Jump to content

Το γέλιο χρειάζεται στην ζωή μας Νο 6. Γελάστε γιατί χανόμαστε........

Recommended Posts

Καλημέρα ria ,

Υπάρχει και αντίθετη άποψη στο παραπάνω ,

Για να κάνει μια γυναίκα ευτυχισμένη ενας ανδρας, χρειάζεται ΜΟΝΟ να είναι:

1. φίλος

2. σύντροφος

3. ερωμένος

4. αδερφός

5. πατέρας

6. δάσκαλος

7. εκπαιδευτής

8. μάγειρας

9. ξυλουργός

10. υδραυλικός

11. μηχανικός

12. διακοσμητής

13. σεξολόγος

14. γυναικολόγος / μαιευτήρας

15. ψυχολόγος

16. ψυχίατρος

17. θεραπευτής

18. ριψοκίνδυνος

19. οργανωτικός

20. καλός πατέρας

21. πολύ καθαρός

22. συμπαθητικός

23. αθλητικός

24. στοργικός

25. προσεκτικός

26. ιπποτικός

27. έξυπνος

28. ζωηρός

29. δημιουργικός

30. γλυκός

31. δυνατός

32. συγκαταβατικός

33. ανεκτικός

34. προσεκτικός

35. φιλόδοξος

36. ικανός

37. τολμηρός

38. αποφασιστικός

39. εμπιστευτικός

40. παθιασμένος

41. περιποιητικός

42. κάποιος που να λατρεύει το shopping

43. κάποιος που δε δημιουργεί και πολλά πολλά προβλήματα

44. πολύ πλούσιος

45. να μην είναι βάρος

46. κάποιος που δε θα κοιτάει τις άλλες

Παράλληλα θα πρέπει να προσέχει να :

47. να μην είναι ζηλιάρης αλλά ούτε και αδιάφορος

48. να τα πηγαίνει καλά με την οικογένειά της αλλά να μην αφιερώνει περισσότερο χρόνο στους συγγενείς απ ότι σε εκείνη

49. να της δίνει "χώρο" αλλά να δείχνει και ανήσυχος για το που ήταν και που πάει

Επίσης είναι πολύ σημαντικό :

50. να μην ξεχνά ΠΟΤΕ τις ημερομηνίες :

-των επετείων (γάμου, γνωριμίας, κλπ)

-της γιορτής

-των γενεθλίων (τα δικά της και της μητέρας της)

-τις περιόδους της

Δυστυχώς, ακόμα και αν ακολουθήσετε πιστά τις παραπάνω οδηγίες, αυτό δεν σας εξασφαλίζει το 100% της ευτυχίας σας, γιατί εκείνη θα μπορούσε να νιώσει αιχμάλωτη σε μία αποπνικτική τελειότητα και να το σκάσει με τον πρώτο -λεβεντομάγκα-bohem-μεθύστακα-σεσημασμένο-bon viveur- που θα

συναντήσει......

Ίσως για αυτό το λόγο ο Θεός (μεγάλη η χάρη Του!!) είπε στον Αδάμ :

- Αγάπα την γυναίκα σου......και όχι "Κατάλαβέ την!!!"

ΠΩΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΕΝΑΝ ΑΝΔΡΑ

1. να του κάθεσαι

2. να μην του τα πρήζεις

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Καλημέρα

Καλημέρα ria ,

1. φίλος

2. σύντροφος

3. ερωμένος

4. αδερφός

5. πατέρας

6. δάσκαλος

7. εκπαιδευτής

8. μάγειρας

9. ξυλουργός

10. υδραυλικός

11. μηχανικός

12. διακοσμητής

13. σεξολόγος

15. ψυχολόγος

16. ψυχίατρος

17. θεραπευτής

18. ριψοκίνδυνος

19. οργανωτικός

20. καλός πατέρας

21. πολύ καθαρός

22. συμπαθητικός

23. αθλητικός

24. στοργικός

25. προσεκτικός

26. ιπποτικός

27. έξυπνος

28. ζωηρός

29. δημιουργικός

30. γλυκός

31. δυνατός

32. συγκαταβατικός

33. ανεκτικός

34. προσεκτικός

35. φιλόδοξος

36. ικανός

37. τολμηρός

38. αποφασιστικός

39. εμπιστευτικός

40. παθιασμένος

41. περιποιητικός

44. πολύ πλούσιος

45. να μην είναι βάρος

48. να τα πηγαίνει καλά με την οικογένειά της αλλά να μην αφιερώνει περισσότερο χρόνο στους συγγενείς απ ότι σε εκείνη

49. να της δίνει "χώρο" αλλά να δείχνει και ανήσυχος για το που ήταν και που πάει

Επίσης είναι πολύ σημαντικό :

50. να μην ξεχνά ΠΟΤΕ τις ημερομηνίες :

-των επετείων (γάμου, γνωριμίας, κλπ)

-της γιορτής

-των γενεθλίων (τα δικά της και της μητέρας της)

-τις περιόδους της

Δυστυχώς, ακόμα και αν ακολουθήσετε πιστά τις παραπάνω οδηγίες, αυτό δεν σας εξασφαλίζει το 100% της ευτυχίας σας, γιατί εκείνη θα μπορούσε να νιώσει αιχμάλωτη σε μία αποπνικτική τελειότητα και να το σκάσει με τον πρώτο -λεβεντομάγκα-bohem-μεθύστακα-σεσημασμένο-bon viveur- που θα

συναντήσει......

Ίσως για αυτό το λόγο ο Θεός (μεγάλη η χάρη Του!!) είπε στον Αδάμ :

- Αγάπα την γυναίκα σου......και όχι "Κατάλαβέ την!!!"

ΠΩΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΕΝΑΝ ΑΝΔΡΑ

1. να του κάθεσαι

2. να μην του τα πρήζεις

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Καλημέρα

να προσθέσω και τα εξής..

ΕΡΓΑΣΙΑ

Αν δουλεύεις πολλές ώρες, την παραμελείς.

Αν δουλεύεις λίγες ώρες, είσαι αχαΐρευτος!

ΧΡΗΜΑΤΑ

Αν παίρνει λιγότερα χρήματα από σένα στην δουλειά, της πίνουν το αίμα!

Αν παίρνεις λιγότερα χρήματα από εκείνη, είσαι άχρηστος και καλά θα κάνεις να βρεις κάτι καλύτερο, γιατί αρκετά σε ανέχτηκε.

ΚΟΜΠΛΙΜΕΝΤΑ

Αν της πεις ότι είναι όμορφη, πας να την ρίξεις στο κρεβάτι.

Αν δεν της κάνεις κομπλιμέντο, αδιαφορείς για κείνη, και δεν θα φταίει αν πάει με τον πρώτο τυχόντα που θα της πει ένα γλυκόλογο.

ΚΛΑΜΑ

Αν κλάψεις, είσαι μαμούχαλος.

Αν δεν κλάψεις, είσαι ένας αναίσθητος.

ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

Αν γυμνάζεσαι και προσέχεις τη διατροφή σου, είσαι κόκορας κι επιδειξίας.

Αν δεν γυμνάζεσαι, είσαι γουρούνι.

ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ

Αν της αγοράσεις λουλούδια, έχεις λερώσει την φωλιά σου.

Αν δεν της πάρεις λουλούδια, είσαι άξεστος.

ΣΤΟΧΟΙ

Αν νιώθεις περήφανος για τους στόχους που έχεις καταφέρει, είσαι επιδειξίας.

Αν είσαι μετριοπαθής, δεν έχεις φιλοδοξίες.

ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΣ

Αν εκείνη έχει πονοκέφαλο, είχε μία δύσκολη μέρα.

Αν εσύ έχεις πονοκέφαλο, είναι μόνο μία πρόφαση, γιατί δεν την αγαπάς πια.

και.....

1286636443.jpg?1287792505

• Replies 10.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ο γείτονας μου, μου χτύπησε χθές την πόρτα στις 2.30 το πρωί. 2.30 ρε φίλε έλεος δηλαδή. Πάλι καλά που έπαιζα drums και δεν κοιμόμουν δηλαδή...   Προχθές είδα ένα ασθενοφόρο κι είχε μέσα οχτώ άτομα. P

SOS!!!! Αν ακούσετε τίποτα για καμιά θέση εργασίας ενημερώστε με σας παρακαλώ... Ψάχνω δεύτερη δουλειά, γιατί πρώτη δε βρίσκω με τίποτα!..   Με έκοψαν στο δίπλωμα οδήγησης... Με ρώτησαν ποιο είναι το

Συγγνώμη. Άργησα λίγο ε ;   Να, δεν φταίω εγώ...  Μου συνέβησαν διάφορα. Είχα πάει ένα ταξίδι με αεροπλάνο και περάσαμε από   αλλά όλα καλά. Δεν υπήρξε πρόβλημα εκεί.   Όμως, στον γυρισμό εδ

Posted Images

Καλημέρα ria ,

1. φίλος

2. σύντροφος

3. ερωμένος

4. αδερφός

5. πατέρας

6. δάσκαλος

7. εκπαιδευτής

8. μάγειρας

9. ξυλουργός

10. υδραυλικός

11. μηχανικός

12. διακοσμητής

13. σεξολόγος

15. ψυχολόγος

16. ψυχίατρος

17. θεραπευτής

18. ριψοκίνδυνος

19. οργανωτικός

20. καλός πατέρας

21. πολύ καθαρός

22. συμπαθητικός

23. αθλητικός

24. στοργικός

25. προσεκτικός

26. ιπποτικός

27. έξυπνος

28. ζωηρός

29. δημιουργικός

30. γλυκός

31. δυνατός

32. συγκαταβατικός

33. ανεκτικός

34. προσεκτικός

35. φιλόδοξος

36. ικανός

37. τολμηρός

38. αποφασιστικός

39. εμπιστευτικός

40. παθιασμένος

41. περιποιητικός

44. πολύ πλούσιος

45. να μην είναι βάρος

ήμουν σίγουρη πως ξέρετε τι θέλουμε και ας το παίζετε ανίδεοι ! :P

Σιγά ρε παιδιά μη βαράτε......Εντάξει το καταλάβαμε: ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΕΙΣΤΕ ΤΕΛΕΙΟΙ !!!

ενώ εμείς οι γυναίκες έχουμε όλα τα κακά του κόσμου(σύμφωνα με τα δικά σας λεγόμενα πάντα) :P :P

Πάντως πρέπει να παραδεχτείτε ότι όσο κι αν γκρινιάζετε ,δεν μπορείτε χωρίς εμάς........ ^_^

Τέλως πάντων εγώ έχω να πω ότι -σύμφωνα με την δική μου άποψη-

κανένα χαρακτηριστικό από αυτά που αναφέραμε όλοι μας δεν αντιπροσωπεύει αποκλειστικά τον άντρα ή την γυναίκα!!!

Όλα έχουν να κάνουν με τον κάθε άνθρωπο ξεχωριστά...

(μια πλάκα έκανα η καημένη...που να φανταζόμουν ότι θα προκαλούσα τόσες αντιδράσεις? χαχα...)

password.jpg

Όπως είπε κι ένας φίλος:

"Αυτοί όλοι που αντί για βρισιές γράφουν "$#*@!",άραγε όταν τσακώνεσαι μαζί τους σου λένε"άντε και δολάριο μωρή δίεση, αστεράκι, παπάκι!"??"

Διαφημιση απο γυμναστηριο:

"Βαρεθηκες να εισαι χοντρος και ασχημος??? Ελα στο γυμναστηριο μας και μεινε μονο ασχημος"...

Χρόνια τώρα ο κώλος μου προσπαθεί να πει τη λέξη ''πρόβατο'' αλλά μένει πάντα στο πρρρρρρρρρρ...... :

Αυτή η νέα αλυσίδα μαγαζιών "ΕΝΟΙΚΙΑΖΕΤΑΙ" που έχει ανοίξει, πολύ μεγάλη επιτυχία βλέπω..

Δεν έχω κοιλιά, έχω ένα προστατευτικό στρώμα γύρω από τους γραμμωμένους κοιλιακούς μου μύες!

- Θέλω 1 κιλό ντομάτες.

- Για Νταλάρα ή για γεμιστά;

Όταν τα καταστήματα μου στέλνουν φυλλάδια που γράφουν "ανοίξαμε και σας περιμένουμε" στέλνω κάρτες που γράφουν "κλείστε δεν θα έρθω"

Είναι δυο νυχτερίδες και κάθονται κλασικά, ανάποδα σε ένα κλαδί...

Λέει η μια στην άλλη:

-Μήτσο ποιά ήταν η χειρότερη μέρα της ζωής σου?

-Όταν ειχα διάρροια...

H ζωή είναι σαν τη ζέβρα. Άσπρο, μαύρο, άσπρο, μαύρο, άσπρο, μαύρο, κώλος....

Το να μπαίνεις σε ζαχαροπλαστείο και να ζητάς κουλουράκια διαίτης...

Είναι σαν να μπαίνεις σε μπ@υρδέλο και να ζητάς αγκαλίτσες..

Ο γνήσιος ο άντρας πρέπει να χτυπάει το χέρι του στο τραπέζι και να λέει...

Εγώ θα αποφασίσω τι ώρα θα σφουγγαρίσω..!!

Μπαμπά, μπαμπά στο σχολείο, με φωνάζουν μαφιόζο.

- Καλά, θα περάσω να το κανονίσω.

- Ωραία, κοίτα να φανεί σαν ατύχημα ε;

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν.

-Μάνα πάω...

-Πού πας;

-Θα κάνω επανάσταση...

-Βρε έξω βρέχει...

-Άστο τότε, θα κάνω αύριο...είμαι και λουσμένος......

Περπατάνε δύο φίλοι και ρωτάει ο ένας τον άλλον..

-Ρε συ, η κλανιά έχει βάρος;;

-Όχι.......

-Εεε, τότε χέστηκα...

Τριτοκοσμική χωρα και μ@λ@κιες..... αν δεν δω την A.Τζολι να υιοθετει ελληνοπουλο, δεν το πιστευω..!

Μ' αρέσει τώρα με την κρίση που...

Μ’αρέσει που όταν λέω για αύξηση στο αφεντικό μου δε με αγριοκοιτάζει αλλά σκάει στα γέλια. Άσε που έδιωξε κάνα δυο που δε μου άρεσε η μούρη τους.

Μ’αρέσει που πολλοί φίλοι μου μετανάστευσαν για καλύτερο μέλλον,γιατί θα έχω extra προορισμούς διακοπών στο εξωτερικό. Άσε που όλο και κάτι θα στέλνουν τις γιορτές.

Μ’αρέσει που ακρίβυνε η βενζίνη και είναι απλησίαστη ,και κουνάω λιγότερο το αμάξι γιατί αυτό σημαίνει ότι θα το έχω για περισσότερα χρόνια,κάνω καλό στην καρδιά μου και είμαι και πολύ μούρη όταν προτείνω σε φίλους να πάμε τσάρκα με το αμάξι στην εθνική. Άσε που όταν πάμε για μπάνιο το καλοκαίρι τσοντάρουν πια όλοι για βενζίνη ενώ παλιά κάναν τον Κινέζο.

Μ’αρέσει που τα καφενεία έχουν γεμίσει άνεργους επιστήμονες με 2 μεταπτυχιακά. Πλέον πας για ουζάκι και αντί για μπάλα συζητάς για μαύρες τρύπες τουλάχιστον.

Μ’αρέσει που οι σερβιτόροι άρχισαν να λένε πάλι ευχαριστώ όσα λίγα και να είναι τα τιπς και αν τους δώσουν.

Επιπλέον για τις γκόμενες ,είσαι σίγουρος πια 100% ότι δε σε θέλει για τα λεφτά σου.

Μ’αρέσει που ο κουλουρτζής έξω από τα μπουζούκια έχει πιο πολύ δουλειά από τη λουλουδού μέσα στα μπουζούκια.

Μ’αρέσει ο καφές που κερδίζω στο τάβλι με φιλαράκια αποτελεί το 2%του μισθού μου που σημαίνει ότι σε 50 παρτίδες έχω βγάλει ένα μισθό.

Μ’αρέσει που θα κόψουν τα επιδόματα. Δεν άντεχα να περιμένω σε ουρές όρθιος.

Μ’αρέσει που το μέλλον της χώρας είναι αβέβαιο, γιατί σε όλους μας έλειπε λίγο πολύ η περιπέτεια στη ζωή μας.

Μ’αρέσει που μπορώ να έχω κατάθλιψη ελεύθερα. Παλιά μου τα είχαν πρήξει όλοι. Τι σου λείπει ρε ..? Τη δουλειά σου την έχεις, το αμαξάκι σου, τι άλλο θες?’

Μ’αρέσει που στο σούπερ μάρκετ σπάνια περιμένεις πια τον μπροστά να χτυπήσει 2 καρότσια ψώνια,και αν πέσεις σε τέτοιον, του λες να σε καλέσει και σένα στο πάρτι.

Μ’αρέσει που γίνονται πιο πολλοί πολιτικοί γάμοι, γιατί σε αυτούς τουλάχιστον δε χρεώνουν για τους πολυέλαιους.

Μ’αρέσει που την έχουν δει ξαφνικά όλοι οικολόγοι, και καλά ότι κάνουν οικονομία γιατί προστατεύουν το περιβάλλον.

Μ’αρέσει που λένε ότι θα ξαναγυρίσουμε στη δραχμή, γιατί επιτέλους θα ξοδέψω τις δραχμές που είχα φυλάξει για ενθύμιο και μου έσπαγαν τα νεύρα όταν δεν είχα μία και υπολόγιζα ότι αντιστοιχούν σε 60-70 ευρώ αλλά δεν τις άλλαζε πια η τράπεζα.

Μ’αρέσει που αν πω ότι δουλεύω 2 φορές τη βδομάδα με κοιτούν με συμπάθεια και μου λένε κουράγιο, ενώ πιο παλιά σκεφτόντουσαν "Ρε τον τεμπέλη".

Μ’αρέσει που θα έχω και εγώ μία ιστορία πόνου και δυστυχίας να λέω στις επόμενες γενιές για το παρελθόν της χώρας,όπως εμείς ακούγαμε για χούντα και 2ο παγκόσμιο. Αλλιώς θα με πέρναγαν για πολύ φλώρο

Ποιος ειναι ο καλυτερος φρεσκοκατεψυγμενος και ψιλοκομμενος μαιντανος ετοιμος για ολες τις χρησεις....? Του Μπαρμπα Σταθη η του Μπαρμπα Φωτη ..?

Ποιος ειναι ο καλυτερος φρεσκοκατεψυγμενος και ψιλοκομμενος μαιντανος ετοιμος για ολες τις χρησεις....? Του Μπαρμπα Σταθη η του Μπαρμπα Φωτη ..?

του Μπαρμπα Κίτσου... :P

http://www.otherside...i-se-aeroplano/

ΤΟ ΘΕΛΩ....!

car-plane-02.jpg

Μιας και είναι αεροπλάνο διαθέτει αναδιπλούμενα φτερά μήκους 8,2 μ. σε πλήρη έκταση, μπορεί να καλύψει απόσταση 460 μιλίων με ταχύτητα που αγγίζει τα 115 χλμ/ώ

Δείτε Περισσότερα: http://www.otherside.gr/2009/01/autokinito-pou-metatrepetai-se-aeroplano/#ixzz1rWgQDUX6

http://www.otherside...i-se-aeroplano/

ΤΟ ΘΕΛΩ....!

car-plane-02.jpg

Μιας και είναι αεροπλάνο διαθέτει αναδιπλούμενα φτερά μήκους 8,2 μ. σε πλήρη έκταση, μπορεί να καλύψει απόσταση 460 μιλίων με ταχύτητα που αγγίζει τα 115 χλμ/ώ

Δείτε Περισσότερα: http://www.otherside.../#ixzz1rWgQDUX6

Εκεί που έχουν πάει οι τιμές για τα εισητήρια(αεροπορικά+ακτοπλοικά) πιο οικονομικό μου έρχεται αυτό.. :D

ΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟΣ
: Έχεις 2 αγελάδες και δίνεις τη µία στη γείτονά σου

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΜΟΣ
: Έχεις 2 αγελάδες, η κυßέρνηση παίρνει και τις δύο και σου δίνει λίγο γάλα

ΦΑΣΙΣΜΟΣ
: Έχεις 2 αγελάδες, η κυßέρνηση παίρνει και τις δύο και σου πουλά λίγο γάλα

ΝΑΖΙΣΜΟΣ
: Έχεις 2 αγελάδες, η κυßέρνηση τις παίρνει και σε σκοτώνει κιόλας

ΓΡΑΦΕΙΟΚΡΑΤΙΑ
: Έχεις 2 αγελάδες , η κυßέρνηση παίρνει και τις 2, σκοτώνει τη µία, αρµέγει την άλλη και στο τέλος πετά το γάλα

ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΣ ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΜΟΣ
: Έχεις 2 αγελάδες, πουλάς τη µία, αγοράζεις ένα ταύρο, πολλαπλασιάζεις το κοπάδι και η οικονοµία αναπτύσσεται οµαλά. Στη συνέχεια, πουλάς όλο το κοπάδι, γίνεσαι εισοδηµατίας και ζεις καλύτερα.

ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ
: Έχεις 2 αγελάδες, πουλάς τη μία και αναγκάζεις την άλλη να παράγει το γάλα που αντιστοιχεί σε 4 αγελάδες. Αργότερα, προσλαμβάνεις έναν εμπειρογνώμονα για να αναλύσει τους λόγους για τους οποίους η αγελάδα έπεσε νεκρή.

ΓΑΛΛΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ
: Έχεις 2 αγελάδες και απεργείς επειδή θέλεις 3.

ΓΙΑΠΩΝΕΖΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ
: Έχεις 2 αγελάδες και τις ανασχεδιάζεις έτσι ώστε να έχουν το 1/10 του µεγέθους τους και να παράγουν 20 φορές περισσότερο γάλα. Μετά σχεδιάζεις ένα έξυπνο καρτούν, το ονοµάζεις COWKEMON και το πουλάς σε όλο τον κόσµο.

ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ
: Έχεις 2 αγελάδες και τις ανασχεδιάζεις έτσι ώστε να ζουν 100 χρόνια, να τρώνε µία φορά το µήνα και να αυτοαρµέγονται.

ΙΤΑΛΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ
: Έχεις δύο αγελάδες αλλά δεν ξέρεις που είναι, έτσι κάνεις διάλειµµα για φαγητό.

ΡΩΣΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ
: Έχεις δύο αγελάδες, τις µετράς και µαθαίνεις ότι στην πραγµατικότητα έχεις 5. Τις ξαναµετράς και µαθαίνεις ότι έχεις 42. Την Τρίτη φορά µαθαίνεις ότι έχεις δύο ξανά. Μετά σταµατάς να µετράς και ανοίγεις ακόµη ένα µπουκάλι ßότκα.

ΚΙΝΕΖΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ
: Έχεις δύο αγελάδες, 300 ανθρώπους να τις αρµέγουν, ισχυρίζεσαι ότι εξασφαλίζεις πλήρη απασχόληση και υψηλή παραγωγικότητα και συλλαµßάνεις τον δηµοσιογράφο που ανακοινώνει τους παραπάνω αριθµούς.

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ:
Έχεις δύο αγελάδες, τις πουλάς όσο-όσο, µε τα λίγα χρήµατα που σου δίνουν δίνεις προκαταßολή για να πάρεις αυτοκίνητο, το οποίο αποπληρώνεις σε 7.083 δόσεις.

ΙΝΔΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ
: Έχεις δύο αγελάδες και απλά τις
λατρεύεις !

ΒΡΕΤΑΝΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ
: Έχεις δύο αγελάδες και είναι και οι δύο
gay.

ΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟΣ
: Έχεις 2 αγελάδες και δίνεις τη µία στη γείτονά σου

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΜΟΣ
: Έχεις 2 αγελάδες, η κυßέρνηση παίρνει και τις δύο και σου δίνει λίγο γάλα

ΦΑΣΙΣΜΟΣ
: Έχεις 2 αγελάδες, η κυßέρνηση παίρνει και τις δύο και σου πουλά λίγο γάλα

ΝΑΖΙΣΜΟΣ
: Έχεις 2 αγελάδες, η κυßέρνηση τις παίρνει και σε σκοτώνει κιόλας

ΓΡΑΦΕΙΟΚΡΑΤΙΑ
: Έχεις 2 αγελάδες , η κυßέρνηση παίρνει και τις 2, σκοτώνει τη µία, αρµέγει την άλλη και στο τέλος πετά το γάλα

ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΣ ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΜΟΣ
: Έχεις 2 αγελάδες, πουλάς τη µία, αγοράζεις ένα ταύρο, πολλαπλασιάζεις το κοπάδι και η οικονοµία αναπτύσσεται οµαλά. Στη συνέχεια, πουλάς όλο το κοπάδι, γίνεσαι εισοδηµατίας και ζεις καλύτερα.

ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ
: Έχεις 2 αγελάδες, πουλάς τη μία και αναγκάζεις την άλλη να παράγει το γάλα που αντιστοιχεί σε 4 αγελάδες. Αργότερα, προσλαμβάνεις έναν εμπειρογνώμονα για να αναλύσει τους λόγους για τους οποίους η αγελάδα έπεσε νεκρή.

ΓΑΛΛΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ
: Έχεις 2 αγελάδες και απεργείς επειδή θέλεις 3.

ΓΙΑΠΩΝΕΖΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ
: Έχεις 2 αγελάδες και τις ανασχεδιάζεις έτσι ώστε να έχουν το 1/10 του µεγέθους τους και να παράγουν 20 φορές περισσότερο γάλα. Μετά σχεδιάζεις ένα έξυπνο καρτούν, το ονοµάζεις COWKEMON και το πουλάς σε όλο τον κόσµο.

ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ
: Έχεις 2 αγελάδες και τις ανασχεδιάζεις έτσι ώστε να ζουν 100 χρόνια, να τρώνε µία φορά το µήνα και να αυτοαρµέγονται.

ΙΤΑΛΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ
: Έχεις δύο αγελάδες αλλά δεν ξέρεις που είναι, έτσι κάνεις διάλειµµα για φαγητό.

ΡΩΣΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ
: Έχεις δύο αγελάδες, τις µετράς και µαθαίνεις ότι στην πραγµατικότητα έχεις 5. Τις ξαναµετράς και µαθαίνεις ότι έχεις 42. Την Τρίτη φορά µαθαίνεις ότι έχεις δύο ξανά. Μετά σταµατάς να µετράς και ανοίγεις ακόµη ένα µπουκάλι ßότκα.

ΚΙΝΕΖΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ
: Έχεις δύο αγελάδες, 300 ανθρώπους να τις αρµέγουν, ισχυρίζεσαι ότι εξασφαλίζεις πλήρη απασχόληση και υψηλή παραγωγικότητα και συλλαµßάνεις τον δηµοσιογράφο που ανακοινώνει τους παραπάνω αριθµούς.

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ:
Έχεις δύο αγελάδες, τις πουλάς όσο-όσο, µε τα λίγα χρήµατα που σου δίνουν δίνεις προκαταßολή για να πάρεις αυτοκίνητο, το οποίο αποπληρώνεις σε 7.083 δόσεις.

ΙΝΔΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ
: Έχεις δύο αγελάδες και απλά τις
λατρεύεις !

ΒΡΕΤΑΝΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ
: Έχεις δύο αγελάδες και είναι και οι δύο
gay.

ΔΙΟΡΘΩΝΩ....

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ: Εχεις 2 αγελάδες,αλλά δεν σου επιτρέπουν να φας το γάλα ή το κρέας τους ,αλλά ούτε και να τα πουλήσεις για να πάρεις χρήματα.

Φορολογείσαι για τα χρήματα που ΘΑ επαιρνες αν πουλούσες τις ίδιες ή τα παράγωγα τους, φορολογείσαι για το τεκμήριο που τις έχεις και τις συντηρείς και τελικά σου τις κλέβουν κιόλας!!!!!