Προς το περιεχόμενο
  • 0

Ηλεκτρονική υποβολή Δ1. Σχετικά θέματα και άλλα...


ΑΛΕΚΟΣ

Ερώτηση

Πώς το γράφουν εκέινο στο password;

12 χαρακτήρες;

Ουτε τράπεζα να ήταν !!!!!!!!

Εντάξει λέω, πάμε παρακάτω.

Γράφω το e-mail.

Πάω αργότερα να ξανακάνω και άλλη εγγραφή, και ω του θαύματος: Δεν μπορέι να δεχτεί εγγραφή με το ίδιο e-mail !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 94
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters For This Question

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
επισκέπτη yiannis_athens

Τα bit είναι σημαντικά. Και σε εμένα ο scanner βγάζει 8 bit (256 level).

Μετά από πολύ ψάξιμο, το μόνο ελεύθερο λογισμικό είναι το irfanview (www.irfanview.com).

Τα κάνει όλα. Από 256 σε 16 greylevel και multipage tiff με LZW compression.

Δεν έχω βέβαια ακόμα υποβάλει την δήλωση, οπότε δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα,

εγώ θα ήθελα να ρωτήσω την επικαρπία πως τη δηλώνουμε στην ηλεκτρονική μορφή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη yiannis_athens

"Το ποσοστό του δικαιώματος δεν είνα ίσο με το άθροισμα των ποσοστών που αναγράφονται στα έγγραφα"

Μήνυμα λάθους.

Έχει τρία (3) δικαιώματα:

1. Κατά την δήλωση της οριζόντιας ιδιοκτησίας π.χ. 240/1000

2. Κατά την δήλωση του δικαιώματος 1000/1000

3. Κατά την δήλωση του τίτλου 1000/1000

Δύο (2) οριζόντιες ιδιοκτησίες 240/1000 και 300/1000. Πώς πρέπει να δηλωθούν ?

240/1000, 100/100, 100/100

300/1000, 100/100, 100/100

Βγάζει το παραπάνω μήνυμα.....καμιά ιδέα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη yiannis_athens

Το ερώτημα δηλ. είναι εάν το ποσοστό του δικαιώματος είναι επί τις οριζόντιας ιδιοκτησίας ή επι του γεωτεμαχίου.

Το λογικό είναι επί της οριζόντιας ιδιοκτησίας εάν υπάρχουν πολλαπλοί δικαιούχοι....σωστά ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Τα bit είναι σημαντικά. Και σε εμένα ο scanner βγάζει 8 bit (256 level).

Μετά από πολύ ψάξιμο, το μόνο ελεύθερο λογισμικό είναι το irfanview (www.irfanview.com).

Τα κάνει όλα. Από 256 σε 16 greylevel και multipage tiff με LZW compression.

Δεν έχω βέβαια ακόμα υποβάλει την δήλωση, οπότε δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω.

Μολις το δοκιμασα δουλευει τελεια καταφερα και τα εστειλα!!!

Να'σαι καλα με εσωσες, Ευχαριστω πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη yiannis_athens
"Το ποσοστό του δικαιώματος δεν είνα ίσο με το άθροισμα των ποσοστών που αναγράφονται στα έγγραφα"

Μήνυμα λάθους.

Έχει τρία (3) δικαιώματα:

1. Κατά την δήλωση της οριζόντιας ιδιοκτησίας π.χ. 240/1000

2. Κατά την δήλωση του δικαιώματος 1000/1000

3. Κατά την δήλωση του τίτλου 1000/1000

Δύο (2) οριζόντιες ιδιοκτησίες 240/1000 και 300/1000. Πώς πρέπει να δηλωθούν ?

240/1000, 100/100, 100/100

300/1000, 100/100, 100/100

Βγάζει το παραπάνω μήνυμα.....καμιά ιδέα

Σήμερα δουλεύει. Φαίνεται το διορθώσανε ????

Υπέβαλα και ηλεκτρονικά το συμβόλαιο και την ταυτότητα....

Εγώ τελείωσα με το κτηματολόγιο....:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έχεις δίκιο και ευχαριστώ για την απάντηση...

Μόλις το είδα και γω στο βιβλιαράκι οδηγιών...Οπότε το σύστημα καλώς υπολόγιζε...να που μπορεί να μας διαφυλάξει κι από απροσεξίες:o

Άσχετο:

προσπαθώ να σαρώσω τα συμβόλαια σε 4 bit και δεν υποστηρίζει το πρόγραμμά μου (πρόγραμμα του HP L7590), το οποίο υποστηρίζει μόνο 8 bit. Λέτε να έχω πρόβλημα με τα 8,να μου δημιουργήσουν καμιά ιστορία απ' το Κτηματολόγιο και να μην δεχτούν την υποβολή της δήλωσης?

Δοκίμασα και το Irfanview,αλλά ούτε εκείνο δίνει δυνατότητα για 4 bit.Καμιά άλλη ιδέα ή πρόγραμμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

εχει καταφερει κανεις να καταχωρησει ΕΠΙΤΥΧΩΣ ληξιαρχικη πραξη θανατου. Αν ναι πως ?

παντα μου βγαζει κατι περιεργα μηνυματα οτι η αιτια κτησης και το εγραφο δεν σχετιζονται ή ακομα χειροτερο οτι η ληξιαρχικη πραξη ΔΕΝ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΤΑΙ (λες και δεν το ξεραμε).

κανεις καποια ιδεα ????? :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη ΔΗΜΗΤΡΗΣ_Π
Σήμερα δουλεύει. Φαίνεται το διορθώσανε ????

Υπέβαλα και ηλεκτρονικά το συμβόλαιο και την ταυτότητα....

Εγώ τελείωσα με το κτηματολόγιο....:-)

ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ ΑΥΤΟ ΤΟ "ΣΗΜΕΡΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ..." ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΠΙΤΥΧΕΣ.

Η ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΘΥΜΙΖΕΙ ΙΣΡΑΗΛΙΝΗ ΕΠΙΣΤΡΑΤΕΥΣΗ (όπου ως γνωστόν οι στρατιώτες ντύνονται και εξοπλίζονται καθοδον προς το μέτωπο, για να μην δίνουν στόχο!!!!)

Η ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ :

  1. ΔΕΝ ΔΕΧΟΤΑΝΕ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΜΕΤΕΓΓΡΑΦΗ ΤΟ ΠΕΔΙΟ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΣ ΚΕΝΟ (φώναξα..το διόρθωσαν)
  2. ΤΑ ΠΕΔΙΑ ΤΗΣ ΜΕΤΕΓΓΡΑΦΗΣ ΕΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ INTERNET EXPLORER ΕΠΙΚΑΛΥΠΤΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΓΕΜΙΣΕΙΣ. ΕΑΝ ΔΟΥΛΕΨΕΙΣ ΜΕ FIREFOX ΟΛΑ Ο.Κ (φώναξα..αλλα ακόμη δεν το διορθωσαν, ίσως να το κάνουν εντός των ημερών)
  3. ΤΟ GIS ΜΕ ΤΙΣ ΔΟΡΥΦΟΡΙΚΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΕΧΕΙ ΛΑΘΗ ΣΤΗΝ ΑΡΙΘΜΟΔΟΤΗΣΗ ΤΩΝ ΔΡΟΜΩΝ (φώναξα...το κοιτάνε!!)
  4. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΕΠΙΣΗΜΗ ΛΥΣΗ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΕΖΟΝΕΤΑ (ίδε ξεχωριστή καταχώρηση) ΤΟΥΣ ΤΟ ΕΙΠΑ (θα δούμε!!!)
  5. ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΥΠΟΒΟΛΗ ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙ ΟΘΟΝΗ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΗ ΜΕ ΤΟ ΕΝΤΥΠΟ Δ2 ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΕΝΟ (με τα data που έδωσε ο χρήστης) , ΩΣΤΕ ΝΑ ΞΕΡΕΙ Ο ΧΡΗΣΤΗΣ ΤΙ ΕΔΩΣΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΕ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ (ΟΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟ TAXIS). ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ Ο ΧΡΗΣΤΗΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΥΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΤΥΠΩΣΕΙ ΕΑΝ ΘΕΛΕΙ (είπαν οτι άρχισαν να το δουλευουν μετα την επισήμανση μου.Εντός των ημερών ίσως το δούμε "στον αέρα"....(??) }

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αφού μόλις σήμερα πλήρωσα το τέλος για την ακίνητη περιουσία μου, πήγα στο κτηματογραφικό γραφείο Παλλήνης, όπου είδα ότι θα χρειαστεί να περιμένω πάνω απο 8 ώρες για να υποβάλλω τη δήλωση! Όπως είναι αυτονόητο είναι παράλογο να ξοδεύσει κανεις τόσες εργατοώρες αναμένοντας σε μία ατελείωτη ουρά!

Έτσι αποφάσισα να χρησιμοποιήσω τη δυνατότητα ηλεκτρονικής υποβολής δηλώσεων. Πλην όμως, εκεί είδα ότι θα πρέπει να πληρώσω με πιστωτική κάρτα για να χρησιμοποιήσω την εφαρμογή.

Παρακαλώ ενημερώστε με τί πρέπει να κάνω, δεδομένου ότι έχω ήδη πληρώσει το τέλος. Υπάρχει τρόπος ακύρωσης της πληρωμής ή εναλλακτικά δυνατότητα να υποβάλλω ηλεκτρονικά τη δήλωσή μου χωρίς να πληρώσω με κάρτα.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
για το πρωτο έχω και γω την απορία για ποιον αριθμό μιλάει,

για το δεύτερο απ'οσο ξέρω στις πολυκατοικίες, το κάθε διαμέρισμα έχει ενα αριθμό που το χαρακτηρίζει απο την συσταση της οριζόντιας ιδιοκτησίας και αναφέρεται και μέσα στο συμβόλαιο.. π.χ. Γ3

αυτό δε μπαίνει κανονικά;

O αριθμός κτιρίου μπαίνει σε πολλά συμβόλαια όταν π.χ. σε ένα οικόπεδο έχουν συσταθεί περισσότερες κάθετες ιδιοκτησίες (π.χ. περισσότερες μονοκατοικίες, μαιζονέτες κττ) οπότε και ονοματίζεται η κάθε κάθετη ιδιοκτησία.

Ως προς το δεύτερο, πράγματι, το κάθε διαμέρισμα ονοματίζεται χωριστά όπως αναφέρθηκε πχ Γ1, Β2 κοκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη yiannis_athens
Έχεις δίκιο και ευχαριστώ για την απάντηση...

Μόλις το είδα και γω στο βιβλιαράκι οδηγιών...Οπότε το σύστημα καλώς υπολόγιζε...να που μπορεί να μας διαφυλάξει κι από απροσεξίες:D

Άσχετο:

προσπαθώ να σαρώσω τα συμβόλαια σε 4 bit και δεν υποστηρίζει το πρόγραμμά μου (πρόγραμμα του HP L7590), το οποίο υποστηρίζει μόνο 8 bit. Λέτε να έχω πρόβλημα με τα 8,να μου δημιουργήσουν καμιά ιστορία απ' το Κτηματολόγιο και να μην δεχτούν την υποβολή της δήλωσης?

Δοκίμασα και το Irfanview,αλλά ούτε εκείνο δίνει δυνατότητα για 4 bit.Καμιά άλλη ιδέα ή πρόγραμμα?

Λίγο καθυτσερημένα....αλλά

Irfanview->Image->Decrease Color Depth

και από 8 τα κάνει 4.....κοκ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έχει κανείς καμία ιδέα το αναφερόμενο ως "πατάρι στον ημιώροφο" στο συμβόλαιο τι νούμερο το βάζουμε στην ηλεκτρονική δήλωση και ως τι χρήση?

Σημειωτέον ότι το συμβόλαιο δεν αναφέρει χρήση, ούτε αν επικοινωνεί με κάποιο κατάστημα από κάτω.Λέει ότι είναι αυτοτελές και ανεξάρτητο...

Εγώ κλίνω στο να το δηλώσω ως 1ο όροφο και χρήση βιοτεχνία κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Έχει κανείς καμία ιδέα το αναφερόμενο ως "πατάρι στον ημιώροφο" στο συμβόλαιο τι νούμερο το βάζουμε στην ηλεκτρονική δήλωση και ως τι χρήση?

Σημειωτέον ότι το συμβόλαιο δεν αναφέρει χρήση, ούτε αν επικοινωνεί με κάποιο κατάστημα από κάτω.Λέει ότι είναι αυτοτελές και ανεξάρτητο...

Εγώ κλίνω στο να το δηλώσω ως 1ο όροφο και χρήση βιοτεχνία κλπ

ΗΜ βάλτο (σύντμηση του "ΗΜΙΟΡΟΦΟΣ"). Προβλέπεται κανονικά να περαστεί έτσι από τις προδιαγραφές, κατά την αυτοπρόσωπη υποβολή δήλωσης στο γραφείο και το δέχεται το σύστημα. Το δέχεται και η online από όσο είδα. Εφόσον πρόκειται για παράρτημα μόνο. Δεν ξεκαθαρίζεις όμως αν πρόκειται για αυτοτελή οριζόντια ιδιοκτησία ή για παρακολούθημα. Η "αυτοτέλεια" ή όχι της λειτουργικότητας, ή το από που έχει είσοδο, δε μας ενδιαφέρει. Χιλιοστά στο οικόπεδο έχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
ΗΜ βάλτο (σύντμηση του "ΗΜΙΟΡΟΦΟΣ"). Προβλέπεται κανονικά να περαστεί έτσι από τις προδιαγραφές, κατά την αυτοπρόσωπη υποβολή δήλωσης στο γραφείο και το δέχεται το σύστημα. Το δέχεται και η online από όσο είδα. Εφόσον πρόκειται για παράρτημα μόνο. Δεν ξεκαθαρίζεις όμως αν πρόκειται για αυτοτελή οριζόντια ιδιοκτησία ή για παρακολούθημα. Η "αυτοτέλεια" ή όχι της λειτουργικότητας, ή το από που έχει είσοδο, δε μας ενδιαφέρει. Χιλιοστά στο οικόπεδο έχει;

Ευχαριστώ για την απάντηση κατ' αρχήν

Ναι theo, έχει χιλιοστά στο οικόπεδο,δεν είναι παράρτημα,για αυτό και αναφέρω ότι είναι αυτοτελές.Όντως περνάει στο σύστημα ως "HM" , οπότε το έβαλα έτσι.Σαν χρήση πάντως υπάρχει και η αιτιολογία "άλλη χρήση" μες στο σύστημα, οπότε μάλλον αυτό θα βάλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...