Προς το περιεχόμενο

Τιμη στο δολοφονημενο απο το κρατος Αλέξη....σεβασμος στους γονείς και στο παιδί που χάθηκε...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

...................................................

* Τον Μάρτιο του 1990 στην Πρέβεζα ο αστυφύλακας Γρηγόρης Σπυράκος πυροβόλησε και σκότωσε τον 15χρονο μαθητή Δημήτρη Κίκερη. Το θύμα ήταν παγιδευμένο στην τουαλέτα «βιντεάδικου», που λίγο πριν είχε επιχειρήσει να διαρρήξει.

...................................................

Αδελφός φίλου μου ........ το γεγόνος μάλιστα έγινε σε πολύ κοντίνο σημείο από το Γραφείο ......... :angry::rolleyes:

Για το γεγονός απλώς, ΘΕΛΩ να πιστέψω πως δεν ήταν προμελετημένο , ΘΕΛΩ να πιστέψω πως δεν σημάδευε αλλά εκπυροκρότησε(!) , ΘΕΛΩ να πιστέψω πως ήταν η κακιά στιγμή, ΘΕΛΩ να πιστέψω ότι φοβήθηκε , ......... ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ , ήταν δυστυχώς μια άγρια ΔΟΛΟΦΟΝΙΑ ............

Θανάση μετέφερε όποτε και αν είναι δυνατό τη θλίψη μας και την συμπαράσταση μας στους γονείς .

Κάποια άλλη στιγμή θα πούμε και τη γνώμη μας για (γενικότερες) ευθύνες κλπ , δεν είναι όμως η ώρα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κίμωνα,

Νομίζεις ότι αυτό που σκέφτηκες,απέχει πολύ από την πραγματικότητα,στις μέρες που ζούμε;;

Δυστυχώς πρέπει να είμαστε ευχαριστημένοι για την κάθε μέρα που ξημερώνει και μπορούμε

και αναπνεουμε.

Εσύ θα μπορούσες ποτέ να πιστέψεις ότι ένας πατέρας και μάλιστα σε ώριμη ηλικία θα μπορού-

σε να στρέψει ένα όπλο σε ένα παιδί του;

Οι χαροκαμένοι γονείς,πιστεύεις ότι θα μπορούσαν να βάλουν ποτέ στο μυαλό τους ότι το παιδί

τους θα είχε τέτοιο τέλος; Ότι κάποιος,θα πυροβολούσε μέσα σε ένα τσούρμο παιδιά και θα πε-

τύχαινε το παιδί τους στην καρδιά (και μη μου πει κανείς ότι ήταν τόσο καλός σκοπευτής και μά-

λιστα νυχτιάτικα) και θα το σκότωνε;Εδώ γνωρίζω ανθρώπους που έχουν πυροβοληθεί με ένα

σκασμό σφαίρες και έχουν μαχαιρωθεί 17 φορές και έζησαν και το δυσμοιρο παιδί τελείωσε με

μία μόνο σφαίρα.

Άστα ρε Κίμωνα,στους καιρούς που ζούμε,τίποτα δεν είναι αδύνατο και απίθανο.

Σε κανένα δεν αξίζει ο αφύσικος θάνατος και πολύ περισσότερο σένα παιδί.

Να είναι καλά το παιδί εκεί που θα πάει και δυνατοί οι γονείς του,να αντέξουν τον χαμό του.

Επίσης να είναι δυνατή και η οικογένεια του αστυνομικού (έχει και αυτός μικρά παιδιά και γονείς,

που δεν φταίνε σε τίποτα) να αντέξουν τις φορτούνες που θα ακολουθήσουν.

Χριστέ μου σε τι κόσμο ζούμε.

Βαγγέλη μου σε καταλαβαίνω ,

αλλα το συγκεκριμενο έγκλημα είναι τελειως διαφορετικο απο

τυχον αλλα εγκλήματα .

Και αυτό που λέώ έιναι οτι το συγκεκριμένο εχει άλλη φύση , είναι κατι διαφορετικό .

Ενα όργανο της τάξης πυροβόλησε μεσα σε ένα τσουρμο παιδια , όπως λες και εσυ .

Τωρα αν τα παιδια αυτα ήταν καλά ή κακά , δέν είναι για εμένα η ουσία και ξέρω ότι δεν ειναι και για εσενα η ουσια ,

το θέμα είναι οτι πυροβόλησε και σκότωσε.

Δεν υπάρχει δικαιολογία.

Τιμωρησαν με θανατο δια πυροβολισμου , ένα παιδί που μπορεί να έκανε ένα λάθος .

Εαν αυτή πρέπει να είναι η μορφή τιμωρίας ,

τότε στην χωρα μας έπρεπε να έχουμε καθημερινές εκτελέσεις δεκάδων λαμογιών , απατεώνων, πολιτικών , ιερέων.

Και ο ευφραίμ (ας πούμε) έπρεπε να είναι σουρωτήρι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεχάστε τον κόσμο όπως τον ξέραμε.

τα ελεύθερα πνεύματα φωνάζουν χρόνια τώρα για τα συμφέροντα της νέας παγκόσμιας τάξης.

κανείς απο τους υπόλοιπους "προοδευτικούς" δεν αντιδρά εδώ και χρόνια.

χιλιάδες οι προσλήψεις ΕΠΟΠ, "Ειδικών" φρουρών, αστυνομικών, σωμάτων ασφαλείας, αγροφυλάκων κτλ κτλ. όλα αυτά τα χρόνια.., γιατί.. για καταστολη εξεγέρσεων. και όχι μόνο εδώ παγκόσμια.

κρίμα για το παιδί. κρίμα.

και για όσους έχασαν και θα χάσουν ακόμη τη ζωή τους και απο τις δυο αντίπαλες "παρατάξεις",

και οι αστυνομικοι "εχασαν" τα μάτια τους και μείνανε σε κώμα μερικοί απο αυτούς, για ενα μεροκάματο για ένα "χωσιμο" στο γήπεδο στη συναυλία, στη διαδήλωση...

κάποιοι υποκινούν, κάποιοι υποκινούνται και το κακό δεν αργεί..(μιλάω γενικότερα, όχι για το συγκεκριμένο περιστατικό)

ο κύκλος αυτός δεν θα κλεισει γρήγορα.

απλώς καταθέτω την άποψη μου, μη σπευσετε να με χαρακτηρίσετε φασίστα ορισμένοι.

αν πάλι κάποιοι το κανετε, ένα έχω να σας πώ "ξυπνάτε είστε θύματα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελαφριές ποινές προτείνει ο εισαγγελέας στη «δίκη της ζαρντινιέρας»

Στη σημερινή δίκη για την υπόθεση του άγριου ξυλοδαρμού του νεαρού από αστυνομικούς στη Θεσσαλονίκη, ο εισαγγελέας πρότεινε να αθωωθούν δύο κατηγορούμενοι αστυνομικοί.

Μόνο για εκείνους, η άμεση εμπλοκή των οποίων δεν μπορεί να αμφισβητηθεί, προτείνει απλή συμμετοχή και συνέργεια για σωματικές βλάβες. Η ποινή που επιβάλλεται σε τέτοιες περιπτώσεις είναι μέχρι 6 μήνες…

Η δίκη διακόπηκε. Αύριο αναμένεται η απόφαση

Σήμερα,

Από το tvxs.gr

Έτσι απλά , μια μικρή συνεισφορά για την ¨ευαισθησία¨ του κράτους , της δικαιοσύνης , της κοινωνίας μας όλης .

Καλό ταξίδι πιτσιρίκο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους ο κόσμος ψηφίζει....

Βέβαια κάθε ψήφος είναι μια πέτρα αλλά δεν πειράζει αφου...

επιτέλους ο κόσμος ψηφίζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απομονώστε τους προβοκάτορες

ολα τα κανουν για να κυρίζουν την χωρα σε κατασταση εκτακτης ανάγκης

ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΣΤΗΝ ΒΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΒΟΚΑΤΣΙΑ ΤΗΣ ΕΞΟΥΣΙΑΣ

ΟΣΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΟΣΟ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά έγινε πορεία σήμερα?

κατέβηκε κόσμος?

Σύμφωνα με την εικόνα της TV , μάλλον κάτι "αντιεξουσιαστές" κάψανε την Αθήνα και τίποτα παραπάνω..

Κι όπως είπε και ο Μέγας Κύρτσος..

"Η Ελληνική κοινωνία μπορεί να αντέξει μια δολοφονία.. όχι όμως το κάψιμο του χριστουγεννιάτικου δένδρου".

Βρε άει.. σιχτίρ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους ο κόσμος ψηφίζει.... Βέβαια κάθε ψήφος είναι μια πέτρα αλλά δεν πειράζει αφου... επιτέλους ο κόσμος ψηφίζει...

Δυστυχώς όταν πρέπει να ψηφίσει ............ απλά ρίχνει πέτρες.

την κρίσιμη στιγμή όμως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πορεία έγινε και μάλιστα μαζική και του ΣΥΝ και του ΚΚΕ

τωρα βρίσκονται στην Παντειο

έφαγαν πολύ ξύλο και πολλά δακρυγόνα και χειροβομβίδες κρότου λάμψης

παρ όλες τις προσπάθειες ο κοσμος δεν πτοήθηκε

Πορείες και συγκεντρώσεις έγιναν και σε πολλές πολείς της χωρας και του εξωτερικού

Βερολίνο: Συγκεντρώσεις αλληλεγγύης - Κατάληψη Προξενείου

Αμβούργο: Πορεία [Φωτο] | Επιθέσεις σε ελληνικές πρεσβείες στη Γερμανία

Κροατία: Επίθεση στην πρεσβεία

Λονδίνο: Συγκέντρωση στην ελληνική πρεσβεία | Κατάληψη της Πρεσβείας

Παρίσι: Πορεία-συγκέντρωση στο ελληνικό προξενείο

Κύπρος: Συγκεντρώσεις & συλλήψεις |

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους ο κόσμος ψηφίζει....

Βέβαια κάθε ψήφος είναι μια πέτρα αλλά δεν πειράζει αφου...

επιτέλους ο κόσμος ψηφίζει...

Και πάντα σε κάθε ψηφοφορία γίνεται μεθόδευση ώστε το αποτέλεσμα να βολέψει το σύστημα...

Και η μεθόδευση στηρίζεται σε δύο πυλώνες:

α) Σε υπόγειες κινήσεις του ίδιου του συστήματος και

β) Σε ορατές κινήσεις αυτών που μάχονται το σύστημα αλλά όχι για χάριν του κοινωνικού συνόλου...

το α) θα χρησιμοποιήσει το β) ώστε:

Οι πιθανότητες επιτυχίας της μεθόδευσης να είναι πάνω από 99,97 %...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα με όλα τα παραπάνω αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι άλλα τα αίτια.

Μην το ψάχνετε η ενέργεια ήταν προβοκατόρικη. Διαβάστε το χρονικό :

Το Σάββατο το πρώι άρχισε να διαδίδεται απο τη χρυσή αυγή ότι το βράδυ θα καεί το κέντρο.

Οι αναρχικοί το μαθαίνουν κ οργανώνονται.

Κ ξαφνικά βρίσκεται το θύμα, ένα παιδάκι που δεν είχε καμία σχέση με τον χώρο(πήγαινε στου Ψυρρή όπου είχε κλείσει τραπέζι με άλλους τρεις φίλους του 2 Νίκους)

Το επεισόδιο ήταν για να γίνει, έιτε είχε πάρει εντολή ο αστυνομικός - ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ, είτε είχε πληρωθεί.

Τόσο απλά. Έπρεπε να γίνει επεισόδιο κ σκότωσαν τον πρώτο τυχόντα ! Ετσι εξηγείται κι η απάθεια των αστυνομικών που αντί να γυρίσουν να δουν τί έγινε γύρισαν κ έφυγαν σαν να μην έγινε τίποτα.

Έτσι απλά. Γιατί ανοίγουν οι λογαριασμοί για το Βατοπαίδι, γιατί υπάρχουν κ άλλα σκανδαλα που θα βγουν κ γιατί ο Καρατζαφερης συμφώνησε να στηρίξει Καραμανλή. Εβαλαν τους θερμοκέφαλους να μας αποπροσανατολίσουν με τη ζωή ενός αθώου ! ΑΙΣΧΟΣ !

Σε αυτές τις κρίσιμες ώρες ας είμαστε τουλάχιστον σοβαροί, ας μην επικροτούμαι άκριτα φήμες και εικασίες, γιατί άλλοι ισχυρίζονται ότι από την συμφωνία του Πρωθυπουργού με τον Πούτιν τον πήρε ο διάολος και τον σήκωσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάντα σε κάθε ψηφοφορία γίνεται μεθόδευση ώστε το αποτέλεσμα να βολέψει το σύστημα...

Και η μεθόδευση στηρίζεται σε δύο πυλώνες:

α) Σε υπόγειες κινήσεις του ίδιου του συστήματος και

β) Σε ορατές κινήσεις αυτών που μάχονται το σύστημα αλλά όχι για χάριν του κοινωνικού συνόλου...

το α) θα χρησιμοποιήσει το β) ώστε:

Οι πιθανότητες επιτυχίας της μεθόδευσης να είναι πάνω από 99,97 %...

Είσαι σίγουρος ότι μάχονται το σύστημα;

Με πετροπόλεμο;

Νομίζω πως δεν είσαι. Ετσι διαφαίνεται από την δημοσίευση.

είναι κι οι ίδιοι μέρος του συστήματος όσο τους χρειάζεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι σίγουρος ότι μάχονται το σύστημα;

Με πετροπόλεμο;

Νομίζω πως δεν είσαι. Ετσι διαφαίνεται από την δημοσίευση.

είναι κι οι ίδιοι μέρος του συστήματος όσο τους χρειάζεται

Είμαι σίγουρος ότι ο πετροπόλεμος είναι μορφή ψηφοφορίας....

Ναι...μάχονται το σύστημα και συμφωνώ..

Οπως μάχεσαι με την απλή αναλογική, με την ενισχυμένη κτλ..

Κάπως έτσι...

Το πιστεύω..

Αν είχα κότσια θα ψήφιζα και εγώ έτσι....

Απλά είμαι αδύναμος και ψηφίζω μόνο στην κάλπη....και σα θα δώ αδιέξοδο το πολύ πολύ να γράψω και καμιά αράδα με το κοντυλοφόρο... Πράμα άλλο....

Οταν βλέπεις, φίλε μου, κάτι χοντρό όπως ο κοινωνικός βιασμός μας, και η ψήφος σου έχει εγκλωβιστεί σε αδιέξοδο τότε το μόνο που μένει είναι η ψήφος μέσω της πέτρας και του βιβλίου....

Απλά λέω ότι ακόμα και αυτή η ψηφοφορία - όπως και η "γνωστή" των καλπών - θα μεθοδευτεί έτσι :

Και πάντα σε κάθε ψηφοφορία γίνεται μεθόδευση ώστε το αποτέλεσμα να βολέψει το σύστημα...

Και η μεθόδευση στηρίζεται σε δύο πυλώνες:

α) Σε υπόγειες κινήσεις του ίδιου του συστήματος και

β) Σε ορατές κινήσεις αυτών που μάχονται το σύστημα αλλά όχι για χάριν του κοινωνικού συνόλου...

το α) θα χρησιμοποιήσει το β) ώστε:

Οι πιθανότητες επιτυχίας της μεθόδευσης να είναι πάνω από 99,97 %.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και η ψήφος σου έχει εγκλωβιστεί σε αδιέξοδο

και εννοείται ότι είμαι μονάχα σε αυτήν την περίπτωση υπέρ της ψηφοπέτρας

(δηλαδή τώρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απομονώστε τους προβοκάτορες

ολα τα κανουν για να κυρίζουν την χωρα σε κατασταση εκτακτης ανάγκης

ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΣΤΗΝ ΒΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΒΟΚΑΤΣΙΑ ΤΗΣ ΕΞΟΥΣΙΑΣ

ΟΣΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΟΣΟ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

Δυστυχώς ο κοινωνικός ιστός έσπασε. Δεν υπάρχει κράτος , δεν υπάρχει λογική , γίνονται τρελά πράγματα και το μόνο που γίνεται , να παρακολουθούμε αποσβολωμένοι να καίγονται οι πόλεις η μια μετά την άλλη. Ο Απόστολος το έθεσε το θέμα σωστά . Το επόμενο που θα μας σερβίρουν θα είναι το γνωστό από παλιά δίλλημα . «Καραμανλής η Τανκς» . Προσωπικά δεν έχω άλλη εξήγηση παρακολουθώντας το πλιάτσικο από το «χαζοκούτι» . Ασφαλώς και δεν θυμάμαι σε άλλο ευνομούμενο κράτος να γίνεται αυτό που , εκτός από εμάς , το παρακολουθεί άφωνος σχεδόν ολόκληρος πλανήτης!

Οι άνθρωποι έχουν χάσει την μπάλα . Και άλλες φορές είχαν γίνει επεισόδια αλλά τέτοιο πράγμα….

Βέβαια με αυτά καλύπτουν την ανυπαρξία τους . Αλλά που να βρεθεί πολιτική ευαισθησία ; Τελικά ήταν λάθος που τα έβαλαν με τον …..Εφραίμ . Αντί να προσευχηθεί να πάνε οι …διώκτες του στην κόλαση , τους …….την έφερε εδώ !!! Ρουσφέτι του Θόδωρου του ανυποψίαστου , του άσπιλου , του αμόλυντου , του αγνούλη του Θεού. Σε άλλη περίπτωση θα ασχολιόμασταν με την ανικανότητα του υποτιθέμενου ευνομούμενου κράτος, όμως με ένα 15χρονο παιδί δολοφονημένο εν ψυχρώ όλα τα άλλα πάνε στην πάντα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πορεία ήταν πολύ μεγάλη,μεγαλύτερη από τη χτεσινή.

Η μεγάλη πλειοψηφία βγήκε να διαδηλώσει ενάντια στην

κρατική καταστολή, αγανακτισμένοι από τη δολοφονία.

Τα δακρυγόνα, τα ασφυξιογόνα ήταν πολλά αλλά η πορεία

δεν διαλύθηκε.

Τα λεφτά ΜΑΣ στις τράπεζές ΤΟΥΣ, οι σφαίρες ΤΟΥΣ στα παιδιά ΜΑΣ.

Νομίζω τα λέει όλα.

Καληνύχτα.Ας επαγρυπνούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά έγινε πορεία σήμερα?

κατέβηκε κόσμος?

Σύμφωνα με την εικόνα της TV , μάλλον κάτι "αντιεξουσιαστές" κάψανε την Αθήνα και τίποτα παραπάνω..

Κι όπως είπε και ο Μέγας Κύρτσος..

"Η Ελληνική κοινωνία μπορεί να αντέξει μια δολοφονία.. όχι όμως το κάψιμο του χριστουγεννιάτικου δένδρου".

Βρε άει.. σιχτιρ

Πριν λιγο γυρισα....δεν ειδα πολλα στην τηλεοραση ακομα...

Μεγαλες οι καταστροφες επιλεκτικα σε τραπεζες, κινητες τηλεφωνιες και πολυκαταστηματα και γνωστα φαστ φουντ.

Καποια καμενα ολοσχερως. Ευτυχως η αστυνομια δεν ηταν εμφανης και δεν ειδα συμπλοκες.

Καταστροφες εγιναν και στις εγκαταστασεις και στα μηχανηματα του μετρο..

Πραγματικα οι εικονες ειναι τοσο δυνατες και οι καπνοι στους καδους που καιγονται με τις ωρες, που μπορει να ξεχασει καποιος γιατι εγιναν ολα αυτα, προς στιγμην.

Μονο για μια στιγμη ομως.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη ρε παιδιά επικροτείτε αυτή την κατάσταση, γιατί με τις τοποθετήσεις σας δεν βλέπω κανένα να καταδικάζει την καταληση του κράτους, έχετε καταλάβει τι γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημητρη καταδικάζουμε ολα αυτα που γινονται και το γραψαμε

τα καταδικαζουμε γιατι προερχονται απο το ιδιο το κρατος με στοχο το λαικο κινημα και την γνησια λαικη αντιδραση απεναντι στο κρατος δολοφονο

για να αμαυρωση αυτη την αντιδραση επιτρεπει να γινονται αυτοι οι βανδαλισμοι

ειναι οργανωμένο σχεδιο για να

απομονώστε τους προβοκάτορες

ολα τα κανουν για να κυρίζουν την χωρα σε κατασταση εκτακτης ανάγκης

ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΣΤΗΝ ΒΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΒΟΚΑΤΣΙΑ ΤΗΣ ΕΞΟΥΣΙΑΣ

ΟΣΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΟΣΟ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Δημήτρη

ο λογιστής που θα σκοτωσει το απιδί του

ειναι υπάλληλος του κράτους ή το όπλο του το εδωσε η υπηρέσια????

και για να το πω οπως το γράφεις

πληρωνεται απο το οικονομικο επιμελητήριο ή απο τον λογιστικο συλλογο - ενοση που συμμετέχει και το οπλο του το εδωσαν αυτή???

μόνο τότε θα ειναι λογιστικό εγκλημα

και μην φοβάσαι δεν μπερδεύουμε απολύτως τίποτε

ξέρουμε καλα οτι στην περίπτωση του Αλέξη και σε όσες ανεφερα απο πάνω εχουμε απλα

ΚΡΑΤΟΣ ΔΟΛΟΦΟΝΟ ΚΑΙ ΚΡΑΤΙΚΟΥΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΔΟΛΟΦΟΝΟΥΣ

το κράτος είμαστε εμείς :

Εμείς δεν ψηφίσουμε τα τελευταία 30 χρόνια πολιτικούς απο 2 οικογένειες σαν να είμαστε βασιλική οικογένεια και υπάρχει διαδοχή?

Εμείς δεν ζητάμε το πολιτικό ρουσφέτι για το φλώρο γιο μας που δεν θέλει να πάει στον ΕΒΡΟ?Εμεις δεν ζητάμε το πολιτικό ρουσφέτι για την ανίκανη κόρη μας να μπει στο δημόσιο?

Εμείς δεν πετάμε τα σκουπίδια στο δρόμο και μετά κρίνουμε οτι είναι βρόμικη η Αθήνα?

Εμείς δεν χτίσαμε αυθαίρετο στο δάσος?

Εμείς δεν λαδώσαμε το δημόσιο υπάλληλο να μας κάνει την "εξυπηρέτηση"?

Εμείς δεν δώσαμε το φακελάκι στο γιατρό?

ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΩΣ ΕΝΝΟΙΑ ΕΞΟΥΣΙΑΣ,ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΤΙΣΤΕΚΕΣΑΙ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΕΙΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη ρε παιδιά επικροτείτε αυτή την κατάσταση, γιατί με τις τοποθετήσεις σας δεν βλέπω κανένα να καταδικάζει την καταληση του κράτους, έχετε καταλάβει τι γίνεται

Δημήτρη μα λέμε ότι είναι δεδομένη η συνέχεια.....

Και η μεθόδευση στηρίζεται σε δύο πυλώνες:

α) Σε υπόγειες-αόρατες κινήσεις του ίδιου του συστήματος και

β) Σε ορατές κινήσεις αυτών που μάχονται το σύστημα αλλά όχι για χάριν του κοινωνικού συνόλου...

το α) θα χρησιμοποιήσει το β) ώστε:

Οι πιθανότητες επιτυχίας της μεθόδευσης να είναι πάνω από 99,97 %...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς δεν ψηφίσουμε τα τελευταία 30 χρόνια πολιτικούς απο 2 οικογένειες σαν να είμαστε βασιλική οικογένεια και υπάρχει διαδοχή?

Εμείς δεν ζητάμε το πολιτικό ρουσφέτι για το φλώρο γιο μας που δεν θέλει να πάει στον ΕΒΡΟ?Εμεις δεν ζητάμε το πολιτικό ρουσφέτι για την ανίκανη κόρη μας να μπει στο δημόσιο?

Εμείς δεν πετάμε τα σκουπίδια στο δρόμο και μετά κρίνουμε οτι είναι βρόμικη η Αθήνα?

Εμείς δεν χτίσαμε αυθαίρετο στο δάσος?

Εμείς δεν λαδώσαμε το δημόσιο υπάλληλο να μας κάνει την "εξυπηρέτηση"?

Εμείς δεν δώσαμε το φακελάκι στο γιατρό?

Εμείς δεν θα τους αλλάξουμε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς δεν θα τους αλλάξουμε ;

Μακάρι φίλε μου ,αλλά όταν έρχετε η ώρα της κάλπης άλλα λέμε και αλλα κάνουμε....Με τη βια πάντως δεν δημιουργείς ,καταστρέφεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κράτος είμαστε εμείς :

Εμείς δεν ψηφίσουμε τα τελευταία 30 χρόνια πολιτικούς απο 2 οικογένειες σαν να είμαστε βασιλική οικογένεια και υπάρχει διαδοχή?

ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΧΙ. ΠΟΤΕ ΤΩΝ ΠΟΤΩΝ

Εμείς δεν ζητάμε το πολιτικό ρουσφέτι για το φλώρο γιο μας που δεν θέλει να πάει στον ΕΒΡΟ?

ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΖΗΤΗΣΑ ΠΟΤΕ ΡΟΥΣΦΕΤΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ ΧΑΡΑΜΟΦΑΕΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟ

Εμεις δεν ζητάμε το πολιτικό ρουσφέτι για την ανίκανη κόρη μας να μπει στο δημόσιο?

ΕΥΧΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΡΑ ΤΗΣ ΑΦΗΝΩ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΕΙ ΠΟΤΕ ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ

Εμείς δεν πετάμε τα σκουπίδια στο δρόμο και μετά κρίνουμε οτι είναι βρόμικη η Αθήνα?

ΟΧΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΜΠΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΝΩ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ ΣΤΗΝ ΠΗΓΗ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ Ο ΔΗΜΟΣ ΠΟΥ ΜΕΝΩ

Εμείς δεν χτίσαμε αυθαίρετο στο δάσος?

ΟΧΙ. ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΟΥ ΕΧΤΙΣΑ ΣΤΗΝ ΣΑΛΑΜΙΝΑ> ΙΔΡΥΣΑ ΕΞΩΡΑΪΣΤΙΚΌ ΣΥΛΛΟΓΟ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ ΠΡΑΣΙΝΗΣΑΜΕ (ΑΝ ΚΑΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ) ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΠΛΑΓΙΑ

Εμείς δεν λαδώσαμε το δημόσιο υπάλληλο να μας κάνει την "εξυπηρέτηση"?

ΑΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΕΤΣΙ ΛΕΊΠΑΜΕ. ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ ΤΟΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΟΥ ΚΑΙΓΕΤΑΙ

Εμείς δεν δώσαμε το φακελάκι στο γιατρό?

ΙΣΧΥΕΙ Η ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΩΣ ΕΝΝΟΙΑ ΕΞΟΥΣΙΑΣ,ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΤΙΣΤΕΚΕΣΑΙ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΕΙΣ.

ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΩ ΠΟΤΕ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΦΙΛΕ ΔΗΜΗΤΡΗ

ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΟΤΟ

ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΜΜΑ ΜΟΥ ΝΑ ΒΓΕΙ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΕΓΩ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΑΝΤΙΠΟΛΙΤΕΥΣΗ (α) δυσκολο να βγει με καποιες χιλιαδες ψηφους β) στο κόμμα βεβαιως βεβαιως)

ΑΡΑ ΕΧΩ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΩ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΤΟΥΣ ΚΡΑΤΙΚΟΥΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΤΑΓΟΥΣ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΣΕΒΟΜΑΙ ΟΣΟ ΜΕ ΣΕΒΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΕΒΟΜΑΙ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ

ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΝΑ ΤΗΝ ΜΕΤΑΤΡΕΨΕΙ ΣΕ ΚΡΑΤΟΣ ΔΟΛΟΦΟΝΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κράτος είμαστε εμείς :

Εμείς δεν ψηφίσουμε τα τελευταία 30 χρόνια πολιτικούς απο 2 οικογένειες σαν να είμαστε βασιλική οικογένεια και υπάρχει διαδοχή?

Εμείς δεν ζητάμε το πολιτικό ρουσφέτι για το φλώρο γιο μας που δεν θέλει να πάει στον ΕΒΡΟ?Εμεις δεν ζητάμε το πολιτικό ρουσφέτι για την ανίκανη κόρη μας να μπει στο δημόσιο?

Εμείς δεν πετάμε τα σκουπίδια στο δρόμο και μετά κρίνουμε οτι είναι βρόμικη η Αθήνα?

Εμείς δεν χτίσαμε αυθαίρετο στο δάσος?

Εμείς δεν λαδώσαμε το δημόσιο υπάλληλο να μας κάνει την "εξυπηρέτηση"?

Εμείς δεν δώσαμε το φακελάκι στο γιατρό?

ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΩΣ ΕΝΝΟΙΑ ΕΞΟΥΣΙΑΣ,ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΤΙΣΤΕΚΕΣΑΙ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΕΙΣ.

Ο καθένας έχει τη δική του ιστορία, και κάποιοι από εμάς (συμπεριλαμβανομένου και του Απόστολου) έχουμε πληρώσει τα διόδια για να έχουμε λόγο. Πριν απαντήσεις θάπρεπε να γνωρίζεις και σε ποιόν λες αυτά που λές...

Αυτό που βλέπω δυστυχώς είναι την ιστορία να επαναλαμβάνεται, και το κράτος να χρησιμοποιεί ξανά τις ίδιες δοκιμασμένες μεθόδους της προβοκάτσιας.

Ναι είναι οργανωμένο το σχέδιο, θα πρέπει κάποιος να είναι τυφλός για να μην το βλέπει.

Η αστυνομία άπραγη παρατηρεί την πόλη να καίγεται, τους κλέφτες να κάνουν πλιάτσικο, και ασχολούνται να βγάζουν το μένος τους σε 15χρονα.Οι διαδηλωτές έχουν φύγει από ώρα, γιατί δεν είναι εκεί να προστατέψουν τα κτίρια απο τις λεηλασίες;

Θίγονται λέει που τους φωνάζουν μπάτσους, γουρούνια,δολοφόνους. Καλά στα γήπεδα κάθε Κυριακή απόγευμα δεν θίγονται, και οι 15χρονοι τους πειράξανε;

Δουλευόμαστε μου φαίνεται.

Όλα γίνονται για να ξεχάσουμε τη δολοφονία, γιατί δολοφονία είναι.

Είναι η δολοφονία της νεολαίας, είναι η δολοφονία της ελευθερίας, είναι η δολοφονία της δημοκρατίας.

Εγώ πάντως δεν είμαι διατεθειμένη να ξεχάσω. Ο Αλέξης ήτανε ένα απο τα παιδιά μας. Και δεν θα ρίξω ανάθεμα σε όλα αυτά τα παιδιά, δεν θα τους πω να σωπάσουν γιατί έχουν δίκοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...