Προς το περιεχόμενο

Το γέλιο χρειάζεται στην ζωή μας Νο 6. Γελάστε γιατί χανόμαστε........


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 10,8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

11707617_382753995254949_389200716447855

 

 

Οι μεγάλες ανακαλύψεις της ανθρωπότητας έγιναν από ανθρώπους που έψαχναν το άγνωστο.

Μάλιστα ποτέ δεν ήρθε πρόοδος από την επιλογή της υποταγής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μεγάλες ανακαλύψεις της ανθρωπότητας έγιναν από ανθρώπους που έψαχναν το άγνωστο.

Μάλιστα ποτέ δεν ήρθε πρόοδος από την επιλογή της υποταγής

 

Το νήμα δεν προσφέρεται για κομματικές αμπελοφιλοσοφίες. Ειδικά για εσένα δεν θα ήθελα να γίνω αιτία να κινδυνεύσεις με διαγραφή από το κόμμα σου εξαιτίας της διαφοροποίησής σου από την γραμμή που έχει δώσει. Βλέπω πάντως τον αγώνα που κάνεις στο φόρουμ και σε χαίρομαι. Νομίζω όμως ότι τα επιχειρήματά σου ταιριάζουν καλύτερα σε ένα φόρουμ ψυχολογίας παρά σε ένα φόρουμ λογιστών διότι θα έπρεπε να περιλαμβάνουν νούμερα και όχι συναισθήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στην τάξη του Τοτού διδάσκει μια νεαρή δασκάλα, νοστιμούλα και πεταχτούλα!

-Σήμερα παιδιά θα έρθει να παρακολουθήσει το μάθημά μας ο επιθεωρητής δημοτικής εκπαίδευσης, ανακοινώνει στην τάξη η δασκάλα

-Τι είναι αυτό κυρία;

-Μην ανησυχέιτε, απλά ένας κύριος θα είναι στο τέλος της αίθουσας και θα παρακολουθεί το μάθημα.

 

Μπαίνει ο επιθεωρητής κι αρχίζει η δασκάλα να γράφει ερωτήσεις στον πινακα.

Για αρχή γράφει

-5 Χ 7 πόσο κάνει;

Σήκωνει το χέρι η Αννούλα

-Ναι Αννούλα

-35 κυρία

Μπράβο Αννούλα

 

Στην συνέχεια γράφει στον πίνακα

 

-Πιο είναι το μεγαλύτερο νησί της Ελλάδας;

-Κυρία, κυρία ο Γιωργάκης

-Πες Γιωργάκη!

-Η Κρήτη κυρία!

-Μράβο Γιωργάκη

 

Συνεχίζει πάλι στον πίνακα η δασκάλα

-Ένα κομμάτι θάλασσας που χωρίζει δύο ξηρές κι ενώνει δύο θάλασσες;

 

Εκείνη την στιγμή πέφτει η κιμωλία της κυρίας και σκύβει να την πιάσει

 

-Παιδακια ποιος θα μας πει αυτήν την απάντηση;

 

Σηκώνει το χέρι ο Τοτός γεμάτος αυτοπεπεποιθηση και σιγουριά

-Κυρια,Κυρία!

-Είσαι σίγουρος Τοτέ ότι ξέρεις την απάντηση;

ρωτάει η δασκάλα φοβούμενη ότι θα πεί βλακεία ο Τοτός

-Ναι κυρία ναι!

-Άντε για πές!

-Κωλάρα, κυρία!

-Τι είναι αυτά που λές παλιόπαιδο, δεν ντρέπεσαι περασε έξω!

-Μα κυρία αυτό δεν είναι;

-Πέρασε έξω είπα τώρα!

 

Σηκώνεται ο Τοτός θυμωμένος να βγεί έξω, κοντοστεκεται, γυρίζει και λέει προς τον επιθεωρητή:

-Κι εσύ ρε μεγάλε εκεί πίσω, άλλη φορά αν δεν είσαι σίγουρος για την απάντηση μην ψιθιρίζεις τίποτε

 

 

 

Η γυναίκα μου χτες φόρεσε τα σέξυ εσώρουχα και όταν πήγα σπίτι,μου είπε "δέσε με στο κρεββάτι και κάνε ότι θες".

-Και εσύ τι έκανες?

-Την έδεσα και πήγα στο μπαρ!!!!!

 

 

Φοβάμαι, ότι μια μέρα θα με εγκαταλείψουν όλοι... και θα μείνουν μόνοι τους..

 

 

 

Σε παρακαλώ Θεέ μου. Άφησέ με να σου αποδείξω ότι τα λεφτά του ΛΟΤΤΟ δεν θα χαλάσουν το χαρακτήρα μου!

 

 

Κάποτε ήταν δύο πολύ άτακτα κλεφτρόνια . Η μαμά τους δεν τα άντεχε άλλο και αποφάσισε να τα πάει στον παπά της εκκλησίας να τους μιλήσει.

Ο παπάς πήρε το μικρότερο αδελφό , του πρόσφερε καρέκλα και του έκανε την πρώτη ερώτηση : " Πού είναι ο Θεός ; ".

Ο μικρός κοίταξε αριστερά , κοίταξε δεξιά , αλλά δεν έδωσε απάντηση.

" Πού είναι ο Θεός " τον ξαναρώτησε ο παπάς .

Ο μικρός ξανακοίταξε γύρω του αλλά δε μίλησε .

" Πού είναι ο Θεός σε ρωτάω ! " , είπε θυμωμένος ο παπάς .

Ο μικρός σηκώθηκε , βγήκε γρήγορα από την πόρτα , πήγε κοντά στον αδελφό του και του ψιθυρίζει στο αυτί: " Aσε μεγάλε ... υπάρχει πρόβλημα ... "

- " Τι πρόβλημα ; " , απαντά ο αδερφός ;

- " Να ... έχουν χάσει το Θεό και νομίζουν πως τον πήραμε εμείς! "

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΟΚ ! ! ! 

 

Τελειώσαμε .......

 

 

 

 

 

 

veralamprou.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νήμα δεν προσφέρεται για κομματικές αμπελοφιλοσοφίες. Ειδικά για εσένα δεν θα ήθελα να γίνω αιτία να κινδυνεύσεις με διαγραφή από το κόμμα σου εξαιτίας της διαφοροποίησής σου από την γραμμή που έχει δώσει. Βλέπω πάντως τον αγώνα που κάνεις στο φόρουμ και σε χαίρομαι. Νομίζω όμως ότι τα επιχειρήματά σου ταιριάζουν καλύτερα σε ένα φόρουμ ψυχολογίας παρά σε ένα φόρουμ λογιστών διότι θα έπρεπε να περιλαμβάνουν νούμερα και όχι συναισθήματα.

 

Το έχω διαπιστώσει ότι δεν προσφέρεται......

άλλωστε και η δική σας δημοσίευση δεν περιέχει κανένα πολιτικό δίλημμα ή έμμεσο μήνυμα και ήταν ένα απλός σοκιν αστεϊσμός.

 

Έχω κατ΄ επανάληψη δηλώσει ότι αν οι φιλόξενοι εδώ νοικοκύρηδες δηλώσουν πως θέλουν ένα φορουμ μόνο με νούμερα θα συμμορφωθώ και θα σιγήσω.

Ως τότε νομίζω μου επιτρέπεται (από τους διαχειριστές) να γράφω τις αμπελοφιλοσοφίες μου στην ενότητα αυτή και να σχολιάζω.

Παρακαλώ μόνο μη με καρφώσετε γιατί θα χάσω το μισθό και δε θα μπορώ να γράφω ώστε να σας κάνω να χαίρεστε.

 

Τα σέβη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλέξη αρκετά με τους μ@λάκες..

 

βγάλε αμέσως ΠνΠ..

 

 

 

11665749_913969028676194_436464912792459

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ούτε ένα καφεδάκι δεν μπορούμε δηλαδή?

 

11071568_913650725374691_265670976355369

 

 

 

 

11055317_912797012126729_256362614564350

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επικό τρολάρισμα στους «Μένουμε Ευρώπη»

Σύμφωνα με ανάρτηση του indymedia, ομάδα που παρείσφρησε στη συγκέντρωση των οπαδών του «ΝΑΙ» πρόετρεψε τους διαδηλωτές να κρατήσουν πανό που έγραφε «ΜΕΝΟΥΜΕ ΣΚΛΑΒΟΙ»…

 

pano4.jpg

 

Όλη η ανάρτηση:

«Στις 2/7, στην πλατεία Αγίας Σοφίας στη Θεσσαλονίκη, ομάδα συντρόφων/ισσων πραγματοποιήσαμε παρέμβαση στην φιέστα "ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΥΡΩΠΗ". Παρεισφρήσαμε στην συγκέντρωση τους με την ανάλογη γιάπικη αμφίεση και με περίσσιο δόλο "προτρέψαμε" τους παρευρισκόμενους να κρατήσουνε πάνω από τα κεφάλια τους, πανό 10 μέτρων που έγραφε: ΜΕΝΟΥΜΕ ΣΚΛΑΒΟΙ (με μια ευρωπαική και μια ελληνική σημαία να καίγονται βλ. φωτο)

pano2.jpg

Η δράση αυτη ξεπέρασε κάθε προσδοκία αφού μετά την αποχώρηση μας, το πανό έμεινε αναρτημένο για πάνω από 20 λεπτά και καταχειροκροτήθηκε με πάθος από τα φιλοευρωπαϊκά ζόμπι.  Η κρισημότητα των καιρών επιτάσσει ετοιμότητα και εγρήγορση από τον κόσμο του αγώνα. Οφείλουμε, ο καθένας από το δικό του μετερίζι να οργανωθούμε και να δράσουμε. Να υψώσουμε αναχώματα απέναντι στην επέλαση κράτους και καπιταλισμού. Να μη ζήσουμε σαν σκλάβοι».

http://www.topontiki.gr/article/135319/epiko-trolarisma-stoys-menoyme-eyropi-ti-pano-toys-evalan-na-kratisoyn-photos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...