Προς το περιεχόμενο

Το γέλιο χρειάζεται στην ζωή μας Νο 6. Γελάστε γιατί χανόμαστε........


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 10,8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χειρουργός: Δώσε αναισθησία.
Αναισθησιολόγος: Original ή γενόσημη;
Χειρουργός: Γενόσημη. Ας όψεται η κρίση…
Αναισθησιολόγος: Νάνι νάνι νάααααανιιιιιιι, κι όπου το πονεί να γιάαααανειιιιιιιι…..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Αννίκα, δεν το καταλβαίνω αυτο με το λυκε σου......

 

Δηλ. πως κάθε φορά δεν έχεις άλλα????  Τα τρως????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1390725_4825943946585_476639744_n.jpg

 

Διάβασα σήμερα στο yahoo αυτή την είδηση που συνοδεύονταν με τη φωτογραφία πρόχειρης ανακοίνωσης σε δημόσιο κτήριο στην Πρέβεζα γραμμένη είς την "πρεβεζανικήν".Επειδή είμαι Πρεβεζάνος την μεταφράζω για αυτούς που έχουν ατυχήσει να είναι Πρεβεζάνοι. "ΠΑΡΑΚΑΛΩ!/ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΤΕ ΜΕ ΤΟ ΓΡΑΨΙΜΟ, (είναι βεβαιο ότι πρόκειται για στυλό) ΒΑΛΤΕ ΤΟΝ (δηλαδή τοποθετήστε τον) ΠΑΛΙ/ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ/ ΟΠΩΣ ΤΟΝ ΒΡΗΚΑΤΕ!!! (δηλαδή εκεί που τον βρήκατε). Οπως καταλαβαίνετε δεν υπάρχει πρόβλημα. Σε Πρεβεζάνους απευθύνονταν ο άνθρωπος και όλοι κατάλαβαν. Τι κακεντρέχεια βρε παιδί μου τς τς...

 

Y.Γ. Μετά είδα ότι το έβαλε και ο Σαρακηνός. Το αφήνω όμως για να το ..εμπεδώσουμε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Αννίκα, δεν το καταλβαίνω αυτο με το λυκε σου......

 

Δηλ. πως κάθε φορά δεν έχεις άλλα????  Τα τρως????

 

Τα χαρίζει βρε !!!  :P  

 

και επειδή τα δίνει με την καρδιά της  :wub:

οι καλοί διαχειριστές μας (όπως λένε: ο καλός Θεούλης)  :rolleyes:

της δίνουν περισσότερα για να τα μοιράζει κι αυτά μαζί με την αγάπη της...  ;)

 

Αλλά, που να καταλάβεις εσύ... άντρας είσαι... τσ-τσ-τσ-τς !!!  :angry:

 

Σημ: Ειδικά εσύ... είσαι και φαλλοκράτης... τά'χουμε ξαναπεί αυτά... μην επαναλαμβανόμαστε...  :P

που είχες και το θράσος να ζητήσεις διαχωρισμό ανδρών - γυναικών για το ματς της Εθνικής μας...

Αλλά κι εγώ, έτσι για να σου την σπάσω... θα πανηγυρίζω μαζί σας !!! Χα !!! Αμ, πως !!!  :D  

 

Καλησπέρα Κωνσταντίνε  :)  :wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Αννίκα, δεν το καταλβαίνω αυτο με το λυκε σου......

 

Δηλ. πως κάθε φορά δεν έχεις άλλα????  Τα τρως????

πωπω δεν μπορεί κανείς να φάει ένα λυκε αμέσως να τον ξεμπροστιάσετε :angry:

 

μαθαίνω όμως.....(τώρα ξεμπροστιάζω κι εγώ :huh: )

πως μερικοί ασημένιοι είναι πιο λαίμαργοι με τα λικε και τους τα δίνουν με το τσουβάλι, γι αυτό δεν φτάνουν και για μας τα απλά παιδιά  ;)

 

Κώστα μην δίνεις σημασία στο αγγλιγκριχ ,το ξανθό φταίει για όλα..  ;)   :lol:

 

υγ. επιτρέψε μου μια υπόδειξη σ αυτή την νέα γλώσσα... not λυκε, but λικε  :P  αμμ πως!!!!

 

Μαρία θύμισε μου να σου δώσω το μπαξίσι σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1390725_4825943946585_476639744_n.jpg

 

Διάβασα σήμερα στο yahoo αυτή την είδηση που συνοδεύονταν με τη φωτογραφία πρόχειρης ανακοίνωσης σε δημόσιο κτήριο στην Πρέβεζα γραμμένη είς την "πρεβεζανικήν".Επειδή είμαι Πρεβεζάνος την μεταφράζω για αυτούς που έχουν ατυχήσει να είναι Πρεβεζάνοι. "ΠΑΡΑΚΑΛΩ!/ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΤΕ ΜΕ ΤΟ ΓΡΑΨΙΜΟ, (είναι βεβαιο ότι πρόκειται για στυλό) ΒΑΛΤΕ ΤΟΝ (δηλαδή τοποθετήστε τον) ΠΑΛΙ/ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ/ ΟΠΩΣ ΤΟΝ ΒΡΗΚΑΤΕ!!! (δηλαδή εκεί που τον βρήκατε). Οπως καταλαβαίνετε δεν υπάρχει πρόβλημα. Σε Πρεβεζάνους απευθύνονταν ο άνθρωπος και όλοι κατάλαβαν. Τι κακεντρέχεια βρε παιδί μου τς τς...

 

Y.Γ. Μετά είδα ότι το έβαλε και ο Σαρακηνός. Το αφήνω όμως για να το ..εμπεδώσουμε!!!

Το εμπεδώσαμε Δημήτρη, αλλά έχω μια απορία : Πόσα ξοδεύουν οι δημόσιες υπηρεσίες στην Πρέβεζα για στυλό; Μάλλον αυτή είναι η αιτία για την ταμπελίτσα αυτή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΑΧΑ!!! Μαρία- Σοφία κλαίω!!!!! :lol:  :lol:  :lol:

 

μα δεν έχω άλλα λικε λέμεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :(  :(

 

Ρε Αννίκα, δεν το καταλβαίνω αυτο με το λυκε σου......

 

Δηλ. πως κάθε φορά δεν έχεις άλλα????  Τα τρως????

Καλημέρα, την ίδια απορία έχω και εγώ με τα likes της Αννίκας! Με την ευκαιρία όμως , επειδή παραμένει η απορία μου γενικά για τα likes και τα πόσα μπορούμε να "δώσουμε" κάθε μέρα, θα ήθελα από την σεβαστή διαχείριση να μας δώσει κάποιο στοιχείο για να καταλάβουμε τι συμβαίνει με την Αννίκα! Δηλαδή Glasnost και Perestroika (!!) για να θυμηθούμε τον διαφημιστή της Πίτσας , τον Μιχαλάκη ντε..Και κάποια εξήγηση, πότε ένα μέλος από απλό γίνεται ασημένιο και μετά χρυσό (Γιάννη από την Αμαλιάδα κια εις ανώτερα..)

Αναρωτηθήκατε ποτέ με ποια κριτήρια δίνουμε τα likes; Κατά την γνώμη μου για τρεις λόγους : 1) Θετικά, για να επιβραβεύσουμε ένα κείμενο, μια εικόνα, ένα ανέκδοτο, 2) Καταφατικά, για να δείξουμε ότι διαβάσαμε το κείμενο και απλά συμφωνούμε και 3)  Αρνητικά , δηλαδή συμφωνούμε με κάτι που καυτηριάζει άλλο δημοσίευμα. Αρα δεν έχει άμεση σχέση το like με την αναβάθμιση του μέλους. Πιθανότατα είναι συνδυασμός πλήθους δημοσιεύσεων και χρόνου παρουσίας στο forum , αλλά και εδώ τίθεται το ερώτημα, ποιες δημοσιεύσεις μετράνε (εκτός από τα ανέκδοτα, που δεν μετράνε) και πόσος χρόνος ;

Αν μπορούσε ο αγαπητός GUS να νας δώσει κάποια αναλυσούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, την ίδια απορία έχω και εγώ με τα likes της Αννίκας! Με την ευκαιρία όμως , επειδή παραμένει η απορία μου γενικά για τα likes και τα πόσα μπορούμε να "δώσουμε" κάθε μέρα, θα ήθελα από την σεβαστή διαχείριση να μας δώσει κάποιο στοιχείο για να καταλάβουμε τι συμβαίνει με την Αννίκα! Δηλαδή Glasnost και Perestroika (!!) για να θυμηθούμε τον διαφημιστή της Πίτσας , τον Μιχαλάκη ντε..Και κάποια εξήγηση, πότε ένα μέλος από απλό γίνεται ασημένιο και μετά χρυσό (Γιάννη από την Αμαλιάδα κια εις ανώτερα..)

Αναρωτηθήκατε ποτέ με ποια κριτήρια δίνουμε τα likes; Κατά την γνώμη μου για τρεις λόγους : 1) Θετικά, για να επιβραβεύσουμε ένα κείμενο, μια εικόνα, ένα ανέκδοτο, 2) Καταφατικά, για να δείξουμε ότι διαβάσαμε το κείμενο και απλά συμφωνούμε και 3)  Αρνητικά , δηλαδή συμφωνούμε με κάτι που καυτηριάζει άλλο δημοσίευμα. Αρα δεν έχει άμεση σχέση το like με την αναβάθμιση του μέλους. Πιθανότατα είναι συνδυασμός πλήθους δημοσιεύσεων και χρόνου παροιυσίας στο forum , αλλά και εδώ τίθεται το ερώτημα, ποιες δημοσιεύσεις μετράνε (εκτός από τα ανέκδοτα, που δεν μετράνε) και πόσος χρόνος ;

Αν μπορούσε ο αγαπητός GUS να νας δώσει κάποια αναλυσούλα...

δεν ξέρω αν θα σας τιμήσει (όλους μέσα στο φόρουμ)η ξανθή μου παρατήρηση :blink: αλλά εγώ τα λικε :rolleyes:  μου τα βάζω μόνο όταν κάποιος πιάσει το νοητικό μου  :unsure:  με τις γνώσεις του, την εξυπνάδα του και φυσικά την καλοσύνη του. 

( αυτό το τελευταίο είναι που θαυμάζω πάνω απ όλα αλλά και με αφοπλίζει όταν το συναντάω :) )

 

υγ. δεν μπορώ να μην αναφέρω ότι νιώθω ιδιαίτερη τιμή και χαρά όταν μου απευθύνουν τον λόγο ή μου βάζουν likes :o  οι άνθρωποι που εκτιμώ. :wub:  :wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να βάλω 2  likes στην Αννίκα???? 

 

 

1370639227.jpg

 

1370639227.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πωπω δεν μπορεί κανείς να φάει ένα λυκε αμέσως να τον ξεμπροστιάσετε :angry:

 

μαθαίνω όμως.....(τώρα ξεμπροστιάζω κι εγώ :huh: )

πως μερικοί ασημένιοι είναι πιο λαίμαργοι με τα λικε και τους τα δίνουν με το τσουβάλι, γι αυτό δεν φτάνουν και για μας τα απλά παιδιά  ;)

 

Κώστα μην δίνεις σημασία στο αγγλιγκριχ ,το ξανθό φταίει για όλα..  ;)   :lol:

 

υγ. επιτρέψε μου μια υπόδειξη σ αυτή την νέα γλώσσα... not λυκε, but λικε  :P  αμμ πως!!!!

 

Μαρία θύμισε μου να σου δώσω το μπαξίσι σου

Τωρα θα σε ξεμπροστιασω εγω....Ασε το Ξανθο τελος αυτη η δικαιολογια............Ο ΑΓΝΩΣΤΟΣ Χ ΦΤΑΙΕΙ!!!!!!!!!!(ΛΕΣ Η ΠΡΟΠΑΙΔΕΙΑ ΤΟΥ 6? δεν κατανοω)

Εδω μια πιτσα δεν μπορουμε να φτιαξουμε χωρις αυτον........!

 

http://www.news.gr/kosmos/paraxena/article/103009/h-syntagh-gia-teleia-pitsa-einai-mia-mathhmatikh.html

 

 

Ελενη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα θα σε ξεμπροστιασω εγω....Ασε το Ξανθο τελος αυτη η δικαιολογια............Ο ΑΓΝΩΣΤΟΣ Χ ΦΤΑΙΕΙ!!!!!!!!!!(ΛΕΣ Η ΠΡΟΠΑΙΔΕΙΑ ΤΟΥ 6? δεν κατανοω)

Εδω μια πιτσα δεν μπορουμε να φτιαξουμε χωρις αυτον........!

 

http://www.news.gr/kosmos/paraxena/article/103009/h-syntagh-gia-teleia-pitsa-einai-mia-mathhmatikh.html

 

 

Ελενη

είναι ξανθός αυτός ο κύριος Άγνωστος Χ;; όχι τίποτε άλλο, να ξέρω αν μπορώ να συνεννοηθώ  ;)  :lol:  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...