Προς το περιεχόμενο

Το γέλιο χρειάζεται στην ζωή μας Νο 6. Γελάστε γιατί χανόμαστε........


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 10,8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τον τερμάτισα τον μετρητή λέμεεεεεεε... :P

Λέω να παίξω ακόμη μια πίστα... :)

 

Το ωραίο ειναι που γράφει    "Γ1 οικιακή χρήση"   !!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ωραίο ειναι που γράφει    "Γ1 οικιακή χρήση"   !!!!!!

 

Έτσι είναι Κώστα μου, οικιακή χρήση...

Και μας ήρθε τόσο λίγο, διότι τώρα που η κερά Μάρω είναι όλη την ημέρα σπίτι, εφαρμόζει "πολιτική ορθής χρήσης" των ηλεκτρικών συσκευών...  :angry:

 

paparazzi_loukan5.jpg

 

Υ.Γ.

Φαντάσου να μην είχαμε και νυχτερινό τιμολόγιο... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας βγει επιτέλους κάποιος υπεύθυνα να μας πει,
.. ΠΟΣΑ ΠΑΙΡΝΕΙ Ο ΑΝΕΜΟΣ ;
Να ξέρουμε ..

 

Θα πεθάνουμε και δε θα μάθουμε τι κουβαλάει στο σακίδιό του ο Σταύρος Θεοδωρακης... 

 

Πωωω τι κ@λαράκι έχεις μωρό μου!!!
- Γίνε πιο ρομαντικός...
- Οι μαργαρίτες κίτρινες κι οι βιολέτες μωβ ο κ@λος σου με τρέλανε και έχω πάθει σοκ!!
..

 

Aν αντί "Το κάπνισμα σκοτώνει",έγραφαν στα πακέτα "Με αυτό το πακέτο στηρίζεις το κράτος με 2,15 ευρώ",
θα το έκοβαν οι περισσότεροι....

 

Βγήκε η άλλη μες στη βροχή με τη γόβα-στιλέτο,
και τώρα περπατάει σαν τον Καραγκούνη
όταν τον κάνουν αλλαγή στο 89...

 

Ερχεται η αλλη η γκομενάρα και μου λεει να κανουμε μπανιο μαζι. Δεν μπορω της λεω, εχω αγχος οταν τραγουδαω μπροστα σε αλλους..

 

Πηγα στο γυμναστηριο και δοκιμασα ενα καινουριο μηχανημα για μια ωρα και ξετρελαθηκα!!!
Βγαζει με ενα κουμπι σοκοφρετες,καφεδες,πατατακια.. Καταπληκτικο!!
..

 

Λονδίνο καταντήσαμε. Γεμίσαμε πούστηδες και βρέχει όλη μέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιερέας απαγορεύει στις πιστές να φορούν εσώρουχα στην εκκλησία
jkmmff.jpg

Στρατολογεί τις νέες «Εύες»

Ένας ιερέας απαγορεύσει τις γυναίκες να φορούν εσώρουχα όταν παρακολουθούν την λειτουργία στην εκκλησία για να έρθουν πιο κοντά στο Θεό.

Ο πατέρας Ντζόλι από το Ναϊρόμπι της Κένυας πήρε την παράξενη απόφαση και απαγόρεψε στις γυναίκες να φορούν εσώρουχα όταν παρακολουθούν την λειτουργία, σύμφωνα με τα όσα αναφέρει η εφημερίδα Kenyan Post.

Ο ιερέας μάλιστα διευκρινίζει ότι απαγορεύονται όλα τα εσώρουχα, ακόμη και το σουτιέν. Ο ίδιος δικαιολόγησε την απόφαση του λέγοντας στις πιστές ότι πρέπει να αισθάνονται «ελεύθερες» στο σώμα και στο μυαλό όταν παρίστανται στην εκκλησία, προκειμένου να προσεγγίσουν το Θείο. Αξιοσημείωτο είναι το γεγονός ότι η συγκεκριμένη απόφαση αφορά μόνο τις γυναίκες και δεν προβλέπεται να μην φοράνε εσώρουχα οι άνδρες πιστοί.

Μάλιστα, ο πατέρας Ντζόλι προειδοποίησε τις πιστές πως αν δεν ακολουθήσουν τις εντολές του θα υπάρξουν σοβαρές συνέπειες. Οι περισσότερες γυναίκες τον άκουσαν και την επόμενη μέρα εμφανίστηκαν στην λειτουργία χωρίς εσώρουχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο σαλόνι είναι μαζεμένοι αρκετοί φίλοι και ακούνε τον Μπάμπη που τους λέει μια περιπέτειά του με μια αρκούδα…

- Βρίσκομαι που λέτε στο δάσος και ακούω ξαφνικά έναν τρομερό θόρυβο από σπάσιμο ξερών κλαδιών και θάμνων. Προς στιγμήν τρομάζω βλέποντας μια τεράστια αρκούδα να έρχεται κατά πάνω μου. Αρπάζω το ντουφέκι μου και είμαι έτοιμος να την πυροβολήσω… εκείνη κοντοστέκεται και σηκώνει τα δύο μπροστινά της πόδια… Έτσι ρε παιδιά....


post-5038-0-48597600-1394294317_thumb.jp
 

 

Eκείνη τη στιγμή όμως, χτυπάει το τηλέφωνο η γυναίκα και πάει ο Μπάμπης να απαντήσει. Μετά από πέντε λεπτά επιστρέφει και έχοντας ξεχάσει τί έλεγε, ρωτάει την παρέα:

- Πού είχα μείνει ρε παιδιά;

- Εκεί που είχε σηκώσει τα πόδια, του απαντάει ένας.

- Ε την πιάνω που λέτε παιδιά και της ρίχνω ένα γαμ.....

 

 

 

 

 

 

Σημ:

Οποιαδήποτε ομοιότητα με πρόσωπα, γεγονότα ή καταστάσεις είναι εντελώς τυχαία.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ζευγάρι τσακώνεται για μια ακόμη φορά.

Η σύζυγος τηλεφωνεί στη μητέρα της κλαίγοντας και της λέει:

"Τσακώθηκε και πάλι μαζί μου. Δεν το αντέχω άλλο, έρχομαι να μείνω μαζί σου"!

Και η μητέρα:

"Όχι, κόρη μου, πρέπει να πληρώσει για το λάθος του, .... έρχομαι ΕΓΩ να μείνω
μαζί σας"!

 

 

--------------

 

 

Τρία ποντίκια ήταν σε ένα μπαράκι και πίνανε συζητώντας καυχούμενοι για το ποιο είναι το πιο σκληρό.
Το 1ο λέει : είμαι τόσο σκληρό που μια μέρα έφαγα μια σακούλα ποντικοφάρμακο και όπως βλέπετε ακόμη ζω.
Το 2ο λέει : είμαι τόσο σκληρό που μια μέρα πιάστηκα σε μια ποντικοπαγίδα και την έκοψα κομματάκια.
Το 3ο λέει : θα τα πούμε αργότερα φίλοι μου. Πάω στο σπίτι να πηδήξω τη Γάτα..

 

 

-------------------

 

Ένας νεαρός αφήνει τη φίλη του στο σπίτι της, μετά από ένα ραντεβού τους.

Όταν φτάσανε στην πόρτα του σπιτιού της, στηρίζεται με το ένα χέρι του στον τοίχο και της λέει:

- Θα μου πάρεις μια πίπ@;

- Τι; Είσαι τρελός;

- Μη σε νοιάζει, θα κάνουμε γρήγορα, λέει αυτός.

- Όχι! Κάποιος μπορεί να μας δει.

- Μα έλα τώρα.

- Μια μικρή πίπ@, επιμένει αυτός. Άλλωστε το ξέρω ότι σ’ αρέσει.

- Όχι! Είπα όχι!

- Μωρό μου, μη μου το κάνεις αυτό.

 

Ξαφνικά η μικρότερη αδελφή της κοπέλας εμφανίζεται στην πόρτα, αγουροξυπνημένη, τρίβοντας τα μάτια της.

Τους κοιτάζει και τους δυο και λέει:

- Ο μπαμπάς είπε να του πάρεις μια πίπ@,

αν δε του πάρεις να του πάρω εγώ μια πίπ@ ή η μαμά ή και ακόμα θα έρθει και ο ίδιος να του πάρει πίπ@

αλλά πες του μ@λ@κ@ να πάρει το χέρι του από το θυροτηλέφωνο, για να μπορέσουμε να κοιμηθούμε λιγάκι!


-----------------------------

Ήταν ένα παλικάρι 18 χρονών και ήθελε να σπουδάσει "Ίκαρος" στην αεροπορία.

 

Σου λέει θα είναι ωραία θα πέφτουμε με τα αλεξίπτωτα.

Πήγε λοιπον να σπουδάσει και μετά από 4 χρόνια σκληρής εκπαίδευσης κατάφερε να αποφοιτήσει. Ήρθε λοιπον η στιγμή για την πρώτη του πτώση με αλεξίπτωτο.

Αγχωμένος ξύπνησε νωρίς. Μετά ξύπνησε η μητέρα του και του είπε:

- Αγόρι μου σε παρακαλώ, μην το κάνεις αυτό γιατί είδα κακό όνειρο.

 

- Τι είδες μάνα; λέει αυτός

 

- Είδα πως δεν θα ανοίξει το αλεξίπτωτό σου και θα πέσεις και θα πεθάνεις.

 

- Τι λες ρε μάνα! Εγώ δεν πιστεύω σε όνειρα και βλακείες.

 

- Σε παρακαλώ γιε μου, μην το κάνεις.

 

- Ασε με, της λέει και έφυγε.

Πήγε στο αεροπλάνο έτοιμος για την άσκηση, αλλά διστάζει λίγο και έχει μείνει τελευταίος. Τον πλησιάζει ο διοικητής του και του λέει:

 

- Εσύ γιατί δεν πέφτεις;

 

- Να, η μητέρα μου είδε πως το αλεξίπτωτο μου δεν θα ανοίξει και φοβάμαι.

 

- Και πιστεύεις αυτες τις βλακείες; λέει ο διοικητής. Για να δεις ότι αυτά ειναι φαντασιώσεις της μητέρας σου, έλα να αλλάξουμε αλεξίπτωτα.

Τι να κάνει αυτός ανταλλάζουν και πέφτει. Όπως έπεφτε τραβάει το σκοινί και ανοίγει το αλεξίπτωτο.

 

- Ευτυχώς, λέει και κάνει το σταυρό του.

Μετά από λίγο βλέπει κάτι να περνά σαν σφαίρα από δίπλα του:

- Γαμ**** τη μάααανα σουουουουουουου ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε !!!!!!!!!!!!!!!!!!!


-----------------------------


Ένας αγρότης είχε ένα πολύ μεγάλο αγρόκτημα με μια ωραία λίμνη στο πίσω μέρος του.

 

Μια βραδιά αποφάσισε να πάει μια βόλτα μέχρι τη λίμνη.

 

Καθώς πλησίαζε, άκουσε φωνές και γέλια.

 

Όταν έφτασε είδε πολλά γυμνά νεαρά κορίτσια να παιζουν μέσα στα νερά.

 

Μόλις όμως κατάλαβαν την παρουσία του, πήγαν στα βαθιά για να μην φαίνονται.

 

Ένα από τα κορίτσια του φώναξε:

 

- Δεν πρόκειται να βγούμε αν δεν φύγεις.

 

Και απαντάει κι αυτός:

 

-Ναι, σιγά μην ήρθα για να σας δω να κολυμπάτε γυμνές.. απλά ήρθα για να ταϊσω... τον κροκόδειλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ιερέας απαγορεύει στις πιστές να φορούν εσώρουχα στην εκκλησία

Στρατολογεί τις νέες «Εύες»

Ένας ιερέας απαγορεύσει τις γυναίκες να φορούν εσώρουχα όταν παρακολουθούν την λειτουργία στην εκκλησία για να έρθουν πιο κοντά στο Θεό.

Ο πατέρας Ντζόλι από το Ναϊρόμπι της Κένυας πήρε την παράξενη απόφαση και απαγόρεψε στις γυναίκες να φορούν εσώρουχα όταν παρακολουθούν την λειτουργία, σύμφωνα με τα όσα αναφέρει η εφημερίδα Kenyan Post.

Ο ιερέας μάλιστα διευκρινίζει ότι απαγορεύονται όλα τα εσώρουχα, ακόμη και το σουτιέν. Ο ίδιος δικαιολόγησε την απόφαση του λέγοντας στις πιστές ότι πρέπει να αισθάνονται «ελεύθερες» στο σώμα και στο μυαλό όταν παρίστανται στην εκκλησία, προκειμένου να προσεγγίσουν το Θείο. Αξιοσημείωτο είναι το γεγονός ότι η συγκεκριμένη απόφαση αφορά μόνο τις γυναίκες και δεν προβλέπεται να μην φοράνε εσώρουχα οι άνδρες πιστοί.

Μάλιστα, ο πατέρας Ντζόλι προειδοποίησε τις πιστές πως αν δεν ακολουθήσουν τις εντολές του θα υπάρξουν σοβαρές συνέπειες. Οι περισσότερες γυναίκες τον άκουσαν και την επόμενη μέρα εμφανίστηκαν στην λειτουργία χωρίς εσώρουχα.

 

Συγνώμη, αλλά έχω μια απορία : Πως διαπίστωνε ο πατέρας-πως τον λένε, αν οι γυναίκες εκτελούσαν τις εντολές του; Ε ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη, αλλά έχω μια απορία : Πως διαπίστωνε ο πατέρας-πως τον λένε, αν οι γυναίκες εκτελούσαν τις εντολές του; Ε ;;

 

Εεε Σαρακινέ τι απορίες είναι αυτές?!.Φαντασία να υπάρχει !! 

Ενας παπάς που έχει τέτοιες απαιτήσεις από τις πιστές σίγουρα έχει μεγάλη φαντασία  ;)  :D .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Έχεις κάτι να πιούμε;
-
Νερό.
-
Κάτι πιο σκληρό;
-
Παγάκια.

 

 

 

 

 

 

 Η δουλειά δεν είναι ντροπή, είναι παρελθόν...

 

 

 

~~~~~~~~~~@~~~~~~~~~~
-
Πόσο χρονών είσαι;
- 24.
-
Α, στο άνθος της ανεργίας σου.
~~~~~~~~~~@~~~~~~~~~~


Ευτυχώς τελικά μόνο 18 ευρώ κοινόχρηστα είχα...
Χαλάλι η πνευμονία.
~~~~~~~~~~@~~~~~~~~~~

Μου χτύπησε κάποιος την πόρτα και μου ζήτησε μία μικρή δωρεά για το κολυμβητήριο της πόλης. Του έδωσα ένα ποτήρι νερό...
~~~~~~~~~~@~~~~~~~~~~

Με μισθό σαν χαρτζιλίκι, θα αποκαλούμε το αφεντικόατέρα" σε λίγο.
~~~~~~~~~~@~~~~~~~~~~
-
Από που θα πάρετε φέτος μολύβια για τα παιδιά;
-
Από την είσοδο των ΙΚΕΑ...
~~~~~~~~~~@~~~~~~~~~~

~~~~~
Με πήραν απ ' τη Hellas Online. Τους είπα: "Ευχαριστώ, κλέβω Conn -X απ ' τον γείτονα, δεν αλλάζω εταιρεία"...
~~~~~~~~~~@~~~~~~~~~~

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στο σαλόνι είναι μαζεμένοι αρκετοί φίλοι και ακούνε τον Μπάμπη που τους λέει μια περιπέτειά του με μια αρκούδα…

- Βρίσκομαι που λέτε στο δάσος και ακούω ξαφνικά έναν τρομερό θόρυβο από σπάσιμο ξερών κλαδιών και θάμνων. Προς στιγμήν τρομάζω βλέποντας μια τεράστια αρκούδα να έρχεται κατά πάνω μου. Αρπάζω το ντουφέκι μου και είμαι έτοιμος να την πυροβολήσω… εκείνη κοντοστέκεται και σηκώνει τα δύο μπροστινά της πόδια… Έτσι ρε παιδιά....

post-5038-0-48597600-1394294317.jpg

 

 

Eκείνη τη στιγμή όμως, χτυπάει το τηλέφωνο η γυναίκα και πάει ο Μπάμπης να απαντήσει. Μετά από πέντε λεπτά επιστρέφει και έχοντας ξεχάσει τί έλεγε, ρωτάει την παρέα:

- Πού είχα μείνει ρε παιδιά;

- Εκεί που είχε σηκώσει τα πόδια, του απαντάει ένας.

- Ε την πιάνω που λέτε παιδιά και της ρίχνω ένα γαμ.....

 

Σημ:

Οποιαδήποτε ομοιότητα με πρόσωπα, γεγονότα ή καταστάσεις είναι εντελώς τυχαία.

 

 

Βρε συ... :angry:

 

1004506_10203390703947815_2129828156_n.j

 

:P :P :P:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1901317_412713532198659_795724216_n.jpg

 

Μ' ακούς ;;; :P :P :P

 

 

Μικρός θα παραμείνεις.........???????????????

 

Και το δηλώνεις έτσι απροκαλυπτα........???????????????????

 

 

 

dik_thumb%25255B1%25255D.jpg?imgmax=800

 

 

:P  :D  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ

Νίκης 5-7

10180 Αθήνα

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ                                                  

Tηλ.:  210-3332553/4

Fax: 210-3332559

e-mail: [email protected]

Δευτέρα, 10 Μαρτίου  2014

Δελτίο Τύπου

Σχετικά με την ηλεκτρονική υποβολή δηλώσεων βεβαίωσης αποδοχών ή συντάξεων,  αμοιβών από ελευθέρια επαγγέλματα και εμπορικές επιχειρήσεις

Η Γενική Γραμματεία Δημοσίων Εσόδων, στο πλαίσιο της πιστής τήρησης των ανακοινωθέντων από τις αρχές του χρόνου προθεσμιών αναφορικά με τον προγραμματισμό των υποβολών δηλώσεων για το έτος 2014, υπενθυμίζει ότι σύμφωνα με την ΠΟΛ.1039/3.2.2014 (ΦΕΚ Β' 271/7.2.2014), οι βεβαιώσεις αποδοχών, συντάξεων, αμοιβών από ελευθέρια επαγγέλματα και εισοδημάτων από εμπορικές επιχειρήσεις πρέπει να υποβληθούν έως την 28η Μαρτίου 2014.

Επιπλέον, σύμφωνα με τη νέα μεθοδολογία που θα ισχύσει για τις υποβολές δηλώσεων Φόρου Εισοδήματος Φυσικών Προσώπων (Φ.Ε.Φ.Π.) έτους 2014, οι κωδικοί της φορολογικής δήλωσης των εισοδημάτων που προέρχονται από τις ανωτέρω βεβαιώσεις προ-συμπληρώνονται χωρίς τη δυνατότητα επεξεργασίας από τον φορολογούμενο.

Σε περίπτωση απουσίας ηλεκτρονικής πληροφόρησης από τον εργοδότη ή τον αρμόδιο φορέα, η υποβολή της δήλωσης Φ.Ε.Φ.Π. έτους 2014 των αντισυμβαλλομένων (υπαλλήλων, συνταξιούχων, προμηθευτών υπηρεσιών κτλ.) θα είναι δυσχερής μέχρι την αποστολή σχετικού ηλεκτρονικού αρχείου βεβαιώσεων από τους υπόχρεους.

Περισσότερες πληροφορίες και οδηγίες για τον τρόπο δημιουργίας και υποβολής των ηλεκτρονικών αρχείων θα βρείτε εδώ.

Καλούμε τους υπόχρεους να υποβάλουν εμπρόθεσμα τις βεβαιώσεις, ώστε αποφευχθεί οποιαδήποτε ταλαιπωρία ή καθυστέρηση στις δηλώσεις ΦΕΦΠ των φορολογουμένων.

 

 

GAIDAROS_GELIO-215-266x300.jpg

 

 

 

Υγ: το κρατάω αυτό, φέτος θα ρίξουμε πολύ γέλιο............................

 

Υγ2: ειλικρινά ρε παιδιά, ποιος τα γράφει όλα αυτά....????????????????? Και ποιος τα σκέφτεται......???????????????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλέστε και δεν θα χάσετε:

2104805800

Προσέξτε το ηχογραφημένο μύνημα:

For english please dial δυο !!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...