Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΠΟΙΟΣ ΔΗΛΩΝΕΙ ΤΗΝ ΥΠΟΘΗΚΗ ΣΕ ΑΚΙΝΗΤΟ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΣΤΗΚΕ ΜΕ ΕΝΥΠΟΘΗΚΟ ΣΤΕΓΑΣΤΙΚΟ ΔΑΝΕΙΟ;


ATHANASIA

Ερώτηση

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ Η ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΚΑΛΕΙ ΟΣΟΥΣ ΕΛΑΒΑΝ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΣΤΕΓΑΣΤΙΚΟ ΔΑΝΕΙΟ, ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΑΠΟ ΤΑ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΑΝΕΙΟΔΟΤΗΘΗΚΑΝ, ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΤΗΣ ΥΠΟΘΗΚΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΟΥΝ ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΤΗΣ ΤΗΝ ΥΠΟΘΗΚΗ ΣΤΟ ΚΤΗΜΑΤΟΛΟΓΕΙΟ!

ΔΗΛΑΔΗ ........ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΣΤΙΣ ΟΥΡΕΣ ........ ΑΦΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΕΓΓΡΑΦΗ ΤΗΣ ΠΡΟΣΗΜΕΙΩΣΗΣ ΣΤΟ ΑΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΚΤΑΜΙΕΥΤΕΙ ΤΟ ΔΑΝΕΙΟ ΠΡΕΠΕΙ Ο ΔΑΝΕΙΟΛΗΠΤΗΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΓΓΡΑΨΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΟ ΚΤΗΜΑΤΟΛΟΓΕΙΟ .

ΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ;;;;; Ή ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ........

ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΣΧΕΤΙΚΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΤΗΣ, ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ Ή ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΑΖΙΚΑ ΜΕ ΞΕΧΩΡΗΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ, ΣΤΟ ΚΤΗΜΑΤΟΛΟΓΕΙΟ;

ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ;;;;

ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΑΝΕΙΟΛΗΠΤΗΣ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΤΙ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΜΠΡΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΓΙ'ΑΥΤΟΝ;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ Η ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΚΑΛΕΙ ΟΣΟΥΣ ΕΛΑΒΑΝ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΣΤΕΓΑΣΤΙΚΟ ΔΑΝΕΙΟ, ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΑΠΟ ΤΑ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΑΝΕΙΟΔΟΤΗΘΗΚΑΝ, ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΤΗΣ ΥΠΟΘΗΚΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΟΥΝ ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΤΗΣ ΤΗΝ ΥΠΟΘΗΚΗ ΣΤΟ ΚΤΗΜΑΤΟΛΟΓΕΙΟ!

ΔΗΛΑΔΗ ........ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΣΤΙΣ ΟΥΡΕΣ ........ ΑΦΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΕΓΓΡΑΦΗ ΤΗΣ ΠΡΟΣΗΜΕΙΩΣΗΣ ΣΤΟ ΑΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΚΤΑΜΙΕΥΤΕΙ ΤΟ ΔΑΝΕΙΟ ΠΡΕΠΕΙ Ο ΔΑΝΕΙΟΛΗΠΤΗΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΓΓΡΑΨΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΟ ΚΤΗΜΑΤΟΛΟΓΕΙΟ .

ΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ;;;;; Ή ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ........

ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΣΧΕΤΙΚΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΤΗΣ, ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ Ή ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΑΖΙΚΑ ΜΕ ΞΕΧΩΡΗΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ, ΣΤΟ ΚΤΗΜΑΤΟΛΟΓΕΙΟ;

ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ;;;;

ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΑΝΕΙΟΛΗΠΤΗΣ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΤΙ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΜΠΡΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΓΙ'ΑΥΤΟΝ;;;;;

Εγώ δεν έχω εντολές ούτε πρόκειται να δεχτώ οποιονδήποτε πολίτη που θα έρθει να μου υποβάλλει δήλωση βάρους για λογαριασμό τράπεζας. Να κόψουν το λαιμό τους οι "φωστήρες" των τραπεζών να δηλώσουν τα δικαιώματά τους οι ίδιοι αλλιώς θα υποστούν τις συνέπειες της εκρπόθεσμης δήλωσης όπως όλοι. Αρκετά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

την υποχρεωση εχουν οι τραπεζες, οπως γραφει και ο theopan

και επιτέλους καποιος θα πρεπει να βρεθει να βαλει χερι στις τραπεζες που για τα κερδη τους θελουν και την πιτα ολοκληρη και το σκυλο χορτάτο

δεν φτανει που ολα τα φορτωνουν στους πελατες τους ειναι και οι μονες που πηραν τοσα δις για να μην καταρευσουν

ΕΛΕΟΣ ΠΛΕΟΝ

έλεος έστω και σπορελαιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Εγώ δεν έχω εντολές ούτε πρόκειται να δεχτώ οποιονδήποτε πολίτη που θα έρθει να μου υποβάλλει δήλωση βάρους για λογαριασμό τράπεζας. ΑΝ ΕΛΘΕΙ ΜΕ ΑΠΛΗ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΣΗ ;;; ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ;;;Να κόψουν το λαιμό τους οι "φωστήρες" των τραπεζών να δηλώσουν τα δικαιώματά τους οι ίδιοι αλλιώς θα υποστούν τις συνέπειες της εκρπόθεσμης δήλωσης όπως όλοι. ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΚΟΤΣΙΑ ΝΑ ΒΑΛΛΟΥΝ ΠΡΟΣΤΙΜΑ ;;;; ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΚΑΤΟΜΥΡΙΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΑΔΗΛΩΤΑ ..... Αρκετά!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

QUOTE(theopan @ Oct 27 2008, 04:55 PM)

Εγώ δεν έχω εντολές ούτε πρόκειται να δεχτώ οποιονδήποτε πολίτη που θα έρθει να μου υποβάλλει δήλωση βάρους για λογαριασμό τράπεζας. ΑΝ ΕΛΘΕΙ ΜΕ ΑΠΛΗ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΣΗ ;;; ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ;;;Να κόψουν το λαιμό τους οι "φωστήρες" των τραπεζών να δηλώσουν τα δικαιώματά τους οι ίδιοι αλλιώς θα υποστούν τις συνέπειες της εκρπόθεσμης δήλωσης όπως όλοι. ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΚΟΤΣΙΑ ΝΑ ΒΑΛΛΟΥΝ ΠΡΟΣΤΙΜΑ ;;;; ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΚΑΤΟΜΥΡΙΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΑΔΗΛΩΤΑ ..... Αρκετά!

Αν έρθει με θεωρημένη για το γνήσιο της υπογραφής (και μόνο τότε) από τον νόμιμο εκπρόσωπο της τράπεζας, θα ρωτήσω την επίβλεψή μου τι θα κάνω. Απλή εξουσιοδότηση ή εξουσιοδότηση από οποιοδήποτε άλλο στέλεχος της τράπεζας, δεν αρκεί. Από όσο ξέρω, δεν αφήνει κανένα περιθώριο το πρόσφατο σχετικό ΦΕΚ για τα "τέχνασμα" που πάνε να εφαρμόσουν οι τράπεζες για να αποφύγουν τον κόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης-ATHANASIA-
QUOTE(theopan @ Oct 27 2008, 04:55 PM)

Εγώ δεν έχω εντολές ούτε πρόκειται να δεχτώ οποιονδήποτε πολίτη που θα έρθει να μου υποβάλλει δήλωση βάρους για λογαριασμό τράπεζας. ΑΝ ΕΛΘΕΙ ΜΕ ΑΠΛΗ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΣΗ ;;; ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ;;;Να κόψουν το λαιμό τους οι "φωστήρες" των τραπεζών να δηλώσουν τα δικαιώματά τους οι ίδιοι αλλιώς θα υποστούν τις συνέπειες της εκρπόθεσμης δήλωσης όπως όλοι. ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΚΟΤΣΙΑ ΝΑ ΒΑΛΛΟΥΝ ΠΡΟΣΤΙΜΑ ;;;; ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΚΑΤΟΜΥΡΙΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΑΔΗΛΩΤΑ ..... Αρκετά!

Αν έρθει με θεωρημένη για το γνήσιο της υπογραφής (και μόνο τότε) από τον νόμιμο εκπρόσωπο της τράπεζας, θα ρωτήσω την επίβλεψή μου τι θα κάνω. Απλή εξουσιοδότηση ή εξουσιοδότηση από οποιοδήποτε άλλο στέλεχος της τράπεζας, δεν αρκεί. Από όσο ξέρω, δεν αφήνει κανένα περιθώριο το πρόσφατο σχετικό ΦΕΚ για τα "τέχνασμα" που πάνε να εφαρμόσουν οι τράπεζες για να αποφύγουν τον κόπο.

Έχω ήδη επικοινωνήσει με το νομικό τμήμα της Κτηματολογριο ΑΕ και μου είπαν ότι δεν είναι ζήτημα που τους αφορά είναι θέμα συνεννόησης του δανειολήπτη και της Τράπεζας του.......

Όταν τους ρώτησα γιατί δεν έχουν ορίσει ξεχωρηστή διαδικασία γιά τις τράπεζες και τους τόνισα ότι τους αφορά γιατί έχουν και αυτοί ευθύνη για τις ουρές και την ταλαιπωρία του κόσμου...... μου απάντησαν ότι θα το αναφέρουν στη διοίκηση ......

Ας περιμένουν λίγο ακόμα σε λιγες μέρες τελειώνει η προθεσμία ...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...