Jump to content

ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΘΕΜΑ, ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΙ, ΧΙΟΥΜΟΡ Νο2!

Recommended Posts

• Replies 274
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ελπίζω μετά και από το χθεσινό , να κατάλαβαν οι φίλοι μας στο φόρουμ για ποίο λόγο είμαστε τελικά πρώτα αντιολυμπιακοί ..... :)

Κατά τα λοιπά , συμφωνώ με τον ντοτόρε .

Όσο για εμάς , είμαστε αυτό που είπε ο χεν τεν κάτε , αν δεν έχεις καλή ποιότητα είτε σαν ο επίπεδο αθλήτη είτε σαν ομάδα είτε σαν άνθρωπος δεν θα έχεις τα τρελά σκαμπανεβάσματα .

Ακόμα και την πρόκριση να πάρει απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα όπως η Βιγιαρεάλ δεν ξεπλένει τα άσχημα αποτελέσματα , γιατί για το πρωτάθλημα πράγματι πέρα από τις κακές εμφανίσεις υπήρχαν και οι κακές διαιτήσιες , αλλά γτο κύπελο που υπήρχε σαν επόμενος μεγάλος στόχος για κούπα δεν υπάρχει ούτε μία δικαιολογία .

Αυτή είναι και η διαφορά μας με τους φίλους του Ολυμπιακού !!! :rolleyes::rolleyes:

Aποστολη μην βιαζεσαι.

Mας μενει η κουπα του Champions League :):D:P

Εγω στο μερίδιο που μπορεί να μου αντιστοιχεί ώς φίλαθλος του Ολυμπιακού το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να σας ζητήσω συγνώμη .

Και αυτό είναι προσωπικό , διότι ετσι αισθάνομαι .

Δεν θα απολογηθώ για την διοικηση της ομάδας μου , δεν θα απολογηθώ για τους διαιτητές , δεν θα κάνω αναλύσεις των επίμαχων φάσεων όπως κάνουν όλοι όσοι κονομάνε στα ΜΜΕ απο το ποδόσφαιρό .

Εγω το μόνο που κάνω είναι να πληρώνω για να δω την ομάδα που γουστάρω .

Με την μόνη διαφορά ότι γουστάρω να την βλέπω να παίζει στα ίσα και όχι με αριθμητικό πλεονέκτημα.

Και αυτό ανεξάρτητα απο τον αντίπαλο , ανεξάρτητα με το εάν είναι σωστές ή όχι οι αποφάσεις των διαιτητών .

Εχθές ας πούμε θα γούσταρα , να παίζει μπάλα η ομάδα μου όπως μέχρι να μείνει ο πάοκ με 10 και με 9 και ας έχανα την πρόκριση .

Θα γούσταρα να έμενε η δικιά μου ομάδα με 10 και να πέρναγα , όπως γούσταρα όταν κερδίσαμε πριν χρόνια τον παο μεσα στο οακα και παιζαμε με 10 απο το 30στο λεπτό .

Αυτά θα γούσταρα εγώ καθώς και πάρα πολλοί άλλοι , αλλα τι νόημα έχει .

Μεχρι να γίνουν αυτα που γουστάρω εγώ ,

άλλη μια συγνώμη απο τον φίλο σας τον DAS .

ΥΓ . Εύχομαι όλα αυτα που ακούω από εχθές για την Κυριακή να μην γίνουν , διότι και οι πάικτες των ομάδων δεν εχουν να χωρίσουν στην τελική τίποτα .

Δεν είναι ανάγκη να σκοτωθούνε μεταξύ τους .

Αντε φιλιά πολλά σε όλους .

Μπράβο ρε Κίμωνα, ούτε εγώ θα γούσταρα να περάσει ο ΠΑΟΚ με τέτοια καραγκιοζιλίκια. Για μια αξιοπρέπεια ζούμε...

Γρηγόρη άντε να μαζέψεις τους τρελαμένους τώρα στην Θεσσαλονίκη την Κυριακή. Τι εκκλήσεις, τι συστάσεις, τι παρακάλια και από ποιον.

Ο Κουκουλάκης είναι γιατρός στο επάγγελμα (δεν ξέρω αν είναι και χειρουργός αν και χθες έδειξε ωραία δείγματα)...

Ορίστε και η σημερινή δήλωση Βγενόπουλου:

Ο Ανδρέας Βγενόπουλος για μία ακόμη φορά δεν έκρυψε τα συναισθηματά του.

«Θα ντρεπόμουν αν ήμουν Ολυμπιακός και προκρινόμουν με αυτό τον τρόπο. Προτιμώ που αποκλειστήκαμε από τον Πανσερραϊκό» δήλωσε στον ραδιοφωνικό σταθμό Real FM.

http://www.in.gr/sports/article.asp?lngEnt...p;lngDtrID=1101

Για το ματς της Κυριακής στη Τούμπα , προσωπικά πιστεύω ότι θα κυλήσει ομάλα ή τουλάχιστον στα πλαίσια ενός ντέρμπι λίγο ξυλίκι(κανά-δύο τάκλιν δυνατά εννοώ) και τέλος , τουλάχιστον εντός γηπέδου .

Θα γίνει και κανά σκορ 3-0 να γουστάρουν τα μπαόκια και όλα κομπλέ (έσπασε το κατεστημένο της Αθήνας και όλα τα άλλα βαρεμένα που επαναλαμβάνουν οι φίλτατοι του Βορρά).

ΥΓ Επειδή όμως όλος ο κόσμος θα το παίξει στάνταρ 1 , σαν πονηρό αποτέλεσμα θα έβαζα το Χ . :rolleyes:

Μπράβο ρε Κίμωνα, ούτε εγώ θα γούσταρα να περάσει ο ΠΑΟΚ με τέτοια καραγκιοζιλίκια. Για μια αξιοπρέπεια ζούμε...

Γρηγόρη άντε να μαζέψεις τους τρελαμένους τώρα στην Θεσσαλονίκη την Κυριακή. Τι εκκλήσεις, τι συστάσεις, τι παρακάλια και από ποιον.

Ο Κουκουλάκης είναι γιατρός στο επάγγελμα (δεν ξέρω αν είναι και χειρουργός αν και χθες έδειξε ωραία δείγματα)...

«Θα ντρεπόμουν αν ήμουν Ολυμπιακός και προκρινόμουν με αυτό τον τρόπο. Προτιμώ που αποκλειστήκαμε από τον Πανσερραϊκό» δήλωσε στον ραδιοφωνικό σταθμό Real FM.

Δεν ξέρω τι θα γίνει πάνω και τι όχι απλά ελπίζω να πάνε όλα καλά. Εγώ πάντως με το ζόρι κρατιέμαι να μην αρχίσω τα καντήλια αυτή η ομάδα και οι οπαδοί της μου βγάζουν τρελή οργή.

H ανακοίνωση του Ολυμπιακού:

"Λόγω του τεταμένου κλίματος που επιχειρείται να δημιουργηθεί, από κάποιους, ενόψει του αγώνα Π.Α.Ο.Κ. - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, που θα διεξαχθεί την Κυριακή 8/3 στη Θεσσαλονίκη και προκειμένου να ληφθούν τα απαραίτητα για την προστασία των μελών της αποστολής της ομάδας μας μέτρα, ο Πρόεδρος της Π.Α.Ε. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ κ. Σωκράτης Κόκκαλης απέστειλε σήμερα σχετικές επιστολές στον Αναπληρωτή Υπουργό Εσωτερικών- Δημόσιας Τάξης κ. Χρήστο Μαρκογιαννάκη, τον Εισαγγελέα Θεσσαλονίκης Αρμόδιο για θέματα Αθλητισμού κ. Μπακέλα και τον Πρόεδρο της Super League Ελλάδα κ. Κωνσταντίνο Πηλαδάκη"

Ποιοι είναι οι κάποιοι κύριε Κόκκαλη; Ή νόμιζες ότι αυτά που έκανε ο κ.Κουκουλάκης θα περάσουν έτσι;

Ρε παιδιά, στην φωτογραφία (από το χθεσινό ματς) στο παρακάτω link ποιος είναι αυτός δίπλα στον Κόκκαλη; Κάτι μου θυμίζει, κάτι μου θυμίζει. Γληγόρηηηηηη!!!

http://www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=33872

Εγω στο μερίδιο που μπορεί να μου αντιστοιχεί ώς φίλαθλος του Ολυμπιακού το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να σας ζητήσω συγνώμη .

Και αυτό είναι προσωπικό , διότι ετσι αισθάνομαι .

Δεν θα απολογηθώ για την διοικηση της ομάδας μου , δεν θα απολογηθώ για τους διαιτητές , δεν θα κάνω αναλύσεις των επίμαχων φάσεων όπως κάνουν όλοι όσοι κονομάνε στα ΜΜΕ απο το ποδόσφαιρό .

Εγω το μόνο που κάνω είναι να πληρώνω για να δω την ομάδα που γουστάρω .

Με την μόνη διαφορά ότι γουστάρω να την βλέπω να παίζει στα ίσα και όχι με αριθμητικό πλεονέκτημα.

Και αυτό ανεξάρτητα απο τον αντίπαλο , ανεξάρτητα με το εάν είναι σωστές ή όχι οι αποφάσεις των διαιτητών .

Εχθές ας πούμε θα γούσταρα , να παίζει μπάλα η ομάδα μου όπως μέχρι να μείνει ο πάοκ με 10 και με 9 και ας έχανα την πρόκριση .

Θα γούσταρα να έμενε η δικιά μου ομάδα με 10 και να πέρναγα , όπως γούσταρα όταν κερδίσαμε πριν χρόνια τον παο μεσα στο οακα και παιζαμε με 10 απο το 30στο λεπτό .

Αυτά θα γούσταρα εγώ καθώς και πάρα πολλοί άλλοι , αλλα τι νόημα έχει .

Μεχρι να γίνουν αυτα που γουστάρω εγώ ,

άλλη μια συγνώμη απο τον φίλο σας τον DAS .

ΥΓ . Εύχομαι όλα αυτα που ακούω από εχθές για την Κυριακή να μην γίνουν , διότι και οι πάικτες των ομάδων δεν εχουν να χωρίσουν στην τελική τίποτα .

Δεν είναι ανάγκη να σκοτωθούνε μεταξύ τους .

Αντε φιλιά πολλά σε όλους .

Δεν υπάρχει λόγος για συγγνώμη όταν υπάρχει δήθεν η απορία γιατί είμαστε αντιολυμπιακοί.

Ρε συ Κίμωνα παραπάνω αναφέρεις ότι Θα ήθελες, Θα ήθελες, θα... θα...

Αυτά τα πράγματα που αναφέρεις δεν θα συμβούν ποτέ με την ομάδα που υποστηρίζεις.

Φάε το δούλεμα ρε αδερφέ μόνος σου, μην το πασάρεις και σε μας.

Ρε παιδιά, στην φωτογραφία (από το χθεσινό ματς) στο παρακάτω link ποιος είναι αυτός δίπλα στον Κόκκαλη; Κάτι μου θυμίζει, κάτι μου θυμίζει. Γληγόρηηηηηη!!!

Και μένα ρε γμτ δεν είναι εκείνος ο τύπος που θα έκανε μήνυση στον Ντέμη γιατί είπε ότι μετά την θητεία του θα δούλευε στον γαύρο? ΕΕΕΕΕΕΕ?

..................................

Ο κ.Βγενόπουλος όμως ήταν αυτός που έλεγε ότι ο Πολυμετοχικός είναι σαν 10 Αμπράμοβιτς και άλλα τέτοια και τώρα το γυρνάει στο πλάνο διετίας .......

Τι μπράβο ρε μητσάρα , εγω αυτό που αισθάνομαι λέω στους φίλους μου .

Οσο για τον βγενόπουλο , να είσαι απόλυτα σίγουρος ότι άν ηταν ολυμπιακός θα έλεγε ότι ακριβώς λέει τώρα ο κοκκαλης .

Εγώ είμαι ολυμπιακός και δεν μπορώ να ξέρω τι θα αισθανόμουν άν ήμουν κάτι άλλο .

"Λόγω του τεταμένου κλίματος που επιχειρείται να δημιουργηθεί, από κάποιους, ενόψει του αγώνα Π.Α.Ο.Κ. - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, που θα διεξαχθεί την Κυριακή 8/3 στη Θεσσαλονίκη και προκειμένου να ληφθούν τα απαραίτητα για την προστασία των μελών της αποστολής της ομάδας μας μέτρα, ο Πρόεδρος της Π.Α.Ε. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ κ. Σωκράτης Κόκκαλης απέστειλε σήμερα σχετικές επιστολές στον Αναπληρωτή Υπουργό Εσωτερικών- Δημόσιας Τάξης κ. Χρήστο Μαρκογιαννάκη, τον Εισαγγελέα Θεσσαλονίκης Αρμόδιο για θέματα Αθλητισμού κ. Μπακέλα και τον Πρόεδρο της Super League Ελλάδα κ. Κωνσταντίνο Πηλαδάκη"

Τωρα που εστειλε την επιστολη στον Μαρκογιαννακη ηρεμησα

Ειναι πανελληνια γνωστος ως αριστος διαχειριστης κρισεων

Μια μερα πριν ανεβουν οι αγροτες της Κρητης στον Πειραια ελεγε σε εκδηλωση :

Ας ανεβουν οι αγορτες μας και με τα αγροτικα τους και με τα τρακτερ τους και εμεις θα τους καλοδεχτουμε

Τα αποτελεσματα πιστευω τα θυμαστε

Τους εκανε μια υποδοχη που θα τους μεινει αξεχαστη

Ελπιζω να μηνκανει το ιδιο και στην αφιξη του γαυρου

Ποιοι είναι οι κάποιοι κύριε Κόκκαλη; Ή νόμιζες ότι αυτά που έκανε ο κ.Κουκουλάκης θα περάσουν έτσι;

Τι μπράβο ρε μητσάρα , εγω αυτό που αισθάνομαι λέω στους φίλους μου .

Οσο για τον βγενόπουλο , να είσαι απόλυτα σίγουρος ότι άν ηταν ολυμπιακός θα έλεγε ότι ακριβώς λέει τώρα ο κοκκαλης .

Εγώ είμαι ολυμπιακός και δεν μπορώ να ξέρω τι θα αισθανόμουν άν ήμουν κάτι άλλο .

Αποτέλεσμα αμαρτωλής χαράς : μόνιμες συμφορές και λύπες. Γι αυτό , οταν μιλά η πείρα , η σοφία σιωπά. cool.gif

και το "οργανωμένο κράτος " ρε κάφροι πού είναι;

O Μαρκογιαννάκης και ο κάθε εισαγγελέας ή όποιος άλλος αρμόδιος ή κόπανος, περίμεμε και περιμένει τους κολοσφουγγάριους του κάθε κόπανου, του κάθε Κόκαλη να του πουν τί θα κάνει....?

ΑΙ ΣΙΧΤΙΡ ΠΙΑ........Σιχάθηκα .... και ...σιχαίνομαι να φτύσω........!!!!

ας το έβαζε καλύτερα 2 φορές το ξεροπόδαρό του ο Ivic, και θα λέγατε άλλα.

οχι οτι δεν έχετε δίκιο.

ενας αγώνας ήταν όμως πέρασε.

εγώ θέλω να μείνω στην συντεταγμένη προσπάθεια Ολυμπιακού και ΜΜΕ.

Αφού μας έκαναν 1 μήνα τουλάχιστον πλύση εγκεφάλου, με δημοσιεύματα και ανακοινώσεις για το πόσο ξύλο τρώει ο diogo

άρχισε και αυτός να κάνει τις γνωστές τούμπες. Εδώ ο Ντέμης φορούσε καλαμίδες και στις γάμπες, ο Krystof νόμιζες θα τον γυρνούσε σε κάθε φάση το γόνατο απο τα τάκλιν, δεν μίλησαν ποτέ...

Αλλα μάλλον η φουκαριάρα η mama-Diogo τα οργάνωσε όλα για να προστατεψει το μοναχογιό της.

Της Πουτάνας το κάγκελο

Η φράση αυτή ξεκίνησε τον προηγούμενο αιώνα από τον Πειραιά, όπου όταν πιάναν λιμάνι οι ναυτικοί, τρέχαν οι πόρνες να πιάσουν πρώτες πελάτη και γινόταν μεγάλη αναταραχή και συνωστισμός με αποτέλεσμα κάποια μικρά ατυχήματα κατά καιρούς.

Έτσι ο τότε δήμαρχος Πειραιά, σε συνεννόηση με τον Οργανισμό Λιμένος Πειραιώς κατασκεύασε ένα κάγκελο στην προβλήτα του λιμανιού, όπου επάνω εκεί έγραφε το όνομα κάθε κοπέλας, για να έχει η κάθε μία τη θέση της.

Έτσι λοιπόν βγήκε η ιστορική φράση "γίνεται της πουτάνας το κάγκελο".

Νόμος είναι το δίκιο του Σωκράτη

Αν ο Κόκκαλης θέλει να προλάβει τα χειρότερα στην Τούμπα αλλά και στα υπόλοιπα γήπεδα της Ελλάδος, όπως προκύπτει από το ρεπορτάζ, ας στείλει μια επιστολή που θα αναφέρει τα ακόλουθα:

«Κύριοι εισαγγελείς και υφυπουργοί εσωτερικών. Η κατάσταση έχει ξεφύγει από κάθε έλεγχο. Ελέγξτε τους μηχανισμούς της διαιτησίας και του παρασκηνίου. Όσα συμβαίνουν πλέον στα γήπεδα έχουν ξεπεράσει τα όρια των ανθρώπινων λαθών. Ο κόσμος έχει εξαγριωθεί από το ανελέητο σφάξιμο των αντιπάλων μας και στον βωμό των τίτλων απειλείται η σωματική ακεραιότητα των μελών της αποστολής μας. Σας καλώ προσωπικά να μην ευνοήσετε ποτέ τόσο απροκάλυπτα την ομάδα μας και να την προστατεύσετε από τέτοιες ενέργειες».

Αστείο, ε; Δεν περιμένει κανείς στην εποχή της πλήρους εμπορευματοποίησης του αθλητισμού να τηρήσει μία ανώνυμη εταιρία έστω τα στοιχειώδη ιδεώδη και να το παίξει... Πιερ ντε Κουμπερτέν που διατράνωνε πως «η αθλητική παιδεία ήταν σημαντικό μέρος για την ανάπτυξη της προσωπικότητας νέων ανθρώπων»... Ούτε καν από τον επίσημο Ολυμπιακό να γράψει μια επιστολή συγγνώμης για όσα έχει διαπράξει φέτος, αλλά και τα προηγούμενα χρόνια. Θα ήταν ουτοπικό και αφελές. Ο Κόκκαλης όμως - και όχι ο Μώραλης, ο Χρυσικόπουλος ή ο Βαλβέρδε - θα ήταν και ο μοναδικός που θα μπορούσε να δώσει μια απάντηση στο ερώτημα που πλανάται στον χώρο του ποδοσφαίρου: Πού το πάει;

Αλίμονο τώρα αν καθίσουμε να αναλύσουμε σαν Βαρούχες και Τσικίνηδες και Βασιλάκηδες αν ήταν οφσάιντ αυτό, πέναλτι εκείνο και κόκκινη το άλλο. Όποιος θέλει να εθελοτυφλεί και να μοιράζει καρπούζια στη μέση για να μην χάνει πελάτες ας το κάνει. Όποιος όμως, έχει καθήκον απέναντι στον... καθρέφτη του και την αλήθεια και πιστεύει αληθινά πως το ποδόσφαιρο μπορεί να ξαναγίνει χώρος ψυχαγωγίας, που προσφέρει χαρές και λύπες, οφείλει πρώτα απέναντι στον εαυτό του να μιλήσει ανοιχτά. Ανοιχτά σημαίνει ένα πράγμα: Ο Ολυμπιακός σήμερα βιάζει το ποδόσφαιρο και τη νοημοσύνη εκατομμυρίων φιλάθλων. Δεν το σκοτώνει γιατί με την εξυγίνασή του μπορεί να ξανασηκωθεί στα πόδια του.

Με τα σημερινά δεδομένα, ωστόσο, η κατάσταση δείχνει μη αναστρέψιμη. Συμβαίνει διότι ο Κόκκαλης αποδεικνύεται αχόρταγος και αρέσκεται στην επίδειξη δύναμης κι αυτό το μήνυμα έχει περάσει σε ολόκληρη την ομάδα.

Ο Ντιόγκο ήρθε με τυμπανοκρουσίες, ξεκίνησε να βάζει γκολ και η νούμερο ένα επιτυχία του πια είναι ο τρόπος που πέφτει. Ο Γκαλέτι, ο κορυφαίος ποδοσφαιριστής που αγωνίζεται στα ελληνικά γήπεδα, έχει επίσης εξασκηθεί στις καταδύσεις (αποκορύφωμα η βουτιά της Κυριακής με τον Σαριέγκι). Αποτελεί τεράστια ευθύνη των παικτών του Ολυμπιακού, που έχοντας συνειδητοποιήσει πως στο γήπεδο έχουν και έξτρα συμμάχους, ζητάνε συνεχώς κάτι παραπάνω από αυτό που αξίζουν. Ίσως το ίδιο να έκαναν και άλλοι ποδοσφαιριστές αν ήταν στη θέση τους. Γι' αυτό και θα ήταν άδικο να ρίχνεις κανείς πρώτα σε αυτούς την ευθύνη.

Δεν φταίνε αυτοί που το ποδόσφαιρο έχει εξελιχθεί σε πεδίο αντιπαράθεσης. Διαβάζοντας τα μηνύματα των αναγνωστών που έρχονται από το πρωί στο gazzetta.gr (και κυρίως όσων λογοκρίθηκαν εξαιτίας ύβρεων και απειλών) γίνεται κατανοητό πως κανείς εισαγγελέας και υφυπουργός δε μπορεί να συγκρατήσει την οργή των οπαδών του ΠΑΟΚ. Δίκαιη; Άδικη; Δεν έχει σημασία. Δεν θα υποκαταστήσουμε κανένα δικαστήριο εδώ. Το οφθαλμοφανές είναι πως η διαιτησία εξυπηρετεί συμφέροντα. Η δικαιολογία των ανθρωπίνων λαθών δεν κούρασε απλά. Εξοργίζει και νεκρούς.

Μοναχά από τις 23 Δεκέμβρη μέχρι σήμερα, πέρασαν από το κρεβάτι του χειρουργείου: Θρασύβουλος, Ξάνθη, Άρης, Παναθηναϊκός, ΠΑΟΚ, άλλοι περισσότερο και άλλοι λιγότερο. Σε κανέναν αγώνα δεν σημειώθηκε... ανθρώπινο λάθος εις βάρος του Ολυμπιακού.

Ο Ολυμπιακός έχει καταργήσει την έννοια της... ομορφιάς του ποδοσφαίρου. Είναι ομορφιά του ποδοσφαίρου, όσο κι αν δεν αρέσει στους Παναθηναϊκούς, να χάνουν από τον Πανσερραϊκό και από τον Εργοτέλη. Ο ΠΑΟΚ να χάνει 3-0 με δύο γκολ του Βύντρα. Η ΑΕΚ να κάνει δέκα ματς να κερδίσει εκτός έδρας. Ο Άρης να κερδίζει στο 93' τον Θρασύβουλο ή να έχει 120 λεπτά τον ΠΑΟΚ στο μισό γήπεδο και να χάνει στα πέναλτι. Μόνο ο Ολυμπιακός δεν δικαιούται να χάνει. Πεθαμένος, πεσμένος στο έδαφος, ανήμπορος εδώ και ένα μήνα να βγάλει 90λεπτο στον ίδιο ρυθμό, αλλά μόνο η... Σεντ Ετιέν τον τιμώρησε. Οι άλλοι απαγορεύεται. Εντός Ελλάδος, νόμος είναι το δίκιο του Σωκράτη.

Από τη στιγμή που κράτος δεν υπάρχει και δε μπορεί να ελέγξει την ασυδοσία που υπάρχει στον χώρο του ποδοσφαίρου, από τη στιγμή που ο εισαγγελέας καλεί τον... Βασσάρα για να διαπιστώσει αν σωστά έδωσε ή δεν έδωσε πέναλτι (!!!), ο μόνος που μπορεί να κόψει τα κεφάλια του τέρατος που απειλεί να καταβροχθίσει και τον τελευταίο νοήμων φίλαθλο που έχει μείνει στο ποδόσφαιρο, είναι αυτός που τα εξέθρεψε κιόλας. Μακάρι να το πράξει πριν χυθούν κροκοδείλια δάκρυα για την... βία στα γήπεδα. Διότι η... βία που ασκείται στα μυαλά του κόσμου είναι αυτή που προκαλεί και τα παρεπόμενα. 'Όποιος θέλει να βοηθήσει πραγματικά προς αυτή την κατεύθυνση, ξέρει τι πρέπει να κάνει.

Βασίλης Παπαθεοδώρου

Έξοχη ανάλυση από τον κ.Παπαθεοδώρου και ελπίζω να την καταλάβουν οι φίλαθλοι του Ολυμπιακού πρωτίστως...

Και ένα ανέκδοτο τώρα:

Πάει ένας τύπος στην μπουτίκ του Ολυμπιακού.

- Μια φανέλα...θα ήθελα παρακαλώ.

Και ο πωλητής:

- Παίχτη ή διαιτητή;

Επειδή δεν είναι σωστό να υπάρχει μονόπλευρη ενημέρωση , διαβάστε παρακάτω και τον αντίλογο .

Κύριε πρόεδρε,

δεν φαντάζομαι πως διαβάζετε εφημερίδες του Παναθηναϊκού.

Εγώ, όμως, από κει ξεκινάω την ανάγνωση της ημέρας.

Αγαπημένη μου στήλη, ο «πρασινοφρουρός».

Αισθάνομαι πως σήμερα δεν πρέπει να σας στερήσω τις απόψεις του για τους παίκτες του Παναθηναϊκού, όπως απολαυστικά τις παρουσίασε με ΤΟΛΜΗΡΟ λόγο: «Πόσο μαλάκες είσαστε. Ούτε άμπαλοι ούτε ερασιτέχνες. Είστε απλά μαλάκες. Μαλάκες που χρήζουν επιστημονικής ανάλυσης. Καλά, τον εαυτό σας δεν τον σέβεστε. Τη φανέλα που φοράτε δεν τη σέβεστε. Τα συμβόλαια που έχετε δεν τα σέβεστε. Σεβαστείτε τουλάχιστον αυτούς που ζούνε για την ομάδα. Εσείς χόμπι κάνετε. Θα πείτε «δεν παίξαμε καλά, συγγνώμη» και ξανά τα ίδια κάθε χρόνο. Βαρεθήκαμε, ρε μαλάκες. Για πόσο ακόμα θα χαρίζετε τίτλους;».

Απίστευτος; Έχει τέτοιους παίκτες ο ΠΑΟ; Εμείς εδώ πιστεύουμε ΟΧΙ! Ντροπή! Δεν είναι τόσο τραγικοί οι αντίπαλοι του Ολυμπιακού. Η διαιτησία, άλλωστε, φταίει, όπως ωρύονται Πατέρας και σία.

Ποιου επιπέδου παίκτες έχει άραγε ο Παναθηναϊκός;

Ο φίλος μου «πρασινοφρουρός» είναι αποκαλυπτικός. Γράφει:

«*Για τον Λουκά τον Βύντρα που ήταν χθες ένας Πανσερραϊκός μόνος του. Δύο γκολ 100% δικά του επιβεβαίωσαν πως το παιδί είναι επικίνδυνο για δεξί μπακ και αποτελεί έγκλημα του Τεν Κάτε που τον έβαλε εκεί, λες και το έκανε για να επιβεβαιώσει πόσο άμπαλοι πρέπει να ήταν όσοι προπονητές τον χρησιμοποιούσαν τόσα χρόνια σ’ αυτήν τη θέση.

*Ο Ρουκάβινα συναγωνίστηκε τον Βύντρα. Ο ένας ήταν ο καλύτερος του Πανσερραϊκού, ο Κροάτης ο χειρότερος του Παναθηναϊκού. Σε άλλο γήπεδο. Κάθε φορά που άγγιζε την μπάλα, κάποια παπαριά θα έκανε. Τραγικός. Κωμικός. Αστείος.

*Ο Ζιλμπέρτο έτρεξε, μοίρασε σωστά την μπάλα, αλλά με το γκολ είναι τσακωμένος. Αλίμονο αν πήραμε τον αρχηγό της εθνικής Βραζιλίας και σε προφανείς φάσεις για γκολ στέλνει την μπάλα στα πουλιά. Αδικαιολόγητος.

*Ο Σπυρόπουλος ως συνήθως ανύπαρκτος, ένα ευθυνόφοβο παιδάκι που τρέμει όταν έχει την μπάλα. Ο Γκούμας για κλάματα, πάντα δεύτερος σε όλες τις φάσεις.

*Ο Γκάμπριελ κουραστικός και πολύ λίγος για να σηκώσει το βάρος της φανέλας του βασικού δεξιού χαφ στον Παναθηναϊκό.

*Ο Πετρόπουλος δεν πάλεψε καν για να μη φανούν τα μειονεκτήματά του κι έχασε όλες τις μάχες.

*Ο Μουν έτοιμος από καιρό για τη Γουέστ Χαμ έστελνε τις σέντρες στις πινακίδες.

*Ο Σαλπιγγίδης όταν κάνει κοντρόλ φωνάζουμε «όλε».

*Ο Κλέιτον κάνει ντρίμπλες και είναι συνέχεια στο ίδιο σημείο, αποδεικνύει πως είναι μια χαρά παίκτης για αναπληρωματικός και μόνο.»

Να ’ξερες, αδελφέ «πρασινοφρουρέ», τι προπαγάνδα χάλασες!

Πόσοι «προπονητές» του Ολυμπιακού μ’ έχουν βομβαρδίσει με e-mail για το πόσο… εξαιρετικούς παίκτες έχεις!

Γελάω ακόμα σκεπτόμενος πόσο… εκκωφαντικά τους το χάλασες. Είναι αλήθεια, πανηγυρίζετε «όλε» όταν κοντρολάρει ο Σάλπι; Τόσο άμπαλος ο Κλέιτον; Ευθυνόφοβο παιδάκι ο Σπυρόπουλος;

Λοιπόν, να σοβαρευόμαστε, αδελφέ, έχεις γράψει κείμενο – μνημείο!

Και θα το θυμάμαι, επίτρεψέ μου να το χρησιμοποιώ κιόλας, κάθε φορά που με πρήζουν οι «δικοί μου», οι οποίοι ζηλεύουν και ζηλεύουν…

Με σεβασμό

ΥΓ. 1: Κύριε πρόεδρε,

Να τη πάλι η γνωστή καραμέλα της διαιτησίας. Μόλις κάποιος χάνει απ’ τον Ολυμπιακό, το παραμύθι το ’χει έτοιμο: φταίει ο διαιτητής! Οι ίδιοι άνθρωποι, λοιπόν, που είχαν βρει άριστη τη διαιτησία του Κάκου, στο αντίστοιχο ντέρμπι Ολυμπιακού - ΠΑΟΚ στο πρωτάθλημα (!!!), τώρα σκίζουν τα ρούχα τους για τον Κουκουλάκη. Επειδή, λένε, αδίκησε τον ΠΑΟΚ!

Βρέθηκαν «ειδικοί» που χθες προέβαλαν ως πρώτο θέμα τις αποφάσεις του Ηρακλειώτη διαιτητή. Δίχως, όμως, να ΤΟΛΜΟΥΝ να πάρουν θέση για το αν ήταν σωστές ή όχι! Απλώς επισημαίνουν ότι ο ΠΑΟΚ έμεινε με εννέα παίκτες και στο διάστημα αυτό ο Ολυμπιακός κατάφερε να σκοράρει το γκολ που του χάρισε την πρόκριση.

ΥΓ. 2: Σε άλλες περιπτώσεις, βέβαια, θα είχαν σε περίοπτη θέση και την άποψη των ειδημόνων. Των τηλεκριτικών διαιτησίας, δηλαδή. Αυτούς που βγάζουν σε κάθε… ανάποδο αράουτ που κερδίζει ο Ολυμπιακός, για να επισημάνουν το λάθος και οι δημοσιογραφάρες να βρουν πάτημα για να φωνάξουν περί αλλοίωσης αποτελέσματος.

Τώρα, όμως, δεν τους συνέφερε. Και ξέρετε γιατί; Διότι όλοι, μα ΟΛΟΙ οι παλαίμαχοι διαιτητές που καταθέτουν την άποψή τους στις τηλεοράσεις, ΔΙΚΑΙΩΝΟΥΝ τον Κουκουλάκη για τις κάρτες που έβγαλε!

ΥΓ. 3: Σωστές και οι δύο, αποφάνθηκε ο Περικλής Βασιλάκης, ο οποίος… προσγείωσε και όσους διαμαρτύρονταν περί αποβολής του Αβραάμ, στη φάση με τον Μπακαγιόκο. «Κίτρινη κάρτα έπρεπε να του δώσει, εφόσον υποδείκνυε το φάουλ», υποστήριξε.

Ο Τσίκινης, στον Alpha, συνηγόρησε για τις κόκκινες που είδαν Κοντρέρας και Ίβιτς, χαρακτηρίζοντας μάλιστα το φάουλ του δεύτερου, που επέφερε την αποβολή του, ως «ορισμό της κάρτας»!

Θέλετε να το πάμε και παραπέρα;

*Μήπως ο Κουκουλάκης έπρεπε να υποδείξει το πεντακάθαρο χέρι του Μουσλίμοβιτς στο 11’, απ’ το οποίο προήλθε η μεγαλύτερη φάση του ΠΑΟΚ με τον Ίβιτς; Δεν το έκανε!

*Μήπως, λίγο αργότερα, έπρεπε να δώσει φάουλ-μαρς, στο ημικύκλιο της περιοχής του ΠΑΟΚ, από καθαρό κλάδεμα του Κοντρέρας στον Πατσατζόγλου; Δεν το έδωσε!

*Μήπως στο 42’ όφειλε να σφυρίξει το επιθετικό φάουλ του Ίβιτς στον Ντουντού, καθώς απ’ το σπρώξιμο του Σέρβου, ο Βραζιλιάνος σωριάστηκε στο έδαφος και ο παίκτης του ΠΑΟΚ έμεινε αμαρκάριστος στη μικρή περιοχή; Δεν το έκανε!

*Στο 43’, που ο Μουσλίμοβιτς είδε την κίτρινη κάρτα για χέρι, μήπως θα έπρεπε να ήταν η δεύτερη, αφού το ίδιο ακριβώς είχε κάνει και στη φάση του 11ου λεπτού;

*Μήπως θα έπρεπε να αποβληθεί ο Σορλέν, για το χτύπημα στο πρόσωπο του Ντάρμπισιρ, μπροστά στα μάτια του επόπτη;

ΥΓ. 4: Για πείτε μου, αλήθεια. Ποιον ευνόησε ο Κουκουλάκης; Κι όσο για τη φάση του Αραμπατζή με τον Ντάρμπισιρ, ναι, φάουλ έκανε ο Άγγλος! Αυτό τι σημαίνει, δηλαδή; Ότι ακολούθως ο Ίβιτς νομιμοποιούνταν να πάει και να κλοτσήσει εν ψυχρώ τον Ντάρμπισιρ; Ή είναι τόσο τρομερό ολίσθημα, που ο Κουκουλάκης δεν έδωσε το φάουλ στη γραμμή του… πλαγίου άουτ!

ΥΓ. 5: Δεν ξέρω τι λέτε εσείς, κύριε πρόεδρε, αλλά έχω την εντύπωση ότι ορισμένοι παίζουν πολύ καλά το παιχνίδι τους. Και θυμούνται το πιπίλισμα αυτής της καραμέλας μονάχα όποτε τους συμφέρει.

Αλήθεια, ο Ζαγοράκης γιατί δεν όρμησε στα αποδυτήρια των διαιτητών, όταν ο Κύρκος δεν σφύριξε πέναλτι στην ανατροπή του Μουσλίμοβιτς απ’ τον Σπυρόπουλο, στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό; Και προσέξτε, αυτό ήταν στην Τούμπα κιόλας!

Αλλά εκεί πλέον έχουν αναπτυχθεί αγαστές σχέσεις: πώληση Χριστοδουλόπουλου, Μελίσση, χορηγία Vivartia και πάει λέγοντας.

Αλλά αυτές τις «τζάμπα μαγκιές» ο Ζαγοράκης έπρεπε να τις κάνει κι όταν προκρίθηκε επί του Άρη. Με κανονικό ΣΦΑΓΕΙΟ! Τότε, όμως, ήταν άψογος ο Παμπορίδης. Και ο… Ψυχομάνης, ασφαλώς!

ΥΓ. 6: Το φοβερό είναι ότι ορισμένες εφημερίδες της Θεσσαλονίκης συγχέουν τον Γκαγκάτση με τον Κουκουλάκη. Πέρα από τα φαντάσματα που βλέπουν, δεν ξέρουν ούτε τα στοιχειώδη. Ότι ο Κουκουλάκης είναι πράσινων αισθημάτων. Κι ότι ποτέ δεν είχε τις καλύτερες σχέσεις με τον Γκαγκάτση.

ΥΓ. 7: Με τον πρώην πρόεδρο της ΕΠΟ τα έβαλε μετά το τέλος της συνεδρίασης της Σούπερ Λίγκας κι ο Πατέρας! Φαίνεται ότι και για τον αποκλεισμό του Παναθηναϊκού έφταιγε ο… Γκαγκάτσης.

Βγάλε τα κόκκινα γυαλιά, οι απόκριες έχουν περάσει. Όλη η Ελλάδα βράζει εναντίον σας, η φωτό του Γκαγκάτση με τον πράκτορα τα λέει όλα. Ναι ένα κακός Παναθηναϊκός μπορεί να χάσει από τον Πανσεραικό και καλώς έχασε, ένας κακός Ολυμπιακός δεν επιτρέπεται να χασει από τον καλύτερό του Θρασύβουλο, τρία ματσάκια ρε φίλε είναι η διαφορά, κάτσε και μέτρα πόσα έχετε κερδίσει με τα κοράκια και τους βουτηχτές σας.

Βγάλε τα κόκκινα γυαλιά, οι απόκριες έχουν περάσει. Όλη η Ελλάδα βράζει εναντίον σας, η φωτό του Γκαγκάτση με τον πράκτορα τα λέει όλα. Ναι ένα κακός Παναθηναϊκός μπορεί να χάσει από τον Πανσεραικό και καλώς έχασε, ένας κακός Ολυμπιακός δεν επιτρέπεται να χασει από τον καλύτερό του Θρασύβουλο, τρία ματσάκια ρε φίλε είναι η διαφορά, κάτσε και μέτρα πόσα έχετε κερδίσει με τα κοράκια και τους βουτηχτές σας.

Φίλε καλέ και αγαπημένε,

εγω στο έχω ξαναπεί , αφαίρεσε όσους βαθμούς θέλεις και στο τελος να κανουμε ταμείο .

Μόνο μην ξεχάσεις να αφαιρεσεις και τους δικους σου βαθμούς απο τα παιχνιδια που ευνοήθηκε ο βαζελος καθώς να προσθέσεις και τους βαθμους απο τα παιχνίδια που αδικήθηκε ο ολυμπιακός .

Τότε θα συμφωνήσω.

Οσο για τον γκαγκατση εγω αυτο που ξερω είναι οτι ενας γκαγκατσης εργαζεται σε παε και αυτος ειναι ο γιός του πατερα και είναι στον παοκ.

Φιλιά πολλά φίλε μου .

«Βολές» κατά της αστυνομίας και του Ολυμπιακού εξαπέλυσε με ανακοίνωσή της η ΠΑΕ ΠΑΟΚ, μετά τη λήξη της αναμέτρησης των δύο ομάδων της Τούμπας. Καταδικάζει την «εγκληματική επιπολαιότητα» των αστυνομικών αρχών, στη ρίψη χημικών κατά των οπαδών της ομάδας και, παράλληλα, κατηγορεί τους «ερυθρόλευκους» για προπαγάνδα, που είχε ως αποτέλεσμα, τα όσα διαδραματίστηκαν πριν και κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης στην Τούμπα: «Ενεργοποίησαν αστυνομική δύναμη υπερπολλαπλάσια των πραγματικών αναγκών και, αφετέρου, έκαναν μικρά παιδιά να κλαίνε από τα χημικά και τον πανικό που δημιούργησαν», αναφέρει, μεταξύ άλλων, για τους Πειραιώτες.

Αναλυτικά, η ανακοίνωση:

"Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ ευχαριστεί την συντριπτική πλειοψηφία των φιλάθλων που βρέθηκαν σήμερα στο γήπεδο και με τη συμπεριφορά τους απέδειξαν στις Κασσάνδρες ότι ο ΠΑΟΚ αλλάζει εποχή. Αισθανόμαστε επίσης την ανάγκη να ευχαριστήσουμε όλους όσους εργάστηκαν για την ομαλή διεξαγωγή του παιχνιδιού και για την εφαρμογή των μέτρων τάξης. Μέσα σ’ αυτούς οφείλουμε να ευχαριστήσουμε και τους απλούς αστυνομικούς, που με αυτοθυσία εκτέλεσαν τις εντολές των ανωτέρων τους.

Πρέπει όμως να μας προβληματίσει όλους η εγκληματική επιπολαιότητα εκείνων που σχεδίασαν τα μέτρα και που έδωσαν εντολή για εκτεταμένη χρήση (ληγμένων) χημικών, εναντίον φιλάθλων που το μόνο τους παράπτωμα ήταν η προσέλευσή τους στο γήπεδο...

Πρέπει να προβληματίσει ακόμη και τους ανθρώπους του Ολυμπιακού το γεγονός, ότι για να δημιουργήσουν την εμπόλεμη εικόνα που βόλευε την προπαγάνδα τους, αφενός ενεργοποίησαν αστυνομική δύναμη υπερπολλαπλάσια των πραγματικών αναγκών και αφετέρου έκαναν μικρά παιδιά να κλαίνε από τα χημικά και τον πανικό που δημιούργησαν.

Το ποδόσφαιρο που πρεσβεύει ο ΠΑΟΚ είναι μακριά από τον πόλεμο εντυπώσεων , από τους στρουθοκαμηλισμούς και την αλλαζονία. Αισθανόμαστε την ανάγκη παράλληλα με τη δική μας ομάδα, να βοηθήσουμε την εξυγίανση ενός ολόκληρου χώρου που πάσχει. Δεν ζητήσαμε ποτέ την παρουσία των...τανκς για την προστασία της ομάδας μας, δεν κλαφτήκαμε σε κανέναν για να μη μας αντιμετωπίζουν σκληρά, δεν δυναμιτίσαμε το κλίμα με ανακοινώσεις και ψευτοπαληκαριές κι όμως οι φιλαθλοί μας και μεις πάλι αντιμετωπίστηκαν ως... κατηγορούμενοι μέχρι αποδείξεως του εναντίου!

Ας συναισθανθούν όλοι επιτέλους τη δική τους ευθύνη, μα περισσότερο ας σταματήσουν πλέον οι Αστυνομικές Αρχές να επιδεικνύουν επιλεκτική ευαισθησία εναντίον των φιλάθλων μας. Εμείς σας αποδείξαμε ότι προχωρήσαμε στην αυτοκάθαρση. Κάντε το κι εσείς, απομακρύνοντας τους ανίκανους και τους υποτελείς".

Αφού αντιπαρέλθω την άστοχη επίσημη θέση του ΠΑΟΚ (μετά το ματς) και του Ολυμπιακού (πριν το ματς) θα έρθω στην ουσία: ποιος οπλίζει τα χέρια των κάφρων του ΠΑΟΚ; Ο Δημήτρης ΚΛΜ το έγραψε πολύ σωστά πιο πάνω: σε ματς που δεν μπορείς να κερδίσεις, απλά δεν κερδίζεις. Αν αρχίζεις τις βουτιές και αν ο διαιτητής σε σπρώχνει, ε τότε κάτι συμβαίνει.

Το βλέπει ο κόσμος του Ολυμπιακού; Οι φίλαθλοί του ναι, οι οπαδοί του όχι διότι είναι τόσο φανατισμένοι που η πραγματικότητα γι'αυτούς είναι μια ψευδαίσθηση.

Εγώ ως ΠΑΟΚτζής χαίρομαι για τα όσα κάνει ο Ζαγοράκης (με τα λάθη του κι αυτός), όμως νομίζω ότι τα όσα συμβαίνουν στην Ελλάδα, με την διαρκή εύνοια που έχει ο Ολυμπιακός (σκανδαλώδη ενίοτε που θυμίζει την Γιουβέντους πριν τον υποβιβασμό της) έχουν δράστες τους κοινούς ανεγκέφαλους. Έχουν όμως και ηθικό αυτουργό και αυτός είναι ο κ.Κόκκαλης και το καρκίνωμα που έχει στήσει στην αθλητική Ελλάδα που ευθύνεται για το ότι ο κόσμος δεν πάει στο γήπεδο πια.

Προσωπικά, είχα να δω τον ΠΑΟΚ από τον τελικό του κυπέλλου με τον Άρη πριν 5; 6; χρόνια [;] και τον ξαναείδα στο Καραϊσκάκη πριν λίγες ημέρες. Χθες ούτε καν σκέφτηκα το ενδεχόμενο να πάω σε κάποια καφετέρια και να δω το ματς ανάμεσα σε δεκάδες ξερόλες προπονητάρες. Και δεν το σκέφτηκα διότι έχω πολύ πιο σοβαρά πράγματα να κάνω. Απ'όσα είδα όμως την τηλεόραση δεν έχασα και τίποτα σπουδαίο.

doctor

Υ.Γ. Τον ανεγκέφαλο που σου πέταξε το μπουκάλι στο χέρι κύριε Τζόρτζεβιτς δεν τον ξέρεις και ούτε πρόκειται ποτέ να τον γνωρίσεις. Ξέρεις όμως τον εργοδότη σου και το πόσο εύκολο κάνει το έργο σας στην έδρα σας. Πες του ότι δεν πειράζει αν χάσετε και 2-3 φορές, δεν πειράζει αν χάσετε κάποιον τίτλο. Αλήθεια αν περπατούσες στον δρόμο με τον γιο σου και σε πετύχαινε κάποιος πιτσιρικάς με ένα μπουκάλι θα έπεφτες κάτω και θα χτυπιόσουνα; 37 χρονών μαντράχαλος;;;

Υ.Γ.2 Ο Ολυμπιακός έχει τους καλύτερους κοιλιακούς. Ακόμη κι όταν πάει να κάνει κοιλιά, φροντίζει το παραμάγαζο του Κρόκους να τους κρατάει σε φόρμα...!!! Δεν θα μπορούσα να φανταστώ άλλη ομάδα να παίρνει το πρωτάθλημα υπ'αυτές τις συνθήκες..

Αφού αντιπαρέλθω την άστοχη επίσημη θέση του ΠΑΟΚ (μετά το ματς) και του Ολυμπιακού (πριν το ματς) θα έρθω στην ουσία: ποιος οπλίζει τα χέρια των κάφρων του ΠΑΟΚ; Ο Δημήτρης ΚΛΜ το έγραψε πολύ σωστά πιο πάνω: σε ματς που δεν μπορείς να κερδίσεις, απλά δεν κερδίζεις. Αν αρχίζεις τις βουτιές και αν ο διαιτητής σε σπρώχνει, ε τότε κάτι συμβαίνει.

Το βλέπει ο κόσμος του Ολυμπιακού; Οι φίλαθλοί του ναι, οι οπαδοί του όχι διότι είναι τόσο φανατισμένοι που η πραγματικότητα γι'αυτούς είναι μια ψευδαίσθηση.

Εγώ ως ΠΑΟΚτζής χαίρομαι για τα όσα κάνει ο Ζαγοράκης (με τα λάθη του κι αυτός), όμως νομίζω ότι τα όσα συμβαίνουν στην Ελλάδα, με την διαρκή εύνοια που έχει ο Ολυμπιακός (σκανδαλώδη ενίοτε που θυμίζει την Γιουβέντους πριν τον υποβιβασμό της) έχουν δράστες τους κοινούς ανεγκέφαλους. Έχουν όμως και ηθικό αυτουργό και αυτός είναι ο κ.Κόκκαλης και το καρκίνωμα που έχει στήσει στην αθλητική Ελλάδα που ευθύνεται για το ότι ο κόσμος δεν πάει στο γήπεδο πια.

Προσωπικά, είχα να δω τον ΠΑΟΚ από τον τελικό του κυπέλλου με τον Άρη πριν 5; 6; χρόνια [;] και τον ξαναείδα στο Καραϊσκάκη πριν λίγες ημέρες. Χθες ούτε καν σκέφτηκα το ενδεχόμενο να πάω σε κάποια καφετέρια και να δω το ματς ανάμεσα σε δεκάδες ξερόλες προπονητάρες. Και δεν το σκέφτηκα διότι έχω πολύ πιο σοβαρά πράγματα να κάνω. Απ'όσα είδα όμως την τηλεόραση δεν έχασα και τίποτα σπουδαίο.

doctor

Υ.Γ. Τον ανεγκέφαλο που σου πέταξε το μπουκάλι στο χέρι κύριε Τζόρτζεβιτς δεν τον ξέρεις και ούτε πρόκειται ποτέ να τον γνωρίσεις. Ξέρεις όμως τον εργοδότη σου και το πόσο εύκολο κάνει το έργο σας στην έδρα σας. Πες του ότι δεν πειράζει αν χάσετε και 2-3 φορές, δεν πειράζει αν χάσετε κάποιον τίτλο. Αλήθεια αν περπατούσες στον δρόμο με τον γιο σου και σε πετύχαινε κάποιος πιτσιρικάς με ένα μπουκάλι θα έπεφτες κάτω και θα χτυπιόσουνα; 37 χρονών μαντράχαλος;;;

Υ.Γ.2 Ο Ολυμπιακός έχει τους καλύτερους κοιλιακούς. Ακόμη κι όταν πάει να κάνει κοιλιά, φροντίζει το παραμάγαζο του Κρόκους να τους κρατάει σε φόρμα...!!! Δεν θα μπορούσα να φανταστώ άλλη ομάδα να παίρνει το πρωτάθλημα υπ'αυτές τις συνθήκες..

Τελικά βρε αγάπη :) τον είδες τον αγωνα η όχι .????

Η μήπως είδες μόνο την φάση με το μπουκαλάκι.???

Τον ανεγκέφαλο αρχηγό της ομάδας σου που έριξε την μπουνιά (ή χαστουκι) δεν τον είδες??

Υπο ποιές συνθηκες παιρνει φέτος το πρωτάθλημα ο ολυμπιακος βρε μήτσο μου ????

Εντάξει, να φταιμε εμεις που έληξαν τα δακρυγόνα της αστυνομίας ,

να φταιμε εμείς που βρεθηκαν οι κοτρωνες στην τουμπα ,

να φταιμε εμεις για τους γνωστους σας αγνωστους που εκαναν εχθες γάζα την σαλόνικα

(τους οποιους επιβραβευει η επίσημη ανακοινωση του παοκ)

αλλά να φταιμε εμείς που δεν κερδισατε ούτε ενα ντέρμπι φέτος στην τούμπα

νομίζω πως είναι υπερβολή .

Προχθές σου έγραψα πως εγω θελω η ομαδα μου να παιζει με δέκα και να τα καταφέρνει ,

αυτο δηλαδη που εγινε εχθές , επαιζε με τους αναπληρωματικούς και με δέκα παίχτες

και σταθηκε μια χαρά μεσα στην τούμπα και ειχε και τις ευκαιρειες να κερδισει το ματς.

Τωρα εαν πρεπει να απολογηθουμε γιατι δεν επαιξε καλά ο παοκ που ειχε ολα τα πλεονεκτήματα

θεωρω πως ειναι πάλι υπερβολή , ας απολογηθείτε και εσεις για κάτι .

Υ.Γ 1 .Είχες 6 χρόνια να δεις τον παοκ διότι ειχες πιο σοβαρα πραγματα να κάνεις , εχθες δεν είδες τον παοκ , διότι ειχες πιο σοβαρά πραγματα να κάνεις , την προηγούμενη τετάρτη δεν είχες να κάνεις πιο σοβαρά πραγματα απο το να δείς το ματς?? :rolleyes:

Υ.Γ 2 .Εκτος απο την ΝΕΤ και την ΕΤΙ υπάρχει και η ΕΤ3 και αυτή κρατική είναι , εμείς την πληρώνουμε .

Υ.Γ 3 .Ξεχασες να τα "χωσεις" στον νικοπολίδη . ο οποίος αντί να διακτινιστεί για να φυγει απο το γηπεδο κλώτσησε το λουλουδι σας που τον κυνήγαγε.

Υ.Γ 4 .Αλήθεια , αν όλα αυτα είχαν συμβει στο καραισκακη εχθές , τι θα λέγατε και τι θα γράφατε σήμερα.???

Υ.Γ 5 . Σχετικά με τον κοκκαλη δεν θα σου πώ κάτι , γιατι εγώ με την σαπίλα , δεν τα παω καλά γενικότερα, σαπιλα όμως φίλε μου υπάρχει και στις άλλες ομάδες , σαπίλα υπαρχει και στην αεκ , σαπίλα υπαρχει και στον παναθηναικο , σαπίλα υπαρχει και στον παοκ , σαπίλα υπάρχει γενικότερα .

Το πρόβλημά σας όμως δεν είναι η σαπίλα γενικότερα , το προβλημα σας μια ζωή είναι ο ολυμπιακός , αν κατεκρινες την σαπίλα γενικότερα θα συμφωνουσα μαζί σου , αλλά εσύ δικαιολογείς τα αδικαιολόγητα.

Και εγώ να ήμουνα πρόεδρος του ολυμπιακου τα ίδια θα έλεγες και για τον τζορτζεβιτς και για τον ντιόγο και για όλους , διότι πολύ απλά εσύ είσαι αντιολυμπιακος και εγω ολυμπιακός . :rolleyes:

Αυτα τα ολίγα.

Τελικά βρε αγάπη :D τον είδες τον αγωνα η όχι .???? ΟΧΙ ΣΕ ΛΕΩ, ΕΙΔΑ ΤΙΣ ΦΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΒΑΡΟΥΧΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ!

Η μήπως είδες μόνο την φάση με το μπουκαλάκι.??? Ε, αυτή με έκανε εντύπωση γιατί ο καράφλας ο δικός έπεσε λες και τον χτύπησε ρεύμα!!!

Τον ανεγκέφαλο αρχηγό της ομάδας σου που έριξε την μπουνιά (ή χαστουκι) δεν τον είδες?? Απαράδεκτος ο δικός μου. Βρίσκει και τα κάνει. Αν έπαιζε στην Σουηδία δεν θα γινόταν αυτό το πράγμα!!! :D

Υπο ποιές συνθηκες παιρνει φέτος το πρωτάθλημα ο ολυμπιακος βρε μήτσο μου ???? Ε, για ρώτα και τον Θρασύβουλα που σου γράφει πιο πάνω ο Μήτσος... Το ότι έχεις καλύτερη ομάδα από τον Θρασύβουλα δεν σημαίνει ότι δεν μπορείς να κάνεις και μια γκέλα...

Εντάξει, να φταιμε εμεις που έληξαν τα δακρυγόνα της αστυνομίας ,

να φταιμε εμείς που βρεθηκαν οι κοτρωνες στην τουμπα ,

να φταιμε εμεις για τους γνωστους σας αγνωστους που εκαναν εχθες γάζα την σαλόνικα

(τους οποιους επιβραβευει η επίσημη ανακοινωση του παοκ)

αλλά να φταιμε εμείς που δεν κερδισατε ούτε ενα ντέρμπι φέτος στην τούμπα

νομίζω πως είναι υπερβολή .

Βέβαια δεν φταίτε εσείς, ούτε ο ΠΑΟΚ φταίει. Φταίνε αυτοί που ενώ είχαν συνηθίσει να τρώει ο ΠΑΟΚ 3 στον Πανιώνιο, στην Καλλιθέα, στον Απόλλωνα και στην Προοδευτική, ξαφνικά απαιτήσανε πρωτάθλημα εδώ και τώρα. Για μένα ο ΠΑΟΚ είναι σε καλό δρόμο και σε καμία περίπτωση δεν ισχυρίστηκα ότι είναι καλύτερη ομάδα από τον Ολυμπιακό και τον Παναθηναϊκό. Από την φετινή ΑΕΚ θα μπορούσα να πω ότι ο φετινός ΠΑΟΚ είναι καλύτερη ομάδα...

Προχθές σου έγραψα πως εγω θελω η ομαδα μου να παιζει με δέκα και να τα καταφέρνει ,

αυτο δηλαδη που εγινε εχθές , επαιζε με τους αναπληρωματικούς και με δέκα παίχτες

και σταθηκε μια χαρά μεσα στην τούμπα και ειχε και τις ευκαιρειες να κερδισει το ματς.

Εχθές εξετέθη ο κ.Βαλβέρδε που έχει τόσο καλούς πιτσιρικάδες και τους έχει στον πάγκο συνέχεια. Νομίζεις ότι με τον Γκαλέτι θα παίζατε καλύτερα;;;

Τωρα εαν πρεπει να απολογηθουμε γιατι δεν επαιξε καλά ο παοκ που ειχε ολα τα πλεονεκτήματα

θεωρω πως ειναι πάλι υπερβολή , ας απολογηθείτε και εσεις για κάτι .

Δεν σου ζήτησα να απολογηθείς, ούτε κι εγώ είχα απαίτηση να σας κερδίσει ο ΠΑΟΚ 4-0. Και μόνο ότι δεν μας κερδίσατε φέτος στην Τούμπα και δεν μπορέσατε να βάλετε ούτε ένα γκολ εμένα μου αρκεί.

Υ.Γ 1 .Είχες 6 χρόνια να δεις τον παοκ διότι ειχες πιο σοβαρα πραγματα να κάνεις , εχθες δεν είδες τον παοκ , διότι ειχες πιο σοβαρά πραγματα να κάνεις , την προηγούμενη τετάρτη δεν είχες να κάνεις πιο σοβαρά πραγματα απο το να δείς το ματς?? :D

Ε μια φορά στα 6 χρόνια καλά είναι. Άσε που νόμιζα ότι παίζει ακόμη ο Γεωργιάδης και ο Οκκάς στον ΠΑΟΚ (!!!) :rolleyes:

Υ.Γ 2 .Εκτος απο την ΝΕΤ και την ΕΤΙ υπάρχει και η ΕΤ3 και αυτή κρατική είναι , εμείς την πληρώνουμε .

Με χαλάει εκεί ο Τραπεζανίδης, είναι βλαξ, πιο βλαξ κι από τον Παλομπαρίνι...

Υ.Γ 3 .Ξεχασες να τα "χωσεις" στον νικοπολίδη . ο οποίος αντί να διακτινιστεί για να φυγει απο το γηπεδο κλώτσησε το λουλουδι σας που τον κυνήγαγε.

Φίλε ο Χαλκιάς τον έπαιξε γαμώ τα μαν του μαν (αλληλοκάλυψη λέμε!). Σαν ποντιακός πυρρίχειος ήταν αυτή η φάση!

Ε ο κηπουρός ας αρχίζει να συγχρωτίζεται με τέτοια λουλούδια. Στα άλση της Κηφισιάς έτσι θα τον κυνηγάνε οι βάζελοι κάθε μέρα, δεν πα να βάψει το μαλί του και να αφήσει μούσι σαν τον Κάρατζιτς!!!

Υ.Γ 4 .Αλήθεια , αν όλα αυτα είχαν συμβει στο καραισκακη εχθές , τι θα λέγατε και τι θα γράφατε σήμερα.???

Δεν συμβαίνουν αυτά στο Καραϊσκάκη διότι το εκάστοτε ισχύον σκορ πάντα ευνοεί τους γάβρους...

Υ.Γ 5 . Σχετικά με τον κοκκαλη δεν θα σου πώ κάτι , γιατι εγώ με την σαπίλα , δεν τα παω καλά γενικότερα, σαπιλα όμως φίλε μου υπάρχει και στις άλλες ομάδες , σαπίλα υπαρχει και στην αεκ , σαπίλα υπαρχει και στον παναθηναικο , σαπίλα υπαρχει και στον παοκ , σαπίλα υπάρχει γενικότερα .

Το πρόβλημά σας όμως δεν είναι η σαπίλα γενικότερα , το προβλημα σας μια ζωή είναι ο ολυμπιακός , αν κατεκρινες την σαπίλα γενικότερα θα συμφωνουσα μαζί σου , αλλά εσύ δικαιολογείς τα αδικαιολόγητα.

Και εγώ να ήμουνα πρόεδρος του ολυμπιακου τα ίδια θα έλεγες και για τον τζορτζεβιτς και για τον ντιόγο και για όλους , διότι πολύ απλά εσύ είσαι αντιολυμπιακος και εγω ολυμπιακός . :rolleyes:

Δεν δικαιολόγησα τίποτα. Αυτό που έχω να πω είναι ότι οι μαλακίες του Κουκουλάκη δικαίωσαν τους κάφρους του γάβρου και του ΠΑΟΚ. Σε συνθήκες πώλωσης και φανατισμού, οι φωνές των μετριοπαθών είτε χάνονται είτε ηχούν ως προδοσίες... Το ποδόσφαιρο για μένα είναι άθληση, χαρά και παιχνίδι. Γι'αυτό και προτιμώ να βλέπω Champions League, εκεί που ακόμη και οι κάφροι του ΠΑΟ και του ΟΣΦΠ μεταμορφώνονται και αυτό δεν είναι τυχαίο

Αυτα τα ολίγα.

Άντε και παράθυρο στο CNN λέμε!!!