Προς το περιεχόμενο
  • 0

Αμοιβή αποθηκάριου σε βιοτεχνία.Είναι όλοι μισθωτοί;


eyginia

Ερώτηση

Καλησπέρα σε όλους.

Θα ήθελα να μάθω αν μπορούμε να προσλάβουμε αποθηκάριο σε εργοστάσιο / βιοτεχνία και να είναι ημερομίσθιος.

Το μόνο που έχω βρει για αμοιβή αποθηκάριου είναι:

Η σύμβαση: ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΒΙΟΤΕΧΝΙΚΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΟΛΗΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ

ειδικότητα:ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (ΓΡΑΦΕΙΣ,ΑΠΟΘΗΚΑΡΙΟΙ,ΕΙΣΠΡΑΚΤΟΡΕΣ,ΚΛΗΤΗΡΕΣ)...Εδώ χωρίζει αυτούς που κάνουν χειρονακτική εργασία και αυτούς κάνουν δουλειά γραφείου.

Σε σχετική ερώτηση στην αρμόδια Επιθεώρηση μου είπαν πως δεν τους απασχολεί πως θα τον χαρακτηρίσω, μπορώ να τον πληρώνω με κλάσματα του 25(βασικός /25=ημερομίσθ.) και ο διαχωρισμός ημερομίσθιου ή μισθωτού έχει να κάνει μόνο με την αποζημίωση (Δηλ. αν κάποιος κάνει πνευματική εργασία ή όχι).

Τα έχω χαμένα. Παρακαλώ βοήθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Δεν καταλαβαίνω τι σε μπερδεύει ..

ή αποθηκάριος θα είναι ή εργάτης αποθήκης (φορτώνω - ξεφορτώνω)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
:blink: οκ Είναι εργάτης αποθήκης. Μπορώ να τον δηλώσω αποθηκάριο ( θα τον ασφαλίσω και στα βαρέα) και θα τον πληρώσω με μισθό; (746,2€/μήνα) ή θα τον πληρώνω σαν εργάτη/ ημερομίσθιο. με βάση την ΓΕΣΣ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δες κατ'αρχήν αν καλύπτεται από άλλη σύμβαση π.χ. αν ασχολείστε με μέταλλα θα πάει με την σύμβαση μετάλλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έχεις δίκιο ανήκουμε στην σύμβαση μετάλλου αλλά δέν έχει ειδικότητα αποθηκάριου. Τον θεωρώ εργάτη λοιπόν.

Όλοι στο ΙΚΑ έχουν κωδ. κάλυψης 101 αυτός θα είναι στα βαρέα ή δεν υπάρχει λόγος???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Διάβασε την σύμβαση γιατί δεν έχω χρόνο αυτή την στιγμή .. πάντως σ'αυτήν ανήκει.

22. Εργάτες αποθήκης υλικών και μετάλλου, σε αποθήκες ή σε χώρους εμπορίας ακατέργαστων, ημιακατέργαστων, έτοιμων προϊόντων μεταλλουργικών επιχειρήσεων.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε ευχαριστώ για το χρόνο σου.

Εγώ μπερδεύτηκα γιατί απο την επιθεώρηση μου είπαν πως εφόσον τον δηλώσω αποθηκάριο θα ακολουθήσω τη σύμβαση των αποθηκάριων και όχι του μετάλλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...