Προς το περιεχόμενο

Το γέλιο χρειάζεται στην ζωή μας Νο 6. Γελάστε γιατί χανόμαστε........


Προτεινόμενες αναρτήσεις

f7637de1e05ed3a6e0970285644c2abb_XL.jpg

ΧΑΧΑ!!! μεταξύ αστείου και σοβαρού το έστειλε το  μήνυμα προς κάθε ενδιαφερόμενο ο Κρητίκαρος !!!!!!

 

http://www.newsbomb.gr/blogs/story/326172/saronei-sto-facebook-to-mployzaki-toy-kritikoy-patera

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 10,8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Την πλησιάζω στο μπαρ και της λέω
- Θέλω νά έρθεις σπίτι μου να γαμ@θούμε
- Μα,για ποιά με πέρασες,δεν είμαι πόρνη
- Τέλεια, γιατί είμαι άφραγκος..

 

Καθότανε μια Ιταλίδα όρθια μπροστά μου στο cinema και της λέω, particolare σου από 'δω να βλέπω.

 

- Μπαμπά τι είναι τοπικιστής;
- Τοπικιστής γιε μου είναι ο μαλάκας που νομίζει ότι ο τόπος καταγωγής του είναι ομορφότερος απ’ τη Θεσσαλονίκη μας..

 

Γράφει η άλλη: "Ληπάμε μα έχις θαίματα ψηχωλογηκά να λίσης." Της γράφω: "Λυπάμαι μα έχεις θέματα ορθογραφικά να λύσεις." Και εκεί που περιμένω βρίσιμο, μπλοκ και delete μου απαντάει: "Δε λέη έτση το τραγούδη ρε άσχαιτε..

 

Είμαι στο κρεβάτι μου και είσαι στο δικό σου.
Κάποιος απ τους δυό μας, είναι σε λάθος κρεβάτι...

 

Αν συγχωνευτεί η ΕΛ.ΑΣ με την δημοτική
αστυνομία, δεν θα πρέπει να συγχωνευτούν
και τα Everest με τον Γρηγόρη;

 

Σε ειδα στο δρομο.. Ψηλή. Μελαχρινή.. Γυρω στα 35.. Γαλαζια ματια κ ενα βλεμμα ολο υποσχεσεις.. Δεν σου μιλησα... Δεν μπορουσα... Ησουν αφισα...

 

σε λιγο θα βουρτσιζουμε τα δοντια μας και θα πεφτουν διαφημισεις στον καθρεφτη...

 

Με περίμενε με πορτοκαλάδα πίσω από την πόρτα. Μου την είχε στυμμένη.

 

-Αν σου χυθεί ο καφές θα πάρεις λεφτά.
-Εγώ δεν τα πιστεύω αυτά. Έχω μυαλό.
-Εγώ τα πιστεύω αυτά. Έχω καθαριστήριο...

 

είδα στον ύπνο μου ότι πήρα λαχείο. τώρα μένει να δω στον ύπνο μου αν κέρδισε...

 

Οι 29 κατασκευαστές πλυντηρίων βγήκαν στη σύνταξη.Δεν συνιστούν τίποτα πια. Κάντε ο,τι καταλαβαίνετε..

 

Ο επόμενος που θα με ρωτήσει που θα πας διακοπές θα πάθει κακό...

 

Γενικα ειμαι πολυ τυχερος ανθρωπος στη ζωη μου. Οταν βγαινω εξω ολο και καποιο περιστέρι θα με κουτσουλίσει...

 

Δύο πράγματα είναι απαγορευτικό να χαρακτηρίζονται από το επίθετο "φιλική". Η "φιλική" ήττα και η "φιλική" πίπα.

 

Εχω φεισμπουκ τουιτερ ινσταγκραμ φορσκουεαρ λινκεντιν και γκουγκλ πλας. Παλια είχα γκομενα

 

όχι πως είναι βρώμικο το σπίτι μου , αλλά νομίζω πως κάπου πήρε το μάτι μου μια κατσαρίδα με τσεμπέρι να σφουγγαρίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να το πάρω προσωπικά μαράκι?   :P

 

καλησπέρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

971486_562108177161698_365451108_n.jpg

 

 

 

Να ριξω μια ματιά "μεσα", στα "αθλητικά"??? :D  :D  :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να το πάρω προσωπικά μαράκι?   :P

 

καλησπέρα..

 

Όχι Δημήτρη μου  :)  :wub:

 

ποτέ, ποτέ, ποτέ ... :huh:  

 

(άλλωστε εσένα ΔΕΝ σε λένε Μήτσο  ;)  :P  :D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι απαντάει η Γ.Γ.Π.Σ. στα δημοσιεύματα περί κατάρευσης του Taxis. Τι αναφέρει σχετικά με τις δηλώσεις

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ

Νίκης 5-7

10180 Αθήνα

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ

Tηλ.: 210-3332553/4

Fax: 210-3332559

e-mail: [email protected]

Τρίτη, 16 Ιουλίου 2013

Δελτίο Τύπου

Η ΓΓΠΣ σχετικά με σημερινά δημοσιεύματα ανακοινώνει ότι:

1. Δεν παρατηρείται καμία υπερφόρτωση των συστημάτων της ούτε τεχνικά προβλήματα στην υποβολή των δηλώσεων, πόσο μάλλον «κατάρρευση» του συστήματος όπως εσφαλμένα μεταδίδουν κάποια Μέσα. Είναι χαρακτηριστικό ότι από τις 25 Ιουνίου μέχρι και χθες, οι ημερήσιες υποβολές φορολογικών δηλώσεων κυμαίνονται μεταξύ των 65 και 75 χιλιάδων Ε1 τις εργάσιμες ημέρες και 35.000 με 40.00 τα Σαββατοκύριακα, περίπου στο μισό της δυναμικότητας και της αντοχής του συστήματος το οποίο μπορεί να ξεπεράσει τις 150.000 υποβολές ημερησίως.

2. Η μεταφόρτωση των στοιχείων των τόκων ολοκληρώνεται μέχρι αύριο, παρά το ότι μέχρι και προχθές συνέχιζαν να φτάνουν από τις τράπεζες αρχεία με διορθώσεις και επικαιροποιήσεις στοιχείων, ενώ σε αρκετές περιπτώσεις δεν τηρήθηκε ο προκαθορισμένος μορφότυπος με αποτέλεσμα να υπάρξει καθυστέρηση στις μεταφορτώσεις.

H ΓΓΠΣ συνεχίζει να μένει προσηλωμένη στον στόχο της που είναι η εξυπηρέτηση του Έλληνα φορολογούμενου και διαβεβαιώνει ότι δεν υπάρχει και δεν θα υπάρξει κανένα πρόβλημα............

.........στον αιώνα και εις τους αιώνες των αιώνων. Αμήν

 

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/14455

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι απαντάει η Γ.Γ.Π.Σ. στα δημοσιεύματα περί κατάρευσης του Taxis. Τι αναφέρει σχετικά με τις δηλώσεις

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ

Νίκης 5-7

10180 Αθήνα

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ

Tηλ.: 210-3332553/4

Fax: 210-3332559

e-mail: [email protected]

Τρίτη, 16 Ιουλίου 2013

Δελτίο Τύπου

Η ΓΓΠΣ σχετικά με σημερινά δημοσιεύματα ανακοινώνει ότι:

1. Δεν παρατηρείται καμία υπερφόρτωση των συστημάτων της ούτε τεχνικά προβλήματα στην υποβολή των δηλώσεων, πόσο μάλλον «κατάρρευση» του συστήματος όπως εσφαλμένα μεταδίδουν κάποια Μέσα. Είναι χαρακτηριστικό ότι από τις 25 Ιουνίου μέχρι και χθες, οι ημερήσιες υποβολές φορολογικών δηλώσεων κυμαίνονται μεταξύ των 65 και 75 χιλιάδων Ε1 τις εργάσιμες ημέρες και 35.000 με 40.00 τα Σαββατοκύριακα, περίπου στο μισό της δυναμικότητας και της αντοχής του συστήματος το οποίο μπορεί να ξεπεράσει τις 150.000 υποβολές ημερησίως.

2. Η μεταφόρτωση των στοιχείων των τόκων ολοκληρώνεται μέχρι αύριο, παρά το ότι μέχρι και προχθές συνέχιζαν να φτάνουν από τις τράπεζες αρχεία με διορθώσεις και επικαιροποιήσεις στοιχείων, ενώ σε αρκετές περιπτώσεις δεν τηρήθηκε ο προκαθορισμένος μορφότυπος με αποτέλεσμα να υπάρξει καθυστέρηση στις μεταφορτώσεις.

H ΓΓΠΣ συνεχίζει να μένει προσηλωμένη στον στόχο της που είναι η εξυπηρέτηση του Έλληνα φορολογούμενου και διαβεβαιώνει ότι δεν υπάρχει και δεν θα υπάρξει κανένα πρόβλημα............

.........στον αιώνα και εις τους αιώνες των αιώνων. Αμήν

 

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/14455

 

.... Είναι χαρακτηριστικό ότι από τις 25 Ιουνίου μέχρι και χθες, οι ημερήσιες υποβολές φορολογικών δηλώσεων κυμαίνονται μεταξύ των 65 και 75 χιλιάδων Ε1 τις εργάσιμες ημέρες και 35.000 με 40.00 τα Σαββατοκύριακα, 

καθόμαστε που καθόμαστε το Σ/Κ δεν ρίχνουμε και καμιά δήλωση στο σύστημα να περάσει η ώρα;;

αυτό είναι το καλύτερο ανέκδοτο συνάδελφε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

- Μπαμπά τι είναι τοπικιστής;

- Τοπικιστής γιε μου είναι ο μαλάκας που νομίζει ότι ο τόπος καταγωγής του είναι ομορφότερος απ’ τη Θεσσαλονίκη μας..

 

 με τσακώσατε :ph34r:  :D  :D  :D

 

 

 

 

 

όχι πως είναι βρώμικο το σπίτι μου , αλλά νομίζω πως κάπου πήρε το μάτι μου μια κατσαρίδα με τσεμπέρι να σφουγγαρίζει

 

Τζίμη, δανεικούς κάνει;;  :lol:  :lol:  :lol:

 

υγ. χτυπήθηκα σαν φραπέ!!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι απαντάει η Γ.Γ.Π.Σ. στα δημοσιεύματα περί κατάρευσης του Taxis. Τι αναφέρει σχετικά με τις δηλώσεις

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ

Νίκης 5-7

10180 Αθήνα

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ

Tηλ.: 210-3332553/4

Fax: 210-3332559

e-mail: [email protected]

Τρίτη, 16 Ιουλίου 2013

Δελτίο Τύπου

Η ΓΓΠΣ σχετικά με σημερινά δημοσιεύματα ανακοινώνει ότι:

1. Δεν παρατηρείται καμία υπερφόρτωση των συστημάτων της ούτε τεχνικά προβλήματα στην υποβολή των δηλώσεων, πόσο μάλλον «κατάρρευση» του συστήματος όπως εσφαλμένα μεταδίδουν κάποια Μέσα. Είναι χαρακτηριστικό ότι από τις 25 Ιουνίου μέχρι και χθες, οι ημερήσιες υποβολές φορολογικών δηλώσεων κυμαίνονται μεταξύ των 65 και 75 χιλιάδων Ε1 τις εργάσιμες ημέρες και 35.000 με 40.00 τα Σαββατοκύριακα, περίπου στο μισό της δυναμικότητας και της αντοχής του συστήματος το οποίο μπορεί να ξεπεράσει τις 150.000 υποβολές ημερησίως.

2. Η μεταφόρτωση των στοιχείων των τόκων ολοκληρώνεται μέχρι αύριο, παρά το ότι μέχρι και προχθές συνέχιζαν να φτάνουν από τις τράπεζες αρχεία με διορθώσεις και επικαιροποιήσεις στοιχείων, ενώ σε αρκετές περιπτώσεις δεν τηρήθηκε ο προκαθορισμένος μορφότυπος με αποτέλεσμα να υπάρξει καθυστέρηση στις μεταφορτώσεις.

H ΓΓΠΣ συνεχίζει να μένει προσηλωμένη στον στόχο της που είναι η εξυπηρέτηση του Έλληνα φορολογούμενου και διαβεβαιώνει ότι δεν υπάρχει και δεν θα υπάρξει κανένα πρόβλημα............

.........στον αιώνα και εις τους αιώνες των αιώνων. Αμήν

 

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/14455

 

Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις Γιάννη μου ; Αθάνατη ατάκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις Γιάννη μου ; Αθάνατη ατάκα...

 

 

Το ξέρω Γιάννη........

γι΄αυτό πρόσθεσα τον επίλογο (με κόκκινο) επειδή μου έφερε στο νού ευχολόγιο ......

 

Δόξα Πατρὶ καὶ Υἱῷ καὶ Ἁγίω Πνεύματι, καὶ νῦν καὶ ἀεὶ καὶ εἰς τοὺς αἰῶνας τῶν αἰώνων. Ἀμήν.

 

.......δεν υπάρχει και δεν θα υπάρξει κανένα πρόβλημα............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέποντας το βίντεο θυμήθηκα ένα κείμενο που είχα διαβάσει τη δεκατεία του 1990 και υποτίθεται ήταν δήλωση ατυχήματος ..........

 

την αναζήτησα και την παραθέτω.......

 

 

ΔΗΛΩΣΗ ΑΤΥΧΗΜΑΤΟΣ 
(απο τα αρχεια ασφαλιστικης εταιρειας)

Είμαι ένας επαγγελματίας κτίστης.

Την ημέρα του ατυχήματος δούλευα στην στέγη μιας εξαόροφης οικοδομής. 

Μετά το πέρας της εργασίας μου είδα ότι μου περίσσευαν περίπου 250 κιλά τούβλα. Αντί να τα κατεβάσω στα χέρια από την σκάλα απεφάσισα να τα βάλω σε ένα βαρέλι και να τα κατεβάσω με μια τροχαλία που ευτυχώς υπήρχε στην στέγη από πριν. 

Σπρώχνω λοιπόν το βαρέλι στο κενό, το γεμίζω με τα 250 κιλά τούβλα και κατεβαίνω στον δρόμο. Λύνω το σκοινί κρατώντας το γέρα για να κατεβάσω τα τούβλα αργά και σταθερά. 

Όπως γράφω και στο έντυπο που μου δώσατε, το βάρος μου είναι 62 κιλά. 

Ξαφνιασμένος από ένα δυνατό τράβηγμα, τα χασα και ξέχασα να αμολήσω το 
σκοινί. Όπως αντιλαμβάνεστε απογειώθηκα και άρχισα μια ταχεία άνοδο παράλληλα προς την οικοδομή. 

Στο τρίτο πάτωμα περίπου συναντήθηκα με το βαρέλι που κατέβαινε. Αυτόεξηγεί τα κατάγματα του κρανίου και της ωμοπλάτης μου.

Η συνάντηση με το βαρέλι επιβράδυνε την άνοδο μου και συνέχισα να ανεβαίνω μέχρι που τα δάχτυλα του δεξιού μου χεριού χώθηκαν μέσα στην τροχαλία. 

Έως τότε, είχα βρει ήδη τον εαυτό μου και έτσι μπόρεσα να κρατηθώ γέρα από το σκοινί παρά τον πόνο μου. 

Την ίδια στιγμή το βαρέλι συγκρούεται με το πεζοδρόμιο και του φεύγει ο πάτος. 

Ελευθερωμένο από το βάρος των τούβλων το βαρέλι ζύγιζε τώρα 25 κιλά. 

Όπως καταλαβαίνετε ξεκίνησα μια γρήγορη κάθοδο παράλληλα προς την οικοδομή. 

Στο τρίτο πάτωμα περίπου, συναντήθηκα με το βαρέλι που ανέβαινε. Αυτό εξηγεί τα κατάγματα στους αστραγάλους και τα τραύματα στο κάτω μέρος του σώματός μου. 

Αυτή τη φορά η σύγκρουση με το βαρέλι με φρενάρισε αρκετά ώστε να απαλύνει την πτώση μου πάνω στο σωρό από τα τούβλα. 

Με λύπη μου σας πληροφορώ ότι ξαπλωμένος κατάχαμα, ακινητοποιημένος από τον πόνο κοιτώντας το άδειο βαρέλι έξι πατώματα πάνω από το κεφάλι μου, χάνω τις αισθήσεις μου και αμολάω το σκοινί..... 

Αυτό εξηγεί τα κατάγματα στο θώρακα και τα πλευρά. 

Ο Δηλών

 

http://www.kybernografoi.gr/issues/no11/gellaste.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντώνης Σαμαράς: «Γ@μω το κεφάλι μου, μ@λ@κ@»... (Βίντεο)

Και εκεί που όλοι παρακολουθούσαν τον Αντώνη Σαμαρά να εξαγγέλλει τη μείωση του ΦΠΑ στην εστίαση ο πρωθυπουργός σταμάτησε το διάγγελμα και φεύγοντας μπροστά από τον τηλεοπτικό φακό μονολόγησε: «Θα την ξαναπώ. Γ@μω το κεφάλι μου, μ@λ@κ@»...

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=o6JT77CoGrk

 

Κάγκελο έμειναν οι τηλεθεατές ενώ η τηλεοπτική μετάδοση αμέσως κόπηκε στον αέρα και συνέχισε ελάχιστα λεπτά αργότερα με τον Αντώνη Σαμαρά να εξαγγέλλει ξανά τη μείωση του ΦΠΑ., ολοκληρώνοντας ένα κενό περιεχομένου, ουσιαστικά, διάγγελμα…

Για την ώρα δεν έχει υπάρξει καμία επίσημη εξήγηση για το τι προκάλεσε το απίστευτο αυτό βατερλό της τηλεοπτικής εικόνας του Αντώνη Σαμαρά. Oι πληροφορίες πάντως συγκλίνουν στο ότι το ιδιωτικό συνεργείο που είχε αναλάβει τη μετάδοση, έστειλε... τα αμοντάριστα πλάνα στους τηλεοπτικούς σταθμούς. Μόλις έγινε αντιληπτή η γκάφα, έστειλε και τα κανονικά...

Σε κάθε περίπτωση, εντύπωση προκαλεί το πώς ενώ οι υπεύθυνοι της επικοινωνιακής ομάδας του Μαξίμου που φροντίζουν ακόμη και από το Twitter να ανακοινώνουν τα πρωθυπουργικά νέα, δεν «έσωσαν» μια τέτοια γκάφα.

Πάντως, η ΕΡΤ, που από το Μαξίμου την έκλεισαν μέσα σε ένα βράδυ κατηγορώντας την ότι δεν προβάλλει τις… πολιτικές επιτυχίες του Αντώνη Σαμαρά, σε τέτοια λούμπα δεν έπεσε ποτέ…  

 

http://topontiki.gr/article/55967/Antonis-Samaras-Gmo-to-kefali-mou-mlk

 

 

 

 

«Θα σας κρεμάσουμε» - ««Θα μάς κλ..εις τα αρχ…α»…

Σκηνές απείρου κάλλους και… πολιτικού ήθους εκτυλίχθηκαν για ακόμη μια φορά στη Βουλή. Σύμφωνα με πληροφορίες, όλα ξεκίνησαν όταν η βουλευτής των Ανεξάρτητων Ελλήνων, Ραχήλ Μακρή, σχολίασε με τη φράση «Θα σάς κρεμάσουμε» την αποστροφή του συναδέλφου της τής ΝΔ, Ιορδάνη Τζαμτζή, για την αντισυνταγματικότητα. Αποτέλεσμα, να της απαντήσει, εκτός βήματος, ο Ιορδάνης Τζαμτζής «Θα μάς κλ..εις τα αρχ…α»… Και εις ανώτερα…

 

http://topontiki.gr/article/55936/THa-sas-kremasoume---THa-mas-kleis-ta-arxa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μη γελάτε ρε παιδιά... έλεοςςς, αυτογνωσία απέκτησε ο άνθρωπος!

 

αφού πονάει κεφάλι, να κόψουμε κεφάλι, λέω εγώ.. <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...