Προς το περιεχόμενο

Συντάσσονται Δηλώσεις Μισθωτών Συνταξιούχων με 20 Ευρώ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

επισκέπτη ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΕΡ
Δημήτρη το ΙΚΕΑ δεν είναι καφενείο.

Έπιπλα πουλάει, και από εκεί βγάζει το κέρδος του.

Εκεί πάνε όσοι θέλουν να αγοράσουν έπιπλα και όχι για να πιουν καφέ!

Υ.Γ. Αμα θέλεις φτηνό καφέ, δεν χρειάζεται να τραβιέσαι στα Σπάτα. Hondos Center υπάρχει πιο κοντά! Και στο "Mega Α-Β" είναι ΤΖΑΜΠΑ!

Όρμα!

Σταύρο,

Από τις 26/3 δεν χρειάζεται να τραβιέμαι στα Σπάτα.Ανοιξε νέο κατάστημα ΙΚΕΑ στην γειτονειά μου,Λ.Κηφισσού 96-98 στο Αιγάλεω.Εκεί θα πηγαίνω να πίνω τζάμπα τον καφέ μου,μετά από ένα καλό τζάμπα μεσημεριανό γεύμα,που έχει φροντίσει για αυτό το φιλόπτωχο ταμείο της ενορίας μου.

Πρόκειται για την ενορία του Αγίου Τρύφωνα στην Ακαδημία Πλάτωνος.

Σήμερα είχαμε φακές,αύριο κοτόπουλο και την Κυριακή γιουβέτσι.

Και μετά ωραίο καπουτσίνο με γλυκό στο ΙΚΕΑ. :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και για να επανέρθουμε στο θέμα μας .. εκεί που θα πίνεις τον καφέ σου .. συμπλήρωσε και κανά Ε1 .. δωρεάν.. :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΕΡ
και για να επανέρθουμε στο θέμα μας .. εκεί που θα πίνεις τον καφέ σου .. συμπλήρωσε και κανά Ε1 .. δωρεάν.. :blink:

Και βέβαια δωρεάν.

Αφού δωρεάν τρώγω,δωρεάν πίνω καφέ,τότε και εγώ δωρεάν θα κάνω τα Ε1.

Το μόνο κόστος είναι τα τσιγάρα.Αλλά κάποιος από αυτούς που θα τους κάνω το Ε1 δωρεάν θα φιλοτιμηθεί να με κεράσει ένα πακέτο τσιγάρα.2,5 ευρώ στοιχίζει ένα πακέτο και έχει μέσα 25 τσιγάρα. :blink:

Οπότε καλά περνάμε. :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΕΡ
Σταύρο,

Από τις 26/3 δεν χρειάζεται να τραβιέμαι στα Σπάτα.Ανοιξε νέο κατάστημα ΙΚΕΑ στην γειτονειά μου,Λ.Κηφισσού 96-98 στο Αιγάλεω.Εκεί θα πηγαίνω να πίνω τζάμπα τον καφέ μου,μετά από ένα καλό τζάμπα μεσημεριανό γεύμα,που έχει φροντίσει για αυτό το φιλόπτωχο ταμείο της ενορίας μου.

Πρόκειται για την ενορία του Αγίου Τρύφωνα στην Ακαδημία Πλάτωνος.

Σήμερα είχαμε φακές,αύριο κοτόπουλο και την Κυριακή γιουβέτσι.

Και μετά ωραίο καπουτσίνο με γλυκό στο ΙΚΕΑ.

Εκει ετοιμάζομαι να πάω τώρα.Οποιος φίλος θέλει να έρθει και μπορεί να με αναγνωρίσει μπορούμε να πιούμε καφέ στην καφετέρια του ΙΚΕΑ.Θα είμαι εκεί μέχρι τις 6. :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας. Είχα και στην γειτονιά μου (Καματερό) αφίσες το Σάββατο (ημέρα λα'ι'κής). Ο εν λόγω "συνάδελφος"

κατ΄οίκον προσφέρει τις υπηρεσίες του με 20,00. Το τηλέφωνό του αρχίζει απο 210 24..... και υπάρχει και το κινητό του.

Τώρα αν στις δηλώσεις βάζει τη σφραγίδα του και την υπογραφή του δεν γνωρίζω.Ακόμη δεν γνωρίζω αν τα αντίγραφα

τα στέλνει με DELIVERI μαζί με ένα σουβλάκι και ένα λίτρο ΚΟΚΑ ΚΟΛΑ.

Να έχετε μια καλή εβδομάδα.

Κουράγιο.

Έλενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΕΡ

Το άκρον άωτον:

Ερχεται στο γραφείο μου κάτοικος της πολυκατοικίας να του κάνω την φορολογική δήλωση.

Φορολογική δήλωση που αποτελούνταν από ένα Ε9 5όροφης πολυκατοικίας και εισοδήματα από μισθωτές υπηρεσίες του ιδίου και της συζύγου,ανάλωση κεφαλαίου,υπό κατασκευήν πολυκατοικία με ανάλυση δαπανών για το τεκμήριο κλπ κλπ.

Τελειώσαμε,του την στέλνω μέσω ίντερνετ και με ρωτάει;

Τι σου χρωατάω?

Τίποτε του λέω εγώ.(συγκάτοικος)

Μου αφήνει 10 ευρώ.Δεν τα ήθελα.Μετά από πίεση τα άφησε στο γραφείο μου.Χωρίς να του ζητήσω τίποτε.

Την ώρα που έφευγε μου ρίχνει το παρακάτω:

Μήπως για τα 10 ευρώ μπορείς να μου εκδώσεις θεωρημένη απόδειξη?

:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άκρον άωτον:

Ερχεται στο γραφείο μου κάτοικος της πολυκατοικίας να του κάνω την φορολογική δήλωση.

Φορολογική δήλωση που αποτελούνταν από ένα Ε9 5όροφης πολυκατοικίας και εισοδήματα από μισθωτές υπηρεσίες του ιδίου και της συζύγου,ανάλωση κεφαλαίου,υπό κατασκευήν πολυκατοικία με ανάλυση δαπανών για το τεκμήριο κλπ κλπ.

Τελειώσαμε,του την στέλνω μέσω ίντερνετ και με ρωτάει;

Τι σου χρωατάω?

Τίποτε του λέω εγώ.(συγκάτοικος)

Μου αφήνει 10 ευρώ.Δεν τα ήθελα.Μετά από πίεση τα άφησε στο γραφείο μου.Χωρίς να του ζητήσω τίποτε.

Την ώρα που έφευγε μου ρίχνει το παρακάτω:

Μήπως για τα 10 ευρώ μπορείς να μου εκδώσεις θεωρημένη απόδειξη?

:lol:

Το κακό με τις ηλεκτρικές σκούπες που έχουμε πλέον στα νοικοκυριά μας είναι ότι δεν έχουμε σκουπόξυλα.

Αλλά πρέπει για κάτι τέτοιες στιγμές να έχουμε φυλαγμένα ένα δύο σκουπόξυλα να τα σπάμε επάνω τους να φχαριστιώμαστε με τον θόρυβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό με τις ηλεκτρικές σκούπες που έχουμε πλέον στα νοικοκυριά μας είναι ότι δεν έχουμε σκουπόξυλα.

Αλλά πρέπει για κάτι τέτοιες στιγμές να έχουμε φυλαγμένα ένα δύο σκουπόξυλα να τα σπάμε επάνω τους να φχαριστιώμαστε με τον θόρυβο.

Το άκρον άωτον:

Ερχεται στο οδοντιατρειο μου κάτοικος της πολυκατοικίας να του κάνω μια απονευρωση. ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΤΗΝ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΜΟΥ ΔΗΛΩΣΗ........

Απονευρωση που αποτελούνταν από.............................................................................

............................................. κλπ κλπ.

Τελειώσαμε,του ριχνω και εναν καθαρισμο και με ρωτάει;

Τι σου χρωατάω?

Τίποτε του λέω εγώ.(συγκάτοικος)

Μου αφήνει 50 ευρώ.Δεν τα ήθελα.Μετά από πίεση τα άφησε στο γραφείο μου.Χωρίς να του ζητήσω τίποτε.

Την ώρα που έφευγε μου ρίχνει το παρακάτω:

Μήπως για τα 50 ευρώ μπορείς να μου εκδώσεις θεωρημένη απόδειξη?

Αγαπητε Bandy,

Αυτο ειναι ενα παραδειγμα, δεν προσπαθω να προσβαλω κανεναν. Απλα αντεστρεψα λιγο το γεγονος του συναδελφου Δημητρη για να δειξω μια διαφορετικη "εικονα". Τι θα απαντουσες στην συγκεκριμενη περιπτωση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητε Bandy,

Αυτο ειναι ενα παραδειγμα, δεν προσπαθω να προσβαλω κανεναν. Απλα αντεστρεψα λιγο το γεγονος του συναδελφου Δημητρη για να δειξω μια διαφορετικη "εικονα". Τι θα απαντουσες στην συγκεκριμενη περιπτωση ?

Η απάντηση είναι ίδια για όλα τα επαγγέλματα.

Η δουλειά του καθ' ενός πρέπει να πληρώνεται. Δεν υπάρχουν χάρες στην δουλεία. Αν μετά την δουλειά πάμε έξω και ότι με πλήρωσες και άλλα τόσα τα ξοδέψω για κεράσματα είναι άλλο θέμα. Αλλά είναι εκτός δουλειάς. Τον κόπο μου και τις γνώσεις μου θα πρέπει να τον πληρωθώ. Όπως κι εγώ θεωρώ αδύνατο το να απευθυνθώ σε κάποιον άλλο για δουλειά και να μην τον πληρώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απάντηση είναι ίδια για όλα τα επαγγέλματα.

Η δουλειά του καθ' ενός πρέπει να πληρώνεται. Δεν υπάρχουν χάρες στην δουλεία. Αν μετά την δουλειά πάμε έξω και ότι με πλήρωσες και άλλα τόσα τα ξοδέψω για κεράσματα είναι άλλο θέμα. Αλλά είναι εκτός δουλειάς. Τον κόπο μου και τις γνώσεις μου θα πρέπει να τον πληρωθώ. Όπως κι εγώ θεωρώ αδύνατο το να απευθυνθώ σε κάποιον άλλο για δουλειά και να μην τον πληρώσω.

ΑΑΑ μπραβο... προφανως αυτη ειναι η σωστη απαντηση και οχι τα "σκουποξυλα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...