Jump to content

6η Συνάντηση μελών φόρουμ Tax Heaven - Ξάνθη 13-15/11/2009

Recommended Posts

Έγινε και αυτό μια ψυχή που ήταν να βγει επιτέλους βγήκε.... χάλια μαύρα... σκέτη πίκρα ούτε ένα καφέ της προκοπής δεν είπιαμε!!! :)

Άντε και στην επόμενη τώρα, να είμαστε όλοι καλά.

• Replies 720
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Πες τα βρε Γρηγόρη ... νόμιζα ότι μόνο εγώ έχω παράπονα και είπα να μην τους ξεμπροστιάσω!!!

Τώρα που βρήκα συμπαραστάτη όμως, θα τα πω!!! :)

Η παρέα χάλια... μας έσερναν στις οινοποσίες και τα ξενύχτια...

Η τροχαία μας είχε βάλει στο μάτι και μας κυνηγούσε σ΄όλη την Ξάνθη να μας πάρει τις πινακίδες... ( αντιλήφθηκαν τι κουμάσια είμαστε )

Είπαμε να κάνουμε ένα μπανάκι στην πισίνα να χαλαρώσουμε, ρεζίλι κι εκεί... παρατήρηση στην παρατήρηση!

Ντουμανιάσαμε όλο το ξενοδοχείο με τα τσιγάρα, η ποδοσφαιρική ομάδα της Ξάνθης, αναμφίβολα θα έχασε στον αγώνα της Κυριακής...

Κάτι παλιο-αλήτες με τις κιθάρες και τα τραγούδια δε μας άφηναν να κοιμηθούμε στιγμή!!!

Και το πρωί μας ξύπναγαν από τα αξημέρωτα να πάμε τάχα μου βόλτα στο ποτάμι... ( να μας πετάξουν φοβήθηκα ότι ήθελαν, ευτυχώς εκεί δεν ακολούθησα )

Μετά πάλι... όλη μέρα καφέ φαγητό και ποτό, ευτυχώς στο πρωινό έτρωγα υγιεινά (αυστηρά μπανάνες κλπ) και πήρα μόνο 2 κιλά!!!

Παραλίγο να αποτρέψουμε και έναν γάμο!!

Περνούσε το ζευγάρι, γκαρίζαμε σύσσωμοι 20 νοματαίοι "ΝΑ ΖΗΣΕΤΕΕΕΕ... ΝΑ ΖΗΣΕΤΕΕΕΕΕ....!!! " και δώστου χειροκρότημα, τρόμαξαν οι άνθρωποι!

Ξεφτίλα σας λέω, δεν έχω μούτρα να κυκλοφορήσω στην Ξάνθη ποτέ ξανά!

Τίποτα, τίποτα...

όποιος το ξανασκέφτεται, ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ!!!!

Αυτό δεν ήταν εκδρομή λογιστών, που όπου το λέγαμε Παναγία μου είμαι σίγουρη θα έχαναν κάθε εκτίμηση για το επάγγελμα...

Πενταήμερη ήταν

:angry::huh::o

Γυρίσαμε και οι τελευταίοι....

Δεν φταίμε εμείς αλλά κάπου χάσαμε τον δρόμο της επιστροφής στην Αθήνα και φτάσαμε στο Άγκιστρο, κάναμε ένα ρημαδο-χαμάμ, μας ξενάγησε έναν φανταράκι στο οχυρό του Ρούπελ,περπατήσαμε στην Κερκίνη και φάγαμε και ένα "λιβάδι" στην Δοϊράνη...χάλια μαύρα σας λέω...σκέτη ταλαιπωρία...άτιμε Βαγγέλη!

Όσο για την Ξάνθη τι να πώ?

ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΑ!!!!

Κίμωνααααααααααααααααααααααααα!!!!

Μας τη λέει; :)

Δημήτρη,

"μ'ειπες αλήτη μια βραδιά...

..μα του αλήτη η καρδιά.."

το ξέρεις έτσι;

τέτοιον αλήτη εννοούμε... :angry:

Προσοχή!!! Όσοι νεοι σκέφτονται να έρθουν στην επόμενη πρέπει να προπονηθούν καλά για το άθλημα του φαγοπότι. Όσοι είναι απροπόνητοι να μην προσπαθήσουν να βγάλουν το πρόγραμμα, διότι μπορεί να τους μείνουν μόνιμα κουσούρια.

Δεν βρίσκω λόγια να περιγράψω την ζεστή και φιλική ατμόσφαιρα που επικρατούσε. Πραγματικά ήταν κάτι πολύ παραπάνω από τις προσδοκίες μου. Όλοι ήταν εξαιρετικοί σε ότι κάνουν: στην κιθάρα, στο τραγούδι, στο μπαγλαμαδάκι, στον χορό, στα τσιφτετέλια….. απ’ όλα είχε η παρέα, μόνο λογιστές δεν είδα!!! :angry::huh:

Ένα μεγάλο ευχαριστώ και από μένα στους οργανωτές και στους συμμετέχοντες για αξέχαστες στιγμές που μας χάρισαν. Να είστε όλοι καλά

ΥΓ. Το θέμα για την συναντιση είχε ανοίξει Sep 25 2008, 11:40 PM και κανονίστηκε τελικά για 13-15/11/2009

Μάλλον πρέπει να ανοίξει από τώρα το θέμα για την οργάνωση της επόμενης συνάντησης :)

Ας γράψω κι εγώ, τώρα που ξύπνησα!!!!

Για μια ακόμη φορά, νομίζω πως τα λόγια είναι περιττά...

Νέες γνωριμίες (Μαρία, Μαρία, Σοφία, Χαλίτ)

Νέα σενάρια (κιθάρες, μπαγλαμαδάκι)

Παλεύουμε ακόμη να συνέλθουμε....

Ευχαριστούμε πολύ τον cel που έκανε ότι μπορούσε για να φάμε πολύ, για να χορέψουμε πολύ, για να πιούμε πολύ, για να γλεντήσουμε πολύ, για να μας μείνει αξέχαστη και η Ξάνθη!

Άννα, ευχαριστούμε πολύ. Μακάρι να είχες καταφέρει να ανέβεις κι εσύ. Γιάννη είσαι πάντα κοντά μας, σε σκεφτόμαστε και σε αγαπάμε.....

Και όπως ειπώθηκε και πιο πάνω, νομίζω πως ήρθε η ώρα να ανοίξουμε το θέμα για την επόμενη συνάντηση!

Τι να πρωτογράψουμε για αυτήν την πολύχρωμη παρέα που μαζεύεται από όλη την Ελλάδα, αψηφώντας τα πάντα ακόμη και την Παρασκευή και 13, μαζεύεται σε όλα τα μέρη της Ελλάδος, κάθε φορά νέοι φίλοι οι οποίοι για έναν ανεξήγητο λόγο γίνονται μεμιάς ένα με τους παλιούς, ένας όμως μας λείπει και θα μας λείπει για πάντα, ξέρουμε όμως ότι από εκεί ψηλά θα μας χαίρεται και θα μας καμαρώνει, εύχομαι στην επόμενη συνάντησή μας να καμαρώσει μαζί μας την Άννα μας και τις κορούλες του. Σε αγαπώ ρε φίλε, μου λείπεις όσο δεν μπορείς να φανταστείς και κάτι τέτοιες στιγμές η απουσία σου γίνεται ακόμη πιο αισθητή.

Το τελευταίο ζεϊμπέκικο

Γιάννης

Βρήκαμε και εμεις τον δρόμο της επιστροφης...δυο μερες μετα αν και ήταν πολύ δύσκολο γιατι καποιος γνωστος-άγνωστος με το ψευδώνυμο "ταξιδιάρης" μας έμπλεξε σε κατι χάαααλια διαδρομες μεσα σε καστανοδάση κατι Χαμαμ α πα πα .

Παραλίγο να μείνουμε μόνιμα στην Βόρεια Ελλάδα τόση ομορφιά!

Καταπληκτική εμπειρία, παλαιοί και νέοι φίλοι όλοι μια απίστευτη παρέα!

Πάντα προετοιμάζουμε με μεγάλη προσμονή την επόμενη συνάντηση και πάντα αυτο που βιώνουμε είναι πέρα απο κάθε προσδοκία. Πάντα απροβλεπτοι και άτακτοι -βλεπετε παραπάνω-

Παντα η 5ήμερη επαναλαμβάνεται

Ευχαριστούμε! Είσασταν-είμασταν όλοι υπέροχοι

Χρήστο ζείς σε μια καταπληκτικά όμορφη πόλη και ήσουν άριστος οικοδεσπότης!

Απουσίες μπήκαν πολλές... το νου σας μην χάσετε την επόμενη συνάντηση!

Τωρα μενει η προετοιμασία

Και καμμιά 500αρια φωτογραφίες για ταξινόμηση...

Γυρισαμε και οι τελευταιοι....αργησαμε λιγο (μια-δυο μερες μονο) μιας και χασαμε το δρομο της επιστροφης, πιαστηκαμε σε ενα Αγκιστρο....

Αυτος ο ταξιδιαρης τα φταιει, οπως ειπε και η Νινα

Καταφεραμε ομως να γυρισουμε αφου κολυμπησαμε επι ωρες σε ...καυτα νερα!!! 7 θαρρω πως ητανε....Μεγαλη ταλαιπωρια....

Ομολογουμενως περασαμε υπεροχα!!!!

Χρηστο ευχαριστουμε για την φιλοξενια.. και την ξεναγηση. Πολυ ομορφη πολη η Ξανθη. Τυχερος που ζεις εκει....μακρια απο της Αθηνας το νεφος!!!!

Απ οτι βλεπω η παρεα ειναι ηδη ετοιμη για νεες εξορμησεις!!!!

Κάτι γίνεται από φωτογραφίες στο facebook...

Εδώ δε βλέπω μεγάλη κινητικότητα!!!

Πολύ ωραίες οι φωτογραφίες πάντως.

Ένα μεγάλο μπράβο στους "paparazzi" μας, που κατάφεραν να απαθανατίσουν όλες τις "επίμαχες" σκηνές :)

Δυστυχώς ανεβαίνουν δύσκολα ή καθόλου οι φωτογραφίες στην Φωτοθήκη, Gus κοίταξέ το.

Μια συμβουλή:

Κάντε δεξι κλικ στη φωτογραφία και ζητείστε επεξεργασία.

Θα ανοίξει τη φωτογραφία με το πρόγραμμα της ζωγραφικής.

Στη συνέχεια αποθηκεύστε την με κάποιο άλλο όνομα.

Το μέγεθος της νέας φωτογραφίας σε kbytes θα είναι αρκετά μικρότερο και μπορείτε άνετα να την ανεβάσετε.

Φυσικά υπάρχει μια μικρή απώλεια στην ποιότητα, αλλά σε γενικές γραμμές είναι εντάξει.

ΥΓ Οι διαθέτοντες PhotoShop,Corel κλπ ξέρουν κι άλλους τρόπους...

γιατι οσο παει και λιγοτερα γραφουμε μετα απο τις συναντησεις????

αντε να κανω και γω εναν απολογισμο...

Το τριημερο αυτο εχασα ενα κιλο, εχασα, τη φωνη μου , εχασα τον υπνο μου , εχασα τα σαραγλι του Παπαπα.....τετοιου και εχασα και το αποχαιρετιστηριο της Δευτερας...

κερδισα ομως αρκετους καινουργιους φιλους, εναν ατμομαγειρα, εναμιση λιτρο ρακη, και την χαμενη μου αυτοπεποιθηση περι των καλλιτεχνικων μου επιδοσεων , τραγουδι, χορο κ.λ.π.

....τελι τελι τελι καλπικε ντουνιαααααααααααααα.....

αντε και στην επομενη με υγεια και χαρα ....

σας αγαπωωωωωωωωω , οσο κανεις δεν αγαπαααααααειιιιιιιιιιιιιι........

μουτς μουτς φιλακιαααααααα...... :)

εχασα τα σαραγλι του Παπαπα.....τετοιου

:P:o

κερδισα ομως αρκετους καινουργιους φιλους, εναν ατμομαγειρα,

Εσύ τον κέρδισες στην κλήρωση???

Ή τελικά τον πήραμε με το έτσι θέλω?

Τους είδα που φυγαδεύσανε το δώρο από τον κυριούλη που παρεμπιπτόντως ( δε θυμάμαι ποιός το πέταξε το πετυχημένο ) ήταν ίδιος ο "γιατρός" του Λαζόπουλου!!! :)

:D:P

Εσύ τον κέρδισες στην κλήρωση???

Ή τελικά τον πήραμε με το έτσι θέλω?

Τους είδα που φυγαδεύσανε το δώρο από τον κυριούλη που παρεμπιπτόντως ( δε θυμάμαι ποιός το πέταξε το πετυχημένο ) ήταν ίδιος ο "γιατρός" του Λαζόπουλου!!! :)

Κανονικα και τιμια αφου ο Τασος αγορασε τους μισους λαχνους ...!!!

ΚΥΡΙΑ ΚΥΡΙΑ! ΕΓΩ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΦΙΚΙΟΡΗ! ΤΙ ΚΕΡΔΙΖΩ? :D

Εσυ κερδιζεις τα μπροκολα που πριν λιγο εβρασα .... :o

Κανονικα και τιμια αφου ο Τασος αγορασε τους μισους λαχνους ...!!!

Το επιβαιβεώνω και εγώ αφού καθόμουν δίπλα στον Τάσο .

Να διορθώσω μόνο ότι πρέπει να πήρε πάνω από τους μισούς λαχνούς .

Επιτέλους βρήκα και εγώ χρόνο να γράψω τις εντυπώσεις - ευχαριστίες μου (κάλιο αργά παρά ποτέ )

Για άλλη μια φορά είσασταν όλοι υπέροχοι .

Για άλλη μια φορά με εντυπωσίασε πως μια εντελώς ετερόκλητη ομάδα ανθρώπων (ηλικιακά , γεωγραφικά , οικογενιακή κατάσταση ) με μόνο κοινό το επάγγελμα στο οποίο όμως δεν αναφερθήκαμε καθόλου (ευτυχώς :) ) καταφέρνει να συνυπάρχει αρμονικά και να περνάει εκπληκτικά κάθε φορά που μαζεύεται .

Αυτό και μόνο πιστεύω πως είναι η τεράστια επιτυχία αυτής της παρέας .

Να ευχαριστήσω και εγώ τον Χρήστο για τη φιλοξενία του και να καλοσορίσω τα νέα μέλη της παρέας .

Πάντα να είμαστε καλά και να ανταμώνουμε με το ίδιο κέφι .

Καταρχην ευχαριστουμε τον Χρηστο για την φιλοξενια στην Ξανθη καθως και τους Θεσσαλονικεις που αφησαν σε δευτερο μερος τις δουλειες τους ( αλλο που δεν ηθελαν βεβαια :P ) για να τα πουμε απο κοντα και να γνωριστουμε καλυτερα

Ευχαριστουμε τον ΤΕΟ70 που αν και πολυασχολος και πολυπραγμων :) βρηκε τον χρονο να κλεισει ενα τελειο ξενοδοχειο στην Σαλονικη .Ελπιζω μετα την υπερπροσπαθεια που εκανε να ακολουθησει την παρεα , να βρει τον χρονο να ξεκουραστει και να γεμισει μπαταριες σε γνωστο θερετρο κοντά στα παράλια της Μικράς Ασίας, μεταξύ των παραλλήλων 37 μοίρες 49΄ και 37 μοίρες 37΄βορείου πλάτους και των μεσημβρινών 26 μοίρες 33’ και 27 μοίρες 04΄ 30΄΄ ανατολικού μήκους μαζι με τα φιλαρακια του

Ευχαριστουμε επισης τον προσωπικο μας οδηγο για την ανοχη του καθως και την γυναικα του που σαν θηλυκος Uri Geller εβγαζε απο την μαγικη της τσαντα οτι πιο παραξενο μπορουσαμε να της ζητησουμε .

Ευχαριστουμε τους γονεις μας που κρατησαν τα μικρα για να μπορεσουμε και εμεις να απολαυσουμε το υπερθεαμα του Rich ( δεν σας αποκαλυπτω σε τι κατασταση τους βρηκαμε μολις φτασαμε βεβαια :D ) .

Ευχαριστουμε ολα τα φιλαρακια του φορουμ για την καλη τους παρεα και νοιωθουμε οτι γυρισαμε στο νησι εχοντας κανει περισσοτερους φιλους

Πανω απο ολα ομως πιστευω οτι ενα μεγαλο ευχαριστω ανηκει στον Gus που ειναι η αιτια δημιουργιας αυτης της παρεας , και ξερω οτι μπορει να μην ηταν προχτες μαζι μας αλλα η σκεψη του ηταν στην Ξανθη ( σλουρπππ σλουρππππ σλουρπππππ....... :o )

Να εχουμε υγεια να ξανανταμωσουμε ..........................