Jump to content

Το γέλιο χρειάζεται στην ζωή μας Νο 6. Γελάστε γιατί χανόμαστε........

Recommended Posts

• Replies 10.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ο γείτονας μου, μου χτύπησε χθές την πόρτα στις 2.30 το πρωί. 2.30 ρε φίλε έλεος δηλαδή. Πάλι καλά που έπαιζα drums και δεν κοιμόμουν δηλαδή...   Προχθές είδα ένα ασθενοφόρο κι είχε μέσα οχτώ άτομα.

SOS!!!! Αν ακούσετε τίποτα για καμιά θέση εργασίας ενημερώστε με σας παρακαλώ... Ψάχνω δεύτερη δουλειά, γιατί πρώτη δε βρίσκω με τίποτα!..   Με έκοψαν στο δίπλωμα οδήγησης... Με ρώτησαν ποιο είναι τ

Συγγνώμη. Άργησα λίγο ε ;   Να, δεν φταίω εγώ...  Μου συνέβησαν διάφορα. Είχα πάει ένα ταξίδι με αεροπλάνο και περάσαμε από   αλλά όλα καλά. Δεν υπήρξε πρόβλημα εκεί.   Όμως, στον γυρισμό εδ

Posted Images

Όταν λέω όλοι εννοώ…

Στη δημοκρατία έχουν όλοι τα ίδια ακριβώς δικαιώματα στις εκλογές. Όταν λέω όλοι εννοώ όλοι όσοι πάνε να ψηφίσουν. Όταν λέω όλοι όσοι πάνε να ψηφίσουν εννοώ όσοι πάνε να ψηφίσουν έγκυρα. Όταν εννοώ όλοι όσοι πάνε να ψηφίσουν έγκυρα, εννοώ έγκυρα αλλά όχι λευκό. Όταν λέω όλοι όσοι πάνε να ψηφίσουν έγκυρα και όχι λευκό, εννοώ όλοι όσοι ψηφίσουν κόμματα που θα ξεπεράσουν το 3% και θα μπουν στην Βουλή. Όταν λέω όλοι όσοι πάνε να ψηφίσουν κόμματα που θα μπουν στη Βουλή, εννοώ όλοι όσοι ψηφίσουν από το δεύτερο κόμμα και μετά, αφού το πρώτο όποιο ποσοστό και αν πάρει, και 20% και 15% να πάρει, παίρνει και μπόνους το 1/6 των εδρών, άρα το 1/6 του συνόλου του ελληνικού λαού που αντιπροσωπεύει. Όταν λέω ότι όλοι έχουν τα ίδια δικαιώματα ,εννοώ ότι υπάρχει ακόμα και το ενδεχόμενο το 38% που θέλει μνημόνιο να πάρει εντολή να κυβερνήσει για 4 έτη το 62% που δεν θα το θέλει. Να κυβερνήσει εις το όνομα όλων.

Σχόλιο στο facebook

Πέθανε ένας πολιτικός και πάει στον παράδεισο...

Εκεί βλέπει τον Αγιο Πέτρο ο οποίος του λέει:

"Επειδή είσαι πολιτικός μεγάλων διαστάσεων θα σε αφήσω να περάσεις μια μέρα στην κόλαση και μια στον παράδεισο και μετα να επιλέξεις που σου αρέσει πιο πολύ να μείνεις..."

Παίρνει το ασανσέρ ο πολιτικός και κατεβαίνει στην κόλαση εκει ανοίγει μια πύλη και βλέπει μπροστά του ένα τεράστιο γήπεδο του γκόλφ, κάτι φίλους του πολιτικούς που είχαν πεθάνει και αυτοί ντυμένοι όλοι στην τρίχα, να παίζουν, να πίνουν και να διασκεδάζουν με κάτι νεαρές... ομορφιές.

Για ποτε πέρασε το 24ωρο χαμπάρι δεν πήρε.

Την άλλη μέρα παίρνει το ασανσέρ και ανεβαίνει στον παράδεισο όπου πέρασε μια μέρα πηδώντας απο σύννεφο σε σύννεφο και παίζοντας άρπα όλη μέρα..!

Ερχεται ο Άγιος Πετρος το πρωί και του λέει...

-"Τι αποφασισες να διαλεξεις;"

-"Κοιτα Αγιε Πετρο καλός ο παράδεισος αλλα σαν την κόλαση δεν έχει..!"

"Ενταξει" του λεει ο Αγιος Πέτρος ...

Παίρνει λοιπον πάλι το ασανσερ ο πολιτικός και κατεβαίνει στην κόλαση...

ανοιγει η πύλη και βλεπει μπροστα του μια τεραστια ερημο γεματη σκουπίδια ...

τους φίλους του ντυμένους με κουρέλια και κατι ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΥΣ να τους την πέφτουν! Τρελάθηκε!

Τρέχει στον Αγιο Πετρο και του λέει

"Τι πραγματα ειναι αυτα...εγω άλλα ειδα χθες ...άλλα εζησα..."

οποτε του απαντα ο Αγιος Πετρος...

"Χθες ήταν προεκλογική εκστρατεία..Σήμερα ψήφισες!..."

Τρεις ξανθιές αποφασίζουν να γίνουν αστυνομικίνες..

Πάνε λοιπόν στη σχολή και τους λένε ότι για να γίνουν δεκτές στη σχολή πρέπει να περάσουν πρώτα από ένα τεστ. Πηγαίνει λοιπόν η πρώτη ξανθιά στον εξεταστή και της δίνει μια φωτογραφία και τη ρωτάει

τί καταλαβαίνει από τον άνθρωπο που απεικονίζει η φωτογραφία:

- Έχει ένα μάτι, λέει η ξανθιά.

Κοιτάζει τη φωτογραφία ο τύπος και της λέει:

- Κοπέλα μου η φωτογραφία είναι προφίλ, τί ένα μάτι μου λες; Πάρε δρόμο.

Πηγαίνει η δεύτερη ξανθιά, της δίνει ο τύπος τη φωτογραφία και τη ρωτάει τί καταλαβαίνει από τη φωτογραφία:

- Έχει ένα αυτί ο τύπος!

Ο τύπος δαγκώνει τα χείλη του και αρχίζει να φωνάζει:

- ΕΕΕΞΩ!!!

Ήρθε η σειρά τώρα της τρίτης ξανθιάς, ίδιο σκηνικό ρωτάει ο τύπος για το πρόσωπο στη φωτογραφία και η ξανθιά του απαντάει:

- Ο τύπος φοράει φακούς επαφής...

Αφωνος ο τύπος τρέχει μέσα στα αρχεία, και βρίσκει ότι ο άνδρας της φωτογραφίας φόραγε πραγματικά φακούς επαφής. Πάει στην ξανθιά ενθουσιασμένος και της λέει:

- Κοπελάρα μου είσαι διάνοια, δεν έχω λόγια να περιγράψω το ταλέντο σου. Αλήθεια όμως, για πες μου πώς το κατάλαβες ότι φοράει φακούς επαφής;

Και η ξανθιά: - Έ, με ένα μάτι και ένα αυτί δεν μπορεί να φορέσει γυαλιά.

Αυτή είναι η ιστορία μιας φοβισμένης και ζαλισμένης ξανθιάς που πετάει με ένα διθέσιο αεροπλάνο, αυτή και ο πιλότος. Ο πιλότος παθαίνει καρδιακή προσβολή και πεθαίνει. Αυτή αλλόφρων εκπέμπει σήμα κινδύνου.

"Μέι-ντέι! Μέι-ντέι! Βοηθήστε με! Βοηθήστε με! Ο πιλότος είναι νεκρός, έπαθε καρδιακή προσβολή και εγώ δεν ξέρω από αεροπλάνα. Βοηθήστε με! Βοηθήστε με σας παρακαλώ!"

Ακούει μια φωνή στον ασύρματο, που λέει:

"Από τον έλεγχο εναέριας κυκλοφορίας, σε ακούω καθαρά και δυνατά. Θα σε καθοδηγήσω για να το προσγειώσεις. Έχω μεγάλη πείρα με τέτοιου είδους προβλήματα. Λοιπόν, τώρα πάρε βαθιά ανάσα και δώσε μου ύψος και θέση, όλα θα πάνε καλά!"

Και η ξανθιά: "Είμαι 1 και 63 και κάθομαι στο μπροστινό κάθισμα"

"Ο.Κ." ακούγεται από τον ασύρματο ... "Επανέλαβε μετά από μένα: Πάτερ ημών ... Ο εν τοις ουρανοίς "

Έξαλλος ο Φύρερ με το εκλογικό αποτέλεσμα!

tvxs.gr/node/93495

<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/k_6Pv6376AE" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/k_6Pv6376AE" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>