Προς το περιεχόμενο

ΠΩΛΗΣΗ ΠΑΓΙΟΥ


επισκέπτη Επισκέπτης-nikos-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επισκέπτη Επισκέπτης-nikos-

ΓΙΑ ΠΩΛΗΣΗ ΠΑΓΙΟΥ ΣΤΟΙΧΕΙΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ:

Χ 30,00,****

Π 14,03,****

Π 54,00,****

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ EUROFASMA ΔΕΝ ΔΕΧΕΤΑΙ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΣ ΜΟΥ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΓΙΑ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΟ ΑΡΘΡΟ ΚΕΠΥΟ(ΜΙΑ ΚΑΙ Η ΑΞΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΩ ΤΩΝ 300€)

Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ Η ΑΝΩΤΕΡΩ ΕΓΓΡΑΦΗ Η ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΜΕ ΠΙΣΤΩΣΗ ΤΟΥ 70 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΛΟΓΙΣΩ ΜΕ ΤΟΝ 14

ΟΣΟ ΓΙΑ ΣΧΕΤΙΚΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΕ ΕΡΩΤΗΜΑ ΠΩΛΗΣΗΣ ΑΠΟΣΒΕΣΜΕΝΟΥ ΠΑΓΙΟΥ ΓΙΑ ΚΙΝΗΣΗ ΤΟΥ 72,26,**** Ο ΤΙΤΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ''ΠΩΛΗΣΕΙΣ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ ΠΑΓΙΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ'' ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣΙΟ ΠΑΓΙΟ

ΝΙΚΟΣ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΙΑ ΠΩΛΗΣΗ ΠΑΓΙΟΥ ΣΤΟΙΧΕΙΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ:

Χ 30,00,****

Π 14,03,****

Π 54,00,****

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ EUROFASMA ΔΕΝ ΔΕΧΕΤΑΙ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΣ ΜΟΥ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΓΙΑ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΟ ΑΡΘΡΟ ΚΕΠΥΟ(ΜΙΑ ΚΑΙ Η ΑΞΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΩ ΤΩΝ 300€)

Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ Η ΑΝΩΤΕΡΩ ΕΓΓΡΑΦΗ Η ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΜΕ ΠΙΣΤΩΣΗ ΤΟΥ 70 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΛΟΓΙΣΩ ΜΕ ΤΟΝ 14

ΟΣΟ ΓΙΑ ΣΧΕΤΙΚΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΕ ΕΡΩΤΗΜΑ ΠΩΛΗΣΗΣ ΑΠΟΣΒΕΣΜΕΝΟΥ ΠΑΓΙΟΥ ΓΙΑ ΚΙΝΗΣΗ ΤΟΥ 72,26,**** Ο ΤΙΤΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ''ΠΩΛΗΣΕΙΣ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ ΠΑΓΙΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ'' ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣΙΟ ΠΑΓΙΟ

ΝΙΚΟΣ!

H ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ ΑΝ ΠΙΣΤΩΣΕΙΣ ΤΟΝ 1403 ΜΕ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΚΤΗΣΗΣ, ΥΠΟΛΟΓΙΣΕΙΣ ΤΙΣ ΑΠΟΣΒΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΕΤΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΣΧΕΤΙΚΗ ΕΓΓΡΑΦΗ, ΑΝΤΙΛΟΓΙΣΕΙΣ ΟΛΕΣ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΤΙΣ ΑΠΟΣΒΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΑΓΙΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΓΓΡΑΦΗ ΤΟ ΚΕΡΔΟΣ Η ΤΗ ΖΗΜΙΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΦΠΑ ΤΗΣ ΠΩΛΗΣΗΣ

ΔΗΛ

ΧΡΕΩΣΗ 30

ΠΙΣΤΩΣΗ 1403 ΜΕ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΚΤΗΣΗΣ

ΧΡΕΩΣΗ 66 ΑΠΟΣΒΕΣΕΙΣ ΕΤΟΥΣ 2004

ΠΙΣΤΩΣΗ 149903 ΑΠΟΣΒΕΣΕΙΣ ΕΤΟΥΣ 2004

ΧΡΕΩΣΗ 149903 ΣΥΝΟΛΙΚΕΣ ΑΠΟΣΒΕΣΕΙΣ ΠΑΓΙΟΥ

ΧΡΕΩΣΗ Η ΠΙΣΤΩΣΗ 8102 Η 8103 ΜΕ ΤΟ ΚΕΡΔΟΣ Η ΤΗ ΖΗΜΙΑ

ΠΙΣΤΩΣΗ 54

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΓΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ 75.96 ΔΙΑΜΕΣΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΠΩΛΗΣΗΣ ΠΑΓΙΩΝ. ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΠΑ ΤΟΥ ΜΗΝΑ. ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΕΤΟΥΣ (ή ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΣΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΩΛΗΣΗ ΜΗΝΑ), ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΜΕ ΤΟ ΠΑΓΙΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΓΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ 75.96  ΔΙΑΜΕΣΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΠΩΛΗΣΗΣ ΠΑΓΙΩΝ.  ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΠΑ ΤΟΥ ΜΗΝΑ.  ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΕΤΟΥΣ (ή ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΣΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΩΛΗΣΗ ΜΗΝΑ),  ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ  ΜΕ ΤΟ ΠΑΓΙΟ.

Σωστή αυτή η αντιμετώπιση .

Οσο για το eurofasma συο βγάζει λάθος γιατί χρησιμοποιείς Παραστατικό ΠΠ .Εαν χρησιμοποιήσεις παραστατικό Συμψηφιστικό θα περάσει η εγγραφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 month later...
επισκέπτη iek forotexnikoy
H ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ  ΑΝ ΠΙΣΤΩΣΕΙΣ ΤΟΝ 1403 ΜΕ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΚΤΗΣΗΣ, ΥΠΟΛΟΓΙΣΕΙΣ ΤΙΣ ΑΠΟΣΒΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΕΤΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΣΧΕΤΙΚΗ ΕΓΓΡΑΦΗ, ΑΝΤΙΛΟΓΙΣΕΙΣ ΟΛΕΣ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΤΙΣ ΑΠΟΣΒΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΑΓΙΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΓΓΡΑΦΗ ΤΟ  ΚΕΡΔΟΣ Η ΤΗ ΖΗΜΙΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΦΠΑ ΤΗΣ ΠΩΛΗΣΗΣ

ΔΗΛ

ΧΡΕΩΣΗ 30

ΠΙΣΤΩΣΗ 1403 ΜΕ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΚΤΗΣΗΣ

ΧΡΕΩΣΗ 66 ΑΠΟΣΒΕΣΕΙΣ ΕΤΟΥΣ 2004

ΠΙΣΤΩΣΗ 149903 ΑΠΟΣΒΕΣΕΙΣ ΕΤΟΥΣ 2004

ΧΡΕΩΣΗ 149903 ΣΥΝΟΛΙΚΕΣ ΑΠΟΣΒΕΣΕΙΣ ΠΑΓΙΟΥ

ΧΡΕΩΣΗ Η ΠΙΣΤΩΣΗ 8102 Η 8103 ΜΕ ΤΟ ΚΕΡΔΟΣ Η ΤΗ ΖΗΜΙΑ

ΠΙΣΤΩΣΗ 54

ΟΙ ΑΠΟΣΒΕΣΕΙΣ ΚΑΙ Η ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟΥ Η ΠΙΣΤΩΤΙΚΟΥ ΤΟΥ ΣΤΟΝ 81.03.04 ΚΕΡΔΟΣ Η 81.02.04 ΑΝΑΛΟΓΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΧΡΗΣΗΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστή αυτή η αντιμετώπιση .

Οσο για το eurofasma συο βγάζει λάθος γιατί χρησιμοποιείς Παραστατικό ΠΠ .Εαν χρησιμοποιήσεις παραστατικό Συμψηφιστικό θα περάσει η εγγραφή.

Με συμψηφιστικό παραστατικό θα περάσει η εγγραφή αλλά δεν θα ενημερωθεί το ΚΕΠΥΟ .

Μια λύση είναι να ορισθεί ο λογαριασμός του παγίου από το αρχείο λογαριασμών σαν λογαριασμός εσόδων και να μην υπάρξει πρόβλημα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ΚΩΔΙΚΟΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΠΠ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΑΡΘΡΟ ΠΩΛΗΣΕΩΝ ΓΙΑ ΚΕΠΥΟ ΘΕΛΕΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΕΝΟ ΠΕΛΑΤΗ ΚΑΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΕΝΟ ΕΣΟΔΩΝ

Ο 14,03 ΕΙΝΑΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΕΝΟΣ ΕΝΕΡΓΗΤΙΚΟΥ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΑΡΘΡΟ ΠΩΛΗΣΕΩΝ ΓΙΑ ΚΕΠΥΟ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΕΓΓΡΑΦΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...