Προς το περιεχόμενο
  • 0

σκεφτομαι να κανω εναρξη εργασιων σαν λογιστης


ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Κ.

Ερώτηση

γεια σας σκεφτομαι να κανω εναρξη εργασιων σαν λογιστης και να εχω μπλοκ ΤΠΥ τι πρεπει να κανω ενω ταυτοχρονα δουλευω σε ενα λογιστικο γραφειο με ενσυμα?εννοω παω κανω την εναρξη με το ΤΕΒΕ και το ΙΚΑ που ειμαι τωρα τι γινεται?ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Εγινα ελευθερος επαγγελματιας για να μπορεσω μετα απο αγωνα να βρω δουλεια με λιγα λεφτα σε λογιστηριο

Παναγιωτη μηπως εισαι πλεονεκτης μηπως πας για τα πολλα κ .............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Kαλησπερα

Δεν ξερω αν εδω που γραφω μπορειτε να μου απαντησετε για αυτο το θεμα το οποιο αφορα προστιμο στο μητρωο.

Πηγα σημερα στην εφορια για να κανω εναρξη επαγγελματος.πριν περασει την ημερομηνια ρωταω την υπαλληλο αν μπορω να κανω εναρξη μερικες μερες πριν δηλαδη με 1/6/12 χωρις να υπαρχει καποιο προβλημα.Μου ειπε οτι δεν εχω καποιο προβλημα ουτε καποιο προστιμο γιατι μπορω να κανω εναρξη μεχρι 10 μερες πριν.Το μεσημερι με πηρε η υπαλληλος τηλ.οτι της πεταει το συστημα την εναρξη κ οτι με 1/06/2012 θεωρειτε εκπροθεσμη κ εχει προστιμο 60 ευρω.Αυτο που θελω να ρωτησω αν ισχυει αυτο που μου ειπε.

χρειαζομαι μια αμεση σας παρακαλω απαντηση γιατι το πρωι να δω τι να κανω με την διθωρθωση της εναρξης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ειλικρινά απορώ με όσα γράφουν οι υποψήφιοι νέοι "συνάδελφοι" και τον τρόπο που αντιμετωπίζουν το επάγγελμά μας. Απευθύνομαι στον ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ και στον ΕΠΙΣΚΕΠΤΗ-AGELOS, Εσύ Παναγιώτη, ξεκινάς στραβά. Ο εργοδότης σου, όπως σωστά σου γράφουν οι συνάδελφοι, θα σε απολύσει χωρίς αποζημίωση, αν κάνεις έναρξη ενώ δεν έχεις αποχωρήσει, για αθέμιτο ανταγωνισμό και μπορεί να σου ζητήσει και τα ρέστα. Εσύ ΕΠΙΣΚΕΠΤΗ-AGELOS, τα βάζεις από τώρα με την Εφορία. Νομίζεις ότι θα μπορέσεις να πετύχεις κάτι με αυτή την τακτική ; Καλύτερα να ξανασκεφτείτε και οι δυο σας τι πάτε να κάνετε και να βάλετε σε ποιο υγιείς βάσεις τα σχέδιά σας για μια ένταξη στον ταλαιπωρημένο κλάδο μας, που δεν έχει ανάγκη από "τσαμπουκάδες" . Διαβάστε ξανά και προσεκτικά όσα σας γράφουν οι συνάδελφοι και ειδικότερα η Μαρία, ο Gian, o GHRIS και επανέλθετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Θεωρώ ότι μερικοί υπάλληλοι στις εφορίες όταν δουν νέο λογιστή έχουν απαράδεκτη συμπεριφορά (μερικοί όχι όλοι), όπως και ορισμένοι λογιστές πάνε στις δου με ήφος υπεροπτικό.

Καλό είναι απο τη στιγμή που είμαστε όλοι συνάδελφοι να μπορούμε να συνεννοούμαστε και να συνεργαζόμαστε για να περνάει ομαλά ο καιρός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...