Προς το περιεχόμενο

ΑΠΟΦΟΙΤΗ ΤΕΙ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΣΥΣΤΑΣΗ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΓΙΑΤΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΘΑ ΗΣΟΥΝ?ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΦΟΣΟΝ... ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΝΟΙΩΘΕΙΣ... ΘΙΓΜΕΝΟΣ, ΟΠΟΤΕ ΚΟΥΛΑΡΕ. ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ Η ΑΙΧΜΗ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΕ ΠΡΟΣ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΚΑΛΑ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ. ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΛΛΩΣΤΕ ΟΥΤΕ ΕΣΕΝΑ, ΟΥΤΕ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΣΟΥ, ΟΥΤΕ ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΝΕΙΣ (ΠΟΙΟΤΙΚΩΣ) :lol: .''ΓΕΝΙΚΟΛΟΓΟΥΣΑ'' ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ(Ο ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΠΟΥ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΑΚΟΛΟΥΘΩΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ, ΕΠΕΙΤΑ ΑΠΟ ΤΑ PM ΠΟΥ ΑΝΤΑΛΛΑΞΑΜΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΥΠΟΓΡΑΨΕΙ ;) ) ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΔΙΑΤΥΠΩΣΑ ΛΑΘΟΣ ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΜΟΥ <_< .

ΣΥΝΥΠΟΓΡΑΦΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΚΛΕΙΔΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΛΕΙΝΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ... :unsure:

ONTWS YPARXOUNE TETOIOI ALLA PISTEUW OTI O VAGGELHS MILOUSE GENIKA.MHN 8IGESTE XWRIS LOGO..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και γω την γνώμη μου συμφωνώντας με τους συναδέλφους που υποστηρίζουν ότι έχουμε μπλέξει λίγο τα πράγματα.

Κανείς δεν είπε ότι το να καταχωρείς ένα βιβλίο εσόδων εξόδων είναι επιστήμη. (στο γραφείο μου το κάνει μια σπουδάστρια που κάνει πρακτική και η γυναίκα μου όταν κατεβαίνει καμιά φορά να βοηθήσει. Εγώ δε, έχω αρκετά χρόνια που δεν έχω γράψει ούτε μια σειρά σε βιβλίο Β κατηγορίας). Σε κάποιους πελάτες μου (τον κουμπάρο μου που έχει χρυσοχοείο, στην κομμώτρια μου, σε μια φίλη με μαγαζί με ρούχα, αλλά και σε άλλους) έχω δείξει και ενημερώνουν τα βιβλία τους μόνοι τους, χωρίς να έχουν τελειώσει ΑΕΙ, ΤΕΙ ή ΙΕΚ και χωρίς να έχουν άδεια από το ΟΕΕ.

Να προσθέσω ότι σήμερα με τα προγράμματα που κυκλοφορούν και που σου επιτρέπουν να κάνεις μια καταχώρηση, να πατήσεις ένα κουμπί και να έχεις έτοιμο το ΦΠΑ, την εκκαθαριστική, την συγκεντρωτική τιμολογίων και το Ε3 για την δήλωση τα πράγματα γίνονται ακόμα ευκολότερα.

Ακόμα και τα Γ κατηγορίας βιβλία με τα προγράμματα να σου βγάζουν μέχρι και τον ισολογισμό εύκολα φαίνονται

Είναι όμως έτσι ?

Αυτό είναι λογιστική?

Να καταχωρείς σε ένα βιβλίο ένα τιμολόγιο ή να κάνεις μια εγγραφή χρεώνοντας τις αγορές και το ΦΠΑ εισροών και πιστώνοντας τον προμηθευτή?

Αν αυτό πιστεύουν κάποιοι συνάδελφοι, κακό του κεφαλιού τους (και της τσέπης των πελατών τους).

Άσχετο αλλά θα το γράψω.

Πόσοι από τους συναδέλφους που σήμερα έχουν πελάτες με Γ κατηγορίας βιβλία θα μπορούσαν να τα τηρήσουν χειρόγραφα?

Να κάνεις την καταχώρηση μιας εγγραφής και να μην στην βγάζει αυτόματα το διαβολικό μηχάνημα στον ισολογισμό, αλλά να πρέπει από το αναλυτικό ημερολόγιο να ενημερώσεις το συγκεντρωτικό, και από το αναλυτικό καθολικό το γενικό, να φτιάξεις με το χέρι τα ισοζύγια όλων των βαθμών, να τα συμφωνήσεις, να υπολογίσεις με το χέρι τις αποσβέσεις, να κάνεις τις εγγραφές του ισολογισμού (πάντα με το χέρι) και να συμφωνείς ένα ένα ισοζύγιο κλπ κλπ κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο αλλά θα το γράψω.

Πόσοι από τους συναδέλφους που σήμερα έχουν πελάτες με Γ κατηγορίας βιβλία θα μπορούσαν να τα τηρήσουν χειρόγραφα?

Να κάνεις την καταχώρηση μιας εγγραφής και να μην στην βγάζει αυτόματα το διαβολικό μηχάνημα στον ισολογισμό, αλλά να πρέπει από το αναλυτικό ημερολόγιο να ενημερώσεις το συγκεντρωτικό, και από το αναλυτικό καθολικό το γενικό, να φτιάξεις με το χέρι τα ισοζύγια όλων των βαθμών, να τα συμφωνήσεις, να υπολογίσεις με το χέρι τις αποσβέσεις, να κάνεις τις εγγραφές του ισολογισμού (πάντα με το χέρι) και να συμφωνείς ένα ένα ισοζύγιο κλπ κλπ κλπ

Τι θυμήθηκες, καλέ μου άνθρωπε... :unsure:

& συμπληρώνω, αναπολώντας...

& να βρεις γραφείο που να χωράει τα βιβλία "βοιδόγλωσσες" & κάπου να έχεις & ένα χαρτί με τα "Τ" & τα "μικρά" βιβλία στο πάτωμα... <_<

ΟΥΦ !!!

Ευλογημένοι Υπολογιστές...!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνεις την καταχώρηση μιας εγγραφής και να μην στην βγάζει αυτόματα το διαβολικό μηχάνημα στον ισολογισμό, αλλά να πρέπει από το αναλυτικό ημερολόγιο να ενημερώσεις το συγκεντρωτικό, και από το αναλυτικό καθολικό το γενικό, να φτιάξεις με το χέρι τα ισοζύγια όλων των βαθμών, να τα συμφωνήσεις, να υπολογίσεις με το χέρι τις αποσβέσεις, να κάνεις τις εγγραφές του ισολογισμού (πάντα με το χέρι) και να συμφωνείς ένα ένα ισοζύγιο κλπ κλπ κλπ

Αχ τι μου θυμίζεις.. ωραία χρόνια.. οι λογιστές ήταν γυμνασμένοι..

ξέρεις τι είναι να κουβαλάς 15 κιλά βιβλία πέρα δώθε?

όχι όπως τώρα.. χλαπάτσες.. <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΙ ΓΩ ΕΝΟΙΞΑ ΓΡΑΦΕΙΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΕΞΑΜΗΝΗ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΕ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ.ΕΙΧΑ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΗΘΕΛΕ ΤΟΥΣ ΚΟΝΤΙΝΟΥΣ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΓΩ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΨΑΞΩ ΚΑΤΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ.ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ.ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΜΑΙ ΑΠΟ ΒΙΒΛΙΑ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΓΙΝΑ ΧΘΕΣ ΜΕΛΟΣ ΣΤΟ FORUM ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΔΩ ΑΣΠΡΗ ΜΕΡΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι όπως τώρα.. χλαπάτσες.. <_<

Όχι και χλαπάτσες αρχηγέ!!!

Δεν βλέπεις δίπλα πως έχουμε.... λιώσει;;;

Σε λίγο θα χωράω στα ρούχα του γιου μου :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι και χλαπάτσες αρχηγέ!!!

Δεν βλέπεις δίπλα πως έχουμε.... λιώσει;;;

Σε λίγο θα χωράω στα ρούχα του γιου μου <_<

Για αλλου πηγαινε Γιαννη μου

Φαλακρε αρχηγε σ ευχαριστω για τα καλα σου λογια :unsure::lol:;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λύχνος του Αλλαδίνου

Στίχοι: Νίκος Καββαδίας

Μουσική: Θάνος Μικρούτσικος

Πρώτη εκτέλεση: Χάρης&Πάνος Κατσιμίχας

Την ανεξήγητη γραφή να λύσω πολεμώ

που σου χαράξαν πειρατές Κινέζοι στις λαγόνες.

Γυμνοί με ξύλινους φαλλούς τριγύρω απ'το λαιμό

μας σπρώχναν προς την θάλασσα με τόξα οι Παταγόνες.

Κόκαλο ρίξε στο σκυλί το μαύρο που αλυχτά

και στείλε την "φιγούρα" μας στον πειρατή ρεγάλο

Πες μου, που βρέθηκε η στεριά στου πέλαου τ'ανοιχτά

και το δεντρί με το πουλί που κρώζει το μεγάλο;

Για το άστρο της ανατολής κινήσαμε μικροί.

Πουλί, πουλάκι στεριανό, θάλασσα δεν σου πρέπει!

Και σε που σε φυτέψαμε, παιδί στο Κονακρί,

με γράμμα συμβουλευτικό της μάνας σου στην τσέπη.

Του ναύτη δώσ' του στην στεριά κρεβάτι και να πιεί.

-όλο τον κόσμο γύρισες, μα τίποτα δεν είδες....-

Μες το μετάξι κρύβονταν της Ίντιας οι σκορπιοί

κι έφερνε ο αγέρας της νοτιάς στην πλώρη άμμο κι ακρίδες.

Σημάδι μαύρο απόμεινε κι ας έσπασε ο χαλκάς.

-στην αγορά του Αλιτζεριού δεμένη να σε σύρω-

Και πήδηξ' ο μικρός θεός μια νύχτα, των Ινκάς,

στου Αιγαίου τα γαλανά νερά, δυό μίλια όξω απ' την Σκύρο

Μεσάνυχτα και ταξιδεύεις δίχως πλευρικά!

Σκιάζεσαι μήπως στο γιαλό τα φώτα σε προδίνουν,

μα πρύμα πλώρα μόνη εσύ πατάς στοχαστικά,

κρατώντας στα χεράκια σου τον λύχνο του Αλαδίνου.

Αυτά και απο εμένα .............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο αλλά θα το γράψω.

Πόσοι από τους συναδέλφους που σήμερα έχουν πελάτες με Γ κατηγορίας βιβλία θα μπορούσαν να τα τηρήσουν χειρόγραφα?

Να κάνεις την καταχώρηση μιας εγγραφής και να μην στην βγάζει αυτόματα το διαβολικό μηχάνημα στον ισολογισμό, αλλά να πρέπει από το αναλυτικό ημερολόγιο να ενημερώσεις το συγκεντρωτικό, και από το αναλυτικό καθολικό το γενικό, να φτιάξεις με το χέρι τα ισοζύγια όλων των βαθμών, να τα συμφωνήσεις, να υπολογίσεις με το χέρι τις αποσβέσεις, να κάνεις τις εγγραφές του ισολογισμού (πάντα με το χέρι) και να συμφωνείς ένα ένα ισοζύγιο κλπ κλπ κλπ

Καλά ρε Γιάννη,λένε τέτοια πράγματα μεσημεριάτικα??????

Στην κυριολεξία ανατρίχιασα,παρότι έχουν περάσει 12 χρόνια από τα τελευταία χειρόγραφα,που

ενημέρωσα,με το που μας το θύμισες,πόνεσε το κεφάλι μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θύμισα Βαγγέλη (και λοιποί άλλοι που αναπολήσατε) για ένα απλό πράγμα. Τότε παίρναμε την ¨εγγραφή¨ από το χέρι και την ¨πηγαίναμε βόλτα¨ σε όλη την διαδρομή που έπρεπε να διαγράψει.

Και απλά, ξέραμε τι κάναμε.

Σήμερα με έναν υπολογιστή και ένα πρόγραμμα ¨τα κάνει όλα μόνα του¨

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θύμισα Βαγγέλη (και λοιποί άλλοι που αναπολήσατε) για ένα απλό πράγμα. Τότε παίρναμε την ¨εγγραφή¨ από το χέρι και την ¨πηγαίναμε βόλτα¨ σε όλη την διαδρομή που έπρεπε να διαγράψει.

Και απλά, ξέραμε τι κάναμε.

Σήμερα με έναν υπολογιστή και ένα πρόγραμμα ¨τα κάνει όλα μόνα του¨

Δεν ξέρω τι λες, εγώ πάντως για να παραμετροποιήσω το κάθε πρόγραμμα "για να τα κάνει όλα μόνο του", μου βγήκε η παναγία......

Και το ελέγχω κάθε τρεις και λίγο αν τα βγάζει σωστά...

Ξέρω κι άλλους που στέλνουν τις ΑΠΔ με το χέρι, γιατί δεν έχουν εμπιστοσύνη στα προγράμματα....

Άλλες οι ανάγκες τότε Γιάννη, άλλες σήμερα... Αυτό δεν πάει να πει ότι δεν παιδευόμαστε σήμερα, επειδή με τη καταχώρηση του άρθρου στο ημερολόγιο ενημερώνονται αυτόματα τα καθολικά...... Απλά, παιδευόμαστε με άλλα πράγματα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θύμισα Βαγγέλη (και λοιποί άλλοι που αναπολήσατε) για ένα απλό πράγμα. Τότε παίρναμε την ¨εγγραφή¨ από το χέρι και την ¨πηγαίναμε βόλτα¨ σε όλη την διαδρομή που έπρεπε να διαγράψει.

Και απλά, ξέραμε τι κάναμε.

Σήμερα με έναν υπολογιστή και ένα πρόγραμμα ¨τα κάνει όλα μόνα του¨

Κι όμως - μα τα τρελά νερά - έχεις άδικο...

Η σκέψη τρέχει πολύ περισσότερο σήμερα όταν οι ηλεκτρονικές μηχανές δίδουν εκατοντάδες αναφορές μέσω των οποίών σε αναγκάζουν να σκέφτεσαι πολλαπλάσια...Να πειραματίζεσαι να προγραματίζεσαι, να δίδεις αναφορές, να κουβεντιάζεις πολύπλοκα θέματα με τον πελάτη... Να ανοίγεις θέματα προς διερέυνηση που ήτα αδύνατο να τα ανοίξεις τότε...

Και αν προσθέσουμε και το: "αλήθεια με τα χειρόγραφα πόσους πελάτες είχες και με τους οποίους "έβγαινες" οικονομικά;" σε σχέση με το τώρα....

Ε τότε - μα τα τρελά νερά - ήταν πολύ πιο έυκολα τα πράγματα τότε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΧΩ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΗΔΗ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ!!! ΟΛΗ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΕΙΝΑΙ BAΣΙΣΜΕΝΗ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ!!ΟΠΟΤΕ ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΝΑ ΠΤΥΧΙΟ ΑΝΟΙΓΕΙ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙ ΚΑΤΑΛΛΗΛΕΣ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ!!!

ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΒΓΑΖΕΤΕ ΒΙΑΣΤΙΚΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ!!!ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΔΕΙΧΝΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ!!!

ΟΤΑΝ ΕΨΑΧΝΑ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΖΗΤΟΥΣΑΝ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΟΛΟΙ!!!!ΜΑ ΠΩΣ ΘΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΕΛΕΓΑ ΑΝ ΔΕ ΜΕ ΠΡΟΣΛΑΒΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?????ΔΗΛΑΔΗ ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!!ΤΙ ΝΑ ΠΩ...ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΓΝΩΣΤΕΣ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑ ΔΗΛΑΔΗ!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ <_<:unsure::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΧΩ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΗΔΗ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ!!! ΟΛΗ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΕΙΝΑΙ BAΣΙΣΜΕΝΗ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ!!ΟΠΟΤΕ ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΝΑ ΠΤΥΧΙΟ ΑΝΟΙΓΕΙ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙ ΚΑΤΑΛΛΗΛΕΣ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ!!!

ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΒΓΑΖΕΤΕ ΒΙΑΣΤΙΚΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ!!!ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΔΕΙΧΝΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ!!!

ΟΤΑΝ ΕΨΑΧΝΑ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΖΗΤΟΥΣΑΝ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΟΛΟΙ!!!!ΜΑ ΠΩΣ ΘΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΕΛΕΓΑ ΑΝ ΔΕ ΜΕ ΠΡΟΣΛΑΒΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?????ΔΗΛΑΔΗ ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!!ΤΙ ΝΑ ΠΩ...ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΓΝΩΣΤΕΣ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑ ΔΗΛΑΔΗ!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ <_<:unsure::lol:

Τώρα μας τα λές εντελώς διαφορετικά

Δεν τά είπες απο την αρχή

Αρχικά σε ρώτησα , τι ξέρεις να κάνεις

Ομως 5 χρόνια προυπηρεσία και υποστήριξη απο δικούς σου ανθρώπους θεωρώ ότι είναι σημαντικά εφόδια για να ξεκινήσεις

Εμπρός λοιπόν και καλή επιτυχία

Να μου επιτρέψεις να διαφωνήσω

Δύσκολα μεν αλλά όχι και ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΔΕΙΧΝΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΑΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΔΕΝ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΑ!!

ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΕ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΑ ΕΓΩ ΔΕ ΠΟΛΥΒΟΗΘΟΥΣΑΝ!!!ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ Ο,ΤΙ ΓΝΩΣΕΙΣ ΕΧΩ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΩΣ ΤΩΡΑ!!!ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΜΟΥ ΚΥΚΛΟ ΠΟΥ ΜΕ ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ!!!!

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΘΕΛΗΣΗ ΚΑΙ ΑΓΑΠΑΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 year later...

να κάνω και γω μια ερώτηση...

παντού όπου και αν έχω ρωτήσει (εδώ και κανα τρίμηνο ψάχνω) ζητάν 2 χρόνια προϋπηρεσία (ταρίφα είναι τα 2 χρόνια??)

καλώς ή κακώς μετά την αποφοίτηση έκανα το στρατιωτικό αμέσως οπότε γυρνώντας και μη έχοντας κάποιον γνωστο για να αρχίσω σε κάποιο γραφείο για να κάνω πρακτική των γνώσεων μου (γιατί απο ότι έχω καταλάβει αν δεν τον έχεις σε κλαίν οι ρέγγες) ψάχνω και ψάχνω...φως πουθενά

να πεις ότι ζητούσα πολλά..έστω 500 και χωρίς ένσημα (έτσι και αλλιώς δεν πρόκειται να βγώ ποτέ στην σύνταξη το έχω πάρει απόφαση 23 είμαι παρεπιπτόντως) και ας είμαι και πάνω απο 8 ώρες για την απόκτηση αυτής της πολυπόθυτης προϋπηρεσίας αλλά να πέρνω και κάτι πως θα ζήσουμε!!!...βγήκαν τώρα τα προγράμματα του οαεδ που επιδοτούν το 100% των ασφαλιστικών εισφορών μέχρι το ύψος του κατώτατου μισθού (πάλι τπτ..προϋπηρεσία τα ίδια..)

σιγά σιγά πλεόν έχω αρχίσει να πιστεύω ότι δεν πρόκειται να μου δωθεί αυτή η ευκαιρία...όχι τουλάχιστον σύντομα και χωρίς κάποιον γνωστό..αλλοίμονο δεν νομίζω ότι είμαι ο μόνος που ψάχνει πάνω στα λογιστικά....

Μην πω και για το ότι 3 στις 5 αγγελίες ζητάνε ΚΟΠΕΛΑ εως 30 ετών ακόμη και χωρίς προϋπηρεσία...δλδ γιατι??αφού το στρατιωτικό το έχω κάνει...έγκυος δεν νομίζω να μείνω...γιατί ο διαχωρισμός?

και στο τέλος...

Μπόρει κάποιος απο εσάς που έχετε χρόνια στο επάγγελμα...τι σκ** να κάνω??Πως να βρω δουλειά??Έχω αρχίσει σοβαρά να σκέφτομαι να το εγκαταλείψω πριν καν αρχίσω το επάγγελμα...Προς το παρών κλασσικά φυλλάδια κανα άλλο πρόχειρο..ως πότε??

πήγα τις προάλλες σε μια εταιρια για συνέντευξη κτλ...πόσο είσαι ?23 λέω εγώ?Στρατιωτικό??εκπληρωμένο..απο προΫπηρεσία?λίγα πράγματα αποφοίτησα πρακτική έφυγα στρατό μπλα μπλα..και γυρνάει και με λέει καλά ΑΚΟΜΗ δεν έχεις δουλέψει??Φυσικά και απορρίφθηκα πανυγηρικά...

Δλδ τι να πω πάνω στον κλάδο όχι δεν έχω κάνει πολλά πράγματα..είναι κακό αυτό??

Συγγνώμη για την μακρυγορία αλλά καταλαβαίνετε...έχω αρχίσει να αισθάνομαι ότι 4 χρόνια πήγαν έτσι..κάνω τις δουλείες που έκανα ως φοιτητής...

ΠΩΣ θα βρω την προϋπηρεσία??ΠΩΣ??Αφού όλοι την ζητάνε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κάνω και γω μια ερώτηση...

παντού όπου και αν έχω ρωτήσει (εδώ και κανα τρίμηνο ψάχνω) ζητάν 2 χρόνια προϋπηρεσία (ταρίφα είναι τα 2 χρόνια??)

καλώς ή κακώς μετά την αποφοίτηση έκανα το στρατιωτικό αμέσως οπότε γυρνώντας και μη έχοντας κάποιον γνωστο για να αρχίσω σε κάποιο γραφείο για να κάνω πρακτική των γνώσεων μου (γιατί απο ότι έχω καταλάβει αν δεν τον έχεις σε κλαίν οι ρέγγες) ψάχνω και ψάχνω...φως πουθενά

να πεις ότι ζητούσα πολλά..έστω 500 και χωρίς ένσημα (έτσι και αλλιώς δεν πρόκειται να βγώ ποτέ στην σύνταξη το έχω πάρει απόφαση 23 είμαι παρεπιπτόντως) και ας είμαι και πάνω απο 8 ώρες για την απόκτηση αυτής της πολυπόθυτης προϋπηρεσίας αλλά να πέρνω και κάτι πως θα ζήσουμε!!!...βγήκαν τώρα τα προγράμματα του οαεδ που επιδοτούν το 100% των ασφαλιστικών εισφορών μέχρι το ύψος του κατώτατου μισθού (πάλι τπτ..προϋπηρεσία τα ίδια..)

σιγά σιγά πλεόν έχω αρχίσει να πιστεύω ότι δεν πρόκειται να μου δωθεί αυτή η ευκαιρία...όχι τουλάχιστον σύντομα και χωρίς κάποιον γνωστό..αλλοίμονο δεν νομίζω ότι είμαι ο μόνος που ψάχνει πάνω στα λογιστικά....

Μην πω και για το ότι 3 στις 5 αγγελίες ζητάνε ΚΟΠΕΛΑ εως 30 ετών ακόμη και χωρίς προϋπηρεσία...δλδ γιατι??αφού το στρατιωτικό το έχω κάνει...έγκυος δεν νομίζω να μείνω...γιατί ο διαχωρισμός?δεν λέω μακάρι να βρίσκαμαι όλοι δουλειά πάνω σε αυτό που σπουδάσαμε και μας αρέσει

και στο τέλος...

Μπόρει κάποιος απο εσάς που έχετε χρόνια στο επάγγελμα...τι σκ** να κάνω??Πως να βρω δουλειά??Έχω αρχίσει σοβαρά να σκέφτομαι να το εγκαταλείψω πριν καν αρχίσω το επάγγελμα...Προς το παρών κλασσικά φυλλάδια κανα άλλο πρόχειρο..ως πότε??

πήγα τις προάλλες σε μια εταιρια για συνέντευξη κτλ...πόσο είσαι ?23 λέω εγώ?Στρατιωτικό??εκπληρωμένο..απο προΫπηρεσία?λίγα πράγματα αποφοίτησα πρακτική έφυγα στρατό μπλα μπλα..και γυρνάει και με λέει καλά ΑΚΟΜΗ δεν έχεις δουλέψει??Φυσικά και απορρίφθηκα πανυγηρικά...

Δλδ τι να πω πάνω στον κλάδο όχι δεν έχω κάνει πολλά πράγματα..είναι κακό αυτό??

Συγγνώμη για την μακρυγορία αλλά καταλαβαίνετε...έχω αρχίσει να αισθάνομαι ότι 4 χρόνια πήγαν έτσι..κάνω τις δουλείες που έκανα ως φοιτητής...

ΠΩΣ θα βρω την προϋπηρεσία??ΠΩΣ??Αφού όλοι την ζητάνε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...