Προς το περιεχόμενο

Παράτασης για τα Ε9 και δηλωσεων για αγροτικα εισοδηματα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

και μεσα στον χαμο του ε9 (απο το πρωι χωρις υπερβολη εχουν ελθει πανω απο 25 περιπτωσεις ) βλεπω πως δεν εχω υποβαλει τις οριστικες φμυ (ευτυχως τα αρχειακια προς υποβολη ειναι ετοιμα) . δεν ηθελα και πολυ να μεινω με την εντυπωση οτι τα εχω υποβαλει. :angry::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 122
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδια δυστυχως θα σας στεναχωρήσω ,

δεν υπάρχει περίπτωση παράτασης ,

μιλούσα λίγο πρίν με τον Γιώργο .

Τέλος .

Τον Αυτια εννοεις η τον Παπαδακη?

:angry::)B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παλι με πηρε ο Γιαννης αυτοπροσωπως και μου ειπε μεχρι 30/4 για δηλωση νεων ακινητων και μεχρι 31/5 για τις μεταβολες των παλιων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε δεν πα να σα λένε ότι θέλουνε .. εγώ πάλι μετά το Πάσχα θα τα δώσω..

πάω τώρα γιατί έχω και το πάρτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λίγο θα αρχίσουμε να παίζουμε στοίχημα.

Roxanne εγώ από το πρωί έμαθα αυτό που έμαθες και εσύ (άλλη εφορία) δεν τολμούσα όμως να το αναφέρω στο forum για να μην δίνω ελπίδες. Μου έδωσες το πράσινο φως. Άλλα πέρασαν τόσες ώρες από τότε και τίποτα επίσημο.

DAS δημοσίευσε την επικοινωνία σας και ελάτε να χορέψουμε όλοι μαζί τον χορό του Ζαλόγγου.

Είμαστε 2 (ROXANNE - TETRADI)προς 1(DAS)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παλι με πηρε ο Γιαννης αυτοπροσωπως και μου ειπε μεχρι 30/4 για δηλωση νεων ακινητων και μεχρι 31/5 για τις μεταβολες των παλιων.

Καλα αμα δεν με πηρατε στα σοβαρα κακο του κεφαλιου σας. Ισως και να εδωσα δειγματα ασοβαρης.

Παω να ξεραθω τωρα γιατι το αναβραζον δεν εδρασε. Να αφησω επιτελους τον πυρετο να ανεβει ελευθερα :angry::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες πέρασε από το γραφείο μια κυρία για λογαριασμό μιας κοπελιάς (η οποία εκείνη τη στιγμή δούλευε και είχε φάει το πρωί της στις εφορίες (έκανε το λάθος να συμπληρώσει μόνη της το Ε9 και την είχε πατήσει απλά στο θέμα της στήλης α/α)) η οποία με ρώταγε μέχρι τι ώρα θα είμαι το βράδυ και επειδή είχα κανονίσει πρωτοφανώς να βγω μεσοβδόμαδα με παρακάλαγε μέχρι τι ώρα θα είμαι κλπ... Στο καπάκι, μπήκε μετά μια άλλη κοπελιά η οποία απελπισμένη έψαχνε ένα λογιστικό γραφείο για να της πάει το Ε9 χέρι με χέρι....

Αυτό το πράγμα, αυτή η απελπισία, αυτός ο ευτελισμός της ανθρώπινης αξιοπρέπειας εξαιτίας αυτού του καφκικού κράτους μου ανέβασε το αίμα στο κεφάλι. Άντε και τη χάνανε την προθεσμία... Γιατί να υπάρχει αυτό το κλίμα τρόμου ότι θα τους πάρει το κεφάλι το κράτος για αυτό το ναμηπωτι???

Και τσαντιζόμουν ακόμα περισσότερο γιατί περίμενα ότι άμα ερχόταν αυτή η παράταση, θα έπρεπε θεωρητικά να αισθάνομαι/αστε ευγνόμωνες που αυτό το κράτος μας έκανε αυτό το θεάρεστο χατήρι??? Ομολογώ ότι δεν την περίμενα γιατί όλο αυτό το σύστημα, όλη αυτή η νομοθεσία, Κώδικες, ΣΣΕ, κι-εγώ-δεν-ξέρω-τι πιστεύω πλέον ακράδαντα ότι υπάρχουν καθαρά για να πέφτουν πρόστιμα. (πάω τις προάλλες στον Κώδικα μιας Εφορίας, κάνω μια μυστήρια ερώτηση για την τήρηση πρόσθετων βιβλίων παραϊατρικών επαγγελμάτων και οι υπάλληλοι, που θεωρητικά πρέπει να κατέχουν ένα και μόνο ένα αντικείμενο όλου αυτού του εκτρώματος, ανοίγαν Σταματόπουλους και ψάχναν να βρουν την "αλήθεια" (που δεν την βρήκαν...)... Και ο απλός πολίτης θα πρέπει να μην έχει "άγνοια νόμου" κατά τ'άλλα...) Εκτός εάν είναι στυλ/τακτική, να τρομοκρατούν τον κόσμο και μετά να βγαίνουν κι από πάνω με την "πρόνοια και την φροντίδα" που μας παρέχουν...

βαθύτατα οργισμένος, δεν χρησιμοποίησα την φρασεολογία που χρησιμοποιώ με τους ανθρώπους που γνωρίζω καθαρά από σεβασμό σε αυτόν τον χώρο. Απλώς θέλω να βγάλω από μέσα μου αυτό το θυμό μπας και τον ξορκίσω :)

ΥΓ το σκορ είναι 3-1 αφού κάτι παρεμφερές έχουμε ακούσει από 2 εφορίες (εάν βέβαια δεν είναι οι ίδιες με τις προαναφερθείσες :angry: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι άκουσα ότι θα καταργηθεί το Ε9 και δεν θα υποβληθεί φέτος .

Ημ. Δημοσίευσης 01/04/2008

Σκεψου τωρα κατι αλλο για την Πρωταπριλια..........

Το εκαψες το θεμα γμτ μου :D:D:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΕΡ
Εγώ πάλι άκουσα ότι θα καταργηθεί το Ε9 και δεν θα υποβληθεί φέτος .

Ημ. Δημοσίευσης 01/04/2008

Οπότε βάζουμε φωτιά σε όσα Ε9 έχουμε ετοιμάσει.

Και άντε καλό μας σαββατοκύριακο.

Υ.Γ.Η ημ.δημοσίευσης που αναφέρει ο γκας αντιστοιχεί με τις 28/03/2007.

(ο Γκάς είναι παλαιομερολογίτης)!!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελευταια νεα

αγροτικα 9/4 (καρατσεκαρισμενο απο την πιο σιγουρη πηγη που μπορει να υπαρχει)

Ε9

30/4

(δεν εχει τελειωσει ακομ η συσκεψη αλλα το αιτηται και η αρμοδια διευθυνση)

και ενα συγνωμη για την παραπληροφορηση

το ποσοστο των κατατεθημενων Ε9 (παντα με τα νουμερα που περιμενουν) ειναι στο 30% και οχι στο λιγοτερο απο 50% πόυ εγραφα χτες

ΑΚΟΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ

παντος το μονο σιγουρο ειναι οι εχουν δει και αυτοι την αναγκη παρατασης και θα δωθει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε να δούμε τι θα κάνουμε με αυτη την παράταση. Αυτο το κρατος δεν υπολογίζει κανεναν τρεχουμε απο το πρωι και ζουμε με το αγχος να εξυπηρετησουμε τους πελατες μας να είναι ενταξει με τις φορολογικές τους υποχρεωσεις και το κρατος μας αφηνει ''stand by'' για την παραταση.Εχουμε χάσει την μπάλα βρε παιδιά. Δεν ειμαστε ανθρωπάκια του κάθε καρεκλοκένταυρου που δεν θελει να βγαλει την απόφαση μια βδομαδα νωρίτερα και να ηρεμίσουμε όλοι μας. Αφού το βλεπεις δεν περπαταει το πραγμα δωσε την ρημαδα την παραταση να τελειωνουμε :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελευταια νεα

αγροτικα 9/4 (καρατσεκαρισμενο απο την πιο σιγουρη πηγη που μπορει να υπαρχει)

Ε9

30/4

(δεν εχει τελειωσει ακομ η συσκεψη αλλα το αιτηται και η αρμοδια διευθυνση)

και ενα συγνωμη για την παραπληροφορηση

το ποσοστο των κατατεθημενων Ε9 (παντα με τα νουμερα που περιμενουν) ειναι στο 30% και οχι στο λιγοτερο απο 50% πόυ εγραφα χτες

ΑΚΟΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ

παντος το μονο σιγουρο ειναι οι εχουν δει και αυτοι την αναγκη παρατασης και θα δωθει

ΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΤΕΙ Η ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΓΙΑ ΤΟ Ε9 ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΤΕ ΤΟ, ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ, ΑΜΕΣΩΣ ΣΤΟ FORUM.

ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ.... ΕΧΟΥΜΕ ΕΞΑΝΤΛΗΘΕΙ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις ειχαμε τηλ.

υπεργαφη λεει αλλα δεν ηξεραν λεπτομεριες

η πηγη ειναι αξιοπιστη

αλλα τα λΕ(φ)ΤΑΚ ειναι πολλα και θελω να δω χαρτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως ο Απόστολος είναι ο ενημερωμένος.

Εγώ σήμερα πήγα να τον προλάβω.

Αλλά ήμουν εκτός, και έτσι πήρα τηλέφωνο την Χρύσα και της είπα να το ανεβάσει.

30/4 τα νέα Ε9 και 31/5 οι διορθώσεις .

Τώρα όσοι δεν το πιστεύουν, κακό του κεφαλιού τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως ο Απόστολος είναι ο ενημερωμένος.

Εγώ σήμερα πήγα να τον προλάβω.

Αλλά ήμουν εκτός, και έτσι πήρα τηλέφωνο την Χρύσα και της είπα να το ανεβάσει.

30/4 τα νέα Ε9 και 31/5 οι διορθώσεις .

Τώρα όσοι δεν το πιστεύουν, κακό του κεφαλιού τους

Αμαν βρε Γιαννη και γω τογραψα με τροπο, για να νομισουν οτι εχω επαφες με τα ενδοτερα του υπουργειου !!!! :D:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα η πηγη (καλη πηγη) μιλαει για 20/4 ολα μαζι

αρα 29-30-31 (3) και 20 = 23 μερες παραταση

αγροτικα εισοδηματα

παραταση για αγροτικα εισοδηματα

παραταση για Ε9 την Δευτερα το μεσημερι (εκτος αν εχει διαρροες το συστημα νωριτερα)

κλειστε τα και ηρεμιστε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό Π.Σ.Κ.

Κλείνω τώρα γιατί με έχουν καλέσει η Γαλάνη και η Αρβανιτάκη απόψε

(δεύτερη φορά σε 6 ημέρες) για να μελετήσω κάποια συμβόλαια για να συντάξω

τα δικά τους Ε9.

Οποιος μπορεί να βοηθήσει ευπρόσδεκτος.

Τι δουλειά και αυτή Θεέ μου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΕΡ

Από την τηλεόραση πριν από λίγο:

Το υπουργείο προσανατολίζεται να δώσει ολιγοήμερη παράταση για την ηλεκτρονική υποβολή του Ε9....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καθε 5 ακινητα σε καθε πινακα θεωρειται ενα φπα

αλλα ακινητα οχι δικαιωματα :D

Για φπα πρεπει να στοιχηματισεις και το κυπελλο !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτήσω κάτι μιας και δεν μπορώ να βρω απάντηση, σαν νέα φορολογούμενη (και εφόσον δεν έχω ακίνητα) θα πρέπει να υποβάλλω μηδενική Ε9 ή δεν είμαι υποχρεωμένη? :D

Δεν υποβαλλεις.

(ειδες που καθε πραγμα πρεπει να το ψαχνεις στο σωστο μερος ? :D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...