Προς το περιεχόμενο

XLINE ERP Β' κατηγορίας και κάποιες απορίες μου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρησιμοποιώ το XLINE ERP για Β' κατηγορίας (δυστυχώς). Εαν κάποιος συνάδελφος το χρησιμοποεί θα ήθελα κάποιες πληροφορίες.

1) Υπάρχει όριο στις ανοιχτές χρήσεις ? (πχ η LOGIC στο DOS κρατάει μόνο 2 χρήσεις ανοιχτές).

2) 2007 και 2008 δεν έχω εκτυπώσει το αναλυστικό βιβλίο εσόδων-εξόδων (είχα αποφασίσει να κρατήσω τα στοιχεία σε δισκέτα). Μπορώ τώρα να εκτυπώσω τα αναλυτικά βιβλία για αυτές τις χρήσεις ή αφού έχω κλείσει και έχω ανοίξει νέα χρήση υπάρχει κάποιο κλειδωμα στο πρόγραμμα.

3) Εχω δηλώσει τις στήλες βιβλίου για έσοδα και έξοδα και όταν κάνω γέφυρα ή ενημέρωση νέας version τα στοιχεία αυτά χάνονται. Οφείλεται στο πρόγραμμα ή έχω κάνει κάτι λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιώ το XLINE ERP για Β' κατηγορίας (δυστυχώς). Εαν κάποιος συνάδελφος το χρησιμοποεί θα ήθελα κάποιες πληροφορίες.

1) Υπάρχει όριο στις ανοιχτές χρήσεις ? (πχ η LOGIC στο DOS κρατάει μόνο 2 χρήσεις ανοιχτές).

2) 2007 και 2008 δεν έχω εκτυπώσει το αναλυστικό βιβλίο εσόδων-εξόδων (είχα αποφασίσει να κρατήσω τα στοιχεία σε δισκέτα). Μπορώ τώρα να εκτυπώσω τα αναλυτικά βιβλία για αυτές τις χρήσεις ή αφού έχω κλείσει και έχω ανοίξει νέα χρήση υπάρχει κάποιο κλειδωμα στο πρόγραμμα.

3) Εχω δηλώσει τις στήλες βιβλίου για έσοδα και έξοδα και όταν κάνω γέφυρα ή ενημέρωση νέας version τα στοιχεία αυτά χάνονται. Οφείλεται στο πρόγραμμα ή έχω κάνει κάτι λάθος.

1) οχι δεν υπαρχει οριο ουτε περιορισμος εργασιας σε διαφορετικες χρησης ,μονος περιορισμος ειναι η οριστικοποιηση των εγγραφων του ΚΒΣ , ολες οι χρησεις συνυπαρχουν-βρισκονται σε μια εταιρεια .

2) Ναι φυσικα & μπορεις να εκτυπωσεις ,δεν υπαρχει κανενα κλειδωμα.

3) Το προβλημα που αναφερεις δεν εχει παρουσιαστει ποτε σε μενα ,θα πρεπει να το συγκεκριμενοποιησεις και να το συζητησεις τηλεφωνικα με την Αltec σιγουρα θα σου δωσουν λύση.

4) Ως προς την ποιοτητα μην νομιζεις οτι υπαρχουν & πολυ καλλίτερα στην αγορα ολα περιπου στο ιδιο επιπεδο είναι όλα θελουν την αρχικη περιοδο προσαρμογης-εκμαθησης τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιώ το XLINE ERP για Β' κατηγορίας (δυστυχώς). Εαν κάποιος συνάδελφος το χρησιμοποεί θα ήθελα κάποιες πληροφορίες.

1) Υπάρχει όριο στις ανοιχτές χρήσεις ? (πχ η LOGIC στο DOS κρατάει μόνο 2 χρήσεις ανοιχτές).

2) 2007 και 2008 δεν έχω εκτυπώσει το αναλυστικό βιβλίο εσόδων-εξόδων (είχα αποφασίσει να κρατήσω τα στοιχεία σε δισκέτα). Μπορώ τώρα να εκτυπώσω τα αναλυτικά βιβλία για αυτές τις χρήσεις ή αφού έχω κλείσει και έχω ανοίξει νέα χρήση υπάρχει κάποιο κλειδωμα στο πρόγραμμα.

3) Εχω δηλώσει τις στήλες βιβλίου για έσοδα και έξοδα και όταν κάνω γέφυρα ή ενημέρωση νέας version τα στοιχεία αυτά χάνονται. Οφείλεται στο πρόγραμμα ή έχω κάνει κάτι λάθος.

Χρησιμοποιώ το XLINE ERP (δυστυχώς) για Β' κατηγορίας.

Καλύτερα να αλλάξεις πρόγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιώ το XLINE ERP για Β' κατηγορίας (δυστυχώς). Εαν κάποιος συνάδελφος το χρησιμοποεί θα ήθελα κάποιες πληροφορίες.

1) Υπάρχει όριο στις ανοιχτές χρήσεις ? (πχ η LOGIC στο DOS κρατάει μόνο 2 χρήσεις ανοιχτές).

2) 2007 και 2008 δεν έχω εκτυπώσει το αναλυστικό βιβλίο εσόδων-εξόδων (είχα αποφασίσει να κρατήσω τα στοιχεία σε δισκέτα). Μπορώ τώρα να εκτυπώσω τα αναλυτικά βιβλία για αυτές τις χρήσεις ή αφού έχω κλείσει και έχω ανοίξει νέα χρήση υπάρχει κάποιο κλειδωμα στο πρόγραμμα.

3) Εχω δηλώσει τις στήλες βιβλίου για έσοδα και έξοδα και όταν κάνω γέφυρα ή ενημέρωση νέας version τα στοιχεία αυτά χάνονται. Οφείλεται στο πρόγραμμα ή έχω κάνει κάτι λάθος.

Οι χρήσεις σου παίζουνε ταυτόχρονα σε μία εταιρεία τις οποίες μπορείς να δεις βάζοντας ανάλογη Ημερομηνία .

Κλείδωμα αν εννοείς Οριστικοποίηση , ναι υπάρχει εργασία και μέσα στο Πρόγραμμα .

Το update δε μεταβάλει ρυθμίσεις που τυχόν έχεις κάνει στο πρόγραμμα οπότε πιθανότατα θα υπήρξε κάποιο σφάλμα χειρισμού .

Για περισσότερα μπορείς να ανατρέξεις στο site της ALTEC για εγχειρίδια βασικού χειρισμού ή ακόμη καλύτερα στην Υποστήριξη για το xline .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Κλείδωμα αν εννοείς Οριστικοποίηση , ναι υπάρχει εργασία και μέσα στο Πρόγραμμα"

Εχω οριστικοποιήσει έως 31/12/2008. Εκτός να βλέπω τις προηγούμενες χρήσεις μπορώ και να εκτυπώσω τα βιβλία τους απλώς θα πρέπει να "μπαινω" με ημερομηνία του έτους που αφορά.

Αυτό μου λέτε ή κατάλαβα λάθος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Κλείδωμα αν εννοείς Οριστικοποίηση , ναι υπάρχει εργασία και μέσα στο Πρόγραμμα"

Εχω οριστικοποιήσει έως 31/12/2008. Εκτός να βλέπω τις προηγούμενες χρήσεις μπορώ και να εκτυπώσω τα βιβλία τους απλώς θα πρέπει να "μπαινω" με ημερομηνία του έτους που αφορά.

Αυτό μου λέτε ή κατάλαβα λάθος ?

Ακριβώς .

Σε περίπτωση που κάπου θα ήθελες να συμπεριλάβεις και προσωρινές κινήσεις υπάρχει και check box " Μόνο Οριστικοποιημένα " το οποίο απλά θα το τσεκάριζες .

Στην δική σου περίπτωση εφόσον έχεις΄οριστικοποιήσει το 2008 , μπαίνεις με Ημερομηνία 31/12/2008 στο Σύστημα και παίρνεις τις εκτυπώσεις που θέλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...