Προς το περιεχόμενο

Ερώτημα σχετικά με την αλλαγή των κωδικών δραστηριότητας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ένα ερώτημα σχετικά με το νέο αυτό μέτρο της εφορίας

Έχω έναν πελάτη που έχει 6 υποκαταστήματα. Το κάθε υποκατάστημα ανοίχτηκε σε διαφορετικές χρονικές περιόδους. Οι προηγούμενοι συνάδελφοι μου, για κάποιον λόγο που δεν ξέρω, ενώ όλα τα καταστήματα ασκούν ακριβώς την ίδια δραστηριότητα, έχουν δηλώσει διαφορετική για το ΚΑΘΕ ένα υποκατάστημα.

Ερώτημα λοιπόν :

Μήπως τώρα με αφορμή αυτή την αλλαγή των κωδικών δραστηριότητας είναι μια καλή ευκαιρία να αλλάξω και να βάλω τους σωστούς;

Η' μήπως αυτό το μέτρο όταν λέει αλλαγή εννοεί αυστηρά την μετονομασία του κωδικού και οποιαδήποτε άλλη μεταβολή πρέπει να γίνει με την γνωστή διαδικασία ενημέρωσης του μητρώου;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα ερώτημα σχετικά με το νέο αυτό μέτρο της εφορίας

Έχω έναν πελάτη που έχει 6 υποκαταστήματα. Το κάθε υποκατάστημα ανοίχτηκε σε διαφορετικές χρονικές περιόδους. Οι προηγούμενοι συνάδελφοι μου, για κάποιον λόγο που δεν ξέρω, ενώ όλα τα καταστήματα ασκούν ακριβώς την ίδια δραστηριότητα, έχουν δηλώσει διαφορετική για το ΚΑΘΕ ένα υποκατάστημα.

Ερώτημα λοιπόν :

Μήπως τώρα με αφορμή αυτή την αλλαγή των κωδικών δραστηριότητας είναι μια καλή ευκαιρία να αλλάξω και να βάλω τους σωστούς;

Η' μήπως αυτό το μέτρο όταν λέει αλλαγή εννοεί αυστηρά την μετονομασία του κωδικού και οποιαδήποτε άλλη μεταβολή πρέπει να γίνει με την γνωστή διαδικασία ενημέρωσης του μητρώου;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

εννοεί αυστηρά την μετονομασία του κωδικού. Οποιαδήποτε αλλαγη δηλώνεται στο μητρώο με την γνωστή διαδικάσία αλλά αφού έχεις κάνει πρώτα τις αλλαγες στους κωδικούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...