Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΕΘΝΙΚΟ ΚΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟ ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΜΕ ; ΣΕ ΠΟΙΟ ΒΑΘΜΟ ; ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΙΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ;


HARIS_K

Ερώτηση

  • Απαντήσεις 213
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters For This Question

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
επισκέπτη grigoris
ΕΘΝΙΚΟ ΚΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟ ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΜΕ ; ΣΕ ΠΟΙΟ ΒΑΘΜΟ ; ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΙΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ;

ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΑΙΩΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΝΕΛΕΓΚΤΕΣ ΧΡΗΣΕΙΣ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΑΝΩ ΤΩΝ 300000 ΕΥΡΩ ΤΖΙΡΟ;

ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΛΕΕΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΑΜΕΣΗ ΑΝΑΓΚΗ ΑΠΟ ΧΡΗΜΑΤΑ....

ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΛΕΓΧΘΟΥΝ ΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΣ ΑΥΤΕΣ,ΘΑ ΠΑΡΑΓΡΑΦΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΑ

GRIGORIS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Και όμως και για κτηματολόγιο εμας ρωτανε. Μιας και βρηκανε παπα....

Και να'τανε μόνο για αυτό καλά θα ήτανε...

Άδειες λειτουργίας, άδειες διαμονής και εργασίας, συντάξεις (όχι μόνο για παρόντα χρόνο, αλλά και για μέλλοντα), μεταβιβάσεις ακινήτων.... και δεν συμμαζεύεται... Όλα τα ξέρουμε, όλα!!! :P:lol::angry::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Η ολοκληρωση του Εθνικου κτηματολογίου θα γίνει με δαπάνη του κρατους ,

σε καθε κτηματολογικο γραφειο θα υπάρχουν 20 υπάλληλοι που δεν έχουν "βαρυ" πρόγραμμα

και θα συμπληρωνουν τα σχετικα εντυπα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Η ολοκληρωση του Εθνικου κτηματολογίου θα γίνει με δαπάνη του κρατους ,

σε καθε κτηματολογικο γραφειο θα υπάρχουν 20 υπάλληλοι που δεν έχουν "βαρυ" πρόγραμμα

και θα συμπληρωνουν τα σχετικα εντυπα .

Καλοοοο, που το βρηκες? Εχει κι αλλο?

Παντως μεγαλη και τρανη συμβολαιογραφος της Θεσσαλονικης δηλωσε πριν λιγο, πως αν και δικαιουνται απο το νομο να πληρωθουν για τις εντολες που παιρνουν, εντουτοις αυτοι προσφερουν δωρεαν τις υπηρεσιες τους σε αυτο το μεγιστης εθνικης σημασιας εργο του Κτηματολογιου.

Ζητησε ευλογως μαλιστα παραταση λογω των διακοπων του Αυγουστου.

Εγω παντως λεω να κανω τριμηνες διακοπες φετος .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης

ΦΥΣΙΚΑ ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΜΕ

ΚΑΤ' ΑΡΧΗΝ ΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΑΣ ΤΟ ΘΕΩΡΟΥΝ ΔΕΔΟΜΕΝΟ, ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΟΥΜΕ.

ΠΟΛΛΟΙ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΧΘΕΣ ΜΕ ΠΗΡΑΝ ΤΗΛΕΦΩΝΟ, ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΦΕΡΟΥΝ ΤΑ ΣΥΜΒΟΛΑΙΑ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ, ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΤΟΥΣ. ΑΡΑ, Ή ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΩ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΝΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΘΟΥΝ, Ή ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΣΥΜΒΟΛΑΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΑΩ ΕΓΩ ΣΕ ΑΛΛΟ ΓΡΑΦΕΙΟ, ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΦΤΙΑΞΕΙ.

ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ ΕΓΩ?? ΑΠΟ ΤΟ 1995 ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΑΠΕΙΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΑ ΣΥΜΒΟΛΑΙΑ ΤΟΥΣ, ΤΑ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΑΠ'ΕΞΩ ΚΙ ΑΝΑΚΑΤΩΤΑ, ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΤΩΝ ΙΔΙΟΚΤΗΣΙΩΝ ΤΟΥΣ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΙΑ, ΑΠ'ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ

ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΙΩΞΩ? ΔΗΛΑΔΗ ΜΠΟΡΩ ή ΥΠΟΧΡΕΟΥΜΑΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΤΟ ΕΝΤΥΠΟ Ε9, ΕΠΕΙΔΗ ΥΠΟΒΑΛΛΕΤΑΙ ΣΤΗΝ Δ.Ο.Υ., ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ Ή ΔΕΝ ΥΠΟΧΡΕΟΥΜΑΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΤΟ ΕΝΤΥΠΟ ΤΟΥ ΚΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟΥ? ΜΕ ΠΟΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ?

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΦΥΓΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ..

ΑΠΛΑ ΟΙ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ

1) ΜΕ ΤΙ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ?

2) ΜΕ ΠΟΙΑ ΑΜΟΙΒΗ ?

μπορούν οι συνάδελφοι που έχουν ξαναασχοληθεί στο παρελθόν με το κτηματολόγιο, να μας πουν τη γνώμη τους?

Απ' την προηγούμενη φορά θυμάμαι, είχαν ξεφυτρώσει και κάτι περιστασιακά μαγαζάκια, που είχαν ρίξει πολύ τις τιμές, και βέβαια, αργότερα όταν ήρθαν οι απαντήσεις, τα μαγαζάκια είχαν εξαφανιστεί, και τον έλεγχο τον κάναμε εμείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Όποιος θέλει να δουλέψει και για το κτηματολόγιο μπορεί να το κάνει,

εγώ πάντως θα παραπέμψω όλους τους πελάτες μου σε συμβολαιογράφο :P:angry::lol:

Το καλοκαίρι είναι μια ευκαιρία για χαλάρωση για όσους δεν έχουν καλοκαιρινές

επιχειρήσεις (εγώ ευτυχώς δεν έχω καμμία και ούτε θέλω να αποκτήσω)

Για πόσο καιρό θα είμαστε ακόμη στην πρίζα με όλα αυτά που μας φορτώνουν ?

ΕΤΑΚ και τέλος για μένα . Η Χαλκιδική με περιμένει :lol::o:D:D:D

Όσοι θέλουν να διανθίσουν τις γνώσεις τους και γύρω από το κτηματολόγιο

τους εύχομαι τα καλύτερα , με κάθε ειλικρίνεια και συναδελφικότητα.

Όποια και να είναι η αμοιβή τους θα τους στεναχωρήσω αλλά εγώ θα αμοιφθώ

πλουσιοπάροχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Όποιος θέλει να δουλέψει και για το κτηματολόγιο μπορεί να το κάνει,

εγώ πάντως θα παραπέμψω όλους τους πελάτες μου σε συμβολαιογράφο :P:angry::lol:

Το καλοκαίρι είναι μια ευκαιρία για χαλάρωση για όσους δεν έχουν καλοκαιρινές

επιχειρήσεις (εγώ ευτυχώς δεν έχω καμμία και ούτε θέλω να αποκτήσω)

Για πόσο καιρό θα είμαστε ακόμη στην πρίζα με όλα αυτά που μας φορτώνουν ?

ΕΤΑΚ και τέλος για μένα . Η Χαλκιδική με περιμένει :lol::o:D:D:D

Όσοι θέλουν να διανθίσουν τις γνώσεις τους και γύρω από το κτηματολόγιο

τους εύχομαι τα καλύτερα , με κάθε ειλικρίνεια και συναδελφικότητα.

Όποια και να είναι η αμοιβή τους θα τους στεναχωρήσω αλλά εγώ θα αμοιφθώ

πλουσιοπάροχα.

Η ψυχική υγεία δεν αμοίβεται με ευρώ.... Προσυπογράφω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Να ρωτήσω βρε συνάδελφοι

Το λογιστικό επάγγελμα είναι για πάσα νόσο και πάσα μαλακία ?

Τι δουλειά έχουμε εμείς με το κτηματολόγιο ?

Γιατί πρέπει να ασχοληθούμε ΚΑΙ με αυτό ?

Και όταν λέτε ¨με τι εργαλεία¨, τι ακριβώς σημαίνει αυτό ?

Να γίνω κακός και να ρωτήσω εγώ : με τι γνώσεις ?

Καθημερινά στο φόρουμ υπάρχουν ερωτήσεις που αποδεικνύουν ότι πάρα πολλοί συνάδελφοι έχουν άγνοια για το τι σημαίνει (υ)ψιλή κυριότητα και τι επικαρπία .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Να γίνω κακός και να ρωτήσω εγώ : με τι γνώσεις ?

Καθημερινά στο φόρουμ υπάρχουν ερωτήσεις που αποδεικνύουν ότι πάρα πολλοί συνάδελφοι έχουν άγνοια για το τι σημαίνει (υ)ψιλή κυριότητα και τι επικαρπία .

Πές τα Ιωάννη ( Χρυσόστομε ) ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Πές τα Ιωάννη ( Χρυσόστομε ) ......

Αυτοι που θα τα κανουν τελικα. ειστε σιγουροι οτι ξερουν περισσοτερα απο πολλους απο εμας ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Αυτοι που θα τα κανουν τελικα. ειστε σιγουροι οτι ξερουν περισσοτερα απο πολλους απο εμας ?

Χρύσα γιατί μπαίνεις σε αυτήν την διαδικασία ?

Ας πούμε ότι δεν ξέρουν .Ε και ?

Εμείς να μην ασχοληθούμε και ας τα κάνει και ο Πάπας :P:angry::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
ΣΑΣ ΚΟΒΩ ΟΛΟΥΣ ΕΦΟΠΛΙΣΤΕΣ .

ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΠΕΔΕΣ

Συνάδελφε δεν είναι αυτό , άλλωστε όλοι μας προσπαθούμε μέσω της δουλειάς μας να κάνουμε τη ζωή μας καλύτερη , αλλά πρόσεξε ήδη είμαστε παραφορτωμένοι με άλλα πράγματα για τα οποία δεν πληρωνόμαστε .

Εμείς θα μπορούσαμε να κάνουμε : ασφάλειες , συμβάσεις δανείων , ρεύματα , καταστατικά (αν και από τους δικηγόυρους συνήθως είναι .....) , κοινόχρηστα , αιτήσεις , συμφωνητικά . Μιλάω πάντα για προτάσεις που μας έχουν γίνει από πελάτες .

Ευγενικά τους απαντάμε ότι η δική μας δουλεία για το καλό της επιχείρησης είναι να ασχολούμαστε μόνο με το Λογιστικό και Φορολογικό κομμάτι (για κάποιους και με το έστω και μπακαλίστικο μάνατζαμεντ :lol: ) .

Αφήνω ένα παραθυράκι για το κτηματολόγιο , γιατί έτσι θα οργανώσουμε και τα Ε9 μας , αναμένουμε και βλέπουμε .

ΥΓ Άσε που έχουμε και οικογένεια να θρέψουμε :P:angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Χρύσα γιατί μπαίνεις σε αυτήν την διαδικασία ?

Ας πούμε ότι δεν ξέρουν .Ε και ?

Εμείς να μην ασχοληθούμε και ας τα κάνει και ο Πάπας :P:angry::lol:

Ναι δικιο εχεις ......τα δικα μας ποιος θα τα κανει ομως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης

Να γίνω κακός και να ρωτήσω εγώ : με τι γνώσεις ?

τι λέτε συνάδελφοι? δεν έχουμε γνώσεις να συμπληρώσουμε το έντυπο του κτηματολογίου?

και το Ε9 πως το φτιάξαμε?

σοβαρά μιλάμε τώρα? ή απλά βρίσκουμε δικαιολογίες για να μην ασχοληθούμε με το αντικείμενο?

αν υπάρχει λογιστής που δεν ξέρει να φτιάχνει Ε9, και έφτιαξε μέρος των εντύπων της φορολογικής δήλωσης στους πελάτες του (δηλαδή τους έδιωξε για το Ε9 σε συμβολαιογράφο), τότε θα κάνει και τώρα το ίδιο. Θα τους πει "εγώ δεν σου έφτιαξα ούτε το Ε9, τι μου ζητάς τώρα να σου φτιάξω κτηματολόγιο¨?" εγώ ξέρω μόνο τα έντυπα του φπα, δε ξέρω να διαβάσω ένα συμβόλαιο, να βρω πόσα τετραγωνικά μέτρα είναι το σπίτι σου, πόσα χιλιοστά επί του οικοπέδου του αναλογούν, δεν ξέρω αν είναι κατά πλήρη κυριότητα σε σένα, ή αν έχει κρατήσει την επικαρπία η μάνα σου", πήγαινε σε συμβολαιογράφο που τα ξέρει αυτά καλύτερα. - εγώ μόνο νούμερα, όχι γράμματα..

ΤΙ ΛΕΤΕ ?? ΥΠΟΤΙΜΙΕΣΤΕ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Συνάδελφε δεν είναι αυτό , άλλωστε όλοι μας προσπαθούμε μέσω της δουλειάς μας να κάνουμε τη ζωή μας καλύτερη , αλλά πρόσεξε ήδη είμαστε παραφορτωμένοι με άλλα πράγματα για τα οποία δεν πληρωνόμαστε .

Εμείς θα μπορούσαμε να κάνουμε : ασφάλειες , συμβάσεις δανείων , ρεύματα , καταστατικά (αν και από τους δικηγόυρους συνήθως είναι .....) , κοινόχρηστα , αιτήσεις , συμφωνητικά . Μιλάω πάντα για προτάσεις που μας έχουν γίνει από πελάτες .

ΥΓ Άσε που έχουμε και οικογένεια να θρέψουμε :P:angry:

..το πιο περίεργο πράγμα που μου ζήτησαν να κάνω ήταν μια ..διαθήκη.. την οποία και του έκανα..

αγαπητοί μου συνάδελφοι, ο λογιστής είναι ..γιατρός.. έχει για όλες τις ασθένειες

Υ.Γ ..να πω την αλήθεια, με συγκίνησε, όταν κάποιος σου επιστεύτε την τελευταία του επιθυμία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Η ολοκληρωση του Εθνικου κτηματολογίου θα γίνει με δαπάνη του κρατους ,

σε καθε κτηματολογικο γραφειο θα υπάρχουν 20 υπάλληλοι που δεν έχουν "βαρυ" πρόγραμμα

και θα συμπληρωνουν τα σχετικα εντυπα .

Αυτό ήταν καλό.

Με τέλος κτηματογράφησης 35,00€ για κάθε δικαίωμα (και όχι για κάθε ακίνητο) θα βγάλουν και κέρδος....................

και έτσι θα πληρώσουν και το ενοίκιο στο ακίνητο του γνωστού μηχανικού του Υπουργού ΠΕΧΩΔΕ που μισθώθηκε για να στεγάσει κτηματογραφική υπηρεσία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εγώ αγόρασα ένα πρόγραμμα στο οποίο θα ενσωματωθεί σύντομα το κτηματολόγιο (της DATA).Τώρα περιμένω αν θα γίνει κάποιο σεμινάριο ή απ΄την DATA ή από αλλού και βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Να γίνω κακός και να ρωτήσω εγώ : με τι γνώσεις ?

τι λέτε συνάδελφοι? δεν έχουμε γνώσεις να συμπληρώσουμε το έντυπο του κτηματολογίου?

και το Ε9 πως το φτιάξαμε?

σοβαρά μιλάμε τώρα? ή απλά βρίσκουμε δικαιολογίες για να μην ασχοληθούμε με το αντικείμενο?

αν υπάρχει λογιστής που δεν ξέρει να φτιάχνει Ε9, και έφτιαξε μέρος των εντύπων της φορολογικής δήλωσης στους πελάτες του (δηλαδή τους έδιωξε για το Ε9 σε συμβολαιογράφο), τότε θα κάνει και τώρα το ίδιο. Θα τους πει "εγώ δεν σου έφτιαξα ούτε το Ε9, τι μου ζητάς τώρα να σου φτιάξω κτηματολόγιο¨?" εγώ ξέρω μόνο τα έντυπα του φπα, δε ξέρω να διαβάσω ένα συμβόλαιο, να βρω πόσα τετραγωνικά μέτρα είναι το σπίτι σου, πόσα χιλιοστά επί του οικοπέδου του αναλογούν, δεν ξέρω αν είναι κατά πλήρη κυριότητα σε σένα, ή αν έχει κρατήσει την επικαρπία η μάνα σου", πήγαινε σε συμβολαιογράφο που τα ξέρει αυτά καλύτερα. - εγώ μόνο νούμερα, όχι γράμματα..

ΤΙ ΛΕΤΕ ?? ΥΠΟΤΙΜΙΕΣΤΕ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ ???

Ονειρα βλεπουν νομιζω οι περισσοτεροι ή τουλάχιστον αυτοί που νομιζουν οτι το Ε9 εχει μεγαλη σχεση με το κτηματολόγιο. Το Ε9 εποτελει το 1/10 των γνωσεων για το κτηματολόγιο. Ακομα και ο συμβολαιογραφος καπου χανει σε αυτο το θέμα. Νομιζουν καποιοι οτι ανοιγοντας τα εντυπα του κτηματολογίου συμπληρωνουμε ή απανταμε στις ερωτησεις που εχουν. Αμ δε. Εχει ακουσει κανενας για τα δικαιώματα σε ξενη περιουσία χωρις να εχει αυτός ουτε επικαρπια ουτε ψιλη κυριοτητά; Εδω ξεκινανε τα παρατραγουδα , γιατι ολα σεχδον τα μη αστικα ακινητα εχουν κατι τετοια τα οποια δεν εχουν σχεση με Ε9 . Επισης υπαρχουν και καποια αλλα ομοια θεματα τα οποια δεν παιρνουν από το Ε9 . Ακόμα και οι οι δικηγόροι που κανουν τους μαγκες ουδεμια σχεση με αυτά. Αν ομως καποιος θελει να ανοιξει μαγαζακι ευκαιριακό για αυτο το θεμα , ας το ανοίξει. Αργότερα το ξυλοφόρτωμα θα γινει απο τα χερια αλλων σε κοκκαλα δικά τους. Ακουσατε τι ειπε ο Σουφλιας. Μετα από λάθη , μονο δικηγόροι με πολλα χρηματα αμοιβή και στο τελός εδω ειναι και το Δημόσιο για να γινει ιδιοκτητης. Ιδου η Ρόδος , το πηδημα θα ελθει.

ΑΝΤΩΝΗΣ ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ

ΗΡΑΚΛΕΙΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Και να'τανε μόνο για αυτό καλά θα ήτανε...

Άδειες λειτουργίας, άδειες διαμονής και εργασίας, συντάξεις (όχι μόνο για παρόντα χρόνο, αλλά και για μέλλοντα), μεταβιβάσεις ακινήτων.... και δεν συμμαζεύεται... Όλα τα ξέρουμε, όλα!!! :P:lol::angry::lol:

ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ-ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ - ΚΕΝΤΡΟ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ ΠΟΛΙΤΩΝ

- Ο ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΗΣ -

ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΕΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...