Jump to content
Sign in to follow this  
dimg

Τιμη στο δολοφονημενο απο το κρατος Αλέξη....σεβασμος στους γονείς και στο παιδί που χάθηκε...

Recommended Posts

καλως τα δεχθήκαμε

Αν μεχρι αυριο δεν γινουμε καλα παιδια

ο Κωστακης θα κυριζει την χωρα σε κατασταση εκτακτης αναγκης

απο τις ειδησεις

Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΑΣ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ

ΟΛΟΙ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ

Μη μας ρίχνετε άλλα δακρυγόνα ΕΜΕΙΣ κλαίμε κι από μόνοι μας.

ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΟΣΜΟ!

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΑΣ

Δεν είμαστε τρομοκράτες, "κουκουλοφόροι", "γνωστοί-άγνωστοι"

ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ!

Αυτοί, οι γνωστοί-άγνωστοι....

Κάνουμε όνειρα -μη σκοτώνετε τα όνειρά μας!

Έχουμε ορμή - μη σταματάτε την ορμή μας.

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ!

Κάποτε ήσασταν νέοι κι εσείς.

Τώρα κυνηγάτε το χρήμα, νοιάζεστε μόνο

για τη "βιτρίνα", παχύνατε, καραφλιάσατε,

ΞΕΧΑΣΑΤΕ!

Περιμέναμε να μας υποστηρίξετε,

Περιμέναμε να ενδιαφερθείτε,

να μας κάνετε μια φορά κι εσείς περήφανους.

ΜΑΤΑΙΑ!

Ζείτε ψεύτικες ζωές, έχετε σκύψει το κεφάλι,

έχετε κατεβάσει τα παντελόνια και περιμένετε

τη μέρα που θα πεθάνετε.

Δε φαντάζεστε, δεν ερωτεύεστε

δεν δημιουργείτε!

Μόνο πουλάτε κι αγοράζετε.

ΥΛΗ ΠΑΝΤΟΥ

ΑΓΑΠΗ ΠΟΥΘΕΝΑ – ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΥΘΕΝΑ

Που είναι οι γονείς; Που είναι οι καλλιτέχνες;

Γιατί δε βγαίνουν έξω να μας προστατέψουν;

ΜΑΣ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ!

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΑΣ

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ

Υ.Γ.: Μη μας ρίχνετε άλλα δακρυγόνα

ΕΜΕΙΣ κλαίμε κι από μόνοι μας.

Σύνταγμα του Κράτους

MEPOΣ TPITO - Oργάνωση και λειτουργίες της Πολιτείας

TMHMA B΄ - Πρόεδρος της Δημοκρατίας

KEΦAΛAIO ΔEYTEPO - Eξουσίες και ευθύνη από τις

πράξεις του Προέδρου

'Αρθρο

48 - (Κατάσταση πολιορκίας)

*1. Σε περίπτωση πολέμου,

επιστράτευσης εξαιτίας εξωτερικών κινδύνων ή άμεσης απειλής της εθνικής

ασφάλειας, καθώς και αν εκδηλωθεί ένοπλο κίνημα για την ανατροπή του

δημοκρατικού πολιτεύματος, η Bουλή, με απόφασή της, που λαμβάνεται ύστερα από

πρόταση της Kυβέρνησης, θέτει σε εφαρμογή, σε ολόκληρη την Eπικράτεια ή σε

τμήμα της, το νόμο για την κατάσταση πολιορκίας, συνιστά εξαιρετικά δικαστήρια

και αναστέλλει την ισχύ του συνόλου ή μέρους των διατάξεων των άρθρων 5

παράγραφος 4, 6, 8, 9, 11, 12 παράγραφοι 1 έως και 4, 14, 19, 22 παράγραφος

3, 23, 96 παράγραφος 4 και 97. O Πρόεδρος της Δημοκρατίας δημοσιεύει την

απόφαση της Bουλής.

Mε την απόφαση της Bουλής ορίζεται η διάρκεια ισχύος των

επιβαλλόμενων μέτρων, η οποία δεν μπορεί να υπερβεί τις δεκαπέντε ημέρες.

*2. Σε περίπτωση απουσίας της Bουλής ή αν συντρέχει

αντικειμενική αδυναμία να συγκληθεί εγκαίρως, τα μέτρα της προηγούμενης παραγράφου

λαμβάνονται με προεδρικό διάταγμα που εκδίδεται ύστερα από πρόταση του

Yπουργικού Συμβουλίου. Tο διάταγμα υποβάλλεται από την Kυβέρνηση στη Bουλή

για έγκριση μόλις καταστεί δυνατή η σύγκλησή της, ακόμη και αν έληξε η

βουλευτική περίοδος ή η Bουλή έχει διαλυθεί, και πάντως μέσα σε δεκαπέντε

ημέρες το αργότερο.

*3. H διάρκεια των κατά τις προηγούμενες παραγράφους μέτρων

μπορεί να παρατείνεται ανά δεκαπενθήμερο μόνο με προηγούμενη απόφαση της

Bουλής, η οποία συγκαλείται ακόμη και αν έχει λήξει η βουλευτική περίοδος ή η

Bουλή έχει διαλυθεί.

*4. Tα κατά τις προηγούμενες παραγράφους μέτρα αίρονται

αυτοδικαίως με τη λήξη των προθεσμιών που προβλέπονται στις παραγράφους 1, 2

και 3, εφόσον δεν παρατείνονται με απόφαση της Bουλής, και σε κάθε περίπτωση

με τη λήξη του πολέμου, εφόσον είχαν επιβληθεί εξαιτίας πολέμου.

*5. Aφότου αρχίσουν να ισχύουν τα μέτρα των προηγούμενων

παραγράφων ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας, ύστερα από πρόταση της Kυβέρνησης,

μπορεί να εκδίδει πράξεις νομοθετικού περιεχομένου, για να αντιμετωπιστούν

επείγουσες ανάγκες ή για να αποκατασταθεί ταχύτερα η λειτουργία των

συνταγματικών θεσμών. Oι πράξεις αυτές υποβάλλονται για κύρωση στη Bουλή μέσα

σε δεκαπέντε ημέρες από τη σύγκλησή της σε σύνοδο και παύουν να ισχύουν στο

εξής, αν δεν υποβληθούν στη Bουλή μέσα στις παραπάνω προθεσμίες ή δεν

εγκριθούν από αυτή μέσα σε δεκαπέντε ημέρες αφότου υποβλήθηκαν.

*6. Oι κατά τις παραγράφους 2 και 3 αποφάσεις της Bουλής

λαμβάνονται με την πλειοψηφία του συνολικού αριθμού των βουλευτών και η κατά

την παράγραφο 1 απόφαση με την πλειοψηφία των τριών πέμπτων του συνολικού

αριθμού των βουλευτών. H Bουλή αποφασίζει σε μία μόνο συνεδρίαση.

*7. Σε όλη τη διάρκεια της εφαρμογής των μέτρων κατάστασης

ανάγκης, τα οποία λαμβάνονται κατά το άρθρο αυτό, ισχύουν αυτοδικαίως οι

διατάξεις των άρθρων 61 και 62 του Συντάγματος, ακόμη και αν διαλύθηκε η

Bουλή ή έληξε η βουλευτική περίοδος.

Απο την Κυριακή φαινόταν για το που το πάει το γράμμα ο πρωθυπουργός....

Μακάρι να ήταν έτσι Στέφανε. Αλλά, εκτός από την εύγλωττη απορία "πως είναι δυνατόν να εμπιστευόμαστε όπλο και να αναμένουμε να μας προστατεύει, ένας μ@λ@κ@ς, ψυχάκιας ή οτιδήποτε άλλο" με όποια νηφάλια απάντηση μπορούμε να δώσουμε σε αυτήν υπάρχουν και ορισμένα γεγονότα, που καμιά απόσταση από αυτά δεν μας επιτρέπει να τα αγνοούμε.

Τα 2,5 χρόνια φυλακή που τιμωρήθηκε ο αστυνομικός σε ευθέως ανάλογη περίπτωση πριν 23 χρόνια. (Τότε το άτιμο το όπλο εκπυσοκρότησε, τώρα η άτιμη η σφαίρα εξωστρακίστηκε)

Κοίτα, εκ των υστέρων, και απέξω από το χωρό, μπορούν πολλά να λεχθούν.... Έργο του δικαστή είναι να κρίνει εάν και πόσο πρέπει να τιμωρηθεί κάποιος... Δεν μπαίνω στη διαδικασία αυτή, γιατί δεν έχω στοιχεία... Είναι όντως προκλητικό, αλλά δεν ξέρω τι έχει παρουσιαστεί στο δικαστήριο και για ποιο λόγο ο δικαστής έκρινε έτσι... Αν υπονοείς ότι τα πήρε και έβγαλε μούφα απόφαση, δεν το αποκλείω, αλλά δεν μπορώ να κατηγορώ από δω κι από κει χωρίς στοιχεία.....

Έχω φίλο που θείος του πέθανε γιατί προσπαθώντας να βγάλει το όπλο του από εκεί που το είχε, εκπυρσοκρότησε και πήγε η σφαίρα στη καρδιά... Λες να ήθελε να αυτοκτονήσει...???? Όλα είναι ενδεχόμενα....

Η "σιδηρογροθια" που πήρε βραβείο αστυνομίας. Η "ζαρντινιέρα" τα "πράσινα παπούτσια", η χρήση δακρυγόνων στη συγκέντρωση για την Κοντολίζα, και τις καταστροφές στη Σταδίου, μισή ώρα μετά την διάλυση της συγκέντρωσης.

Ο θάνατος του μετανάστη στην Πέτρου Ράλλη, οι τραυματισμοί, οι ξυλοδαρμοί μεταναστών από όργανα, που εμφανίζονται "από το πουθενά" και "την πέφτουν" με τα γκλομπ. Είμαι αυτόπτης μάρτυρας σκηνής μπροστά από την ΕΤΕ, στην Πειραιώς, δυο στενά από την Ομόνοια, όπου δυο Ζητάδες, έπεσαν με τις μοτοσυκλέτες τους πάνω στην "πραμάτεια" που πουλούσαν οι μετανάστες, κατέβηκαν και έβγαλαν τα γκλομπ και χτυπούσαν νεφρά, πλάτες και κεφάλια. Δεν επεδίωξαν και δεν συνέλαβαν κανέναν, δεν κατάσχεσαν ούτε μία ζώνη, ούτε μία "μπανάνα". Απλά έδειραν. Το άλλο πρωί, ο υπεύθυνος του Τμήματος είπε σε δικηγόρο του Δικτύου για τα Δικαιώματα, ότι δεν υπήρχε ούτε καν εντολή για συλλήψεις κλπ εκείνο το βράδυ, όπως συχνά συμβαίνει για την γωνία εκείνη, ούτε αναφορά του γεγονότος είτε από αστυνομικό του τμήματος του είτε από άλλον αστυνομικό. Σημειώνουμε ότι το πανελλήνιο έχει παρακολουθήσει σκηνές που θύμιζαν Άμπου Γκράιμπ, στο συγκεκριμένο τμήμα.

Δεν θα διαφωνήσω ως προς την ύπαρξή τους.... Και κακώς υπάρχουν, πολύ κακώς.... Κι εγώ πιστεύω ότι άλλος είναι ο ρόλος της αστυνομίας....

Σωστά. Μη χαρακτηρίζουμε όλη την Αστυνομία, και κάθε ένα αστυνομικό από την πράξη ενός, όπως τον λες "μ@λ@κ@, ψυχάκια ή οτιδήποτε άλλο..... " όμως είναι γνωστό πια ότι υπάρχουν και είναι διαδεδομένες στους κύκλους της αστυνομίας, συμπεριφορές εξάσκησης βίας και εξευτελισμού της αξιοπρέπειας "αλλοδαπών και πρεζονιών". Όπου διηγούνται με υπερηφάνεια πόσους έδειραν, εκφόβισαν και εξευτέλισαν. Το χειρότερο από όλα, οι συνάδελφοί τους κάνουν ότι δεν βλέπουν, ή μόνο "μισοβλέπουν" . Είδαμε τις προηγούμενες ημέρες άνδρα των ΜΑΤ να προστατεύει με την ασπίδα του ένα κορίτσι από την μανία συναδέλφου του, και εκείνος να την κλωτσάει μόλις του γύρισαν την πλάτη. Άκουσες για κάποια τιμωρία; Τι περιμένουν, την επόμενη φορά που ο "ψυχάκιας" δεν θα κλωτσήσει την κοπέλα και θα την μαχαιρώσει; Και άμα μαχαιρώσει τον συνάδελφό του; Πόσο συναδελφική είναι η συμπεριφορά "δεν 'δίνω' συνάδελφο" ; Πόσο συναδελφική και ανθρωπιστική είναι η συμπεριφορά του αξιωματικού που δεν ξεκινά πειθαρχική δίωξη υφισταμένου του που παρανόμησε, και καθαρίζει την συνείδησή του με ένα "ρε μαλακισμένο θα μας κάψεις" !

Η εκδοχή του ένας "μ@λ@κ@ς, ψυχάκιας ή οτιδήποτε άλλο..... ήτανε" , είναι ισοδύναμη με την εκδοχή του "μεμονωμένου περιστατικού".

Είπα και προηγουμένως, είχα φίλη που όταν ήταν δημοτικό, φάγανε το πατέρα της, αστυνομικός, σε μπλόκο... Γιατί σε μπλόκο, ο αστυνομικός δεν ξέρει τι να περιμένει.... Ο πατέρας του κουμπάρου μου είναι συνταξιούχος αστυνομικός, αξιόλογος άνθρωπος, μορφωμένος, οικογενειάρχης, ποτέ δεν περηφανεύτηκε ότι έδειρε τον ένα ή τον άλλο....

Τι θέλω να πω....

Υπάρχει το έτσι, υπάρχει και το αλλιώς.... Η ισοπέδωση είναι εύκολη, και μάλιστα μιλώντας απ'έξω....

Φαντάσου, αν ο Πάκης είχε παραιτηθεί κανονικά, και μαζί με την παραίτησή του είχε δώσει την λίστα με τις πειθαρχικές διώξεις όλων των εμπλεκομένων της ιεραρχίας μέχρι την αφεντιά του. Όχι μόνο διαθεσιμότητες και ΕΔΕ. Κατ' ευθείαν πειθαρχική δίωξη. Η αν τον συγκίνησε ο Καραμανλής να γυρνούσε και να προχωρούσε σε αποτάξεις. Να αναλάμβανε δηλαδή το βάρος των ευθυνών του, αντί να βγάλει φερμάνι: "Μεμονωμένο περιστατικό" !

Δεν παίζει κάτι τέτοιο, και το παραδέχεσαι στο τέλος της δημοσίευσής σου... Μάλλον ευσεβής πόθος είναι, παρά αντικειμενική λύση... Αλλά μπορείς να μου πεις γιατί δεν είναι μεμονωμένο περιστατικό...??? Η πιο συνηθισμένη περίπτωση είναι να πυροβολούν οι αστυνομικοί?????

Γιατί τόσες μέρες και σε τόσες ταραχές κάθε χρόνο, άλλα βλέπω.... Να βρίζουν αυτούς και τις οικογένειές τους, να τους κάνουν χειρονομίες, να τους πετάνε πέτρες, μάρμαρα, μολώτωφ, δοκάρια, ότι βρουν μπροστά τους, και να μην παίρνουν εντολή να επέμβουν... Είτε λόγω του περιβόητου πανεπιστημιακού ασύλου, είτε λόγω του πολιτικού κόστους που θα είχε κάποια τέτοια κίνηση....

Στο ξάφνιασμα, στον αποτροπιασμό στη θλίψη για τον χαμό ενός νέου έδωσε τροφή για το "κακό" συναίσθημα.

Την οργή.

Σε αυτό πήρα θέση, να ξεσπάσουν στη περιουσία τους, να κάψουν τα σπίτια τους, τα αυτοκίνητά τους, τη περιουσία του πατέρα και της μάνας τους.... Όχι των άλλων.... Η ασυδοσία δεν δικαιολογείται, κατ' εμέ πάντα, από κανένα γεγονός.... Είτε μιλάμε για αστυνομικούς, είτε για πολίτες.

Σύνταγμα του Κράτους

MEPOΣ TPITO - Oργάνωση και λειτουργίες της Πολιτείας

TMHMA B΄ - Πρόεδρος της Δημοκρατίας

KEΦAΛAIO ΔEYTEPO - Eξουσίες και ευθύνη από τις

πράξεις του Προέδρου

'Αρθρο

48 - (Κατάσταση πολιορκίας)

................

Απο την Κυριακή φαινόταν για το που το πάει το γράμμα ο πρωθυπουργός....

Κάλμα Μαρία.. πήδηξες 37 άρθρα..

MEPOΣ ΔEYTEPO - Aτομικά και κοινωνικά δικαιώματα

'Αρθρο 11 - (Δικαίωμα συνάθροισης)

1. Oι Έλληνες έχουν το δικαίωμα να συνέρχονται ήσυχα και χωρίς όπλα.

2. Mόνο στις δημόσιες υπαίθριες συναθροίσεις μπορεί να παρίσταται η αστυνομία. Oι υπαίθριες συναθροίσεις μπορούν να απαγορευτούν με αιτιολογημένη απόφαση της αστυνομικής αρχής, γενικά, αν εξαιτίας τους επίκειται σοβαρός κίνδυνος για τη δημόσια ασφάλεια, σε ορισμένη δε περιοχή, αν απειλείται σοβαρή διατάραξη της κοινωνικοοικονομικής ζωής, όπως νόμος ορίζει.

Ας κάψουμε και τα αποκαΐδια, ας βοηθήσουμε με αυτόν τον τρόπο και την ανακατανομή του πλούτου, στέλνοντας τους τελευταίους εμπόρους στο πυρ το εξώτερον και τους πελάτες τους στα κάθε λογής THE MALL που τρίβουν τα χέρια τους.

Ας κάψουμε και τα αποκαΐδια, ας βοηθήσουμε με αυτόν τον τρόπο και την ανακατανομή του πλούτου, στέλνοντας τους τελευταίους εμπόρους στο πυρ το εξώτερον και τους πελάτες τους στα κάθε λογής THE MALL που τρίβουν τα χέρια τους.

Δημήτρη για σκέψου.. τι τους εμποδίζει να κάψουν το MALL και το κάθε MALL?

Μήπως ότι η "αγανάκτιση" των νοικοκυραίων θα είναι ελάχιστη?

Την άποψή μου για τους κυβερνώντες την έχω ήδη αναφέρει, εμείς τι θέλουμε, να οδηγήσουμε τη χώρα στην αναρχία και την καταστροφή, σε εμφύλια διαμάχη, τις πρώτες αντιδράσεις αυτοδικίας τις είδαμε και χθες. Μπράβο μας.

Ακριβώς..

Είδαμε επαγγελματίες να περιφρουρούν τα καταστήματά τους ( Αθήνα.. Ηράκλειο..)

και είδαμε "αγανακτισμένους πολίτες" να κυνηγούν διαδηλωτές, μετανάστες και κουκουλοφόρους .. (Πάτρα.. Πλ.Βικτωρίας..).

Καταλάβαμε ποιος τους κατευθύνει?

ΑΣΧΕΤΟ??????

μάλλον όχι μιας και μιλάμε για τι κράτος πλέον

θα μπορουσε να εχει τιτλο

ΜΠΑΜΠΑ ΘΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙΣ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ

post-1672-1228910315_thumb.jpg

Στέφανε, άστο καλύτερα. Η μάλλον βράσε τα "νομικά" και δες το θέμα "πολιτικά".

Και μη συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. Όλα τα ενδεχόμενα "παίζουν", αλλά βάζουμε την κρίση μας να δουλέψει και την εκφράζουμε, δεν κρυβόμαστε πίσω από αποφάσεις δικαστών

Με το Υστερόγραφο θέλω να πω ακριβώς το αντίθετο από ότι κατάλαβες.

Όσο για τους άλλους που νομίζουν ότι είναι εύκολο μια κυβέρνηση με 152 ( άντε +10 για την προκειμένη περίπτωση) βουλευτές μπορεί να εφαρμόσει το άρθρο 48

και η κατά

την παράγραφο 1 απόφαση με την πλειοψηφία των τριών πέμπτων του συνολικού

αριθμού των βουλευτών,

ιδού το άρθρο 120.
'Αρθρο 120 - (Ακροτελεύτια διάταξη)

1. Tο Σύνταγμα αυτό, που ψηφίστηκε από την E΄ Aναθεωρητική Bουλή των Eλλήνων, υπογράφεται από τον Πρόεδρό της, δημοσιεύεται από τον προσωρινό Πρόεδρο της Δημοκρατίας στην Eφημερίδα της Kυβερνήσεως, με διάταγμα που προσυπογράφεται από το Yπουργικό Συμβούλιο και αρχίζει να ισχύει από τις ένδεκα Iουνίου 1975.

2. O σεβασμός στο Σύνταγμα και τους νόμους που συμφωνούν με αυτό και η αφοσίωση στην Πατρίδα και τη Δημοκρατία αποτελούν θεμελιώδη υποχρέωση όλων των Eλλήνων.

3. O σφετερισμός, με οποιονδήποτε τρόπο, της λαϊκής κυριαρχίας και των εξουσιών που απορρέουν από αυτή διώκεται μόλις αποκατασταθεί η νόμιμη εξουσία, οπότε αρχίζει και η παραγραφή του εγκλήματος.

4. H τήρηση του Συντάγματος επαφίεται στον πατριωτισμό των Eλλήνων, που δικαιούνται και υποχρεούνται να αντιστέκονται με κάθε μέσο εναντίον οποιουδήποτε επιχειρεί να το καταλύσει με τη βία.

ΑΣΧΕΤΟ??????

μάλλον όχι μιας και μιλάμε για τι κράτος πλέον

θα μπορουσε να εχει τιτλο

ΜΠΑΜΠΑ ΘΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙΣ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ

post-1672-1228910315_thumb.jpg

Βρε Αποστόλη,σαν να μας λες ότι τώρα ανακαλύψαμε την Αμερική.

Υπάρχει κανείς (εκτός από τα κομματόσκυλα),που να πιστεύει ότι,τουλάχιστον αυτοί που μας κυβερνούν,

δεν μπαίνουν στην πολιτική για το συμφέρον τους και όχι για το γενικό καλό;;;;;

Υπάρχει κανείς,που να μην στεναχωρήθηκε για τον χαμό ενός παιδιού,είτε αυτό "χάθηκε" από σφαίρα

αστυνομικού,είτε από αδράνεια των γιατρών,είτε από δυστύχημα,είτε από οτιδήποτε;;;;

Πιστεύω λοιπόν ότι με αυτή την συζήτηση οδηγούμαστε σε αδιέξοδο,διότι από ότι κατάλαβα μάλλον δεν

θέλουμε να παραδεχτούμε,ο καθένας σύμφωνα με αυτά που πρεσβεύει,ότι η καταστροφή ξένης περιουσίας

είναι ανεπίτρεπτη ως ενέργεια (όχι ότι δεν μπορεί να την εκτελέσει για οποιονδήποτε λόγο,ο οποιοσδήποτε)

και δεν πρέπει να την συγχέουμε με τον θυμό που νιώθουμε από τον χαμό ενός παιδιού ή από την αλητεία

του κρατικού μηχανισμού.

Μπορείς να μου υποδείξεις έναν από τους διαδηλωτές,που να πήγε στο σπίτι του και να του έβαλε φωτιά,

εξ αιτίας του θυμού που ένιωθε ή έκαψε το μαγαζί ή το αυτοκίνητο του πατέρα του;;;

Δεν οδηγεί λοιπόν πουθενα αυτή η συζήτηση.

Όλοι λοιπόν πιστεύουμε ότι κακώς σκοτώθηκε ένα παιδί και λυπούμαστε,όλοι λοιπόν πιστεύουμε ότι ο

κρατικός μηχανισμός δεν λειτουργεί σωστά,κλπ,κλπ,αλλά κάποιοι πιστεύουν ότι η περιουσία του καθενός

μπορεί να είναι έρμαιο στα χέρια του οποιουδήποτε και άλλοι όχι.

Τέλος πιστεύω ότι δεν είμαστε όλοι μας συλλήβδην υπεύθυνοι για την κατάντια μέρους της νεολαίας μας

όπως υποστήριξαν πολλοί κινούμενοι από θυμό ή ισοπεδώνοντας τα πάντα.Πάντως δεν στερώ το δικαίωμα

από κανέναν να το πιστεύει και να το υποστηρίζει είτε για τον εαυτό του είτε και για τους άλλους.Εξάλλου

Δημοκρατία έχουμε και μπορούμε να λέμε και να κάνουμε ΟΤΙ θέλουμε.

Νομίζω λοιπόν ότι μπλέξαμε σε μιά ατέρμονη συζήτηση και ο καθένας μας υποστηρίζει με θέρμη το δίκιο του.

Να είσαι πάντα καλά.

Εξοστρακισμό βλέπει ο Κούγιας

Εξοστρακισμό της σφαίρας που σκότωσε τον 15χρονο Αλέξανδρο-Ανδρέα Γρηγορόπουλο, έδειξε η βαλλιστική εξέταση σύμφωνα με το δικηγόρο των δύο ειδικών φρουρών.

«Η ερευνα δείχνει ότι εχουμε εξοστρακισμό... Τελικά, ήταν ατύχημα», είπε ο συνήγορος των δύο ειδικών φρουρών, σύμφωνα με ανταποκρίσεις ειδησεογραφικών πρακτορείων από την Αθήνα. Σημειώνεται, πάντως, πως το αποτέλεσμα της βαλλιστικής εξέτασης δεν έχει ακόμα δοθεί στη δημοσιότητα.

Enet - 10/12/2008

Τυχαία ανέλαβε αυτός ο γλοιώδης σιχαμερός Κούγιας την υπόθεση;

Τυχαία αυτό το κτήνος που σκότωσε τον Αλέξη δεν ομολόγησε τον φόνο, τυχαία δεν ζήτησε συγνώμη;

Όλοι στο βάθος βλέπουν την λύση "Μελίστα" και τόσων άλλων μπάτσων που έχουν αθωωθεί.

Αυτό το γουρούνι σε λίγο θα κυκλοφορεί ελεύθερο.

Όσοι ψηφίζετε ΠΑΣΟΚ και ΝΔ είστε συνένοχοι.

doctor

Λοιπόν , επειδη δεν ξέρω για τους νέους , θα σας πώ για εμένα .

Ελεγα να πάω σήμερα , αλλα δεν πάω και δεν πάω γιατί ξέρω εμένα και γιατί είμαι 100% σίγουρος ότι αν πάω θα κάνω μαλακία και μάλιστα θα κάνω μαλακία χοντρή .

Ξερω ότι θα κανω μαλακια γιατί όλα αυτα που τόσα χρόνια στριφογυρίζουν στο κεφάλι μου και με εξοργίζουν , θα τα δώ μπροστά μου.

Ξέρω ότι όλα αυτά που με φέρνουν σχεδόν καθημερινά στα όρια μου και βρίζω και φωνάζω και τσατίζομαι και γραφω μαλακίες στο φόρουμ για να ξεσπασω , θα τα έχω στο μυαλό μου , παρέα με την φωτογραφία του μικρού Αλέξη .

Ξερω ότι θα σκεφτομαι εφοριακους που τα πιανουν χωρίς ελεος , ικατζηδες που κανουν το ιδιο , δικαστές που εγιναν ζαπλουτοι , πολιτικους αλητες λαμογια, παπαδες αγιογδύτες, θα σκεφτομαι τα ομολογα , τους κουμπαρους , την vodafon , το χρηματιστηριο , το βατοπεδι , το παραδικαστικο θα σκεφτομαι ότι όλοι αυτοί είναι έξω και τρωνε τα κλεμμένα και θα σκεφτομαι ότι εγω είμαι ένας μαλάκας μπλοκάκιας που πρέπει να τα δέχομαι και να τα ανέχομαι .

Θα σκέφτομαι όλα αυτά που ΔΕΝ είχαν μπεί στο πετσί μου στα 15 μου , όταν πήγαινα με το σχολειο μου και με τους φίλους μου στις πορείες και στις διαδηλώσεις .

Μπορεί τότε να μην έσπασα , να μην έκαψα , να μην πλακώθηκα στις μπουνιες με τους αστυνομικούς όπως δεν έχω πλακωθεί πότε μου και με κανέναν , αλλα τώρα στα 35 μου και για τους λόγους που ανέφερα θα το κάνω και θα το κανω γιατι ειμαι αγριεμενος , απογοητευμενος .

Να ευχαριστείτε τον Θεο , που στο δρόμο κατεβαίνουν πιο πολλοι 15αρηδες αυτήν την στιγμή , παιδία που ναι μεν καταλαβαινουν απόλυτα το τι γίνεται , αλλα δεν έχουν βιώσει σε απόλυτο βαθμο την ψευτιά και την αλητεία μεσα στην οποία ζουν , διότι άν κατέβουν και οι λίγο η πολύ μεγαλύτεροι απο αυτούς , θα γίνει η απόλυτη κόλαση .

Και τότε η αστυνομία που είτε γιατί δεν μπορεί , είτε γιατι δεν θέλει , έιτε γιατι δεν την αφήνουν , να μαζέψει τους 500 ή όσους θελετε γνωστούς άγνωστους , εδώ και δεκαετίες , δεν θα κρατησει αμυντική σταση για να μην εξοργιστουν τα πλήθη , αλλα θα πάει και θα κρυφτει για να γλυτωσει απο τα πλήθη.

Για να μην πώ ότι θα ακολουθησει και εκείνη , διότι θα θεωρησει το σώμα ριγμένο σε σχεση με άλλους δημοσιους "λειτουργους" .

Η διαφορά είναι , ότι τωρα πρεπει να σκεφτω και την γυναικα μου και τα παιδια μου , κάτι το οποίο δεν είχα να σκεφτομαι στα 15 μου.

Ισως , τωρα που είμαι 35 να μπορω να σκεφτομαι ποιο λογικά , αλλα ειλικρινα δεν ξερω αν υπάρχει γραμμαριο λογικής σε αυτον τον τόπο και εαν πρεπει να σκεφτομαι λογικα η όχι , η πρέπει να λειτουργησω αυθόρμητα .

Δεν ξέρω αν πρέπει να ανοιξω τα κεφαλια τους με καμιά πέτρα, γιατι για τα μαγαζια δεν τιθεται θεμα , αυτα τα εχει σπασει προ πολλου το κρατος , αλλα τωρα βρισκουμε δικαιολογίες και γινόμαστε λογικοι πολίτες.

Λογικοι πολίτες ενος παράλογου κρατους.

Ειλικρινα δεν ξερω τι να κανω , βλεπω και παρα πολλους να θεωρουν οτι ολοι αυτοι που κατεβαινουν στον δρομο είναι κατευθυνομενοι και απογοητευομαι , μα ειλικρινα δεν βλέπετε τι συμβαινει ????

Δηλαδή αν πάω και εγω , θα είμαι κατευθυνόμενος , αν πετάξω πετρες απο την αγανακτηση μου θα είμαι κουκουλοφόρος αναρχοαυτονομος αντιξουσιαστης , χρυσαυγίτης , τι θα είμαι γαμω το κερατο μου .????

Δεν καταλαβαινετε τι γίνετε , δεν βλεπετε ότι το καζανι που εβραζε ξεχειλίζει , πως μπορειτε και χαρακτηριζετε ολο αυτον τον κόσμο που βγαινει στους δρόμους αναρχικους και αντιεξουσιαστες , με τις κακες έννοιες των λέξεων.

Δεν είναι όλοι γνωστοι αγνωστοι ρε γαμωτου μου , είναι άγνωστοι μεταξυ αγνώστων , αλλα με κοινα προβλήματα .

Δεν βλέπετε απλούς πολιτες να κυνηγουν τους πραγματικα κουκουλοφορους και να πιανουν τους πλιατσικολόγους , δεν καταλαβαινετε ότι έχουν καταλάβει το γιατί πρέπει εκείνοι να κυνηγούν τους κακοποιούς και οι αστυνομικοί εκείνους .

Είναι ποτέ δυνατον να πιστευετε ότι για 5η μερα γίνεται αυτος ο κακος χαμός γιατί καποιοι καθοδηγουν κάποιους , είναι ποτε δυνατόν ????

Δεν βλέπετε ότι το κρατος έχει καταρεύσει , δεν βλέπετε ότι κανένας δεν μπορεί να κινηθεί αποτελεσματικά , δεν βλέπετε ότι η κυβέρνηση προσπαθεί με ευχολόγια με τηλεοπτικές φοβέρες και με τα γνωστα υπονοούμενα για πασοκτζοσυνασπισμέους εξωγηινους να δικαιολογηθεί , δεν θυμαστε ότι έκανε ακριβώς το ίδιο όταν καιγότανε 70 συνανθρωποι μας .

Δεν καταλαβαινετε πως άν σήμερα ήταν κυβέρνηση το πασοκ , εκείνο θα έβλεπε νεοδημοκρατολαους πράκτορες που μας την έχουν πέσει και θα έλεγαν και θα έκανα ακριβως τις ίδιες μαλακίες που κάνουν οι άλλοι.

Και όλα αυτά για να καλύψουν την ανικανοτητα τους , την ψευτια τους , την σαπίλα τους , την πουστιά τους .

Εγω δεν είμαι με κανενα κομμα ρε γαμωτο μου , με κανεναν κερατα , αλλα πρεπει να μεγαλώσω τρία παιδια και δεν ξερω τι να τους πώ , δεν ξερω απο ποιον να φυλαχτώ , δεν ξερω αν πρεπει να προσπαθησω να τις κάνω ρομπότ για να επιβιώσουν ή ανθρώπους με αισθηματα και μυαλό.

Δεν ξέρω αν πρέπει να αρχίσω να τα παίρνω και εγω , για να φτιάξω κάβα να τις μεγαλώσω .

Εχθες άκουσαν ότι οι πορειες θα κατευθυνθουν προς την Γρηγοριου Λαμπρακη στο Κορυδαλλο γιατι θα μετεφεραν στις φυλακες τον αστυνομικο που σκοτωσε τον πιτσιρίκο και επιασαν και οι δυο τα κλαματα , προσπαθησα να τους εξηγησω , προσπαθησα να τις ηρεμησω , άλλα είναι παιδια ρε γαμωτο μου , βλέπουν , ακουν, αισθανονται , ξέρουν ότι η γρηγοριου λαμπρακη είναι παραδίπλα απο το σπίτι , ξέρουν ότι η πόρτα απο τις φυλακές κορυδαλλου είναι δίπλα απο την πόρτα του δημοτικου τους σχολειου και σημερα δεν ηθελαν να πανε στο σχολείο , φοβήθηκαν .

Για αυτο σας λέω , τι να παει να κάνει ο πατέρας τους , να πάει να πετάει πέτρες για να ανοίξει το κεφάλι του Παυλόπουλου του προκομένου, ας πούμε , που μόλις πριν είπε :

Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΑ ΜΕΤΡΑ ΠΟΥ ΕΞΑΣΦΑΛΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΖΩΗ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ .

Τι να κάνει ρε γαμώτο μου , να πάει να γίνει εχθρος της Δημοκρατίας όπως είπε στο διαγγελμα του ο πρωθυπουργός και όχι μόνο αυτός .

Λοιπον σήμερα δεν εχει Αι σικτιρ ,

σημερα έχει

Αντε αυτοκτονηστε όλοι σας ρε , παλιολαμογια .

Δεν σας κανω την χαρη ρε.

Τι υποστηρίζει η υπεράσπιση

Απολογούνται οι δύο ειδικοί φρουροί για τη δολοφονία Γρηγορόπουλου

Τελευταία ενημέρωση 15:00

Προηγούμενο άρθρο:

Ενώπιον του ανακριτή αναμένεται να απολογηθούν οι δύο ειδικοί φρουροί (10/12/2008)

Σε λίγη ώρα αναμένεται να βρεθούν ενώπιον του ανακριτή οι δύο κατηγορούμενοι ειδικοί φρουροί προκειμένου να απολογηθούν για τη δολοφονία του 16χρονου Αλέξη Γρηγορόπουλου. Από την πλευρά της υπεράσπισης υποστηρίζεται ότι η βαλλιστική εξέταση στηρίζει την εκδοχή του εξοστρακισμού.

Σύμφωνα με τις πληροφορίες, αρχικά υπήρχε η σκέψη να μην απολογηθούν οι δύο ειδικοί φρουροί σήμερα, καθώς δεν ήταν σε γνώση τους η έκθεση της βαλλιστικής εξέτασης. Ωστόσο, αργότερα έγινε γνωστό ότι μέσα στη δικογραφία είχε, ήδη, ενταχθεί η έκθεση της βαλλιστικής εξέτασης της μοιραίας για τον 16χρονο μαθητή σφαίρας.

Ο συνήγορος των δύο ειδικών φρουρών Αλέξης Κούγιας δήλωσε στο Reuters ότι η έκθεση της βαλλιστικής εξέτασης «δείχνει» εξοστρακισμό της σφαίρας. Αργότερα μιλώντας στα μέσα ενημέρωσης τόνισε ότι από τα πρώτα στοιχεία που έχει στη διάθεσή του, «όλα δείχνουν ότι πρόκειται για παρεξήγηση».

Σύμφωνα με πληροφορίες που μετέδωσε ο ANT1, η υπεράσπιση θα υποστηρίξει ότι ο εξοστρακισμός έγινε από μεταλλικό φανοστάτη κι όχι από το οδόστρωμα. Σε αυτό το σκεπτικό, η υπεράσπιση θα εντάξει και την ιατροδικαστική εξέταση που αναφέρει ότι η πύλη εισόδου της σφαίρας δείχνει πορεία του βλήματος από πάνω προς τα κάτω.

Οι πληροφορίες αναφέρουν ότι η υπεράσπιση θα ζητήσει ιστολογική εξέταση στην πύλη εισόδου της σφαίρας, προκειμένου να διαπιστωθεί εάν υπάρχουν ίχνη που να επιβεβαιώνουν την εκδοχή του εξοστρακισμού από φανοστάτη.

Παράλληλα, κατά τις ίδιες πληροφορίες, η υπεράσπιση υποστηρίζει ότι έχει μάρτυρα που θα καταθέσει ότι άκουσε έναν κρότο πριν από την αντίδραση των ειδικών φρουρών.

Newsroom ΔΟΛ

Τα μάτια στη βαλλιστική

09/12/2008 Skai

Τα αποτελέσματα της βαλλιστικής αναμένονται την Τετάρτη

Κατά πάσα πιθανότητα η σφαίρα που αφαίρεσε τη ζωή του 15χρονου Αλέξη Γρηγορόπουλου ήταν από απ΄ ευθείας βολή, είπε στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του ΣΚΑΪ ο δημοσιογράφος Τάσος Τέλλογλου.

Σύμφωνα με πληροφορίες του δημοσιογράφου η σφαίρα δεν είχε προηγουμένως χτυπήσει αλλού, ωστόσο τόνισε πως μπορεί να υποστεί παραμόρφωση -την παραμόρφωση που θα δημιουργούσε η πρόσκρουση σε κάποιο αντικείμενο- και από την πρόσκρουση στο οστό του άτυχου μαθητή.

Εν αναμονή της βαλλιστικής

Όπως τόνισε ο κ. Τέλλογλου, μετέβη ο ίδιος στο σημείο και δεν υπήρχε κάποια υπερκατασκευή, πάνω στην οποία θα μπορούσε εύκολα να χτυπήσει η σφαίρα, αλλά τις τελικές απαντήσεις θα δώσει η βαλλιστική εξέταση, τα αποτελέσματα της οποίας αναμένονται την Τετάρτη, η οποία θα δείξει αν πάνω στη σφαίρα υπάρχουν ίχνη από την πρόσκρουση σε άλλη επιφάνεια.

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΨΑΧΝΩ ΠΕΤΡΕΣ

Προσυπογράφω την δημοσίευση του Κίμωνα. Στην ίδια φάση, στην ίδια ηλικία, με ένα παιδί λιγότερο...

Εχθές έβλεπα στην τηλεόραση την οικογένεια του Κυπρίου φοιτητή, ναι αυτού που σκόνταψε σε μια ζαρντινιέρα και γέμισε μώλωπες και κακώσεις και συγκινήθηκα. Πιο πολύ διότι αυτή η οικογένεια βιώνει σε άμεσο, σε πρώτο βαθμό την αδικία.

Το παιδί τους σακατεύτηκε στο ξύλο από 8 κτήνη-μπάτσους και την επόμενη εβδομάδα θα αθωωθούν όλοι τους.

Ο Αυγουστίνος εγκατέλειψε την όμορφη Θεσσαλονίκη και επέστρεψε στην Κύπρο.

Τα βράδυα βλέπει εφιάλτες, δεν μπορεί να κοιμηθεί. Οι σπουδές του, η ζωή του στιγματίστηκε εξ αιτίας ενός ανάλγητου κράτους που κουκουλώνει τα πάντα και καλλιεργεί στον μέσο έλληνα ότι εδώ κανείς δεν τιμωρείται.

Και μετά θέλετε εσείς οι έφηβοι να καθήσουν στ'αυγά τους.

Έχω να κατέβω πολλά χρόνια σε πορεία.

Αν κατέβω όμως, με τον Κίμωνα, δεν θα κατέβουμε με πλαστική σημαιούλα, με αναμένο κερί ή με κονκάρδα.

Θα κατέβουμε με κουκούλες. Μόνο που ως σκεπτόμενοι πολίτες θα μελετήσουμε τους ισολογισμούς όλων των καταστημάτων που θα "επισκεφτούμε" και θα επιλέξουμε ποια από αυτά (τράπεζες κατά κόρον) χρειάζονται "ανακαίνιση"...

Και μην βρω μπροστά μου κανα Κούγια ή κανα Προκόπη...

doc

O πρωθυπουργος μας ανακοινωνει εκτακτως μετρα για τις επιχειρησεις που επληγησαν

Και ολα αυτα ενω ακομα δεν εχουν σβησει οι φωτιες

Ποτε θα μιλησει για αυτα που δεν εκανε και αυτος και οι προηγουμενοι τοσα χρονια και χανονται αθωες ζωες για ασημαντη αφορμη ?

Τα καταστηματα θα ξαναφτιαχτουν με τον ενα η με τον αλλο τροπο , η ανθρωπινη ζωη ομως δεν γυριζει πισω ουτε και εχει αντιτιμο κυριε πρωθυπουργε μας

Η ελπιδα μας ειναι αυτα τα παιδια μου κατεβηκαν κατω στους δρομους αυθορμητα διοτι εμεις δυστυχως συμβιβαστηκαμε .

Εμμένουν στον εξοστρακισμό

10/12/2008

skai

Έχουν καταθέσει αυτόπτες μάρτυρες, οι οποίοι αντικρούουν τον ισχυρισμό του αστυνομικού

Την άποψη ότι ο αστυνομικός πυροβόλησε στον αέρα και η σφαίρα εποστρακίστηκε, με αποτέλεσμα να χτυπήσει τον 15χρονο Αλέξη Γρηγορόπουλο, εξέφρασε ο συνήγορος των δύο αστυνομικών, Αλέξης Κούγιας. Πρόεσθεσε ότι αυτό προκύπτει από τη δικογραφία.

Όπως είπε ο κ. Κούγιας έχει εντολή να κάνει αναφορά σε βάρος των δύο συναδέλφων του που παραιτήθηκαν.

Ο κ. Κούγιας έκανε λόγο για επιπολαιότητα κάποιων που φρόντισαν να αποσύρουν τα φώτα της δημοσιότητας από το Βατοπέδιο, για να περισώσουν την πολιτική τους περιουσία και για υποκρισία κάποιων συναδέλφων που είτε ανέλαβαν χωρίς εντολή και μετά παραιτήθηκαν, είτε έβαλαν χρήματα σε λογαριασμούς δικαστικών και μετά ανέλαβαν.

Ο δικηγόρος των δύο αστυνομικών είπε ότι εκφράζει την λύπη του προς κορυφαίους πολιτικούς ταγούς, οι οποίοι στο πλαίσιο να σώσουν το τομάρι τους δε σκέφτηκαν ούτε το παιδί, που είναι το μεγάλο θύμα της ιστορίας, ούτε τους αστυνομικούς οι οποίοι είναι και αυτοί άνθρωποι.

Δήλωση Α. Κούγια

http://www.skai.gr/master_avod.php?id=103494&lsc=2

Νωρίτερα, ο δικηγόρος είχε πει ότι τα αποτελέσματα της βαλλιστικής ευνοούν τους πελάτες του.

Στο μεταξύ, συνεχίζεται η απολογία των δύο ειδικών φρουρών στον ανακριτή.

Υπενθυμίζεται ότι εναντίον του 37χρονου δράστη - αστυνομικού, ασκήθηκε δίωξη για ανθρωποκτονία από πρόθεση και παράνομη οπλοχρησία. Ο ίδιος ισχυρίζεται ότι πυροβόλησε για εκφοβισμό και η σφαίρα εξοστρακίστηκε.

Πάντως, ήδη έχουν καταθέσει αυτόπτες μάρτυρες, οι οποίοι αντικρούουν τον ισχυρισμό του, λέγοντας ότι στόχευσε και πυροβόλησε το θύμα.

Για συνέργεια σε ανθρωποκτονία κατηγορείται ο δεύτερος ειδικός

Τον ακουσα και εγω με προσοχή

και εχω να πω δυο λόγια .

Λοιπόν μεγάλε πρωθυπουργέ της μπανανιας

μετα τον θάνατο του πιτσιρικα έδωσες εντολή στον προκόπη τον παυλομένο η αστυνομία να κρατησει αμυντικη στάση , μην τύχον γίνει καμια ακόμα στραβή , και τελειώσεις άμεσα , ετσι σου είπαν οι επικοινωνιολογοι σου και οι συμβουλατορες σου , αυτό έκανες .

Αφου λοιπόν η αμυντικη σταση (πολύ αμυντικη θα έλεγα) κατα των επιθετικων στοιχειων είχε ως αποτελέσμα τον κακο χαμό , βγαινεις σήμερα ώς καλος ηγέτης της μπανανιας και μοιράζεις χρήμα , άφθονο χρημα και μεγάλα κινητρα στις επιχειρήσεις , ανάλογα βέβαια με το μέγεθος τους .

Μοιράζεις ρε μεγάλε χρήμα , λές και το δίνεις απο τον προσωπικό σου λογαριασμό , λες και εμεις ειμαστε μαλάκες και δεν ξέρουμε ότι πάλι εμείς θα πληρώσουμε τα σπασμένα , λές και δεν ξέρουμε ότι εμείς θα πληρωσουμε την αμυντική σταση , λες και δεν ξερουμε οτι εμεις θα πληρωσουμε τον image maker σου , λές και δεν ξερουμε ότι εμεις θα πληρωσουμε την αγωνια σου για τα επερχομενα γκάλοπς, λες και δεν ξέρουμε ποιες μεγάλες επιχειρησεις καταστραφηκαν και πόσο ποιο ακριβα θα τις πληρωσουμε απο τις άλλες , τις μικρούλες .

Δεν τρωμε κουτοχορτο μεγάλε , η τουλάχιστον μπορει να κανουμε οτι μασουλάμε , αλλα δεν καταπίνουμε .

Μήπως νομίζεις ότι απευθύνεσαι σε πρόβατα ????

Λοιπόν κάνε χαρακίρι γρηγορα , να έρθει ποιο γρήγορα ο άλλος .

Αυτον δεν τον πολυφοβάμαι , δεν θα του πω να κανει χαρακίρι , όλο και καποια μαλακία θα κανει με το ποδηλατό του .

ΥΓ1. Πρίν προβείς στην μοιραια αυτη κινηση και σε χασουμε και μια που εισαι και κουβαρντας , πές στο υπουργο παιδειας σου , που ηταν προχτες στο γήπεδο και πενθουσε , να μας απαντησει σε εκεινη την κωλοεπιστολη ( η τριτη κατα σειρα) που του στειλαμε τον Σεπτέμβριο απο το 6ο & 8ο Δημοτικο Σχολειο Κορυδαλλου και του ζητάμε πολλα, ( υπευθυνο σιτισης , δασκαλους κλπ) σχετικα με το ολοήμερο σχολείο (ξερεις.......... εκεινο το πάρκινγκ παιδιών) , γιατι για δευτερη συννεχομενη χρονια , περίπου 110 πιτσιρικια , τρωνε προχειρες τροφες και παγωμενες και περιφερονται γενικότερα και εμεις δεν τα προλαβαινουμε όλα . Αν δεν έχετε υπευθυνους για τα πόστα , στείλτε κανενα μαγειρα και κανενα παρκαδόρο .

ΥΓ 2 . Αν δεν το κανετε θα αναγκαστούμε να κατεβασουμε τους κουκουλοφορους γονεις και τα κουκουλοφόρα πρωτάκια στους δρόμους και θα τα κανουμε λύμπα.

Με αγάπη ο προεδρος του ΔΣ του συλλόγου .