Προς το περιεχόμενο

Τιμη στο δολοφονημενο απο το κρατος Αλέξη....σεβασμος στους γονείς και στο παιδί που χάθηκε...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και στην Πρέβεζα είχαμε υλικές ζημίες στην ALPHA BANK .....

Και πριν λίγο είχαμε μεγάλη πορεία μαθητών των σχολείων της πόλης με το κυριάρχο σύνθημα να είναι το γνωστό από τα γήπεδα, Μπάτσοι-Γουρούνια-Δολοφόνοι .

Αύριο η πορεία της απεργίας .

Και 2-3 παρατηρησούλες .....

Συμφωνούμε όλοι μας ότι οι κύριοι που μας κυβερνούν είναι απλά ανίκανοι , αλλά οι επόμενοι που θα έρθουν υπάρχει κανείς από εδώ που να τους θεωρεί ικανούς (μιλάω γενικά για όλα τα Κόμματα της αντιπολίτευσης από ΚΚΕ έως ΛΑΟΣ) ??????

Η γνώμη είναι πως αφού, αν όχι όλοι, τουλάχιστον οι 290 από τους 300 έχουν αποτύχει παταγωδώς θα πρέπει να πάνε σπίτι τους και να μπούν νέα άτομα μέσα , ελπίζοντας ότι κάτι θα αλλάξει (αν και τα νέα άτομα που θα προωθηθούν λογικά θα είναι μέσα από τους κομματικούς μηχανισμούς και μπολιασμένα με την ίδια άθλια πολιτική λογική , αλλά από αυτούς που έχουμε μπορεί κάτι καλύτερο να προτείνουν) .

Και κάτι ακόμη ΚΚΕ και ΣΥΡΙΖΑ ούτε τώρα δεν είναι ικανοί να διοργανώσουν μια κοινή πορεία ???????

Θα έπρεπε ΟΛΑ τα κόμματα να διοργανώσουν μία κοινή πορεία , αλλά που .......

Να χαίρονται την πολιτική τους , Δελτίο ΑΝΤ1 ο κ.Τζίμας και ο κ.Παπακωνσταντίνου τσακονώνταν για το ποίος έδωσε .......... το επίδομα θέρμανσης !!!!!!!!! Λίγο ντροπή δεν υπάρχει ?????

Ντροπή και στους Αλήτες-Ρουφιάνους-Δημοσιοκάφρους (δυστυχώς από λειτούργημα το έχουν καταντήσει αηδία) !!!!!!

Εννοείτε ότι τα επεισόδια που παρακολουθούμε είναι κατακριτέα και εκτός λογικής , δυστυχώς δεν μπορώ να τα δικαιολογήσω .

Η βία γεννάει βία και το γνώστο σύνθημα Βία στη βία της εξουσίας νομίζω ότι πλέον εφαρμόζεται αλλά δεν συμφωνώ καθόλου με αυτό και αυτό γιατί το 95 % (από αυτούς που ψήφισαν) αν δεν κάνω λάθος των πολιτών επικροτεί αυτούς που ασκούν τη βία και μέσα σε αυτό το ποσοστό είμαστε πολλοί που γράφουμε και σε αυτό το φόρουμ .......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κιμωνα και γω θελω εδω να να μιλησουμε για τα παιδια μας....γιατι ηταν δικο μας αυτο το παιδι...

εχω αυτη την αναγκη και αυτο κανω

νομιζω και ο σουλης με αυτο το πνευμα ανοιξε το συγκεκριμενο θεμα

οποιος θελει να μιλησει για τραμπουκους και βιτρινες ας ανοιξει καποιο αλλο που ειναι εξισου σημαντικο αλλα αλλου ενδιαφεροντος.

Ξερω τι ειναι να μεγαλωνεις ανησυχα και ζωηρα παιδια και μαλιστα αγορια.

Ξερω ποιος ειναι ο φοβος και η ανησυχια της καθε μανας που απο τα χρονια του νηπιαγωγειου ζει αυτη την τρομοκρατια και το αγχος του ζωηρου και απροσαρμοστου και προβληματικου παιδιου, γιατι ετσι τα θελουν, γιατι δεν ξερουν να τα χειριστουν γιατι δεν μπορουν να τους δωσουν τον αερα και τον χωρο να εκφραστουν. Γιατι ειμαστε γονεις δασκαλοι και κοινωνια πολυ λιγοι και μικροι απεναντι στα παιδια μας.

Αχ βρε Χρύσα..

Τι να έλεγα το πρωί στον Λευτέρη ?

-Γιατί μπαμπά ο "κύριος" κάνει μάθημα ενώ οι άλλοι δεν κάνουν? Πιστεύει ότι έφταιγε το παιδί?

Να τον ακυρώσω τον Δάσκαλο?

Ποιόν Δάσκαλο? αυτόν που συμβούλεψε την γυναίκα μου να πάει το παιδί να "κοινωνήσει" γιατί είναι πολύ ζωηρό?

Τι να του έλεγα χθες, που αντί να είμαι κάτω .. τον έτρεχα στα Αγγλικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στην Πρέβεζα είχαμε υλικές ζημίες στην ALPHA BANK .....

Και πριν λίγο είχαμε μεγάλη πορεία μαθητών των σχολείων της πόλης με το κυριάρχο σύνθημα να είναι το γνωστό από τα γήπεδα, Μπάτσοι-Γουρούνια-Δολοφόνοι .

Αύριο η πορεία της απεργίας .

Και κάτι ακόμη ΚΚΕ και ΣΥΡΙΖΑ ούτε τώρα δεν είναι ικανοί να διοργανώσουν μια κοινή πορεία ???????

Δυστυχώς η πορεία της απεργίας ματαιώθηκε !!!

Όλοι η αντιπολίτευση έπρεπε να είναι μαζί, αλλά πού ?! Αφού όλων αυτών η καρέκλα πήρε φωτιά !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς η πορεία της απεργίας ματαιώθηκε !!!

Όλοι η αντιπολίτευση έπρεπε να είναι μαζί, αλλά πού ?! Αφού όλων αυτών η κρέκλα πήρε φωτιά !

Η πορεία παραμένει .. τουλάχιστον όσον αφορά τον ΣΥ.ΡΙΖ.Α.

Η αυτόνομη παρέμβαση κ.τ.λ.π... θα πραγματοποιήσει την πορεία..

Αλλά είπαμε .. αυτοί καλύπτουν τους κουκουλοφόρους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πορεία παραμένει .. τουλάχιστον όσον αφορά τον ΣΥ.ΡΙΖ.Α.

Η αυτόνομη παρέμβαση κ.τ.λ.π... θα πραγματοποιήσει την πορεία..

Αλλά είπαμε .. αυτοί καλύπτουν τους κουκουλοφόρους.

Λυπάμαι που σας το λέω αλλά μόνο το ΚΚΕ μπορεί να περιφρουρήσει τις πορείες του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχ βρε Χρύσα..

Τι να έλεγα το πρωί στον Λευτέρη ?

-Γιατί μπαμπά ο "κύριος" κάνει μάθημα ενώ οι άλλοι δεν κάνουν? Πιστεύει ότι έφταιγε το παιδί?

Να τον ακυρώσω τον Δάσκαλο?

Ποιόν Δάσκαλο? αυτόν που συμβούλεψε την γυναίκα μου να πάει το παιδί να "κοινωνήσει" γιατί είναι πολύ ζωηρό?

Τι να του έλεγα χθες, που αντί να είμαι κάτω .. τον έτρεχα στα Αγγλικά?

Σουλη, δεν θα του πεις τιποτα του Λευτερη....

Σε λιγο θα αρχισει να σου τα λεει αυτος .....αυτα ακριβως που θα ηθελες να πεις και δεν μπορουσες...

και παλι θα εισαι αποσβολωμενος και παλι δεν θα ξερεις τι να κανεις....

και οσο μεγαλωνει τοσο σε πιο δυσκολη θεση θα βρισκεσαι.....

Αχ Σουλη, κατακαημενε, βολεμενε, 45αρη !!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πορεία παραμένει .. τουλάχιστον όσον αφορά τον ΣΥ.ΡΙΖ.Α.

Η αυτόνομη παρέμβαση κ.τ.λ.π... θα πραγματοποιήσει την πορεία..

Αλλά είπαμε .. αυτοί καλύπτουν τους κουκουλοφόρους.

Η πορεία που ήταν στις 11.00 απο ΓΣΕΕ κ ΑΔΕΔΥ ισχύει ? Γιατί έτσι άκουσα στον ΣΚΑΙ. (Ναι ξέρω, ντρέπομαι που ακούω ακόμα ΣΚΑΙ, από χθες ακουώ κ City 99,5)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πορεία που ήταν στις 11.00 απο ΓΣΕΕ κ ΑΔΕΔΥ ισχύει ? Γιατί έτσι άκουσα στον ΣΚΑΙ. (Ναι ξέρω, ντρέπομαι που ακούω ακόμα ΣΚΑΙ, από χθες ακουώ κ City 99,5)

Η πορεία ακυρώθηκε ( ή δεν υπήρχε πορεία.. όπως άκουσα τον πρόεδρο της ΓΣΕΕ να λέει)..

Η συγκέντρωση μεταφέρθηκε από το Πεδίον του Άρεως στο Σύνταγμα..

Η αυτόνομη παρέμβαση διαφώνησε και θα πραγματοποιήσει συγκέντρωση στο Πεδίον του Άρεως και πορεία στο Σύνταγμα..

Ε.. μην περιμένεις από το SKy να το έχει πρώτη είδηση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλες 2-3 παρατηρησούλες .....

Οι πολίτικοι αρχήγοι ακόμη και για να εκφράσουν τη θλίψη τους για το γεγονός πρέπει να το διαβάζουν από μέσα , δηλαδή κάποιος να τους τα γράφει ?? Δεν έχουν ψυχή να πουν τι νιώθουν χωρίς υπαγόρευση ?????

Αγαπητοί φίλοι το πρόβλημα ξεκινάει από την παιδεία αλλά και μέσα από την Οικογένεια .

Φίλε Θανάση γιατί να τρέχεις για τα Αγγλικά , στο σχολείο δεν έχει τέτοιο μάθημα ???? Μήπως και οι ίδιοι (με καλή πρόθεση για να έχουν όλα τα εφόδια τα παιδιά μας) σπρώχνουμε τη παιδεία παρακάτω ????

Γιατί τα παιδιά να πηγαίνουν φροντιστήρια και όχι να προσληφθούν νέοι παιδαγωγοί στα σχολεία έτσι ώστε να μην υπάρχει και ανεργία ? Δεν λέω να κατεργηθούν , αλλά πείτε μου ειλικρινά τι κερδίζουν τα παιδιά ?? Θα πρέπει απλώς να είναι βοηθητικά .

Μήπως έχουμε απομακρυνθεί από τα παιδιά μας(λόγω έλειψης χρόνου από τις δουλείες) και τους δίνουμε ότι μπορούμε από υλικά αγαθά για αν δικαιολογήσουμε πρώτα από όλα τους ευατούς μας για την απουσία μας ???????!!!!!

ΥΓ Θανάση πες μου γιατί τα δύο μεγάλα κόμματα της Αριστέρας δεν μπορούν ούτε τώρα να διοργανώσουν κάτι κοινό ???? Δεν μπορεί να φταίει μόνο ο ένας .

Επαναλαμβάνω ότι όλα τα κόμματα ακόμα και το Κυβερνών, θα έπρεπε να κάνουν μια κοινή πορεία .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως χθες, έτσι και σήμερα όλοι και όλες στους δρόμους

Πανεκπαιδευτικό Συλλαλητήριο στα Προπύλαια στις 12.00, 9 Δεκέμβρη 2008.

Με τους μαθητές, τους φοιτητές, την ΠΟΣΔΕΠ, την ΟΛΜΕ, τη ΔΟΕ

Η μαθητική εξέγερση από την Κομοτηνή μέχρι την Κέρκυρα και τα Χανιά, η διαδήλωση 40.000 στην Αθήνα, και τα ψηφίσματα των Πανεπιστημιακών δάσκαλών είναι τα νέα της ημέρας!

Παραμένουμε όρθιοι δίπλα στους φοιτητές μας, δίπλα στους μαθητές μας, δίπλα στα παιδιά μας.

Ενημερώνεστε από το www.indy.gr και από το www.athens.indymedia.org

Διακινείστε την ενημέρωση. Βοηθείστε το δίκτυο αντιπλήροφορησης του κινήματος της νεολαίας.

Γιάννα Κατσιαμπούρα, Γιάννης Μαίστρος, Νίκος Μπελαβίλας, Λήδα Παπαστεφανάκη, Τάκης Πολίτης, Άλκης Ρήγος, Σταύρος Σταυρίδης

ΨΗΦΙΣΜΑ Συγκλήτου ΕΜΠ 8 Δεκεμβρίου 2008

Η ανοιχτή συνεδρίαση της Συγκλήτου και της Πολυτεχνειακής Κοινότητας του ΕΜΠ εκφράζει την οργή της για τη δολοφονία του 15χρονου μαθητή, Αλέξη Γρηγορόπουλου.

Θεωρεί ότι αυτό το περιστατικό είναι ένα προαναγγελθέν έγκλημα, αποτέλεσμα της γενικής επίθεσης εναντίον της νεολαίας και της Παιδείας.

- Στηρίζουμε τις νεολαιίστικες και φοιτητικές κινητοποιήσεις.

- Είμαστε παρούσες και παρόντες μέσα και έξω από τις ανώτατες σχολές δίπλα στους νέους μας.

- Ζητάμε την άμεση παραίτηση από κάθε πολιτική που απορυθμίζει την παιδεία μας και ειδικότερα την τριτοβάθμια εκπαίδευση όπως και κάθε απόπειρα που απαξιώνει τις σπουδές, τη Δημόσια Παιδεία και τα όνειρα όλων μας.

- Καλούμε την Πολυτεχνειακή Κοινότητα κατά την τριήμερη αναστολή των εκπαιδευτικών, ερευνητικών και διοικητικών λειτουργιών να συμμετέχει στις κινητοποιήσεις, τις συνελεύσεις και τα καλέσματα των συλλογικών οργάνων και των μαζικών φορέων.

ΑΠΟΦΑΣΗ ΔΣ Μελών ΔΕΠ Πανεπιστημίου Ιωαννίνων 8 Δεκεμβρίου 2008

Όταν δολοφονείται εν ψυχρώ ένας 16χρονος από εν στολή αστυνομικό πρέπει να σκεφτούμε.

Να σκεφτούμε πολύ και πολύ καθαρά.

Πρώτα απ’ όλα ως πολίτες:

• Γιατί η κυβέρνηση χρησιμοποιεί συστηματικά την αστυνομία για να καταστείλει τις λαϊκές αντιδράσεις και τη διαμαρτυρίες των εργαζομένων;

• Γιατί η αστυνομία, χρηματοδοτούμενη και εξοπλιζόμενη από το υστέρημα των ελλήνων φορολογουμένων, εκτελεί μη-αστυνομικά καθήκοντα που στόχο έχουν να καταστείλουν τον αγώνα ενός Λαού, το 1/5 του οποίου ζει κάτω από τα όρια της φτώχειας;

• Γιατί η αστυνομία, αντί να ασχολείται με την καταστολή του οργανωμένου εγκλήματος, ξυλοκοπεί φοιτητές και νέους εργάτες, βασανίζει μετανάστες και στο τέλος δεν διστάζει να δολοφονήσει ανήλικους;

Μετά, ως πανεπιστημιακοί:

• Πόσο λανθασμένο θα ήταν να είχε καταργηθεί το πανεπιστημιακό άσυλο;

• Διανοείται κανείς τι θα συνέβαινε αν περιπολικά της αστυνομίας επανδρωμένα με τους «Ράμπο» που υπηρετούν στο σώμα αυτό στάθμευαν μόνιμα μέσα στα Πανεπιστήμια;

Και, τέλος, ως γονείς;

• Ποιος δίνει το δικαίωμα στον οποιοδήποτε να μετατρέπει δυο μάτια όλο λάμψη, ένα βλαστάρι, ένα φως που το κρατήσαμε με αγάπη στα χέρια μας από τότε που γεννήθηκε, σε άψυχη μάζα;

• Ποια «συγγνώμη» και ποιο «λυπάμαι» θα αρκέσει ποτέ για να απαλύνει την οδύνη για την απώλεια μιας ανθρώπινης ζωής;

Είμαστε, ως πανεπιστημιακοί δάσκαλοι, οι πνευματικοί ταγοί αυτής της Κοινωνίας. Χρωστάμε όσα μάθαμε, όσα μπορέσαμε, ό,τι είμαστε και δεν είμαστε, στους γονείς μας στους συμπατριώτες μας, στους συμπολίτες μας. Και εκεί αναφερόμαστε: Στην ίδια την Κοινωνία.

Με το αίσθημα λοιπόν μιας τέτοιας ευθύνης και με το βάρος μιας γενιάς που βίωσε σκοτεινές εποχές ανελευθερίας και περιστολής των δικαιωμάτων καταγγέλλουμε τη δολοφονία του νεαρού μαθητή ως ένα ακόμα περιστατικό που προστίθεται στην αλυσίδα κατασταλτικών μέτρων και τρομοκρατίας που χρησιμοποιεί η κυβέρνηση της Νέας Δημοκρατίας για να εφαρμόσει την αντιλαϊκή πολιτική της. Έχουμε υποχρέωση να αντιδράσουμε και μάλιστα άμεσα για να ανατραπεί αυτή η πολιτική. Είναι κοινωνικό, ηθικό και, με την ευρύτερη αρχαιο-ελληνική έννοια, πολιτικό μας καθήκον.

Το Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου Μελών ΔΕΠ Πανεπιστημίου Ιωαννίνων σας προτείνει να συμμετάσχετε ενεργητικά και μαζικά στην απεργία που έχει προκηρύξει η Ομοσπονδία μας για τις 8, 9 και 10 Δεκεμβρίου 2008. Επίσης σας καλεί να δώσετε ένα μεγάλο «παρών» στις κινητοποιήσεις που θα λάβουν χώρα στην πόλη μας τις επόμενες ημέρες με το πλαίσιο της ΠΟΣΔΕΠ. Ειδικότερα, καλούμε τα μέλη του Συλλόγου μας την Τρίτη 9/12 στις 12.00 το μεσημέρι στην Ακαδημία και την Τετάρτη 10/12 στις συγκεντρώσεις των εργαζομένων στις 10 το πρωί στο Δημαρχείο και στις 10.30 στο Εργατικό Κέντρο.

Ας ακούσουμε τον λόγο του ποιητή: «ΘΕΛΕΙ ΑΡΕΤΗΝ ΚΑΙ ΤΟΛΜΗΝ / Η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ» και ας αρθούμε για μια στιγμή στο ύψος των περιστάσεων.

Ο Πρόεδρος Ο Γραμματέας

Κ. Μπασιούκας Σ. Γεωργάτος

ΠANEΠIΣTHMIO AIΓAIOY

ΣΧΟΛΗ ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ

Ανοιχτή Επιστολή Κοσμήτορα και Προέδρων Τμημάτων

Ρόδος, 8 Δεκεμβρίου 2008

«Τας χορδάς ας αλλάξωμεν … άλλα σύρματα δώτε»

(Ανδρέας Κάλβος, Ωδές, Εις Μούσας)

Πενθούμε με οδύνη το χρονικό ενός προαναγγελθέντος θανάτου, στην πρωτεύουσα της χώρας, στο κέντρο των Αθηνών. Ας προσπαθήσουμε, μέσα από την οδύνη, να αλλάξουμε τη μοίρα που έγινε η ανεπάρκειά μας.

Τα τελευταία χρόνια παρατηρούσαμε να καλλιεργείται συστηματικά η εφιαλτική εκδοχή μιας κοινωνίας που μισεί το μέλλον της, που κενώνει το πνευματικό και εθνικό περιεχόμενο της πολιτικής της ύπαρξης.

Στοχοποιήθηκαν τα Πανεπιστήμια και η νεολαία. Η κοινωνία τα υποβάθμισε, αποπροσανατολίστηκε και έγινε πολύ ευέξαπτη μόνο με τις οργισμένες αντισυμβατικές δράσεις ορισμένων φοιτητών μας

Παρατηρούσαμε…

Ύβρεις και μίσος κατά των πνευματικών ανθρώπων και θεσμών επειδή αντιστέκονται στην αγοραία τάξη της καπατσοσύνης, στην απατηλή λάμψη της φευγαλέας τηλεοπτικής αλαζονείας, στην κενότητα νοημάτων και συναισθημάτων.

Στιγματισμός και μίσος κατά των νέων που σπουδάζουν, εργασιακή απαξίωση των νέων που εργάζονται, γελοιοποίηση όσων διαφέρουν και τολμούν να δηλώνουν τη διαφορά τους.

Γνωρίζουμε από καιρό πως η φονική εκδοχή της καταστολής είναι το αναμενόμενο ή σχεδιαζόμενο επόμενο στάδιο μιας αλλοτριωμένης ένοπλης μηχανής. Μετά την αλαζονική υποκρισία, μετά την κλοπή και την ατιμωρησία, ο χρόνιος κρατικός ιλεγκαλισμός εισήλθε στο ύστατο σύνορο της δημοκρατίας.

Οι νέοι και οι νέες αντιδρούν δυναμικά, οι πολίτες ανησυχούν. Η κοινωνία έχει ανάγκη να πενθήσει, να αναστοχαστεί, να αναζητήσει διεξόδους.

Ο ακαδημαϊκός χώρος είναι ο τόπος της καλλιέργειας των ιδεών, της αναζήτησης της προόδου, της κριτικής σκέψης, της επιστημονικής ανακάλυψης. Ο τόπος της μη καταστολής, της ελευθερίας της έκφρασης, της δημιουργίας.

Τα πανεπιστήμια πρέπει να παραμείνουν ανοιχτά. Παρά τη σκληρή και άδικη πολιτική και επικοινωνιακή επίθεση που θα υφίστανται. Παράλληλα με τις κινητοποιήσεις του φοιτητικού κινήματος, με την απεργιακή κινητοποίηση των διδασκόντων και διδασκουσών και με την ουσιαστική συμμετοχή του διοικητικού προσωπικού.

Τα Πανεπιστήμια πρέπει να παραμείνουν ανοιχτά. Το επικίνδυνο είναι να κλείσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.........

Επαναλαμβάνω ότι όλα τα κόμματα ακόμα και το Κυβερνών, θα έπρεπε να κάνουν μια κοινή πορεία .

Με τι σκοπό και τι στόχο βρε Αποστόλη.. τους κουκουλοφόρους?

Όσο για την αριστερά .. δεν είναι τις παρούσης..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι κατάλβες βρε Αντρέα που υπηρέτησες και υπηρέτησα αυτό το κράτος δολοφόνο????

μήπως όλοι αυτοί που δεν το υπηρέτησαν για λόγους συνείδησης είναι πραγματικοί πολίτες και μεις που το υπηρετήσαμε οι μαλάκες???

Τι κατάλαβαμε που έκανα τον σκουπιδιάρη όταν είχαν απεργεία οι σκουπιδιαρέοι??

Τι καταλαβαμε που άναμε τους οδηγους των λεωφορείων όταν είχαν απεργεία οι οδηγή της ΕΑΣ??

τιποτε

υπερασπιζόμαστε το αστικό κράτος την κυριάρχη ιδεολογία για να μας πετάξει μετα στην ανεργία, την ιδιωτική εκπαίδευση το ιδιωτικό νοσοκομείο.

Θάνατος λοιπόν σε αυτό το κράτος

και τιμή σε αυτούς που δεν το υπηρέτησαν και το δεν το υπηρετούν

Λίγο καθυστερημένα βέβαια ..... αλλά βλέπεις φόρτος εργασίας.

Αν και ουσιαστικά είναι εκτός του σοβαρού και τραγικού θέματος που συζητάμε,

και δεν περίμενα μια αναφορά μου στα λαμόγια που παριστάνουν τους Πολύύύύύύύ Πατριώτες να προκαλέσει αυτές τις αντιδράσεις:

Και τι κατάλβες βρε Αντρέα που υπηρέτησες και υπηρέτησα αυτό το κράτος δολοφόνο????

Οπως απάντησα ήδη , Το κράτος , κατά την ταπεινή μου άποψη βέβαια , δεν είναι κάτι γενικό και αόριστο , αλλά όλοι εμείς με ότι καλό ή κακό κάνουμε ή κουβαλάμε και με ότι ευθύνες μας αναλογούν . Αν το κράτος είναι ηθικός αυτουργός δολοφονιών, τότε οι φυσικοί αυτουργοί κάποιοι από τους ανθρώπους που το απαρτίζουν , και γι'αυτά (κατα την γνώμη μου) έχουμε μερίδιο ευθύνης Ο Λ Ο Ι μας.

Υπηρέτησα με αξιοπρέπεια , Τουλάχιστον έτσι αισθανόμουν εγώ

Τί κατάλαβα ?

2,5 χρόνια απο την ζωή μου χαμένα

2,5 χρόνια καθυστέρηση στην επαγγελματική μου σταδιοδρομία σε σχέση με αυτούς που δεν υπηρέτησαν και σε σχέση με τις κυρίες που κάνουν κριτική.

και τιμή σε αυτούς που δεν το υπηρέτησαν και το δεν το υπηρετούν

Δεν αναφέρομαι στους πραγματικά , αλλά πραγματικά , αντιρησίες συνείδησης τους οποίους σέβομαι, αλλά στους δήθεν τρελλούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απόστολε για ποία παιδεία μιλάνει οι κύροι αξιότιμοι καθηγητές ?

Για ποίες διαμαρτυρίες εργαζόμενων , για ποίες λαϊκές αντιδράσεις ?

Δεν βλέπω κάτι από αυτά που αναφέρεται στις ανακοινώσεις .

Οι ίδιο οι εκπεδευτικοί και η πνευματικοί τάγοι έχουν κάνει πρώτοι την αυτοκριτική τους ????????

Πάμε στόιχημα ότι σε καμία βδομάδα όλα μέλι γάλα πάλι ?

Μη βάζουμε τη ΔΟΛΟΦΟΝΙΑ ενός παιδιού μπροστά στις δικές μας διεκδικήσεις .

Αν δε γινόταν το γεγονός αυτό πόσος κόσμος θα συμμετείχε στις απεργίες ?

Πόσα μαγαζιά έχουν κλείσει στις απεργίες που έχουν ήδη γίνει ?

Κάνουμε πάλι ντόρο και τίποτα άλλο .

Η μόνη ελπίδα (αν υπάρχει) η αλλάγη ΟΛΩΝ των πολιτικών στελεχών των κομμάτων , το σύστημα έχει σαπίσει από τις ρίζες του .

ΥΓ Να κάνω και λίγο χιούμορ ???? Θα κάνω γιατί μου αρέσει .

Δε λέτε στα παλικάρια που τα σπάνε να ρίξούν και καμία μολότωφ σε καμία ΔΟΥ σε κάνα ΚΕΠΥΟ :ph34r::ph34r: ...... (να ηρεμήσουμε λίγο και εμείς βρε αδερφέ) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικά ειμαι περήφανος για την νέα γενιά και θα διαφωνήσω με τον συνάδελφο που έγραψε ότι η αυριανοί νέοι δεν θα διαδηλώνουν

Ειμαι περήφανος που το Σάββατο το βράδυ η κόρη μου και δυο άκομη κόριτσια της ηλικίας της μου ζήτησαν να τα ανεβάσω στην Αθήνα μόλις έμαθαν για την δολοφονία του Αλέξη

Ειμαι περήφανος που την Κυριακή μέσα απο κινητά, σταθερά και το διαδίκτυο, κανόνιζάν την αντίδραση της Δευτέρα με το Δεκαπενταμελές.

Ειμαι περήφανος που την Δευτέρα "πλακώθηκαν" με το Λυκειάρχη γιατι τους κλείδωσε την πόρτα να μην πα΄νε στην συγκέντρωση

Είμαι περήφανος (αν και θα το πληρώσω ακριβά σε κινητο και σταθερο) που χτες ήταν όλο το απόγευμα στο ιντερνετ ενημέρωναν και ενημερωνόντουσαν για την σημερινή συγκέντρωση στην Ομόνοια

Ειμαι περήφανος γιατί αυτή την στιγμή σχεδόν όλο το σχολείο βρίσκεται στην Ομόνοια

Είμαι περήφανος που το παιδί μου και τα γνωστά παιδια μου, οι φίλοι της κόρης μου, ακύρωσαν αγγλικά και φροντιστήρια για να πάνε στην συγκέντρωση και μετά στο νεκροταφείο

ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΗΦΑΝΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΣΤΡΕΒΛΟ ΚΑΤΑΠΙΕΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΑΧΡΗΣΤΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΤΕΥΥΝΟΜΕΝΟΙ ΤΡΑΜΠΟΥΚΟΙ ΤΗΣ ΚΡΑΤΙΚΗΣ ΕΞΟΥΣΙΑΣ ΔΕΝ ΠΕΤΥΧΕ ΣΤΗΝ ΠΛΥΣΗ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ, ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΤΟΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΑΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΕΝΑ ΕΞΑΡΤΗΜΑ ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ

ΕΧΩ ΕΜΠΙΣΤΟΣΎΝΗ ΣΤΗΝ ΝΕΟΛΑΙΑ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΜΟΥ

ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τι σκοπό και τι στόχο βρε Αποστόλη.. τους κουκουλοφόρους?

Όσο για την αριστερά .. δεν είναι τις παρούσης..

Θανάση εσύ πιστεύεις ότι όσι συμμετέχουν στις πορείες είναι μόνο ενός ιδεολογικού υπόβαθρου ??? Η μήπως τα νέα παιδιά που ψηφίζουν ΝΔ δεν έχουν τις ίδιες ανησυχίες και προβλημετισμούς με τα νέα παιδιά που ψηφίζουν πχ Πασοκ

Αυτό που εννοώ με την συμμετοχή και του Κυβερνόντος κόμματος είναι ότι όλος ο πολιτειακός κόσμος θα έπρεπε να αποδοκιμάσει το γεγόνος (άλλωστε η πορείες έγιναν με αφορμή την ΔΟΛΟΦΟΝΙΑ) και μη μου πείτε για τις ευθύνες της κυβέρνησης (που υπάρχουν και είναι τεράστιες) γιατί η δική μου πεποίθηση είναι ότι όλα τα κόμματα φταίνε για την κατάντια μας .

Πράγματι δεν είναι της παρούσης αλλά ..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θανάση εσύ πιστεύεις ότι όσι συμμετέχουν στις πορείες είναι μόνο ενός ιδεολογικού υπόβαθρου ???

όχι βέβαια.. αλλά έτσι όπως το έθεσες .."όλα τα κόμματα" ..δεν κολλούσε..

Διαβάστε παρακάτω απόσπασμα από την δίκη της ζαρντινιέρας..

Στην απολογία του ο αρχιφύλακας που κατηγορείται για την υπόθεση, δήλωσε, «Φταίει γιατί αντέδρασε. Μάλλον κάτι θα είχε κάνει για αυτό ήθελε να ξεφύγει».

εκεί θέλουν να μας καταντήσουν..

έ λοιπόν δεν ξέρω για μας .. αλλά τα παιδιά εκεί έξω.. όχι.. δεν τα κατάφεραν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχ βρε Χρύσα..

Τι να έλεγα το πρωί στον Λευτέρη ?

-Γιατί μπαμπά ο "κύριος" κάνει μάθημα ενώ οι άλλοι δεν κάνουν? Πιστεύει ότι έφταιγε το παιδί?

Να τον ακυρώσω τον Δάσκαλο?

Ποιόν Δάσκαλο? αυτόν που συμβούλεψε την γυναίκα μου να πάει το παιδί να "κοινωνήσει" γιατί είναι πολύ ζωηρό?

Τι να του έλεγα χθες, που αντί να είμαι κάτω .. τον έτρεχα στα Αγγλικά?

Σημερα απο τις 7,30 το πρωι συζητουσα με τους δασκάλους του σχολειου ,

μου έλεγαν ότι είναι παρολογο να ειναι ημέρα πένθους για τα λυκεια και τα γυμνασια

και αυτοι να πρεπει να απεργησουν.

Μόλις έμαθα ότι και οι δυο μου οι κορες αύριο , έχουν μαθημα κανονικά ,

δεν ξερω αν ειναι σωστο , αλλα το βραδυ σκεφτομαι να τους μιλήσω

και να απεργησουν εκείνες , ελπίζω να καταλάβουν , αν και μικρές .

Θα παρακαλουσα να μην το τραβηξουμε αλλο πολιτικα το συγκεκριμενο θεμα .

Ας ανοιξουμε ενα αλλο και να μεταφερουμε εκει τι οποιες αλλες απόψεις

ιδεολογικες η μη , εδω ας μείνει θέμα για το μικρό χαμένο Αλέξη

και για τα άλλα που μενουν πίσω .

Αυτα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΟΛΟΦΟΝΗΘΗΚΕ με "τσαμπουκα" ένα αθώο παιδί, μια ψυχούλα, γιατι ΕΝΑΣ ΚΑΡΙΟΛΗΣ ΔΕΝ ΑΝΕΧΕΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΒΡΙΖΟΥΝ.

Λοιπόν μπάτσο, κι εγώ σε βρίζω. Και θα σε βρίζω μια ζωή. Εσένα και όλους τους "νταήδες" που δε δέχεστε μύγα στο σπαθί σας. Καταγγέλλω τη μαγκιά σας και το κομπλεξιλίκι σας

Καταγγέλλω τα μυαλά σας και τη μιζέρια σας

Καταγγέλλω τον τσαμπουκά σας και τα παιδικά σας "τραύματα"

Καταγγέλλω τον κάθε συναδελφό σου που σε φώναζε "ράμπο" και σε ανεχόταν δίπλα του, μαζί του

Καταγγέλλω και εσένα ΕΛ.ΑΣ. που ανέθρεψες τέτοια φυντάνια χωρίς ποτέ να βάλεις μία φραγή στον "ζήλο" τους

Καταγγέλλω τον Σημίτη που σε έβαλε μέσα στο σύστημα

Καταγγέλλω και τον Καραμανλή που σου εδραίωσε την πεποίθηση πως ότι και να κάνεις θα τη βγάλεις καθαρή. Και εσάς Αλαβάνο Τσίπρα και Γιωργάκη που τρίβετε τα χεράκια σας και κρυφογελάτε (που ήσασταν χθες ρε προοδευτικοί στις πορείες; όχι καλέ στον Ευαγγελάτο και στον Χατζηνικολάου, ψευτόμαγκες.)

Καταγγέλλω τη φρίκη που μου έχετε προκαλέσει και νιώθω επικίνδυνος ακόμα και για τον εαυτό μου

Καταγγέλλω εσένα νεοέλληνα που είσαι το μεγαλύτερο σάπιο κομμάτι στο νεκρό σώμα της χώρας μου

Καταγγέλλω τη νοοτροπία σου, τον σταρχιδισμό σου, το ύφος και τη σιγουριά σου, οτι γαμάς και δέρνεις.

Καταγγέλλω όλους όσους δε σέβονται τη μνήμη ενός αγγέλου και ασελγούν πάνω στη ζωντανή ιστορία της Ελλάδας (δε μιλάω για τις τράπεζες)

Καταγγέλλω όποιον απαντάει με βρισιές και μαγκιές

Καταγγέλλω τα σχολεία μας και τους ψευτοκουλτουριάρηδες καθηγητάδες τους κυρίους υπεύθυνους για το χάλι της παιδείας.

Μα πάνω απ όλους και όλα Καταγγέλλω και το μυαλό το δικό μου, που μέχρι σήμερα δεν έκανα τίποτε για να αλλάξω τον κόσμο. Όσο κι αν προσπάθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

«Ανεπαρκής ο χρόνος»

Αναβλήθηκε για την ερχόμενη Τρίτη η έκδοση της απόφασης για την υπόθεση «ζαρντινιέρα»

Μετατροπή του κατηγορητηρίου στη δίκη για την υπόθεση της «ζαρντινιέρας» (8/12/2008)

Για την επόμενη Τρίτη αναβλήθηκε η έκδοση της απόφασης του Τριμελούς Εφετείου Θεσσαλονίκης για τους οκτώ αστυνομικούς, οι οποίοι κατηγορούνται για την υπόθεση τραυματισμού του 26χρονου Κύπριου φοιτητή, Αυγουστίνου Δημητρίου.

Η απόφαση επρόκειτο να ανακοινωθεί το πρωί, αλλά όπως ανακοίνωσε ο πρόεδρος του δικαστηρίου δεν ήταν επαρκής ο χρόνος για να ολοκληρωθεί η διάσκεψη και να εκδοθεί η ετυμηγορία.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο εισαγγελέας της έδρας πρότεινε τη Δευτέρα τη μετατροπή του κατηγορητηρίου για τους τέσσερις από τους επτά αστυνομικούς που εμπλέκονται στην υπόθεση του Κύπριου φοιτητή.

Συγκεκριμένα, πρότεινε τη μετατροπή από απρόκλητη-επικίνδυνη σωματική βλάβη σε επικίνδυνη σωματική βλάβη, καθώς και την απαλλαγή του πρώην διοικητή της Ασφάλειας.

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntit...mp;lngDtrID=244

Και μετά αναρωτιούνται μερικοί γιατί τα σπάνε κάθε βράδυ. Ή θα σοβαρευτεί το κράτος ή θα γίνουν όλα λίμπα.

Δεν γίνεται να είναι όλη η χώρα βουτηγμένη στην διαφθορά και στα σκάνδαλα ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΦΥΛΑΚΗ.

Δεν πάει άλλο μάγκες. Τελείωσε το εργάκι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aγαπητοί συνάδελφοι,ευτυχώς που δεν μπορώ να συνταχθώ με τις απόψεις αρκετών,ότι το

κάψιμο με επακόλουθο την καταστροφή της περιουσίας του ανύποπτου πολίτη,αποτελεί την

πεμπτουσία της Δημοκρατίας και οφείλεται αποκλειστικά στην αγανάκτηση των νέων κυρίως,

εξ αιτίας του αδόκητου θανάτου ενός παιδιού και κατά άλλους στην κακούργα κοινωνία,που

ζούμε, με το παλιοκράτος να μας καταδυναστεύει.

Όπως επίσης και δεν μπορούν να χαρακτηρίσουν όλους τους αναρχικούς,τα λόγια ενός ομο-

ιδεάτη τους,ο οποίος ισχυρίστηκε ότι η καταστροφή της φουφού του καστανά επί της Πανεπι-

στημίου σε μία παρόμοια εκδήλωση,αποτελούσε παράπλευρη απώλεια.

Εφόσον,προς το παρόν τουλάχιστον,δεν ζούμε στην εποχή της κοινοκτημοσύνης,δεν δικαιού-

ται ΚΑΝΕΝΑΣ στο όνομα καμμιάς Δημοκρατίας να καταστρέφει τις περιουσίες φτωχών ανθρώ-

πων,όπως γίνεται τρεις μέρες τώρα.

Δεν πιστεύω να μου πει κανένας ότι καταστρέψανε μόνο τις περιουσίες των πλουτοκρατών και

πως οι καταστροφές όλων των άλλων ήταν παρράπλευρες απώλειες,διότι δεν θα γίνει πιστευτός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΟΛΟΦΟΝΗΘΗΚΕ με "τσαμπουκα" ένα αθώο παιδί, μια ψυχούλα, γιατι ΕΝΑΣ ΚΑΡΙΟΛΗΣ ΔΕΝ ΑΝΕΧΕΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΒΡΙΖΟΥΝ.

Λοιπόν μπάτσο, κι εγώ σε βρίζω. Και θα σε βρίζω μια ζωή. Εσένα και όλους τους "νταήδες" που δε δέχεστε μύγα στο σπαθί σας. Καταγγέλλω τη μαγκιά σας και το κομπλεξιλίκι σας

Καταγγέλλω τα μυαλά σας και τη μιζέρια σας

Καταγγέλλω τον τσαμπουκά σας και τα παιδικά σας "τραύματα"

Καταγγέλλω τον κάθε συναδελφό σου που σε φώναζε "ράμπο" και σε ανεχόταν δίπλα του, μαζί του

Καταγγέλλω και εσένα ΕΛ.ΑΣ. που ανέθρεψες τέτοια φυντάνια χωρίς ποτέ να βάλεις μία φραγή στον "ζήλο" τους

Καταγγέλλω τον Σημίτη που σε έβαλε μέσα στο σύστημα

Καταγγέλλω και τον Καραμανλή που σου εδραίωσε την πεποίθηση πως ότι και να κάνεις θα τη βγάλεις καθαρή. Και εσάς Αλαβάνο Τσίπρα και Γιωργάκη που τρίβετε τα χεράκια σας και κρυφογελάτε (που ήσασταν χθες ρε προοδευτικοί στις πορείες; όχι καλέ στον Ευαγγελάτο και στον Χατζηνικολάου, ψευτόμαγκες.)

Καταγγέλλω τη φρίκη που μου έχετε προκαλέσει και νιώθω επικίνδυνος ακόμα και για τον εαυτό μου

Καταγγέλλω εσένα νεοέλληνα που είσαι το μεγαλύτερο σάπιο κομμάτι στο νεκρό σώμα της χώρας μου

Καταγγέλλω τη νοοτροπία σου, τον σταρχιδισμό σου, το ύφος και τη σιγουριά σου, οτι γαμάς και δέρνεις.

Καταγγέλλω όλους όσους δε σέβονται τη μνήμη ενός αγγέλου και ασελγούν πάνω στη ζωντανή ιστορία της Ελλάδας (δε μιλάω για τις τράπεζες)

Καταγγέλλω όποιον απαντάει με βρισιές και μαγκιές

Καταγγέλλω τα σχολεία μας και τους ψευτοκουλτουριάρηδες καθηγητάδες τους κυρίους υπεύθυνους για το χάλι της παιδείας.

Μα πάνω απ όλους και όλα Καταγγέλλω και το μυαλό το δικό μου, που μέχρι σήμερα δεν έκανα τίποτε για να αλλάξω τον κόσμο. Όσο κι αν προσπάθησα.

Εντάξει. Τέλειωσε το παραλήρημα ?

Βγες τώρα έξω από το γραφείο σου,

σκύψε,

σήκωσε μια πέτρα

κ πέτα την στο κεφάλι σου !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.....................................

Δεν γίνεται να είναι όλη η χώρα βουτηγμένη στην διαφθορά και στα σκάνδαλα ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΦΥΛΑΚΗ.

Δεν πάει άλλο μάγκες. Τελείωσε το εργάκι...

Λυπάμαι που θα σε στεναχωρήσω Δημήτρη.

Δεν τελειώνουν έτσι τα εργάκια.

Τόσα χρόνια τα βλέπουμε σε επανάληψη.

Δεν τελειώνουν τα έργα με αυθόρμητες διαδηλώσεις και πετροπόλεμο.

Δεν θίγεται η εξουσία από την καταστροφή των καταστημάτων. Γι αυτό την επιτρέπει.

Χρειάζεται στόχος συγκεκριμένος και ορατός.

Σχέδιο υλοποίησης.

Τακτική προσέγγιση και

στρατηγική προσήλωση.

Και δυστυχώς δεν τα έχουμε σήμερα.

Αυτό που έχουμε είναι η αγανάκτηση μόνο. Και δεν φτάνει.

Δυστυχώς

Στις επόμενες εκλογές (όποτε γίνουν) μάλλον (?) ο κόσμος θα αποδοκιμάσει μια ανάξια εξουσία την οποία επέλεξε σε αντικατάσταση μιας επίσης ανάξιας εξουσίας από αγανάκτηση.

Και μάλλον (?) θα επαναφέρει την προηγούμενη ανάξια για άλλες 2 (ή σχεδόν 2) τετραετίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή είναι η λύση Δημήτρη ??? Η Βία ????? Μήπως αυτό επιδιώκουν και αυτοί που μας διοικούν ή να στο πάω μακρύτερα η νέα τάξη πραγμάτων ???? Αναρωτειθείτε λίγο .

ΝΑΙ στους αγώνες και στις πορείες ΟΧΙ στη βία .

Αντε και τα κάψαμε όλα τι αποτέλεσμα θα βγεί ?

Κίμωνα η ΔΟΛΟΦΟΝΙΑ του παιδιού είναι το κύριο θέμα και αυτό προσπαθώ να τονίσω , αλλά δεν μπορούμε να παραβλέψουμε και όλα τα άλλα . ΜΕ βασικότερο όλων την παιδεία και τις ευθύνες όλων μας .

Η γνώμη μου λοιπόν είναι πως με αφορμή την ΔΟΛΟΦΟΝΙΑ του παιδιού αυτού, βρίσκουμε όλοι μας την ευκαιρία να τα ρίξουμε όλα στο Κράτος κρύβοντας (και) τις δικές μας ευθύνες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε για την νεολαία, για τα νέα παιδιά με όρους και με λογικές της δικής μας (δικής του ο καθένας) γενιάς .

Έχουμε άραγε σκεφτεί ότι οι νέοι σήμερα έχουν διαφορετικό τρόπο σκέψης απ τους νέους του χτες (όπως εκείνοι από τους νέους του προχτές κ.ο.κ.)?

Προσπαθούμε να προσεγγίσουμε και να ερμηνεύσουμε τις πράξεις τους με την λογική των 40άρηδων, 50ρηδων κλπ κλπ .

Μήπως γι αυτό οι προσπάθειές μας καταλήγουν σε αποτυχία ?

Μήπως αυτό τελικά μας χρεώνουν οι νέοι σήμερα, οι κόρες μου , ο Λευτέρης του Σούλη , οι γιοι της Χρύσας , η κόρη του Απόστολου …………………

Μήπως ξεχάσαμε ότι το ίδιο χρεώναμε και μεις τους πατεράδες μας και τις μανάδες μας?

Μήπως επειδή εμείς ή κάποιοι από εμάς, δυστυχώς οι περισσότεροι, συμβιβαστήκαμε, αγανακτούμε που οι γιοί μας και οι κόρες μας δεν συμβιβάζονται ?

Μήπως ξεχνάμε ότι αν αυτή η νέα γενιά συμβιβαστεί, τότε δεν έχουμε τίποτα το καλό να περιμένουμε για αυτόν τον τόπο ?

Και κάτι ακόμα . Ας ξαναδιαβάσουμε τα όσα έγραψε ο γιατρός μας, αναλύοντας το γιατί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aγαπητοί συνάδελφοι,ευτυχώς που δεν μπορώ να συνταχθώ με τις απόψεις αρκετών,ότι το

κάψιμο με επακόλουθο την καταστροφή της περιουσίας του ανύποπτου πολίτη,αποτελεί την

πεμπτουσία της Δημοκρατίας και οφείλεται αποκλειστικά στην αγανάκτηση των νέων κυρίως,

εξ αιτίας του αδόκητου θανάτου ενός παιδιού και κατά άλλους στην κακούργα κοινωνία,που

ζούμε, με το παλιοκράτος να μας καταδυναστεύει.

Όπως επίσης και δεν μπορούν να χαρακτηρίσουν όλους τους αναρχικούς,τα λόγια ενός ομο-

ιδεάτη τους,ο οποίος ισχυρίστηκε ότι η καταστροφή της φουφού του καστανά επί της Πανεπι-

στημίου σε μία παρόμοια εκδήλωση,αποτελούσε παράπλευρη απώλεια.

Εφόσον,προς το παρόν τουλάχιστον,δεν ζούμε στην εποχή της κοινοκτημοσύνης,δεν δικαιού-

ται ΚΑΝΕΝΑΣ στο όνομα καμμιάς Δημοκρατίας να καταστρέφει τις περιουσίες φτωχών ανθρώ-

πων,όπως γίνεται τρεις μέρες τώρα.

Δεν πιστεύω να μου πει κανένας ότι καταστρέψανε μόνο τις περιουσίες των πλουτοκρατών και

πως οι καταστροφές όλων των άλλων ήταν παρράπλευρες απώλειες,διότι δεν θα γίνει πιστευτός.

Το πρωί άκουσα στο ραδιόφωνο , απο τον Γιάννη Καλαμίτση , οτι κάηκε και κατάστημα που διατηρούσε η μητέρα , του δολοφονημένου παιδιού , στην Βουκουρεστίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...