Προς το περιεχόμενο

Το γέλιο χρειάζεται στην ζωή μας Νο 6. Γελάστε γιατί χανόμαστε........


Προτεινόμενες αναρτήσεις

-Μπάμπη μου, με πόσες γυναίκες έχεις πάει;
-Μωρό μου είσαι σίγουρη ότι αντέχεις να ακούσεις τον αριθμό; είναι τριψήφιος
-Σε ακούω...
-002.

 

 

-Tι έκανες ρε Μπάμπη μετά που είδες τις 50 αποχρώσεις;
-Άναψα τσιγάρο...

 

 

- Μάρω θα μου πατήσεις λίγο το πουκάμισο;
-Θα στο λερώσω,έχω λάσπες...

 

 

- Πόσο χρονών είσαι;
- 40 αλλά αν μ'ακούσεις στο τηλέφωνο ούτε 19 με κάνεις!

 

 

-Μαμά τα παιδάκια στο σχολείο με λένε σχιζοφρενή...
-Κι εσύ τι κάνεις;
-Τα κυνηγάω με το τσεκούρι

 

Με έδιωξε η άλλη από το φαρμακείο γιατί της ζήτησα να μου δείξει πως φοράνε το προφυλακτικό...Αμ δε κρατιέται η πελατεία έτσι μάτια μου...

 

Πόσο μ'αρέσουν οι απόκριες! Κανείς δεν ξέρει ότι το ρόπαλο που κρατάω είναι αληθινό. Μόνο αυτοί που με χτυπάνε με πλαστικά το μαθαίνουν

 

 

Το μεγαλύτερο ψέμα της παιδικής ηλικίας ήταν το "ξύπνα πάει 8"... Πάντα 7:30 ήταν ρε φίλε!

 

Ξυπνάω και βλέπω τη κερά Μάρω μου να με παρατηρεί, ή είναι πολύ γλυκιά ή προσπαθεί κι αυτή να καταλάβει τι μου βρήκε….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 10,8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

-Μπάμπη μου, με πόσες γυναίκες έχεις πάει;

-Μωρό μου είσαι σίγουρη ότι αντέχεις να ακούσεις τον αριθμό; είναι τριψήφιος

-Σε ακούω...

-002.

 

 

-Tι έκανες ρε Μπάμπη μετά που είδες τις 50 αποχρώσεις;

-Άναψα τσιγάρο...

 

 

- Μάρω θα μου πατήσεις λίγο το πουκάμισο;

-Θα στο λερώσω,έχω λάσπες...

 

 

- Μπάμπη, Πόσο χρονών είσαι;

- 40 60 αλλά αν μ'ακούσεις στο τηλέφωνο ούτε 19 με κάνεις!

 

 

-Μαμά τα παιδάκια στο σχολείο με λένε σχιζοφρενή...

-Κι εσύ τι κάνεις;

-Τα κυνηγάω με το τσεκούρι

 

Με έδιωξε η άλλη από το φαρμακείο γιατί της ζήτησα να μου δείξει πως φοράνε το προφυλακτικό...Αμ δε κρατιέται η πελατεία έτσι μάτια μου...

 

Πόσο μ'αρέσουν οι απόκριες! Κανείς δεν ξέρει ότι το ρόπαλο που κρατάω είναι αληθινό. Μόνο αυτοί που με χτυπάνε με πλαστικά το μαθαίνουν

 

 

Το μεγαλύτερο ψέμα της παιδικής ηλικίας ήταν το "ξύπνα πάει 8"... Πάντα 7:30 ήταν ρε φίλε!

 

Ξυπνάω και βλέπω τη κερά Μάρω μου να με παρατηρεί, ή είναι πολύ γλυκιά ή προσπαθεί κι αυτή να καταλάβει τι μου βρήκε….

 

Τα γράφεις που τα γράφεις, γράφε τα σωστά τουλάχιστον...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και είναι για κλαματα και όχι για γέλια 

Το βάζω εδώ σε συνέχεια του σκίτσου που δημοσιεύει ο συνάδελφος

 

 

 

Για όσες και όσους πίστεψαν στις ψευδαισθήσεις και τις Μπα(Β)αρουφολογίες.

 

"Μόνον η έγκριση της ολοκλήρωσης της αξιολόγησης του παραταθέντος προγράμματος από τους θεσμούς θα επιτρέψει με τη σειρά του την οποιαδήποτε εκταμίευση της εναπομείνασας δόσης από το τρέχον πρόγραμμα του ΕΤΧΣ και την μεταφορά των κερδών του 2014 από το πρόγραμμα SMP. Αμφότερες υπόκεινται στην έγκριση του Γιούρογκρουπ…. Παραμένουμε δεσμευμένοι στη χορήγηση επαρκούς στήριξης στην Ελλάδα ωσότου ανακτήσει πλήρη πρόσβαση στις αγορές εφόσον τηρήσει τις δεσμεύσεις εντός του συμφωνημένου πλαισίου." .

 

Και συνέχεια ......

Απο άρθρο του Μ.Γλέζου:

«Η μετονομασία της Τρόικας σε Θεσμούς, του Μνημονίου σε Συμφωνία και των Δανειστών σε Εταίρους, όπως και όταν βαφτίζεις το κρέας ψάρι, δεν αλλάζεις την προηγούμενη κατάσταση.

»Δεν αλλάζεις, βέβαια, και την ψήφο του Ελληνικού Λαού, στις εκλογές της 25 Ιανουαρίου 2015. Ψήφισε αυτό που υποσχέθηκε ο ΣΥΡΙΖΑ: καταργούμε το καθεστώς της λιτότητας, που δεν αποτελεί μόνο στρατηγική της ολιγαρχίας της Γερμανίας και των άλλων δανειστριών χωρών της ΕΕ, αλλά και της ελληνικής ολιγαρχίας.

Καταργούμε τα Μνημόνια και την Τρόικα, καταργούμε όλους τους νόμους της λιτότητας. Την επομένη των εκλογών με ένα νόμο καταργούμε την Τρόικα και τις συνέπειές της. Πέρασε ένας μήνας κι ακόμα η εξαγγελία να γίνει πράξη. 

»Κρίμα και πάλι κρίμα.

»Από την πλευρά μου ΖΗΤΩ ΣΥΓΓΝΩΜΗ από τον Ελληνικό Λαό διότι συνήργησα σ΄αυτή την ψευδαίσθηση.

 

Και λοιπόν που ζητάς συγνώμη κ. Γλέζο ?

Τί έγινε ?

Να πιστέψω οτι είσαι τόσο αφελής να πίστευες αυτά που λέγατε ?

Δεν το πιστεύω !!!!!

Γιατί αν το πιστέψω , τότε εσύ και το συνονθύλευμα λαμογίων που συναπαρτίζετε τον ΣΥΡΙΖΑ είστε επικίνδυνοι.

 

Και γιατί κύριοι ταπεινώσατε για μια  ακόμη φορά τον Ελληνικό Λαό ?

Δεν του έφτανε η μέχρι τώρα ταπείνωση ?

 

Και γιατί διάφοροι υπουργοί σας συνεχίζουν να εξαγγέλουν εφαρμογή του πρεκλογικού προγράμματος ?

Εμπαίζουν τον Ελληνικό Λαό ή απλώς δεν ξέρουν τί τους γίνεται ?

 

Και εκείνο που με εξοργίζει ακόμη περισσότερο είναι τό ότι μας θεωρούν ηλίθιους .

ΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Ορίστε και τα νταούλια με τα οποία θα χορέψουν πεντοζάλη οι αγορές 

«Βροχή» οι αντιδράσεις στελεχών του ΣΥΡΙΖΑ για τη συμφωνία στο eurogroup – Ζητούν και παραίτηση Τσίπρα

 

Την ώρα που η κυβέρνηση εργάζεται πυρετωδώς για τη λίστα με τις μεταρρυθμίσεις που θα στείλει στους θεσμούς για να μελετηθεί, να συζητηθεί και να οριστικοποιηθεί η συμφωνία της Παρασκευής στο Eurogroup, στελέχη του ΣΥΡΙΖΑ βάζουν κόκκινες γραμμές σε σχέση με τα όσα θα γίνουν ή όχι μέσα στο επόμενο τετράμηνο.

Λαφαζάνης, Μητρόπουλος, Κατρούγκαλος και Γλέζος, ο καθένας με τον δικό του τρόπο βάζουν όρια για τα «ναι» που θα λένε και πότε θα αρχίσουν τα «όχι» στις συμφωνίες με τους εταίρους μας.

Ο υπουργός Παραγωγικής Ανασυγκρότησης, Περιβάλλοντος και Ενέργειας Παναγιώτης Λαφαζάνης σε μια συνέντευξή του στο ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ που κυκλοφορεί, διαβεβαιώνει πως η κυβέρνηση θα παραμείνει αταλάντευτη στο πρόγραμμά της και δεν θα γίνει όμηρος σχεδιασμών και μεθοδεύσεων.

Παράλληλα υπογραμμίζει πως η χώρα μας δεν πρέπει και δεν θα εκβιαστεί. «Δεν πρόκειται να γίνει δεύτερη Κύπρος. Δεν μπορεί και δεν θα ακυρώσει τη λαϊκή αγωνιστική βούληση» τονίζει ο υπουργός και καταλήγει πως «Τρόικα και μνημόνια έχουν γίνει παρελθόν και δεν θα βρικολακιάσουν» και πως η κυβέρνηση δεν θα μετατραπεί σε όμηρο του γερμανικού σκληροπυρηνικού συντηρητισμού.

Αλέξης Μητρόπουλος: Ο λαός δεν θα αντέξει νέα μέτρα

Προσύμφωνο χωρίς δεσμευτικότητα χαρακτήρισε τη συμφωνία του Eurogroup ο Αλέξης Μητρόπουλος, μιλώντας στον τηλεοπτικό σταθμό Mega. «Πρόκειται για προσύμφωνο χωρίς δεσμευτικότητα με πολλές δεσμεύσεις, πολύ σαφείς για την ελληνική πλευρά και πολλές επιφυλάξεις από την πλευρά των δανειστών», ανέφερε χαρακτηριστικά, σημειώνοντας τους όρους του κειμένου για το ζήτημα του χρέους, την επίτευξη των πρωτογενών πλεονασμάτων και τον προσβλητικό, όπως τον χαρακτήρισε, όρο για τα 11 δισ. τα οποία «ούτε καν λογιστικά δεν θα είναι εδώ πλέον». Αν και τόνισε ότι δεν έχει καμία διάθεση κριτικής στην κυβέρνηση σπεύδοντας μάλιστα να της δώσει συγχαρητήρια, ο κ. Μητρόπουλος τόνισε ότι οι όροι της συμφωνίας είναι σε βάρος της Ελλάδας, κάνοντας λόγο για μίσος, μισαλλοδοξία και τιμωρητική διάθεση των δανειστών και κυρίως της γερμανικής πλευράς.«Μέχρι αύριο τα μεσάνυχτα περιμένουν την περιγραφή σκληρών μέτρων.

Αν υλοποιηθεί κατά το γράμμα και τη σκληρότητά του αυτό το προσύμφωνο, ο λαός δεν θα αντέξει νέα μέτρα», τόνισε ο κ. Μητρόπουλος, προσθέτοντας ότι η τελική συμφωνία δεν μπορεί να περιέχει φράσεις όπως «οι ελληνικές αρχές επαναδιατυπώνουν την κατηγορηματική δέσμευση για τήρηση οικονομικών υποχρεώσεων προς όλους στο ακέραιο και εγκαίρως», η οποία περιλαμβάνεται στο κείμενο της Παρασκευής για το χρέος, τονίζοντας ότι με αυτό τον τρόπο οι εταίροι εκβιάζουν την Ελλάδα. Ο βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ τόνισε ότι η κυβέρνηση δεν θα πρέπει να συντάξει λίστα καθ' υπαγόρευσιν των δανειστών, υπογραμμίζοντας, επίσης ότι η νέα συμφωνία δεν μπορεί να περιέχει φράσεις που να δεσμεύουν έναν περήφανο λαό. Παράλληλα, ο κ. Μητρόπουλος εκτίμησε ότι οι δανειστές θα επιμείνουν να μην ακυρωθούν σκληροί νόμοι. «Θεωρώ ότι οι δανειστές θα επιμείνουν όχι μόνο στο να μην ακυρωθούν σκληροί νόμοι, που ταλανίζουν ακόμη την κοινωνία μας, αλλά θα επιμείνουν στη ρήτρα εσωτερικής υποτίμησης».

Κατρούγκαλος: Αποχωρώ αν παραβιαστούν οι κόκκινες γραμμές

Η συμφωνία με τους εταίρους δεν σημαίνει πως «εξαφανίζονται οι κόκκινες γραμμές» που έχει θέσει η κυβέρνηση, τόνιζε μιλώντας στον ΣΚΑΪ ο αναπληρωτής υπουργός Διοικητικής Μεταρρύθμισης, Γιώργος Κατρούγκαλος. Πρόσθεσε μάλιστα πως θα παραιτηθεί σε περίπτωση που υπάρξουν υποχωρήσεις σε σημεία που ο ίδιος θεωρεί αδιαπραγμάτευτα. Σημείωσε επίσης ότι η συμφωνία του Eurogroup είναι μια «συμφωνία εκεχειρίας», και όχι μια οριστική συμφωνία, που επιτρέπει όμως στην ελληνική κυβέρνηση να εφαρμόσει την πολιτική της. Ο κ. Κατρούγκαλος επισήμανε πως υπάρχει μεγάλη διαφορά μεταξύ της διαπραγμάτευσης που κάνει η νέα κυβέρνηση και των όσων είχαν συμφωνηθεί από τους προκατόχους της, εξηγώντας ότι με τη νέα συμφωνία οι δανειστές δεν θα έχουν τη δυνατότητα να ορίζουν τον πολιτικό σχεδιασμό της Αθήνας, ούτε να «βλέπουν στην κρεβατοκάμαρα».

Ως παραδείγματα ανέφερε την ακύρωση των «αντισυνταγματικών απολύσεων» δημοσίων υπαλλήλων και την ακύρωση της μείωσης των συντάξεων. Διευκρίνισε ακόμα πως το πρόγραμμα της Θεσσαλονίκης που είχε εξαγγείλει προεκλογικά ο ΣΥΡΙΖΑ θα υλοποιηθεί σε βάθος τετραετίας, καθώς ούτως ή άλλως δεν ήταν δυνατό να εφαρμοστεί εντός λίγων μηνών.

Λάβρος ο Μανώλης Γλέζος, ζήτησε συγνώμη από τον λαό

Λάβρος κατά της συμφωνίας στο Eurogroup εμφανίζεται ο Μανώλης Γλέζος, πρώτος ευρωβουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ και ιερό τοτέμ της αριστεράς στην Ελλάδα, ζητώντας συγγνώμη από τον ελληνικό λαό γιατί βοήθησε να συντηρηθεί η ψευδαίσθηση των προεκλογικών δεσμεύσεων του ΣΥΡΙΖΑ [διαβάστε περισσότερα ΕΔΩ].

Κομμουνιστική τάση: Συνέδριο και αλλαγή ηγεσίας

Με μια πολύ σκληρή ανακοίνωση η Κομμουνιστική Τάση του ΣΥΡΙΖΑ χαρακτηρίζει «υποταγή» τη συμφωνία στο Eurogroup, ενώ ζητάει ευθέως να γίνει Συνέδριο του κόμματος, αλλά και αλλαγή ηγεσίας.

Επιπλέον, η κομμουνιστική Τάση, στο κείμενο που ανέβηκε μετά τη συμφωνία στο Eurogroup στην ιστοσελίδα marxismos.com καλεί τους βουλευτές να μην ψηφίσουν την απόφαση-συμφωνία του Eurogroup [διαβάστε περισσότερα ΕΔΩ].

Σακοράφα: Ο λαός έδωσε εντολή για ακύρωση του μνημονίου

Την ίδια στιγμή η ευρωβουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ Σοφία Σακοράφα έλαβε σαφή θέση υπέρ του Μανώλη Γλέζου γράφοντας στον προσωπικό της λογαριασμό στο twitter πως ο λαός έδωσε εντολή για ακύρωση του μνημονίου. Δεν έχουμε καμία πολιτική νομιμοποίηση για να πράξουμε το αντίθετο

 

 

 

«Ο Αλέξης Τσίπρας πρέπει να διατηρήσει την ψυχραιμία του. Διάβηκε τον Ρουβίκωνα ζητώντας επέκταση του μισητού, στη χώρα του, προγράμματος, εγκαταλείποντας προεκλογικές υποσχέσεις. Πρέπει να συνειδητοποιήσει ότι δεν υπάρχει γυρισμός. Αλλά μπορεί να πετύχει τη νίκη μέσα από την ήττα, αν υιοθετήσει δραστικές μεταρρυθμίσεις με σθένος», γράφει ο Ούγκο Ντίξον αρχισυντάκτης του πρακτορείου Reuters.

 

Υ.Γ.

Και Επιτέλους

Cosco Tέλος

 

σούστειλα δέκα γράμματα !

δεν μούστειλες κανένα !!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε 'σείς! :angry: Όλο ανακρίβειες και ψέματα είστε!!! :angry:

 

Για την αποκατάσταση της αλήθειας...

 

-Μπάμπη μου, με πόσες γυναίκες έχεις πάει;
-Μωρό μου είσαι σίγουρη ότι αντέχεις να ακούσεις τον αριθμό; είναι τριψήφιος διψήφιος
-Σε ακούω...
-002.
01 (ποτέ δεν ξέρεις ποιος διαβάζει... ;) )

 

 

-Tι έκανες ρε Μπάμπη μετά που είδες τις 50 αποχρώσεις του γκρίλ;
-Άναψα τσιγάρο...

 

 

- Μάρω θα μου πατήσεις λίγο το πουκάμισο;
- Θα στο λερώσω,έχω λάσπες...  Πάλι αυτό το πουκάμισο θα φορέσεις ; 

...

Ξυπνάω και βλέπω τη κερά Μάρω μου να με παρατηρεί, ή και είναι πολύ γλυκιά  ή και προσπαθεί κι αυτή να καταλάβει τι μου βρήκε….

 

 

- Μπάμπη, Πόσο χρονών είσαι;
- 40 60 46 αλλά αν μ'ακούσεις στο τηλέφωνο ούτε 19 35 με κάνεις!

Τα γράφεις που τα γράφεις, γράφε τα σωστά τουλάχιστον...........

 

:angry:

 

Υ.Γ.

Κι εγώ σας αγαπάω ρε παλιόπαιδα... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ Γιάννη, ελπίζω να μπορείς να με βοηθήσεις!!!

Τις προάλλες, έφυγα για τη δουλειά μου αφήνοντας τον σύζυγό μου στο σπίτι να βλέπει τηλεόραση όπως συνήθως.

Δεν είχα απομακρυνθεί πάνω από 500 μέτρα όταν το αυτοκίνητο άρχισε να κάνει διακοπές και έσβησε.

Το πάρκαρα στην άκρη και πήγα με τα πόδια πίσω στο σπίτι για να ζητήσω βοήθεια από τον σύζυγό μου.

Όταν μπήκα στο σπίτι δεν πίστευα στα μάτια μου!

Τον βρήκα στην κρεβατοκάμαρά μας με την κόρη των γειτόνων μας.

Εγώ είμαι 52, ο σύζυγός μου 54 και η κόρη των γειτόνων μας 22.

Είμαστε χρόνια παντρεμένοι.

Όταν άρχισα να τον ρωτάω, μου αποκάλυψε ότι έχει σχέση μαζί της τους τελευταίους 6 μήνες.

Του είπα να διακόψει αλλιώς θα έφευγα.

Είναι άνεργος τους τελευταίους 6 μήνες και νιώθει άχρηστος και θλιμμένος.

Τον αγαπώ πάρα πολύ, αλλά από τη μέρα που του έθεσα το τελεσίγραφο γίνεται όλο και πιο απόμακρος.

Δε θέλει να πάει σε σύμβουλο γάμου και φοβάμαι ότι δεν αντέχω άλλο αυτή τη κατάσταση.

Μπορείς να με βοηθήσεις;

Ευχαριστώ.

Ελένη.

 

Απάντηση Γιάννη:

 

Αγαπητή Ελένη.

Όταν ένα αυτοκίνητο κάνει διακοπές και σβήνει μετά από τόσο μικρή απόσταση, αυτό μπορεί να οφείλεται σε διάφορους λόγους.

Ξεκίνα ελέγχοντας αν υπάρχουν σκουπίδια στο σωληνάκι του καυσίμου.

Αν είναι καθαρό, έλεγξε την πολλαπλή εισαγωγής και επίσης τα καλώδια της γείωσης.

Αν τίποτε από αυτά δε σου λύνει το πρόβλημα, τότε μπορεί να είναι ελαττωματική η αντλία βενζίνης, δημιουργώντας χαμηλή παροχή πίεσης στα μπεκ ψεκασμού.

Ελπίζω να σε βοήθησα.

Γιάννης.

 

63683-141097.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι selfies λένε ότι από ψηλά κόβουν κάποια κιλά.

Για αυτό κι εγώ προτιμώ λήψεις από δορυφόρο…

 

-Με είπε ανώριμο η κουφ@λα…

-Και εσύ τι έκανες ρε φίλε ;

-Τι να κάνω ρε συ… Πήγα μισή ώρα για κούνια να ηρεμήσω… :(

 

-Στο δεύτερο έχουν φασολάδα

-Μύρισε στο ισόγειο ;

-Όχι, στο ασανσέρ… 

 

Πρόσφατες μελέτες έδειξαν ότι οι γυναίκες με παραπάνω κιλά ζουν περισσότερο από αυτούς που τους είπαν ότι πάχυναν… ;)

 

Σ' ένα μπαρ χτες βράδυ:

-Έχετε ούζο ;
-Μόνο 12...
-Δεν πειράζει. Εγώ 3-4 θα πιω μόνο...

 

Λέω χτες στην κερά Μάρω:

-Μάρω, έφτιαξα κάτι φανταστικά κουλουράκια!
-Α ωραία για να τα δοκιμάσω...
-Φανταστικά είπα ρε Μάρω… :P

 

Ο άλλος περιμένει να τον χαιρετήσω, ενώ στο δημοτικό μου ’χε ρίξει κάτω την τυρόπιτα…

Δεν πάει καλά ο κόσμος ρεεεεεε :angry:

 

-Σε πόσο φεύγει το λεωφορείο ;

-Σ’ έξι…

-Είμαι και από αυτό, αλλά άλλο σε ρώτησα…  2enc7ph.jpg

 

Έλληνας έχει μπει στο αεροπλάνο της επιστροφής από το Μεξικό για την Ελλάδα.

Κατά τη διάρκεια της πτήσης, του πετάγονται τα μάτια έξω, καθότι η αεροσυνοδός που κόβει βόλτες στον διάδρομο του αεροσκάφους είναι μια Λατίνα αστέρι…

-Πώς σε λένε ; Την ρωτάει.

-Μερσέντες

-Μερσέντες… Τι υπέροχο όνομα! Έχεις κάποια σχέση με την Mercedes Benz ;

Και χτυπώντας τον φιλικά στον ώμο του λέει :

-Ίδια τιμή…! 2enc7ph.jpg

 

-Μπαμπά τι είναι το 69 ;
-Η στάση στην οποία οι 2 σύντροφοι κάνουν ταυτόχρονα στοματικό έρωτα.
-Δηλαδή ; Άρτιος ή περιττός να γράψω ; :lol:

 

Στον μανάβη :

-Συγγνώμη τα χόρτα είναι άγρια ;

-Δεν βλέπεις κυρά μου ; Δεμένα τα 'χω!

 

Φύσηξε ο άλλος τη μύτη του και νόμιζα πώς έφευγε το BLUE STAR FERRIES για τις Κυκλάδες… :lol:

 

Τι είναι πιο γρήγορο ;

Το φως

Το 4G της Cosmote

Το 4G+ της Vodafone

Το Google chrome

 ν  Εγώ όταν με φωνάζουν για σουβλάκια… 2enc7ph.jpg

 

Όχι από εκεί πονάει…

Όχι στο στόμα σιχαίνομαι…

Όχι τώρα είναι πρωί…

Όχι τώρα έχω πονοκέφαλο…

Οι 50 αποχρώσεις του γκρι σας μάραναν...

 

Α ρε Αϊνστάιν...

Πέθανες κι εσύ και δεν έχω άνθρωπο του επιπέδου μου να μιλήσω... 2enc7ph.jpg

 

Είναι ωραίο το τσιγάρο μετά το σεξ.

Και στην τελική, ένα τσιγάρο κάθε έξι μήνες δεν κάνει κακό εεεεεε ; 2enc7ph.jpg

 

Α κι εσείς που μπορεί να γελάτε με τις χαζομάρες μου, θέλω να σας πω να αφήσετε τα like.

 

Δέχομαι ευχαρίστως και κανένα τραπέζι, έτσι για το καλό ρε γμτ...  2enc7ph.jpg

 

1470391_222716044576706_791908415_n.png?

 

 

 

Να γελάτε λέμεεεεεεεεεε :) 

Ένα χαμόγελο αξίζει πολλά. Κάνει πλούσιο εκείνον που το παίρνει, χωρίς να κάνει φτωχότερο εκείνον που το δίνει!!!

 

Καλό Σαββατοκύριακοοοοοο λέμεεεεεεε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ Γιάννη, ελπίζω να μπορείς να με βοηθήσεις!!!

Τις προάλλες, έφυγα για τη δουλειά μου αφήνοντας τον σύζυγό μου στο σπίτι να βλέπει τηλεόραση όπως συνήθως.

Δεν είχα απομακρυνθεί πάνω από 500 μέτρα όταν το αυτοκίνητο άρχισε να κάνει διακοπές και έσβησε.

Το πάρκαρα στην άκρη και πήγα με τα πόδια πίσω στο σπίτι για να ζητήσω βοήθεια από τον σύζυγό μου.

Όταν μπήκα στο σπίτι δεν πίστευα στα μάτια μου!

Τον βρήκα στην κρεβατοκάμαρά μας με την κόρη των γειτόνων μας.

Εγώ είμαι 52, ο σύζυγός μου 54 και η κόρη των γειτόνων μας 22.

Είμαστε χρόνια παντρεμένοι.

Όταν άρχισα να τον ρωτάω, μου αποκάλυψε ότι έχει σχέση μαζί της τους τελευταίους 6 μήνες.

Του είπα να διακόψει αλλιώς θα έφευγα.

Είναι άνεργος τους τελευταίους 6 μήνες και νιώθει άχρηστος και θλιμμένος.

Τον αγαπώ πάρα πολύ, αλλά από τη μέρα που του έθεσα το τελεσίγραφο γίνεται όλο και πιο απόμακρος.

Δε θέλει να πάει σε σύμβουλο γάμου και φοβάμαι ότι δεν αντέχω άλλο αυτή τη κατάσταση.

Μπορείς να με βοηθήσεις;

Ευχαριστώ.

Ελένη.

 

Απάντηση Γιάννη:

 

Αγαπητή Ελένη.

Όταν ένα αυτοκίνητο κάνει διακοπές και σβήνει μετά από τόσο μικρή απόσταση, αυτό μπορεί να οφείλεται σε διάφορους λόγους.

Ξεκίνα ελέγχοντας αν υπάρχουν σκουπίδια στο σωληνάκι του καυσίμου.

Αν είναι καθαρό, έλεγξε την πολλαπλή εισαγωγής και επίσης τα καλώδια της γείωσης.

Αν τίποτε από αυτά δε σου λύνει το πρόβλημα, τότε μπορεί να είναι ελαττωματική η αντλία βενζίνης, δημιουργώντας χαμηλή παροχή πίεσης στα μπεκ ψεκασμού.

Ελπίζω να σε βοήθησα.

Γιώργος.

 

63683-141097.jpg

μ' έπεισες ρε συ..θα μείνω άνεργος..

 

καλό σαββατοκύριακο να χεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ανέκδοτο της ημέρας...  (μόνο σαν τέτοιο, αντέχεται το δούλεμα που μας κάνουν...)

 

ΜΥΦ 2014: Δεν απαιτούνται τροποποιήσεις για αποκλίσεις μέχρι 10 ευρώ

[27.02.2015]
 

 

Σύμφωνα με δελτίο τύπου που κοινοποιήθηκε από τη Γ.Γ.Δ.Ε. αναφορικά με την υποβολή καταστάσεων πελατών-προμηθευτών έτους 2014,

έγινε γνωστό ότι δεν απαιτείται τροποποίηση των καταστάσεων

πελατών-προμηθευτών σε περίπτωση που η διαπιστωθείσα,
μετά από έλεγχο, 
απόκλιση δεν υπερβαίνει το ποσό των 10 ευρώ.

 

 

Για τις λοιπές περιπτώσεις οι διορθώσεις για αποκλίσεις άνω των 10 ευρώ θα μπορούν να γίνουν μέχρι το τέλος Νοεμβρίου 2015.

***************************************************************************

Το δελτίο τύπου έχει ως εξής: 

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ
ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΕΣΟΔΩΝ

Αθήνα, 27 Φεβρουαρίου 2015 

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΠΕΛΑΤΩΝ-ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΩΝ ΕΤΟΥΣ 2014

Η Γενική Γραμματέας Δημοσίων Εσόδων, Κατερίνα Σαββαΐδου, εξέδωσε απόφαση για την υποβολή των καταστάσεων πελατών-προμηθευτών έτους 2014,
σύμφωνα με την οποία δεν απαιτείται τροποποίηση των καταστάσεων πελατών-προμηθευτών σε περίπτωση που η διαπιστωθείσα, μετά από έλεγχο,
απόκλιση δεν υπερβαίνει το ποσό των 10 ευρώ. 


Πρακτικά αυτό σημαίνει ότι όπου παρατηρούνται μικροδιαφορές στα ποσά μεταξύ δύο υπόχρεων, οι οποίες οφείλονται κυρίως στις στρογγυλοποιήσεις,
δεν θα απαιτείται  περαιτέρω διόρθωση. Στις λοιπές περιπτώσεις οι διορθώσεις θα μπορούν να γίνουν μέχρι το τέλος Νοεμβρίου 2015.

Η λύση αυτή κρίθηκε αναγκαία για την αποφυγή,

κατά το δυνατόν, της ταλαιπωρίας

των φορολογουμένων και κυρίως των λογιστών

για την υποβολή τροποποιητικών δηλώσεων, λαμβάνοντας υπόψη και τη διασφάλιση της υποβολής ορθών πληροφοριών στη Φορολογική Διοίκηση.

Υπενθυμίζεται ότι η παράταση για την υποβολή των καταστάσεων πελατών-προμηθευτών είναι η 30η Σεπτεμβρίου 2015.

 

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/22540

 

 

Καλό Σαββατοκύριακο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το ανέκδοτο της ημέρας...  (μόνο σαν τέτοιο, αντέχεται το δούλεμα που μας κάνουν...)

...............................

 

 

 

axaristi.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταξυ φιλων:
-ρε συ,έχεις κάνει σεξ με την γκόμενά σου μετά από καυγά?
-τι λες ρε πας καλα?
Δεν φτάνει που τις έφαγα θα κάτσω να με γ@μησει κιόλας..?

 

Ανεβάζει η άλλη φωτογραφία με το ενάμιση βυζί έξω κ όταν της γράφει σχόλιο η φίλη της ''είσαι θεά'', απαντάει ''σταμάτα κοκκινίζω''

Τι θα κάνεις μ αυτές Τσίπρα;

 

-μωρό μου πες κάτι για τα μάτια μου?

-τι κ@λάρα είναι αυτή μάτια μου?

 

Η αμήχανη στιγμή που πας να φιλήσεις σταυρωτά, δεν ξέρεις από ποια μεριά να αρχίσεις και...

δε γ@μιέται; Γλωσσόφιλο..

 

-Τι περιμένεις όλη μέρα έξω από τον οφθαλμίατρο ρε;
-Μπας και μου κάτσει καμιά στραβή..

 

Ανυπομονώ να έρθει το καλοκαίρι μόνο και μόνο για να δω τον Βαρουφάκη σε συναντήσεις κορυφής με βερμούδα, σαγιονάρα και χαβανέζικο πουκάμισο..

 

Τι να σκεφτόταν άραγε αυτός που ανακάλυψε τα υπόθετα; "Λες να δράσει αυτό το φάρμακο πιο γρήγορα αν το βάλω στον κ@λο μου;

 

Αν είχε χιούμορ ο Θεός θα έδινε και 11η εντολή "Ου να μου χαθείς"..

 

Μού 'χει γκρινιάξει γκόμενα για να αλλάξω φωτογραφία στην ταυτότητα και να βάλω μια που 'μαστε μαζί..

 

Νύχτωσε χωρίς Φερράρι..

 

Είναι και μερικά κορίτσια που ενώ έχουν πιάσει χιλιάδες μόρια δεν πέρασαν σε καμιά σχολή. Κρίμα δεν είναι;

 

Το μόνο πράγμα που δεν χτύπησε η κρίση είναι το κουτσομπολιό..

 

 

 

 

 

 

 

weekend.png?itok=Yl1IlDfp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπα κι εγω να στειλω μερικα φπα

 

Μετα απο λιγο ξειπα και ξαναλεω δεν γαμ....ται

 

 

Τελικα τα στειλα .... ο θεος κι η ψυχη τους 

 

Εχω και πανηγυρι στο χωριο , με μαλακιες θα σχολουμε????

 

Παω να βαρεσω κανα τσαμικο να στανιαρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η λύση αυτή κρίθηκε αναγκαία για την αποφυγή,

κατά το δυνατόν, της ταλαιπωρίας

των φορολογουμένων και κυρίως των λογιστών

 

 

 

Τι να  σου πω βρε Μαρία.

Εχω κατασυγκινηθεί τώρα τελευταία με την  επιθεση αγάπης που μας γίνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σούστειλα δέκα γράμματα !

δεν μούστειλες κανένα !!

 

 

Αν και δεν κατάλαβα τι  ακριβώς εννοείς .

(Εκτός και άν ζήλωσες το βίτσιο  του Stefanos_her και  υπονοείς κάτι σχετικό  με ηλικία )

Σε ευχαριστώ παρα πολύ για το υπέροχο τραγούδι το οποίο (παρά την ηλικία μου  :)  :) ) δεν γνώριζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...