Προς το περιεχόμενο

Το γέλιο χρειάζεται στην ζωή μας Νο 6. Γελάστε γιατί χανόμαστε........


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκτέλεση Κρατικού Προϋπολογισμού Ιανουαρίου – Μαΐου 2015

Σύμφωνα με τα οριστικά στοιχεία εκτέλεσης του κρατικού προϋπολογισμού, σε τροποποιημένη ταμειακή βάση, για την περίοδο Ιανουαρίου – Μαΐου 2015, παρουσιάζεται έλλειμμα στο ισοζύγιο του κρατικού προϋπολογισμού ύψους 1.399 εκατ. ευρώ έναντι ελλείμματος 1.990 εκατ. ευρώ το αντίστοιχο διάστημα του 2014 και στόχου για έλλειμμα 3.481 εκατ. ευρώ. Το πρωτογενές αποτέλεσμα διαμορφώθηκε σε πλεόνασμα ύψους 1.506 εκατ. ευρώ, έναντι πρωτογενούς πλεονάσματος 707 εκατ. ευρώ για την ίδια περίοδο το 2014 και στόχου για πρωτογενές έλλειμμα 556 εκατ. ευρώ.

Πηγή: http://www.taxheaven.gr 

 

Ολεεεεεεεεεεεε

 

Σκίζει η πρώτη φορά αριστερά !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Τώρα φέρτε μας και τον Σανό να φάμε και να κοιμηθούμε ήσυχοι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 10,8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ο Cavani που το έφαγε, αποβλήθηκε απο τον αγώνα......  

Αρα όποιος το τρώει τον πετάνε έξω.... 

 

 

( Κατάλαβες τώρα εσύ τι θα γινει δεν είσαι και κανας έξυπνος.....) 

εγώ κατάλαβα (παρόλο που δεν είμαι..)  αλλά και συ βλέπω μια εμπειρία την έχεις.. :P

 

άντε γεια ρε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ματέο : Αγκέλα, ο Αλέξης τους είπε για "έντιμη συμφωνία"....

 

Αλέξης : Μη μου το θυμίζεις θα πεθάνω στα γέλια!!!! 

 

 

aa5c787a67b99cd498d2a2c6be5a50a1_L.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτά ακριβώς τα παραπάνω σκίτσα, οι γνωστοί ταλιμπάν την έπεσαν στον Αρκά.

 

Μετά τον Πετρουλάκη, τον Χατζόπουλο (για το σκίτσο με τη Ραχήλ και τη Ζωή), τον Πορτοκάλογλου για τους στίχους του "Θα περάσει κι αυτό", ήρθε και η ώρα του Αρκά.

Να πως φτιάχνονται σιγά-σιγά οι λίστες με τους "άλλους".

 

Φυσικά ο Αρκάς απάντησε όπως ξέρει πολύ καλά. Με χιούμορ. Που δεν διαθέτουν κι όλοι...

 

CIbb-cQUMAATmyQ.jpg

 

Σε λίγο θα είναι υποχρεωτικό να ακούμε και να γελάμε (??) μόνο με τον Λαζόπουλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτά ακριβώς τα παραπάνω σκίτσα, οι γνωστοί ταλιμπάν την έπεσαν στον Αρκά.

 

Μετά τον Πετρουλάκη, τον Χατζόπουλο (για το σκίτσο με τη Ραχήλ και τη Ζωή), τον Πορτοκάλογλου για τους στίχους του "Θα περάσει κι αυτό", ήρθε και η ώρα του Αρκά.

Να πως φτιάχνονται σιγά-σιγά οι λίστες με τους "άλλους".

 

Φυσικά ο Αρκάς απάντησε όπως ξέρει πολύ καλά. Με χιούμορ. Που δεν διαθέτουν κι όλοι...

 

CIbb-cQUMAATmyQ.jpg

 

Σε λίγο θα είναι υποχρεωτικό να ακούμε και να γελάμε (??) μόνο με τον Λαζόπουλο.

 

Ποιοι είναι αυτοί οι γνωστοί ταλιμπάν? Πότε και πως έδρασαν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόλο που είμαι σίγουρος ότι ξέρεις Θανάση, αλλά ας γίνω πιο συγκεκριμένος ....

Ποιοι είναι αυτοί οι γνωστοί ταλιμπάν?

Αυτοί που μόλις γίνουν εξουσία στοχοποιούν και εκτοξεύουν απειλές εναντίον όποιου δεν συμφωνεί με τις απόψεις τους. Το φαινόμενο πήρε διαστάσεις από το χειμώνα μόλις φάνηκε ότι θα υπάρξει αλλαγή του πολιτικού σκηνικού και εκτροχιάστηκε τελείως τον τελευταίο καιρό.

 

Δεν είναι απαραίτητο να είναι συγκεκριμένου πολιτικού χώρου. Ευδοκιμούν σε όλους τους χώρους. 

 

 

Πότε και πως έδρασαν?

 

Κι αυτό θα το γνωρίζεις, αλλά ας είναι...

 

http://news.in.gr/culture/article/?aid=1500007840

 

Είναι άνθρωποι που πατάνε γερά στον αέρα», εξαπέλυσαν απίθανη επίθεση εναντίον του Αρκά, έκαναν λόγο για χρηματισμό του και προπαγάνδα εναντίον της κυβέρνησης, ανέγραφαν εμετικά σχόλια, ενώ έφτασαν στο σημείο να εκτοξεύσουν ακόμα και απειλές για τη ζωή του.

 

 

http://www.efsyn.gr/arthro/kato-ta-heria-ap-ton-arka

 

Φυσικά και δεν εκφράζουν τον συγκεκριμένο πολιτικό χώρο, ούτε και παίρνουν γραμμή από πουθενά.

Στην επίθεση εναντίον του Αρκά αντέδρασε ο ευρωβουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ, Δημήτρης Παπαδημούλης, ο οποίος έγραψε στο Twitter: «Ο Αρκάς είναι κορυφαίος. Όσοι τον κατηγόρησαν για "χρηματισμό" κάνουν λάθος. Η σάτιρα κρίνει τα πάντα. Δεν χρειάζεται κατήγορους ή προστάτες».
Ας το ξανασκεφτούν λοιπόν καλά όσοι με ευκολία μόλις κάποιος επιχειρήσει να αρθρώσει μια διαφορετική από τη δική τους άποψη, του βάζουν ταμπέλα και τον κατατάσσουν με χαρακτηρισμούς τύπου: γερμανοτσολιάς, πεμπτοφαλαγγίτης και πάει λέγοντας και κλαίγοντας...

 

 

Αλλά έτσι είναι όλοι οι ταλιμπάν. Νομίζουν ότι επιτελούν έργο και νομίζουν και ότι υπερασπίζονται με αυτό τον τρόπο τα ιδανικά τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά δεν πήρα χαμπάρι τίποτα..

τα σκίτσα τα είχα δει στο fb και δεν με χάλασαν .. σε αντίθεση με κάποια άλλα κάποιων άλλων.

 

Αν κατάλαβα καλά, ότι παίχτηκε .. παίχτηκε στα σχόλια στο fb.

 

Τώρα πως κάποια σχόλια (δεν τα είδα) κάποιων ανεγκέφαλων ή μη .. χαρακτηρίζουν γενικά ένα χώρο..

ειλικρινά με ξεπερνάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα πως κάποια σχόλια (δεν τα είδα) κάποιων ανεγκέφαλων ή μη .. χαρακτηρίζουν γενικά ένα χώρο..

ειλικρινά με ξεπερνάει.

Αυτό δεν σου είπα πριν? Ευδοκιμούν σε όλους τους χώρους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είναι γνωστά..

 

Όμως εδώ και πέντε λεπτά το συγκεκριμένο θέμα παίζει στην τηλεόραση .. ως επίθεση των ΣΥΡΙΖΑΝΕΛ.. στον Αρκά..

Έχει γίνει πρώτο θέμα σε συγκεκριμένες ιστοσελίδες.. ακούγονται απόψεις για λογοκρισία για ισλαμικό κράτος κ.λ.π.

 

Να τα δεχθώ.. αλλά να δω και τα γαμημένα τα σχόλια του fb ,  ποιος σκατά σχολίασε και τι έλεγε? Η Ζωή ήταν ? Ο Φίλης?

 

Βουλκανιζατέρ μου μυρίζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Να τα δεχθώ.. αλλά να δω και τα γαμημένα τα σχόλια του fb ,  ποιος σκατά σχολίασε και τι έλεγε? Η Ζωή ήταν ? Ο Φίλης?

 

Μακάρι να ήταν αυτοί. Τουλάχιστον θα είχαν το θάρρος της επώνυμης διαφωνίας τους. Τουλάχιστον αυτοί οι δύο το έχουν το θάρρος της άποψης τους.

Αλλά βλέπεις η Ζωή κυνηγάει να σύρει αλυσοδεμένο στη Βουλή τον Στουρνάρα και ο Φίλης ασχολείται με το ΦΠΑ στα μακαρόνια. Δεν έχουν χρόνο για σχόλια στο fb.

 

Τα συνηθισμένα ανώνυμα ανθρωπάκια του fb τα έχωσαν στον Αρκά. 

Οσο μας έπρηζαν το χειμώνα οι άλλοι ταλιμπάν ότι έρχονται να καταλάβουν την εξουσία οι κομμουνιστές που θα μας σφάξουν με κονσερβοκούτια, άλλο τόσο αλωνίζουν τώρα αυτοί που έχουν βαφτίσει ένα σωρό κόσμο ως γερμανοτσολιάδες και προδότες.

 

Διαφωνίες, αντεγκλήσεις και απειλές μέσω facebook.

Η επόμενη έφοδος στα Χειμερινά Ανάκτορα θα οργανωθεί μέσω facebook και twitter.

 

Εδώ που τα λέμε ούτε εσένα σε βλέπω πολύ καλά με αυτό το άβαταρ.

Ανετα στα χώνουν και σένα για ξεπουλημένο και πεμπτοφαλαγγίτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω.. αν δεν πήρε θέση κάποιος επώνυμος προ τι ο ορυμαγδός?

Κάθε μέρα στο f/b ανεγκέφαλοι και μη βγάζουν τα εσώψυχα τους , αλλά δεν γίνεται θέμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11402967_1175246629168362_36353476381271

Δεν νομίζω Σταύρο ότι είναι έτσι ακριβώς.

 

Το μετάνιωσε νομίζω.

 

Στην ανακοίνωσή του το Κίνημα αναφέρει ακόμη τα εξής:

«Υποσχέθηκαν μια καλύτερη μοίρα μετά από 5 χρόνια θυσιών. Δεν κατάφεραν να φέρουν μια συμφωνία και τώρα επιχειρούν να μετατρέψουν τον Ελληνικό λαό σε ασπίδα των ευθυνών τους. Στην καλύτερη περίπτωση αυτό, δεν αποτελεί απλώς διαφυγή, αλλά και δειλία. Απαιτείται σαφής συμφωνία επί της οποίας θα κληθεί ο Ελληνικός λαός να απαντήσει, ΝΑΙ με δημοψήφισμα, όπως απαιτείται και η δική τους καθαρή θέση επί αυτής της συγκεκριμένης συμφωνίας. Το 2011, η Κυβέρνηση διαπραγματεύτηκε και έφερε μια συμφωνία την οποία υπερασπιζόταν. Τώρα, τι τελικά διαπραγματεύτηκαν; Δεν υπάρχει συγκεκριμένη συμφωνία και μεταβιβάζουν τις ευθύνες.

 

gap-komma.jpg

 

Να δούμε αν θα μας τρελλάνουν αυτοί ή εμείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που γίνεται κάθε Παρασκευή η Σαββάτο που κάποιοι βγαίνουν για διασκέδαση και μπορεί να χρειαστεί να βγάλουν λεφτά το βαφτίσανε "ουρές".Γνώριμη εικόνα για τους Θεσσαλονικιούς.

 

11cec255ad4c8c252a53f3bdb2ad7c61_XL.jpg

 

 

Δεν πάμε καλά μα καθόλου καλά.

 

aaa.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιοι είναι αυτοί οι γνωστοί ταλιμπάν? Πότε και πως έδρασαν?

Δές και  καμιά συζήτηση στην ΕΡΤ βρε Θανάση 

Οποιος ξεκινάει να πεί κάποια διαφορετική  άποψη απο αυτή που προβάλουν τα φερέφωνα διακόπτεται με το πρόσχημα της παραχώρησης του λόγου σε άλλον , η με το πρόσχημα , της διακοπής της διαφήμισης ,ή με το πρόσχημα της  σύνδεσης με εξωτερικό συνεργάτη κλπ

Εβλεπα χθές βράδυ μια συζήτηση όπου οταν δίνανε τον λόγο στην Γιαννάκου - Κουτσίκου (την οποία προσωπικώς θεωρώ απο τις πιο σοβαρές πολιτικούς , άσχετα άν δεν ψήφισα , όταν ψήφιζα , ποτέ το κόμμα της) την διέκοπταν με τέτοιου είδους προσχήματα για να μην εκφέρει διαφορετική άποψη .

Και βέβαια αποκαλύφθηκε οτι η πρεμούρα τους για την ΕΡΤ δεν είχε καμιά απολύτως σχεση με δημοκρατία και λοιπά μπλα-μπλά 

αλλά η δημιουργία ενός ξεδιάντροπου και απροκάλυπτου προπαγανδιστικού μηχανισμού και το βόλεμα  κάποιων δήθεν επαναστατών τρωκτικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που γίνεται κάθε Παρασκευή η Σαββάτο που κάποιοι βγαίνουν για διασκέδαση και μπορεί να χρειαστεί να βγάλουν λεφτά το βαφτίσανε "ουρές".Γνώριμη εικόνα για τους Θεσσαλονικιούς.

 

11cec255ad4c8c252a53f3bdb2ad7c61_XL.jpg

 

 

Δεν πάμε καλά μα καθόλου καλά.

 

aaa.jpg

Παναγιώτη δεν είναι έτσι ακριβώς

Βγήκα στην γειτονιά στις 8 το πρωί και σε 3 τράπεζες υπήρχαν ουρέςτων 30 τουλάχιστον ατόμων , πράγμα που δεν το έχω ξαναδεί καμία ημέρα καμίας εβδομάδας . Και  απο  τις ηλικίες , δεν επρόκειτο για συνταξιούχους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παναγιώτη δεν είναι έτσι ακριβώς

Βγήκα στην γειτονιά στις 8 το πρωί και σε 3 τράπεζες υπήρχαν ουρέςτων 30 τουλάχιστον ατόμων , πράγμα που δεν το έχω ξαναδεί καμία ημέρα καμίας εβδομάδας . Και  απο  τις ηλικίες , δεν επρόκειτο για συνταξιούχους.

Καλημέρα σας,

 

Δεν αντιλέγω ούτε αμφισβητώ μαρτυρίες.

 

Δεν μου αρέσει απλά να προκληθεί σκόπιμα πανικός με φωτογραφίες σαν αυτή που παράθεσα.

 

Θα ήθελα να επικρατήσεις νηφαλιότητα και ηρεμία.

 

Οι ώρες που περνάμε είναι αρκετά δύσκολες.Δεν χρειαζόμαστε τα μμε να τις κάνουν χειρότερες προσβλέποντας σε προσωπικά οφέλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας,

 

Δεν αντιλέγω ούτε αμφισβητώ μαρτυρίες.

 

Δεν μου αρέσει απλά να προκληθεί σκόπιμα πανικός με φωτογραφίες σαν αυτή που παράθεσα.

 

Θα ήθελα να επικρατήσεις νηφαλιότητα και ηρεμία.

 

Οι ώρες που περνάμε είναι αρκετά δύσκολες.Δεν χρειαζόμαστε τα μμε να τις κάνουν χειρότερες προσβλέποντας σε προσωπικά οφέλη.

Παναγιώτη να με συγχωρείς αλλά οι προτροπές για μή πρόκληση πανικού και για  νηφαλιότητα ηρεμία ψυχραιμία εθνική υπερηφάνεια και άλλα παρόμοια δεν δίνουν καμία απάντηση στο  πρόβλημα και φενερώνουν την παντελή έλλειψη επιχειρημάτων.

Ανοιξε την τηλεόραση , ακου τις , απίθανες παπαρολογίες , υπουργών, και βουλευτών ΣΥΡΙΖΑ και ΑΝΕΛ και βγάλε τα συμπεράσματά σου.

Τέλος εύχομαι ολόψυχα να κάνω λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παναγιώτη να με συγχωρείς αλλά οι προτροπές για μή πρόκληση πανικού και για  νηφαλιότητα ηρεμία ψυχραιμία εθνική υπερηφάνεια και άλλα παρόμοια δεν δίνουν καμία απάντηση στο  πρόβλημα και φενερώνουν την παντελή έλλειψη επιχειρημάτων.

Ανοιξε την τηλεόραση , ακου τις , απίθανες παπαρολογίες , υπουργών, και βουλευτών ΣΥΡΙΖΑ και ΑΝΕΛ και βγάλε τα συμπεράσματά σου.

Τέλος εύχομαι ολόψυχα να κάνω λάθος.

Κύριε Ανδρέα,

 

Χωρίς να είμαι με την πλευρά κανενός δεν νομίζω ότι η ψυχραιμία και η νηφαλιότητα σε τέτοιες στιγμές φανερώνουν την έλειψη επιχειρημάτων από την πλευρά μου.

 

Υπάρχουν και πολλοί που γράφουν στο διαδύκτιο και θέλουν την σύγκρουση των πολιτών αναλόγως τι ψηφίζουν.

 

Επειδή έχω διαβάσει πολλές αναρτήσεις σας είμαι σίγουρος ότι δεν θέλετε να δείτε εικόνες πολιτών να ξυλοκοπούνται μεταξύ τους για το "όχι ή το ναι"

 

Πάνω σε αυτό έγραψα ότι συνιστώ χυχραιμία.Από εκεί και πέρα ο καθένας έχει τις ιδέες του και την άποψη του για το τι θα πρέπει να πράξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...