Προς το περιεχόμενο

Το γέλιο χρειάζεται στην ζωή μας Νο 6. Γελάστε γιατί χανόμαστε........


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 10,8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

- Δεν ξέρω τι μου φταίει.
- Θες να παντρευτούμε και να μου φταις εσύ για όλα;

 

- Έχεις κάτι να πιούμε;

- Νερό.

- Κάτι πιο σκληρό;

- Παγάκια.

 

- Μην τσακώνεστε ποτέ σε ανοιχτό χώρο. Φεύγοντας δεν υπάρχει μια πόρτα να κοπανήσεις για γκραν φινάλε.

 

- Να σου λέει: "Είσαι ό,τι καλύτερο μου έχει τύχει" και να αναρωτιέσαι τί σκατά ζωή είχε ως τώρα.

 

- Βλήματα έχουμε πολλά, αν είχαμε και κανόνια θα ήμασταν υπερδύναμη.

 

- Το ποτό δεν έδωσε ποτέ καμία λύση σε κανένα πρόβλημα, αλλά πάλι ούτε και το γάλα.

 

- Το "δεν είναι αυτό που νομίζεις" είναι πάντα αυτό που νομίζεις συν κάτι ακόμα που δεν έχεις πάρεις χαμπάρι.

 

- Mε το σταυρό στο χέρι, μόνο οι παππάδες κάναν λεφτά.

 

- Η δουλειά δεν είναι ντροπή, είναι παρελθόν.

- Μέτρησα τα λάθη μου.

-Και;

-Πάλι λάθος μου βγαίνουν.

 

Ο κλέφτης και ο ψεύτης τον πρώτο χρόνο χαίρονται.

Εκτός από την Ελλάδα που χαίρονται από το 1974 μέχρι σήμερα.

 

- Ήθελα να ξέρα ποιος μαλακας βάζει βιταμίνες στο σπανάκι στο καρότο και στις φακές και δεν βάζει στα παγωτά τα σουβλάκια και τις μπύρες.....

 

Έχω αρχίσει να υποψιάζομαι ότι το τυρί του τοστ είναι ελάχιστα μεγαλύτερο από το ψωμί, μόνο και μόνο για να γίνεται η τοστιέρα κώλος!

 

Δεν ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει κι εσείς, αλλά όταν φας 4 κανταΐφια, ότι καφέ και να παραγγείλεις, σκέτο σου φέρνουν.

 

Γραφεί η άλλη: "Χρονιά πολλά να τα εκατοστύσεις".

Η αγράμματη ή @γ@μητη θα είναι...

 

Aύριο θα πάω για τρέξιμο να κάψω αυτά που έφαγα οπότε καλού κακού θα πάρω και το διαβατήριο μαζί.

 

Αυτό το "ένα το κρατούμενο" στα μαθηματικά, αποφυλακίστηκε ή όχι ακόμα;;

 

Πάει ο άλλος και βάζει κοτσαδόρο στο Smart, τί θα τραβήξεις παλλικάρι μου ? το καροτσάκι του super market ?!?!?

 

Η μόνη περίπτωση να σηκωθεί και να γαβγίσει σε κλέφτη ο σκύλος μου είναι να του πάρει την θέση του στον καναπέ...

 

Δεν υπάρχουν φωτογραφίες απο τα παιδικά χρόνια της Ζωζώς. Υπάρχουν όμως τοιχογραφίες.

 

"Πουλόβερ: Ένα ένδυμα που φοράνε τα παιδιά όταν κρυώνει η μητέρα τους..."

Είστε και μερικές που βάφεστε τόσο διακριτικά τα πρωινά, σαν να έχετε επιζήσει από έκρηξη σε εργοστάσιο της Βιβεχρώμ.

 

Ο άνθρωπος έφτασε στην Αρη, τα κομπιούτερ κάνουν όλες τις δουλειές, η τεχνολογία είναι στα ύψη και όμως...το Ζβάν ανοίγει ακόμα με κλειδάκι που αν σπάσει, η κονσέρβα δεν ανοίγει ούτε με κομπρεσέρ.

Χθες είχα μια πείνα που μου ερχόταν να φάω τα πάντα, αλλά είναι προστατευομενο είδος και έφαγα μια κρέπα...

 

Οι αντικαπνιστές που ισχυρίζονται ότι το παθητικό κάπνισμα είναι πιο επικίνδυνο απ το κανονικό γιατί δεν ξεκινάνε το κανονικό να μη μας τα πρήζουν;

 

Όταν κρατάω σοκολάτα ακούω δύο φωνές. H μια μου λέει "Φάτην!!!!" και η άλλη μου λέει.."Την άκουσες τι είπε, φάτην!!!"

 

Καθηγήτρια στο Τέξας έκανε σεξ με ΠΕΝΤΕ 17χρονους !!!

Άει στο διάολο... εμάς μόνο στον πίνακα μας σηκώνανε !!!

 

Το χεσιμο, λενε, ειναι το καλεσμα της φυσης.

Δηλαδη η κλανια τι ειναι? αναπάντητη!!!!

 

-Πώς είσαι;

-Χάλια

-Δεν εννοούσα εμφανισιακά ρε!

 

H γιαγιά μου θέλει να φτιάξει facebook για να βρει παλιές της συμμαθήτριες. Της είπα καλύτερα να κοιτάει τα silver alert.

 

- Θέλω να γίνουμε όπως πριν.
- Πότε πριν;
- Πριν 5 χρόνια.
- Μα δεν γνωριζόμασταν!
- Έτσι!!!

 

 

- Φοράς φακούς?
- Ναι.
- Τους ανάβεις λίγο?

 

Πρώτη μέρα σήμερα στο γυμναστήριο και η πέρσοναλ τρέϊνερ με ρώτησε αν θέλω πόδια,πλάτη ή στήθος.  -Στήθος κοτόπουλο και μια πατάτες,της είπα.

 

Είναι και μερικοί άντρες που στο μεγάλο ερώτημα..."Να ακούσω το μυαλό ή τη καρδιά;" .............επέλεξαν να ακούσουν τη μάνα τους!

 

-Πως λέγεται το λάδι που αναστενάζει;
-Αχλάδι.


-Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σεξουαλική σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία... -Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει πέθανε...

 

Με πήραν από την τράπεζα και ρώτησαν αν είμαι ο ίδιος.

Όχι λέω,έχω αλλάξει,έχω γίνει πιο ρομαντικός.......ομορφυνες, η έχω καιρό να μεθύσω?

Έφτασε ο καιρός που από το πολύ μέσα οι παντόφλες θα λιώνουν πιο γρήγορα από τα παπούτσια.

Η άλλη δίπλα 150 κιλά λέει "θα φάω ένα τόστ να με κρατήσει"...
Τι είναι μανδάμ το τοστ να σε κρατήσει?
Άγκυρα?

Κλείνω τα μάτια μου στη δουλειά και προσεύχομαι για το καλό της ανθρωπότητας και οι άλλοι νομιζουν οτι κοιμάμαι...αν ειναι δυνατόν...

-ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΨΩΝΙΖΕΙΣ ΨΑΡΙΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΡΕ;
-Καταρχάς δε μ αρέσει ο ΤΟΝΟΣ σου.

Έλεγα να πάρω σκύλο στο σπίτι αλλά τι φταίει το δόλιο να κρυώνει;Θα πάρω
πιγκουίνο

Όταν θέλεις κάτι πάρα πολύ...θα είναι στα άπλυτα

Μπαίνει η μάνα μου στο δωμάτιο και μου λέει
''Εχεις κάνα μαύρο??.'' 'Έμεινα ............!!
''Πες γιατι θα βάλω πλυντήριο.. ''

Γελάτε εσείς με τους Μάγιας...γελάτε...έτσι γελούσαν και οι δεινόσαυροι με
τον Νώε....

Οι γιαγιάδες όταν θέλουν να πλέξουν φοράνε γυαλιά, τα λεγόμενα plexiglass.

 

Τι σήμα 3G και 4G. WiFi του γείτονα και όλα GG

 

Λες "συγγνώμη" στην μάνα σου γιατί:
1% κατάλαβες το λάθος σου

99% θες να σταματήσει να μιλάει....

 

-Μωρό μου πες μου κάτι για να νιώσω σαν αληθινή γυναίκα.
-Δεν ξέρεις να παρκάρεις!

 

- Είμαι σκληρός.
- Ώπα ρεεεε....Πόσα giga;;;


Μητρικό φίλτρο είναι αυτό που έχουν στα αυτιά τους οι μανάδες,και όταν λες "θα βγώ" αυτές ακούν "θα πάω σε όργια, με όπλα και
ναρκωτικά, χωρίς μπουφάν" .

Φοιτητικό πλύσιμο πιάτων:
1. Τα βάζεις στον νεροχύτη.
2. Περιμένεις.

Οι νέοι λογαριασμοί της ΔΕΗ θα έχουν φωσφορούχα γράμματα για να διαβάζονται στο σκοτάδι.

- Τι έγινε; Στενοχωρημένη σε βλέπω . Ζυγίστηκες;;;

- Μπαμπά, γιατί παντρεύτηκες την μαμά;
- Απορείς και εσύ παιδί μου ε;;;

 

Πήγαν και έβαλαν σε κάθε αμάξι αυτή τη μ@λ@κία τον αισθητήρα..
Πας να παρκάρεις κι αρχίζει ΜΠΙΠ ΜΠΙΠ... Λες και με το ΜΠΑΜ δε σταματάγαμε ...


Τρεις πολύτιμες συμβουλές για να ξελαμπικάρεις α) β) γάμα)

- Πήγε με άλλον. Δεν το αντέχω, θα πηδήσω από το μπαλκόνι...
- Τι λες μωρέ μ@λκα; Κέρατα έβγαλες, όχι φτερά!!!


-Τι καρούμπαλο είναι αυτό ρε;
-Με χτύπησαν τα παπούτσια μου...
-Στο κεφάλι;
-Αφού εκεί μου τα πέταξε η κάργια...!!

Και εκεί που είσαι αραχτός και βλέπεις διαφημίσεις στο Σταρ... Ξαφνικά πετιέται μια ταινία..!

-Πολύ κινηματογραφικός καιρός !
-Ναι ! Cineφιά.


Χάθηκε να έχει η τύχη αφτιά και όχι οι τοίχοι ;

Άσε μου λέει θα οδηγήσω εγώ, εσύ έχεις πιει και άνοιξε την πόρτα και μπήκε στο πίσω κάθισμα...

Όταν πάω σουπερμάρκετ κουβαλάω μαζί μου και τα άπλυτα μήπως και πετύχω από έξω την Σταυροπούλου να κάνουμε δοκιμή για το νέο ARIEL...


Το κέρατο είναι σαν το τζατζίκι... Όταν τρώνε και οι 2...δεν υπάρχει πρόβλημα....


Και επειδή η Ελλάδα έδωσε τα Φώτα σε ολόκληρο τον κόσμο ήταν ανάγκη να της στείλουν το λογαριασμό 2500 χρόνια μετά;;;

Χτες στα μπουζούκια μέθυσα τόσο που όταν σηκώθηκα να πάω τουαλέτα....κέρδισα διαγωνισμό καλύτερης ζεϊμπεκιάς.

Ρε σεις ! Τους μ@λάκες μη τους στέλνετε "να πάν να γ@μηθούν" γιατί πολλαπλασιάζονται !!!!!!!!!!

 

Είσαι σαν το πορτοκαλί φαναρι...
-δηλαδη?
-σε γραφουν ολοι στα αρχιδι@ τους!

Ένας στους εφτά άνδρες είναι ομοφυλόφιλος, άρα μάλλον θα είναι και κάποιος από την παρέα μου... (Ελπίζω να είναι ο Βασίλης γιατί είναι ωραίο τεκνό..!!)

Άμα με χάσετε για καμιά βδομάδα να ξέρετε βρήκα γκόμενα, αν αργήσω παραπάνω με δολοφόνησε ο άντρας της ...



Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η επιγραφή "μη το αναποδογυρίζετε" είναι στην κάτω πλευρά της συσκευασίας!! Έλεος



Μάδησα τη Μαργαρίτα να δω αν μ' αγαπάει. Τρεις ώρες μου πήρε. Πολύ μαλλί αυτή η κοπέλα.



Χώρισα...γιατι ηθελα να στειλω "καλημερα αγαπη μου" κι εστειλα "καλημερα αραπη μου" αντε να το μαζεψω μετα!

Βρέχει... Κάθομαι κ κοιτάζω από το παράθυρο τα σχέδια που κάνουν οι αστραπές στον συννεφιασμένο ουρανό. Καπνίζω το τελευταίο μου τσιγάρο. Συνειδητοποιώ πόσο πολύ μου λείπεις!!Αν ήσουνα τώρα εδώ, θα σε έστελνα για τσιγάρα!!

Συμφωνα με τον μετρητη θερμιδων μου, σημερα πρεπει να κανω ποδηλατο για 3μιση χρονια.

-Γεια! Είμαι η καινούρια γειτόνισα!
-Απο πάνω ή απο κάτω;
-Μμμ..κατευθείαν στο ψητό βλέπω...

Να'σαι άντρας, να έχεις γενέθλια την ημέρα της γυναίκας... & να σου φωνάζουν από απέναντι Χρόνια Πολλά... Μη σου τύχει...!!

Σήμερα στις 4 τα ξημερώματα ήρθε ο γείτονας και μου χτύπησε την πόρτα.. Μα καλά.. Δεν έχει καθόλου τρόπους; Πάλι καλά που ήμουν ξύπνιος παίζοντας ντραμς. Αλλιώς σιγά μην του άνοιγα..


- Μπαμπά, μπαμπά ... Τι είναι αυτό που φαίνεται εκεί μέσα στη θάλασσα ?
- Υπερωκεάνιο παιδί μου .
- Αλήθεια ? Και πως γράφεται ?
- Τώρα που το βλέπω καλύτερα , μάλλον καράβι είναι....

Ο σύζυγος γυρνάει στο σπίτι και λέει στη γυναίκα του :
-Το βράδυ θα πάμε και οι δύο στις πoυτ@νες.
- Δηλαδή ?
- Εγώ , θα πάω στην Σβετλάνα κι εσύ θα πας στη μάνα σου ...

A
υτό που οι τραγουδίστριες, θέλουν να βελτιώσουν τα επαγγελματικά τους κι αντί να κάνουν φωνητική κάνουν πλαστική, δεν το καταλαβαινω..

Πηρα κατα λαθος την πυροσβεστικη σημερα, οποτε εβαλα φωτια στο σπιτι για να μην φανω ηλιθιος...

Οταν έχω νεύρα στην δουλειά πλησιάζω το αφεντικο μου κ του λέω: "είσαι μαλάκας"....μετα δείχνω το bluetooth
μου κ νομίζει ότι μιλάω στο κινητό.!!

ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΠΟΤΕ ΛΑΘΗ. ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑ, ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΕΚΑΝΑ ΛΑΘΟΣ !!!!!!!

Εχασες το καπακι της μερεντας?μην αγχωνεσαι..φατην ολη να μη χαλασει..

-Από ποιανού σόι είστε εσείς;
-Από του γκόμενου της νύφης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.....................

 

Ο κλέφτης και ο ψεύτης τον πρώτο χρόνο χαίρονται.

Εκτός από την Ελλάδα που χαίρονται από το 1974 μέχρι σήμερα.

 

..............

 

 

Στην πλάκα και στο χαλαρό ......... κάποιοι δεν χάνουν ποτέ την ευκαιρία να συκοφαντήσουν τη μεταπολίτευση.

Οι ίδιοι που τα ψέματα τους αποτελούν τη μόνη διαχρονική σταθερά του Ελληνικού κράτους από το 1821 και μετά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η είδηση:

 

Η εφημερίδα The Sun έγινε The Son προς τιμήν του βασιλικού μωρού Το σύνολο του βρετανικού τύπου ασχολήθηκε με ειδικές εκδόσεις, με το χαρμόσυνο γεγονός της γέννησης του τρίτου στη σειρά διαδοχής του βρετανικού θρόνου. Η Daily Telegraph, η Daily Star και Daily Express κυκλοφόρησαν με τον τίτλο «Είναι αγόρι» και με φωτογραφία της νέας μητέρας.

 

4D7C6E22CD582347111AFA496E82BF87.jpg

 

 

Με μια πρωτοτυπία επέλεξε να τιμήσει τον ερχομό του βασιλικού μωρού, η ευρείας κυκλοφορίας βρετανική σκανδαλοθηρική εφημερίδα του Λονδίνου, "The Sun". Άλλαξε την επωνυμία της σε "The Son" προς τιμήν του νεογέννητου παιδιού, του πρίγκιπα Ουίλιαμ και της δούκισσας του Κέιμπριτζ, Κέιτ.

........................
 
 
 
 
και η απορία........
 
Αν στην Ελλάδα όταν γεννήθηκε ο ΓΑΠ υπήρχε αντίστοιχη "χαρά" κι "έθιμο"......
Η εφημερίδα "ΤΟ ΒΗΜΑ" θα άλλαζε τον τίτλο της σε "ΤΟ ΒΛΗΜΑ" ;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

η είδηση:

 

Η εφημερίδα The Sun έγινε The Son προς τιμήν του βασιλικού μωρού Το σύνολο του βρετανικού τύπου ασχολήθηκε με ειδικές εκδόσεις, με το χαρμόσυνο γεγονός της γέννησης του τρίτου στη σειρά διαδοχής του βρετανικού θρόνου. Η Daily Telegraph, η Daily Star και Daily Express κυκλοφόρησαν με τον τίτλο «Είναι αγόρι» και με φωτογραφία της νέας μητέρας.

 

4D7C6E22CD582347111AFA496E82BF87.jpg

 

 

Με μια πρωτοτυπία επέλεξε να τιμήσει τον ερχομό του βασιλικού μωρού, η ευρείας κυκλοφορίας βρετανική σκανδαλοθηρική εφημερίδα του Λονδίνου, "The Sun". Άλλαξε την επωνυμία της σε "The Son" προς τιμήν του νεογέννητου παιδιού, του πρίγκιπα Ουίλιαμ και της δούκισσας του Κέιμπριτζ, Κέιτ.

........................
 
 
 
 
και η απορία........
 
Αν στην Ελλάδα όταν γεννήθηκε ο ΓΑΠ υπήρχε αντίστοιχη "χαρά" κι "έθιμο"......
Η εφημερίδα "ΤΟ ΒΗΜΑ" θα άλλαζε τον τίτλο της σε "ΤΟ ΒΛΗΜΑ" ;

 

 

 

Για τον ΓΑΠ θα μπορούσε.

 

http://www.e-magazino.gr/diafores-eidiseis/agoraki-igiestato-efere-ston-kosmo-i-keit-mintleton-eikones.html

 

Μα πόση τρέλα υπάρχει πια στον κόσμο?

 

Αυτός είναι ο ντελάλης του παλατιού που ανακοίνωσε την γέννηση.... :D

gennisi_kate7.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να το πάρω προσωπικά μαράκι?   :P

 

καλησπέρα..

 

 

Όχι Μητσάρα ΠΑΟΚτσή μου, μην το πάρεις προσωπικά... :P

μάλλον ο σκιτσογράφος κάτι έχει με κάποιον Μήτσο, αλλά φαντάζομαι δεν εννοεί εσένα φιλαράκι...

 

 

Υ/Γ: σε πρόλαβα έτσι ???  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

η είδηση:

 

Η εφημερίδα The Sun έγινε The Son προς τιμήν του βασιλικού μωρού Το σύνολο του βρετανικού τύπου ασχολήθηκε με ειδικές εκδόσεις, με το χαρμόσυνο γεγονός της γέννησης του τρίτου στη σειρά διαδοχής του βρετανικού θρόνου. Η Daily Telegraph, η Daily Star και Daily Express κυκλοφόρησαν με τον τίτλο «Είναι αγόρι» και με φωτογραφία της νέας μητέρας.

 

4D7C6E22CD582347111AFA496E82BF87.jpg

 

 

Με μια πρωτοτυπία επέλεξε να τιμήσει τον ερχομό του βασιλικού μωρού, η ευρείας κυκλοφορίας βρετανική σκανδαλοθηρική εφημερίδα του Λονδίνου, "The Sun". Άλλαξε την επωνυμία της σε "The Son" προς τιμήν του νεογέννητου παιδιού, του πρίγκιπα Ουίλιαμ και της δούκισσας του Κέιμπριτζ, Κέιτ.

........................
 
 
 
 
και η απορία........
 
Αν στην Ελλάδα όταν γεννήθηκε ο ΓΑΠ υπήρχε αντίστοιχη "χαρά" κι "έθιμο"......
Η εφημερίδα "ΤΟ ΒΗΜΑ" θα άλλαζε τον τίτλο της σε "ΤΟ ΒΛΗΜΑ" ;

 

 

 

χαχα,ούτως ή άλλως έκανε πάταγο από μόνος του κι έτσι  θα γλίτωναν και τους εθιμοτυπικούς κανονιοβολισμούς  ;)   :lol:  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

374429_485017778257862_336473591_n.jpg

κατερίνα αν έχει δίπλα στο γραφείο δημοτικό να μετακομίσεις, δεν θα μπορούν τα παιδιά να συγκεντρωθούν  :ph34r:  :wub:  :wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρουσιάστηκε Ένα Σφάλμα

Έχετε φτάσει μέγιστο όριο θετικών ψήφων για σήμερα

 

Αννίκα, τα γνωστά, τα ξέρεις... 

 

Like  στα άπαιχτά σου σχόλια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατερίνα αν έχει δίπλα στο γραφείο δημοτικό να μετακομίσεις, δεν θα μπορούν τα παιδιά να συγκεντρωθούν  :ph34r:  :wub:  :wub:

Βρε Αννίκα ντροπή!!Εγώ έχω παιδί στο δημοτικό!!Το έχω βρει το άλλο μου μισό!!!!Το ανέκδοτο είναι για τις ελεύθερες  :D  :D  :D  :D !!!.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε Αννίκα ντροπή!!Εγώ έχω παιδί στο δημοτικό!!Το έχω βρει το άλλο μου μισό!!!!Το ανέκδοτο είναι για τις ελεύθερες  :D  :D  :D  :D !!!.

Κατερίνα μου εγώ μικρούλα και όμορφη σε είπα, ;)  :wub: τα υπόλοιπα όλα είναι προβοκάτσια και δεν έχω καμία σχέση  :blink:  :o  :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...