Προς το περιεχόμενο
  • 0

Αν γνωριζεται τι γινεται σε περιπτωση μη προσκομισης πιστοποιτικων για την διαθηκη


επισκέπτη Επισκέπτης-Χρηστος-

Ερώτηση

επισκέπτη Επισκέπτης-Χρηστος-

Μηπως γνωριζει κανεις τι γινεται σε περιπτωση που δεν εχω τα πιστοποιητικα περι μη αποποιησης κληρονομιας και περι μη δημοσιευσης αλλης διαθηκης γιατι θα τα παραλλαβω μετα απο ενα μηνα; Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
Μηπως γνωριζει κανεις τι γινεται σε περιπτωση που δεν εχω τα πιστοποιητικα περι μη αποποιησης κληρονομιας και περι μη δημοσιευσης αλλης διαθηκης γιατι θα τα παραλλαβω μετα απο ενα μηνα; Ευχαριστω

Είπαν οτι θα είναι ελλαστικοί και δεν θα βάλουν πρόστιμο σε τέτοιες περιπτώσεις. Η γνώμη μου είναι να πάτε στο γραφείο Κτηματογράφησης με φωτοτυπία από τα δύο μικρά χαρτάκια με τους αρ. πρωτ. και να τα βάλετε μέσα στα συνυποβαλλόμενα. Φαντάζομαι ότι θα σας καθοδηγήσουν οι υπάλληλοι ως προς το πώς θα τους προσκομίσετε τα πιστοποιητικά όταν τα πάρετε στα χέρια σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Μηπως γνωριζει κανεις τι γινεται σε περιπτωση που δεν εχω τα πιστοποιητικα περι μη αποποιησης κληρονομιας και περι μη δημοσιευσης αλλης διαθηκης γιατι θα τα παραλλαβω μετα απο ενα μηνα; Ευχαριστω

Υπάρχει κενό οδηγιών στο θέμα. Πήγαινε με τον τίτλο ιδιοκτησίας του αποθανόντος, και αντίγραφο της διαθήκης (όλο και κάποιο θα υπάρχει). Θα γίνει δεκτή η δήλωση εκτός απροόπτου. Δεν είναι έυθύνη των πολιτών το ότι καθυστερεί η έκδοση των πιστοποιητικών από τα πρωτοδικεία.

Σήμερα επίσης αναρτήθηκε καινούργια σχετική ανακοίνωση στο site της Κατηματολόγιο Α.Ε. και λάβαμε αναλυτικότερα φαξ στα γραφεία: http://www.ktimatologio.gr/pdf/Announcemen...ce%b7%cf%82.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...