Προς το περιεχόμενο

ειμαστε επισφαλεις πελατες. τι κανουμε τωρα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ο προμηθευτης μας εστειλε ενα εγγραφο στο οποιο αναφερει πως διέγραψε απο τα βιβλια του και απο τη μεριδα μας ως επισφαλεις ειδικους πελατεσ το ποσο των 15000 ευρω.

σας παρακαλω, πως θα διαγραψω απο τη δικη μου πλευρα το ποσο αυτο απο το υπολοιπο του 50?

Εάν πρόκειται για έκτακτα και ανόργανα έσοδα, θα φορολογηθούν κανονικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά τα παραπάνω.. αλλά έχω μπερδευτεί..

15000 είναι μεγάλο ποσό..για να σταλεί επιστολή σημαίνει ότι δεν εξαντλήθηκαν τα "ένδικα μέσα"..

Μπορούμε τελικά να "σβήνουμε" ότι θέλουμε αρκεί να τηρούμε την διαδικασία (γνωστοποίηση και υποβολή κατάστασης)..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά τα παραπάνω.. αλλά έχω μπερδευτεί..

15000 είναι μεγάλο ποσό..για να σταλεί επιστολή σημαίνει ότι δεν εξαντλήθηκαν τα "ένδικα μέσα"..

Μπορούμε τελικά να "σβήνουμε" ότι θέλουμε αρκεί να τηρούμε την διαδικασία (γνωστοποίηση και υποβολή κατάστασης)..?

Μπορεί να μη μας ενδιαφέρει η δυνατότητας έκπτωσης του εξόδου (πχ ύπαρξη μεγάλων ζημιών)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΝΤΟΥΡΟΥΤΙ
Σωστά τα παραπάνω.. αλλά έχω μπερδευτεί..

15000 είναι μεγάλο ποσό..για να σταλεί επιστολή σημαίνει ότι δεν εξαντλήθηκαν τα "ένδικα μέσα"..

Μπορούμε τελικά να "σβήνουμε" ότι θέλουμε αρκεί να τηρούμε την διαδικασία (γνωστοποίηση και υποβολή κατάστασης)..?

εφόσον εμφανίζει στα βιβλία του «Προβλέψεις για απόσβεση επισφαλών απαιτήσεων» ποσό μεγαλύτερο των 15000€ ..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ητώ συγνώμη που δεν εξάντλησα αρχικά το θέμα αλλά ήθελα μια μικρή σχετικά περιγραφή.

Να αναφέρω λοιπόν πως ο προμηθευτής μας εξάντλησε τα ένδικα μέσα (έγιναν κανα δυο δικαστήρια αν θυμαμαι καλα) και σε επικοινωνία που ειχα με το δικο τους λογιστηριο μου ανεφεραν πως κατέθεσαν και κατι σχετικο και στο τμημα ΦΠΑ της δικής τους εφοριας. Ελπίζω πως αυτά τωρα είναι αρκετα.

Και παλι σας ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...