι ειτε σαν ελευθεροι επαγγελματιες κλπ κλπ.

Εγω εριξα την προταση στο τραπεζι,εφοσον πιστευει καποιος απο τους συντελεστες του Forum ή καποιος απο τους υπολοιπους συναδελφους οτι ειναι υλοποιησιμη,εφικτη και χρησιμη η ιδεα αυτη,εγω απο μεριας μου, με χαρα να βοηθησω με οποιον τροπο μπορω

ΥΓ Θα παιρνω εγω τα τηλεφωνα! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-ΘΕΟΔΩΡΟΣ-

ΠΡΟΣ ΤΙ Η ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ;

ΜΕΤΡΑ ΘΕΛΟΥΜΕ

ΚΑΘΟΛΙΚΗ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΣΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ

ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΜΗΤΡΩΟ ΤΗΣ ΔΟΥ

ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΑΡΕΡΓΑ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΜΕΝΟΙ ΜΕ ΤΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΑ-ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΑ-ΔΗΛΩΣΕΙΣ

ΕΙΔΑΤΕ ΤΙ ΚΑΝΑΝΕ ΟΙ ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ ΤΟΥΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΜΕ ΤΟ ΚΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟ;

ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΜΑ ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΘΕΝΑΣ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ

ΘΕΟΔΩΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ πως μια δημοσκόπηση μπορεί να φέρει στην επιφάνεια πολλά στοιχειά- χαρακτηριστικά σχετικά με τον κλάδο μας, τα οποία μπορούν να χρησιμοποιηθούν ποικιλοτρόπως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...