Προς το περιεχόμενο

ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΘΕΜΑ, ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΙ, ΧΙΟΥΜΟΡ Νο2!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κρίμα..... Ειλικρινά... ;):D:D:D:D

Υ.Γ.

Κίμωνα είσαι ορκισμένος ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (δεν κάνω χιούμορ :) ), απλά ελπίζω να ανοίξεις τα μάτια σου σύντομα. 'Εχω την εξής απορία: Αν δεν πουλούσατε τόσο πολύ νταβατζιλίκη που θα ήταν το σύνολο των Ελληνικών ομάδων????.... αυτά... :)

Νταβατζήδες γαύροι κοκορόμυαλοι... :D:(:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 274
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φίλτατε DAS. Για να σε βγάλω απο την δύσκολη θέση , σου θυμίζω τι μάς μάθαιναν στην κόκκινη σέκτα στο artisti thalassa .

1) Συνομιλούμε μόνον με όσους εχουν μέχρι -10 βαθμούς διαφορά. Για διαφορές μεγαλύτερες , αδιαφορούμε.

2) Δεν συνομιλούμε με Βηταδούρες. Αστους στην πλάνη τους και στις ψευδαισθήσεις τους.

3) Εαν παραταύτα και για ανθρωπιστικούς λόγους μόνον , θέλεις , αντάλλαξε καμμιά κουβέντα με οσους προσπαθούν να αποσπάσουν την προσοχή σου με φιλότιμες προσπάθειες. Στο κάτω-κάτω ΜΟΝΟ έτσι μπορούν να χαρούν και αυτοί λιγουλάκι. Στο παρακαλετό , μπας και μας κερδίσει καμμιά ξένη ομάδα και γελάσει το χειλάκι τους , γιατί αν περιμένουν απο την δικιά τους o GUS θάχει πάρει σύνταξη και με κλειστό το forum , που θα μας βρίσκουν για να μας τα χώνουν ;

4) Δεν υπάρχει τέταρτον διότι 3 φάγαμε. Γι αυτό πήγαινε πάλι στο 1. cool.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος είναι υγιής φίλος του ποδοσφαίρου και του Ολυμπιακού έβγαλε τα συμπεράσματα του χτες με τον καλύτερο τρόπο,φάνηκαν οι αδυναμίες της ομάδας που δεν καλύπτονται με διαιτητικά λάθη όπως συμβαίνει στην Ελλάδα (όποιος κοιτάζει τον ντιόγκο κάρτα και πέναλτι),χτες έκανε τις βουτιές του αλλά χωρίς αποτέλεσμα,ο Ολυμπιακός φέτος όντως καλύτερη ομάδα πήρε πολλά παιχνίδια χωρίς να τα δικαιούται με πέναλτι,αποβολές,μή αποβολές δικών του παικτών κ.λ.π.,και έφτασε η χτεσινή μέρα για να φανεί η πραγματικότητα.

Δυστυχώς όπως και στα υπόλοιπα και στο ποδόσφαιρο είμαστε τριτοκοσμικοί.

Το μόνο καλό (πιθανώς) που μπορεί να προκύψει (αν προκύψει) απ' αυτή την ήττα,είναι ότι

στα Ευρωπαικά κύπελα,τους τίτλους δεν τους παίρνουν οι ομάδες κατόπιν ανάθεσης,όπως

γίνεται κάποιες δεκαετίες στην Ελλάδα και ίσως κάποιοι βάλουν μυαλό,αν θέλουμε κάποτε

να γίνουμε ισότιμοι (για το ποδόσφαιρο μιλάω) με τους Ευρωπαίους (τουλάχιστον αυτούς

που θαυμάζουμε).

Φίλε stibens ,

αν και δεν ξέρω αν ειμαι υγιης φίλαθλος του ολυμπιακού , τα συμπεράσματα μου τα είχα βγάλει και πρίν απο το χθεσινο παιχνίδι για τις αδυναμίες της ομάδας μου .

Δεν συμφωνώ σε καμία περίπτωση με αυτά τα περι διαιτησίας που γράφεις δίοτι εάν ήταν έτσι ο ολυμπιακός φέτος δεν θα ειχε σταυρωσει νίκη για νίκη σε ευρωπαικά παιχνίδα , ενώ αντίθετα κέρδισε με μεγάλα σκόρ ομάδες όπως η μπενφίκα και η χέρτα .

Δεν θέλω να μπω σε ανάλυση παιχνιδι με παιχνίδι για το φετινο πρωτάθλημα και ουτε θέλω να αναλυσω την τριτοκοσμικότητα του ελληνικου ποδοσφαίρου απλά και μόνο επειδη σε αυτο συμμετεχει ο ολυμπιακός .

Σκεφτείτε απλά ποια θέση θα είχαν στο Ελληνικό πρωτάθλημα όμαδες όπως η χθεσινή Saint-Étienne και μετα αν θέλετε το συζητάμε .

Προσωπικά θεωρώ πως οι διαφορές των δικών μας ομάδων με τις περισσότερες απο άλλες ευρωπαικές χωρες είναι τεράστιες .

Τωρα εαν μερικές φορές κάνουμε καποια επιτυχημενα παιχνίδια και παιρνουν τα μυαλά μας αέρα , αυτό είναι αλλο θέμα .Αυτά .

;)

Προσωπικά πιστεύω ότι ένας άνθρωπος σαν τον καλό μας φίλο τον Κίμωνα,είναι υγιής σε όλες τις εκφάνσεις

της ζωής του,αλλά στο ποδόσφαιρο και την πολιτική,τα όρια ανάμεσα στην "αρρώστια" και την "υγεία" είναι

δυσδιάκριτα και αυτό μας επιτρέπει να κάνουμε και την πλάκα μας,χωρίς να εκνευρίζεται κανένας.

Να έχουμε πάντα καλή διάθεση και αίσθηση του χιούμορ,για να περνάμε καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα..... Ειλικρινά... :D:D:D:D

Υ.Γ.

Κίμωνα είσαι ορκισμένος ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (δεν κάνω χιούμορ :) ), απλά ελπίζω να ανοίξεις τα μάτια σου σύντομα. 'Εχω την εξής απορία: Αν δεν πουλούσατε τόσο πολύ νταβατζιλίκη που θα ήταν το σύνολο των Ελληνικών ομάδων????.... αυτά... :)

Νταβατζήδες γαύροι κοκορόμυαλοι... :D

Γρηγοράκο ,

εγω ορκισμένος ολυμπιακός και εσυ ορκισμένος ΑΝΤΙΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ .

Να ανοίξω τα μάτια μου και να δώ τί ,

οτι ένα δεν ήταν ο νταβατζης ο ολυμπιακος

το σύνολο των άλλων Ελληνικών ομάδων θα ήταν

οι κορυφαίες στην ευρώπη ????

Θα σου απαντήσω με δηλώσεις του προπονητή σας :

Κάποια στιγμή ο κόσμος πίστεψε ότι ο ΠΑΟΚ μπορούσε να διεκδικήσει το πρωτάθλημα. Ηταν λάθος;

"Φέτος αυτό δεν γινόταν. Υπάρχει μια ομάδα, ο Ολυμπιακός, που είναι καλύτερη απ όλες και πιο δυνατή κι αυτό είναι αποτέλεσμα της δουλειάς που κάνει χρόνια. Ο ΠΑΟΚ κάνει ένα πρωτάθλημα στα όρια που μπορεί, πολύ κοντά στο μάξιμουμ. Γι αυτό είναι κοντά στον Παναθηναϊκό και πάνω από την ΑΕΚ. Αλλά ο Ολυμπιακός πήρε διαφορά απ όλους μας".

http://www.sport24.gr/html/ent/430/ent.276430.asp

Φιλιά πολλα και αγαπημένα

και να σου πω , χωνε εσυ μην αγχωνεσαι

εγω δεν παρεξηγουμαι ;)

ΥΓ Ελπίζω να με θεωρείς ποδοσφαιρικό νταβατζη μόνο.

Οχι τιποτα άλλο , αλλα μην ακούσει και τιποτα η Βίκυ

και τρέχουμε .

:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γρηγοράκο ,

εγω ορκισμένος ολυμπιακός και εσυ ορκισμένος ΑΝΤΙΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ .

Να ανοίξω τα μάτια μου και να δώ τί ,

οτι ένα δεν ήταν ο νταβατζης ο ολυμπιακος

το σύνολο των άλλων Ελληνικών ομάδων θα ήταν

οι κορυφαίες στην ευρώπη ????

Θα σου απαντήσω με δηλώσεις του προπονητή σας :

Κάποια στιγμή ο κόσμος πίστεψε ότι ο ΠΑΟΚ μπορούσε να διεκδικήσει το πρωτάθλημα. Ηταν λάθος;

"Φέτος αυτό δεν γινόταν. Υπάρχει μια ομάδα, ο Ολυμπιακός, που είναι καλύτερη απ όλες και πιο δυνατή κι αυτό είναι αποτέλεσμα της δουλειάς που κάνει χρόνια. Ο ΠΑΟΚ κάνει ένα πρωτάθλημα στα όρια που μπορεί, πολύ κοντά στο μάξιμουμ. Γι αυτό είναι κοντά στον Παναθηναϊκό και πάνω από την ΑΕΚ. Αλλά ο Ολυμπιακός πήρε διαφορά απ όλους μας".

http://www.sport24.gr/html/ent/430/ent.276430.asp

Φιλιά πολλα και αγαπημένα

και να σου πω , χωνε εσυ μην αγχωνεσαι

εγω δεν παρεξηγουμαι ;)

ΥΓ Ελπίζω να με θεωρείς ποδοσφαιρικό νταβατζη μόνο.

Οχι τιποτα άλλο , αλλα μην ακούσει και τιποτα η Βίκυ

και τρέχουμε .

:D

Ωχ, ελπίζω να μην το διάβασε η Βίκη? :D

Ρε φίλε ναι είμαι ΑΝΤΙΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ και όσο θα υπάρχει αυτό το νταβατζιλίκη θα είμαι. Δεν είπα ποτέ ότι οι Ελληνικές ομάδες θα σαρώναν στην Ευρώπη, ούτε ότι ΠΑΟΚ θα ήταν πρωταθλητής... αλλά σίγουρα θα είχαμε ένα πιο ανταγωνιστικό πρωτάθλημα με ότι αυτό μπορεί να επιφέρει στις υπόλοιπες Ελληνικές ομάδες αλλά και στον Ολυμπιακό ακόμη. Μια ζωή μέσα στην κομπίνα, στην κλεψιά, στην παράγκα είστε και απλά σφυρίζετε αδιάφορα. Είναι κάτι που συμβαίνει καθημερινά. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να κάνω , δεν σας προλαβαινω όλους σας ,

ένας ένας . ;):D

................

Γιατι όμως δεν μπαινετε στην διαδικασια αυτης της σκέψης όταν ας πούμε η βαζέλα χάνει εις διπλούν

απο τον Εργοτέλη ................

Εκεί γιατι δεν σκέφτεστε το στοιχημα .????

..................

Το σκεφτόμαστε και το παρασκεφτόμαστε. (Πληθυντικός μεγαλοπρεπείας)

Όσο για τα άλλα που γράφεις...

Είχαμε (πάλι αυτή η μεγαλοπρέπεια) χαρεί τόσα πολλά παιχνίδια βλέποντας τα από τα κάγκελα της Αλεξάνδρας, που όταν πριν 30 χρόνια σχεδόν έκαναν οι Βαρδινογιάννηδες τον ΠΑΟ δικό τους, σταματήσαμε το γήπεδο...

Δεν λέω, για τους οπαδούς οι ομάδες είναι "ιδέα", "θρησκεία", κλπ. κλπ. Οι δε "προέδροι" κοιτάνε πάντα το καλό της ομάδας και δεν βγάζουν λεφτά εμπορευόμενοι δικαιώματα παικτών, ούτε μπλέκονται σε δραστηριότητες που αντιβαίνουν στην "φίλαθλο ιδέα"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βατερλώ !!! Παρακαλούνται οι πανυγηρίζοντες , αντικειμενικοί όπως πάντα , να προμηθεύονται απο τον διαχειριστή αριθμό προτεραιότητος ωστε να αποφευχθούν ο συνωστισμός και ο εκνευρισμός της αναμονής μέχρι να τα χώσουν στους γαύρους του forum. Ισχύει βεβαίως και για τους άλλους , αυτούς που πανυγηρίζουν εθιμοτυπικά για να ξεχνιούνται γενικώς. Γάτος ο Σωκράτης. Μόλις την ανθίστικε την δουλειά αμόλυσε τον Παλαιοκώστα , για να γλυτώσει αυτός το κυνήγι. cool.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε; ΠΟΤΕ

Πότε; ΠΟΤΕ

Πότε; ΠΟΤΕ

Πότε; ΠΟΤΕ

Πότε; ΠΟΤΕ

Πότε; ΠΟΤΕ

Πότε; ΠΟΤΕ

Πότε; ΠΟΤΕ

Πότε; ΠΟΤΕ

Μητσο και λοιποι συνβάζελοι συγχαρητηρια για το κύπελο .

Ελπίζω την επόμενη Κυριακή να αντιστρέψω χρώμα , μεγεθος γραμμάτων

και φυσικα ερωτηματικό .

;):D

Φιλιάαααααα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσε.

Έχοντας το Φραγκίσκο Αλβέρτη στον πάγκο με πολιτικά, ο “Μήτσος” σήκωσε για πρώτη φορά αυτός πρώτος το Κύπελλο, ως αρχηγός της ομάδας του…

post-478-1235395731_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω τι ήταν (πάλι) αυτό ????

Καλά υπήρχε έστω και ένας φίλαθλος (δε λέω για εμάς τους Παναθηναϊκους) που να πίστευε ότι μπορεί να χαθεί (και αυτό) το κύπελο ????? Ένας ?????

Όσο και να προσπάθησαν οι κόρακες να κρατήσουν το ματς δεν γινόταν τίποτα (και μπάσκετ να μην ήξερες θα έβλεπες τα οφθαλμοφανέστατα φάουλ των Μπορούση,Σόφο και Βασιλόπουλο από το α' 10λέπτο που ξέρουμε τι θα σήμαινε αυτό εεεε) .

Παιδιά χαρείτε τα πρωταθληματάκια στο ποδόσφαιρο (με ότι αυτό συνεπάγεται στην Ευρώπη!!!! :D;):D ) και αφήστε τα άλλα σπορ για τις κλαύτερες ομάδες !!!!!

ΥΓ Θεωρώ ότι το πλεονέκτημα έδρας στο μπάσκετ θα το έχει ο γαυρούλης , γιατί κατάντησε ρουτίνα και θέλουμε να το σηκώσουμε στο εξοχικό μας !!! :D:D:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω τι ήταν (πάλι) αυτό ????

Καλά υπήρχε έστω και ένας φίλαθλος (δε λέω για εμάς τους Παναθηναϊκους) που να πίστευε ότι μπορεί να χαθεί (και αυτό) το κύπελο ????? Ένας ?????

Όσο και να προσπάθησαν οι κόρακες να κρατήσουν το ματς δεν γινόταν τίποτα (και μπάσκετ να μην ήξερες θα έβλεπες τα οφθαλμοφανέστατα φάουλ των Μπορούση,Σόφο και Βασιλόπουλο από το α' 10λέπτο που ξέρουμε τι θα σήμαινε αυτό εεεε) .

Παιδιά χαρείτε τα πρωταθληματάκια στο ποδόσφαιρο (με ότι αυτό συνεπάγεται στην Ευρώπη!!!! :D;):D ) και αφήστε τα άλλα σπορ για τις κλαύτερες ομάδες !!!!!

ΥΓ Θεωρώ ότι το πλεονέκτημα έδρας στο μπάσκετ θα το έχει ο γαυρούλης , γιατί κατάντησε ρουτίνα και θέλουμε να το σηκώσουμε στο εξοχικό μας !!! :D:D:)

Εγω τώρα δεν φταίω.... μονος σου το εγραψες

τι ειναι οι κλαυτερες ομάδες???

Μήπως ήθελες να πείς κλαφτερες ???

:):D

Πάλι η διαιτησία ρε συ ..........????

Αποστόλη μου , σήμερα πρέπει να "απολογηθείς" στον Γρηγόρη ,

διότι με το γκολάκι που ακυρωσε στον πανιωνιο είσαστε ισόβαθμοι με τον μπαοκ

ενω θα έπρεπε να ειναι δυο βαθμους πάνω .

Μην κοιτάς που ο gregory δεν θελει να σε στεναχωρήσει και δεν το λέει

:( :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτου , πως το λένε , γλώσσα λανθάνουσα κλπ :D ή σε πιο hardcore εκδοχή θέλει η πτν να κρυφτεί κλπ :D:D:D

Φίλε μου Κιμωνάκο , πράγματι στο μπάσκετ υπήρχε πρόβλημα με τους διαιτητές , αν το έβλεπες χωρίς τα ερυθρόλευκα γυαλιά σου ( :) ) θα ήξερες ότι από το πρώτο δεκάλεπτο θα είχε πετάξει το πουλάκι και για να είμαι και δίκαιος σε 2 φάσεις (τουλάχιστον από όσο θυμάμαι) πήρε σφύριγμα (αμφισβητούμενο) η Πανάθα , στο 2 φάουλ του Παπαλούκας και σε μία φάση που η μπάλα δεν χτύπησε στο καλάθι αλλά μόνο ταμπλό και έπρεπε να μην ανανεωθεί ο χρόνος επίθεσης μας .

Όσο για Πανιώνιο , έπρεπε να μετρησεί το γκολ γιατί θα έτρωγαν 5 μέτα , αλλά τι να σου κάνω που ξεκίνησε πάλι αντίθετη προπαγάνδα , θα "αδικηθεί" σε καναδυό ματς ο γαυρούλης θα ευννοηθούμε αντιστοίχα εμείς για να μας λέτε μετά ότι σας έσφαξαν και ότι το πήρατε παληκαρίσια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδικα ο μπουρούσης πήρε μόνο τα κραυγαλέα φάουλ.

ε δεν γίνεται να προσπαθείς να κλέψεις απο τον Διαμαντίδη στο high post πάνω στην τρίπλα να το χτυπάς με το ξερό σου παντού και να διαμαρτύρεσαι και απο πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε; ΠΟΤΕ
Μητσο και λοιποι συνβάζελοι συγχαρητηρια για το κύπελο .

Ελπίζω την επόμενη Κυριακή να αντιστρέψω χρώμα , μεγεθος γραμμάτων

και φυσικα ερωτηματικό .

:):D

Φιλιάαααααα

A) Αντιστροφή Χρώματος : Πότε; ΠΟΤΕ

Β) Αντιστροφή μεγέθους (Το μέγεθος είναι 7 παντού, άρα εννοείται τα πεζά γίνονται κεφαλαία και τούμπαλιν) : ΠΟΤΕ; Ποτέ

Γ) Και το Ερωτηματικό : ΠΟΤΕ Ποτέ;

Καταλάβατε;

Εγώ όχι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A) Αντιστροφή Χρώματος : Πότε; ΠΟΤΕ

Β) Αντιστροφή μεγέθους (Το μέγεθος είναι 7 παντού, άρα εννοείται τα πεζά γίνονται κεφαλαία και τούμπαλιν) : ΠΟΤΕ; Ποτέ

Γ) Και το Ερωτηματικό : ΠΟΤΕ Ποτέ;

Καταλάβατε;

Εγώ όχι!

Γραψτε λαθος κύριε Σταυρο ,

όντως το ερωτηματικό δεν θέλει αντιστροφή

και νόμιζα πως υπήρχε και μεγαλύτερο μέγεθος απο το 7.

Θα έκανα λοιπόν το πότε πρασινο και το ποτέ κόκκινο αλλα μεγαλύτερο

και το ερωτηματικό θα παρέμενε στο πράσινο πότε.

Ελπίζω τωρα να καταλάβατε .

:):D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς για τον Ολυμπιακό ο μόνος τρόπος για να πάρει κάποιο τρόπαιο είναι να πέσει μόνος του ο Παναθηναικός,αν δούν τα πράγματα πώς έχουν στον Ολυμπιακό έχουν ελπίδες να διορθώσουν τα κακώς κείμενα της ομάδας που είναι αρκετά,σαφώς και δεν έχει ευθύνη η διαιτησία,συμπάθησα πολύ τον Γιαννάκη ως παίκτη αλλά ως προπονητή ομάδας με βάρος (έκανε πολλά λάθη προχτές) και όχι εθνικής μάλλον έχει πρόβλημα όταν απέναντι του είναι ο Ομπράντοβιτς,κατά τη γνώμη μου χρειάζεται υπομονή και το καλοκαίρι να γίνουν ελάχιστες προσθήκες ώστε η ομάδα του χρόνου να έχει ομοιογένεια,δεν μπορείς να κάνεις ομάδα παίρνοντας κάθε καλοκαίρι 7-8 παίκτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ήταν τελικά την πήρατε και αυτή την κούπα :D :D :D

Υ.Γ.

Dr. Κτηνίατρε το γνωρίζατε ότι στην Γαλλία τον καρνάβαλο τον καίνε νωρίτερα? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ήταν τελικά την πήρατε και αυτή την κούπα :D :D :D

Υ.Γ.

Dr. Κτηνίατρε το γνωρίζατε ότι στην Γαλλία τον καρνάβαλο τον καίνε νωρίτερα? :)

Πάρε και εσυ τραγουδάκι

:D

http://www.youtube.com/watch?v=-hyIoqqBKWs...feature=related

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κιμωνάκο μία ερώτηση , ο Γκαλέτι τώρα που κατέκτησε θα λέγαμε τη ........ κούπα του ουέφα , μήπως καλύφθηκε ή θα πάνε και για το Σάμπιον λιγκ !!!!! :):D:D:D

Ξέρετε γιατί δεν προσπάθησαν περισσότερο για το μεγάλο διπλό ? Γιατί είχαν μάθει ότι αποκλείστηκε η Μίλαν και δεν ήθελαν τα παιδιά να παίξουν με το καφενείο της Βέρντερ !!! :D:P

Πάντως μας κάνατε και ένα καλό , με τις διαιτησίες που είχαμε στην Ελλάδα συνηθίσαμε και δε μασάμε πουθενά .... , αντί για 0-2 το πλασματικό 1-1 .

Και για να μη ξεχάσω , η τύχη ευνοεί τους τολμηρούς !!!! :D:D

Ελπίζουμε ότι και με αυτό το αποτέλεσμα θα καταφέρουμε να προκριθούμε στους 8 .

ΜΟΝΑΧΑ ΠΑΟ ΕΣΥ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρηρήρια στον Πανσεραϊκό για την μεγάλη του νίκη επί του Παναθηναϊκού. Οι οπαδοί του ΠΑΟ και οι κωλοφυλλάδες τους στο ίδιο μεμψίμοιρο στυλ (πουλημένοι παίκτες ανίκανοι για την ιστορία του τριφυλιού κ.λπ). Παιδιά μου έγινε μία έκπληξη στο κύπελο και εσείς βγάλατε ....ποντίκια τα ...λιοντάρια που σταθήκαν όρθια στην Βιγιαρεάλ και στο Καραϊσκάκη.

Ξέρετε τι φάπες έχει φάει η Μάντσεστερ, η Μπάγερν, η Ρεάλ στο κύπελο;

Συγχαρητήρια επίσης και στον καταπληκτικό ομολογουμένως Ολυμπιακό που (ξανα)δίδαξε σε όλη την Ελλάδα τι εστί "ελληνικό ποδόσφαιρο" και ξαναγύρισε την ποδοσφαιρική χώρα πολλά χρόνια πίσω.

Συγχαρητήρια στον κ.Κουκουλάκη. Με τέτοιες διαιτησίες μια μέρα θα σφυρίξει τελικό Champions League.

Συγχαρητήρια στον κ.Παλομπαρίνι για την αμερόληπτη και αντικειμενικότατη μετάδοση του αγώνα. Δίδαξε δημοσιογραφικό ήθος (και όπως είπε ο φίλος μου ο ΤΕΟ70, ο Κόκκαλης θα μετέδιδε πιο αντικειμενικά).

Το κακό με τους οπαδούς (οπαδούς γράφω και όχι υγιείς φιλάθλους) είναι ότι λόγω του φανατισμού τους δεν βλέπουν ότι τέτοιες αηδίες βλάπτουν πρωτίστως την δική τους ομάδα, διότι αν συνηθίζεις να βγάζεις δύο ντέρμπι στην έδρα σου μέσα σε λίγες ημέρες παίζοντας απέναντι σε 10 (με ΠΑΟ) ή 9 (με ΠΑΟΚ-και μην μου πείτε ότι το χθεσινό ματς ήταν τόσο σκληρό και αντιαθλητικό [ίσα ίσα ήταν από τα πιο ήσυχα ντέρμπι] που να δικαιολογούσε δύο κόκκινες κάρτες στον ΠΑΟΚ) και μετά βγαίνεις στην Ευρώπη και δεν έχεις αυτές τις διαιτησίες, τότε αποσυντονίζεσαι και χάνεις από τα χωριά της Γαλλίας και της Δανίας.

Τέλος, τέτοιου είδους αδικίες, ρίχνουν νερό στον μύλο των λαϊκιστών της συμπρωτεύουσας, τύπου Ψωμιάδη, οι οποίοι και τζογάρουν πολιτικά πάνω σε αυτές εξασφαλίζοντας χρήμα και δόξα. Την Κυριακή θα ανέβει ο Ολυμπιακός στην τούμπα.

Καλείται λοιπόν ο κ.Ζαγοράκης να συγκρατήσει την οργή που ξεχειλίζει στην Θεσσαλονίκη και πείτε μου τι θα γίνει αν κάποιος άλλος απίστευτος Κουκουλάκης κάνει τα ίδια με τα χθεσινά.

Και ένα κουίζ: πότε ο Ολυμπιακός έχει μείνει με 9 παίχτες στην έδρα του; Δεν μιλώ για ευρωπαϊκά παιχνίδια (βλ.Ολυμπιακός-Newcastle 1-3) διότι εκεί σφυρίζουν ξένοι διαιτητές και όχι έλληνες (αν αυτό σας λέει κάτι).

Καλή σας μέρα και ελπίζω να κατάλαβε και ο πιο διεστραμμένος οπαδός του Ολυμπιακού τον λόγο που τα γήπεδα είναι άδεια και το ελληνικό ποδόσφαιρο γνωρίζει αυτή την απαξίωση από τον υγιή ψυχικά μέσο έλληνα. Η απληστία και η καφρίλα του Κόκκαλη δυστυχώς έχει εμποτίσει το μυαλό του μέσου οπαδού του Ολυμπιακού. Ευτυχώς που οι φίλαθλοι του Ολυμπιακού προβληματίστηκαν και κατάλαβαν ότι αυτή η αγωνιστική κρίση δεν μπορεί να κρυφτεί μέσα από την εύνοια του κάθε Κουκουλάκη...

doctor

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ μαζί σου doctor,το καθάρισε κανονικά το ματς ο διαιτητής,έπαιξα 17 χρόνια ποδόσφαιρο και ξέρω πώς είναι ο διαιτητής να σφυράει στις ίδιες φάσεις διαφορετικά (δοκιμάζονται τα νεύρα σου) ,πραγματικά όλη η Θεσσαλονίκη βράζει,βυθίζουν και άλλο στην ανυποληψία το ελληνικό ποδόσφαιρο,αλλά το μόνο που τους νοιάζει είναι να κερδίζει ο Ολυμπιακός παίζει δεν παίζει καλά,κρίμα.

post-478-1236244337_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω μετά και από το χθεσινό , να κατάλαβαν οι φίλοι μας στο φόρουμ για ποίο λόγο είμαστε τελικά πρώτα αντιολυμπιακοί ..... :)

Κατά τα λοιπά , συμφωνώ με τον ντοτόρε .

Όσο για εμάς , είμαστε αυτό που είπε ο χεν τεν κάτε , αν δεν έχεις καλή ποιότητα είτε σαν ο επίπεδο αθλήτη είτε σαν ομάδα είτε σαν άνθρωπος δεν θα έχεις τα τρελά σκαμπανεβάσματα .

Ακόμα και την πρόκριση να πάρει απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα όπως η Βιγιαρεάλ δεν ξεπλένει τα άσχημα αποτελέσματα , γιατί για το πρωτάθλημα πράγματι πέρα από τις κακές εμφανίσεις υπήρχαν και οι κακές διαιτήσιες , αλλά γτο κύπελο που υπήρχε σαν επόμενος μεγάλος στόχος για κούπα δεν υπάρχει ούτε μία δικαιολογία .

Αυτή είναι και η διαφορά μας με τους φίλους του Ολυμπιακού !!! :rolleyes::rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαίνουν ρε οι γαύροι? Με τι ρε? Μόνο για αντιολυμπιακούς ξέρουν μιλάνε.

Αηδία για άλλη μια φορά. Βρωμιά, σαπίλα και τζάμπα μάγκες....

Συγχαρητήρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...