Προς το περιεχόμενο
  • 0

Επίδομα ανεργίας - Θεσμικό πλαίσιο - Διακιολογητικά


gus

Ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

καλησπερα!θα ηθελα να ρωτησω σε περιπτωση μετακομισης απο πολη σε νησι τι χρειαζεται για μεταφορα οαεδ για την καταβολη του επιδοματος?και επισης ακουσα οτι γινεται να περνεις το επιδομα ανα διμηνο,πρεπει ομως να θεωρεις την καρτα καθε μηνα σε αυτη την περιπτωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλησπερα!θα ηθελα να ρωτησω σε περιπτωση μετακομισης απο πολη σε νησι τι χρειαζεται για μεταφορα οαεδ για την καταβολη του επιδοματος?και επισης ακουσα οτι γινεται να περνεις το επιδομα ανα διμηνο,πρεπει ομως να θεωρεις την καρτα καθε μηνα σε αυτη την περιπτωση?

1)Σε περίπτωση αλλαγής τόπου κατοικίας, υποχρεούσαι:

α) Να δηλώσει τη νέα διεύθυνση στο αρμόδιο Γραφείο Απασχόλησης, (στον ΟΑΕΔ που παιρνεις επιδοτηση)

β) κατόπιν να παρουσιαστεί στο αρμόδιο Γραφείο Απασχόλησης (ΟΑΕΔ)του τόπου της νέας κατοικίας του εντός 8 ημερών από την επόμενη της διαγραφής του από το προηγούμενο Γραφείο.

2)Το επιδομα του μηνα που σου ωφειλεται μπορεις να το εισπραξης εντος 60 ημερολογιακων ημερων.αρα μπορεις να ειπραξης 2 μηνες μαζι.

3)Η καρτα ανεργιας πλεον ανανεωνεται καθε τριμηνο, και οχι καθε μηνα, οπως ηταν πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έχω ημερομηνία πρόσληψης 07/07/2010 και ημερομηνία απόλυσης 08/11/2011 με πλήρες ωράριο και σύμβαση αορίστου χρόνου.

Δικαιούμαι επίδομα; Για πόσο διάστημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη ειρηνη

εαν εχω γραφτει σε οαεδ στην επαρχια,και μετακομισω στην αθηνα,θα μεταφερθουν τα χαρτια μου ?

ο οαεδ ζηταει απολυση για να γραφτεις ,και την εχω ηδη καταθεσει

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

εαν εχω γραφτει σε οαεδ στην επαρχια,και μετακομισω στην αθηνα,θα μεταφερθουν τα χαρτια μου ?

ο οαεδ ζηταει απολυση για να γραφτεις ,και την εχω ηδη καταθεσει

ευχαριστω

NAI με αιτηση σου στον ΟΑΕΔ της νεας κατοικιας σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλησπερα,

να ρωτησω κατι

φετος δουλεψαμε 4 μηνες σαν εποχικοι

και περυσι 8 μηνες παλι σαν εποχικοι

περυσι πηραμε επιδομα

φετος μας λεει ο οαεδ ,οτι δεν το δικαιουμαστε ,διοτι περυσι δεν θεωρουμαστε εποχικοι επειδη δουλεψαμε 8 μηνες!!

ισχυει κατι τετοιο?

που μπορουμε να καταγγειλουμε τον οαεδ?

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλησπερα,

να ρωτησω κατι

φετος δουλεψαμε 4 μηνες σαν εποχικοι

και περυσι 8 μηνες παλι σαν εποχικοι

περυσι πηραμε επιδομα

φετος μας λεει ο οαεδ ,οτι δεν το δικαιουμαστε ,διοτι περυσι δεν θεωρουμαστε εποχικοι επειδη δουλεψαμε 8 μηνες!!

ισχυει κατι τετοιο?

που μπορουμε να καταγγειλουμε τον οαεδ?

ευχαριστω

Εποχιακή εργασία θεωρείται εκείνη που παρέχεται σε επιχειρήσεις, οι οποίες από τη φύση τους, τις καιρικές συνθήκες ή λόγω των χρησιμοποιούμενων πρώτων υλών, λειτουργούν κατά το ημερολογιακό έτος για χρονικό διάστημα από δύο μέχρι το πολύ εννέα μήνες.

Αρα, οι οκτώ,δέν είναι μέσα στούςεννέα μήνες? Γιά... ζήτα τους να σού δώσουν που βασίζονται,διότι αλλιώς...πέστους εγώ θά θα κάνω καταγγελία ,στό υπουργείο εργασία, καί αν...μου πούν ότι είναι όπως τά λέτε...,τότε μέ γειά σας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

η εταιρεια υπολειτουργει και το χειμωνα

ομως η πλειοψηφια των υπαλληλων εχει απολυθει

κραταει 3-4 ατομα το χειμωνα

μα 8 μηνες δουλεψαμε περυσι,οχι φετος,εχει βαση αυτο??

στο υπουργειο εργασιας, στην αθηνα πρεπει να παμε?

(ειμαστε σε νησι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

η εταιρεια υπολειτουργει και το χειμωνα

ομως η πλειοψηφια των υπαλληλων εχει απολυθει

κραταει 3-4 ατομα το χειμωνα

μα 8 μηνες δουλεψαμε περυσι,οχι φετος,εχει βαση αυτο??

στο υπουργειο εργασιας, στην αθηνα πρεπει να παμε?

(ειμαστε σε νησι)

Επειδη δεν ανεφερες για απασχοληση προσωπικου,θα σου πω και κατι αλλο που παιζει ρολο ,για να χαρακτηριστη μια επιχειρηση εποχιακη. πρεπει λοιπον να εγαζεται το πολυ εννεα μηνες,ομως για τους υπολοιπους τρεις μηνες ΔΕΝ πρεπει να απασχολει πανω απο 15% του συνολικου προσωπικου που απασχολουσε τους εννεα μηνες.εαν οι 3-4 που ειπες , ειναι πανω του 15% ,τοτε, σωστα δεν σου την θεωρησαν εποχιακη.αν οχι, λαθος.Τωρα, ρολλο για το φετεινο επιδομα ,ΔΕΝ παιζει σε σενα, η περσινη δουλεια ,αλλα ,μαλλον..απο οτι καταλαβαινω? εγω , σου λεει περσι καλως ή κακως το πηρες,ενω...δεν το δικαιουσουν ,για να το συμψιφισουμε,ωστε να μην στο ζητησω πισω αφου διαπιστωσαν οτι εκαναν πατατα ,δεν θα σε επιδοτησω φετος.ξερω κι εγω τι αλλο να σκεφτω...εσυ δεν ρωτησες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

μα περυσι το δικαιουμασταν κανονικα

χρονια τωρα εργαζομαστε εποχικοι

γιατι να το μην το παρουμε

απλα ηταν καινουργια η εταιρεια και μας πηρε νωριτερα για να στηθει ο σταθμος

τωρα με τον οαεδ εχουμε σοβαρο προβλημα

μονιμως βρισκει μια δικαιολογια για να μην μας καταβαλει το επιδομα

μας ζηταει 175 ενσημα

οταν του εξηγουμε πως δεν τα εχουμε

εμενα μου λενε πως η εταιρεια, απασχολει παραπανω απο το απαιτουμενο προσωπικο το χειμωνα

ενω σε 2 συναδελφους που εργαζοντε σε αλλη εταιρεια,(και δεν εχουν το θεμα των χειμερινων απασχολουμενων)

ο οαεδ βρηκε σαν δικαιολογια πως επειδη περυσι δουλεψανε 8 μηνες (οπως κι εγω) παλι δεν δικαιουντε το επιδομα!!

οπως και να εχει αυτα ειναι απαραδεκτα πραγματα

δουλευουμε μονο το καλοκαιρι,βγαζουμε την τουριστικη σεζον,με την χαμηλοτατη συλλογικη συμβαση,δεν παιρνουμε καν επιδομα εποχικοτητας και το κερασακι στην τουρτα..... ο οαεδ να μας αφηνει στην απεξω!

δηλαδη τι θα κανουμε εμεις ολο το χειμωνα???

μην αναφερω το γεγονος, οτι μας επιδοτουν μονο 5 μηνες, ενω εμεις μενουμε ανεργοι 8 μηνες!!

την καταγγελια θελω να την κανω ,διοτι δεν επιτρεπετε να μας φερονται ετσι

ακομα κι αν ειναι ετσι ο νομος,τοτε πρεπει να αλλαξει!

ευχαριστω και ελπιζω να μην σας τρελλανα με αυτα που λεω :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα!

Εργάζομαι ως ιδιωτ. υπάλληλος μισθωτός από 01/03/2001 στην εταιρεία Α. Τον Οκτώβριο του 2010 έγινε μεταφορά των δικαιωμάτων μου στην εταιρεία Β την οποία έχει ο ίδιος που έχει την εταιρεία Α. Η απόλυσή μου θα γίνει 29/02/2012 (χωρίς γραπτή προειδοποίηση, μόνο προφορικά). Δεν έχω ξαναμπεί στο ταμείο ανεργίας. Μπορώ να μπω στο ταμ. ανεργίας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα!

Εργάζομαι ως ιδιωτ. υπάλληλος μισθωτός από 01/03/2001 στην εταιρεία Α. Τον Οκτώβριο του 2010 έγινε μεταφορά των δικαιωμάτων μου στην εταιρεία Β την οποία έχει ο ίδιος που έχει την εταιρεία Α. Η απόλυσή μου θα γίνει 29/02/2012 (χωρίς γραπτή προειδοποίηση, μόνο προφορικά). Δεν έχω ξαναμπεί στο ταμείο ανεργίας. Μπορώ να μπω στο ταμ. ανεργίας;

Σιγουρα μπορεις να μπης,αλλα, μονο με εγγραφη καταγγελια συμβασης,διοτι το προφορικα...που λες ..,δεν το πολυκαταλαβα.δεν πιστευω...να σε ενημερωσε προφορικα,για να σου δωση την μιση αποζημιωση?διοτι η προφορικη προειδοποιηση δεν ισχυει σε αυτη την περιπτωση,αλλα μονο η γραπτη.εκτος..και στο ειπε ετσι απλα, για να το γνωριζεις.αλλα ενοειται οτι η καταγγελια θα ειναι εγγραφη ,με ολοκληρη την αποζημιωση που δικαιουσαι ,βασει των ετων που εργαζεσαι στην συγκεκριμενη επιχειρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Θα γίνει έγγραφη καταγγελία σύμβασης, βεβαίως, ίσως εγώ δεν το διατύπωσα σωστά. Προφορικά εννοούσα πως με ενημέρωσε προφορικά πως θα απολυθώ. Σχετικά με τις ημέρες για την κάρτα ανεργίας έχω μπερδευτεί. Για πόσους μήνες επιδοτούμαι από τον ΟΑΕΔ με το επίδομα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Θα γίνει έγγραφη καταγγελία σύμβασης, βεβαίως, ίσως εγώ δεν το διατύπωσα σωστά. Προφορικά εννοούσα πως με ενημέρωσε προφορικά πως θα απολυθώ. Σχετικά με τις ημέρες για την κάρτα ανεργίας έχω μπερδευτεί. Για πόσους μήνες επιδοτούμαι από τον ΟΑΕΔ με το επίδομα;

Με εργασια απο το 2001 θα παρης 1 χρονο.Η διδικασια ειναι

Πας την καταγγελια στον ΟΑΕΔ καλλιτερα εντος 7 ημερων για να επιδοτηθης απο πιο νωρις,νομικα ομως εχεις 60 μερες.Αυτοι θα σε στηλουν πρωτα να βγαλης καρτα ανεργιας ,κατοπιν θα πας σε αλλο γραφειο να κανεις την αιτηση για επιδοτηση και επιτοπου , θα σου πουν αυτοι ποτε να πας να παρης την αποφαση η οποια σε σενα ,θα ειναι θετικη.αλλα ετσι ειναι το...πρωτοκολλο.Μαζι σου. πριν πας στον ΟΑΕΔ θα εχεις εκτος την καταγγελια,το εκκαθαριστικο της ΔΟΥ,την ταυτοτητα σου,το βιβλιαριο ασθενειας σου,και φωτοτυπια της 1ης σελιδος βιβλιαριου της εθνικης τραπεζας,που φαινεται το ΙΒΑΝ ,για να σου βαζουν τα λεφτα.εαν δεν εχεις λογαριασμο στην ΕΤΕ ,θα ανοιξης.αυτα το ολιγα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εργαζόμενος που απολύθηκε 31/10/2011 και την καταγγελία την πήγε 27/01/2012 στο οαεδ για επιδότηση

του είπαν οτι θα παει επιτροπη για να δουν αν θα επιδοτηθεί ,λόγω οτι δεν την πήγε σε 60 μέρες ,μπορεί τώρα

να του ξαναγίνει πρόσληψη για 10 πχ μέρες και νέα καταγγελία για να μπεί ταμείο?εργαζόταν απο 2009 στην εταιρεία.

Η εταιρεία πήγε την καταγγελία στον οαεδ 25/01/2012,την ειχε ξεχάσει,παίζει ρόλο?για 60ημερο του εργαζόμενου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ε ίχε κανείς τέτοια περίπτωση?τι γίνεται δικαιούτε ο εργαζόμενος επίδομα μετα απο 10ημερο εργασίας και νέα καταγγελία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Εργαζόμενος που απολύθηκε 31/10/2011 και την καταγγελία την πήγε 27/01/2012 στο οαεδ για επιδότηση του είπαν οτι θα παει επιτροπη για να δουν αν θα επιδοτηθεί ,λόγω οτι δεν την πήγε σε 60 μέρες ,μπορεί τώρα να του ξαναγίνει πρόσληψη για 10 πχ μέρες και νέα καταγγελία για να μπεί ταμείο?εργαζόταν απο 2009 στην εταιρεία. Η εταιρεία πήγε την καταγγελία στον οαεδ 25/01/2012,την ειχε ξεχάσει,παίζει ρόλο?για 60ημερο του εργαζόμενου?

Τι σχεση εχει, ποτε θα καταθεση η εταιρεια την καταγγελια,αυτη μπορει...να μην την καταθεση ουτε σε εξι μηνες,ή ποτε, και να θελη..να υποστη τις κυρωσεις.ΕΣΥ, με το πρωτοτυπο που σου δινει οταν σε απελυσε, υπογεγραμμενο και σφραγισμενο,πηγες μεσα σε 60 μερες να ζητησης επιδοτηση?

Αν δεν πηγες,γιατι δεν πηγες?δεν χρειαζοσουν λεφτα?.....αν εσυ δεν πηγες μεσα σε 60 μερες, πλεον ειναι θεμα ΟΑΕΔ, αν...και δεν το βλεπω..

ΑΝ δεν ειναι ετσι και σου ειπαν οτι εξαιτιας της μη καταθεσης της απο τον εργοδοτη, πρεπει να την πληρωσης εσυ,να ξαναπας και να τους πης οτι ασχετωςτι εκανε ο εργοδοτης ,εγω σαν εργαζομενος, εχω πρωτοτυπη υπογεγραμμενη και σφραγισμενη καταγγελια,και δικαιουμαι κανονικα την επιδοτηση και με αυτον κοψτε το...λαιμο σας δεν με αφορα.

Τωρα στην αλλη περιπτωση ,του να κανης προσληψη για 10 μερες και να απολυθης, μπορεις...,αν ομως ειναι στον ιδιο ΟΑΕΔ...τι να σου πω..μηπως λεω εγω τωρα,εχει γινει θεμα...και θυμουνται κατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Kαλημερα,θελω να ρωτησω το εξης,περυσι πηρα ταμειο απο εποχιακη εργασια το οποιο τελειωσε τον Μαρτιο 2011.Απο τον Μαιο εως τον Νοεμβριο εχω 129 ενσημα.Δεκεμβριο εως 2 Φεβρουαριου 10 ενσημα. Ημερα απολυσης 2 -2 -2012.Δικαιουμαι ταμειο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Kαλημερα,θελω να ρωτησω το εξης,περυσι πηρα ταμειο απο εποχιακη εργασια το οποιο τελειωσε τον Μαρτιο 2011.Απο τον Μαιο εως τον Νοεμβριο εχω 129 ενσημα.Δεκεμβριο εως 2 Φεβρουαριου 10 ενσημα. Ημερα απολυσης 2 -2 -2012.Δικαιουμαι ταμειο ;

ΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης

καλημέρα,

είμαι οικοδόμος

τα τελευταία 10 χρόνια έχω συνεχώς ένσημα όλα κάθε χρόνο 250-260 ένσημα

τώρα δεν πάνε καλά οι δουλειές.

το Ιανουάριο πήρα άνευ αποδοχών και δεν έχω ένσημα

τώρα δουλεύω όμως το Μαρτιο μπορεί να με σχολάσουν.

μου είπαν ότι μπαίνω ταμείο ανεργίας αλλά επειδή δεν θα έχω ένσημα το ιανουάριο δεν θα πάρω για 12 μήνες αλλά μόνο 11 μήνες;

Είναι σωστό αυτό;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΤΟ ΟΡΙΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ 1467,35 ΕΥΡΩ ΑΠΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ & ΕΜΠΟΡΙΚΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΙΣΧΥΕΙ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΟΡΗΓΗΣΗ ΤΑΜΕΙΟΥ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ??

ΕΠΙΣΗΣ ΑΦΟΡΑ ΚΑΘΑΡΑ ΚΕΡΔΗ 'Η ΑΚΑΘΑΡΙΣΤΑ ΕΣΟΔΑ (ΓΙΑΤΙ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΔΙΑΦΕΡΟΥΝ) ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλημέρα,

είμαι οικοδόμος

τα τελευταία 10 χρόνια έχω συνεχώς ένσημα όλα κάθε χρόνο 250-260 ένσημα

τώρα δεν πάνε καλά οι δουλειές.

το Ιανουάριο πήρα άνευ αποδοχών και δεν έχω ένσημα

τώρα δουλεύω όμως το Μαρτιο μπορεί να με σχολάσουν.

μου είπαν ότι μπαίνω ταμείο ανεργίας αλλά επειδή δεν θα έχω ένσημα το ιανουάριο δεν θα πάρω για 12 μήνες αλλά μόνο 11 μήνες;

Είναι σωστό αυτό;

Ευχαριστώ

με βάση το έγγραφο που έχει ο οαεδ εδώ

http://www.oaed.gr/Repository/FI_2459.file

........

Η διάρκεια της επιδότησης εξαρτάται από το πόσες ημέρες εργασίας έχει πραγματοποιήσει ο ασφαλισμένος στα προαναφερόμενα κρίσιμα χρονικά διαστήματα (14μηνο. 12μηνο ή διετία).

ΠΙΝΑΚΑΣ

ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΕΙΣ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗΣ

ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΣΕ ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗΣ

ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΑ ΕΠΑΓ/ΤΑ

ΑΛΙΕΡΓΑΤΕΣ

14ΜΗΝΟ 12ΜΗΝΟ 14ΜΗΝΟ

Ημέρ. Εργας Ημέρ. Εργας Ημέρ. Εργας

125-1491 100-149 100-149 5μηνες

150-1792 150-179 150-1792 6 μήνες

180-2193 180-219 180-2193 8 μήνες

220-249 220-249 220-249 10 μήνες

250 και άνω 250 και άνω 250 και άνω 12 μήνες

210 και συμπλήρωση 210 και άνω 210 και συμπλήρωση 12 μήνες

του 49ου έτους ηλικίας του 49ου έτους ηλικίας

  • Ή 200 στη διετία
  • Ή 250 στη διετία
  • Ή 300 στη διετία

άρα σημασία έχει ο συνολικός αριθμός των ενσήμων στο υπό εξέταση διάστημα.

Δεν αναφέρει κάτι σχετικά με μείωση λογω μη ασφάλισης σε κάποιο μήνα.

Δεν ξέρω να ισχύει κάτι τέτοιο. καλύτερα να ρωτήσετε στον "ΟΑΕΔ της γειτονιάς σας".

ίσως άλλος συνάδελφος να έχει μεγαλύτερη εμπειρία σε θέματα ταμείου ανεργίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΤΟ ΟΡΙΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ 1467,35 ΕΥΡΩ ΑΠΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ & ΕΜΠΟΡΙΚΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΙΣΧΥΕΙ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΟΡΗΓΗΣΗ ΤΑΜΕΙΟΥ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ??

ΕΠΙΣΗΣ ΑΦΟΡΑ ΚΑΘΑΡΑ ΚΕΡΔΗ 'Η ΑΚΑΘΑΡΙΣΤΑ ΕΣΟΔΑ (ΓΙΑΤΙ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΔΙΑΦΕΡΟΥΝ) ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...