Προς το περιεχόμενο

Το γέλιο χρειάζεται στην ζωή μας Νο 6. Γελάστε γιατί χανόμαστε........


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 10,8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και βάαααφω τις κουρτίνες, στο χρώωωωμα πουμισούσες!!!!

 

poymisouses.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο «μαφιόζος» και ο «χαβανέζος»

18:08 -  Τετάρτη, 26 Φεβρουαρίου 2014

http://www.newsbeast.gr/greece/arthro/648420/o-mafiozos-kai-o-havanezos/

 

Όταν Γιώργος Παπανδρέου και Αντώνης Σαμαράς χόρευαν σε αποκριάτικο πάρτι το μακρινό 1989

Γιώργος Παπανδρέου και Αντώνης Σαμαράς (περίπου στο 1:45 του βίντεο) διασκεδάζουν, ο ένας ντυμένος «μαφιόζος» και ο άλλος «χαβανέζος» σε αποκριάτικη εκδήλωση της Κινηματογραφικής Λέσχης.

 

Mαφιόζος και χαβανέζος εεεε? Λαμόγιο και Καραγκιόζης δηλαδή..! :D

Τυχαίο? Δεν νομίζω....! B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στερνή μου γνώση..

 

1795780_705469169510879_319199323_n.jpg

 

και βάλε..και βάλε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Μητσικώστας μιμείται τον Μπογδάνο σ' ένα ρεσιτάλ σάτιρας (βίντεο)

 

Δεν μπορώ να το μεταφέρω. Δείτε το εδώ

http://www.koutipandoras.gr/article/107775/o-mitsikostas-mimeitai-ton-mpogdano-s-ena-resital-satiras-vinteo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ρώτησα άμα θέλει να βγούμε και μου είπε ότι έχει αγόρι. Eντάξει ρε κούκλα, κι εγώ έχω τηλεόραση σπίτι, αλλά πάω και κανένα σινεμά..

 

-Μίλησα με τη Μαρία.
-Tη μ@υνάρα πρώην σου που έφυγε για Γερμανία;
-Nαι.
-Kαι τι της είπες;
-Έλα μ@υνί στον τόπο σου..

 

-Φίλε, τα μαγαζιά σου είναι ανοιχτά...
-Το ξέρω, περιμένω πελάτισσα!

 

-Πόσο είσαι;
-38
-Σαν πυρετός ακούγεται...
-Ναι, αλλά όταν σε βάζει κάτω ο πυρετός, κάνεις 3 μέρες να σηκωθείς απ' το κρεβάτι!..

 

Εσείς που με ακολουθείτε στο facebook να ξέρετε..δεν έχω ιδέα που πάμε..

 

Πήγα να πετάξω τα σκουπίδια και πετάχτηκε μια γάτα από μπλε κάδο. Οικολόγατα...

 

Δεν μπορώ να εξηγήσω τι είναι αυτό το ιδιαίτερο που βρίσκουν οι γυναίκες σ'εμένα και τις κάνει να ερωτεύονται τον κολλητό μου..

 

και ξαναλέω... ολα αυτά ξεκίνησαν επειδή ο Ζούκερμπεργκ δεν γ@μούσε στο πανεπιστήμιο...

 

Έβαλα να παίζει αγώνας τένις γυναικών στη διαπασών για να νομίζουν οι γείτονες ότι κάνω sex..

 

Σήμερα κατάλαβα πως, για να φας οικογενειακό παγωτό, δε χρειάζεται να έχεις οικογένεια..

 

Η γιαγιά μου ακόμα να πιστέψει ότι δε χάλασα εγώ το Άλτερ και θα με πιστέψει αν της πω ότι πρέπει να μπει στο ika.gr για να βρει συμβεβλημένο γιατρό; Πάτε καλά ρε;

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Μητσικώστας μιμείται τον Μπογδάνο σ' ένα ρεσιτάλ σάτιρας (βίντεο)

 

Δεν μπορώ να το μεταφέρω. Δείτε το εδώ

http://www.koutipandoras.gr/article/107775/o-mitsikostas-mimeitai-ton-mpogdano-s-ena-resital-satiras-vinteo

 

 

 

 

Στο 15.10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Αφεντικό, πότε θα πάρουμε άδεια;;;
- Αχαχαχαχαχαχαχα, καλό!!! Το άλλο με το πότε θα πληρωθείτε το ξέρεις;;;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 ετών ο νέος πρωθυπουργός της Ιταλίας, στην Ελλάδα σε τέτοια ηλικία θα έμενε ακόμα με τους γονείς του...

 

Ωραίο να περπατάς στο δρομο και να ακούς "τι παιδαράς είσαι μαναρι μου" αλλα πάντα συνοδεύεται με το "εσύ τι γυρνάς ρε μ@λάκα;"..

 

Δωρεάν WiFi σε τρόλεϊ και λεωφορεία...... Δώστε ρε δωρεάν Rexona πρώτα και βλέπουμε για τα υπόλοιπα...

 

Ελληνιδα μανα ρε, ενα ταψι γεμιστα το βαζει στο ταπερ!!
Tι τετρις και μ@λακιες!!!..

 

Σας έχει τύχει κι εσάς η ταμίας στο σουπερμαρκετ
να παίρνει τα πράγματα πιο γρήγορα απ ότι τα αφήνετε στο παγκο;
ΜΕ ΑΓΧΩΝΕΙΣ ΜΩΡΗ.
.

 

Ζυγίστηκα σήμερα... Ακόμα να ψηλώσω ρε γαμώτο!!..

 

Από τότε που σταμάτησα να μαζεύω αυτοκόλλητα από τις γκοφρέτες ΚΟΥΚΟΥΡΟΥΚΟΥ,η ζωή μου πάει κατά διαόλου...

 

Ο νεκρός δεν ξέρει πως είναι νεκρός... οι γύρω του υποφέρουν μόνο...
Το ίδιο συμβαίνει και με τον μ@λάκα......!!

 

Οι Υδροχόοι κάνουμε το καλύτερο κρεβάτι. Γωνίες τέλεια διπλωμένες, σεντόνι και πάπλωμα ευθυγραμμισμένα, μαξιλάρια ομοιόμορφα..

 

Αν δειτε μία ψηλή μελαχρινή γυμνασμένη στο δρόμο να την στείλετε σπίτι μου. Εμένα ψάχνει!..

 

Άμα ο καλεσμένος μου μείνει στην τουαλέτα παραπάνω από 5', του χτυπώ δυνατά την πόρτα και του φωνάζω :
"ΣΕ 1 ΛΕΠΤΟ ΚΛΕΙΝΩ ΤΟ ΡΟΥΤΕΡ!!!!"

 

- Μάνα θέλω την ανεξαρτησία μου θα φύγω από το σπίτι.
- Θα πάρω πιτόγυρα το βράδυ.
- 23:00 και μισή θα είμαι πίσω.
.

 

Ερχεται και η Καθαρά Δευτέρα. Κυρία......Οχι σαν τον Αη Βασίλη που έρχεται και δεν μας καταδέχεται!!..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Υπ. Οικ.- Κανένα πρόστιμο για όποιον δεν έχει e-mail
[01.03.2014]
 

 

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ
Νίκης 5-7
10180 Αθήνα

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ

Tηλ.: 210-3332553/4

Fax: 210-3332559
 
Σάββατο, 01 Μαρτίου 2014
 
Δελτίο Τύπου
 
Σχετικά με δημοσιεύματα που αναφέρονται σε υποχρέωση (με την απειλή προστίμων) απόκτησης ηλεκτρονικής διεύθυνσης (e-mail) από όλους τους φορολογουμένους προκειμένου δήθεν να τους κοινοποιούνται ηλεκτρονικά κατασχετήρια, από το Υπουργείο Οικονομικών ανακοινώνεται ότι τα συγκεκριμένα δημοσιεύματα δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα.
 
Μάλιστα, και με δεδομένη πλέον την ηλεκτρονική υποβολή όλων των δηλώσεων, αλλά και γενικότερα των συναλλαγών μεταξύ εφοριών και φορολογουμένων, (κάτι που φάνταζε αδιανόητο πριν λίγο καιρό, όταν οι πολίτες ταλαιπωρούταν σε ουρές ταχυδρομείων και εφοριών) όλοι οι φορολογούμενοι έχουν, ήδη, πρόσβαση και ηλεκτρονική διεύθυνση στο TAXISnet. Αυτό μας καθιστά ως μία από της πιο σύγχρονες φορολογικές διοικήσεις στο συγκεκριμένο τομέα, με 97% όλων των δηλώσεων να γίνονται ηλεκτρονικά το 2013.
 
Η επικαιροποίηση των στοιχείων επικοινωνίας, μέσα σε αυτά και της διεύθυνσης ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, είναι μια συνεχής υποχρέωση των φορολογουμένων, ενώ πρόκειται για μια διαδικασία που μπορεί να γίνει ηλεκτρονικά χωρίς ταλαιπωρία, είτε από τους ίδιους του φορολογουμένους είτε από τους λογιστές τους.
 
Βεβαίως και δεν τίθεται θέμα προστίμου "επειδή κάποιος δεν έχει email", όπως ανακριβώς διακινείται.
 
Σε κάθε περίπτωση, το Υπουργείο Οικονομικών θα συνεχίσει να προχωρά με ενέργειες που απλοποιούν τις διαδικασίες, μειώνουν την γραφειοκρατία και κάνουν την επικοινωνία με τους πολίτες αμεσότερη. Εξάλλου, κάθε τέτοια πρωτοβουλία του στέφθηκε από επιτυχία και αγκαλιάστηκε από αυτούς που έχουν την μεγαλύτερη σημασία: τους φορολογούμενους πολίτες.

 

 

Σιγά ρε μη τη πατήσετε και σκοντάψετε.......

 

Μοντέρνοι, ε μοντέρνοι.....................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

«Η Ελλάδα μπορεί να βοηθήσει την Ουκρανία με την τεχνογνωσία της στα Οικονομικά»

 

 

 

Δεν παίζει ρε παιδί μου......

 

Θες να κοροϊδέψεις, να σατιρήσεις και η πραγματικότητα σε ξεπερνά....

 

 

Δεν γίνεται ρε γαμώτο..........   :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε τους άχρηστους, βγάζουν μια εγκύκλιο, κι αυτή μισή..........

 

 

 

Ι.Κ.Α. αριθμ. πρωτ.: Ε40/144/4.3.2014
Υποβολή Αναλυτικών Περιοδικών Δηλώσεων (Α.Π.Δ.) εργοδοτών κοινών επιχειρήσεων με υποχρέωση καταχώρησης ασφαλιστικών εισφορών υπέρ Τ.Α.Π.Ι.Τ και ΤΑ.Υ.Τ.Ε.Κ.Ω.

Αθήνα 4 / 3 / 2014
Αριθμ. Πρωτ. Ε40 /144

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΙΔΡΥΜΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΑΣΦΑΛΙΣΕΩΝ
ΕΝΙΑΙΟ ΤΑΜΕΙΟ ΑΣΦΑΛΙΣΗΣ ΜΙΣΘΩΤΩΝ
Δ Ι Ο Ι Κ Η Σ Η
ΓΕΝ. Δ/ΝΣΗ ΑΣΦ/ΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΑΣΦΑΛΙΣΗΣ - ΕΣΟΔΩΝ
ΤΜΗΜΑ : ΕΛΕΓΧΟΥ ΚΟΙΝΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ

Ταχ. Διεύθυνση : Αγ. Κων/νου 8
10241 ΑΘΗΝΑ
Αριθ. τηλεφώνου : 210 52 15 242
FAX : 210 52 23 228
E – mail : [email protected]

ΓΕΝΙΚΟ ΕΓΓΡΑΦΟ

ΕΞΑΙΡ. ΕΠΕΙΓΟΝ

ΘΕΜΑ : « Υποβολή Αναλυτικών Περιοδικών Δηλώσεων (Α.Π.Δ.) εργοδοτών κοινών επιχειρήσεων με υποχρέωση καταχώρησης ασφαλιστικών εισφορών υπέρ Τ.Α.Π.Ι.Τ και ΤΑ.Υ.Τ.Ε.Κ.Ω.»

ΣΧΕΤ. : Η με αριθμ. εγκύκλιο 14/13 και τα υπ. αριθμ. Ε40/10/15.1.2014, Ε40/11/16.1.2014 και Ε40/120/20.2.2014 Γεν. Έγγραφά μας.

Σε συνέχεια των ανωτέρω εγγράφων αναφορικά με την υποχρέωση υποβολής των Α.Π.Δ., εργοδοτών κοινών επιχειρήσεων, ειδικότερα όσον αφορά τους εργοδότες που κατ’ εφαρμογή των διατάξεων του ν.4225/2014, έχουν υποχρέωση απεικόνισης στην Α.Π.Δ των ασφαλιστικών εισφορών υπέρ Τ.ΑΠ.Ι.Τ. και Τ.Α.Υ.Τ.Ε.Κ.Ω, διευκρινίζεται ότι:

Μέχρι την ολοκλήρωση της διαδικασίας προσαρμογής των μηχανογραφικών συστημάτων, θα υποβάλλονται οι Α.Π.Δ χωρίς να συμπεριλαμβάνονται σ’ αυτές οι αναλογούσες ασφαλιστικές εισφορές υπέρ των Ταμείων (Τ.ΑΠ.Ι.Τ. και Τ.Α.Υ.Τ.Ε.Κ.Ω).

Η υποχρέωση υποβολής θα συντελεστεί με την ολοκλήρωση της διαδικασίας προσαρμογής των μηχανογραφικών συστημάτων, με Συμπληρωματική (04) Α.Π.Δ και μετά από την έκδοση σχετικών οδηγιών.

Υπενθυμίζουμε ότι:

1. Οι καταληκτικές ημερομηνίες υποβολής Α.Π.Δ. είναι:

• Για εργοδότες κοινών επιχειρήσεων (εκτός Δημοσίου, Ν.Π.Δ.Δ., Ο.Τ.Α.) μισθολογικής περιόδου 12/2013 και 1/2014 μέχρι 14/3/2014

• Για εργοδότες Δημοσίου, Ν.Π.Δ.Δ. και Ο.Τ.Α. μισθολογικής περιόδου 12/2013 μέχρι 31/3/2014

2. Η καταβολή των τρεχουσών ασφαλιστικών εισφορών:

Υπέρ των ανωτέρω Ταμείων θα πρέπει να πραγματοποιείται εντός των κατά νόμο οριζόμενων προθεσμιών, στο ΙΚΑ-ΕΤΑΜ με ξεχωριστό γραμμάτιο, για μισθολογική περίοδο:

• από 12/2013 και Δ.Χ/2013 του Ταμείου Πρόνοιας Υπαλλήλων Εμπορικών Καταστημάτων του ΤΑΠΙΤ

• από 1/2014 για τους λοιπούς Τομείς του ΤΑΠΙΤ και τις εισφορές υπέρ ΤΑΥΤΕΚΩ.

Οι αναλογούσες ασφαλιστικές εισφορές Δώρου Χριστουγέννων 2013 (μισθολογικής περιόδου 12/2013) θα πρέπει να καταβληθούν στα οικεία Ταμεία, εκτός, του Ταμείου Πρόνοιας Υπαλλήλων Εμπορικών Καταστημάτων του ΤΑΠΙΤ.


ΑΚΡΙΒΕΣ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ
Η ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΗ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑΚΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗΣ ΜΕΡΙΜΝΑΣ

Ο ΔΙΟΙΚΗΤΗΣ
ΡΟΒΕΡΤΟΣ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ

 

 

Άχρηστοι, ξεχάσατε να βάλετε το :

 

 

Προκειμένου να διευκολυνθούν όλοι οι εργοδότες Κοινών Επιχειρήσεων να εκπληρώσουν την υποχρέωσή τους για την υποβολή των Α.Π.Δ.

 

 

 

Άχρηστοι.......

 

 

 

Υγ: γελάμε, γελάμε, αλλά δείτε τη μετάφραση.........

 

ΙΚΑ: Παράταση έως 14/03 για την υποβολή περιοδικών δηλώσεων σε ασυνεπείς εργοδότες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπάμπη?

 

μετακομίσατε στη θεσ/νίκη και δε λες τίποτα ? :P  :lol:

 

και πας και στον παοκ.. :D

 

http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?showtopic=57679&p=609761

 

<_<:mellow:  ;;;

B):ph34r:

 

1618535_10151987704194538_1936046111_n.j

 

Καλησπέρα φιλαράκι...  :P:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Μπαμπά σου αρέσουν οι γόβες μου ;
-Ρε παιδί μου, θες να με στείλεις πριν την ώρα μου ;
-Μα γιατί ρε μπαμπά ;
-Τι γιατί ρε Στέφανε ; Μα έδωσες 300,00 ευρώ για γόβες ;

 

Υ.Γ.

(Σημ:

Οποιαδήποτε ομοιότητα με πρόσωπα, πράγματα ή καταστάσεις...είναι εντελώς συμπτωματική)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...