Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
ΑΛΕΚΟΣ

Ηλεκτρονική υποβολή Δ1. Σχετικά θέματα και άλλα...

Question

Πώς το γράφουν εκέινο στο password;

12 χαρακτήρες;

Ουτε τράπεζα να ήταν !!!!!!!!

Εντάξει λέω, πάμε παρακάτω.

Γράφω το e-mail.

Πάω αργότερα να ξανακάνω και άλλη εγγραφή, και ω του θαύματος: Δεν μπορέι να δεχτεί εγγραφή με το ίδιο e-mail !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Recommended Posts

• 0
Guest Επισκέπτης-ELENA-

YΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΕΝΑ Δ1 ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΜΙΑ ΓΕΥΣΗ;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΕΛΕΝΑ

• 0
Guest Επισκέπτης-Kyros-
YΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΕΝΑ Δ1 ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΜΙΑ ΓΕΥΣΗ;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΕΛΕΝΑ

Υπάρχουν στο βιβλιαράκι με τις οδηγίες του κτηματολογίου. Για την ακρίβεια οι μισές σελίδες είναι παραδείγματα.

• 0

Τελικά, είναι πρωτοφανής η ταλαιπωρία με την ηλεκτρονική υποβολή του Κτηματολογίου. Διαφημίστηκε από τις 17 Ιουνίου, το πρόγραμμα όμως δεν υπήρχε. Μια βδομάδα μετά μπήκε σε λειτουργία, γεμάτο ατέλειες, προβλήματα και ασάφειες. Και με τον χαμό που έγινε τις προηγούμενες βδομάδες, ο κόσμος έτρεξε σαν τρελός να κάνει τα χαρτιά του και τώρα οι πελάτες μου πιέζουν να τελειώσει η δουλειά τους κι εγώ προσπαθώ να προσπεράσω το "απρόβλεπτο λάθος" και να ολοκληρώσω την υποβολή. Όσο για το 1015: Προσφέρεται αμοιβή 1.000.000 ευρώ σε όποιον καταφέρει να μιλήσει με κάποιον υπεύθυνο. Περισσότερες πληροφοριες στο παραπάνω τηλέφωνο! :P

• 0
Guest Επισκέπτης-ΕΛΕΝΗ-
Υπάρχουν στο βιβλιαράκι με τις οδηγίες του κτηματολογίου. Για την ακρίβεια οι μισές σελίδες είναι παραδείγματα.

ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΠΙΟ ΒΙΒΛΙΑΡΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ;

ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΒΡΗΚΑ ΟΛΟ ΚΑΙ ΟΛΟ

ΕΛΕΝΗ

• 0
Guest olina
Τελικά, είναι πρωτοφανής η ταλαιπωρία με την ηλεκτρονική υποβολή του Κτηματολογίου. Διαφημίστηκε από τις 17 Ιουνίου, το πρόγραμμα όμως δεν υπήρχε. Μια βδομάδα μετά μπήκε σε λειτουργία, γεμάτο ατέλειες, προβλήματα και ασάφειες. Και με τον χαμό που έγινε τις προηγούμενες βδομάδες, ο κόσμος έτρεξε σαν τρελός να κάνει τα χαρτιά του και τώρα οι πελάτες μου πιέζουν να τελειώσει η δουλειά τους κι εγώ προσπαθώ να προσπεράσω το "απρόβλεπτο λάθος" και να ολοκληρώσω την υποβολή. Όσο για το 1015: Προσφέρεται αμοιβή 1.000.000 ευρώ σε όποιον καταφέρει να μιλήσει με κάποιον υπεύθυνο. Περισσότερες πληροφοριες στο παραπάνω τηλέφωνο! :P

Καταφεραμε να μιλησουμε με το 1015 2 φορες σημερα αλλα το μονο που εκαναν τελικα ειναι να μας δωσουν 2-3 αλλους αριθμους για να απευθυνθουμε.... νομιζω πως το μονο που κανουν εκει ειναι να τελουν χρεη τυπου 11888 και να δινουν τα τηλεφωνα των γραφειων συμφωνα με την περιοχη...Εννοειται δε οτι δεν εξυπυρετηθηκαμε ουτε απο εκει και για αλλη μια φορα ψαχνομαστε μονοι μας.....

Αν ξερει να μου απαντησει και καποιος στο βημα 4 σταδιο 1 στον Αρ. Μητρωου του συμβολαιογραφου τι βαζουμε θα με σωσει....!!!!!

• 0
Guest olina
Αν ξερει να μου απαντησει και καποιος στο βημα 4 σταδιο 1 στον Αρ. Μητρωου του συμβολαιογραφου τι βαζουμε θα με σωσει....!!!!!

Για αλλη μια φορα το βρηκα μομη μου...δεν ειναι απαραιτητο τελικα να το γραψουμε

Τωρα βεβαια προκυπτει ενα αλλο θεμα:

Καταφερα να τελειωσω την αιτηση και προσπαθησα να κανω αποστολη δηλωσης αλλα εμεινα στην προσπαθεια... Ο ανθρωπος ειναι επικαρπωτης εφ'ορου ζωης... στο βημα 3 επιλεγουμε δικαιωμα ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ειδος ΕΠΙΚΑΡΠΙΑ, αμεσως ανοιγει πλαισιο που εχει περιεχομενο δικαιωματος - διαρκεια - ποσοστο ή κλασμα... στην διαρκεια αν γραψουμε με γραμματα "εφ'ορου ζωης" δεν κανει αποθηκευση, αν παλι το αφησουμε κενο προχωραει κανονικα η αιτηση και μολις πατησω υποβολη αιτησης εμφανιζει ενα παραθυρο που αναφερει οτι δεν εχω βαλει διαρκεια δικαιωματος και σοβαροτητα - λαθος και πρεπει να γυρισω πισω να διορθωσω.... και τι να βαλω η γυναικα? 100 χρονια?ξερω ποσο θα ζησει ο χριστιανος? Πηρα τηλεφωνο στο κτηματολογιο στο τμημα ηλεκτρονικης υποβολης και δεν ηξερε ουτε αυτος που αξιωθηκε να απαντησει στο τηλεφωνο!!! Εχει τυχει σε κανεναν η περιπτωση?αν ναι βρηκε λυση και ποια??????

• 0
ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΠΙΟ ΒΙΒΛΙΑΡΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ;

ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΒΡΗΚΑ ΟΛΟ ΚΑΙ ΟΛΟ

ΕΛΕΝΗ

Είναι το καφέ βιβλιαράκι με τίτλο "Οδηγίες για τη συμπλήρωση της δήλωσης του Ν2308/95 (Δ-1) Φυσικών προσώπων 2008" και έχει 5 παραδείγματα. Κυκλοφορεί ευρέως και ως φωτοτυπία, χωρίς τα παραδείγματα, λόγω έλλειψης πόρων! :P Απορώ, βέβαια, γιατί δεν βάζουν τα ίδια παραδείγματα και στο site τους.

• 0
Guest Πέτρος

Στην ηλεκτρονική δήλωση για φυσικά πρόσωπα υπάρχουν οι εξής επιλογές:

ΑΠΛΟ ΓΕΩΤΕΜΑΧΙΟ

ΑΠΛΗ ΚΑΘΕΤΟΣ

ΑΠΛΗ ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ

ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΥΨΟΥΝ

ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ ΕΠΙ ΚΑΘΕΤΟΥ

ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΥΨΟΥΝ (δεύτερη φορά)

ΕΙΔΙΚΟ ΙΔΙΟΚΤΗΣΙΑΚΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ

ΜΕΤΑΛΛΕΙΟ

Αν κάποιος θέλει να δηλώσει μια μονοκατοικία (χωρίς βοηθητικά κτίσματα,

χωρίς σύσταση οριζόντιας ή κάθετης ιδιοκτησίας) τι πρέπει να επιλέξει;

• 0
Guest Επισκέπτης-ΕΛΕΝΗ-

Τελικά αυτό το καφέ βιβλιαράκι με τίτλο "Οδηγίες για τη συμπλήρωση της δήλωσης του Ν2308/95 (Δ-1) Φυσικών προσώπων 2008" και έχει 5 παραδείγματα,

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ,ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΕΛΙΔΑ ΝΑ ΤΟ ΜΕΛΕΤΗΣΟΥΜΕ;

ΕΛΕΝΗ

• 0
Guest yiannis_athens
Ούτε εγώ το κατάφερα με Υ

Εγώ το αποθήκευσα με ΥΠΟΓ (έπαιρνε μέχρι τέσσερα γράμματα και ήθελα να γράψω όλη τη λέξη).

• 0
Στην ηλεκτρονική δήλωση για φυσικά πρόσωπα υπάρχουν οι εξής επιλογές:

ΑΠΛΟ ΓΕΩΤΕΜΑΧΙΟ

ΑΠΛΗ ΚΑΘΕΤΟΣ

ΑΠΛΗ ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ

ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΥΨΟΥΝ

ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ ΕΠΙ ΚΑΘΕΤΟΥ

ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΥΨΟΥΝ (δεύτερη φορά)

ΕΙΔΙΚΟ ΙΔΙΟΚΤΗΣΙΑΚΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ

ΜΕΤΑΛΛΕΙΟ

Αν κάποιος θέλει να δηλώσει μια μονοκατοικία (χωρίς βοηθητικά κτίσματα,

χωρίς σύσταση οριζόντιας ή κάθετης ιδιοκτησίας) τι πρέπει να επιλέξει;

την ίδια απορία έχω κ γω...

λογικά ΑΠΛΟ ΓΕΩΤΕΜΑΧΙΟ

• 0
Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ Δ2 !!!!!!!!!!

Η απάντηση στο παραπάνω ερώτημα

"Kύριε ....., Σε απάντηση του από 25/6/2008 ηλεκτρονικού σας μηνύματος, σας πληροφορούμε ότι το υπόδειγμα δήλωσης στην εφαρμογή της ηλεκτρονικής υποβολής είναι όντως η Δ2. Εσείς όμως ως φυσικό πρόσωπο, θα συμπληρώσετε μόνο τα πεδία που αφορούν στην Δ1. Σας διαβιβάζουμε την Δ1 για την καλύτερη εξυπηρέτησή σας. (http://www.ktimatologio.gr/pdf/documents/d1.pdf)

Είμαστε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε άλλη διευκρίνιση ή πληροφορία

Με εκτίμηση

Για τη Διεύθυνση Επικοινωνίας και Δημοσίων Σχέσεων

Τμήμα Εξυπηρέτησης Πολιτών

Κατερινά Τσιαπράνη

• 0
Guest Πέτρος
Η απάντηση στο παραπάνω ερώτημα

"Kύριε ....., Σε απάντηση του από 25/6/2008 ηλεκτρονικού σας μηνύματος, σας πληροφορούμε ότι

το υπόδειγμα δήλωσης στην εφαρμογή της ηλεκτρονικής υποβολής είναι όντως η Δ2.

Και όμως δεν είναι. Η έντυπη δήλωση Δ2 έχει τις επιλογές Β-2 έως Β-9. Η Β-3 είναι αυτή:

ΚΤΙΡΙΑ (για τα οποία δεν έχει συσταθεί οριζόντια ή κάθετη ιδιοκτησία).

Πού βρίσκεται αυτή η επιλογή στην ηλεκτρονική Δ2;

• 0
Εγώ προσπάθησα να στείλω την δήλωση, αλλά και στους δύο πελάτες που μου ήρθε το email ενεργοποίησης, όταν πάω να κάνω "Υποβολή" μου βγάζει "απρόβλεπτο λάθος". Μήπως τελικά είναι μισοτελειωμένο το πρόγραμμα; Κατάφερε κανεί να πληρώσει τέλος ηλεκτρονικά ή να σκανάρει τα δικαιολογητικά;

Το μυστήριο λύθηκε! ΠΡΟΣΟΧΗ! Στα επισυναπτόμενα έγγραφα ΜΗΝ εισάγετε το έντυπο "Φωτοτυπία Αστυνομικής Ταυτότητας" γιατί κατά την οριστικοποίηση της δήλωσης θα σας βγάλει το παραπάνω μήνυμα. Δεν μπορείτε να το σβήσετε από τα επισυναπτόμενα έγγραφα και θα πρέπει να σβήσετε όλο το ακίνητο και να το επανεισάγετε! Μετά την οριστικοποίηση θα σας βγάλει πεδίο για αποστολή της ταυτότητας.

Πραγματικά ένα από τα χειρότερα συστήματα που έχω δει μέχρι τώρα (ασχολούμαι με την πληροφορική πάνω από 15 χρόνια). Μία βδομάδα καθυστέρηση στη λειτουργία του δικτύου, ημιτελές πρόγραμμα, πολύ κακό error debugging. Ακόμα και στην εκτύπωση των αποδεικτικών βγάζει πρόβλημα με τον Internet Explorer (υποτίθεται ότι μόνο εκεί δουλεύει), στο Firefox το pdf φορτώνει κανονικά. ;)

• 0
Ακόμα και στην εκτύπωση των αποδεικτικών βγάζει πρόβλημα με τον Internet Explorer (υποτίθεται ότι μόνο εκεί δουλεύει), στο Firefox το pdf φορτώνει κανονικά. :D

σε αυτά που δε μπορέσαμε να τυπώσουμε τι γίνεται, ξέρει κανείς;

• 0
σε αυτά που δε μπορέσαμε να τυπώσουμε τι γίνεται, ξέρει κανείς;

έχει δίκιο παραπάνω ο φίλος... ενω με τον Ι.Ε. δεν ανοίγει το εντυπο, με τον firefox οταν ξαναμπείς στις εκτυπώσεις το τυπώνει κανονικά το αποδεικτικό υποβολής.

• 0

Πως πάει η ηλεκτρονική υποβολή των δηλώσεων ? :)

• 0
Guest yiannis_athens

Στην ηλεκτρονική δήλωση, στα στοιχεία του συμβολαιογράφουν ζητείται και ο Αρ. Μητρώου, που δεν υπάρχει στο γραπτό έντυπο.

Σε ερώτηση προς το συμβολαιογραφείο, δεν το γνώριζαν.

Υπάρχει αρ. μητρώου συμβολαιογράφου ?

• 0
Στην ηλεκτρονική δήλωση, στα στοιχεία του συμβολαιογράφουν ζητείται και ο Αρ. Μητρώου, που δεν υπάρχει στο γραπτό έντυπο.

Σε ερώτηση προς το συμβολαιογραφείο, δεν το γνώριζαν.

Υπάρχει αρ. μητρώου συμβολαιογράφου ?

Ασφαλώς και υπαρχει αλλα μην βασανιζεσε ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΗΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΓΡΑΨΕΙΣ ΣΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΔΙΟΤΙ ο αρ. μητρωου του συμβολαιογραφου ΔΕΝ ειναι απο τα απαραιτητα στοιχεια της δήλωσης γι' αυτο και δεν εμπεριεχεται στη δηλωση Δ1.

Στην ηλεκτρονικη δηλωση απλα μην το γραψεις επειτα θα σε ρωτησει αν θες να συνεχισεις και απλα πες ναι. εχω υποβαλλει αρκετες δηλωσεις και μονο σε 2 εγραψα το μητρωο του συμβολαιογραφου :rolleyes:

• 0
Guest olina

Εχω καταφερει να ολοκληρωσω την ηλεκτρονικη υποβολη να τυπωσω αποδεικτικα κτλ αλλα το μονο που δεν εχω καταφερει ειναι να στειλω τα σκαναρισμενα εγγραφα ηλεκτρονικα, αφου περιμενω αρκετη ωρα μοθ λεει παρουσιαστηκε απροβλεπτο λαθος προσπαθηστε ξανα. Στο κτηματολογιο που πηρα τηλεφωνο μου ειπαν οτι απο αλλους τα εχουν λαβει κανονικα και οτι δουλευει σωστα η εφαρμογη. Το σκαναρισμα το εχς κανει συμφωνα με τις οδηγιες που δινουν. Εχει καταφερει κανεις να τα στειλει? και αν ναι πως το εκανε?

• 0
Guest surdos
Εχει καταφερει κανεις να τα στειλει? και αν ναι πως το εκανε?

Έστειλα έγω χτες και λειτούργησε σωστά.Αν τα σκανάρεις σύμφωνα με τις προδιαγραφές,δημιουργείται ένα αρχείο πολλών σελίων TIF + ένα της ταυτότητας.

Αφού υποβάλεις τα στοιχεία της δήλωσης,πληρώσεις και μετά το 5ο βήμα (αν θυμάμαι καλά) φτάσεις στο στάδιο υποβολής των εγγράφων,τσεκάρεις το κουτάκι δίπλα στο συμβόλαιο αρχικά,χτυπάς αναζήτηση,βρίσκεις το αρχείο TIF,και μετά χτυπάς υποβολή.Το ίδιο κάνεις και για την ταυτότητα

Ελπίζω να βοήθησα

• 0
Guest olina

Το εκανα και τιποτα, και τωρα εχουν σταματησει να σηκωνουν και τα τηλεφωνα....

Το εχω δοκιμασει και 30 φορες.....!!!!

• 0
Guest Επισκέπτης

Πως γίνεται? τι φταίει? οι προδιαγραφές όλες οκ.... εκτός ΊΣΩΣ από τα bit που είναι 8 αντί για 4.

είναι τόσο σοβαρό αυτό?

και μήπως ξέρει κάποιος πως μπορεί να διορθωθεί?

• 0
Πως γίνεται? τι φταίει? οι προδιαγραφές όλες οκ.... εκτός ΊΣΩΣ από τα bit που είναι 8 αντί για 4.

είναι τόσο σοβαρό αυτό?

και μήπως ξέρει κάποιος πως μπορεί να διορθωθεί?

Τα ίδια έκανε και σε μένα και απογοητευτηκα... οπότε θα πάνε μάλλον ταχυδρομικά...