Προς το περιεχόμενο

Το γέλιο χρειάζεται στην ζωή μας Νο 6. Γελάστε γιατί χανόμαστε........


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ήταν μία φορά ένας φαντάρος και φύλαγε σκοπιά. Ε, μετά από λίγες ώρες το φανταράκι το πήρε ο ύπνος οπότε κάποιοι άλλοι φαντάροι που το πήρανε χαμπάρι πάνε και του κλέβουν το όπλο. Μόλις ξυπνάει ο φαντάρος κοιτάει, πουθενά το όπλο.
-Ο ρε πο**στη μου τι γαμ**με τώρα, σκέφτεται.
Τι να κάνει, πάει στο λοχαγό για να ομολογήσει. Ο λοχαγός έξω φρενών του λέει ότι μόνο μια περίπτωση υπάρχει για να μην περάσει στρατοδικείο.
Λοχαγός: Θα σου ρίξω μια κλανιά. Δεν ξέρω τι θα κάνεις άλλα πρέπει να την πιάσεις και να μου την φέρεις πίσω. Συμφωνείς?
Φαντάρος: Σύμφωνοι κύριε λοχαγέ μου.
Λοχαγός: Έτοιμος?
Φαντάρος: Ναι κύριε λοχαγέ!
Λοχαγός: Πρρρρρ! Τρέξε πιαστεί ρε μα**κα!
Ο φαντάρος με τι μία αρχίζει να τρέχει. Πηδάει από το παράθυρο και γίνεται καπνός. Περνάνε 3 μέρες πουθενά ο φαντάρος. Την τέταρτη μέρα παρουσιάζεται στο γραφείο του λοχαγού μες τις μουτζούρες και με ξεσκισμένα ρούχα.
Λοχαγός: Τι έγινε παιδί μου? Την έπιασες την κλανιά?
Φαντάρος: Μάλιστα κύριε λοχαγέ μου!
Λοχαγός: Και που είναι για δώσε μου τι!
Φαντάρος: Πρρρρρ! Πάρτη κύριε λοχαγέ μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 10,8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εχει την πλάκα του, δείτε την είδηση :

 

Περισσότερα από 700.000 click έχει κάνει το βίντεο που ανέβασε ένας Μεξικανός που έτυχε να περνάει στο δρόμο την ώρα που ένας γυμνός νεαρός έτρεχε πανικόβλητος να ξεφύγει από τον εξαγριωμένο άνδρα... πιθανότατα το σύζυγο της ερωμένης του!

Το σκηνικό είναι... απείρου κάλλους. Ο νεαρός κρατάει στο χέρι το παντελόνι του και φοράει μόνο το ... καπέλο του, τρέχει κλαψουρίζοντας... μοιάζει περισσότερο να προσεύχεται να μην τον πιάσει ο άνδρας που τον κυνηγάει.

Μερικά μέτρα πιο πίσω ακολουθεί ένας ογκώδης τύπος που τον βρίζει...
 

Ο νεαρός πάντως αν και ξυπόλητος φαίνεται αρκετά γρήγορος. Κανείς όμως δεν γνωρίζει την κατάληξη... Τα τοπικά μέσα που αναδημοσίευσαν το βίντεο δεν λένε το παραμικρό για την τύχη του ...

 

Δείτε και το βιντεάκι (προς γνώση και συμμόρφωση για κάποια άτακτα παιδιά)…

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

2. Στοιχεία ωριαίων υποβολών.

Το παρακάτω γράφημα δείχνει τον συνολικό αριθμό των υποβληθεισών δηλώσεων, των τελευταίων 7 ημερών, ανά ώρα της ημέρας. 

Σας επιτρέπει να προγραμματίσετε την υποβολή σας σε ώρα που σας βολεύει και έχει χαμηλό φόρτο.

 

 

e1_2.jpg

 

 

Μέχρι να φύγουν λοιπόν οι δηλώσεις,

- no sex, για όσους τους σηκώνεται ακόμα..... η διάθεση.....

- no sleep, και

- κομμένο το μεσημεριανό, μπας και φτιάξουμε κορμί....... καλοκαίρι έρχεται, ποτέ δεν ξέρεις.............  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεκδοτάκι:

 

“Το επίπεδο φορολόγησης είναι απαράδεκτα υψηλό σε σχέση με τις ανταγωνίστριες χώρες.!!!!!!!!!! ..............Με ενοχλεί πάρα πολύ.!!!!!!!!"

 

ποιός μπορεί να το είπε??

α) Ένας επαγγελματίας

β) Ένας μισθωτός

γ) Ένας αναλυτής

δ) Ο πρωθυπουργός

ε) Κανείς από τους παραπάνω

 

Η απάντηση θα σας εκπλήξει : http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/18558 :ph34r: :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεκδοτάκι:

 

“Το επίπεδο φορολόγησης είναι απαράδεκτα υψηλό σε σχέση με τις ανταγωνίστριες χώρες.!!!!!!!!!! ..............Με ενοχλεί πάρα πολύ.!!!!!!!!"

 

ποιός μπορεί να το είπε??

α) Ένας επαγγελματίας

β) Ένας μισθωτός

γ) Ένας αναλυτής

δ) Ο πρωθυπουργός

ε) Κανείς από τους παραπάνω

 

Η απάντηση θα σας εκπλήξει : http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/18558 :ph34r: :ph34r:

 

 

Άστα γμστ.....

 

Έχουν μπερδέψει τα μπούτια τους εκεί πάνω, διχασμένες προσωπικότητες..................

 

 

 

Ο Στουρνάρας επιμένει: «Δεν υπάρχει υπερφορολόγηση»  
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 27/11/2013 11:30 |
 
Επανήλθε την Τετάρτη στο θέμα της υπερφορολόγησης στην Ελλάδα ο υπουργός Οικονομικών Γιάννης Στουρνάρας, μιλώντας στην Επιτροπή Οικονομικών Υποθέσεων της Βουλής για τον Προϋπολογισμό του 2014. 

Ο υπ. Οικονομικών είχε δεχθεί νωρίτερα κριτική από τη βουλευτή της ΝΔ Ντόρα Μπακογιάννη και τον κοινοβουλευτικό εκπρόσωπο του ΣΥΡΙΖΑ Παναγιώτη Λαφαζάνη, με αφορμή της δηλώσεις του στο Mega και στην εκπομπή «Ανατροπή»

του Γιάννη Πρετεντέρη περί «υποφορολόγησης» των ελλήνων πολιτών.

Μιλώντας στην Επιτροπή Οικονομικών Υποθέσεων ο Γιάννης Στουρνάρας υπογράμμισε πως «οι φόροι στην Ελλάδα ανήλθαν στο 22,8% του ΑΕΠ όταν στην ευρωζώνη είναι 25,7%» και επομένως η διαφορά των τριών μονάδων δείχνει ότι δεν υπάρχει υπερφορολόγηση.

Ο Γιάννης Στουρνάρας έσπευσε όμως να διευκρινίσει ότι στην Ελλάδα «πληρώνουν τα συνήθη υποζύγια», δηλαδή μισθωτοί και συνταξιούχοι.

Στη συνέχεια, ανέφερε το παράδειγμα των ελευθέρων επαγγελματιών υπενθυμίζοντας ότι στο παρελθόν, όταν ετίθετο αφορολόγητο όριο, οι περισσότεροι ελεύθεροι επαγγελματίες έπεφταν κάθε φορά κάτω από το όποιο αφορολόγητο όριο είχε τεθεί. Ανέφερε ακόμη, ότι υπάρχει αμερικανική μελέτη που δείχνει ότι οι ελεύθεροι επαγγελματίες πληρώνουν τοκοχρεωλύσια σημαντικά υψηλότερα από τα εισοδήματα που έχουν δηλώσει.

 
 
Δεν υπάρχει λέμε...............................
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε πια..μας τα χουν πρήξει..

 

Εχθές έκανα τζοκινγκ...και ενώ έτρεχα ένοιωσα μια ενόχληση στο πόδι μέσα απ' το παπούτσι. Βγάζω το παπούτσι και τι να δω; Υποψήφιος δημοτικός σύμβουλος!
 

Έχει γούστο να κατεβαίνω κι εγώ δημοτικός σύμβουλος και να μην το ξέρω.

Θες να έρθεις σπίτι μου να σου δείξω τη συλλογή μου από κάρτες υποψήφιων δημοτικών συμβούλων?

 

Βαριέμαι. Θα γίνω Δημοτικός Σύμβουλος, δε γ@μιέται...

 

Θα έρθει καιρός που θα ψάχετε ανθρώπους ανάμεσα σε υποψηφίους..

Αν είναι κάτι πιο γρήγορο από το 4G είναι οι υποψήφιοι φέτος.. εμφανίζονται προτού κάτσεις για καφέ..

 

Έχω πολλές κάρτες από Δημοτικούς Συμβούλους. Οποιος θέλει να συναντηθούμε, να ανταλλάξουμε τις διπλές..

 

 

 

 

10314736_679259435480489_514170658703655
 

10253869_679177005488732_658209165726714




 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρχισα να κουράζομαι όμως λίγο τώρα. Λίγο είπα, μη γελάς εσύ. Σε βλέπω... :angry::P

Ξέρεις εσύ για ποιόν λέω... :ph34r:

 

Τέλος πάντων...

Θα πάρω τη μηχανή μου,

 

1525617_1416433761946614_1344284445_n.jp

 

και θα πάω σε μια μπυραρία που έχει εδώ πιο κάτω απ' το γραφείο, έτσι, να πιω 5-6 μπύρες,

 

246992_633074946742395_1769846660_n.jpg

 

και μετά θα γυρίζω σπίτι να προπονηθώ. Βλέποντας λίγη γυμναστική... :D

 

tumblr_mnod7wrqlf1stewyzo1_500.gif

 

Καληνύχτα λέμεεεεεε :)

Καλό Σαββατοκύριακοοοοοο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπάμπη, για να μην ξεχνιόμαστε.............

 

534363_262568537179393_1406196261_n.jpg

 

Δεν ξεχνάω ποτέ ρε Στεφ. http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?showtopic=57679&p=624524

 

Τελικά, κάθε μέρα έτσι ήμαστε εμείς. Στις ομορφιές μας... :P

 

1318871483_donkeys.gif

 

Κάθε μέρα λέμεεεεεε!!! :P:D

Και σ΄όποιον αρέσουμεεεεεε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Άστα γμστ.....

 

Έχουν μπερδέψει τα μπούτια τους εκεί πάνω, διχασμένες προσωπικότητες..................

 

 

Ο Στουρνάρας επιμένει: «Δεν υπάρχει υπερφορολόγηση»

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 27/11/2013 11:30 |
 
Επανήλθε την Τετάρτη στο θέμα της υπερφορολόγησης στην Ελλάδα ο υπουργός Οικονομικών Γιάννης Στουρνάρας, μιλώντας στην Επιτροπή Οικονομικών Υποθέσεων της Βουλής για τον Προϋπολογισμό του 2014. 

Ο υπ. Οικονομικών είχε δεχθεί νωρίτερα κριτική από τη βουλευτή της ΝΔ Ντόρα Μπακογιάννη και τον κοινοβουλευτικό εκπρόσωπο του ΣΥΡΙΖΑ Παναγιώτη Λαφαζάνη, με αφορμή της δηλώσεις του στο Mega και στην εκπομπή «Ανατροπή»

του Γιάννη Πρετεντέρη περί «υποφορολόγησης» των ελλήνων πολιτών.

Μιλώντας στην Επιτροπή Οικονομικών Υποθέσεων ο Γιάννης Στουρνάρας υπογράμμισε πως «οι φόροι στην Ελλάδα ανήλθαν στο 22,8% του ΑΕΠ όταν στην ευρωζώνη είναι 25,7%» και επομένως η διαφορά των τριών μονάδων δείχνει ότι δεν υπάρχει υπερφορολόγηση.

Ο Γιάννης Στουρνάρας έσπευσε όμως να διευκρινίσει ότι στην Ελλάδα «πληρώνουν τα συνήθη υποζύγια», δηλαδή μισθωτοί και συνταξιούχοι.

Στη συνέχεια, ανέφερε το παράδειγμα των ελευθέρων επαγγελματιών υπενθυμίζοντας ότι στο παρελθόν, όταν ετίθετο αφορολόγητο όριο, οι περισσότεροι ελεύθεροι επαγγελματίες έπεφταν κάθε φορά κάτω από το όποιο αφορολόγητο όριο είχε τεθεί. Ανέφερε ακόμη, ότι υπάρχει αμερικανική μελέτη που δείχνει ότι οι ελεύθεροι επαγγελματίες πληρώνουν τοκοχρεωλύσια σημαντικά υψηλότερα από τα εισοδήματα που έχουν δηλώσει.

 
 
Δεν υπάρχει λέμε...............................

 

 

Έτσι εξηγούνται όλα Στέεεεεεεεφφ :lol:

 

10167975_10152369091824522_7087189597928

 

:P:D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε πια..μας τα χουν πρήξει..

 

Εχθές έκανα τζοκινγκ...και ενώ έτρεχα ένοιωσα μια ενόχληση στο πόδι μέσα απ' το παπούτσι. Βγάζω το παπούτσι και τι να δω; Υποψήφιος δημοτικός σύμβουλος!

 

Έχει γούστο να κατεβαίνω κι εγώ δημοτικός σύμβουλος και να μην το ξέρω.

Θες να έρθεις σπίτι μου να σου δείξω τη συλλογή μου από κάρτες υποψήφιων δημοτικών συμβούλων?

 

Βαριέμαι. Θα γίνω Δημοτικός Σύμβουλος, δε γ@μιέται...

 

Θα έρθει καιρός που θα ψάχετε ανθρώπους ανάμεσα σε υποψηφίους..

Αν είναι κάτι πιο γρήγορο από το 4G είναι οι υποψήφιοι φέτος.. εμφανίζονται προτού κάτσεις για καφέ..

 

Έχω πολλές κάρτες από Δημοτικούς Συμβούλους. Οποιος θέλει να συναντηθούμε, να ανταλλάξουμε τις διπλές..

 

10314736_679259435480489_514170658703655

 

10253869_679177005488732_658209165726714

 

Έλεος ρε φίλεεεεεεε. Έλεοοοοοοος!!! :angry:

 

10334395_1447401812172391_38754465207759

 

Ακόμη και η

 

10325642_258759510975853_510651410395714

 

Έλεος!!! :angry:

Τι θέλεις ;;; <_<

Ψήφο ;;; :P

 

:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 Μαΐου 2014

Παγκόσμια Ημέρα Γέλιου

World_Laughter_Day.jpg

 

 

Η Παγκόσμια Ημέρα Γέλιου ξεκίνησε να εορτάζεται στην Ινδία το 1998 με πρωτοβουλία του δρος Μαντάν Κατάρια, που πιστεύει στις θεραπευτικές

ιδιότητες του γέλιου. Στη συνέχεια εξαπλώθηκε στις αγγλοσαξονικές χώρες, τη Γαλλία, τη Γερμανία, την Ουγγαρία, τις σκανδιναβικές χώρες και έκτοτε εορτάζεται την πρώτη Κυριακή κάθε Μαΐου.

Μία τυπική Παγκόσμια Ημέρα Γέλιου περιλαμβάνει Πορεία Ειρήνης, ασκήσεις γιόγκα με γέλιο και συγκέντρωση των συμμετεχόντων σε ανοιχτό χώρο με δραστηριότητες γέλιου και προσευχή για την Παγκόσμια Ειρήνη.

Ο ιδρυτής της Παγκόσμιας Ημέρας Γέλιου δρ. Μαντάν Κατάρια σημειώνει: «Οι πολεμικές αναμετρήσεις στον κόσμο είναι αντανάκλαση του εσωτερικού πολέμου που διεξάγεται στα μυαλά των ανθρώπων. Η αιτία που δεν γελάμε πολύ σήμερα είναι επειδή δεν κατανοούμαι την αληθινή σημασία του γέλιου. Το γέλιο δεν είναι μόνο διασκέδαση και χαβαλές, αλλά και έκφραση της ευτυχίας, που μπορεί να έλθει μόνο αν κατανοήσουμε τον σκοπό της ζωής».

 

http://www.sansimera.gr/worldays/88

 

 

40383.jpg

 

40379.gif

 

67904.jpg

 

Είπα κι εγώ να κάτσω να σοβαρευτώ, αλλά,

δεν βρήκα πουθενά καρέκλα... :lol:

#tipinokaidensasdino #olaedothaminoynlemeeeeeee #denmegalonometipotaaaaaaa

 

Το γέλιο χρειάζεται στη ζωή μας.

Γελάστε γιατί χανόμαστε λέμεεεεε!

 

40382.jpg

 

 

10292157_651237854947069_658392710108288

 

:) :) :)

 

Δεν σταματάς να γελάς επειδή γερνάς. Γερνάς επειδή σταματάς να γελάς.

Michael Pritchard

 

ecsj.jpg

 

Καληνύχταααααα :)

Καλή εβδομάδααααααα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...