Προς το περιεχόμενο

Το γέλιο χρειάζεται στην ζωή μας Νο 6. Γελάστε γιατί χανόμαστε........


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι βράδυ και το ζευγάρι μόλις έχει κάνει έρωτα και χαλαρώνει. Η γυναίκα λέει στον άντρα της:

- “Πεινάω, τι θα έλεγες για κανένα σουβλάκι;”

- “Και γω”, λέει ο άντρας, “θα πεταχτώ να πάρω”.

Φοράει πρόχειρα κάποια ρούχα και ξεκινά για το σουβλατζίδικο.

Την ώρα που ετοιμαζόταν να μπει στο αμάξι του, σταματάει δίπλα του ένα αυτοκίνητο και βγαίνει απόμέσα μια κουκλάρα και τον ρωτά:

- “Σας παρακαλώ, μήπως ξέρετε πως θα πάω στην οδό Τάδε 15;” Αγαλμα ο τύπος της ψελλίζει:

- “Θα πάτε ίσια, δύο στενά πιο κάτω δεξιά και στο τρίτο αριστερά”. Η κοπέλα:

- “Αχ, δεν μπορώ να προσανατολιστώ εύκολα τη νύχτα, σας παρακαλώ μπορείτε να με πάτε, θα σας χρωστάω μεγάλη χάρη…”

Αν και ο δρόμος δεν είχε καμιά σχέση με το σουβλατζίδικο, δέχτηκε (χωρίς δυσκολία) να την εξυπηρετήσει. Φτάνοντας στην οδό Τάδε 15 του λέει η κούκλα:

- “Ξέρετε, είναι μερικές μέρες που έχω μετακομίσει εδώ και δεν βρίσκω εύκολα το σπίτι τα βράδια. Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την εξυπηρέτηση, θα ήθελα να έρθετε πάνω να σας κεράσω κάτι”.

- “Οχι, ευχαριστώ, είναι αργά μια άλλη φορά ίσως…”

- “Οχι, επιμένω να έρθετε! Δεν θα αργήσετε”.

Με τα πολλά ανεβαίνουν επάνω, το σπίτι ήταν τεράστιο και όμορφο και η κοπέλα του προτείνει να βάλει κάτι να πιει μέχρι να φορέσει κάτι πιο ανάλαφρο.

Ο τύπος δεν κατάλαβε πότε έβαλε το ποτό να πιει, πότε είδε την τύπισσα να εμφανίζεται σας θεά, πότε βρέθηκαν στο κρεβάτι…

Κάποια στιγμή, μέσα από την ευχάριστη κούραση που είχε περάσει, άνοιξε το μάτι του και είδε από το παράθυρο να μπαίνει το πρώτο φως της ημέρας (τον είχε πάρει ο ύπνος).

- Ωχ Παναγία μου! Ξέχασα τη γυναίκα μου!!”, είπε και έφυγε τρέχοντας ψάχνοντας να βρει παράλληλα μια καλή δικαιολογία για να της πει. Πράγματι, στον δρόμο της επιστροφής, σκέφτηκε κάτι που τον έκανε να παρακάμψει και να περάσει από ένα χαρτοπολείο και να αγοράσει ένα τεμπεσίρι, το οποίο και έτριψε στα χέρια του.

Κάποια στιγμή έφτασε στο σπίτι του όπου και βρήκε την γυναίκα του να ωρύεται:

- “Που ήσουνα βρε παλιοτ*μ*ρο όλο το βράδυ;;;; Που στο δι***ο πήγες παλιοαλ*τη;;;; Που κοπροσ**λιαζες όλο το βράδυ και δεν ήξερα τι να κάνω;;;”

-”Που να στα λέω, δεν θα το πιστέψεις αγάπη μου. Την ώρα που έφυγα από εδώ και πριν μπω στο αμάξι, σταματά ένα αυτοκίνητο δίπλα μου και κατεβαίνει μία θεογκόμενα που με ρώτησε για κάποια οδό.

Της είπα πως ακριβώς θα πάει μα δεν κατάλαβε και με παρακάλεσε να την συνοδεύσω μέχρι εκεί για να μην χαθεί”.

- “Και μετά, τι έγινε;” ρωτά η γυναίκα του.

- “Την συνόδευσα μέχρι το σπίτι της και μου ζήτησε να ανέβω επάνω για ένα ποτό για να με ευχαριστήσει.

Δέχτηκα και την ώρα που έπινα το ποτό μου αυτή πήγε να αλλάξει και γύρισε με ένα ημιδιάφανο ρούχο και μου την έπεσε, εγώ δεν μπορούσα να αντισταθώ και βρεθήκαμε στο κρεβάτι να κάνουμε έρωτα.

Ετσι έγιναν τα πράγματα γλυκιά μου και γι’ αυτό άργησα”.

- “Βρε αλήτη, θες να πιστέψω αυτές τις βλακείες που μου λες; Για να δω τα χέρια σου!”

- “Ορίστε”, κάνει αυτός…

- “Ρε αλήτη όλο ψέματα μου λες!!!! Πάλι για μπιλιάρδο είχες πάει;;;;;”

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 10,8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

 
Η ερωτική εξομολόγηση του Παντελή που σαρώνει στο διαδίκτυο!

 
 
 
 

agapi568_110685511.jpg

 

Ο νεαρός Παντελής εξομολογείται τον έρωτα του στην «κοπελιά» και «σαρώνει» στο διαδίκτυο Δείτε το σημείωμα, με το οποίο εξομολογείται τον κεραυνοβόλο έρωτα του.

Παρακάτω παραθέτουμε αυτούσιο το κείμενο:

Καλεσπέρα κοπελιά με λένε Παντελή και ήμαι το παιδί που σου έκανε κουμάντο να παρκάρης
Θέλο πολί να γνοριστούμαι . Αυτό το λαστιχάδικο απένταντι είναι δικόμου και πρόκητε για μια ηγιεις επιχήρηση . Αν θέλεις λοιπόν και συ πάρεμε στο …είνε γουατσατ. Μην με περνάς για κανένα επιπόλεο λιγούρη εγώ σοβαρός ανθροπος απλα όταν σε είδα έπαθα ….πλάκα.

Σόρι αν έκανα λίγα ορθογραφικά αλλά γράφο βιαστικά…

Αα και αν δεν γουστάρηεις να τα πούμαι έλα να βάλεις λάστιχα τα δικά σου παλιόσανε. Θα σου κάνω καλή τιμί…

Παντελής

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 
Η ερωτική εξομολόγηση του Παντελή που σαρώνει στο διαδίκτυο!

 

 
 
 
 

agapi568_110685511.jpg

 

 

 

eksomologisi.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλή χρονιά (Κύριο άρθρο – UNFOLLOW 25)

To ΔΝΤ προέβλεψε ανάπτυξη στα τέλη του 2010, στα τέλη του 2011 και στις αρχές του 2012. Το 2013 προέβλεψε και πάλι ανάπτυξη, αλλά αυτήν τη φορά με υψηλή ανεργία. Επιβεβαιώθηκε. Ως προς την ανεργία. Όσο για το 2014; Δεν θα το πιστέψετε. Προβλέπει ανάπτυξη. Ο ΟΑΣΑ προέβλεψε ανάπτυξη το 2012 και ξανά το 2013, ενώ το 2014 θα έχουμε μεν ανάπτυξη αλλά υπό προϋποθέσεις. Η Κομισιόν προέβλεψε ανάπτυξη το 2011, το 2012, από το τέλος του 2013 και τώρα από την αρχή του 2014.

Από τους έλληνες υπουργούς Οικονομικών, ο Γιώργος Παπακωνσταντίνου προέβλεψε ανάπτυξη από το 2010. Ο Γιάννης Στουρνάρας, πιο συντηρητικός, προέβλεψε ότι η ανάπτυξη θα ερχόταν το 2013. Συντηρητικοποιήθηκε έτι περαιτέρω και τώρα προβλέπει ανάπτυξη για το 2014. Ο διοικητής της Τράπεζας της Ελλάδας Γιώργος Προβόπουλος προέβλεψε ότι η ανάπτυξη θα ερχόταν στο τέλος του 2011 ή στην αρχή του 2012. Τελικά κατέληξε ότι μπορεί να τη βλέπαμε το 2013. Για το 2014, όμως, βάζει το χέρι του στη φωτιά. Ο Γιώργος Παπανδρέου έβλεπε την ανάπτυξη το 2012, αφού το 2011 θα ήταν η τελευταία χρονιά ύφεσης. Ο Λουκάς Παπαδήμος ήταν βέβαιος ότι θα ερχόταν από το 2011, ενώ ο Αντώνης Σαμαράς την οριοθέτησε το 2013. Και τη μετέθεσε για το 2014.

Δεν πρέπει όμως να γκρινιάζουμε. Φτάνει πια με τη μιζέρια, το λαϊκισμό και την ανέξοδη κριτική. Τι θέλαμε δηλαδή; Να μπει η χώρα σε περιπέτειες; Να κινδυνεύσει η σταθερότητα και η ευρωπαϊκή προοπτική; Να πάνε χαμένες οι θυσίες του ελληνικού λαού; Να μη φύγουμε ποτέ από τα μνημόνια; Να υπάρξουν κι άλλα οριζόντια μέτρα; Να αποθαρρυνθούν οι επενδύσεις; Να μην αποκατασταθεί η αξιοπιστία της χώρας;

Με τη δύναμη ενός Έθνους κι έχοντας μιλήσει με τον Θεό, σας ευχόμαστε καλή έξοδο στις αγορές το 2014.

 

http://unfollow.com.gr/print/from-issue/7662-prop25/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπ αθεώρητη.

Είχαν πρόσθετο βιβλίο?

Βεβαιως.... Πελατων....

Κ για τα προφυλακτικα θεωρημενη αποθηκη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προβόπουλος: Βάσιμες οι προβλέψεις για τερματισμό της ύφεσης

 

Οι ενδείξεις σταθεροποίησης της οικονομίας έχουν ισχυροποιηθεί και είναι βάσιμο να προβλεφθεί ότι το 2014 η ύφεση θα τερματιστεί, υπό τον όρο ότι δεν θα κυριαρχήσει η πόλωση ενόψει των ευρωεκλογών και δεν θα χαλαρώσει η προσήλωση στην πραγματοποίηση των προγραμματισμένων μεταρρυθμίσεων, υποστήριξε ενώπιον της Επιτροπής Οικονομικών Υποθέσεων της Βουλής, ο διοικητής της Τράπεζας της Ελλάδας, Γιώργος Προβόπουλος.

Ο κ. Προβόπουλος τόνισε επίσης πως όσο οι αποταμιεύσεις των νοικοκυριών παραμένουν αρνητικές, η ικανότητα των τραπεζών να χρηματοδοτήσουν τις επιχειρήσεις ακόμα και των εξωστρεφών παραγωγικών κλάδων θα είναι περιορισμένη βραχυχρόνια και οι επιχειρήσεις αυτές θα πρέπει να αναζητήσουν εναλλακτικές πηγές χρηματοδότησης, όπως μέσω αγοράς εταιρικών ομολόγων, αύξησης του μετοχικού τους κεφαλαίου, άντλησης πόρων από τα διαρθρωτικά ταμεία της ΕΕ ή από την Ευρωπαϊκή Τράπεζα Επενδύσεων.

Σε σχέση με τις σκανδαλώδεις δανειοδοτήσεις του Ταχυδρομικού Ταμιευτηρίου και τις ευθύνες της Τράπεζας της Ελλάδος, ο διοικητής της επισκόπησε τις ελεγκτικές της πρωτοβουλίες σε σχέση με το Ταμιευτήριο, τονίζοντας πως η ΤτΕ έθεσε έγκαιρα το Ταμιευτήριο υπό στενή παρακολούθηση και έπραξε έγκαιρα ό,τι όφειλε να πράξει στο πλαίσιο των αρμοδιοτήτων της, συνεργαζόμενη υποδειγματικά με τις δικαστικές Αρχές. Με αφορμή δε, ακριβώς αυτές τις εξελίξεις, ο κ. Προβόπουλος υπενθύμισε την κριτική που είχε δεχθεί κατά το παρελθόν από όσους θεωρούσαν το Τ.Τ. υποδειγματική τράπεζα.

Σε ό,τι αφορά τις υπόλοιπες «συστημικές» τράπεζες, ο διοικητής της ΤτΕ ανέφερε πως έχουν διεξαχθεί 160 επιτόπιοι έλεγχοι, τα αποτελέσματα των οποίων βρίσκονται στη διάθεση των δικαστικών Αρχών. Απαντώντας και σε σκληρή κριτική του προέδρου των Ανεξαρτήτων Ελλήνων, Πάνου Καμμένου, ότι η ΤτΕ αρνήθηκε να δώσει στοιχεία για όσους έβγαλαν χρήματα στο εξωτερικό (για 20 δισ. ευρώ είχε κάνει λόγο ο προϊστάμενος του ΣΔΟΕ), ο κ. Προβόπουλος απάντησε λέγοντας πως «τα στοιχεία ζητήθηκαν από το ΣΔΟΕ, οι τράπεζες τα έστειλαν, ήταν στις αποθήκες του ΣΔΟΕ και κάθονταν εκεί προς αξιοποίηση».

 

http://www.enikos.gr/economy/207254,Provopoylos:_Basimes_oi_provleyeis_gia_t.html

 

 

Σημείωση:

Κρατάμε και μια πισινή, να 'χουμε μια δικαιολογία γιατί αν πέσουμε έξω κάτι άλλο θα φταίει

 

Αμα προβλέπεις συνεχώς επί χρόνια ότι τερματίζεται η ύφεση, κάποια στιγμή θα πέσεις μέσα.

Και τα χαλασμένα ρολόγια 2 φορές το 24ωρο δείχνουν σωστή ώρα. Δε θα τα πουλήσουμε και κελεπούρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Καραμολέγκος άφηνε πίσω του ψίχουλα για να τον βρουν?..

 

Το πιο κοντά σε σεξ που έχω κάνει τελευταία είναι που μπαλαμουτιάζω τους τοίχους στα σκοτάδια μέχρι να βρω διακόπτη...

 

-Μωρό μου, σου θυμίζει τίποτα το πουλί μου.
-Ναι αγάπη μου, τον Καραγκούνη.
- Τον Καραγκούνη γιατί ;
- Γιατί όλη την ώρα πέφτει...

 

- γιατι την έδιωξες?
- γιατι φορούσε pretty pants
..

 

-θα ήθελα μια γκόμενα να με αγαπάει γι αυτό που είμαι.
-και τι είσαι;
-παντρεμένος!
...

 

Φοβαμαι να κανω γιο μη μου φερει τη Ναταλια  στο σπιτι...

 

Πάλι ξέχασα να πάω γυμναστήριο σήμερα . 8 χρόνια το ίδιο πράγμα ...

 

Γιατί με παράτησες μωρή γι αυτόν τον μαλάκα;
Δεν είμαι εγώ μαλάκας;

 

- Γιαγιά δεν μου κάθεται καμία
- Κάτσε να σε ξεματιάσω
..

 

Σήμερα έφαγα 9 αυγά Kinder.
Όταν πήγα τουαλέτα κατάλαβα ποια ήταν η «έκπληξη».

 

Η κυβέρνηση έκοψε τελικά την είσοδο των 25 ευρώ από τα νοσοκομεία και αντί γι αυτό θα αυξήσουν τα τσιγάρα κατά 0,05 λεπτά..τα λεγόμενα "τσιγάρα για τον πόνο του άλλου"...

 

- 199 εκεί...??
- Μάλιστα.
- Έκαψα καρδιές και σήμερα...!!

 

διαχρονικη απορια...
Που βρηκε η δασκαλα με τα ξανθα μαλλια, το Νο 4 ξανθο μελι της crystal color, μεσα στη Γερμανικη κατοχη
?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...