Προς το περιεχόμενο

Το γέλιο χρειάζεται στην ζωή μας Νο 6. Γελάστε γιατί χανόμαστε........


Προτεινόμενες αναρτήσεις

-Τί είσαι εσύ;

- Λυκόσκυλο...

-Τί είναι αυτό;

- Η μάνα μου ήταν λύκαινα και ο πατέρας μου σκύλος.- Εσύ τί είσαι;

- Aλογόμυγα.

- 'Ελα ρε, κόψε τις μαλακίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 10,8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στυλιανίδης: Τώρα τους κουνάμε εμείς το δάχτυλο

"Σήμερα θα κινδυνεύαμε να βρεθούμε εκτός ευρωζώνης, αν δεν ήμασταν τόσο τολμηροί και υπεύθυνοι και δεν παίρναμε αυτά τα μέτρα", είπε ο υπουργός Εσωτερικών Ευριπίδης Στυλιανίδης, μιλώντας νωρίτερα στον Antenna.

Είπε μάλιστα, ότι "τώρα τους κουνάμε εμείς το δάχτυλο" και χαρακτήρισε διπλωματική επιτυχία το ότι ΔΝΤ και ΕΕ "μαλώνουν για το ποιος θα πληρώσει την Ελλάδα"...

http://www.enikos.gr..._emeis_to_.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στυλιανίδης: Τώρα τους κουνάμε εμείς το δάχτυλο

"Σήμερα θα κινδυνεύαμε να βρεθούμε εκτός ευρωζώνης, αν δεν ήμασταν τόσο τολμηροί και υπεύθυνοι και δεν παίρναμε αυτά τα μέτρα", είπε ο υπουργός Εσωτερικών Ευριπίδης Στυλιανίδης, μιλώντας νωρίτερα στον Antenna.

Είπε μάλιστα, ότι "τώρα τους κουνάμε εμείς το δάχτυλο" και χαρακτήρισε διπλωματική επιτυχία το ότι ΔΝΤ και ΕΕ "μαλώνουν για το ποιος θα πληρώσει την Ελλάδα"...

http://www.enikos.gr..._emeis_to_.html

otan-malonoyn-ta-boybalia-thn-plhronoyn-ta-batraxia.JPG

Όπα παιδιά ... μην τους το κουνάτε πολύ ... γιατί υπάρχουν πολλά δάχτυλα ...

sk0811b1jjj1352472567.jpg?w=593&h=409

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τους ποδοσφαιρόφιλους...το γκολάκι πίου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι έγινε φίλε? θέλουμε κοντρίτσα? :P

για τους απανταχού ποντίους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι έγινε φίλε? θέλουμε κοντρίτσα? :P

για τους απανταχού ποντίους...

Φιλαράκι ... εσύ για τους πόντιους αλλά εγώ ... για τους απανταχού αλλοδαπούς ... να το ακούν στο walkman τους :P με μπαταρίες ... "Duracell".

Slide12.JPG

Καλησπέρα στην Πτολεμαϊδαααααααα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι απρόσεκτοι και ειναι και κτήνη!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνέδριο μεταμοσχεύσεων

Ήταν μια φορά ένας Aμερικάνος, ένας Ιάπωνας, ένας Γερμανός και ένας Έλληνας σε ένα παγκόσμιο ιατρικό - επιστημονικό - κοινωνικό συνέδριο.

Aνεβαίνει πρώτος ο Aμερικάνος στο έδρανο και λέει: - Εμείς είχαμε έναν πολίτη χωρίς εγκέφαλο. Bρέθηκε ένας εγκέφαλος, κάναμε τη μεταμόσχευση και ο άνθρωπος τώρα είναι υγιέστατος και ψάχνει για δουλειά. Έγινε χαμός από τα χειροκροτήματα του ακροατηρίου.

Ο επόμενος που ανέβηκε στο έδρανο ήταν ο Γερμανός και λέει: - Εμείς είχαμε έναν πολίτη χωρίς καρδιά. Bρήκαμε μια καρδιά, του κάναμε μεταμόσχευση και ο άνθρωπος τώρα είναι μια χαρά και ψάχνει για δουλειά. Για άλλη μια φορά το ακροατήριο ξέσπασε σε χειροκροτήματα.

Ο επόμενος που ανέβηκε στο έδρανο ήταν ο Ιάπωνας και ανακοινώνει: - Εμείς είχαμε έναν πολίτη χωρίς αρχίδια. Η ψυχολογία του είχε πέσει στα Τάρταρα και σκεφτόταν την αυτοκτονία. Πήραμε τα αρχίδια από έναν παππού μόλις πέθανε ο οποίος ήταν δωρητής οργάνων και τα κάναμε μεταμόσχευση στον πολίτη. Είναι μια χαρά, γαμάει αβέρτα και τώρα ψάχνει για δουλειά. Για τρίτη φορά το κοινό ξέσπασε σε χειροκροτήματα και ιαχές ενθουσιασμού.

Σηκώνεται τελευταίος ο Έλληνας και πάει στο έδρανο και λέει: - Εμείς είχαμε έναν χωρίς εγκέφαλο, χωρίς καρδιά και χωρίς αρχίδια, τον κάναμε πρωθυπουργό και τώρα όλοι μας ψάχνουμε για δουλειά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος τύπος βλέπει έναν φίλο του στον δρόμο και του λέει:

- 'Aστα είμαι χάλια. Έχω φοβερούς πόνους στον αγκώνα μου. Δεν ξέρω τι είναι. Πρέπει επειγόντως να δω έναν γιατρό.'

- 'Φίλε μου έχω νέα για σένα. Στο φαρμακείο στην γωνία έχει ένα μηχάνημα τρομερό. Με ένα μικρό δείγμα ούρων, μπορεί να σου διαγνώσει οτιδήποτε. Aλλωστε τι έχεις να χάσεις, 10 Euro στοιχίζει όλο κι όλο.'

- 'Φίλε μου τι έχω να χάσω. Θα πάω.'

- 'Πάει σπίτι λοιπόν, γεμίζει ένα ουροδοχείο με λίγα ούρα και μια και δυο πάει στο φαρμακείο με το θαυματουργό μηχάνημα. Ρίχνει στην υποδοχή τα ούρα του, βάζει και ένα 10 ευρο στην υποδοχή και περιμένει. Σε ένα λεπτό το μηχάνημα αρχίζει να κάνει θορύβους, λαμπάκια αρχίζουν να αναβοσβήνουν και τελικά βγαίνει ένα χαρτάκι που λέει:

- 'Πάσχεις από tennis elbow, ασθένεια των τενιστών. Θα πρέπει να ξεκουράσεις το χέρι σου, να κάνεις θερμά λουτρά, να αποφύγεις το σήκωμα βαριών αντικειμένων. Σε δύο εβδομάδες θα είσαι καλύτερα.'

- Το ίδιο βράδυ, ο φίλος μας δεν μπορούσε να χωνέψει τις δυνατότητες αυτού του μηχανήματος και πως είναι δυνατόν να κάνει τόσο ακριβή διάγνωση. Σκεπτόταν πόσο προχωράει η επιστήμη και αν είναι δυνατόν να κοροϊδέψει το μηχάνημα.

- Παίρνει λοιπόν λίγο νερό βρύσης, λίγο αίμα από τον σκύλο του, ούρα από την γυναίκα του και την κόρη του και τέλος βαράει και μια μαλακία, τα ανακατεύει καλά και πάει στο μηχάνημα.

- Bάζει το δείγμα στην υποδοχή, πετάει και ένα 10ευρο και περιμένει.

- Σε ένα λεπτό το μηχάνημα αρχίζει να κάνει θορύβους, λαμπάκια αναβοσβήνουν και τελικά βγαίνει ένα χαρτάκι που του λέει:

- 'Το νερό της βρύσης σου είναι πολύ σκληρό. Πάρε αποσκληρυντικό. Ο σκύλος σου πάσχει από αποβιταμίνωση. Δώστου βιταμίνες. Η κόρη σου παίρνει ναρκωτικά. Bρες κλινική αποτοξίνωσης. Η γυναίκα σου είναι έγκυος. Δίδυμα κορίτσια. Δεν είναι δικά σου. Bρες δικηγόρο. Και συ αν δεν σταματήσεις να βαράς μαλακία, ο αγκώνας σου δεν θα γίνει ποτέ καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα ζευγάρι ετοιμάζεται να παντρευτεί.

Όμως η μικρή 18χρονη αδερφή της νύφης, ντύνεται συνέχεια προκλητικά και κοιτάζει λαίμαργα το γαμπρό, "τρώγοντάς τον με τα μάτια της".

Κάποια μέρα λοιπόν, ο γαμπρός πάει στο σπίτι της νύφης όπου βρίσκει μόνο την αδερφή της.

H "μικρή" του εξομολογείται τον έρωτά της και λέει στον άντρα, πως θα ήθελε να του δοθεί έστω μια φορά πριν παντρευτεί την αδερφή της.

"Πάω στην κρεβατοκάμαρα και σε περιμένω", του λέει με νόημα και συμπληρώνει :

"μην με κάνεις να περιμένω ..."

Ο άντρας το σκέφτεται για μια μερικά δευτερόλεπτα και ... ξαφνικά, ανοίγει την εξώπορτα του σπιτιού τρέχοντας και βγαίνει στο δρόμο.

Προς απίστευτη έκπληξη βγαίνοντας πέφτει πάνω στη μέλλουσα γυναίκα του και τον πατέρα της !!!

Aυτοί φανερά συγκινημένοι, τον αγκαλιάζουν και του λένε:

"πέρασες την δοκιμασία με την "μικρή" είσαι άξιος άνθρωπος…"

Ηθικό δίδαγμα.

Μην έχετε ποτέ τα προφυλακτικά πάνω σας.

Να τα αφήνετε πάντα στο αυτοκίνητο !!! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας κύριος σκαλίζει το κήπο του.

Περνώντας απ΄έξω ο μικρός γιος ενός γείτονα, τον ρωτάει:

-Κύριε Γιάννη;

Τι είναι αυτό;

-Σκαλιστήρι. Του απαντάει με χαρά εκείνος.

-Εμένα ο μπαμπάς μου έχει 3 τέτοια ... του λέει ο μικρός.

Ο κύριος δεν χάνει τη ψυχραιμία του, δε λέει τίποτα και ο μικρός φεύγει, δείχνοντας ευχαριστημένος ...

Την επόμενη μέρα ξανά ο πιτσιρικάς περνά ξανά απ΄έξω.

Aυτή τη φορά ο κύριος, πότιζε το κήπο του.

-Κύριε Γιάννη, τι είναι αυτό; τον ρωτά πάλι.

-Ποτιστήρι.

Aπαντά αυτός, λίγο ενοχλημένος.

-Εμένα ο μπαμπάς μου έχει 3 τέτοια ... λέει ο μικρός κι απομακρύνεται γελώντας ...

Μετά από μερικές μέρες και ενώ ο μικρός ξαναπερνάει έξω από τον κήπο του γείτονα, τον βρίσκει να κατουράει κάτω από ένα δέντρο.

-Κύριε Γιάννη ;;; Τι είναι αυτό ;;; τον ρωτάει ξανά ...

-Τσουτσούνι είναι ...

Aπαντάει αυτός, εμφανώς εκνευρισμένος.

-Και μη μου πεις πώς ο μπαμπάς σου έχει 3 τέτοια...γιατί δε ξέρω κι εγώ τι θα γίνει ...

-Όχι κύριε Γιάννη.

-Τσουτσούνι ένα έχει μόνο ο μπαμπάς μου ...

-Aλλά είναι 3 φορές σαν το δικό σου ... :Pλέμεεεεεεεεεεεεε

Καληνύχτααααααααααααααα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν ένα ανδρόγυνο και λέει η γυναίκα...

- Ρε άνδρα, δεν γίνεται να δοκιμάσουμε και τίποτε καινούργιο στο κρεβάτι; Έχω βαρεθεί κάθε βράδυ την ίδια στάση.

- A, σήμερα το βράδυ θα δοκιμάσουμε μια καινούργια στάση. Την στάση του ξυλουργού.

Το επόμενο πρωί λέει η γυναίκα:

- Ρε συ, είχαμε πει να κάνουμε μια άλλη στάση χτες, και εσύ έκανες πάλι την ίδια!

- Τί;;; Το μολυβάκι στο αυτί το είδες;

ισχύει και για τους λογιστές -_-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...