Jump to content

ΜΕΛΟΣ Δ.Σ. Α.Ε. ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ


Recommended Posts

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΕΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΛΟΣ Δ.Σ. Α.Ε . ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ Η ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΩΛΥΜΑ ?

Link to comment
Share on other sites

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΕΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΛΟΣ Δ.Σ. Α.Ε . ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ Η ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΩΛΥΜΑ ?

Πρέπει να γίνει και γραπτό ερώτημα και προς την υπηρεσία στην οποία εργάζεται. Μπορεί να τεθεί θέμα ασυμβίβαστου (π.χ. Αστυνομικός σε Α.Ε. παροχής υπηρεσιών ντετέκτιβ)

Link to comment
Share on other sites

Απαγορεύεται η συμμετοχή δημοσίων υπαλλήλων στη διοίκηση ΑΕ χωρίς άδεια του αρμόδιου Υπουργού που δίδεται με σύμφωνη γνώμη του οικείου υπηρεσιακού συμβουλίου . Σχετικό άρθρο 78 ΠΣΔ 611/1977 .

Ζητώ συγνώμη για ορθογραφικά λάθη αλλά δυστιχός ο δύστυχος από τότε που άρχισα να γράφω με υπολογιστή διαπιστώνω ότι εκτός απο το ότι χάλασαν τα μάτια μου ξέχασα και να γράφω σωστά .

Link to comment
Share on other sites

Αν σου πω CEL τι μου είπε ο Οφθαλμίατρος προχθές...

Αστα.

Άστα καλύτερα.

Κσι έχω και πελάτη με οπτικά.

Γι'αυτό λέω DOS και ας είναι ότι νά' ναι.

Και ανάλυση 640χ480 !!!

Θα πρέπει να γίνει και ενότητα με ασθένειες των λογιστών . Θα είναι ενδιαφέρον να δούμε αν αυτοί των ΑΤΕΙ έχουν τις ίδιες ασθένειες με των ΑΕΙ . Αλλα και των ΑΕΙ άλλοι είναι του εξωτερικού και άλλοι του εσωτερικού , άρα διαφορετικά μικρόβια . Μην ξεχάσουμε και ΙΕΚ και τους εμπειρίκους ,αυτοί ίσως έχουν παιδικές ασθένειες . (ελπίζω να μην με σβήσει ο δ/στης )

Υ.Γ.Κάλά τα γυαλιά τα παίρνεις λόγω οπτικού , την μάσκα γιατί ? Μήπως έχεις πελάτη με εκκενώσεις ... ?

Link to comment
Share on other sites

Απαγορεύεται η συμμετοχή δημοσίων υπαλλήλων στη διοίκηση ΑΕ χωρίς άδεια του αρμόδιου Υπουργού που δίδεται με σύμφωνη γνώμη του οικείου υπηρεσιακού συμβουλίου . Σχετικό άρθρο 78 ΠΣΔ 611/1977 .

συνταξιουχος δημοσιου μπορει να ειναι μελος ΔΣ???

Link to comment
Share on other sites

Συνταξιούχος μπορεί. Αν κατέχει πάνω απο 5% (ή 3% για ΤΑΕ) απαλάσσεται απο την ασθένεια και καταβάλλει εισφορές σύνταξης προσαυξημένες κατά 40%.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΛΟΣ Δ.Σ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΕΥΘΥΝΩΝ Ή ΕΝΤΕΤΑΛΜΕΝΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΤΗΣ Α.Ε.

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΔΕΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΟ ΞΕΧΑΣΑ ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΩ

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΥΠΑΛΛΗΛΙΚΟΣ ΚΩΔΙΚΑΣ 2683\1999

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Καλησπέρα σας

Είμαι συνταξιούχος του δημοσίου κάτω από 55 ετών η ερώτησή μου είναι εάν μπορώ να γίνω συμβουλευτικό μέλος ΔΣ σε Α.Ε χωρίς να επηρεαστεί η σύνταξή μου

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...