Προς το περιεχόμενο

ΤΑ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΟΥ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟ ΓΡΑΜΜΑ.ΤΟ ΙΔΙΟ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΟΥ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν εννοετε τα εκκαθαριστικά των περαιώσεων ΝΑΙ σε πολλές ΔΟΥ χρησιμοποιούν αυτή την μέθοδο με την εξαίρεση των υποθέσεων που βρίσκονταν σε έλεγχο και βγήκαν πρώτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εννοετε τα εκκαθαριστικά των περαιώσεων ΝΑΙ σε πολλές ΔΟΥ χρησιμοποιούν αυτή την μέθοδο με την εξαίρεση των υποθέσεων που βρίσκονταν σε έλεγχο και βγήκαν πρώτα

Αυτό εννοώ.Και το ρωτάω γιατι σε μία ΔΟΥ στην Αθήνα που έτυχε να γίνει κουβέντα,είπε ο ελεγκτής οτι τώρα είναι το ΚΑ,μέχρι το Λ έχει ακόμα καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπάρχει ενιαίος τρόπος εργασίας κατα ΔΟΥ

άλλες βγάζουν κατα γραμμα

άλλες κατα χρόνο παραγραφής

άλλες όπως εγραψε ο συναδελφος έχουν χρεωσει σε ελεγκτές φακέλους και φευγουν μολις παραδόσου οι ελεγκτές

πάντως σε αρκετές ΔΟΥ αν κάποιος θέλει να περαιώσεις αφηνουν την σειρά και εκδίδουν το εκκαθαριστικό σημείωμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα,

Στη ΔΟΥΑμαρουσιου, ρωτησα αν μπορουν να κανουν περαιωση για καποιον που ανηκει εκει και μου απαντησαν.

"Εχουμε ξεκινησει με τις εταιρειες, μετα θα κανουμε τις ατομικες με μεγαλους τζιρους και στο τελος τους υπολοιπους, καλυτερα να την υπολογισετε μονοι σας την περαιωση. Μπορει να μην προλαβουμε εμεις. "

Βαριουνται να ασχοληθουν, ή ετσι ειναι τα πραγματα?

Να το ετοιμασω εγω? Δεν ειναι οτι το αποφευγω. Αλλα με οποιον πελατη μου ασχοληθηκα δεν προλαβα να το στειλω και ηρθε απο τη ΔΟΥ ετοιμο. Απλα το ελεγξα. Ειναι κριμα να αναλωνουμε κι εκει το χρονο μας όταν μαλιστα υπαρχουν πελατες που δεν δεχονται περαιτερω χρεωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Aλήθεια είναι οτι γίνεται λίγο χαμός σε όλες τις εφορίες μιάς και τους έχουν δώσει διορία μέχρι το τέλος του έτους να βγάλουν τα εκκαθαριστικά.Εγω προσωπικά θα περιμένω καμιά δεκαριά μέρες ακόμα και μετά θα το βγάλω εγώ στους δικούς μου(σε όσους δεν έχει έρθει φυσικά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...