Προς το περιεχόμενο

Παράτασης για τα Ε9 και δηλωσεων για αγροτικα εισοδηματα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μπα διαδοσεις ειναι

γιατι να δωθει αλλωστε

το taxis δουλευει μια χαρα

τα αγροτικα εισοδημτα εχουν βγει

οι ΔΟΥ δεν αντιμετωπιζουν προβλημα

το ιντερνετ τρεχει

ο οτε δεν κανει απεργεια

ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ

(σουτττττττττττ μην το ξυπνησετε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 122
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΓΕΙΑ ΣΑΣ

ΓΙΑ ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΙΜΑΤΙΖΩ

Α) Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΟ ΠΤΩΤΑΘΛΗΜΑ

Β)ΔΥΤΕΡΑ ΠΡΩΟ ΘΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΓΙΑ ΤΟ Ε9

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΕΙΑ ΣΑΣ

ΓΙΑ ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΙΜΑΤΙΖΩ

Α) Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΟ ΠΤΩΤΑΘΛΗΜΑ

Β)ΔΥΤΕΡΑ ΠΡΩΟ ΘΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΓΙΑ ΤΟ Ε9

Τι απόδοση δίνει το Ε9? :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

* Οι Ηλεκτρονικές Υπηρεσίες του δια-δικτυακού τόπου www.gsis.gr (ή www.e-oikonomia.gr) της Γενικής Γραμματείας Πληροφοριακών Συστημάτων (Ηλεκτρονική υποβολή δηλώσεων Φόρου Εισοδήματος, Ηλεκτρονική υποβολή Δηλώσεων ακινήτων (Ε9), υποβολή Οριστικής δήλωσης φόρου μισθωτών υπηρεσιών) δεν θα είναι διαθέσιμες σήμερα Πέμπτη, 27 Μαρτίου 2008 και από ώρα 17:00΄ έως 20:00΄, λόγω προγραμματισμένων εργασιών αναβάθμισης των συστημάτων.

Οι υπηρεσίες του TAXISnet (www.taxisnet.gr) θα λειτουργούν κανονικά.

Ευχαριστούμε για την κατανόησή σας.

Έχει κανείς ιδέα πότε βγήκε η ανακοίνωση αυτή γιατί συνήθως τέτοια θέματα τα ανακοινώνουν (όπως μας έχουν συνηθίσει) μέχρι και 2 μέρες πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά άμα είναι να δώσουν παράταση πρέπει λογικά αύριο να το σφυρίξουν η θα μας κρατήσουν σε αγωνία μέχρι τη Δευτέρα ; Για να ξέρω να κοιμηθώ η όχι απόψε ?εννοείτε από τη χαρά μου δεν θα κλείσω μάτι και απόψε :angry::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά άμα είναι να δώσουν παράταση πρέπει λογικά αύριο να το σφυρίξουν η θα μας κρατήσουν σε αγωνία μέχρι τη Δευτέρα ; Για να ξέρω να κοιμηθώ η όχι απόψε ?εννοείτε από τη χαρά μου δεν θα κλείσω μάτι και απόψε :angry:B)

Κωστα οπως καταλαβα, εσυ ειτε απο χαρα ειτε απο λυπη, ματι δεν προκειται να κλεισεις...

Αναρωτιομουν ομως, για να εχετε τετοια αγωνια για τα αγροτικα και το Ε9 θα εχετε σιγουρα τελειωσει ολα τα αλλα ελευθερους επαγγελματιες κ.λ.π. Μπραβο βρε παιδια!! Ειπα και γω να το δω λιγο χαλαρα αλλα μαλλον ξεφυγα... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης
Κωστα οπως καταλαβα, εσυ ειτε απο χαρα ειτε απο λυπη, ματι δεν προκειται να κλεισεις...

Αναρωτιομουν ομως, για να εχετε τετοια αγωνια για τα αγροτικα και το Ε9 θα εχετε σιγουρα τελειωσει ολα τα αλλα ελευθερους επαγγελματιες κ.λ.π. Μπραβο βρε παιδια!! Ειπα και γω να το δω λιγο χαλαρα αλλα μαλλον ξεφυγα... :angry:

Τουλάχιστον έχετε δουλειές εσείς !!! ας είχα και εγώ και ας μη κοιμόμουν όλο το βράδυ!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΛΟΓΙΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΘΗΝΩΝ

.........

Θέμα : « Παράταση προθεσμιών υποβολής Ε9 και υποβολής φορολογικών δηλώσεων αγροτικών εισοδημάτων»

Κύριε Υπουργέ,

Έχει γίνει κατανοητό πως σκοπός του Υπουργείου Οικονομίας και Οικονομικών είναι η καταγραφή της ακίνητης περιουσίας και η επεξεργασία των στοιχείων για τη την επιβολή του Ενιαίου Τέλους Ακινήτων (ΕΤΑΚ), και όχι η υποβολή προστίμων, οπότε θεωρείται δόκιμη η παράταση της υποβολής των εντύπων Ε9 κατά ένα μήνα, ώστε να γίνει ορθά και ολοκληρωμένα η υποβολή των εντύπων, δίχως να επιβληθεί πρόστιμο λόγω καθυστερήσεων, οι οποίες σημειωτέων δεν θα αποφευχθούν αν παραμείνουν σε ισχύ οι τρέχουσες προθεσμίες υποβολής.

2. Όπως ήδη γνωρίζετε δεν έχουν ακόμη δοθεί στην δημοσιότητα οι πίνακες με τα τεκμαρτά εισοδήματα των αγροτών, γεγονός που καθιστά αδύνατο την συμπλήρωση και αποστολή των φορολογικών δηλώσεων των εν λόγω επιτηδευματιών, καθώς επίσης και των προσωπικών εταιρειών που έχουν γεωργικά εισοδήματα. Πιστεύουμε ότι θα πρέπει να δοθεί μια εύλογη παράταση τουλάχιστον 15 ημερών για την υποβολή τους, ούτως ώστε να συμπληρωθούν και αποσταλούν σωστά.

Ελπίζουμε να σας δώσαμε μια συνοπτική μα συνάμα και παραστατική απεικόνιση των δυσκολιών που αντιμετωπίζει ο κλάδος μας στην προσπάθεια του να φέρει εις πέρας την εργασία του τη δεδομένη στιγμή με τις συγκεκριμένες συνθήκες, και να λάβετε υπ’ όψιν σας τις προτάσεις μας διότι αντιπροσωπεύουν μεγάλο μερίδιο των φορολογούμενων πολιτών σας.

Με εκτίμηση

Για τον Λογιστικό Σύλλογο Αθηνών

Το Διοικητικό Συμβούλιο

Την απορια μου θα την πω γιατι θα σκασω.

Αλλοι κλαδοι βγαινουν και ζητανε...ζητανε...και τι δεν ζητανε...

Να απαιτησουμε πολλα να μας ικανοποιησουν οσο γινεται περισσοτερα, ακουω να λενε.

Δηλαδη εδω που τα λεμε, να μην το παω και τοσο μακρια, εδω ενα παιδακι σου ζηταει 10 ευρω για να εχει εξασφαλισμενα τα πεντε ή σου λεει ο γιος θα γυρισω στις τεσσερις το πρωι για να εξασφαλισει οτι θα μεινει μεχρι τις δυο.

Εμεις εδω τι ζητησαμε ? (συγνωμη για το πρωτο προσωπο ναι δεν ειμαι μελος)

Ο,τι μας δινουν ετσι κι αλλιως καθε χρονο. Τα κεκτημενα δηλαδη.

Εχει και το καλο του αυτο θα μου πειτε , δεν κινδυνευουμε να απορριφθουν τα αιτηματα μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναρωτιομουν ομως, για να εχετε τετοια αγωνια για τα αγροτικα και το Ε9 θα εχετε σιγουρα τελειωσει ολα τα αλλα ελευθερους επαγγελματιες κ.λ.π. Μπραβο βρε παιδια!! Ειπα και γω να το δω λιγο χαλαρα αλλα μαλλον ξεφυγα... :angry:

Παράταση εννοούσα για ότι λήγει στις 31/03 , και επειδή ήθελα κάπου να το θέσω το έγραψα εδώ στου Ε9 :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν αντεχω αλλο...φευγω,παω σπιτι να ΞΕΡΑΘΩ.

αν ειναι να δωσει θα δωσει αλλιως ..ΚΛΑΨΕΜΑΙ ΜΑΝΑ ΚΛΑΨΕΜΑΙ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ ΜΕ ΦΕΓΓΑΡΙ(....

υγ.

εσυ εφη..μιας και σε βλεπω οτι εισαι..μεσα τι λες για ολα αυτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΕΙΑ ΣΑΣ

ΓΙΑ ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΙΜΑΤΙΖΩ

Α) Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΟ ΠΤΩΤΑΘΛΗΜΑ

Β)ΔΥΤΕΡΑ ΠΡΩΟ ΘΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΓΙΑ ΤΟ Ε9

ΚΑΙ για το πρωτο ...μην εισαι σίγουρος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την απορια μου θα την πω γιατι θα σκασω.

Αλλοι κλαδοι βγαινουν και ζητανε...ζητανε...και τι δεν ζητανε...

Να απαιτησουμε πολλα να μας ικανοποιησουν οσο γινεται περισσοτερα, ακουω να λενε.

Δηλαδη εδω που τα λεμε, να μην το παω και τοσο μακρια, εδω ενα παιδακι σου ζηταει 10 ευρω για να εχει εξασφαλισμενα τα πεντε ή σου λεει ο γιος θα γυρισω στις τεσσερις το πρωι για να εξασφαλισει οτι θα μεινει μεχρι τις δυο.

Εμεις εδω τι ζητησαμε ? (συγνωμη για το πρωτο προσωπο ναι δεν ειμαι μελος)

Ο,τι μας δινουν ετσι κι αλλιως καθε χρονο. Τα κεκτημενα δηλαδη.

Εχει και το καλο του αυτο θα μου πειτε , δεν κινδυνευουμε να απορριφθουν τα αιτηματα μας.

Λεγαμε βρε Χρυσα μου να ζητησουμε την παραιτηση εφτα υπουργων

δημοψηφισμα για το ΕΤΑΚ

μια προταση μομφης στον Αλογοσκουφη και δυο για το Μπεζα

αλλα ειπαμε μετα μην μας μπερδεψουν με τον ΑΛΕΚΟ και τον ΑΛΕΞΗ και παρομε και μεις απο 5% ποσοστα 18% ξαφνικα και δεν ξερουμε να το διαχειριστουμε

(εχουμε και μικρα γραφεια που να τους βαλουμε ολους αυτους)

αφου ομως οπως λες ζηταμε πραγματα που θα μας δωσουν

καλα δεν ζηταμε πια τιποτε αλλο

θα κανουμε οπως οι αλλοι

απλα θα γινουμε γραφειο τυπου του υπουργεου και θα ανακοινωνουμε μονο τις παρατασεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μεγαλυτερη πλακα ειναι η μη διαθεσιμοτητα και καλα του συστηματος 17-20 (και καλα) ενω απο το πρωι σερνεται, αντε και του χρονου φιλοι μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεγαμε βρε Χρυσα μου να ζητησουμε την παραιτηση εφτα υπουργων

δημοψηφισμα για το ΕΤΑΚ

μια προταση μομφης στον Αλογοσκουφη και δυο για το Μπεζα

αλλα ειπαμε μετα μην μας μπερδεψουν με τον ΑΛΕΚΟ και τον ΑΛΕΞΗ και παρομε και μεις απο 5% ποσοστα 18% ξαφνικα και δεν ξερουμε να το διαχειριστουμε

(εχουμε και μικρα γραφεια που να τους βαλουμε ολους αυτους)

αφου ομως οπως λες ζηταμε πραγματα που θα μας δωσουν

καλα δεν ζηταμε πια τιποτε αλλο

θα κανουμε οπως οι αλλοι

απλα θα γινουμε γραφειο τυπου του υπουργεου και θα ανακοινωνουμε μονο τις παρατασεις

Μακαρι Αποστολε, να ερθει μια μερα που να μην ζηταμε παρατασεις για να κανουμε την δουλεια μας, γιατι τα τοσα χρονια που λειτουργουμε ετσι τα προβληματα μας αυξανονται παρα λυνονται.

Επειδη ειμαι λιγο των ακρων καμμια φορα, θα ελεγα να μην ειχαν δωσει ουτε την πρωτη παραταση για το Ε9. Αυτη τη στιγμη δεν θα παρακαλουσαμε εμεις, αλλα θα ηταν ηδη ολος ο κοσμος ξεσηκωμενος γιατι δεν θα ειχαν προλαβει να φορτωσουν την ευθυνη στις πλατες μας.

Για φαντασου βρε Αποστολε να ερθει μια μερα που θα εχουμε την ανεση και τον χρονο να ζηταμε ολα τα παραπανω που λες !!!!!!! :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεγαμε βρε Χρυσα μου να ζητησουμε την παραιτηση εφτα υπουργων

δημοψηφισμα για το ΕΤΑΚ

μια προταση μομφης στον Αλογοσκουφη και δυο για το Μπεζα

αλλα ειπαμε μετα μην μας μπερδεψουν με τον ΑΛΕΚΟ και τον ΑΛΕΞΗ και παρομε και μεις απο 5% ποσοστα 18% ξαφνικα και δεν ξερουμε να το διαχειριστουμε

(εχουμε και μικρα γραφεια που να τους βαλουμε ολους αυτους)

αφου ομως οπως λες ζηταμε πραγματα που θα μας δωσουν

καλα δεν ζηταμε πια τιποτε αλλο

θα κανουμε οπως οι αλλοι

απλα θα γινουμε γραφειο τυπου του υπουργεου και θα ανακοινωνουμε μονο τις παρατασεις

Και τι θα κάνουμε βρε Αποστόλη μου; Πως θα περνάμε τον ελεύθερο χρόνο μας, αν δεν γράφουμε επιστολές και δεν μιλάμε στα τηλέφωνα; Α το βρήκα, θα βολτάρουμε στα κανάλια, να μοστράρουμε και τις φάτσες μας...

Θα πρέπει κάπως να δικαιολογήσουμε την αμοιβή μας, δεν νομίζεις; :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΙΑ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ:

ΑΝΤΙ ΝΑ ΞΗΜΕΡΟΒΡΑΔΙΑΖΕΣΑΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ Προβλημα μου ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΘΟΛΩΝΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ Προβλημα σου

ΑΝ ΚΑΘΟΣΟΥΝ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΟΙΤΟΥΣΕΣ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ ΠΟΣΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ, ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ, ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΘΑ ΔΕΝ ΕΒΓΑΙΝΕ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ.... ΛΙΓΟ ΑΚΡΑΙΟ ΑΛΛΑ....

Μια τελευταια απορια γιατι οπως λενε πρωτα βγαινει η ψυχη και υστερα το χουι :angry:

απο τις δηλωσεις που ληγουν απο Δευτερα, επαγγελματιων κ.λ.π. σε τι ποσοστο εχουν κατατεθει αραγε στις ΔΟΥ και με ιντερνετ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΕΡ
Μια τελευταια απορια γιατι οπως λενε πρωτα βγαινει η ψυχη και υστερα το χουι :angry:

απο τις δηλωσεις που ληγουν απο Δευτερα, επαγγελματιων κ.λ.π. σε τι ποσοστο εχουν κατατεθει αραγε στις ΔΟΥ και με ιντερνετ ?

Ποιό ιντερνετ βρε Χρύσα?

Για να στείλεις μια δήλωση με ιντερνετ είναι σαν να ξεκινάω εγώ από Κέρκυρα να έρθω στην Θεσσαλονίκη με γαιδούρι. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τασο πας στοιχημα 30 Ε9???? :angry:

Μέσα !

Με πόσα ακίνητα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου αρέσει η τόσο ησυχία που υπάρχει για το θέμα...

Αν δεν ανακοινώσουν σήμερα την παράταση θα περάσω το Σαββατοκύριακο της κολάσεως...

Ελπίζω να μην βγω αληθινός :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλαγα τωρα στο τηλεφωνο με τμημα εισοδήματος ΔΟΥ και μου είπαν ότι μολις έλαβαν τηλεφωνικά απόφαση για παραταση Ε9 έως 30/4. Αναμενουν το φαχ για τον αριθμο απόφασης

... είδομεν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλαγα τωρα στο τηλεφωνο με τμημα εισοδήματος ΔΟΥ και μου είπαν ότι μολις έλαβαν τηλεφωνικά απόφαση για παραταση Ε9 έως 30/4. .........

Είσαι θεά !!!!! :) Μόλις έσωσες έναν άνθρωπο !!! B)

Τζάμπα περιμένουμε τηλέφωνο από άλλη φίλη ........ :angry:

.........Αναμενουν το φαχ για τον αριθμο απόφασης

... είδομεν!

Ωπ μη μου το χαλάς !!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι θεά !!!!! :D Μόλις έσωσες έναν άνθρωπο !!! :D

Τζάμπα περιμένουμε τηλέφωνο από άλλη φίλη ........ :D

Ωπ μη μου το χαλάς !!! :)

Μολις ξαναέπιασα γραμμη και μου είπαν ότι φεύγουν...Παρασκευή γαρ!!! οπότε και να έρθει το φαξ θα το δουν την Δευτερα

Μόλις πήγαινα να γράψω κάτι καλό για το υπουργείο, ότι δηλαδή σταμάτησε την σαδιστική τακτική να δίνει παράταση την τελευταια ώρα της ημέρας της εκπνοής της προθεσμίας αλλα...παλι τα ίδια θα περάσουμε :angry::)B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι ότι θα το ανακοινώσουν και στο portal τους (αν δεν ξαναπέσει!!!) τέτοια πράγματα δε τα αφήνουμε τελευταία στιγμή κυκλοφορούν και εγκεφαλικά εκεί έξω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...