Προς το περιεχόμενο
  • 0

Η Υποβολή αιτήσεων στο ΤΕΜΠΜΕ για Εγγύηση δανειοδότησης Μικρομεσαίων και επιδότηση επιτοκίου


M.Sioumis

Ερώτηση

Η προθεσμία υποβολής αιτήσεων απο τις τράπεζες (που ούτως ή άλλως δείχνουν.... απροκάλυπτη απροθυμία να υποβάλουν αίτηση στο ΤΕΜΠΜΕ), λήγει την Παρασκευή (29/08).

Εχει ακουστεί τίποτα για καμιά παράταση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Από εφημερίδα ¨Καθημερινή¨ 25/7/2008

Νέα επιδότηση του επιτοκίου από το ΤΕΜΠΜΕ Την αύξηση της επιδότησης επιτοκίου για δάνεια προς τις επιχειρήσεις, τα οποία έχουν την εγγύηση του Ταμείου Εγγυοδοσίας Μικρών και Πολύ Μικρών Επιχειρήσεων (ΤΕΜΠΜΕ), αποφάσισε η διοίκηση του φορέα. Το θέμα συζητήθηκε χθες σε συνάντηση του προέδρου του ΤΕΜΠΜΕ κ. Ν. Δομένικου και του προέδρου του Βιοτεχνικού Επιμελητηρίου Αθήνας κ. Π. Ραβάνη, κατά την οποία συζητήθηκαν επίσης τα προβλήματα ρευστότητας της βιοτεχνίας και η ανάγκη για απλούστευση των διαδικασιών εγγυοδοσίας.

Από πλευράς του ΤΕΜΠΜΕ συμφωνήθηκε:

- Η βελτίωση του μέχρι σήμερα πλαισίου αξιολόγησης φερεγγυότητας, με απευθείας υποβολή φακέλου ηλεκτρονικά στον φορέα και μετά στην τράπεζα και η αποφυγή του κύκλου αξιολόγησης τράπεζα - ΤΕΜΠΜΕ - τράπεζα.

- Η αύξηση της επιδότησης επιτοκίου των δανείων των μικρών επιχειρήσεων κατά 1 ή 2 μονάδες επιπλέον, από τις 4 μονάδες που ισχύει σήμερα.

- Η επέκταση των δράσεων εγγυοδοσίας του ΤΕΜΠΜΕ με επιδότηση επιτοκίου πέρα από τον δανεισμό για πάγια και σε δανεισμό για κεφάλαια κίνησης.

- Η απλούστευση των διαδικασιών με εφάπαξ καταβολή της προμήθειας 1%.

Ο πρόεδρος του ΒΕΑ κ. Π. Ραβάνης τόνισε ότι, «το Επιμελητήριο στηρίζει τις προτάσεις του Ταμείου και ότι η εγγυοδοσία και η επιδότηση επιτοκίου για δανεισμό σε κεφάλαιο κίνησης μέσα από ολοκληρωμένες, διαφανείς απλές και ταχείες διαδικασίες, θα δώσει ανάσα στα προβλήματα ρευστότητας και θα συμβάλλει στη στήριξη της επιχειρηματικότητας».

Από πλευράς του Επιμελητηρίου τονίστηκαν η ανάγκη τήρησης ποσόστωσης επί των διαθεσίμων κεφαλαίων εγγύησης για τις πολύ μικρές επιχειρήσεις κατ’ αναλογία της αριθμητικής τους δύναμης, καθώς και η ανάγκη παρεμβάσεων στο ζήτημα διαμόρφωσης επιτοκίων για τις κατηγορίες τραπεζικού δανεισμού πολύ μικρών επιχειρήσεων με πρόβλεψη συνέχισης δράσης επιδότησης επιτοκίου στο νέο ΕΣΠΑ.

Το διοικητικό συμβούλιο του ΒΕΑ αποφάσισε την εκπόνηση μελέτης - πρότασης ενός ολοκληρωμένου συστήματος χρηματοδοτικής στήριξης των μικρών και πολύ μικρών επιχειρήσεων σε συνεργασία με το ΤΕΜΠΜΕ, στο πλαίσιο της νέας προγραμματικής περιόδου 2007 - 2013 και των περιφερειακών και επιχειρησιακών προγραμμάτων.

Αυτά τα επίσημα...για χρόνους όμως δεν βλέπω κάτι συγκεκριμένο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

..άραγε τι κίνητρο είναι αυτό που χρειάζεται να παρακρατεί προμήθεια 1% ή 1.5%? (ετήσια, επί του άληκτου κεφαλαίου)

..που χρειάζεται εξασφάλιση πε υποθήκες ή προσημειώσεις σε μικρο επεγγλματίες?

..και που τελικά να δίνει (στην τελευταία προκήρυξη) 4 μονάδες από το επικτόκιο.

εγώ, το βλέπω για.. δούλεμα & φούμαρα.. κε Φωλιά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
..άραγε τι κίνητρο είναι αυτό που χρειάζεται να παρακρατεί προμήθεια 1% ή 1.5%? (ετήσια, επί του άληκτου κεφαλαίου)

..που χρειάζεται εξασφάλιση πε υποθήκες ή προσημειώσεις σε μικρο επεγγλματίες?

..και που τελικά να δίνει (στην τελευταία προκήρυξη) 4 μονάδες από το επικτόκιο.

εγώ, το βλέπω για.. δούλεμα & φούμαρα.. κε Φωλιά..

Το κακό Σωτήρη είναι ότι.... όταν πάς στην Τράπεζα και πείς ότι θέλω να βγεί το δάνειο με εγγύηση του ΤΕΜΠΜΕ... σε κοιτάνε... σαν ...φαινόμενο... και αν δεν βρούν τρόπο να σε πείσουν ότι... δεν αξίζει τον κόπο.... και άν τελικά δεχθούν... με το στανιό... να εφαρμόσουν το νόμο.... τότε αλλοίμονό σου...

Στην σύμβαση του δανείου σου προτείνουν ένα λυστρικό επιτόκιο... που φεύγοντας απο το γραφείο.... νοιώθεις να σου λείπει ...ένα κομάτι απο το σώμα σου....

...και ξέρεις ποιό.....

Οπότε... διερωτάσαι... άν τελικά συμφέρει.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Το κακό Σωτήρη είναι ότι.... όταν πάς στην Τράπεζα και πείς ότι θέλω να βγεί το δάνειο με εγγύηση του ΤΕΜΠΜΕ... σε κοιτάνε... σαν ...φαινόμενο... και αν δεν βρούν τρόπο να σε πείσουν ότι... δεν αξίζει τον κόπο.... και άν τελικά δεχθούν... με το στανιό... να εφαρμόσουν το νόμο.... τότε αλλοίμονό σου...

Στην σύμβαση του δανείου σου προτείνουν ένα λυστρικό επιτόκιο... που φεύγοντας απο το γραφείο.... νοιώθεις να σου λείπει ...ένα κομάτι απο το σώμα σου....

...και ξέρεις ποιό.....

Οπότε... διερωτάσαι... άν τελικά συμφέρει.....

το περοστατικό είναι αληθινό..

πελάτης μου,

αξιόλογος επαγγελαμτίας με μεγάλη ακίνητη περιουσία.. θέλησε να ανανεώσει το εξοπλισμό του γραφείου του.. μηχανήματα περίπου των 400.000 .. σε σχετική έρευνα μεταξύ των τραπεζών το κόστος μετά την επιδότηση ήταν μεγαλύτερο από το κόστος που διαπραγματευότανε ελεύθερα για απλό κεφάλαιο κίνησης..

οι άνθρωποι είναι για κλωτσιές.. δυστυχώς, είναι για να λέμε ότι κάτι κάνουμε..

..ξέρεις, έχω την εντύπωση πως δεν ασχολούνται για κανένα θέμα επί της ουσίας.. ένα πασάλειμα γίνεται του κόλου.. για να κοροιδέψουν την Ευρωπαική Ένωση και να λένε κάτι οι ασπρο κόλαροι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
..ξέρεις, έχω την εντύπωση πως δεν ασχολούνται για κανένα θέμα επί της ουσίας..

Γιατί το λές αυτό :o

Ξέρεις πόσα μερόνυχτα δούλευε Αλογοσκούφης και επιτελείο για να ανακοινωσουν αυτές τις μέρες τα τόσο πρωτότυπα και ευρηματικά νέα φοροεισπρακτικά μέτρα;

Πάσχιζαν οι κακόμοιροι ώστε να μη βλάψουν τα χαμηλά εισοδήματα και να μας κάνουν να νιώσουμε - εγώ το νιώθω δεν ξέρω για σας - πως ζούμε σε μιά :D παραμυθένια χώρα; :wub: Η χώρα μας προσέχει , η χώρα μας αγαπά, έχουμε κρατος πρόνοιας μα πάνω απ' όλα ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ - ΙΣΟΤΗΤΑ - ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ και ΑΔΙΑΦΘΟΡΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ :):):):):)

Μη Χ...σω :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Κύριοι,

έτυχε να διαβάζω το συγκεκριμένο θέμα και τελικά επειδή σκεφτόμουν την περίπτωση του δανείου με εγγύηση του ΤΕΜΠΕ φαίνεται να μην αξίζει να μπώ στον κόπο, Συμφωνείτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Κύριοι,

έτυχε να διαβάζω το συγκεκριμένο θέμα και τελικά επειδή σκεφτόμουν την περίπτωση του δανείου με εγγύηση του ΤΕΜΠΕ φαίνεται να μην αξίζει να μπώ στον κόπο, Συμφωνείτε;

Δεν χάνεις και τίποτα να κάνεις μια προσπάθεια. Ίσως αν είσαι καλός πελάτης της τράπεζας, γνωρίζεις τα κεφάλια, τους κάνεις γνωστό οτι ξέρεις τι παίζεται σε αυτές τις περιπτώσεις και τους πιέσεις (λέμε τώρα) με διπλωματικό τρόπο, να καταφέρεις κάτι. Είναι θέμα διαπραγμάτευσης και καλής διάθεσης από πλευράς τράπεζας. Μπορεί να ακούγεται δύσκολο αλλά δεν είναι και τόσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε έξι μονάδες αυξάνεται η επιδότηση του επιτοκίου από το Ταμείο Εγγυοδοσίας Μικρών και Πολύ Μικρών Επιχειρήσεων (ΤΕΜΠΜΕ ΑΕ), ενώ παρατείνεται η Δράση 2.10.2 που αφορά την επιδότηση του κόστους των εγγυημένων από την ΤΕΜΠΜΕ δανείων και χρηματοδοτικών μισθώσεων. Η σχετική απόφαση δημοσιεύτηκε σε ΦΕΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΓΩ ΠΑΙΔΕΥΟΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟ 2005 ΜΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΙΑΣΚΟ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΕ ΤΕΜΠΜΕ ΟΤΑΝ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΦΤΑΣΑ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΕΓΓΥΟΔΟΣΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΚΑΤΙ ΠΡΩΤΟΠΟΡΙΑΚΟ ΣΤΟ ΤΟΜΕΑ ΤΟΥ ΕΜΠΟΡΙΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΨΟΥΝ ΟΙ ΛΗΣΤΡΙΚΕΣ ΕΠΙΔΡΟΜΕΣ ΣΤΙΣ ΤΣΕΠΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΟΔΗΓΩΝ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΜΕ ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΗΣ ΕΜΠΟΡΙΑΣ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ ΜΗΧΑΝΩΝ ΜΕ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΙ ΛΑΣΤΙΧΑ ΖΑΝΤΕΣ ΚΤΛ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΕΙΣΑΓΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΨΩΝΙΖΩ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΝΑ ΠΟΥΛΑΩ ΚΑΙ 50% ΚΑΤΩ ΒΓΑΖΟΝΤΑΣ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΗΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΜΟΥ ΚΕΡΔΟΣ.... ΕΠΕΣΑΝ ΝΑ ΜΕ ΦΑΝΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΕΞΑΦΑΝΙΣΟΥΝ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΛΑΣΩ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΤΣΑ ΟΛΩΝ ΑΥΤΩΝ ΤΟΝ ΛΑΜΟΓΙΩΝ ΠΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΛΥΜΑΙΝΟΝΤΑΙ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΛΑΟ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΤΗΓΟΡΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΑ ΕΛΛΕΙΠΗ ΣΥΝΤΗΡΗΜΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ Ο ΜΕΣΟΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΝΑ ΣΥΝΤΗΡΕΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΤΟΥ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙ ΜΕΤΡΑ ΣΩΣΤΑ ΕΓΩ ΕΧΩ ΝΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΡΕΥΝΑ ΠΟΥ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΙ ΟΤΙ 2 ΣΤΑ ΤΕΣΣΕΡΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΔΕΝ ΣΥΝΤΗΡΟΥΝΤΑΙ ΣΩΣΤΑ 1 ΣΤΑ ΤΕΣΣΕΡΑ ΜΕΡΙΚΩΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ 1 ΣΤΑ ΤΕΣΣΕΡΑ ΣΩΣΤΑ ΟΠΟΤΕ ΧΩΡΙΣ ΛΑΣΤΙΧΑ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΚΑΙ ΦΡΕΝΑ ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΑ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕ 140-180 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΛΕΜΕ ΑΧ ΕΦΤΑΙΓΕ Η ΚΑΚΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΚΤΛ. ΛΟΙΠΟΝ ΦΤΑΙΝΕ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΧΑΛΑΣΕΙ Η ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ Η ΠΗΓΗ ΕΣΟΔΩΝ ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΚΑΡΟ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΝΩ Ο ΚΩΔΙΚΑΣ ΟΔΙΚΗΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΕΙ ΦΗΜΕ ΤΖΑΜΙΩΝ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΦΗΜΕ ΤΖΑΜΙΑ ΑΒΕΡΤΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΗΣ ΕΥΛΟΓΙΕΣ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΕΙΣΠΡΑΤΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΦΠΑ ΚΑΙ ΤΟ ΙΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΧΑΡΤΟΣΗΜΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΦΟΡΟ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΦΠΑ ΠΩΛΗΣΗΣ ΑΠΟ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ (Ε ΑΥΤΟ ΜΟΝΟ ΕΔΩ ΘΑ ΣΥΝΕΒΑΙΝΕ....) ΛΟΓΙΚΟ...

ΑΣ ΓΥΡΙΣΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΤΕΜΠΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΜΑΘΑΝΕ ΟΤΙ ΕΓΩ ΘΑ ΕΔΕΙΝΑ ΦΤΗΝΕΣ ΤΙΜΕΣ ΣΤΑ ΧΕΝΟΝ ΠΧ 140 ΕΥΡΩ ΚΑΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ ΚΑΙ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΠΧ 225/40/18 600 ΕΥΡΩ ΤΕΤΡΑΔΑ ΑΠΟ 1000 ΚΑΙ 1200 ΚΑΙ 800 ΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ Η ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΕΛΛΑΔΑ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΤΕΣΠΑ....

ΠΕΣΑΝΕ ΝΑ ΜΕ ΦΑΝΕ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΔΕΝ ΜΕ ΠΙΣΤΕΨΑΝ ΟΤΙ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΒΓΑΖΩ ΚΕΡΔΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΠΕΡΑΣΑΝ ΓΙΑΛΑΤΖΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΟΜΩΣ ΜΟΥ ΞΕΡΑΝΕ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΑΠΕΤΡΕΠΑΝ ΜΕ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΣΤΙΛ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΕΡΔΟΣ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΚΑΙ Ο ΚΛΑΔΟΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΤΟΥΜΠΑΝΑ ΜΕΤΑΣΧΥΧΩΡΙΣΕΩΣ ΑΠΟ ΔΙΕΥΘΗΝΤΕΣ ΜΕΓΑΛΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΚΙΟΛΑΣ ΕΙΧΕ ΤΟ ΘΡΑΣΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΙΟΛΑΣ ΟΤΙ ΤΟ ΤΕΜΠΜΕ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΑΣ... ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΣΤΕ ΜΟΝΟ ΤΗΣ ΑΛΛΕΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΕΙΡΕΣΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΤΕΜΠΜΕ... ΕΓΩ ΠΛΕΟΝ ΕΦΤΑΣΑ ΣΤΟ ΑΜΗΝ ΚΑΙ ΚΑΤΕΦΥΓΑ ΣΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΚΙΟΛΑΣ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΝΤΟΡΟ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΤΣΙΜΠΩΝΤΑΣ.... ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΠΛΕΟΝ ΕΧΩ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΛΕΩ ΟΤΙ ΘΑ ΠΟΛΕΜΗΣΩ ΜΕΧΡΙΣ ΕΣΧΑΤΩΝ ΑΛΛΑ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΘΑ ΕΧΕΙ ΦΤΗΝΑ ΦΤΗΝΑ ΦΤΗΝΑ ΤΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΤΟΥ ΟΧΙ ΑΛΛΟΙ ΘΑΝΑΤΟΙ ΑΠΟ ΤΡΟΧΑΙΑ... ΚΑΙ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΕΘΟΥΝ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΜΟΥ ΘΑ ΠΑΘΟΥΝ ΟΤΙ ΕΠΑΘΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΞΑΦΑΝΙΣΗ...ΘΑ ΦΤΑΣΩ ΜΕΧΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΥΡΩΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟ ΝΑ ΑΚΟΥΣΤΕΙ ΤΟ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΙΤΣΑ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...