Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ


επισκέπτη Guest

Ερώτηση

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΕΑΝ ΣΤΑ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΝΤΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΠΟΔΟΧΕΣ

ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΔΕΙΑΣ,ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ ΑΔΕΙΑΣ,ΔΩΡΑ ΕΟΡΤΩΝ,ΤΑΚΤΙΚΕΣ ΑΠΟΔΟΧΕΣ,ΑΔΕΙΑ Κ.Λ.Π ,(ΕΚΤΟΣ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗΣ ΑΠΟΛΥΣΗΣ)ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ Ο ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ

ΤΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΩΝ, ΑΣΧΕΤΩΣ ΕΑΝ Ο ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ ΕΡΓΑΖΕΤΕ Η ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ,ΕΠΙΣΗΣ ΤΑ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ ΥΠΟΚΕΙΝΤΑΙ ΣΕ ΦΜΥ

ΚΑΙ ΤΙ ΠΟΣΟΣΤΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΕΑΝ ΣΤΑ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΝΤΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΠΟΔΟΧΕΣ

ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΔΕΙΑΣ,ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ ΑΔΕΙΑΣ,ΔΩΡΑ ΕΟΡΤΩΝ,ΤΑΚΤΙΚΕΣ ΑΠΟΔΟΧΕΣ,ΑΔΕΙΑ Κ.Λ.Π ,(ΕΚΤΟΣ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗΣ ΑΠΟΛΥΣΗΣ)ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ Ο ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ

ΤΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΩΝ, ΑΣΧΕΤΩΣ ΕΑΝ Ο ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ ΕΡΓΑΖΕΤΕ Η ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ,ΕΠΙΣΗΣ ΤΑ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ ΥΠΟΚΕΙΝΤΑΙ ΣΕ ΦΜΥ

ΚΑΙ ΤΙ ΠΟΣΟΣΤΟ

Θα υπολογίσεις αναδρομικά σε όλες τις αποδοχές που έχει λάβει μέχρι εκείνη τη στιγμή. Υπόκεινται και σε Φ.Μ.Υ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης

Καλημέρα ..θα ήθελα να ρωτήσω: αναδρομικά δικαιούνται και οι υπάλληλοι γραφείου? ισχύει το ότι παίρνουν μόνο αυτοί με τον κατώτατο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Καλημέρα ..θα ήθελα να ρωτήσω: αναδρομικά δικαιούνται και οι υπάλληλοι γραφείου? ισχύει το ότι παίρνουν μόνο αυτοί με τον κατώτατο?

α) Δικαιούνται και οι υπάλληλοι γραφείου.

β) Δεν ισχύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

βοηθός λογιστή έπτεπε να πάρει απο 2/1 αυξηση στον μισθό του επειδη εκλεισε τριετία. μέχρι τώρα δεν την πήρε από λάθος. μπορεί να τα πάρει αναδρομικά ή είναι λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Οι λογιστάδες και οι βοηθοί τους αναπροσαρμόζουν τον μισθό αν διετία και όχι τριετία..

αν πάντως έπρεπε να αυξηθεί ο μισθός του από 02/01.. μπορείς να τον αυξήσεις και τώρα αναδρομικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

πηγα να πάθω εγκεφαλικό!!! ειπα η απολυση ειναι κοντα!! δεν μπορεσα να κοιμηθω χθες. ευχαριστώ πολυ.

μπορώ να το κάνω τώρα ή στο τέλος του έτους?

ευχαριστώ κ πάλι!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
πηγα να πάθω εγκεφαλικό!!! ειπα η απολυση ειναι κοντα!! δεν μπορεσα να κοιμηθω χθες. ευχαριστώ πολυ.

μπορώ να το κάνω τώρα ή στο τέλος του έτους?

ευχαριστώ κ πάλι!!!!!

Ε τωρα πως συμβιβαζεται το εγκεφαλικο και η απολυση με την χορηγηση αναδρομικων στο τελος του ετους ?????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης

:D:):D

απο την χαρα μου

απλα ήθελα να ρωτήσω αν θα δωσω τα αναδρομικά τώρα η να κάνω την αυξηση και να δώσω τα αναδρομικα στο τελος του ετους για τους μήνες 1,2,3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλό είναι τα αναδρομικά να υπολογίζονται & να αποδίδονται "σ'ένα εύλογο χρονικό διάστημα"...

Αν η σύμβαση, δε, προβλέπει & αλλαγή μισθών από 1/9/09, τότε καλύτερα να υπολογισθούν μέχρι 31/8...

Λέω εγώ, βέβαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης

καλησπερα δομνα...δεν ειμαι φανατικη του ιντερνετ και δεν ηξερα πως να θεσω το ερωτημα μου...

ο εργοδοτης μου μου ειπε πως πηρα αυξηση επαιρνα 712 τωρα θα παιρνω 741 ευρω , μιλωντας με μια φιλη μου ειπε οτι πηρε και εκεινη αυξηση καποιο ποσο και αναδρομικα???ειναι τα λεφτα που δεν σου δωθηκαν απο την ημερα που ψηφιστηκε ο νομος???μεχρι την ημερα που ουσιαστικα εγινε η αυξηση???? εγω ειμαι υπαλληλος γραφειου σε ιδιωτικη εταιρια επε , εχω και εγω αναδρομικα???πως θα τα υπολογισω???

ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Θα βρείς τις συμβάσεις του κλάδου της εταιρείας σου (έστω παροχής υπηρεσιων ή εμπορικές κλπ).

Δεν ενδιαφέρει αν είναι ΑΕ, ΕΠΕ, ΟΕ ΚΛΠ

Δες στην αρχική σελίδα του κόμβου τις συλλογικές συμβάσεις ή στον ΟΜΕΔ

http://www.omed.gr/el/index.php?module=mys...N_position=75:9

Βρες την νέα και την προηγούμενη, σύγκρινε μισθούς και δες ημερομηνίες ισχύος και θα καταλάβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...