Προς το περιεχόμενο

TIPS για Accountant No. 1


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γρηγόρη στο γράφω μήπως δεν το γνωρίζεις Τηλέφωνο Επικοινωνίας 90 11 273 456

Δημήτρη σε ευχαριστώ πολύ αλλά εγώ δεν θα κάνω χρήση αυτού του αριθμού. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 146
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Προσπαθώντας να δημιουργήσω 4βάθμιο σε μια περιοχή εργασίας, έχω το μήνυμα, "ο πρόγονος έχει συνδεθεί σε είδος/υπηρεσία/πάγιο, στην τάδε εταιρία, η κίνησή του θα είναι αδύνατη".

Τελικά το δημιουργεί το λογαριασμό και μάλιστα κινείται. Απλά ανησυχώ μήπως έχω προβλήματα στο μέλλον.

Γνωρίζει κανείς γιατί εμφανίζεται αυτό το μήνυμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ

ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΛΗΡΕΣ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΑΛΛΟΥΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟΙ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΤΩΝ ΔΗΛΩΣΕΣΩΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταύρο έχει ένα λογ/σμό π.χ. 70.01.08 πωλήσεις λιανικής εμπορ 8% έαν έχεις στο 8% είδη με πάνω από ενα ΣΚΚ πως θα παρακολουθήσεις τα είδη που υπάγονται στους άλλους συντελεστές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταύρο έχει ένα λογ/σμό π.χ. 70.01.08 πωλήσεις λιανικής εμπορ 8% έαν έχεις στο 8% είδη με πάνω από ενα ΣΚΚ πως θα παρακολουθήσεις τα είδη που υπάγονται στους άλλους συντελεστές;

Μπορείς να επιλέγεις σε κάθε κίνηση ένα ΣΚΚ, αλλά το δοκίμασα και δεν είναι καθόλου πρακτικό. Γι' αυτό κατέληξα στη λύση του τεταρτοβάθμιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΤ ΑΡΧΗΝ ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ

ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΕΤΑΡΤΟΒΑΘΜΙΟΥΣ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΝ ΕΙΧΑ ΨΑΞΕΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΝΕΟΥΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ.

ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΚΑΝΤΟ ΕΤΣΙ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΟΧΗ

ΠΑΣ ΣΤΟΥΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ΕΣΟΔΩΝ ΕΥΣΡΕΣΗ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΣΕ ΤΕΤΑΡΤΟ ΒΑΘΜΟ

ΠΧ 71,00,08

ΠΑΤΑΣ ΠΑΝΩ ΤΟΥ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΝΑ ΜΑΥΡΙΣΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΔΕΞΙΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΚΟΥΤΑΚΙ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΝΕΟΣ ΥΠΟΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΠΑΤΑΣ ΤΟ ΚΟΥΤΑΚΙ

ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ

ΣΥΝΤΟΜΟΓΡΑΦΙΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΤΟΝ ΑΝΩΤΕΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΠΧ ΕΔΩ ΔΗΛΑΔΗ 71,00,08,01

ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΟΝ ΤΥΠΟ ΕΣΟΔΩΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΦΠΑ

ΠΑΣ ΜΕΤΑ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΕΛΙΔΑ

ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΚΛΙΚ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΟΥΤΑΚΙ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΜΕΤΑΒΛΗΤΗ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ Ο ΚΕΡΣΟΡΑΣ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΞΙ ΚΛΙΚ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗ ΠΟΥ ΛΕΕΙ

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΜΕΤΑΒΛΗΤΩΝ ΑΝΩΤΕΡΟΒΑΘΜΙΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΜΕΤΑΒΛΗΤΕΣ

ΤΟ ΣΩΖΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ

ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΣΤΙΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ ΟΣΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙΣ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΛΑΘΗ ΣΤΟΝ ΦΠΑ

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΗ ΝΑ ΔΟΥΜΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώντας να δημιουργήσω 4βάθμιο σε μια περιοχή εργασίας, έχω το μήνυμα, "ο πρόγονος έχει συνδεθεί σε είδος/υπηρεσία/πάγιο, στην τάδε εταιρία, η κίνησή του θα είναι αδύνατη".

Τελικά το δημιουργεί το λογαριασμό και μάλιστα κινείται. Απλά ανησυχώ μήπως έχω προβλήματα στο μέλλον.

Γνωρίζει κανείς γιατί εμφανίζεται αυτό το μήνυμα;

voodoo μάλλον η κίνηση του λογαριασμού θα είναι αδύνατη στην "τάδε εταιρία" όχι στην εταιρία στην οποία δημιούργησες τον τεταρτοβάθμιο. ΠΡΟΣΟΧΗ ! .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

voodoo μάλλον η κίνηση του λογαριασμού θα είναι αδύνατη στην "τάδε εταιρία" όχι στην εταιρία στην οποία δημιούργησες τον τεταρτοβάθμιο. ΠΡΟΣΟΧΗ ! .

Το ωραίο είναι ότι πρόκειται για την ίδια εταιρεία (η τάδε με αυτήν που δημιούργησα τον τεταρτοβάθμιο)

Σε ερώτηση στη Singular, μου λένε μάλλον δημιούργησες λογαριασμό παγίων και το σύνδεσες.

Τους λέω τι λογαριασμό παγίων να δημιουργήσω, εδώ δε μπορώ να ενημερώσω τα βιβλία.

Ε τότε μου λένε μην ασχολείσαι, άστο να βγάζει το μήνυμα, δεν τρέχει τίποτα.

Καλό ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τρόπος που εγώ ακολουθώ στις περιπτώσεις που υπάρχουν αρκετοί ΣΚΚ είναι αυτός που γράφεις πιο πάνω .

Με το να ανοίξεις τεταρτοβάθμιους λογαριασμούς δεν νομίζω ότι η δουλεία σου ( η καταχώρηση ) θα γίνεται πιο εύκολα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΟΙ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΕΑΝ ΖΗΤΗΘΕΙ ΝΑ ΕΚΤΥΠΩΘΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝΑ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗ ? Η ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κάνεις λάθος . Μπορείς να τα δεις :

Καταστάσεις

Φορολογία εισοδήματος

Και τσεκαρισμένα τα :

Πλήρης εκτύπωση ( με ανάλυση συντελεστών )

Αναλυτική εκτύπωση ( με ανάλυση εγγραφών )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται όπως το λέει και ο si-fo, όμως σε περίπτωση που καταχωρείς Z με πάνω από ένα συντελεστή, πιστεύω ότι είναι ποιο χρονοβόρο, ακόμη εάν θέλεις να γεφυρώσεις με Ε3 (Πίνακας στ) κατά ΜΣΚΚ θα έχεις πρόβλημα. Πάντως είναι και καθαρά προσωπικό αυτό το θέμα και ο καθένας αποφασίζει τι τον διευκολύνει καλύτερα.

Σας ανεβάζω σε backup μία περιοχή εργασίας την οποία έχω ονομάσει Β' Κατηγορία και την χρησιμοποιώ σαν πρότυπο σε κάθε νέα περιοχή που ανοίγω, την περιοχή αυτή βέβαια μπορείτε να την μεταβάλλετε όπως εσείς θέλετε πριν την χρησιμοποιήσετε. Θα την εγκαταστήσετε μέσα από την διαδικασία backup-restore Προσοχή να μην υπάρχει άλλη περιοχή εργασίας με όνομα της βάσης δεδομένων PEL0000 . Κατά το άνοιγμα κάθε καινούργιας περιοχής εργασίας εάν θέλετε να εγκαταστήσετε στοιχεία από αυτή την εταιρία πρότυπο δεν θα επιλέξετε την επιλογή κάτω Η περιοχή να δημιουργηθεί με τα προτεινόμενα στοιχεία από την Singular. Αφού δημιουργήσετε την περιοχή εργασίας δεν θα ανοίξετε εταιρία, αλλά θα πάτε πρώτα στην εταιρία πρότυπο και εκεί θα επιλέξετε Ειδικές Εργασίες --> Αντιγραφή Αρχείων σε άλλη περιοχή εργασίας και εκεί θα επιλέξετε το τι θέλετε να μεταφερθεί, κατόπιν θα δημιουργήσετε την εταιρία.

Το όνομα του χειριστή για να χρησιμποιήσετε την βάση είναι ΔΗΜΗΤΡΗΣ

PEL0000.zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΗΜΗΤΡΗ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΤΑΛΑΓΗ ΠΕΡΙΟΧΩΝ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΣΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΦΤΑΣΣΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΕ ΜΙΑ ΙΔΑΝΙΚΗ ΓΙΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΚΕΙ ΘΑ ΤΗΝ ΔΩ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΩ ΚΑΤΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΞΑΝΑΣΤΕΙΛΩ

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ RESTORE BACKUP ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΛΕΣ ΔΕΝ ΤΑ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ ΟΛΑ

ΕΠΙΣΗΣ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΠΟΛΥ ΑΡΚΕΤΑ ΛΟΓΩ ΧΡΟΝΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο IMPORTER EXRORTER Ο ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΛΛΑ ΘΕΛΕΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙΣ ΑΡΧΕΙΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΣΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΟΠΩΣ ΠΧ ΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ ΓΕΦΥΡΕΣ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΕΣ ΚΛΠ ΓΙΑ ΜΗΝ ΤΑ ΞΑΝΑΣΤΗΝΕΙΣ

ΔΗΛΑΔΗ

ΣΤΗΝ ΒΑΣΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ SQL ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΙΝΑΚΕΣ ΣΑΝ THN ACCESS ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΔΕΜΕΝΟΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΝ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙΣ ΕΝΑΝ ΠΙΝΑΚΑ ΜΟΝΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΛΛΑ ΑΝ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙΣ ΑΣ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΔΟΥ Η ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΚΛΠ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΙΝΑΚΕΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙΣ ΜΟΝΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΙΝΑΚΕΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙΣ 2-3 ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΣΕ ΑΡΘΡΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ

ΑΛΛΑ ΘΕΛΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ Η ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΟΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙΣ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ ΜΑΖΙ ΑΛΛΑ ΠΟΙΟΣ ..??.......ΑΝ ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΞΕΡΕΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΙΟΣ ΑΣ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ................................

ΤΕΛΟΣ

Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΦΟΡΤΩΣΕΙΣ ΜΙΑ ΒΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ RESTORE

ΠΡΟΣ GUS

ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΦΩΝΗΤΙΚΟ ΤΟ FORUM ΝΑ ΜΗΝ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ..!!..??? ΤΟ 1999-2000 ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΤΟ ΧΑΑ ΣΤΑ ΧΑΙ ΤΟΥ ΣΕ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ FORUM ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ ΑΝΑΛΥΣΗ ΤΑ ΚΑΝΑΜΕ ΣΤΟ PALTALK ΚΑΙ ΜΙΛΟΥΣΑΜΕ LIVE ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΤΟ ΑΠΟΓΕΙΟ ΤΟΥ ΚΛΕΙΝΑΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΑΜΕ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΥΠΗΡΧΕ ΔΗΑΛΔΗ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΟΜΙΛΗΤΗΣ ΠΟΥ ΜΙΛΟΥΣΕ ΑΚΟΥΓΑΝ ΟΛΟΙ ΜΕΤΑ ΥΠΗΡΧΑΝ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΛΠ ΚΛΠ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝΕΙ ΑΛΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ ΑΝΑΛΥΣΗ ....ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΙ ΒΓΑΛΑΜΕ ΚΑΙ ΛΕΦΤΑ ......ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΕΔΩ ΝΑ ΣΥΜΕΤΕΙΧΕ ΚΑΝΑΜΕ ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΤΟ 1999 ΜΕ ΘΕΜΑ ΤΟ ΧΑΑ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ..!

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΑ ΓΡΑΦΩ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΗΜΗ ΙΔΕΑ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΣΕΜΗΝΑΡΙΟ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΕΙΤΕ ΑΠΟ ΕΔΩ ΕΙΤΕ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑΚΙ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΕΣΥ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΣΕ ΣΕΜΗΝΑΡΙΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ Η ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ .....??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε Σταύρο δεν πιστεύω να έμπαινες και στον Σ.Ε.Δ. -Σύλλογο Επενδυτών και Διαδικτύου.

Την βάση την έχω πάρει από το restore-backup απλώς την έχω κάνει zip γιατί δεν την ανέβαζε αλλιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1η ημέρα χωρις απάντηση

Δεν καταλαβαίνω το "πνεύμα".

Αν δεν γνωρίζεις τι είναι ο Enterprise Manager δεν σου φταίει κανείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώντας να δημιουργήσω 4βάθμιο σε μια περιοχή εργασίας, έχω το μήνυμα, "ο πρόγονος έχει συνδεθεί σε είδος/υπηρεσία/πάγιο, στην τάδε εταιρία, η κίνησή του θα είναι αδύνατη".

Τελικά το δημιουργεί το λογαριασμό και μάλιστα κινείται. Απλά ανησυχώ μήπως έχω προβλήματα στο μέλλον.

Γνωρίζει κανείς γιατί εμφανίζεται αυτό το μήνυμα;

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισα και εγώ χθες μεσημέρι και άρχισε να εμφανίζεται το κίτρινο μήνυμα ξαφνικά όταν προσπάθησα να δημιουργήσω τεταρτοβάθμιους κάτω από τον 70.00.18 και τον 70.01.18 όταν δε το ανέφερα τόσο στον τοπικό αντιπρόσωπο όσο και στην Singular 90 11 ΧΧΧ ΧΧΧ και ζήτησα την γνώμη τους δεν ήξεραν τι να μου πουν.

Πάντως οι Λογαριασμοί (σε test που έκανα) δούλευαν κανονικά.

Αν κάποιος συνάδελφος ξέρει κάτι περισσότερο ας το μοιραστεί μαζί μας.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω το "πνεύμα".

Αν δεν γνωρίζεις τι είναι ο Enterprise Manager δεν σου φταίει κανείς.

Δεν νομίζω ότι ο συνάδελφος κάνει πνεύμα απλά περιμένει πληροφορίες για τον Enterprise Manager και τι μπορεί να του προσφέρει. Αν ξέρεις "Guest" απαντάς αν όχι τότε περιμένει κάποιον άλλο με ίσως περισσότερες γνώσεις και διάθεση για εξηγήσεις και βοήθεια.

Δεν είναι δυνατόν όλοι να έχουμε τις ίδιες γνώσεις καρμπόν.

Σε αυτή την περίπτωση το forum θα ήταν νεκρό και άχρηστο……..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι ο συνάδελφος κάνει πνεύμα απλά περιμένει πληροφορίες για τον  Enterprise Manager και τι μπορεί να του προσφέρει. Αν ξέρεις "Guest" απαντάς αν όχι τότε περιμένει κάποιον άλλο με ίσως περισσότερες γνώσεις και διάθεση για εξηγήσεις και βοήθεια.

Δεν είναι δυνατόν όλοι να έχουμε τις ίδιες γνώσεις καρμπόν.

Σε αυτή την περίπτωση το forum θα ήταν νεκρό και άχρηστο……..

Ευχαρίστως να απαντήσω αλλά τι σε κάνει να πιστεύεις πως αν δεν γνωρίζει τι είναι ο Enterprise Manager θα μπορέσει να καταλάβει και την συνέχεια χωρίς κίνδυνο να κάνει μπάχαλο την βάση δεδομένων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαρίστως να απαντήσω αλλά τι σε κάνει να πιστεύεις πως αν δεν γνωρίζει τι είναι ο Enterprise Manager θα μπορέσει να καταλάβει και την συνέχεια χωρίς κίνδυνο να κάνει μπάχαλο την βάση δεδομένων?

Άρα το σωστό είναι να του απαντήσεις επισημαίνοντάς του τον κίνδυνο ότι μπορεί με τις ενέργειές του να κάνει μπάχαλο την βάση δεδομένων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω το "πνεύμα".

Αν δεν γνωρίζεις τι είναι ο Enterprise Manager δεν σου φταίει κανείς.

Περίμενουμε να μας διαφωτίσεις. Η γνώση πρέπει να μοιράζεται κάντο λοιπόν.

Η ευθύνη είναι δική απλά πες μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΩΧ ΕΙΠΑ ΜΙΑ ΒΛΑΚΕΙΑ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΛΕΓΕΣ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ SINGULAR ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΕΛΕΓΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ENTERPRISE MANAGE TOY SQL ΠΑΝΤΩΣ ΙΣΧΥΟΥΝ ΟΤΙ ΛΕΓΑΜΕ

ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΗ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΑΠΛΑ ΣΕ ΕΝΑ ΠΙΝΑΚΑ Η ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ Η ΜΕ ΤΟΝ IMPORTER TOY SQL ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ TON IMPORTER ΤOY ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΕΙΣ .....ΠΧ ΑΝ ΒΓΑΛΕΙΣ ΑΠΟ ΜΙΑ ΒΑΣΗ ΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ SUA ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΒΑΛΕΙΣ ΣΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΦΑΙΝΟΜΕΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ .........ΑΛΛΑ Ο ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΡΧΕΙΟ ΜΕ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΣΥΝΑΛΑΣΟΜΕΝΩΝ ΚΑΙ ....ΧΤΥΠΑΕΙ .......ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΗ ΕΙΤΕ ΠΕΛΑΤΩΝ ΕΙΤΕ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΩΝ............

ΠΟΛΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΣΕ ΣΩΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΟΥΤΕ BACKUP ΝΑ ΘΕΛΕΙΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ

ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΜΕ ΤΟ EXCEL ΑΛΛΑ ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΟ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΑΝ ΘΑ ΣΟΥ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΚΑΙ ΠΩΣ

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΛΑΘΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...