Προς το περιεχόμενο

ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΣ ΖΗΛΟΣ?


επισκέπτη επισκεπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επισκέπτη επισκεπτης

Παιδιά,εχω μια απορία.

βλέπω συναδέλφους εδώ μέσα που κανουν τρεις και τέσσερις

δημοσιεύσεις την ημέρα και μάλιστα εκτενέστατες.

πότε λοιπόν δουλεύουν και αποκτούν όλη αυτή τη γνώση

που τόσο απλόχερα μοιράζονται μαζί μας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως έχουν αποκτήσει αρκετή γνώση και έχουν την καλοσύνη να την μοιράζονται και με τους υπόλοιπους που δεν ξέρουν αρκετά ?

Δεν νομίζω να χρειάζονται τέτοιου είδους σχόλια.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα απαντήσω ως εξής:

Χθές μίλησα με τον gus στο κινητό. Ήταν σε μία επιχείρηση και είχε έλεγχο. Όμως έκανε και το site αυτό. Πώς; Αποψή μου: Αν θέλεις, πολλά μπορείς. Αν μάλιστα έχεις εκπαιδευτεί να ψάχνεις εύκολα, τότε μπορείς εύκολα να απαντήσεις και σε έκταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπε η AGELIKI :

«Δεν νομίζω να χρειάζονται τέτοιου είδους σχόλια.......»

Το φόρουμ είναι πηγή γνώσεων & ένα μέρος όπου μπορεί να μοιραστεί κάποιος τις εμπειρίες του. Να ευχαριστήσω λοιπόν τους συναδέλφους για τον πολύτιμο χρόνο που διαθέτουν. Τέτοια εργαλεία βρήκατε πολλές φορές ΔΩΡΕΑΝ στην ζωή σας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΟΔΥΣΣΕΑΣ

Για πέντε γραμμές που γράφει ο καθένας μας δεν νομίζω να μας τρώει τόσο χρόνο , που στο κάτω κάτω κάτι μαθαίνουμε όλοι μας !!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H απορία του επισκέπτη δίνει την εντύπωση ότι πρέπει να απολογηθούν όσοι δίνουν απαντήσεις . Ίσως να μην είναι αυτός ο σκοπός του αλλά αυτή την εντύπωση αφήνει η πρώτη ανάγνωση .

Χρόνος ειναι έυκολο να βρεθεί . Το πρωί βλέποντας τον κ. Αυτ(ακ)ιά μαζί με το Λογιστή κ. Ντουντουκάκη να λένε μπούρδες γράφω και γω καμμιά χαζομάρα . Το μεσημέρι ακούγοντας την Τατιάνα με τον κ.Δαραβίγκα να προβληματίζονται για σοβαρότερα θέματα όπως το αν μπορεί η Τρανσεξουαλ κ. Δημητρίου να πάρει το βραβείο Α΄γυναικείου ρόλου στο Φεστιβάλ Θεσ/νικης , προβληματίζομαι και γω για την άδεια των εργαζομένων .

Το βράδυ τα πράγματα σοβαρεύουν , αφού μαζί με τον Μάκη 30φυλλόπουλο ψάχνω με κρυφές κάμερες για το αν εκπίπτει ο ΦΠΑ ή όχι .

Επειδή βλέπω πως οι ερωτήσεις πληθαίνουν και αυτοί που ρωτάνε γίνονται όλο και πιο πιεστικοί(απάντηση θέλω ,τώρα την θέλω και ναναι και σωστή γιατί αλλιώς...), παρακαλώ όποιον ενδιαφέρεται ας προσπαθήσει να απαντήσει γιατί πραγματικά θα δει μεγάλη βελτίωση στην δουλειά του .

Υ.Γ. Ελπίζω να μην καταλάβει το αφεντικό μου πόση ώρα τρωω εδώ γιατί θα με κλαιν οι ρέγγες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΝΤΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...........ΑΥΤΗ Η ΣΕΛΙΔΑ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΒΟΗΘΗΜΑ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ Ο Κ.GZOKAS ΔΩΡΕΑΝ.ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΠΕΙ ΜΑΚΑΡΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΟΡΙΣΜΕΝΩΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΑ ΔΕ ΘΕΛΩ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά,εχω μια απορία.

βλέπω συναδέλφους εδώ μέσα που κανουν τρεις και τέσσερις

δημοσιεύσεις την ημέρα και μάλιστα εκτενέστατες.

πότε λοιπόν δουλεύουν και αποκτούν όλη αυτή τη γνώση

που τόσο απλόχερα μοιράζονται μαζί μας?

αν υποθεσουμε οτι καθε ημερα κατα μεσο ορο ενας βοηθος λογιστη μαθαινει 2 λογιστικα γεγονοτα και το πολαπλασιασεις επι 300 ημερες που εχει ενα εργασιακο ετος και οτι βρεις επισης πολλαπλασιασης επι 16 χρονια υπηρεσιας μεσα στις επιχειρησεις τοτε λαμβανεις ως αποτελεσμα 9600. αν υποθεσουμε οτι ξεκιναει καποιος την καριερα του στα 24 τοτε στα 40 θα ειναι κατοχος του ανωτερω αριθμου. θεωρω πως με 9600 λογιστικα γεγονοτα στο ενεργητικο σου και λιγο διαβασμα οχι πολυ, τη λογιστικη την εχεις για φρουτο. βασικη προυποθεση ομως ειναι η αγαπη για αυτο που κανεις και να προσπαθεις να το κανεις σωστα και οχι στο περιπου.

gus συνεχισε οι νεοι λογιστες σε χρειαζονται και ασε τα φερεφωνα των αλλων portals να τρελαινονται. μονο με αλληλουποστηριξη και συνεργασια μπορουμε να γινουμε εμεις οι νεοι καλοι και οι παλαιοτεροι ν απολαμβανουν την ευχαριστηση της μεταδοσης της πρακτικης γνωσης προς τους δοκιμους λογιστες

με φιλικους χαιρετισμους παυλος :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω αναφέρει και παλαιότερα στο βήμα πως σε συζητήσεις με παλαίμαχους συναδέρφους μας μου λέγανε οτι αυτοί τότε κάνανε μια σύναξη την εβδομάδα και ανταλλάσανε τις απόψεις και τα επιχειρήματα τους για τα θέματα που τους απασχλούσαν. Εμείς σήμερα είμαστε τυχεροί γιατί έχουμε τη δωρεάν φιλοξενία του gus και μας δίνεται η ευκαιρία να πούμε τις απόψεις μας. Το πως ρυθμίζει ο καθένας το χρόνο του είναι προσωπικό του θέμα . Εγω για να σκεφτείτε το καλοκαίρι παρόλο που ήμουν σε διακοπές σε Ελληνικό νησί , "το σκαγα" απο την παραλία και την κοπέλα μου για λίγο και έμπαινα στο site για να ενημερωθώ και να διαβάσω τις απόψεις των άλλων συναδέρφων ! Μπορεί να σας φανεί υπερβολικό αλλά έτσι ένιωθα! Είναι πολύτιμη η βοήθεια του site για παλιούς και νέους συναδέρφους! Πρέπει λοιπόν να ευχαριστούμε κυρίως τον gus για την προσπάθεια του και όσους συμμετέχουν στο βήμα αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..................................................

Υ.Γ. Ελπίζω να μην καταλάβει το αφεντικό μου πόση ώρα τρωω εδώ γιατί θα με κλαιν οι ρέγγες .

Αν το αφεντικό σου καταφέρει έναν υπάλληλο ( ; ) σαν και σένα να τον "κλαιν οι ρέγγες" με αυτόν πρέπει να γελάει και το παρδαλό κατσίκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΓΩ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ

ΟΤΑΝ ΠΛΕΟΝ ΕΧΩ ΕΞΑΝΤΛΗΣΕΙ ΟΛΗ ΤΗ ΦΟΡΟΛΟΓΙΣΤΙΚΗ ΜΟΥ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΒΡΩ ΚΑΤΑΦΕΥΓΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ FORUM ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΘΑ ΒΡΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΒΡΙΣΚΩ

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΘΗΣΑΥΡΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΖΑΜΠΑ

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΠΡΩΤΑ ΣΤΟΝ GUS KAI ΕΠΕΙΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΓΝΩΣΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΟΥΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ

ΚΑΙ ΜΗ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΕΟΣ ΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΠΟΥ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΗΚΕ

ΟΡΚΩΤΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ 15 ΕΤΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

ΤΟ ΤΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΑ ΒΓΑΖΕΙ ΠΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΘΕΜΑ ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΟΤΙ Η ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΠΟ ΤΟ FORUM ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ.

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΑΥΤΟ.

ΕΞΑΛΛΟΥ Η ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΕΘΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΤΗΝ ΑΓΑΠΟΥΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πιστέυω ότι το σχόλιο-ερώτημα έγινε κακοπροαίρετα... δεν υπάρχει κανένας λόγος εξάλλου.

Είναι αναμφισβήτητα πολύτιμα τόσο το site όσο και η συμμετοχή (άλλων μικρή, άλλων μεγαλύτερη) των μελών του στο forum...

Η απορία μπορεί είναι πραγματική, κι εγώ, πολλές φορές θέλω να "μπω" και να συμμετάσχω και δεν βρίσκω το χρόνο, οπότε μοιραία προκύπτει το ερώτημα, "πού βρίσκεται τόσος χρόνος" για συμμετοχή στο forum, όταν οι περισσότεροι από εμάς, όχι μόνο λογιστές, οι πάντες, μονίμως τρέχουν και δεν φτάνουν...

Εγώ θα έβλεπα το ερώτημα ως ερώτημα που κρύβει θαυμασμό και όχι μομφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...