Προς το περιεχόμενο

Το γέλιο χρειάζεται στην ζωή μας Νο 6. Γελάστε γιατί χανόμαστε........


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δές και  καμιά συζήτηση στην ΕΡΤ βρε Θανάση 

Οποιος ξεκινάει να πεί κάποια διαφορετική  άποψη απο αυτή που προβάλουν τα φερέφωνα διακόπτεται με το πρόσχημα της παραχώρησης του λόγου σε άλλον , η με το πρόσχημα , της διακοπής της διαφήμισης ,ή με το πρόσχημα της  σύνδεσης με εξωτερικό συνεργάτη κλπ

Εβλεπα χθές βράδυ μια συζήτηση όπου οταν δίνανε τον λόγο στην Γιαννάκου - Κουτσίκου (την οποία προσωπικώς θεωρώ απο τις πιο σοβαρές πολιτικούς , άσχετα άν δεν ψήφισα , όταν ψήφιζα , ποτέ το κόμμα της) την διέκοπταν με τέτοιου είδους προσχήματα για να μην εκφέρει διαφορετική άποψη .

Και βέβαια αποκαλύφθηκε οτι η πρεμούρα τους για την ΕΡΤ δεν είχε καμιά απολύτως σχεση με δημοκρατία και λοιπά μπλα-μπλά 

αλλά η δημιουργία ενός ξεδιάντροπου και απροκάλυπτου προπαγανδιστικού μηχανισμού και το βόλεμα  κάποιων δήθεν επαναστατών τρωκτικών.

 

Δεν βλέπω ΕΡΤ.. παρακολουθώ τα αντικειμενικά ιδιωτικά κανάλια.. που δεν διακόπτουν ποτέ τον ομιλούντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 10,8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν βλέπω ΕΡΤ.. παρακολουθώ τα αντικειμενικά ιδιωτικά κανάλια.. που δεν διακόπτουν ποτέ τον ομιλούντα.

Ανέμενα μια ευφυέστερη απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κύριε Ανδρέα,

 

Χωρίς να είμαι με την πλευρά κανενός δεν νομίζω ότι η ψυχραιμία και η νηφαλιότητα σε τέτοιες στιγμές φανερώνουν την έλειψη επιχειρημάτων από την πλευρά μου.

 

Υπάρχουν και πολλοί που γράφουν στο διαδύκτιο και θέλουν την σύγκρουση των πολιτών αναλόγως τι ψηφίζουν.

 

Επειδή έχω διαβάσει πολλές αναρτήσεις σας είμαι σίγουρος ότι δεν θέλετε να δείτε εικόνες πολιτών να ξυλοκοπούνται μεταξύ τους για το "όχι ή το ναι"

 

Πάνω σε αυτό έγραψα ότι συνιστώ χυχραιμία.Από εκεί και πέρα ο καθένας έχει τις ιδέες του και την άποψη του για το τι θα πρέπει να πράξει.

Bρε Παναγιώτη 

Αυτό το Κύριε τί το ήθελες ? Για να τονίσεις την κάποια ηλικία μου και να μας πάρει στο ψιλό ο Στέφανος ?

Δέν αναφερόμουν   σε σένα για τά περι ψυχραιμίας κλπ, αλλά  στους κυβερνώντες οι οποίοι αφου έταξαν λαγούς με πετραχήλια στους πολίτες και υφήρπασαν την  ψήφο τους  άρχισαν τις κωλοτούμπες και τους εξυπναδικισμούς και έφεραν τα πράγματα εδώ που τα έφεραν.

Ασφαλώς και δεν επιθυμώ σε καμία περίπτωση να δώ εικόνες πολιτών να ξυλοκοπούνται όπως δεν επιθυμώ να δώ και πολύ ακόμη περισσότερους να πεινάνε και να ζητιανεύουν.

Και βεβαίως δεν επιθυμώ οι μηδέποτε εργασθέντες να παίζουν την ζωή μου στα ζάρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω Σταύρο ότι είναι έτσι ακριβώς.

 

Το μετάνιωσε νομίζω.

 

Στην ανακοίνωσή του το Κίνημα αναφέρει ακόμη τα εξής:

«Υποσχέθηκαν μια καλύτερη μοίρα μετά από 5 χρόνια θυσιών. Δεν κατάφεραν να φέρουν μια συμφωνία και τώρα επιχειρούν να μετατρέψουν τον Ελληνικό λαό σε ασπίδα των ευθυνών τους. Στην καλύτερη περίπτωση αυτό, δεν αποτελεί απλώς διαφυγή, αλλά και δειλία. Απαιτείται σαφής συμφωνία επί της οποίας θα κληθεί ο Ελληνικός λαός να απαντήσει, ΝΑΙ με δημοψήφισμα, όπως απαιτείται και η δική τους καθαρή θέση επί αυτής της συγκεκριμένης συμφωνίας. Το 2011, η Κυβέρνηση διαπραγματεύτηκε και έφερε μια συμφωνία την οποία υπερασπιζόταν. Τώρα, τι τελικά διαπραγματεύτηκαν; Δεν υπάρχει συγκεκριμένη συμφωνία και μεταβιβάζουν τις ευθύνες.

 

gap-komma.jpg

 

Να δούμε αν θα μας τρελλάνουν αυτοί ή εμείς.

 Καλά αυτά είναι τα γνωστά παιχνίδια άλλα λέω άλλα εννοώ για να κατευθύνουν ανάλογα με τα συμφέροντα τον κόσμο, μην ξεχνάς το ανάποδο έλεγε ο Τσίπρας https://www.youtube.com/watch?v=n5VwmAoMIV8   τελικά όλα είναι σχεδιασμένα να γίνουν το θέμα είναι πως αλλάζουν τα πρόσωπα. Ολοι το ίδιο είναι απλά κάνουν ότι κάνουν για να μην ξεσηκωθεί ο κόσμος και τους πάρει χαμπάρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ πάντως λέω να ασχοληθώ με το που το πάει ο καιρός καλοκαιριάτικα.

 

kairos3333.jpg

 

 

Κωλόκαιρος εννοείς.... Ε..????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτά ακριβώς τα παραπάνω σκίτσα, οι γνωστοί ταλιμπάν την έπεσαν στον Αρκά.

 

Μετά τον Πετρουλάκη, τον Χατζόπουλο (για το σκίτσο με τη Ραχήλ και τη Ζωή), τον Πορτοκάλογλου για τους στίχους του "Θα περάσει κι αυτό", ήρθε και η ώρα του Αρκά.

Να πως φτιάχνονται σιγά-σιγά οι λίστες με τους "άλλους"..

 

Όχι ρε φίλε........

 

Τι μου θύμισες τώρα.........................

 

elenipetroulaki25.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανέμενα μια ευφυέστερη απάντηση

 

Δεν υπάρχει.. ευφυής απάντηση σε τέτοια τοποθέτηση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει.. ευφυής απάντηση σε τέτοια τοποθέτηση..

Αααααααααααααααα ωραία

Συνεχίζουμε λοιπον με ευφυολογήματα 

Σύνέχισε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να θυμηθούμε, γιατί οι εξελίξεις τρέχουν.... 

850962_arkas5.jpg?52a7cd

 

 

Όχι ρε φίλε........

 

Τι μου θύμισες τώρα.........................

 

elenipetroulaki25.jpg

Σε σένα, ένα μεγάλο....

fbarkas.jpg?52a7cd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζάμπα χάρηκα ότι θα παίρνω απ'το ΑΤΜ 60 ευρώ τη μέρα. Τελικά, λέει, ισχύει μόνο άμα έχεις καταθέσεις..

 

Για να πάμε μπουζούκια το Σάββατο , θα ξεκινάμε να βγάζουμε λεφτά απ`την Τετάρτη . Εκεί μας κατάντησαν οι αλήτες.

 

Λοιπόν, η γειτόνισσα δίπλα ή πηδιέται ή μας ενημερώνει από τώρα τι θα ψηφίσει..

 

Θα σε πλήρωνα με το ίδιο νόμισμα αλλά περιμένω να δω την απόφαση του eurogroup..

 

Αυτό το ευρωπαϊκό που πήραμε το 2004 στο ποδόσφαιρο δεν μας το συγχώρησαν ποτέ..

 

Μας έχω ικανούς να φέρουμε το δημοψήφισμα ισοπαλία και να τους τρελάνουμε όλους..

 

Πάντως για να μην είμαστε και άδικοι με τη Ευρώπη,καλή η κλήρωση του ΠΑΟΚ..

 

Έχει γούστο αύριο που έχω σκοπό να πάω για κατάθεση να είναι κλειστή η τράπεζα σπέρματος.

 

Πήγα σε ένα κ@λόμπαρο, χθες βράδυ, με πλησιάζει η ρωσίδα και μου λέει : "Κεράσω ποτάκι;

 

Πήγα να βάλω βενζίνη και είχε ουρά και εκεί. Ηρεμήστε λίγο καρντάσια, δεν θα φύγουμε οδικώς από την ευρώπη..

 

 



 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...