Jump to content
stefanos_her

Το γέλιο χρειάζεται στην ζωή μας Νο 6. Γελάστε γιατί χανόμαστε........

Recommended Posts

Αυτά, για όσους είχαν αυταπάτες ότι ο ΛΑΟΣ είναι πατριωτικό κόμμα. Οι ιδεολογικοί απόγονοι του Γούναρη και των βασιλικών που πούλησαν τον ελληνισμό της Σμύρνης, οι ιδεολογικοί απόγονοι των Γερμανοτσολιάδων, των χαφιέδων, των δοσιλόγων, οι ιδεολογικοί απόγονοι των χουντικών που πούλησαν τον ελληνισμό της Κύπρου...

Αυτά τα καθήκια, το παίζουν πατριώτες, αλλά όταν έρχεται η μεγάλη στιγμή, πηγαίνουν με τον εχθρό.

Δεν μου προξενεί εντύπωση το παραλήρημα του παράφρονος Γεωργιάδη-δεν τον συγκαταλέγω στους έχοντας σώας τας φρένας έτσι κι αλλιώς.

Την ώρα που ξεπουλιέται η πατρίδα μας, ο ΛΑΟΣ προτιμά ένα υπουργείο σε οικουμενική κυβέρνηση και τίποτα περισσότερο. Είναι συνεργάτες της κυβέρνησης, δεκανίκια, αβανταδόροι. Θα κρεμαστούν κι αυτοί στο Σύνταγμα μια μέρα για εσχάτη προδοσία. Μου το παίζουν και πατριώτες τα αποβράσματα...

Ήταν ένας μεθυσμένος ένα βράδυ και έψαχνε για ταξί. Μια στιγμή βλέπει ένα ταξί και το φωνάζει. Λέει του ταξιτζή...

Μεθυσμένος: - Μάγκα ελεύθερος;

Ταξιτζής: - Ναι!

Μεθυσμένος: - Χορεύουμε;

Ένας τροχονόμος τύφλα στο μεθύσι σταματά ένα μοτοσυκλετιστή που είναι τύφλα και αυτός.

-Τροχονόμος: Δεν ξέρεις ότι απογορεύονται τρία άτομα πάνω σε μηχανή;

-Μοτοσυκλετιστής: Καλά και ήταν ανάγκη να με περικυκλωσετε;

Ένα βράδυ, ένας μεθυσμένος κάτω από μια πολυκατοικία, χτυπάει το κουδούνι ενός διαμερίσματος.

- Ποιος είναι; ρωτάει ο άντρας.

- Ρε φίλε, σε παρακαλώ, έλα να δώσεις ένα χεράκι! Λίγο σπρώξιμο θέλω μόνο! απαντάει ο μεθυσμένος.

- Ασε μας ρε φίλε, βραδιάτικα! του απαντάει και ξαναπέφτει στο κρεβάτι του.

- Ποιος ήταν; τον ρωτάει γυναίκα του

- Ένα μεθυσμένος που θέλει λίγο σπρώξιμο! της απαντάει.

Σε λίγο ξανά ακούγεται το κουδούνι. Ο ίδιος πάλι!

- Βρε μωρό μου, λέει η γυναίκα, πήγαινε να δεις τι θέλει! Σκέψου ότι μπορεί κι εμείς να βρισκόμασταν στη θέση του! Δεν θα θέλαμε να μας βοηθήσει κάποιος;

Τι να κάνει ο άντρας, ντύνεται, κατεβαίνει κάτω, δεν βλέπει κανέναν.

Οπότε βάζει μια φωνή:

- Εεεε! Εσύ που ήθελες σπρώξιμοοοο! Πού είσαιιιι;;

Κι ακούγεται μια φωνή:

- Εδωωωωώ!! Στις κούνιεεες!!

Ήταν ένας τύπος σε ένα μπαρ τύφλα στο μεθύσι, φωνάζει την σερβιτόρα και της λέει:

- Είσαι πολύ άσχημη!

- Και εσύ είσαι μεθυσμένος! του απαντάει η σερβιτόρα.

- Ναι, αλλά εγώ αύριο θα είμαι καλά!

Ήταν δυο μεθυσμένοι. Λέει ο ένας:

- Pε φίλε τι είναι εκεί πέρα; η λάμπα ή το φεγγάρι;

- Δεν ξέρω, δεν είμαι από εδώ...

Guest TZABELAS  KITSOS

Mπαίνει ένας μεθυσμένος σ' ένα σουβλατζίδικο και λέει στον ψήστη:

- Φιλαράκι θα μου φτιάξεις ένα σουβλάκι απ' όλα;

- Πίτα;

- Άσ'τα... χάλια!

-------------------------------------

Ένας τύπος, τύφλα στο μεθύσι, γυρνάει το βράδι στο σπίτι του. Λέει σ' έναν περαστικό:

- Χικ... Συγνώμη ρε φίλε, χικ. Πόσα καρούμπαλα έχω -χικ- στο μέτωπο; Κοιτάει ο άλλος και του λέει:

- 3.

- Ωραία. Χικ. Άλλες 2 κολώνες -χικ- και φτάνω σπίτι μου! user_offline.gifquote.gif

ΣΥΝΟΜΩΣΙΑ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ!!!

ΣΚΟΠΟΣ ΟΛΩΝ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΟΥΝ ΥΠΑΙΤΙΟΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΔΕΙΝΑ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ!!!

ΚΑΙ ΤΟ HOLYWOOD ΑΝΑΜΕΙΓΝΥΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ!!! :angry:

Είχα την ατυχία να πάω κατόπιν πρόσκλησης φίλου μου σε κινηματογράφο για να δούμε την νέα ταινία Transformers (γ@μω την ατυχία μου).

Εκτός των 155-160 λεπτών βαρεμάρας και προβλεψιμότητας, μεταξύ άλλων προέκυψε ότι ΛΟΓΙΣΤΗΣ ήταν ο κακός της υπόθεσης και υπεύθυνος για τα δεινά που τράβηξαν άνθρωποι και ρομπότ στην ταινία!! :lol::lol::lol:

ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!!!

Η ΠΕΦΕ και ο ΜΑΝΟΥΣΟΒΙΤΣ δεν θα κάνουν καμιά καταγγελία;;;!!!

Ενας παππούς 80 χρονών πάει στο γιατρό

για γενικό τσεκάπ.

Πώς αισθάνεστε;

Ποτέ δεν ένιωσα καλύτερα. Είμαι

παντρεμένος με μια 25χρονη με την οποία περνάω θαυμάσια, και

μάλιστα είναι και έγκυος. Μου ετοιμάζει παιδί.

Ο γιατρός τον κοιτάει για λίγα

δευτερόλεπτα σκεπτικός.

> - Να σας πω μια ιστορία...

Ήταν......ένας φίλος μου

κυνηγός, ο οποίος καθώς έφευγε αφηρημένος από το σπίτι του μια μέρα, αντί να πάρει το όπλο του, πήρε κατά λάθος

την ομπρέλα. Αφού περπατούσε για κάμποση ώρα στο

δάσος, είδε μπροστά του ξαφνικά μια άγρια αρκούδα.

Σηκώνει λοιπόν την ομπρέλα του και

κάνει να πυροβολήσει, και τσαφ, να σου η αρκούδα .... πέφτει κάτω νεκρή! Τέζα.

> - Αποκλείεται,

φωνάζει ο παππούς, κάποιος άλλος

θα την πυροβόλησε!

> - Α, γεια σου !!!

Αυτά, για όσους είχαν αυταπάτες ότι ο ΛΑΟΣ είναι πατριωτικό κόμμα. Οι ιδεολογικοί απόγονοι του Γούναρη και των βασιλικών που πούλησαν τον ελληνισμό της Σμύρνης, οι ιδεολογικοί απόγονοι των Γερμανοτσολιάδων, των χαφιέδων, των δοσιλόγων, οι ιδεολογικοί απόγονοι των χουντικών που πούλησαν τον ελληνισμό της Κύπρου...

Αυτά τα καθήκια, το παίζουν πατριώτες, αλλά όταν έρχεται η μεγάλη στιγμή, πηγαίνουν με τον εχθρό.Δεν μου προξενεί εντύπωση το παραλήρημα του παράφρονος Γεωργιάδη-δεν τον συγκαταλέγω στους έχοντας σώας τας φρένας έτσι κι αλλιώς.

Την ώρα που ξεπουλιέται η πατρίδα μας, ο ΛΑΟΣ προτιμά ένα υπουργείο σε οικουμενική κυβέρνηση και τίποτα περισσότερο. Είναι συνεργάτες της κυβέρνησης, δεκανίκια, αβανταδόροι. Θα κρεμαστούν κι αυτοί στο Σύνταγμα μια μέρα για εσχάτη προδοσία. Μου το παίζουν και πατριώτες τα αποβράσματα...

Μπράβο ντοκτωρ εξέλιξη. Έμεινα άναυδος όταν πρόσεξα ποιος έγραψε αυτά τα λόγια. Πως αλλάζουν όμως οι καιροί. (Δεν τα έγραψα αυτά για να σε πειράξω. Πραγματικά έμεινα άναυδος)

''Είμαι ο μόνος συνδικαλιστής που εργαζόταν και δεν έπαιρνε συνεχώς απαλλαγές. Δεν ψηφίζω καν και κάνω συνειδητή αποχή. Έχω να πατήσω σε εκλογές μια δεκαετία. Πήραμε την Αστυνομία και ζητήσαμε να καταθέσουμε. Άρχισαν να λένε ότι είμαστε ασφαλίτες. Ε, ας το αποδείξουν! Εγώ έχω στοιχεία, υπάρχουν οι κλήσεις στο 100, η μαρτυρία διασώστη και των κοριτσιών στην πολυκατοικία, αλλά και οι φωτογραφίες. Είμαστε όλοι οικογενειάρχες με παιδιά. Κατά καιρούς γράφω στο «Απολλώνειο Φως». Δηλώνω έλληνας πατριώτης και εθνικιστής αλλά δεν ήμουν ποτέ σε καμία οργάνωση ούτε ψήφισα Χρυσή Αυγή.'' δήλωσε χαρακτηριστικά...

32827062d398c3bcebce44c02ac4fa3f_XL.jpg

soukaras-blogger.jpg

Projcect Κρατήρας - Ελληνικό by Vlavo

Συνεχίζοντας τις προτάσεις αξιοποίησης του παλιού αεροδρομίου στο Ελληνικό, ξεπερνώντας Κατάρες και Καταριανούς καταθέτει τη δεύτερη του πρόταση! Το project κρατήρας! Κατασκευάζεται εύκολα – θα δοθεί επιτέλους και λίγη δουλειά σε κατασκευαστικές και εταιρίες χωματουργικών – και θα αποτελέσει έναν πρώτης τάξης πόλο έλξης τουριστών!

Αφού βέβαια προηγηθεί – με εθνική συνεννόηση – ένα μεγάλο ψέμα περί πτώσης μετεωρίτη! (Το ψέμα μπορεί να αποφέρει επίσης και διεθνή βοήθεια, προς την παθούσα από το διαστημικό βράχο Ελλάδα). Ιδού η μακέτα!

http://www.axortagos.gr/defteri/vlavo-kratiras-projcect-protasi.html

Αφού τελείωσε το πανεπιστήμιο ένας ωραίος νεαρός δεν μπορούσε να βρει δουλειά. Δεν είχε καθόλου χρήματα ούτε για το ενοίκιο. Του ήλθε μια φαεινή ιδέα!

Έγραψε έξω από την πόρτα του σπιτιού του με μεγάλα γράμματα:

Στο κρεβάτι: 100 EURO

Στον καναπέ: 50 EURO

Στο πάτωμα: 25 EURO

Μια γριούλα περνώντας έξω από την πόρτα του σταμάτησε και διάβασε την αγγελία.

Γύρισε γρήγορα στο σπίτι της, μάζεψε όλες τις οικονομίες της και γρήγορα πίσω στο σπίτι του νεαρού.

Όταν έφτασε στο σπίτι του έδωσε όλα τα χρήματα στον νεαρό. Βλέποντάς την ο νεαρός αισθάνθηκε αμήχανα στην αρχή, αλλά πάντως μέτρησε τα

χρήματα: 100 EURO! Φίλησε την γριά και την ρώτησε:

-Στο κρεβάτι βέβαια ….;

Χαμογελώντας η γριά του είπε:

- Μην γίνεσαι αστείος…

Τέσσερις φορές … στο πάτωμα !!!!!

During a recent password survey, it was found that a blonde was using

the following password:

*"MickeyMinniePlutoHueyLouieDeweyDonaldGoofyWashington"*

When asked why she had such a long password, she said she was told that

it had to be 8 characters long and include at least one capital . . .

Γίνεται λοιπόν συνεδρίαση στην Βουλή μετά την ανακοίνωση των σκληρών οικονομικών μέτρων και λέει ο Παπανδρέου ότι πρέπει να πάρουν μέτρα για την τόνωση του ηθικού των βουλευτών για να μπορέσουν να κάνουν την δουλειά τους καλύτερα.

Λέει λοιπόν ότι πρέπει να αλλάξουν τις μοκέτες στην Βουλή από κόκκινες να τις κάνουν μπλε. Ψηφίζουν λοιπόν και το αποφασίζουν. Προτείνει ο Σαμαράς να στολιστεί η αίθουσα της Βουλής με ελληνικές σημαίες για να ενισχυθεί το εθνικό φρόνημα. Ψηφίζουν και το αποδέχονται. Προτείνει τέλος ο Καρατζαφέρης πριν από κάθε συνεδρίαση της Βουλής να ....

παίζει ο εθνικός ύμνος. Ψηφίζουν και αυτό και το κατοχυρώνουν.

Όση ώρα ψηφίζουν τις αλλαγές, είναι μια γριούλα, καθαρίστρια στην Βουλή, που κάθετε στην πόρτα και κοιτάξει με απορία και απόγνωση τον Παπανδρέου. Ο Γιώργος την βλέπει και αφού τελειώνει η ψηφοφορία, πηγαίνει προς το μέρος της και την ρωτά:

- Γιαγιούλα, γιατί όση ώρα ψηφίζαμε για τις αλλαγές στην Βουλή εσύ με κοιτούσες με απορία ;;;

Και με άνεση η γριούλα απαντά:

- Πριν διοριστώ με μέσο στην Βουλή, ήμουν καθαρίστρια σε ένα μπουρδέλο. Όταν οι δουλειές δεν πήγαιναν καλά, αλλάζαμε τις που....ς όχι τις μοκέτες!"

Go to google.com. Type "search for chuck norris". Then hit the I feel lucky button...

:lol::lol::lol:

ΥΓ: δεν αφήνει να πληκτρολογήσει κανείς ο γούγλης....... όλα στο αυτόματο τα βάλανε....

Τέλος πάντων, πέταγε αυτό το screen.....

Picture%2B3.png